Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Gmail (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:20:56

LOGOUT.hu

Gyakori Kérdések

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10951) TigerCat válasza janos1988 (#10950) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Böngészőben lépj be, a TB-öt pedig add hozzá újra. Változott az autentikáció, gondolom régen állítottad be. IMAP legyen engedélyezve. Jónak kell lennie.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#10952) janos1988 válasza TigerCat (#10951) üzenetére


janos1988
addikt

Nem enged be böngészőből se. Biztonsági kérdést kér. Nem tudom mi az. Több gmail cím is van. Nem értem miért nem elég neki a user/pass, miért kell ennyire túlgondolni...

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#10953) Snoop-y válasza janos1988 (#10950) üzenetére


Snoop-y
veterán

" Amint visszaenged minden ilyen idegesítő biztonsági szart ki fogok kapcsolni."

Hajra! Ez a legjobb modja, hogy orokre elveszitsd a fiokodat :DDD

Pont az ellenkezojet kellene tenni es 2FA-t beallitani de szerencsere ertesz hozza ;]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#10954) Krystal_s válasza Snoop-y (#10953) üzenetére


Krystal_s
addikt

Már most sem tud belépni miközben tudja a jelszót! Azért ez nem normális működés. Nálam is rendszeresen figyelmeztet. Pár hete már a megszokott email lekérdező (x-notifier) sem tud megfelelően működni, mert annak már nem engedi külön megnyitni a fiókokat, miközben én azt jóváhagytam.
A Gmail túlzásba vitte a biztonsági korlátozásokat. Esetleg azoknak kedvező, akik egy helyen, egy gépet és 1 fiókot használnak. Mi van azokkal, akiknek több fiókjuk van, több gép, több fajta böngésző, még utaznak is stb? Nekik sokszor zavaró, vagy lehetetlen belépni, miközben tudják a jelszót.
Nevetséges, amikor előveszem a régi gépet, amin korábban 10000x léptem be és felfüggeszti a fiókot, hogy igazoljam. Még viccesebb, amikor ugyanazon a gépen nem enged be, mert másik böngészőből akarok belépni.

Amúgy az erre vonatkozó hülyeségeit nem lehet tiltani. Akármit állítok be, akkor is problémázik. Mi köze hozzá, hogy én honnan akarok belépni? A jelszó a lényeg, amit elsőre beírok. Több elírásnál lenne indokolt a felfüggesztés és nem azért, mert átmentem a másik szobába...

ui: Bezzeg a több 100 eltűnt levelemet, amik rejtélyes módon eltűntek egyik fiókból (minden még a kukából is) nem képesek visszaállítani. Kb 20x jeleztem nekik. Senki más nem lépett be. Másik fióknál is volt ilyen, hogy régi levelek eltűntek és nagyon sok embert járt így.

(#10955) Snoop-y válasza Krystal_s (#10954) üzenetére


Snoop-y
veterán

Surprise nekem is van tobb fiokom es hasznalom is par helyrol:

Munkahelyi gep (Windows)
Desktop (macOS)
5 kulonbozo telefon
1 tablet
Apple TV

Tobbszor leirtam mar de megirom megint. kell venni 2db Yubikey kulcsot (nem kell a legujabb a regieket egy hamburger menu araert dobjak utanad) A ket kulcsot hozzaadni 2FA-hoz.
Egyik Yubikey mehet a kulcstartodra, hogy keznel legyen masikat meg jol elzarod akarhova.

Problem solved...

A gmail nem vitt tulzasba semmit csak van par millio fiok amit vedeni kell es erre egy jelszo sajnos nem megfelelo mert azt a legkonnyebb ellopni.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#10956) Nikaré válasza Snoop-y (#10955) üzenetére


Nikaré
őstag

Ez a kulcs, hogyan léptet be?

