Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-15 18:25:26

LOGOUT.hu

nVidia GeForce GTX 670 / 680 / 760 / 770 (GK104) téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17001) kasa85


kasa85
őstag

Sziasztok.
Szóval megint egy kérdésem lenne.
Volt valakinek olyan,hogy otthon hagyta bekapcsolva a gépet,és mikor haza ért egér mozgásra vagy billentyű lenyomásra előjövő asztalon az ikonok a nem megfelelő helyen voltak :F
Most kivételesen nem fagyot mint amit ki tárgyaltunk egy,két oldallal hátrább inkább az ikonok elrendezése bolondult meg.
A játékokat a jobb sarokba rakom a lomtárt meg a balba.
Mikor haza értem egy fél napos kórházi kirándulásom után azt vettem észre mikor be kapcsoltam a monitort mert azt is ki kapcsoltam,és meg mozgattam az egeret a felugró képen amin alapból az aszal van minden ikon bal oldalt foglalt helyet :F
Aki tud segíteni ebben nagyon megköszönném,mert már elegem van a sok baj kavalkádból. :W :R

[ Szerkesztve ]

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#17002) BlackSoft válasza Kecuhun (#17000) üzenetére


BlackSoft
addikt

DX bug? Szedd le a DX 11-et, telepítsd, restart. Egy próbát megér, aztán lehet minden ok lesz...

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#17003) BlackSoft válasza kasa85 (#17001) üzenetére


BlackSoft
addikt

Ezt szerintem, csak felbontás változás idézheti elő, ami így a semmitől szerintem csak úgy keletkezhetett, ha a videodriver elszállt, majd visszajött...és erről nem kaptál infót, mert nem nézted a monitort, amikor felugrott a buborék, hogy "driver hiba".

Bár ez csak szimplán az, amit én így fejből gondolok, ami eszembe jutott...

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#17004) Kecuhun válasza BlackSoft (#17002) üzenetére


Kecuhun
senior tag

Hát azt meg, hogy kell? :D Bocsi a tudatlanságomért.

(#17005) BlackSoft válasza Kecuhun (#17004) üzenetére


BlackSoft
addikt

11 óta igazából sosem csináltam XD 9-et szedtem már le egy "directx remover tool" segítségével, de ahogy a saját logikám mondja, esélyes, hogy le sem kell szedni, csak újratelepíteni, és az is megoldhatja...

Próbáld meg simán telepíteni a dx11-et, ha utána sem lesz jó, akkor keress valami eltávolító progit, biztosan van belőle bőven...:)

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#17006) SzlobiG válasza Kecuhun (#17004) üzenetére


SzlobiG
félisten

Dxwebsetup néven keresd. Bár kétlem hogy ez a baja.

(#17007) cyberkind


cyberkind
félisten

Mi a különbség a HBAO-HDAO-SSAO között ?
Melyiket a legjobb használni ?
:R

Paranormal Cocktivity

(#17008) BlackSoft válasza cyberkind (#17007) üzenetére


BlackSoft
addikt

HBAO -> nVidia
HDAO -> Ati
SSAO -> mindkettő, de a legtöbb erőforrást igényli. egyébként nem sok kül. van köztük :N

Far Cry 3 példák

[ Szerkesztve ]

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#17009) SzlobiG válasza cyberkind (#17007) üzenetére


SzlobiG
félisten

HBAO NV találmány HDAO AMD. A legjobban a HDAO közelít a valósághoz.

(#17008) BlackSoft: Pont hogy az SSAO eszik a leg kevesebbet. A HDAO a leg eroforras igényesebb.

[ Szerkesztve ]

(#17010) cyberkind válasza BlackSoft (#17008) üzenetére


cyberkind
félisten

Köszönöm válaszotok mindkettőtöknek ! :R
Még az lenne a kérdésem, hogy az Afterburner-ben van az adatkiíró része hogy mennyin megy a kártya meg ilyenek és ezt ki lehet tenni a játékba, ahol azt írja hogy a kártya gyári órajeleken megy, de ha Alt+Tab+bal megnézem az Afterburner-t ott a meghúzott órajeleket mutatja, tehát játék közben a gyárin vagy a húzott órajeleken megy ?
Ha nem érthető akkor mellékelek majd képet is !
:)

Paranormal Cocktivity

(#17011) Heidana


Heidana
csendes tag

Sziasztok! A minap beszereztem egy Gigabyte 760OC -t (Rev1.0) és nem is volt vele probléma gyönyörűen futott minden, mígnem tegnap egyik pillanatról a másikra újraindult a gép. Semmi kék halál semmi log, mintha belerúgtam volna a reset gombba. o.O

Aztán megtette ezt 2x és 3x is majd elkezdtem figyelni az értékeket. Az újraindulás előtti pillanatban valahol 60 fok körül volt a kártya és kb 40-50% körül volt a maximális fogyasztástól.

