Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Gmail (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:20:56

LOGOUT.hu

Gyakori Kérdések

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11451) gyulaszu válasza Wolfskin (#11450) üzenetére


gyulaszu
senior tag

A telefonod nem androidos? Nem vagy belépve rajta a google fiókodba?

gyulaszu

(#11452) zsoltzsolt válasza Wolfskin (#11450) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Google segít benne :D
[link]

(#11453) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

sziasztok,

távoktatáshoz elvileg kapni fogunk egy gmail-es fiókot, amit minden csoporttárs használni tud erre jönnek az anyagok, infók az intézmény felől.

mennyire jó ötlet egy több személy által használt gmail fiókot beállítani a privát telefonra?

attól tartok, hogy más belenyúlhat (akár csak véletlenül) a magántelefonba, alkalmazásokba vagy legrosszabb esetben hozzáfér a privát adatokhoz?

túlparázom vagy valós kockázat is lehet benne?

Aurea mediocritas

(#11454) Wolfskin válasza gyulaszu (#11451) üzenetére


Wolfskin
őstag

Akkor marad a fiók törlése, gmail használata böngészőből. Vagy végleges áttérés a yahoos mail címre.
Ez a folyamatos packázás, "most épp nem ismerünk föl, másképp áll a hajad, bocs, nem használhatod a leveleződet" amúgyis kezd az idegeimre menni. Köszi azért!
(@(#11452) zsoltzsolt neked is, hasznos link!)

Kevés dolog van, amit tényleg úgy zsigerből, undorral gyűlölök, a gugli vezeti a listát :C .

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#11455) TigerCat válasza Wolfskin (#11454) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nekem sosem problémázik, bárhol vagyok azonnal megy. Yahoo nem rossz, régen használtam, de végül ez maradt a végleges.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#11456) UHHH válasza Wolfskin (#11454) üzenetére


UHHH
senior tag

[link] Még most sem váltottál jelszót? Tudod, sokan tudják a jelszavad.

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#11457) marec1122


marec1122
senior tag

Sziasztok!

Van 2 gmail acc az androidos telefonomon. Na más most mindkettőnél ugyan úgy van beállítva az értesítés de sajnos az egyikhez nem érkeznek meg az értesítések. Ez mitől lehet?

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#11458) sajog159 válasza UHHH (#11456) üzenetére


sajog159
aktív tag

Szia,
(Bocs, de nem igazán válasz, „csak” egy kérdés. És persze mástól is szívesen fogadok választ, tanácsot.)

Az utóbbi időben elég sokszor kapom spam e-maileket. Feltehetően valahol megnyomtam, amit nem kellett volna, de már megtörtént. Tudom, le lehet tiltani az adott címről jövőket (elkezdtem…), stb., de mivel a spam-címek szoktak változni ez elég macerás.

Lenne Neked vagy Akárkinek ötlete: mit tehetek?
Ja megnézettem a csatolt linkeden, nem került ki az e-mail címem elvileg.

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#11459) UHHH válasza sajog159 (#11458) üzenetére


UHHH
senior tag

Ne tégy semmit, hagyd ott a spam-ban. Ha nem spam-ba jönnek, jelöld spamként azokat. A levelekben ne kattints semmit sehol. Sajnos ez egy ilyen világ. :(

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#11460) EmberXY


EmberXY
addikt

Sziasztok!

A google takeout-tal kapcsolatban szeretnék kérdezni. Gmail-es levelezésről szeretnék mentést készíteni, tulajdonképpen ez meg is történt, de valamit nem értek...
A mentés előkészítésekor a Takeout oldalán kipipálom az E-mail szolgáltatást (a többit nem, mert nem az egész fiókot akarom menteni, nagy részét a szolgáltatásoknak eleve nem is használom, csak a levelezés lenne fontos), ez ugyebár azt írja:
"Az Ön Gmail-fiókjában található üzenetek és mellékletek MBOX-formátumban. A Gmail-fiókjához tartozó felhasználói beállítások JSON-formátumban."
Alatta pedig kiválasztva, hogy az összes levelezési adatot tartalmazza a mentés.