(#10957) Snoop-y válasza Nikaré (#10956) üzenetére


Snoop-y
veterán

Bejelentkezeskor vagy USB-n vagy NFC-n keresztul bekeri.
Ha megtortent az autentikacio bejelolheted, hogy az eszkozon tobbet ne kerje es egeszen addig ezt meg is jegyzi amig kezzel ki nem veszed az eszkozt a megbizhato listabol.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#10958) Krystal_s válasza Snoop-y (#10955) üzenetére


Krystal_s
addikt

"Surprise nekem is van tobb fiokom es hasznalom is par helyrol"
"Tobbszor leirtam mar de megirom megint. kell venni 2db Yubikey kulcsot"

Most jól értem? Van több fiókod, de azokat úgy tudod használni zavartalanul, hogy vettél hozzá Yubi kulcsot?
De akkor mi ebben a meglepetés, vagy nagy dolog?
Szerinted az a normális, hogy ilyen kulcsokkal mászkáljak, mert néha megakarok nézni 1-2 levelet akármilyen gépen? :)
Elfogadom, hogy neked ez jó, de nekem nem. Mások a felhasználói szokásaim. Továbbra sem tartom normálisnak, hogy a Gmail azt lesi mikor milyen eszközről vagy gépről akarom megnézni a leveleimet. Adjon több lehetőséget és majd én eldöntöm melyik biztonsági funkciót használom saját felelősségre. Van olyan fiókom, ami fontos. Ott használok 2 faktorost, sms kóddal. Van másik 5 címem fórumok stb miatt, amit csak megakarok nézni és kész. Azoknál is megvan adva a mobil és pl többszöri elrontott jelszó esetén már gyanakodhat és kérhetne igazolást.

(#10959) Snoop-y válasza Krystal_s (#10958) üzenetére


Snoop-y
veterán

Csak akkor keri be a kulcsot ha uj eszkozrol lepsz be.
Amugy az sms 2FA es az authentikacios app azert nem javasolt mert ugyanazon az eszkozon van a fiokod is.

A Yubikey-t lehet mashol is hasznalni:

SSH belepeshez
OS inditashoz
Webes bejelentkezes

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#10960) allein


allein
addikt

Sziasztok. Azt szeretném megkérdezni, hogy van-e arra mód, hogy gmail-en belül megnézzem egy bejövő levél milyen IP címről lett küldve.

Meglett de nem segítség mert gmail IP címet mutat és nem az adott eszköz IP címét.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#10961) Warpig


Warpig
aktív tag

Sziasztok!

A problémám: egy tableten kitörölték a felhasználó google fiókját. Ez a tablet szülői felügyelet alatt áll(t). Viszont nem tudják a szülői kódot. Ennek hiányában viszont nem tudok új fiókot létrehozni. Új kódot nem lehet kérni, mivel nem létezik már az előző fiók. Mi a megoldás? Factory reset a tableten?

Köszi!
W.

Idő vagyok, világok hatalmas pusztítója. Azért jöttem, hogy megsemmisítsek minden embert.

(#10962) Krystal_s válasza Snoop-y (#10959) üzenetére


Krystal_s
addikt

Az említett fiókot màs eszközön használom. Mobilon jön sms kód és laptopokon lépek be.
Hasznos a Yubikey, csak itthon nekem kényelmetlen lenne, amikor csak a saját, vagy családtagok gépeit használom felváltva.

(#10963) janos1988


janos1988
addikt

Van lehetőség arra, hogy mindent egy kalap alatt archíváljak a google fiókból a saját gépemre? Jelszavak, fotók, drive stb.

