Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-15 18:25:26

LOGOUT.hu

nVidia GeForce GTX 670 / 680 / 760 / 770 (GK104) téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15401) BlessedElroy válasza Tökmindegy (#15400) üzenetére


BlessedElroy
senior tag

Csak én többet várnék egy 680-től vagy 7970-től. Mivel a 670-em többet kap, tuning nélkül.

Igen, ilyen beállításokkal. Húzva pedig majdnem 2000pontot.

http://prohardver.hu/dl/upc/2013-05/13/424983_fjlekawoezq6w5lk_untitled_8.jpg

[ Szerkesztve ]

Origin: BlessedElroy

(#15402) Tökmindegy válasza BlessedElroy (#15401) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

Ilyen beállításokkal?

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#15403) Tökmindegy válasza BlessedElroy (#15401) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

Lehet a procid beleszól. Passz:) Nekem tökéletes ez így:)
Eddig sem nézegettem ,asszem ezután se fogom többet:)

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#15404) BlessedElroy válasza Tökmindegy (#15403) üzenetére


BlessedElroy
senior tag

Sztem is a proci.
Ne érts félre, nem lehúzni akartam.Csak mielőtt ezt a kártyát vettem, gondolkodtam egy egy 680 lightningon, csak sajnáltam érte a pénzt. Akkor vettem egy oc-s 7970-est, de nem adott képet a gépemben.(visszaküldtem, letesztelték-semmi baja. Mondtam ok, de nem kell-visszaküldték a pénzt). Tehát vissza a zöldekhez, akkor vettem ezt. A lényeg, hogy azt hittem erősebbek azok a kártyák.

Origin: BlessedElroy

(#15405) Tökmindegy válasza BlessedElroy (#15404) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

Közel sem biztos,hogy ezek a tesztek reálisan mutatják az erőviszonyokat. Bár elvileg ebbe a GPU a lényeg asszem.
Most ismét lefuttattam,és 5 ponttal többet adott a GTX nek mint a radeonnak előzőleg .Össze vissza változik.
No mind1 az tuti hogy simább.

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#15406) BlessedElroy válasza Tökmindegy (#15405) üzenetére


BlessedElroy
senior tag

Azért is akartam azt venni :D (csak sóher voltam)

Origin: BlessedElroy

(#15407) Tökmindegy válasza BlessedElroy (#15406) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

No mindjárt felteszem a legújabb betat,hátha dob valamit.

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#15408) Tökmindegy válasza BlessedElroy (#15406) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

Nos lefuttattam a legújabb driverrel.
Most meg 50 ponttal több lett mindegyiknél kb.

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#15409) BlessedElroy válasza Tökmindegy (#15408) üzenetére


BlessedElroy
senior tag

Így már mindjárt reálisabbnak tűnik. Ennyi :D

Origin: BlessedElroy

(#15410) kasa85


kasa85
őstag

Sziasztok skacok kéne egy nagyon fontos segítség.
A kártya nem tudom miért,de az istennek sem megy normálisan GPU:1300MHZ mint régebben.
Régen a régi Biosal nagyon szépen ment 1300MHZ en a GPU most 1280MHZ is a Képernyő illesztő programmal levág az asztalra vagyis nem bírja a régi órajelet.
Ez lehetséges ,hogy az új Driverek miatt van annnyira ki van használva a kártya,hogy nem bírja a régi 1300MHZ határt :F
Régebben teszteltem 1325MHZ bírta alap feszen most meg 1280MHZ sem hajlandó menni ez tiszta szívás :W
Amennyiben a biosz a ludas hogyan tudom vissza rakni a régebbi bioszt a kártyára mivel a Gigabyte biosz telepítő Windows alatt programja nem ismeri fel a régebbi bioszt,és nem teszi fel nekem.
Aki tud segíteni szakember az privátba segítsen legyen szíves,mert egyedül nem merem megcsinálni szeretném működő képesnek tudni a gépet.
A kártyám Gigabyte GTX670 OC 2GB 3 ventis kártya.
Most a F13 bios van fent.
A segítségeteket előre is köszönöm. :R
UI elnézést a ki emelt hsz-ért fontos mihamarabb tisztázni az okát a kártyát illetően mi lehet a baja. :R

Fontos aki teszteli a Metro legújabb játékát van újabb patch ami 400mb felett van elméletileg sokat dob a játék teljesítményén,és bugmentesebb is lesz tőle a game.

