Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-15 18:25:26

LOGOUT.hu

nVidia GeForce GTX 670 / 680 / 760 / 770 (GK104) téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15051) Sondi1986 válasza belinho (#15049) üzenetére


Sondi1986
addikt

4A Games mért csak most küldte el a Metró codot, az AMD-nek?

(#15052) TTomax válasza Sondi1986 (#15051) üzenetére


TTomax
nagyúr

Amiért az EIDOS a Tomb Raiderét az nVnek (meg még sorolhatnám)... pontosan ugyanazért...
Így kell favorizálni egy vga gyártót..hajrá lehet fanoskodni...erről papolok jó pár éve,itt csak a felhasználó szívh@t...

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#15053) gainwardgs válasza TTomax (#15052) üzenetére


gainwardgs
addikt

Tomb Raidert szerencsére hamar megoldották, ezt imádom NV-ben hamar reagálnak :K

(#15054) belinho válasza TTomax (#15052) üzenetére


belinho
senior tag

Van benne valami, de ott az NV elméletileg kapott egy a véglegeshez közeli verziót, amihez aztán igazították a driver-t!
Viszont a végső kód, az már más volt, és azt tényleg az utolsó pillanatban kapták meg, ezért volt a sok bug.
Lehet az AMD keze van a dologban, mert miután arany lemezre került a játék, utánna azt sokszorosítani kell, csomagolni, meg eljuttatni mindenhová és az nem kevés idő, és az NV ez alatt ki tudta volna javítani a hibát, de valamiért ez nem így történt.

(#15055) TTomax válasza belinho (#15054) üzenetére


TTomax
nagyúr

Mert day 0 patch volt...a lemezen mindegy mi van,ha telepíted azonnal patcheli magát..ennyi...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#15056) belinho válasza TTomax (#15055) üzenetére


belinho
senior tag

Ez azért nem teljesen így van, pont emiatt volt fenn a Steam-en is egy eredeti patch nélküli verzió beta-ként jelölve, mert csak azonos verziókkal lehetett egymás között játszani!

(#15057) BeLucZ


BeLucZ
addikt

Sziasztok!

Beléptem a klubba ezzel a gyönyörűséggel:

Remélem jó szolgálatot fog tenni! Elsősorban a kíváncsiság hajtott a beszerzésében, előtte 7970 ref volt, amivel tökéletesen meg voltam elégedve, majd CF, ami nagyon nem jött be és végül itt kötöttem ki, még nem álltam neki tesztelni, írok még a tapasztalatokról, egyelőre csak simán beüzemeltem a kártyát.
Iponban vettem frissen és szerencsére pont elkaptam a Last Light kupon akciót, éppen most tölti elő a Steam, kár hogy Európában csak pénteken jelenik meg, így addig várnom kell vele, hogy kipróbálhassam.

Tuninggal kapcsolatban kérdezném, hogy gondolom manuálisan nem tudok 1.175 V-nál többet adni neki AB-ben valósat, mert az nv lekorlátozta, mire lehet számítani? Nagyon gyér lesz a potenciál?

:R

[ Szerkesztve ]

(#15058) Tirexi válasza BeLucZ (#15057) üzenetére


Tirexi
addikt

Attól függ milyet fogsz ki. Valamit lehet húzni valamit nem annyira. Enyém pl csak +10Mhz-et bírt.
LN2-vel meg +100-at is.

Amúgy mi volt a gond a CF-el?

(#15059) #35434496 válasza BeLucZ (#15057) üzenetére


#35434496
törölt tag

Jé. :DDD Ezt nem gondoltam volna. 7970CF után 680? Mi történt? Üdv a klubban.

(#15060) gainwardgs válasza BeLucZ (#15057) üzenetére


gainwardgs
addikt

Ilyen volt az első 680-am, kb 1150-et ment tuningban.

Üdv a klubban :K

(#15061) BeLucZ válasza #35434496 (#15059) üzenetére


BeLucZ
addikt

GTX 670, nem 680 :D Tudod ki ad ki + 30k-t még azért a 10%-ért :D, de erről kifejtettem már a véleményemet.