Config:

i7 920
Asus P6T Deluxe v2
Chieftec 550W CTG-550-80P - > (1 WD 1,5T green caviar és egy dvd író van még a 12 voltos ágon)
GV-N760OC-2GD (rev. 1.0) (320.49 driver)

Később feltettem a saját tuning software -t és visszavettem a referencia kártya értékeire az órajelet, nem sikerült újraindulást kicsikarni belőle, de igazán nem sikerült meghajtanom.

Valaki tapasztalt már hasonlót, esetleg megoldás?

(#17012) Abu85 válasza Kecuhun (#17000) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ez egy ismert hiba a BF3-ban. A legújabb programverziók időközönként ledobálják a GeForce-okat. Még nem tudni mitől van. Valószínű, hogy valami problémás szoftverkonfiguráció okozza, mert volt akinél egy winreinstall megoldotta.

(#17007) cyberkind: [link] - Van már PH-s SSAO/HBAO/HDAO tudástár. Ott minden le van írva.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#17013) BlackSoft válasza SzlobiG (#17009) üzenetére


BlackSoft
addikt

Utánanéztem most így, tényleg az SSAO eszik a leg kevesebbet :B
Az adatokat fejből mondtam, és nálam jópár alkalommal az SSAO jóval kevesebb fps-el járt már nem egy helyen, arra alapoztam, a dolgot...

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#17014) VoidXs válasza Heidana (#17011) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Lehet, hogy az új driver hibája. De mivel a régiek (továbbá stabilak) nem támogatják a 7xx sorozatot, így ha ez a gond, annyit tehetsz, hogy vársz.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#17015) Rexcor válasza BlackSoft (#17013) üzenetére


Rexcor
őstag

Nem lehet hogy az SSAA-val keverted össze?

(#17016) BlackSoft válasza Rexcor (#17015) üzenetére


BlackSoft
addikt

Nem, az már élsímítás, ez meg árnyék.

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#17017) TTomax


TTomax
nagyúr

Érdekes dologra bukkantam ma.... gondoltam csinálok egy tiszta nV driver telepítést.Le is szedtem az nV drivert,win8ban kikapcsoltam a driver ujratelepitést.
Reboot után mégis volt nV control panelom 320.00 verzióval,olyan helyen volt nv mappa ahol nem is szabadna lennie... :DDD Persze ehhez voltak reg. bejegyzések is,szóval rendesen gyalulnom kellett az általam belinkelt tutorial segítségével,kézzel...
Most felraktam a 320.49et amiröl eddig nem volt jó véleményem..még tesztelem... a konkluzió talán az lenne,hogy sajnos látszólag nem az nV driver,hanem a telepítő nem az igazi...ha nyomok neki egy "clean installt" sajnos marad egy rakat bejegyzés illetve fájl,szóval az nem igazán tiszta telepítés.
Úgy látszik újra kell gondolni a "tiszta telepítés" fogalmát,és mint sok sok évvel ezelőtt most is lehet tutorialt követni egy driver telepítés előtt....

Azt végszóként hozzátenném,hogy azért én gépemen járt mindenféle driver,quadrotol-laptopig... ini tweak is volt rendesen,szóval mentek itt a moddolt driverk,ez azért egy fontos momentum,de nem hinném hogy ha csak hivatalos WHQL.t raktam fel volna mindig akkor ne jött volna elő ez a probléma...

(#17018) SzlobiG

Jaja...de csak azért mert SLIm van,és ugye oda a profil miatt mindig a legújabb driver kell... :DDD Sajnos ez (is) az AFR átka...

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#17018) SzlobiG válasza TTomax (#17017) üzenetére


SzlobiG
félisten

Mit küzdesz már ezekkel a driverekkel. :D

Amúgy szerintem ezt pont annak köszönheted amit írtál, hogy állandóan b@sztatod tweak-el meg egyéb dolgokkal.