[ Szerkesztve ]

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#15411) Tökmindegy válasza kasa85 (#15410) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

Elfáradt.
Mennyi a gyárija?

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#15412) TTomax válasza kasa85 (#15410) üzenetére


TTomax
nagyúr

400MB??Azt honnan??nekem most töltött le 11.4Mbot... a steam...de látok ekkora frissítést... :F

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#15413) #35434496 válasza kasa85 (#15410) üzenetére


#35434496
törölt tag

A biost nvflash progiva tudod visszarakni.

(#15414) belinho válasza kasa85 (#15410) üzenetére


belinho
senior tag

Semmi baja a kártyának, vedd visszább a gpu órajelét!

Volt erről egy cikk, hogy egyes esetekben már a gyári oc-s órajeleken sem volt stabil a kártya mivel az új játékok nagyon megterhelik, és az NV is egyre többet hozott ki a kártyákból az új driverekkel.

(#15415) Abu85 válasza belinho (#15414) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Pontosan. Ha nem stabil, akkor az OC-t kell csökkenteni elsőként. Akár a gyári OC-t is. Persze utóbbi esetben lehet élni a garival, mert a termék nem teljesíti azt, amire szánták, vagyis nem stabil gyári OC-vel.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#15416) Zorel válasza kasa85 (#15410) üzenetére


Zorel
senior tag

Ugyan ilyen kártyám van. Az utolsó jó pár driver óta nem megy már 1300MHz környékén stabilan. A jelenlegi beta driver esetében 1241 a vége. Előtte ment 1250 felett is. Viszont a jelenlegi 1241 több FPS-t hoz, mint régebben 1250 felett. :K

[ Szerkesztve ]

(#15417) TTomax


TTomax
nagyúr

Metro LL Custom SLI bits: 0x080600F5 for DX11 and 0x02400205 for DX9
Igen jól megy az SLI így...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#15418) kasa85 válasza Tökmindegy (#15411) üzenetére


kasa85
őstag

Link Gpu-Z. :R

(#15412) TTomax
Virágbolti lehet a nyelvek miatt akkora a méret.

(#15413) players111
Köszi :) :R
Ha van időd léci segíts privátba lépésenként mint kell csinálni :R

(#15414) belinho
Én is ezen agyalok mivel amikor teszteltem a kártya driverei nem voltak még teljesen optimalizálva a kártyákra ami ki hozta volna a maximumot belőle.
Most jóval többet profitálnak a játékok a kártyából jobban használja a kártyát,így emiatt elképzelhető a régi 1300MHZ rovására megy,mert jobban meg terheli a jelen driverek kihasználtsága miatt a kártyákat.
A régi Driver 20%al kevesebbet hozott ez a + 10/20% + miatt rámegy az 1300MHZ emiatt lehet 1250 lesz a stabil nem amit írtam maximum 1325MHZ GPU .

(#15416) Zorel
Értem akkor ezek szerint amit belinho nak írtam igazat nyer,és amit ő is feltételezett.
Akkor ezek szerint semmi értelme vissza rakni a régi biost,mert nem az miatt van a MHZ + csökkenésem :F
Az elején azt hittem a Biost nagyon meg bolygatták emiatt azt gondoltam a +MHZ rovására ment a frissebb biosnak köszönhetően,és a régivel újra 1300MHZ tudom tartani a kártyát.
Aki feszelte a kártyát mekkora feszt adott,hogy 1300MHZ stabil legyen :F
Lehet én is le megyek 1250MHZre ne legyen Képernyő illesztő program nem válaszol beszólások játékok,vagy tesztelések közben.

