Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Gmail (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:20:56

LOGOUT.hu

Gyakori Kérdések

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11301) Frontiner válasza UHHH (#11300) üzenetére


Frontiner
aktív tag

Akkor mi értelme van annak ha pontokkal vagy akárhogy variálva engedi létrehozni az email címet, ha utána meg nem tesz benne különbséget? :F

 IPhone 15, AppleWatch SE, Airpods 2, MBA 13" 2015 

(#11302) Dluinet válasza Frontiner (#11301) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ingyenes alias címek

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#11303) Oldman2 válasza Frontiner (#11301) üzenetére


Oldman2
veterán

Mert nem engedi csak egyszer.

A csak pontokban különböző sok emailcím mögött egyetlen ténylegesen regisztrált Google fiók van.
A többi csak alias.

(#11304) Frontiner válasza Oldman2 (#11303) üzenetére


Frontiner
aktív tag

Így már értem.
Köszi mindenkinek a válaszokat :R

 IPhone 15, AppleWatch SE, Airpods 2, MBA 13" 2015 

(#11305) maci25


maci25
aktív tag

Sziasztok!
Segítség kellene. Van egy email címem ami a saját nevem egybe írva ékezetek és minden nélkül(gipszjakab@gmail.com). A problémám az, hogy kapom egy általam ismeretlen embernek az email üzeneteit. Ezek az üzenetek van, hogy a vodafon tól jón mint szerződés, bírósági tárgyalásról jegyzőkönyv, rendelés visszaigazolás, most éppen a dpd futár visz neki valamit. Már kb 1 hónapja fel hívtam, hogy jelezem neki valami nincs rendben.
Kiderült, hogy az ő email címe is az mint az enyém. Ez tudomásom szerint nem lehetséges. A neve is ugyan az mint nekem elmondása szerint. A vodás szerződésen is ez a név szerepelt.
Az első levél pár éve egy bírósági idézés volt amin nem kicsit meg lepődtem.

A lényeg, hogy mit lehet ilyenkor tenni. Mit tennétek?
Egyébként ezen kívül más rendellenességet nem vettem észre.
Az email tartalma szerint ez az egyén egy országjáró lehet mert a cím az mindig más.

(#11306) totron válasza maci25 (#11305) üzenetére


totron
addikt

Ez csak egy kérdés nélkül lemásolt szokás hogy a polgári nevet tükröznie kell az e-mail identjének, nem kötelező, el is lehet engedni. Gondolj bele, van lényegi szerepe? Pontosságra egyébként is törekedni kell, bár ez a pontozós könnyítés pont aláássa az amúgy szükséges és elvárható figyelmet egy megcímzéskor.:/ Szerencsésebbnek gondolom átmigrálni az életed levelezési síkját egy másik címre.

(#11307) Dluinet válasza maci25 (#11305) üzenetére


Dluinet
nagyúr

és a címe is gmail.com -ra végződik?
Valószínű, hogy ő a gmail.hu -ra regisztrált.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#11308) Oldman2 válasza maci25 (#11305) üzenetére


Oldman2
veterán

Sokan elkövetik/elkövették azt a hibát, hogy a gmail.hu oldalon regisztráltak és simán a gmail.com -os címet "adják tovább". :C

Lehet hogy nem erről van szó esetedben, de elképzelhető.
:W

(#11309) maci25 válasza Dluinet (#11307) üzenetére


maci25
aktív tag

Mint írtam az utolsó mail a dpd küldte. Rá nyomtam a csomag követésre és ott a pontos cím mellett ott van a mail cím is :gipsz.jakab@gmail.com formátumban. Tehát a gmail.com stimmel és a saját nevem is stimmel de van közötte egy pont.

(#11310) nfsu17 válasza maci25 (#11309) üzenetére


nfsu17
veterán

De a pont nem számít, olvass vissza, tegnap beszéltek róla.
Szerintem is a csávónak gmail.hu címe van, de a süttyő néha .comosnak írja le.

Nem tudok létrehozni új reget egyik címemnél sem, ha csak a pont a különbség.
Pl nálam.

pirosalma55 gmail.com
Ez mondjuk most a címem

De a
piros.alma55-öt sem engedi már, mert írja, hogy foglalt.

Meg a pirosalma.55 is foglalt. Stb

[ Szerkesztve ]

(#11311) maci25 válasza nfsu17 (#11310) üzenetére


maci25
aktív tag

A pont szerintem sem számít.
Ki is próbáltam, hogy ha van pont akkor meg kapom e. Igen, meg kaptam.

(#11312) maci25


maci25
aktív tag

Létezik olyan, hogy gyári állapot visszaállítás?
Pl töröl minden módosított beállítást esetleg mailt?