(#17019) kasa85 válasza BlackSoft (#17003) üzenetére


kasa85
őstag

Én is erre gondoltam pont emiatt írtam ide a hsz-t.
Mitől szál el a Vga driver nem értem.
Elég egy fél napot hagyni magát dolgozni a gépet,és csinálja a hülyeségeket :W
Fagyás helyett ikonok mozdultak el ami eléggé hajmeresztő már :(((
Nem lehetséges hibás a kártya aztán amiatt csinálja ezeket a hibákat,vagy szoftver bug lehet semmi nem ment mikor be kapcsolva hagytam fél napot a gépet csak az utorrent dolgozott épp most egy sorozatot legálisan szedek le,és közel 80gb ami nem kevés. :D

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#17020) Kecuhun válasza Abu85 (#17012) üzenetére


Kecuhun
senior tag

Igazad lehet, mert csak BF3-ban csinál ilyen hülyeségeket. Sok drivert kipróbáltam, de előbb vagy utóbb szintre mindig előjött ugyanaz a hiba. Más játéknál nem volt gond.

(#17021) cyberkind


cyberkind
félisten

Úgy döntöttem hogy leülök egy kis nosztalgiára újrahúzott köntösben, és a 2. pályán ez fogadott ! :(
Itt elég szolid, de ahogy haladok előre nagyobbnál nagyobb ilyenek vannak !

Tudtok erre valamit ?
:R

Paranormal Cocktivity

(#17022) ->Raizen<- válasza cyberkind (#17021) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Wallhack. ;]

(#17023) VoidXs válasza cyberkind (#17021) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Driver konfigjában található csodák is okozhatnak ilyet.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#17024) batt válasza TTomax (#17017) üzenetére


batt
aktív tag

Nem a nv telepítővel van a gond hanem a win8-al! Engem is szívat a kicsike!

Asus Rog Flow X13 @XG Mobile RTX 3070*^*Asus FX505GM

(#17025) Tirexi válasza batt (#17024) üzenetére


Tirexi
addikt

Semmi baj a Win8-al.
A win7-nél is volt ilyen, ha letöröltem egy NV drivert, restart után visszarakott egy régit.
Ennyi.

(#17026) cyberkind


cyberkind
félisten

Nálatok nem áll meg hibával az exe a Far Cry 3 a Far Cry 3 Blood Dragon és a Mafia 2-ben ?
Far Cry-ok már menüben meghalnak, a Mafia meg játék közben, a legújabb whql 320.49 driver van fent esetleg lehet az a baj, és ha lehet akkor a 314.22 vagy még régebbi de stabil driver-rel próbálkozzak ?
:R

Paranormal Cocktivity

(#17027) SzlobiG válasza cyberkind (#17026) üzenetére


SzlobiG
félisten

Látom nálad se probléma mentes a vga állandóan vmi nem jó. :D

(#17028) FLATRONW válasza cyberkind (#17026) üzenetére


FLATRONW
őstag

Próbáld meg úgy, hogy a driverben kikapcsolod az energiatakarékos funkciót. Lehet, hogy az kavar be.

(#17029) cyberkind válasza FLATRONW (#17028) üzenetére


cyberkind
félisten

Ez az 580-nál már létezett, és ha igen merre van ? :D :R

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#17030) WaterWawe válasza cyberkind (#17029) üzenetére


WaterWawe
őstag

(#17031) cyberkind válasza WaterWawe (#17030) üzenetére


cyberkind
félisten

Ez sem jó !
Valami más hasonló tipp ?
Vagy driver csere ?

Paranormal Cocktivity

(#17032) tiery565


tiery565
csendes tag

Egy Gigabyte GTX770 4GB vinni foglya az idén és jövőre megjelenő játékokat max grafikán? Mert ha igen inkább az veszek mint 2x GTX760-at SLI be... Aztán ha nem elég veszek mellé még egy ugyan olyan 770-et...

PC:
I7 4770K (OC 4.6Ghz)
16GB ram
Maximus VI Hero
1080p-s monitor

[ Szerkesztve ]

(#17033) viktor82 válasza tiery565 (#17032) üzenetére


viktor82
őstag

Én egy MSI 770 Geaminget veszek 2gb-al hidd el nem kell a 4gb-os verzió addigra a gpu is kevés lesz !