Namármost a logika szerint éppen erre volna szükségem, ezt meg is tettem, de a végeredmény egy ~ 21 MB méretű MBOX file. Ez eddig rendben is van, de elbizonytalanodtam a tekintetben, hogy ez valóban tartalmazza a levelezések csatolmányait is? Kb 5000 levélről van szó, és nagyon sok csatolmányról ki-és bejövő oldalon is, számításaim szerint már a csatolmányok méretének is többnek kéne lennie, mint a végeredmény, ezért furcsállom a dolgot. 100-nál több olyan levél van, ami legalább 0,5 MB méretű csatolmányt tartalmaz, ez már önmagában 50 MB legalább, és ezek nagy része olyan pdf, amikben nem csak szöveg, hanem képek is vannak, ami gondolom egy bizonyos határon túl már nem tömöríthető.
Valamit én csináltam rosszul, vagy ennyire tömörít az MBOX formátum?
Az a gyanúm, hogy a csatolmányok mintha nem lennének a mentésben, létezhet ez? Ha a levelezést egyszer valahová neadjisten a mentésből kéne visszaállítani, akkor azt szeretném, ha a levelek a csatolmányokkal együtt lennének meg.

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#11461) sajog159 válasza UHHH (#11459) üzenetére


sajog159
aktív tag

És mi lesz velük a spam mappában? Mintha azt olvastam, hogy 30 után törlödnek. Igaz? Ha törlödnek, hova kerölnek , a kuka mappába? (Szép új világ?)

(#11462) UHHH válasza sajog159 (#11461) üzenetére


UHHH
senior tag

Törlődnek, igen, és a "DEVNULL"-ba kerülnek, tehát felszívódnak örökre! :D

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#11463) sajog159 válasza UHHH (#11462) üzenetére


sajog159
aktív tag

:R

(#11464) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv!
Nem tudok új gmail címet csinálni. Azt írja túl sokszor használtam ezt a mobiltelefonszámot. Azt hittem ha törlöm az egyik ritkán használt gmail címem/fiókom akkor tudok csinálni egy másikat de nem megy.
Kell egy másik mobiltelefonszám, hogy még egy gmail címet csinálhassak? Az azt jelenti kell még egy SIM kártya.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#11465) UHHH válasza tknof1871 (#11464) üzenetére


UHHH
senior tag

Kérd meg a szomszédot, rokonokat, hogy hadd regisztrálj az ő számával, vagy mondjuk engem, és én regisztrálok neked, s megváltoztathatod a jelszót, ha kész vagyok. Mi legyen a felhnév? Privit írj. :D

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#11468) andor80


andor80
senior tag

Csüvi!
Ket lépcsős azonosítás van beállítva telefonomra

Két helyen használom ugyanzt a fiókot asztali pcn
Egy ideje ha nem az otthoni hanem a másik gépemen lépek be nem kéri a a telefonos azonosítást.
Régen küldött egy én vagyok e kérdést rányomtam beléptetett asztalin is.
Na most ilyen már nincs .Beírom a jelszavam és egyből belép.
Mi lehet a gond?Ezek szerint nem megy a kétlépcsős azonosítás.Töröljem a telóm és regeljem ismét?

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#11469) nfsu17 válasza andor80 (#11468) üzenetére


nfsu17
veterán

Valószínű egy belépésednél be volt pipálva az 'ezen a gépen ne kérje többé' box és azóta nem kéri.
[link]

(#11470) andor80 válasza nfsu17 (#11469) üzenetére


andor80
senior tag

aha tényleg erre nem gondoltam .Megpróbálom eltávolítani
Köszi szépen!

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#11471) Snoop-y válasza andor80 (#11470) üzenetére


Snoop-y
veterán

Bonfeszo cache torles es maris kerni fogja ;)

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#11472) -Nomad-


-Nomad-
tag

Üdv! SOS segítség kellene nem tudok belépni a fiókomba mert rossz a jelszó.Már mindenfélét kipróbáltam de nem jártam sikerrel.Tudna valaki segíteni?

(#11473) zsoltzsolt


zsoltzsolt
addikt

Gmailben tudok valahogy más betűtípussal írni, mint, amit felajánl? Vagyis telepíthető egyéb is?

(#11474) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Sziasztok.

Betelt a gmail levelezési tárhelyem, gondoltam, hogy kitörlöm a rengeteg promóciós levelet, mert nem foglalkozam eddig velük, csak néhanapján, és elakadtam ott, hogy sajnos rengeteg webshop megrendelésemről jött oda számla vagy bármi fontosabb email... ezeket az emaileket egyesével kell akkor átnézzem?
Meg eleve, ha berak egy elsődleges csoportba szánt levelet a promóciókba, akkor azt hogyan lehet egyszerűen beállítani, hogy erről az emailről érkező levelek nem promók, hanem elsődlegesek?

(#11475) TigerCat válasza Atomgeszi (#11474) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Készíts szűrőt. Én ki is kapcsoltam ezt, magam döntöm el, hogy mi-hova kerül.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#11476) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

Megszokott/normális, hogy a google (gmail) az életkor igazolásához (hogy elmúltam 18) bankkártyát vagy igazolványt kér?

