Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Gmail (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:20:56

LOGOUT.hu

Gyakori Kérdések

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10851) lewis999


lewis999
csendes tag

Hali Mindenkinek!

Lenne egy ősrégi gondom, nem találtam hozzászólást :(
Sms értesítést szeretnék kapni bizonyos emailokról...
Találtam megoldást rá, de vagy én vagyok nagyon málna, de nem sikerül...már ott elakadtam hogy a naptárban be kell állítani a mobilszámom, mert azt a helyet nem találom...mármint ahol be kellene írni a telószámot...
Tudna valaki segíteni?

Köszönöm előre is !!!! :DD :DD :DD :R :R :R

(#10852) lewis999


lewis999
csendes tag

Üdv!

Tud valaki olyan email címet szolgáltatót (free-t) ahol lehet sms értesítést kapni email érkezésről?

(#10853) zsoltzsolt válasza lewis999 (#10852) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Szerintem automatizálóval megoldható. Tedd fel a kérdést Macdroid fórumban. Persze csak llakkor, ha androidos telefonod van.

(#10854) gyulaszu válasza zsoltzsolt (#10853) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Én teljesen úgy értettem, hogy a szolgáltató kellene küldjön sms-t, ha kapott egy e-mailt..

gyulaszu

(#10855) lewis999 válasza zsoltzsolt (#10853) üzenetére


lewis999
csendes tag

Macdroid, azt hol találom?

(#10856) aprokaroka87 válasza lewis999 (#10855) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

play store.

Van Tasker és e-robot is

(#10857) lewis999 válasza gyulaszu (#10854) üzenetére


lewis999
csendes tag

Keresgéltem a neten, találtam olyan lehetőséget, hogy a calendar segítségével lehetett kérni értesítést (nem teljesen tiszta, hogy mit kellett csinálni pontosan valami szerkesztővel és hogy hol is van ez?), de már a mobil beállításokat sem találom a a calendar beállít

(#10858) lewis999 válasza aprokaroka87 (#10856) üzenetére


lewis999
csendes tag

....és ezek tulajdonképen mik?
Mert az hogy leellenőrzi (10 percenként megnézi van e levelem az nem jó mert ugye akkor is online kellene lennem hozzá) amit ugye nem tudok...
:))

(#10859) nfsu17 válasza lewis999 (#10858) üzenetére


nfsu17
veterán

Ha nem vagy online, akkor hogy nézed meg a levelet, ami online jön?
Tehát ott vagy az erdő közepén, nincs neted, de jön az sms, hogy email jött. Mit kezdesz vele? Felhívod a titkárnőd, hogy olvassa el? Futsz be a városba, ahol már online vagy és elolvasod?
Engem csak ez a része érdekelne.

(#10860) lewis999 válasza nfsu17 (#10859) üzenetére


lewis999
csendes tag

Bekapcsolom a netet és elolvasom...ergo nem vagyok online folyamatosan, ez lenne a lényege...

(#10861) Gézengúz válasza lewis999 (#10860) üzenetére


Gézengúz
addikt

Annak mi értelme van, hogy kikapcsolgatod a mobilnetet?

(#10862) pn4hvq válasza Gézengúz (#10861) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Fentebb írta, hogy csak bizonyos emailek érdekesek számára, azokról kér értesítést. (Kb, mint a DND mód kivételekkel.)

(#10863) gyulaszu válasza Gézengúz (#10861) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Esetleg :
-korlátozott adatmennyiség a díjcsomagjában
-akkuval spórolni
Bár én továbbra sem értem, ha nem a szolgáltató küldene sms-t, akkor hogy tudna ilyesmi adatkapcsolat nélkül működni?

gyulaszu

(#10864) Tikakukac


Tikakukac
titán

Halihó guruk.

G Suite céges mail címet akarnék betolni a privát címre. Aliasként lenne használva, kellene azzal a névvel vissza is küldeni mailt.

Elvben ez nem komoly dolog, gyakorlatban nekem megbukott minden próbálkozás szerver elérés miatt. Ötletek?

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#10865) Snoop-y válasza Tikakukac (#10864) üzenetére


Snoop-y
veterán

Annyira lazavagyok mint a rigalanc modban fogalmazol, hogy erolkodnom kell, hogy megertsem mit szeretnel :D

Sima gmail cimrol szeretnel hasznalni aliaskent egy g suite cimet jol ertem?