Az a "7970 CF" az egy 7970 + 7870 Tahiti LE volt csak utóbbi meg volt cibálva, hogy kihajtsa az alap 7970-et, így gyakorlatilag olyan volt mintha lett volna egy alap 7970 CF-em, az eredmények is ezt tükrözték. ( 3 napig volt CF-em :DDD )

A gond gyakorlatilag az volt, hogy csak a benchmarkokban ment jól a cuccos meg BF3-ban, azon kívül csak a nyűg volt vele, hiába volt jó a skálázódás, ha a játékélmény röcögős, nem tükörsima, 1 gpuval többnek éreztem a 40-50 fpst mint kettővel a 70-et Cry3-ban pl, vagy FC3-at ne is említsem.

Feleslegesnek éreztem, hogy benn álljon a pénz a gépben, miközben nem használom ki és kompromisszumokat kell kötnöm élvezhetőség terén, inkább elpasszoltam őket és lett 670, ami jobban kedveli a blizz gameket is, amikkel főleg játszom, illetve a kíváncsiság is hajtott, szeretek minél több hardvert kipróbálni.

Rá kell ébrednem arra, hogy hiába a nagy teljesítmény, ha nem tökéletes a technológiai háttér, pedig elhiheted, hogy jól mutatott a 150 fps BF3 Ultrán :) AFR nem nekem való, anno adtam neki egy esélyt a 9800 GX2-nél, de az még több sebből vérzett, mint ez a konkstrukció.

1 GPU kell, de az legyen klassz, Titan lenne az ideális, de nincs az az isten, hogy 300k-t adjak érte :)

[ Szerkesztve ]

(#15062) ImpersonatoR

Na nekem megfektette az atom stabilnak hitt 4.8 as setupom a Metro :))

Szóval minden bios reset alapon ram cpu vga is így ennyit kaptam.

A tessalationt szerintem nem jól mutatja az is very high nem tudom miért not supportedet ír.
[Igazából mindent maximumra állítottam és bekapcsoltam.]

(#15063) BeLucZ


BeLucZ
addikt

Gyerekek! Végre nincs cicergés a gépben, de jó érzés :C

(#15064) gainwardgs válasza ImpersonatoR (#15062) üzenetére


gainwardgs
addikt

Nyomnál egyet very highon fiziksz off meg ssa off.

Belucz: Egy 7970-el is volt microlagg? Driverekre vagyok kiváncsi h javultak-e vmit vagy még mindig catalyst installok-al kell-e játszani? :U

[ Szerkesztve ]

(#15065) BeLucZ válasza gainwardgs (#15064) üzenetére


BeLucZ
addikt

Nem! 1 db 7970 nálam tökéletesen teljesített, soha semmi bajom nem volt vele, nagyon sokat hoztak rajta a driverek, 12.11 béta sorsdöntő volt ebből a szempontból, de nekem szerencsére már akkor lett mikor lett rá kiforrott driver, nem a debütáláskor, úgyhogy 1 db gput bátran merek ajánlani, eddig a 670-es is tetszik, nem vészes a refhűtő hangja, ezt a boostos dolgot még szoknom kell, ha ráengedem a 122es powerlimitet akkor azért megjön a hangja, de eddig meggyőző használhatósági szempontból

(#15066) ImpersonatoR válasza gainwardgs (#15064) üzenetére

Na először is
[Ahogy kérted Advanced PhysX Off, SSAA Off minden más maxon]

Hozzá kell tennem hogy ez már 4.8 Ghz en készült 2400mhz dram -al szóval stabil volt csak időzítésekkel szórakoztam előtte és elfelejtettem visszaállítani.

Viszont ami rohadtul meglepett, hogy a 4.8Ghz/2400 DDR Vs. 3.9 Ghz/1333 DDR majdnem framre pontosan ugyanannyit hozott (minden maxon Tesztel)!

(#15067) kovsol válasza BeLucZ (#15065) üzenetére


kovsol
titán

sc2 most akkor jobban megy amúgy ?

May the Force be with you!

(#15068) BeLucZ válasza kovsol (#15067) üzenetére


BeLucZ
addikt

még nem próbáltam, pont most vettem meg a hotst, le fogom tesztelni és írok

(#15069) gainwardgs válasza ImpersonatoR (#15066) üzenetére


gainwardgs
addikt

2 fps a titan javára na ne :D

[ Szerkesztve ]

(#15070) ImpersonatoR válasza gainwardgs (#15069) üzenetére

de ez nem full HD

Meg nézd meg a grafikont neked tele van min fps tüskékkel (fekete)

[ Szerkesztve ]

(#15071) gainwardgs válasza ImpersonatoR (#15070) üzenetére


gainwardgs
addikt

57, 134, 12 full hd-ben

Tuningal nem nézted?