(#11313) nfsu17 válasza maci25 (#11311) üzenetére


nfsu17
veterán

Tehát nem létezhet az, hogy neki és neked is xy gmail.com a címetek. Vagyis xy és x.y.
Írj neki mailt .hu végződéssel, hogy hiányzik-e neki pl dpd-s levél, stb.

''Kiderült, hogy az ő email címe is az mint az enyém''

Viszont ezt a részét akkor sem értem. :F

Felhívtad és lediktálta a mail címét? Ami ugyanaz volt, mint a tied, egy pont eltéréssel? De ilyen nem lehet(ne). :F

(#11314) maci25 válasza nfsu17 (#11313) üzenetére


maci25
aktív tag

Egyszer beszéltem vele kb 2 hónapja amikor is mondom neki, hogy kaptam egy szerződést amiben ez a tel szám volt többek között amit most felhívtam. Mondom neki, hogy a mail nálam landolt és érdekelne, hogy neki mi a mail címe. Akkor mondta, hogy neve@gmail.com.
Na most ha optimista vagyok akkor csak elírás , elgépelés, félreértés eredménye az egész.
Ha viszont pesszimista vagyok akkor:
1 arra gondolok, hogy esetleg mégis használja a fiókomat csak én nem vettem észre.
2 valami hiba van a rendszerben és meg kapom a leveleit meg talán ő is az enyémet ?-néha?
3 nem tudom

Van másik mail om is de ezt is használom. Törölni nem szeretném mert sokan ismerik, mivel kb a gmail-lal egy idős.

(#11315) nfsu17 válasza maci25 (#11314) üzenetére


nfsu17
veterán

Az egyes pontot könnyen ki lehet deríteni
[link]
Ha csak olyan eszközt látsz, ami a tied, akkor nagy gond nem lehet

(#11316) Frontiner válasza nfsu17 (#11313) üzenetére


Frontiner
aktív tag

Pont erről írtam tegnap.
Én is és az asszony is kap ilyen emaileket ,annyi különbséggel, hogy van egy pont valahol a névben... Igen, rohadt idegesítő!

[ Szerkesztve ]

 IPhone 15, AppleWatch SE, Airpods 2, MBA 13" 2015 

(#11317) maci25 válasza Frontiner (#11316) üzenetére


maci25
aktív tag

Gondolhatod első email az volt, hogy nem jelentem meg egy bírósági idézésen. DD mivan. Miről nem tudok. Vagy valami közlekedési birság vagy valami hasonló.
Jó volt olyan email is, hogy a még meg sem jelent felnőtt újság előzetesét kaptam meg.

NFSU17
Ott nincs semmi idegen.

(#11318) Frontiner válasza maci25 (#11317) üzenetére


Frontiner
aktív tag

Én netbank kódot, futár emaileket, 1-2 reklámszart.... Többször írtam neki, de semmi nem változott,annyit tudok tenni, hogy továbbítom neki, aztán kukázom.
Nem nagy cucc, de idegesítő már ennyi idő után. (~ 1 éve)

 IPhone 15, AppleWatch SE, Airpods 2, MBA 13" 2015 

(#11319) maci25 válasza Frontiner (#11318) üzenetére


maci25
aktív tag

Én ma kaptam meg a második olyan emil -t 1 éven belül amiben azt írják, hogy megszerezték az egyik oldalon a jelszavamat (valóban volt olyan jelszavam) és a facéra is bementek, és a kamera képét is rögzítették . Fizessek bitcont nekik 1777 usd vagy kiteszik amit találtak.

Ilyen mail-t te nem kapsz?

(#11320) Frontiner válasza maci25 (#11319) üzenetére


Frontiner
aktív tag

Kopp-kopp
Szerencsére nem.

 IPhone 15, AppleWatch SE, Airpods 2, MBA 13" 2015 

(#11321) Nikaré válasza maci25 (#11319) üzenetére


Nikaré
őstag

Amit most leírtál (a korábbiakkal együtt már), ez alapján én tuti biztos, hogy szépen megszüntetném ezt a mail címemet. Nem biztonságos.

(#11322) totron válasza Nikaré (#11321) üzenetére


totron
addikt

Látod, hogy ragaszkodik..

(#11323) maci25 válasza totron (#11322) üzenetére


maci25
aktív tag

Droidon ehhez a fiókhoz van letöltve néhány aplikáció ami fizetős. Ezek valahogyan át vihetők másik fiókra?

Előzőleg már kérdeztem: a fiók nem állítható vissza eredeti állapotra?

(#11324) totron válasza maci25 (#11323) üzenetére


totron
addikt

Nem tudom mit értesz eredeti állapoton. Mit értesz alatta? Az applikációk összértéke és az időről időre beeső bosszúságok között neked kell mérlegelned. Hosszú távon szerintem megéri a csere. A probléma gyökerére hívnám fel továbbra is a figyelmet mindenki részére: nem kell automatikusan átvenni a polgári néven alapuló ident hagyományát, többször előnytelen, mint előnyös.