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#10866) Tikakukac válasza Snoop-y (#10865) üzenetére


Tikakukac
titán

Egész nap hivatalos üzemmódban vagyok, muszáj kidűteni az agyam :B

Egy privát sima gmail alá kellene aliasnak betenni g suite mailt, igen. G suite környezeten belül sima ügy, azt egyszerűen megy. Azon kívül viszont megreccsen a buli.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#10867) Snoop-y válasza Tikakukac (#10864) üzenetére


Snoop-y
veterán

Ha azt szeretned amit irtam akkor elobb be kell allitani gsuite oldalon, hogy lekerdezhesd a fiokod (IMAP-ot engedelyezni kell)
Reszletes liras itt

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#10868) Tikakukac válasza Snoop-y (#10867) üzenetére


Tikakukac
titán

IMAP pipa, alacsony biztonság pipa mind a két fiókon. Szerver errorral eldobja így is.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#10869) Tikakukac válasza Tikakukac (#10868) üzenetére


Tikakukac
titán

Oké, kicsit megkergettem a dolgot: akinek ilyen parája van a 2 lépcsős azonosítás lesz a megoldás. Azzal már nincs auth error és fel tudtam venni a fiókot :R

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#10870) Snoop-y válasza Tikakukac (#10869) üzenetére


Snoop-y
veterán

Es ez a resze hogyan mukodik?
Beallitod, hogy lekerdezze a masik fiokot then what? Hogy autentikalsz?

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#10871) Tikakukac válasza Snoop-y (#10870) üzenetére


Tikakukac
titán

Mindent úgy csináltam ahogy az írás is meg a józan ész is kéri. Csak auth errorral eldobálta mindig. Beállítottam a g-suite fiókra a kétlépcsőst és arra egy eszköz azonosítót, azt a jelszót vertem bele a sima belépési helyett és sipp-supp, már ömlenek is ide-oda a mailek azóta.

Meg ne kérdezd miért csinálta vagy csinálja ezt, régen feladtam a harcot a 2 hetente átmaszkolt Google felületek és beállítások miatt. Az egy hete megcsinált tutorial másra ma már nagyjából használhatatlan. Nem értem.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#10872) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

A gyereknek csináltam egy ilyen felügyelt gyerek fiókot a gmailben. Viszont a telefonjára nem engedi felvenni a fiókot. Tudjátok, hogy mit kell esetleg átállítani, hogy fel lehessen venni telefonon a fiókot?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#10873) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Ezt hogy tudnám eltüntetni?

Vannak benne levelek is, viszont nincs ilyen címkém, normál felületen nem is látszik. IMAP kikapcsolva. Gondolom valami kliens csinálhatta, de már az sincs. Ötlet?

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#10874) laszlohu


laszlohu
addikt

Üdv adott az alábbi probléma, nem találom, hol lehetne kinyomtatni az adott levelet, leveleket.

[ Szerkesztve ]

(#10875) Snoop-y válasza laszlohu (#10874) üzenetére


Snoop-y
veterán

Nyisd meg az adott levelet es egybol lesz nyomtato menud a jobb felso sarokban

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#10876) laszlohu válasza Snoop-y (#10875) üzenetére


laszlohu
addikt

Hálás köszönet, az volt a baj, hogy a csúszkával arrébb kellett görgetni a levél végéig, a továbbiak gombot megkeresni, és végre meglett. :C
egyébként nálam olyan nyomtatós ikon nincs, mint amit belinkeltél

[ Szerkesztve ]

(#10877) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

van minimális kor, amit be kell tölteni, hogy gmail fiókot létre lehessen hozni? azt olvastam, hogy 16 éves koráig kell szülő felügyelet Mo-n.

van valamilyen aktivitás figyelő? azaz van bizonyos idő, amíg ha nem nézek be a gmail fiókomba, akkor utána letilt/töröl? (mint pl. freemailnél)

(#10878) Snoop-y válasza TigerCat (#10873) üzenetére


Snoop-y
veterán

Settingsben ha elrejted mi tortenik?