[ Szerkesztve ]

(#15072) keIdor válasza Tirexi (#15016) üzenetére


keIdor
titán

Azért a Doom 3 és a mai játékok kinézetben nem említhetők egy lapon.
Doom 3-al már 6800GT-n játszottam, 2004-ben azt hiszem, tehát minimum 9 éves játék, nem volt valami jó példa...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#15073) Xes750 válasza BeLucZ (#15068) üzenetére


Xes750
tag

Duplan is udv a klubban! :)
Kivancsi leszek majd a jovoben milyen tapasztalataid lesznek az uj vassal.
Elore is jo akadas mentes gamelest hozza!

apropo gamek ha gondolod felvehetsz SC2 be (es barki mas is felvehet innen aki szereti es jatszik vele)
Dia terran vagyok van clanunk is csak igen inaktiv ezert is latjuk szivesen az embereket, barmilyen ligabol

Xes
Code:132

Es ha battlefieldezel is akkor ha gondolod:

The_Xes
neven megtalalsz (vagy aki szeretne :) )

(#15074) BeLucZ válasza Xes750 (#15073) üzenetére


BeLucZ
addikt

Rendben, köszi ! :R BF-et már nem tolom, de SC2 az megy dögivel, épp most tesztelgetem zaj terén a karit meg játékélmény szempontjából, szerencsére a 7970-el is vajsimán ment minden amig csak 1 gpu volt :)

(#15075) ImpersonatoR válasza gainwardgs (#15071) üzenetére

12 fps a minimum? uhh figyu nincs ott valami más gond? A grafikonod is tökre tele van velük. Olyan mintha futna valami a háttérben vagy nem tudom :))
Okés mindjárt tolok neki valami tuningot csak lezuhanyzom

(#15076) Sondi1986 válasza BeLucZ (#15074) üzenetére


Sondi1986
addikt

Nemsokára adnak ki egy olyan Catalystot ami megoldja a CF drop problémát.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#15077) #35434496 válasza Sondi1986 (#15076) üzenetére


#35434496
törölt tag

És ezt miért ebbe a topikba írod?

(#15078) ImpersonatoR válasza gainwardgs (#15071) üzenetére

Na tuning

GPU 875 -> 983 Mhz
Memória 6008 -> 6336 Mhz

Average fps : 65.93 -> 72.00
Max fps : 136.52 -> 143.78
Min fps : 33.97 -> 23.79 (lol ?)

Lehet megy többet is ezt csak így elsőre rá próbáltam majd meg próbálkozom holnap

[Kép]

[ Szerkesztve ]

(#15079) Abu85 válasza Firestormhun (#15041) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A Metro LL-ben a Radeonok kevesebb sebességet veszítenek max tesszellálásnál, mint a GeForce-ok. Erre konkrétan rámértem.
Még mindig nem érti mindenki, hogy két eltérő tesszellációs elv van a gyártóknál. Az NV skálázható rendszert használ, vagyis a chip skálázódásával változik a tesszellátorok száma és a rasztermotor képessége is. Nagyobb chipben több, míg kisebb chipben kevesebb teljesítmény van. Ezt az NV még a Ferminél dolgozta ki, mert azt hitték, hogy a játékok olyan skálázható tesszellációt fognak használni, mint ami van a Heaven benchmarkban.
Az AMD az Xboxos tesszellátorról gyűjtött tapasztalatok alapján látta, hogy a fejlesztők nem fognak minden modellről 10-20 különböző minőségű verziót készíteni, majd ahhoz illeszteni az UV mapokat. Inkább lesz egy alapmodell és egy tesszellált. Ezért nem használnak skálázható tesszellációt, mert a játékokban ez az effekt nem skálázható, így a hardverek oldalán is egységes képességű rendszer kell hozzá, minden lapkában.
Ha a skálázódást beleszámolod, akkor a Tahiti/Pitcairn/Bonaire tesszellációs teljesítménye a GK104 és a GK106 között van. A GK106-tal a Cape Verde és a többi egy gen9-es tesszellátort használó rendszer ér fel.
Nagyjából elmondható, hogy egy Gen9 tesszellátor egység azonos órajelen 3-4 darab NV kepleres tesszellátor teljesítményét tudja. Nyers tempó mellett az Intel tesszellátora is nagyjából 3 kepleres tesszellátorral ér fel. A játékokban az Intel megoldása azért nem érződik annyira, mert az AMD rengeteg trükköt használ. Például egy egységben is nagyobb tár van a vertex reuse képességhez, mint a GK110 összes tesszellátorában. Ez akkor jó, ha sok sík felületet kell tesszellálni. [link] - ezek a csodálatos eredmények is ebből származnak. Illetve a másik nagy trükk a Gen9-ben, hogy le tud menteni komplex felületeket az L2-be, és soha többet nem dolgozza fel, míg a többi hardvert vért izzad ebben. A harmadik trükk a hierarchikus Z-vel való machinálás, mert sok kis háromszögnél azok a hardverek, amelyek nem mozaikolják a feldolgozást túlterhelik a hierarchikus Z-t, és rengeteg sebességet vesztenek. Az Intel erre még nem csinált megoldást, míg az AMD és az NV ez ellen védekezik.