Szerk.: azt hiszem nem vihetők át, de ezt mások jobban tudják, én soha nem vettem Playben még semmit.

[ Szerkesztve ]

(#11325) pn4hvq válasza maci25 (#11319) üzenetére


pn4hvq
senior tag

"az egyik oldalon a jelszavamat (valóban volt olyan jelszavam)"
Valamikor egy oldalon tárolt emailcímedhez és az ottani (és akkori) jelszavadhoz hozzáfértek. Szerintem ezzel többen is találkoztunk már. Megoldás: minden kikerült jelszavadat változtasd meg.

"facéra is bementek, és a kamera képét is rögzítették"
Mindent elhiszel? Én is kaptam már ilyen levelet, de azóta is azon gondolkozom, hogy az asztali gép, amihez nincs kamera, hogyan rögzíthetett bármit is?

"Fizessek bitcont nekik 1777 usd vagy kiteszik amit találtak"
Miért? Találhattak valami kompromittálót a kamerahasználati szokásaidban? :DDD

Viccet félretéve, változtasd meg a jelszavaidat és lehetőség szerint a különböző oldalakon eltérő jelszavakat használj. Weboldaltól függően érdemes lehet 2faktoros hitelesítést is használni.

(#11326) skt


skt
tag

Sziasztok!
Mitől van az hogy gépen kitörlöm a leveleket, és iPhone-on, az appban ugyanúgy látom és hiába frissítem nem tűnik el?

(#11327) localhost válasza skt (#11326) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Mert NEM imap módon kéred le a leveleket, hanem POP3. És akkor ez PONT ÍGY ormális.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#11328) vszaby4


vszaby4
csendes tag

Üdv!
Tegnap kitöröltem egy céges kimenő email címet a Gmail-ből. Nem tudom újra felvenni. Ennek mi lehet az oka?
Itt próbálom:
További saját e-mail-cím hozzáadása

(#11329) UHHH válasza vszaby4 (#11328) üzenetére


UHHH
senior tag

Ott próbáld, majd add meg a helyes smtp szerver adatokat.

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#11330) vszaby4 válasza UHHH (#11329) üzenetére


vszaby4
csendes tag

Felhívtam a DOTROLL céget akitől a domain nevet vesszük. Az SMTP szerver adatait kértem. Azt mondták, hogy free csomaghoz nem ját. Akkor miért működik a többi 4 emailcím?

(#11331) UHHH válasza vszaby4 (#11330) üzenetére


UHHH
senior tag

Azért lehet, hogy a többinél nincs, mert a GMAIL régen még nem kérte, de most meg kéri!

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#11332) vszaby4 válasza UHHH (#11331) üzenetére


vszaby4
csendes tag

Mit tudok tenni? Lehet kérni a GMAIL-t hogy állítsák vissza a tőrölt email címemet?

Ha fizetős tár helyet veszek, akkor azt tudom használni GMAIL-el?

(#11333) UHHH válasza vszaby4 (#11332) üzenetére


UHHH
senior tag

Nem fogják visszaállítani sajnos. Én nyújtok ilyen SMTP szolgáltatást, priviben írok.

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#11334) vszaby4 válasza UHHH (#11333) üzenetére


vszaby4
csendes tag

Ok.

(#11335) gabo89


gabo89
senior tag

Üdv!
Egy rokonom megváltoztatta 3 hónapja a jelszavát, és teljesen elfelejtette. Szerettük volna visszaállíttatni, de egy olyan email cím van megadva biztonságinak ami rég elfeledett. Mást nem kínál fel a Google. A böngészőben, illetve a mobilján még be van lépve, tud rajta levelezni. Hogy lehetne visszaállítani a jelszót?

indul a sörös aludni

(#11336) Snoop-y válasza gabo89 (#11335) üzenetére


Snoop-y
veterán

Bongeszoben nincs elmentve?

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#11337) gabo89 válasza Snoop-y (#11336) üzenetére


gabo89
senior tag

Nincs.

indul a sörös aludni

(#11338) nor.bert


nor.bert
csendes tag

Üdv!
Szokatlan problémám van, a google kereső sem adott semmi támpontot, szakértő segítségre lenne szükségem. Gmail fiókban a bejövő, korábban olvasott levélről szeretném visszakeresni, hogy mikor nyitottam meg óra perc pontossággal. Van-e erre lehetőség? Androidon alkalmazással és PC-n webes felületen is használom, arra sem emlékszem, hogy hol nyitottam meg, de ez nem is lenne fontos, csak a megnyitás ideje. Köszönök minden segítséget, ötletet.