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#15419) kasa85


kasa85
őstag

Na nagy nehezen össze jött a biosz csere F13ról F4re nvflah progival.
Hajszálnyival jobban megy a VGA.
Egyenlőre 1254MHZ stabil a VGA.
A Power Limitet fel tehetem 100%ról 112%ra,mert nehogy a vga halálához vezessen :F
112 Power Limittel,és +70MHZ=GPU Clock 1254MHZ el elvan F4 bioszal.

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#15420) Howkeddlee válasza kasa85 (#15419) üzenetére


Howkeddlee
senior tag

Szia!

Csak úgy kíváncsiságból,ezen az órajelen (1254mhz) így ahogy most fut,valley benchmarkban,extreme hd-ben és 1920x1080-on mennyi pontot csinál? A memóriák mekkora órajelen futnak?
Köszi ha megnézed! :R

(#15421) kasa85 válasza Howkeddlee (#15420) üzenetére


kasa85
őstag

Jelenlegi monitorom 1920x1200as,de mértem egy 1920x1080 is a 1920x1200on 3fps a különbség kb.
Teszt.
A memóriák alapon mennek,de teszteltem +200MHZ-el a vég eredmény 46.7FPS. mindenre kb +3FPS kaptam.

[ Szerkesztve ]

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#15422) kasa85 válasza kasa85 (#15421) üzenetére


kasa85
őstag

Memory Clock +200MHZ.
Gpu Clock:+70MHZ.
Teszt.

[ Szerkesztve ]

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#15423) xxSanchez válasza kasa85 (#15419) üzenetére


xxSanchez
őstag

Nekem is fennt van a power limit, szerintem semmi baja nem lesz tőle.

Heyho.

(#15424) kasa85 válasza xxSanchez (#15423) üzenetére


kasa85
őstag

Értem,és köszi jelenleg azon tartom ha esetleg kellene a kraft a kártyának. :R

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#15425) WaterWawe válasza kasa85 (#15419) üzenetére


WaterWawe
őstag

Mióta megvannak a kártyáim 133% power limiten van mind2 :))

(#15426) kasa85 válasza WaterWawe (#15425) üzenetére


kasa85
őstag

:Y Az komoly :))
Félek nehogy degrantállódjon a GPU remélem nem lesz vele gond.
Most a memóriákat is megemeltem +200MHZel kíváncsi vagyok van e program ami méri a memóriák hőmérsékletét.

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#15427) ricshard444 válasza kasa85 (#15426) üzenetére


ricshard444
veterán

Feszt emelni nem tudsz így nem lesz baja, a memóriákat nem tudod monitorozni mivel azt nem méri semmi

Vannak dolgok...

(#15428) kasa85 válasza ricshard444 (#15427) üzenetére


kasa85
őstag

Értem és köszi :) :R
Amúgy a +200MHZ ugye nem sok nem lesz a memóknak baja ha annyit emelek gondolom a 3 ventis hűtöm alatt van megfelelő vram bordázat :F

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#15429) BlessedElroy válasza kasa85 (#15428) üzenetére


BlessedElroy
senior tag

Van értelme egyáltalán? Észrevenni a különbséget?

Origin: BlessedElroy

(#15430) kasa85 válasza BlessedElroy (#15429) üzenetére


kasa85
őstag

Egy kicsit mintha folyamatosabb lenne a game tőle.
Most tettem fel a Metro L L ot ,és gyorsabbnak tűnik meg a legfrissebb patch et.
Teszt.

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#15431) BlessedElroy válasza kasa85 (#15430) üzenetére


BlessedElroy
senior tag

Csak mert nekem vki azt mondta itt a fórumon, hogy igazából nem venni észre a különbséget.

Origin: BlessedElroy

(#15432) gainwardgs válasza WaterWawe (#15425) üzenetére


gainwardgs
addikt

Lightning slivel tudnál dobni egy valley benchet, meg egy metro last light benchet alapon.