A Tomb Raider nem használ hagyományos tesszellációt a terepre. Olyan rendszert használ, mint a Crysis 3. Nincs a felület geometriailag felbontva, így tulajdonképpen pixel shaderben jön létre a HOS. Ez kedvezőbb a rasztermotoroknak, de többet kell számolni.
A Far Cry 3-ba sose terveztek tesszellációt.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#15080) Abu85 válasza TTomax (#15052) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ez nem teljesen igaz. A Tomb Raidert az AMD sem kapta meg hamarabb, csak az NV ezt nem említette. Amiért kedvezőbb volt a Radeonoknak a kód, hogy ezeken a hardvereken fejlesztették, így az AMD-nek nem számított, hogy nem kaptak korábban kódot. Egyszerűen nincs szükség rá, ha a programot az egyik architektúra igényeihez optimalizálják. Valószínű, hogy a Tomb Raider képi hibái a hajjal és megmagyarázhatatlan fagyásai máig erre vezethetők vissza GeForce-on. Én erősen valószínűnek tartom, hogy alig tesztelték ezt a játékot az NV hardverein.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#15081) BeLucZ


BeLucZ
addikt

Na gyerekek :D Eddig tartott a 670 pályafutása a gépemben, fogta magát azt meghalt egyik pillanatról a másikra... Sosem jártam még így, sajnos most bekövetkezett, úgyhogy megy vissza 0 naposan a gariba, egyszer csak 2dben kikockásodott a semmiből, restartoltam hátha vmi driver bug csak, utána meg szürke képernyő fogadott, következő restartokat mind kifagyással és kékhalállal jutalmazta a vga, gyakorlatilag win betöltésig el se jutottam

hát most nincs szerencsém, igp visszakapcs(még jó hogy van, ilyenkor kihuz a szarból), holnap irány vissza a bolt, lehet kérni fogom hogy ráfizetek kicsit azt adjanak egy evga refet, nincs kedvem megint gainwardozni, tudom hogy ref mind, de valahogy babonás vagyok kicsit. ment pár órát aztán halál, jó gyorsan kijött a hiba, kár hogy selejtet fogtam ki, sc2-t el se inditottam még :D nem soká jövök ugyis vissza majd egy másik 670-el

:(

[ Szerkesztve ]

(#15082) Howkeddlee


Howkeddlee
senior tag

Ezt a tesztet láttátok már?

Metro LL Benchmark

Ha lehet hinni nekik,akkor azért a radeonok nincsenek annyira lemaradva...

(#15083) TTomax válasza BeLucZ (#15081) üzenetére


TTomax
nagyúr

Most az egyszer hallgass rám eVGA 670 ftw, vagy signature, nem fogod megbánni!

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#15084) BeLucZ válasza TTomax (#15083) üzenetére


BeLucZ
addikt

ftw mitől különbözik a reftől? 680 nyák? vagy csak orajel tuning?

(#15085) gainwardgs válasza BeLucZ (#15084) üzenetére


gainwardgs
addikt

Vagy msi 670 power edition

(#15086) xxSanchez válasza BeLucZ (#15081) üzenetére


xxSanchez
őstag

Hát ez nem tartott sokáig. :(

Heyho.