(#11339) DS39


DS39
nagyúr

már mindenhogy próbáltam rákeresni, de sehogy sem találok hozzá infót.

be vagyok lépve a böngészőben (Firefox) egy alapértelmezett gmail fiókba.
de van több fiókom is, és volt (van) olyan funkció, hogy a jobb felső sarokban a profil képre kattintva Másik fiók hozzáadása. És így hozzáadtam még fiókokat az évek alatt.
Na de, most szeretnék eltávolítani innen egyet, de nem találok lehetőséget rá, hogy csak ezt az egyet távolítsa el (jelentkezzen ki belőle). csak egy olyan gomb van nálam hogy kijelentkezés az összes fiókból. (ezt viszont nem szeretném)

kereséseim azért nem hoztak eredményt, mert folyton az androidos account eltávolításokhoz (vagy Chrome-hoz) ad segítséget a google....

mi a megoldás?

[ Szerkesztve ]

(#11340) DS39 válasza DS39 (#11339) üzenetére


DS39
nagyúr

Nincs más megoldás sajnos, csak kijelentkezni az összesből, és utána eltávolítható a böngészőből a nem kívánt account.

(#11341) EnterR


EnterR
veterán

Sziasztok, naponta landol spambe 20-30db ehhez hasonló levél, tudok velük bármit is kezdeni beállítás szinten? Lövésem sincs miért és mióta, naponta törlök egy tucatnyit, kezd unalmas lenni.

PSN ID: marquuard

(#11342) AssAssynn


AssAssynn
őstag

Mostanában elkezdte a gmail, hogy fontos üzeneteket bedob spambe. Ami elég zavaró, mert van néhány üzenetem, amiről semmiképp se kellene lemaradjak.
Nem tudom sablon üzenet-e, de amikor megnyitom ezeket a leveleket a spam mappában, akkor odaír valami ilyesmit, hogy "nemrégiben spamnek jelölt egy ilyen üzenetet, azért került ez ide".
Nem emlékszem, hogy bármilyen értelmes email címről érkezett üzenetet spamnek jelöltem-e volna. A lényeg, hogy most eléggé megvan zavarodva a fiókom, és szeretnék erre megoldást találni.
Mit tudtok ajánlani?

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#11343) nfsu17 válasza AssAssynn (#11342) üzenetére


nfsu17
veterán

Sajnos ilyen nálam is van. Többször lemaradtam már így levelekről. Ami még érdekesebb, hogy X fiókomban a bejövők között volt a levél, de X át van irányítva Y-ra és Y-ban már a spamban volt. A mobilom meg Y leveleit szinkronizálja.
Apám meg csomó céges levelet (munkát) nem kap meg és őt cseszegetik, hogy nem csinálta meg a munkát. Spamban nincs. Pedig ha később forwardoljlák az eredeti levelet, tényleg kiküldték. Nem veszhet el az ő céges szerverükön kimenéskor? Gmailre sose érkezett meg az a levél.
Kezdek kiábrándulni...ebből is.

(#11344) LK


LK
addikt

Sziasztok!
Szeretnék tanácsot kérni. A munkahelyi és az Indamail-es weblevelezésem teljesen átlátható. A Gmail-es, meg nem. A fenti kettőnél egyesével látom a leveleket, a Gmail meg összefonja egy adott levélre váltott válaszokat, így egyáltalán nem felfogható a végére, hogy ki mikor írt kinek. Hogy a fenébe lehet ezt beállítani? A mobilomon meg az elsődlegesen belül belekeveri a törölteket is, meg mindent egybehány. Van esély, hogy valaki segítsen ezeket beállítani? Egyszerű követhető levelezést szeretnék. Sőt, a legegyszerűbbet. Már megőrülök ettől. Nem én állítottam be ilyenre, egyszer csak ilyen lett. Köszi előre is.

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#11345) Krystal_s válasza LK (#11344) üzenetére


Krystal_s
addikt

Szia!
Beállítások - Általános, Beszélgetési nézet kikapcsolása.

(#11346) totron


totron
addikt

Egyszer elírt e-mail címek is maradnak a címéskor való felajánlásokban.:/ Törölni valahogyan, lehet?

(#11347) LK válasza Krystal_s (#11345) üzenetére


LK
addikt

Hú, köszi !!!!!

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#11348) TigerCat válasza totron (#11346) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Összegyűjtött címek a címjegyzékben asszem

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#11349) honeker


honeker
őstag

Üdv vetem használt autot használt androidos rádioval....nem tudok a fiokomba belépni....hiában kopintok nem tudom a cimem be irni...nem reagál a gmail felület semire.. a többi funkcio rendesen müködik...csak a fiok nem :F

http://www.youtube.com/results?search_query=honeker%40&o

(#11350) ignisz


ignisz
senior tag

Szép napot. Tegnap óta a telefonomon, androidon, elindul a levelek szinkronizálása. Órákig megy. Mostanában nem módosítottam beállításokban semmit. Ez mi, hogy lehet leállítani?

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Gmail (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.