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#10964) kispx válasza janos1988 (#10963) üzenetére


kispx
addikt

(#10965) Selynelar


Selynelar
aktív tag

Üdv Mindenkinek,

Sajnos tudom,hogy nem idetartozó a kérdésem,de azért mégis. Nem találtam kimondottan Google topikot.
A kérdésem,hogy a Google Fiókban az internetes és alkalmazástevékenységeket érdemes bekapcsolva hagyni vagy inkább jobb ha kikapcsolom. Nem igazán van ínyemre,hogy minden aktivitásom mentve van. Lehet hátrányom abból,ha kikapcsolom? Vagy inkább törölgessem manuálisan amiről nem szeretném,ha statisztikai adat lenne plusz bekapcsoljam a 3 hónapos automatikus törlést?

Előre is köszönöm a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#10966) janos1988 válasza kispx (#10964) üzenetére


janos1988
addikt

Köszi. De az eltárolt jelszavakat nem tölti le. Arra van valami megoldás, hogy olvasható formátumban lementsem?

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#10967) Nikaré


Nikaré
őstag

Sziasztok!
Visszaolvastam egy keveset és nem nagyon találtam egyszerű megoldást.
A probléma az, hogy adott egy mail cím a hozzá tartozó jelszó elfelejtve :W
Közben a telefon esett egy szép tízpontosat, a kijelző nem működik.
(másik eszköz nincs a Google -hoz kapcsolva)
És bonyolódik a helyzet mert nincs alternatív mail cím sem.
Van ilyen esetre is létező megoldás, hogy be tudjon jelentkezni ismét a mail fiókjába a tulajdonosa?

(#10968) TigerCat válasza Nikaré (#10967) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Írsz nekik, visszaolvasva megtalálod. De lehet, hogy egyszerűbb átrakni a kártyát egy másik készülékbe, ahol megkapod az SMS-t.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#10969) TigerCat válasza janos1988 (#10966) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Legegyszerűbb, hogy telepítesz egy Chrome-ot, csatlakoztatod a fiókodhoz és onnan kimásolod. Vagy képernyőmentés.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#10970) Nikaré válasza TigerCat (#10968) üzenetére


Nikaré
őstag

Én még nem kerültem ilyen helyzetbe... Próbálok segíteni valakinek ezért is Köszönöm, hogy segítesz :)

(#10971) zsoltzsolt válasza Nikaré (#10967) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Sim kártyát áttenni egy másik telefonba?

(#10972) mirci18


mirci18
addikt

Sziasztok.
Több freemailes fiók hozzá van csatolva a gmailes fiókomhoz de jelenleg problémák vannak a bejövő levelekkel nem kapom meg őket.

Nem csatlakozik a gmail a freemailes fiókaimhoz.

A szerver visszautasította a POP3-alapú hozzáférést a megadott felhasználónévhez és jelszóhoz.A szerver hibát adott vissza: „[SYS/TEMP] Temporary authentication failure. [fm2lb00.freemail.private:2020-09-24 18:21:03]”

Ezt az üzenetet kapom.
Tudtok ebben segíteni?

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#10973) Jim74 válasza mirci18 (#10972) üzenetére


Jim74
nagyúr

Szia

Jó pár napja én is tapasztalom ezt a jelenséget.

(#10974) mirci18 válasza Jim74 (#10973) üzenetére


mirci18
addikt

Most jobban megnézve hol kapok levelet hol nem tehát előbb utóbb elküldi a freemail nekem.
Érdekes.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#10975) pn4hvq válasza mirci18 (#10972) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Röviden és tömören: betegeskedik a Freemail hetek óta. Mind a webes felületen, pop3 elérésnél jönnek véletlenszerű hibák (pl. weben nem tudom megnyitni a levelet, nem engedi törölni, kb. 1 perc múlva végez a levél törléssel. Pop3 eléréskor a The Bat-ben ugyanezt szoktam kapni én is véletlenszerűen).

(#10976) mirci18 válasza pn4hvq (#10975) üzenetére


mirci18
addikt

Köszönöm a választ.
Sajnos évek óta egy betegágy az egész de pár helyre még ilyen email cím van beregisztrálva így szükség van rá. Ez van.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#10977) 8nemesis8


8nemesis8
veterán

Sziasztok!