(#15087) BeLucZ válasza xxSanchez (#15086) üzenetére


BeLucZ
addikt

hát látod, pedig egy csomó vgam volt már és sosem szoptam be egyikkel sem, soha nem ment 1 sem tönkre, nem hogy 0ik napon :D

(#15088) kovsol: csatában semmivel sem lett volna mert ott már cpu limit van de ott normális is, csak úgy a közepéig jobb lett volna az fps sztem, de majd a kövi 670-el kiderül :D lehet FTW lesz ahogy tomax mondta

[ Szerkesztve ]

(#15088) kovsol válasza BeLucZ (#15087) üzenetére


kovsol
titán

Nekem még régen egy 6600GT döglött meg pár óra használat után. Azóta egy se.
Kár, hogy SC2 -t nem próbáltad ki. Kíváncsi lettem volna csatában mennyivel jobb, mint az amd.

May the Force be with you!

(#15089) I.T.E.M


I.T.E.M
senior tag

inno3d-geforce-gtx-780-boxing-pictured-specifications-confirmed

:))

日本 - ダイレクトストリームデジタル

(#15090) cyberkind válasza I.T.E.M (#15089) üzenetére


cyberkind
félisten

Micsodaaa ? :Y
384 bit, 3 GB ram és 600-700 dollár ? :Y
Nem is lenne oly rossz !

Paranormal Cocktivity

(#15091) Tökmindegy válasza cyberkind (#15090) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

:C
De nem ám:) Én már félre is tettem a korpát rá,szerintem EZ lesz a következő kompromisszum mentes VGA az NV től. Mint annó az 580.

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#15092) deicide válasza Tökmindegy (#15091) üzenetére


deicide
veterán

Már csak az kellene, hogy menjenek is az MSI Z68-as lapomban, nem úgy, mint a Titan, ami a bios-ban 256MB-t akart foglalni, de a bios csak 128-at támogat, ezért POST képernyőn egy B2-es hiba volt a jutalmam. De ez legkésőbb jövő héten kiderül. Ha nem, akkor fájó szívvel maradnak a 670-ek, mert lapot és procit már csak Z87+4770K párosra fogok cserélni júniusban.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#15093) kovsol válasza deicide (#15092) üzenetére


kovsol
titán

hozzám beadhatod őket tesztelésre ha nem mennek és megnézem z77 -el ;]

(#15094) deicide azért inkább menjen, minthogy ez a csere is kudarc legyen.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#15094) deicide válasza kovsol (#15093) üzenetére


deicide
veterán

Hát, ha nem mennek és pénteken megjön, akkor nincs kizárva :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#15095) Tökmindegy válasza deicide (#15094) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

Nem lesz ott gond:))

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#15096) TTomax válasza BeLucZ (#15084) üzenetére


TTomax
nagyúr

A hűtés,meg a nyák is 680... csak hogy a gpu nem kér annyit... a power limit 145%.Ha nem nyulsz hozzá 1200-at megy dobozból kiszedve,csak a power limitet kell feltolni,a memória simán megy 7GHzet... nem kell vacakolni tuninggal...

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#15097) ÁdiBá válasza BeLucZ (#15074) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Mennyivel megy jobban nvidián az SC2?
Gondolkodom hogy váltanom kellene. Persze nem GTX680-ra, hanem a most érkező 780-ra.
Kár hogy ilyen sok a nyűg a többkártyás rendszerekkel.
Az alaplapok jelentős százaléka, TRi Sli, CrossFireX -től kezdve tud mindent.
Erre bakker normális driverek meg a levesbe...
GTX680Sli-vel is előfordul ilyen gond, mert pl az Fc3 játszhatatlan két kártyával?

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#15098) Tirexi válasza ÁdiBá (#15097) üzenetére


Tirexi
addikt

Micsoda? Tökéletesen ment az FC3, Crysis 3, Dead Space 3, SC2 és a többi 680 SLI-vel.
Nem tudom beszéltek itt ilyen mikrolag-olásokról meg mittutomén mikről a CF-nél, de én SLI-nél ezt nem tapasztaltam... Eddig életem legjobb vétele a 680 SLI volt.
Azt tudom, hogy nálam egy 680-al is tökéletesen megy az SC2 maxon.

(#15099) Pug válasza Tirexi (#15098) üzenetére


Pug
veterán

Eddig életem legjobb vétele a 680 SLI volt.

Akkor miért adtad el az egyiket? :DDD

(#15100) BeLucZ válasza Pug (#15099) üzenetére


BeLucZ
addikt

lol

(#15096) TTomax: Rendben! Meggyőztél, ráfizetek egy 10k-t azt akkor legyen 670 FTW, 145% power limit azt hadd szóljon, csak kár hogy erre várnom kell még pár napot, alapból ezt kellett volna, nem gainwarddal szórakozni, megbántam nem kicsit

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.