(#11477) degec


degec
senior tag

Tiszteletem,
MA jött egy email hogy:
Az életkornak jobban megfelelő felhasználói élmény érdekében a Google módosított egyes beállításokat, mivel Ön még nem igazolta, hogy betöltötte volna a 18. életévét.
Betöltötted a 18. életévedet?.. kattintok és a beállítások menüben bankkártya vagy érvényes okirat feltöltését kéri. néztem mondom fake, de nem mert google fiók beállításoknál van. cím account.goggle.com... Találkozott már ilyennel valaki? mutatom képen: [link] [link] ..ezt a súgót dobja hozzá: [link] . 1991.10.13. volt megadva.. eleve 18 feletti nem is értem. Valami ötlet.. mert 30 nap múlva törlik nem kéne.. Igazolványt meg bankkártyát én tuti nem fogok feltolni nekik nemá... Köszönöm szépen ! :F :R

(#11478) Atomgeszi válasza TigerCat (#11475) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Hát az a bajom, hogy közel 10 éve cseszek az egész gmailre, és most betelt a tárhelyem. :D Van 63 ezer levelem a promóciókba, gondoltam, hogy azokat kitörlöm.. igen ám, de csomó rendelésről a száma odaérkezett, amit már akkor se tudtam egyszerűen tudatosítani a gmailel, hogyha innen jön email, az jófiú és mehet az elsődlegesbe, így hát jöttek és jöttek a promóciós emailek, aztán már teljesen elvadult a helyzet.
Látom, hogy ki lehet jelölni csak úgy, hogy olvasatlan, de csak az adott tábla 50 emailjére vonatkozik. :(
Azt tudom, hogy ami fontos volt, azt mind megnyitottam a promóciókban, viszont ugye ezzel nem tudom kijelölni mind a 63 ezer email közül az olvasatlanokat, hogy csak azokat törölje... csak az adott 50 oldalon lévőt, így hát elég hosszúra sikeredne ez a szanálás, ha 50 enként kellene kiválogatnom az emaileket.. :(

(#11479) Oldman2 válasza Atomgeszi (#11478) üzenetére


Oldman2
veterán

Rá tudsz szűrni a "csak olvasatlan" üzenetekre (42000).

"label:unread"

Amikor megjelenik az "első ötven", akkor ezek kijelölése UTÁN megjelenik fölöttük egy link, amivel az összeset 42000-et ki tudod jelölni

"Jelöld ki az összes beszélgetést, amely megfelel ennek a keresésnek..."

[ Szerkesztve ]

(#11480) Atomgeszi válasza Oldman2 (#11479) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Hm tényleg, köszi!!

(#11481) Jim74 válasza degec (#11477) üzenetére


Jim74
nagyúr

Ez engem is érdekelne. Digitális oktatás miatt csináltam a gyerekeknek fiókot, de az életkort kénytelen voltam valótlan adatokkal feltölteni, mert még a youtube-ot sem tudták normálisan használni az életkori korlátozások miatt.
Ha törlik a fiókot, akkor menjenek a fenébe. :(((

[ Szerkesztve ]

(#11482) degec válasza Jim74 (#11481) üzenetére


degec
senior tag

szétküldtem a bajomat sok agyasnak, de még senki sem találkozott ilyennel... :(

(#11483) TigerCat válasza degec (#11477) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Én rendszeresen fizetek hirdetések és YT prémium miatt is. Soha semi gondom nem volt a Google fizetési rendszerével. Szóval emiatt nem kell parázni. Később tudod törölni a kártyaadatokat, vagy akár másikat is meg tudsz adni, ami pl. netes kártya, párszáz Ft-ra feltöltve. Így nem nagyon van kockázat...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#11484) -Nomad-


-Nomad-
tag

Lehet hülye kérdés van 2 gmaios fiókom. Meg lehet adni mindkettőnek ugyanazt a mobilszámot?

(#11485) buday válasza -Nomad- (#11484) üzenetére


buday
csendes tag

Igen

(#11486) buday válasza Jim74 (#11481) üzenetére


buday
csendes tag

Mindkét gyermekemnek már készítettem saját nevükkel email címet. Persze kamu évjárattal, de a nagyobbiknak legalább 5 éve él a címe. Probélma nélkül.

(#11487) Jim74 válasza buday (#11486) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi, remélem így is marad. :K :R .

(#11488) scarbantia


scarbantia
aktív tag

Sziasztok!