Köszi

(#15433) kasa85 válasza BlessedElroy (#15431) üzenetére


kasa85
őstag

Pedig a minimum FPS ben sokat dob ha a proci is megfelelően van tuningolva,és jó darab.
Gyorsulni nem fog eget rengetően,de a pár FPS is jól jön ha kevés az FPS akkor meg főleg.

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#15434) WaterWawe válasza gainwardgs (#15432) üzenetére


WaterWawe
őstag

Nemsokára dobok. Milyen beállításon legyenek?

(#15435) gainwardgs válasza WaterWawe (#15434) üzenetére


gainwardgs
addikt

Valley szokásos extremehd preset.
Metro fullhd, veryhigh, ssao off, fiziksz off, tesselation
very high.

Kösz

(#15436) WaterWawe válasza gainwardgs (#15435) üzenetére


WaterWawe
őstag

Valley:

Metro:

(#15437) gainwardgs válasza WaterWawe (#15436) üzenetére


gainwardgs
addikt

Köszi, gondolkodom én is a második kártyán, csak karcsú lenne hozzá a táp szerintem, bár 2 480-at elvitt.
Te hogy vagy megelegedve velük? ?

(#15438) ricshard444 válasza gainwardgs (#15437) üzenetére


ricshard444
veterán

Elvinné lazán.

Vannak dolgok...

(#15439) WaterWawe válasza gainwardgs (#15437) üzenetére


WaterWawe
őstag

Nem egy gépben jártak már. 4 Hónapon keresztül folyamatosan csak gond volt a géppel. Valami sosem működött megfelelően és általában sikerült mindig körbelőnöm hogy mivel van gond. Viszont a 2 kártya "mindig minden körülmények között" kiválóan teljesített. Tuninggal sincs gond. 1265/3500MHz-t tudnak így SLi-ben de ennyire nem szoktam felhúzni őket mert mint azt lehet látni alapon is bőségesen elég teljesítményt adnak. Érdekes módon még amikor 16x/8x-ben mentek a kártyák akkor sem volt jelentősebb teljesítmény csökken, csak benchmarkok terén. Ellenben én jobban szeretem ha 16x/16x-ben mennek.

Egyetlen egy problémát tudok felmutatni az mégpedig nem más mint hogy az X79 Sabertooth lapomban ha 2 videókártya van betéve akkor 2db PCI-E slot marad szabadon. Na most ebből az egyikbe max egy wi-fi kártyát lehetne tenni mivel a GPU Reactor blokkolja. De szerencsémre az alsó slot még szabad így oda be tudom tenni majd a hangkártyát ha visszajön a garanciából.

Szerk:
Táp problémáim nekem nincsenek. AX1200 tud mindent :)

[ Szerkesztve ]

(#15440) SzlobiG válasza gainwardgs (#15437) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ha a kettő 480-at elvitte akkor a kettő 680-at simán.

(#15441) gainwardgs válasza WaterWawe (#15439) üzenetére


gainwardgs
addikt

Az lenne nálam is h pci 2.0 8x-osban mennének de ahogy én is olvastam kb csak benchben jönne ki

[ Szerkesztve ]

(#15442) kasa85


kasa85
őstag

Hogy az orgonasíp mellett nevelkedett kajlakucsmás darutollas kutyaúristenit!
Nézem a kártyámat valami nem stimmel Metro Last Light benchmark alatt.
Az elért eredmények mindig 45FPS körül voltak ha ki kapcsoltam a tesztelállást vagy bekapcsoltam.
kicsit utána jártam a dolognak,és azt szűrtem le hogy a én hibám persze,mert nem vettem meg virágboltival tolom a kedves RELO@DED változattal sz@r a teszteléses rész,és az alap játéké is lassabban fut sokkal!
A F@irLight ami működő képes,és hozta a 60FPS eredményt kereken mikor ki kapcsoltam a tesztelállást.Amennyiben megy akkor Very High mellett meg tökélletesen hozza a 45 FPS. :W
Megint feltettem a bioszt most pediglen az F5-öst had szóljon.
Mindjárt dobok is egy tesztet a régihez,hogy meg mutassam mennyit változott a két verzióhoz képest F@irLight-al tökéletes aki még nem szerezte be a r.... azt ne használja mert mikroakad,és az fps tartósan 4x körül lesz negyven fps körüli,és nem lesz jó a mérési eredmény.
Eredetiként megy ahogyan tervezték F.... al-.