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#17034) ricshard444 válasza viktor82 (#17033) üzenetére


ricshard444
veterán

Yep, ezt felejtik el sokan, hogy ahol jól jönne a 2GB+ ott a GPU ereje kb 25-40fps-re elég(most mondtam egy alacsony értéket) ami meg szerintem mindenkinek kevés, aztán jön a butítás, hogy meglegyen az 50+ és lám már elég lenne egy 1,5GB-s kari is.Akkor van konkrét értelme a 4GB-nak (max 1-2 kivételen kívül) ha SLI-t tervez az ember 1920 fölé /de 1920-ban is jól jön néha a 2GB+/

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#17035) viktor82 válasza ricshard444 (#17034) üzenetére


viktor82
őstag

Én is most tervezem a kártya vásárlást inkább veszek 770-et mint 680-ból 4gb-ot én nem tervezek hosszú távra,ha nem lesz elég megy eladásra ilyen a PC-s játék piac :K

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#17036) cyberkind


cyberkind
félisten

Az mitől van hogy az Afterburner nem minden játékba írja ki az adatokat a kártyáról ?

Paranormal Cocktivity

(#17037) WaterWawe válasza cyberkind (#17036) üzenetére


WaterWawe
őstag

Van olyan játék aminek összeakad a bajsza az OSD-vel.

(#17038) WaterWawe


WaterWawe
őstag

2-3 Napon belül érkezik az Asus GTX 760 DirectCU SLi.
Akit érdekel, lövök pár képet és megosztom tapasztalataimat. :)

(#17039) BlackSoft válasza WaterWawe (#17038) üzenetére


BlackSoft
addikt

Kíváncsian várjuk az élményt :) :C (bár magamnak nem vennék, nekem gyengék, de az eredmény érdekel)

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#17040) batt válasza WaterWawe (#17038) üzenetére


batt
aktív tag

ŐŐŐŐŐ neked nem MSI GTX680 LiGHTNiNG SLI-d van?

Asus Rog Flow X13 @XG Mobile RTX 3070*^*Asus FX505GM

(#17041) WaterWawe válasza batt (#17040) üzenetére


WaterWawe
őstag

Csak volt... :))

(#17042) batt válasza WaterWawe (#17041) üzenetére


batt
aktív tag

És ha szabad tudni minek cserélted le egy gyengébb 760 sli-re?

Asus Rog Flow X13 @XG Mobile RTX 3070*^*Asus FX505GM

(#17043) WaterWawe válasza batt (#17042) üzenetére


WaterWawe
őstag

Azért, mert csak 4-5 FPS-el gyengébb, viszont kevesebb fogyasztás, kevesebb melegedés és nem utolsó sorban a +60k pénz miatt :)

(#17044) SzlobiG válasza WaterWawe (#17043) üzenetére


SzlobiG
félisten

60K-ért adtad el az egyiket? :U

(#17045) BlessedElroy válasza SzlobiG (#17044) üzenetére


BlessedElroy
senior tag

Sztem 60K-val olcsóbb a 760 SLI a 680 SLI-nél :))

Origin: BlessedElroy

(#17046) WaterWawe válasza BlessedElroy (#17045) üzenetére


WaterWawe
őstag

Jól mondod, a 680 SLi eladási áránál a 760 SLi ára 60k-val kevesebb.

(#17047) kasa85


kasa85
őstag

Na szóval meg volt a rendszer újra instalállása friss Winfos 7 x64 Ultimate ment az SSD-re,és egész nap üzembe helyezéssel nem volt gond.
Nem volt fagyás,ikonok átrendeződése stb.
Nvidia driver bug volt az oka ezek szerint.
Most nem tudom érdemes a friss drivert felrakni,vagy a 314.22 végleges drivert rakjam fel jelenleg most ez van a gépen azt mondtátok az a stabil,és a hibamentesebb nem úgy mint a 320.xy sorozaté.
Ha jól olvastam a végleges újabb driver is 320.49 instabil,vagy pár game hibádzik a szoftver végett. :F

[ Szerkesztve ]

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#17048) BlackSoft válasza kasa85 (#17047) üzenetére


BlackSoft
addikt

320.49 többnyire stabil az embereknél, de ez gtx 780 adat...6xx szériára nem tudom mennyire jó...

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#17049) TTomax válasza kasa85 (#17047) üzenetére


TTomax
nagyúr

Hagyd azt a drivert,ami jól megy kár elrontani.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#17050) tailor74 válasza WaterWawe (#17038) üzenetére


tailor74
őstag

Engem érdekelne kép is, és a véleményed is, én is 760-at tervezek venni... :K

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.