Meg lehet-e valahogyan óvni a szeretett gmail fiókomat attól, hogy megpróbáljon valaha is bárki külföldről belépni oda?
Próbáltam rá megoldást keresni, de nem nagyon találtam és minap olvastam egy cikket, ahol egy gmail fiókot veszített el valaki a két faktoros autentikáció használata ellenére...

(#10978) maximuss válasza 8nemesis8 (#10977) üzenetére

Nekem inkább az a gondom, hogy az említett esetben vagy ha hasonlóan jár valaki, hogyan lehet visszanyerni a fiók feletti jogokat? Tekintve hogy support csak a gsuite-hoz jár, tényleg kellemetlen helyzetbe kerülhet az emberfia. Én szívesen fizetnék a sima gmail-ért is, ha kapnék reklámmentességet és a gsuite-hoz hasonló "biztonságot", de a gsuite-ra nincs szükségem...

[ Szerkesztve ]

(#10979) 8nemesis8 válasza maximuss (#10978) üzenetére


8nemesis8
veterán

Pontosan, ezért van bennem is a félsz. Egyébként jó a felvetés, én is fizetnék érte, de gsuite ugyanúgy nem kell. Ha jól gondolom itt a gond valahogyan a másodlagos fiókkal lehetett a gond nem?
Hiszen onnan léptek be, gondolom ott nem volt két faktoros autentikáció...
Ezért is lenne jó letiltani a külföld bejelentkezést, nagyban csökkentené a rizikót!

(#10980) gygalilei


gygalilei
tag

Sziasztok ! Ugyebár, ha google mailt más gépen meg akarom nyitni, akkor nem tudom, mert jön a szöveg, mail, hogy gyanús bejelentkezést észleltünk, stb. Hiába kattintok a felismerem a tevékenységet, nem enged belépni.Ez rohadt idegesítő.Hol lehet letiltani, hogy ne nézze, hogy milyen gépről lépek be, vagy hol lehet magát az eszközt engedélyeztetni ? Nemtaláltam a beállításokban vagy jól el van dugva.Köszönöm.

(#10981) TigerCat válasza gygalilei (#10980) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nem tudod letiltani.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#10982) internetezoo


internetezoo
senior tag

Sziasztok!

Fizetett reklámot Chrome böngészőben a Nano Adblocker blokkolja.
Androidos gmail appon hogyan lehet? Blokada nem blokkolja pedig majdnem az összes *.google.com, *.googleapis.com domaint letiltottam. Chromeban a mail-ads.google.com küldi a reklámot, androidon nem (pedig manuálisan felvittem blokadába)

[ Szerkesztve ]

(#10983) TigerCat válasza internetezoo (#10982) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Droid topikban kérdezd, inkább oda való szerintem.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#10984) nfsu17


nfsu17
veterán

Hello.

Légyszíves segítsetek! H*lye gmail megszívatott és kellemetlen helyzetbe hozott.

Van egy 2. e-mail címem, ami át van irányítva 1-re.

Leveleztem egy taggal (már 4-5 e-mail váltás is volt) és minden oké volt.

Majd most szóltam a tagnak, hogy küldjön valamit. Azt mondta elküldte. Mondom nem jött meg. Lefotózta, hogy elküldte.

Akkor ugrott be, hogy a SPAM ( :W ) mappa, az nem irányítódik át. Ami persze alapból jó dolog, ha a h*lye gmail 5. levelezésre is elhinné, amit már 4x elhitt, hogy az nem spam. Ott volt a roh@dék a spam mappában.

Azt hogy irányítom át? Mit állítsak be?
Tehát van egy fő és mellék email-em.
Eddig abban a tudatban voltam, hogy minden megérkezik a telómra. Ezután már nem bízhatok benne.