(#15443) ricshard444
Nem tudom hogyan,de ez jött le és ezt most szűrtem le,és látszólagosan igaznak bizonyul nem tudom mi lehetett akkor.

[ Szerkesztve ]

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#15443) ricshard444 válasza kasa85 (#15442) üzenetére


ricshard444
veterán

Nekem mindkét verzió ugyanúgy futott, de a patchek itt semmit nem értek.

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#15444) kasa85 válasza ricshard444 (#15443) üzenetére


kasa85
őstag

Akkor ezt lesd meg a régi hsz,és abban lévő tesztet kicsivel fentebb,és ezt Link.A maximum FPS soha nem akart 60FPS felé menni jó látható a különbség +60FPS ami nem kevés.A majdnem 10FPS AVG is ott van.
Belinkelem régebbi tesz relo..d virág verzió.

[ Szerkesztve ]

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#15445) kasa85


kasa85
őstag

Feltöltöttem még egyet ebben Minimum FPS 6 volt maximum 63FPS,és átlag 45FPS volt.
Most nem relo,,d el Link látszik a különbség nem is kicsit.
Tesztelállás ki kapcsolva itt ebben a tesztben .Fentebb ahol 52FPS AVG kaptam ott csutkán volt.

[ Szerkesztve ]

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#15446) ImpersonatoR

Ezek a minimum fps tüskék mitől vannak a grafikonban? Csomó embernél látni de van akinek egyáltalán nincs pedig mindegyik gtx 680/670 sikerült kideríteni már ?

(#15447) Rexcor válasza ImpersonatoR (#15446) üzenetére


Rexcor
őstag

Nálam szerencsére semmilyen tüskék nincsenek. Többieknek nem tudom mitől lehet. Talán a virágbolti verzióknál van eltérés köztük.

[ Szerkesztve ]

(#15448) kasa85 válasza Rexcor (#15447) üzenetére


kasa85
őstag

Szerintem a védelem az oka.
Valami képen a védelmet felül írja játékot,vagy teszt közben a programot ezért ez a cikk cakkos csíkok.
Két fajta törést próbáltam ki és a r... d sokkal többet akadt mikrolagolt,és kevesebb FPS adott mint a f.t amit fentebb írtam.
A ki ugrási pontok védelem felül írását jelzik ilyenkor hirtelen le esik az FPS,és gyorsan fel ami alig tar 1 sec ig.
Eredetivel pontosan azért jobb,mert nem kell felül írnia a védelmet hogy menjen.Az szépen fut a háttérben nem kell keresgélnie a kiskapukat mint a virág bolti esetében.
Volt már ilyenre példa,hogy akadt,de van jó hatása is mint pl az Assasin Screed 2 esetében DRM kulcsok előre megadása,és nem akad áll le a játék ha hirtelen nem kap folyamatos internet kapcsolatot.Vagy pár FPS nyer az illető,hogy a védelmet nem kell futtatnia Metro esetében kis kapukat találtak,és azt játszák ki nem tudták teljesen ki iktatni így + számítás feladat kell arra is ezt a tüskék is szépen jelzik mikor van jelen.Off vége.

[ Szerkesztve ]

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#15449) radi8tor válasza ImpersonatoR (#15446) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Warez nem warez? :)

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#15450) kasa85 válasza radi8tor (#15449) üzenetére


kasa85
őstag

Heaven Benchmark 4.0 avg 37fps 1920x1200 minden csutkán mellette.
Érdekes a Unigine Heaven 2.5 / Unigine_Heaven-3.0 47FPS hozott ez meg -10fps :Y
Miért valamit bele építettek aki tudja a választ segítsen,mert ez nekem nagyon furcsa,és másoknál is tuning nélkül 34FPS környékén van.

[ Szerkesztve ]

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.