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#10879) TigerCat válasza Snoop-y (#10878) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Sehol nem látszik, csak az adatok mentésénél. Nem okoz gondot, csak zavar...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#10880) Siriusb


Siriusb
veterán

Jóemberek!
Az alább látható piroskarikás résznél eltűnő menüpontokat miként lehet megjeleníteni? Kizárólag a böngésző méretének növelésével?

Ugyanez van, ha a levelek listájából egyet-kettőt kijelölök (a "főképernyőn"), az e helyütt megjelenő menüsor csonkolva látható.

(#10881) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

Nem csak G-mail-el, hanem az egész Google fiókkal kapcsolatos probléma:
Van egy fiók, amibe nem léptem be már vagy egy éve, mert ez csak a mail cím miatt lett létrehozva anyukámnak. Csak egy levelezőprogramba van beállítva ez a mail cím, onnan továbbra is be tud jelentkezni a program a gépemről, fogadni és küldeni is tudok vele levelet (Thunderbird). Most próbáltam viszont "manuálisan" bejelentkezni a fiókba a Chrome-ból és se a Google-be, se a G-mail-be nem enged be, a jelszó stimmel, de utána ezt a képernyőt dobja fel:

Én soha nem adtam meg ilyen biztonsági kérdést, úgyhogy nyilván a választ sem tudom rá. Nem is értem hogy dobhatja akkor ezt fel? A "Try another way"-re kattintva csak ugyan ezt a képernyőt dobja fel. Mit lehetne tenni, hogy be tudjak jelentkezni? Nagyon nem szeretném elveszíteni ezt a fiókot (e-mail címet), mert az ismerősei közül mind ezt ismerik. Írjak a Google support-nak, vagy mit kellene?

Köszi!

(#10882) TigerCat válasza SunMount3r (#10881) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Lehet láma kérdés, de anyukád nem tudja a választ?

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#10883) nagyonjjo


nagyonjjo
tag

Üdv!
Mivel nem találok témát neki!
Gondoltam megkérdezem,hogy hova tünt google keresőben a tárolt változat? Pár hónapja még volt,de már nem találom sehogysem.
Jofogáson rendeltem meg 1 terméket,amit ph-s cég is hírdet.
És eleddig nagyon úgy néz ki,hogy fel kell jelentenem őket. :W

[ Szerkesztve ]

(#10884) TigerCat válasza nagyonjjo (#10883) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Kis lenyílóra kattints a találatok első sorának végén

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#10885) nagyonjjo válasza TigerCat (#10884) üzenetére


nagyonjjo
tag

Már ha lenne....

(#10886) TigerCat válasza nagyonjjo (#10885) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nem minden oldalánál van sajnos, rákerestem, itt nekem sem mutatja.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#10887) SunMount3r válasza TigerCat (#10882) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Szerinted itt volnék és kérdezném ezt, ha ő tudná? De miért is tudná, minek is tudná. A hsz.-emből azért ki lehet következtetni, hogy a fiókot nem ő, hanem én hoztam létre neki és, mint írtam soha nem állítottam be ilyen (és másikat sem) biztonsági kérdést. Olyan, mintha a Google szórakozna velem.

Amúgy meg ilyen hülye kérdést is nehéz kitalálni, nem hogy a választ, egy 65 év feletti személyről beszélünk és "ki volt az első főnöke?!" :((

(#10888) Nikaré válasza SunMount3r (#10881) üzenetére


Nikaré
őstag

Hello!
Úgy emlékszem, hogy alap esetben a gmail fiók 3 hónap inaktivitás után leállítja a fiókot.
Az, hogy egy másik levelező program kezeli erre már passzolok mert az több lenne mint tipp.

(#10889) TigerCat válasza SunMount3r (#10887) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Feltettem egy kérdést, mert gyakran a csak a nyilvánvaló marad ki. A kioktató hangnemet pedig legyél kedves mellőzd, segíteni akartam.

Külső alkalmazással is csak ideig-óráig fog menni, mert majd tuti autentikálni kell azt is. Próbáld meg felvenni velük a kapcsolatot, kis időbe telik, de jellemzően segítenek.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#10890) SunMount3r válasza TigerCat (#10889) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Sorry, nem akartam kioktató lenni :N , csak azt hittem ez triviális abból, amit leírtam (mint amennyire triviális baromság ez a biztonsági kérdés). Senki más ten tehet erről, csak a Google és köszi.