Van valami módja, hogy TUTI megérkezzen?
Az androidos telón a fő e-mail van megadva, hogy ne keveredjen a kettő, mert ez így amúgy jó lenne nekem. A mellék email nevében tudok írni is a "fő" emailről, ez is be van állítva.

(#10985) TigerCat válasza nfsu17 (#10984) üzenetére


TigerCat
nagyúr

2-es fiókban nyomj rá, hogy nem spam és szabályt is hozz létre, soha ne legyen spam. Mást nem tudsz tenni.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#10986) tordaitibi


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok,
hogyan lehet a Gmail webes felületén plusz mappát létrehozni?
Lehet butus vagyok hozzá de 1 órája keresgélek és nem találok ilyen kehetőséget.
Konkrétan az öszes eddigi Icsekk visszigazolásokat szeretném ebbe betenni mert így már nagyon hosszú az Összes levél mappa.

(#10987) pn4hvq válasza tordaitibi (#10986) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Bal oldalt legalul: Továbbiak, majd ez alatt Új cimke létrehozása.

(#10988) Oldman2 válasza tordaitibi (#10986) üzenetére


Oldman2
veterán

1. Nem Mappa, hanem Címke (valójában Filter)
2. Mivel írod, hogy lenne mit "beletenni" azonnal, készíts egy Szűrőt, ahol megadhatsz majd új Címkét is.

(#10989) tordaitibi válasza pn4hvq (#10987) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

És Oldman2,
tökéletes, álmomba nem gondoltam volna hogy Címke a neve.
Köszönöm mindkettőtöknek.

(#10990) Nwis86


Nwis86
aktív tag

Sziasztok
Lenne 1 olyan problémám hogy augusztus 13 óta nem kapok közösségi leveleket, vagyis biztos kapnék de valamiért gondolom nem jelennek meg. Már 100x átnéztem az összes beállítást, de semmi problémát nem találok, de eleve nem is állíttattam át semmit, csak pár nap alatt feltünt hogy a youtubtól nem kapok értesítéseket, se élő adásokról se ha 1 általam kedvelt csatorna új videót rak fel, konkrétan az útolsó youtube levél augusztus 13.-án érkezett, azóta semmi, néztem a youtube beállításait, de ott be van kapcsolva minden. Korábban napi 8-10 közösségi levelet kaptam. Valakinek nincs ötlete mi lehet a gond?

(#10991) Snoop-y válasza Nwis86 (#10990) üzenetére


Snoop-y
veterán

YouTube Will Stop Sending Email Notifications to Alert Channel Subscribers to New Content

mod:
13-an kuldtek utoljara :K

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#10992) Nwis86 válasza Snoop-y (#10991) üzenetére


Nwis86
aktív tag

Kösz. Ekkora 1 hülyeséget... :O Én rendszeresen néztem ezeket az emaileket és innen nyitottam ha volt új videó valamelyik csatornán amit követek, nekem ez rohadtul hiányzik! :(

(#10993) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Hotmail-es fiókot be lehet állítani a gmail-es fiókhoz, hogy onnan is szinkronizálja a leveleket?
A freemail-el kezd tele lenni a hócipőm és alternatívát keresek a kiváltására.

(#10994) fricc_


fricc_
tag

Sziasztok!

gmail (app)
Van jópár csoportom/címkém a névjegyek között, akiknek -telefonon- továbbküldözgetem a kapott leveleket.
kb. ezelőtt 1-2 hónapig minden szépen működött, aztán bejött a névjegyek mint külön app.
Onnantól viszont, küldeni simán tudok a felcímkézett csoport tagoknak, de ha továbbítani akarok neki egy levelet, akkor ott nincs lehetőség a címkék használatára.

vagy én nem jöttem rá, hogyan kell előcsalogatni.
Egyenként ki tudom választani a címzetteket, de sokan vannak, jó lenne ezt egy kattintással megoldani.

PC-ről böngészővel minden szuperul megy...

Előre is köszi

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Gmail (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.