A magyar support-juk milyen, vagy mindenképpen érdemesebb angolul?

(#10888) Nikaré : Amióta létrehoztam (már több éve) kb. semmilyen aktivitás nem volt a levező programon kívül. Azzal viszont rendszeresen fogadunk/küldünk leveleket. Nem is értem miért kellene, hogy legyen más, ezt direkt csak a g-mail miatt csináltuk.

[ Szerkesztve ]

(#10891) gyulaszu válasza SunMount3r (#10890) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Az utóbbi időben többször is volt olyan kampány, hogy biztonságosabbá akarták tenni a fiókot. Ekkor nekem rendszeresen letiltották a pop3/smtp hozzáférést. Ilyenkor mindenféle másodlagos azonosítás bekapcsolását is erőltették.
Furcsállom, hogy Ti ilyenbe nem futottatok bele.
...vagy esetleg egyszer mégis végig lett egy ilyen kattintva és a volt főnök neve is bekerült.. :R

gyulaszu

(#10892) TigerCat válasza SunMount3r (#10890) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Jobb az angol, bár nekem még nem kellett, csak az Ads fiók miatt. Azt meg mivel fizetős, teljesen másként kezelik.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#10893) Szecska26


Szecska26
csendes tag

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy tudtok e megoldást a végleges tiltásra egy adott email címre. Mert ugye alapból hiába tiltom le, berakja a spam mappába a levelet.

(#10894) TigerCat válasza Szecska26 (#10893) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Szűréssel tudod azonnal törölntetni. Esetleg az nem jó?

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#10895) Szecska26 válasza TigerCat (#10894) üzenetére


Szecska26
csendes tag

Az nem jó. Olyan megoldást keresnék amivel eleve írni sem tudna az illető. Egy olyan tiltás mint például ami a viberben vagy messengerben is van

[ Szerkesztve ]

(#10896) TigerCat válasza Szecska26 (#10895) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Esetleg ez?

https://myaccount.google.com/blocklist

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#10897) modflow


modflow
veterán

Egy kis segítségre lenne szükségem.

Van egy email címem, ami: pelda.akarmi@gmail.com

Már több olyan levelet is kaptam, amiben azt láttam, hogy a címzett: peldaakarmi@gmail.com

Csodálkoztam, hogy én mégis miért kapom meg más mail-jét.

Erre most ezt olvasom:
A pontok nem számítanak a Gmail-címekben
Ön akkor is megkapja az e-maileket, ha a levélíráskor a feladó véletlenül pontokat tesz az e-mail-címbe. Ha például az Ön címe tothlaszlo@gmail.com, akkor az e-mail-cím pontokat tartalmazó verziói is Önhöz tartoznak:
toth.laszlo@gmail.com to.th.lasz.lo@gmail.com t.o.t.h.l.a.s.z.l.o@gmail.com

Mivan???
Akkor ha valaki beregisztrált apeldaakarmi@gmail.com-ra, akkor megkapja az összes levelemet? :Y :Y :Y

[ Szerkesztve ]

(#10898) Dluinet válasza modflow (#10897) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Nem lehet regisztrálni pontokban eltérő címet.

Sz arra jó, hogy a családnak, hivatalnak, vásárlásra látszólag különböző címeket adsz meg, és a beérkező leveleket ezek alapján tudod szűrni.

Ingyenes alias címek ezek.

Ha elfogadja a szolgáltató, akkor megadhatsz pelda.akarmi+szolgáltao@gmail.com címet is.
A + jel után bármit beirtatsz, az is a tied lesz, ezzel is tudod szűrni a leveleket, egyben megtudod esetleg honnan szivárgott ki a címed.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#10899) Szecska26 válasza TigerCat (#10896) üzenetére


Szecska26
csendes tag

Ez sem az igazi mert itt csak a Google fiókot tudom tiltani ha a névjegyzékben is szerepel. De mondjuk egy freemail-es címről érkezőt már nem

(#10900) modflow válasza Dluinet (#10898) üzenetére


modflow
veterán

Már kicsit megijedtem.

Akkor amikor én regisztráltam a gmail indulásakor ezer éve, és a vezeték nevem után a keresztnevem elé pontot tettem, akkor az egybeírtal már nem tudott más regisztálni?

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Gmail (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.