Valakinek van tapasztalata email sablon és aláírás szerkesztésében? Szeretnék egy egyszerű, de elegáns megjelenést létrehozni, az alapvető bajom az, hogy a gmail alapból mindig kiszűri a képek betöltését. Csak egy pár kb-os kis logót szeretnék betenni, és láttam már olyan levelet, ahol ezt simán engedélyezi a gmail, akkor is, ha a többi kép betöltését szintén engedélyezni kell. Ha jól olvastam, akkor drive-ba kell nyilvános megosztással feltölteni a képet, és onnan linkelni, de valahogy mindig kiszűri. Kell legyen megoldás, de nem jövök rá.

Ha valaki tudja, ne tartsa magában a megoldást! :R

(#11489) Szaraz


Szaraz
tag

Sziasztok!
A gmail app-ba beálítottam a céges e-mail címem is ( IMAP ). Be is érkeznek a levelek, viszont ha e-mailt írok, azt nem a céges szerverre menti-teszi be, hanem a gmail-es fiókba. És nem is látom az asztali gépen sem, az elküldettek között. Be lehet azt állítani, hogy a céges e-mailokat a céges fiókhoz tegye?

Nem a győzelem a részvétel, hanem a fontos!

(#11490) LemonHorse


LemonHorse
tag

Sziasztok!

Céges emailnél Mail mergel elég sok levelet küldünk ki embereknek és eddig ezzel nem volt semmi gond, most viszont sokaknál elkezdtek spambe menni a levelek. Valaki találkozott már hasonval? Van rá megoldás? Keresgettem az interneten, de nem találtam erre specifikus megoldást. Próbáltam mail-testert, de az nem igazán fejti ki mi a probléma, habár a spam szám magas lett, MIXED_ES Too many es are not es hibát dobott ki. :F

- Maxi

(#11491) Imi1981


Imi1981
veterán

Sziasztok! Miért lehet, hogy egy üzenetet automatikusan töröl a Gmail? Vaterán vásároltam és azzal váltottam emailt de az ő üzeneteit mindig a kukába találom meg. Először azt hittem nem kapom meg de aztán rájöttem, hogy megkaptam csak törli a Gmail. Valamit át kéne állítani? Köszönöm előre is a segítséget!

(#11492) TigerCat válasza Imi1981 (#11491) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nem lehet valami szabály amit korábban beállítottál rá? Ellenőrizd a beállításokban.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#11493) Imi1981 válasza TigerCat (#11492) üzenetére


Imi1981
veterán

Semmi ilyen beállítást nem látok. Sőt be van pipálva a megerősítés törlés előtt de nem kérdezett hanem már a kukába találtam meg az levelet. Itt nincs lehetőség a beállítások alapra állítására?

(#11494) TigerCat válasza Imi1981 (#11493) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Beállítások - Szűrők és letiltott címek
Itt nézd meg, hát ha van valami. Más nagyon nem lehet.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#11495) Imi1981 válasza TigerCat (#11494) üzenetére


Imi1981
veterán

Megnéztem most és nincs közte ez a cím a letiltottak között. Na mindegy végülis még holnapig irogatunk (jó esetben) utána már nem csak nem értem miért törli. Én írtam neki először (android mobilon gmail alkalmazásban) és a válasza már a kukába landolt.

(#11496) zsoltzsolt válasza Imi1981 (#11491) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Milyen email címről jön a levél?

(#11497) Imi1981 válasza zsoltzsolt (#11496) üzenetére


Imi1981
veterán

Sima névre szóló gmail címről. Mint például az enyém. Nem kamu cím vagy ilyesmi. Ha véletlenül töröltem volna az első jött üzenetét akkor már törölné a többit is amit ír? Lehet ez volt?

(#11498) Imi1981


Imi1981
veterán

Na most az otp-től jött üzenetet is kukába rakta egyből. Olyan mintha már oda érkezne. Mi van itt? :F

(#11499) Imi1981 válasza Imi1981 (#11498) üzenetére


Imi1981
veterán

PC-n megnéztem megint a szűrők és letiltásokban mert reggel csak a tiltott címeket néztem. Most látom rengeteg szűrő volt beállítva pedig én nem állítottam semmilyen szűrőt. Töröltem őket majd most kiderül, hogy ez volt e a baj. Amúgy gyakori kérdések oldalon láttam ezt a problémát és megoldást rá kép . Csak én minden szűrőt töröltem. Remélem nem lesz gond ebből.

(#11500) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok!

Ha hozok létre címkéket és hozzá szűrőt magában a Gmail-ben, az asztali email kliens tudja kezelni?

Thunderbirdet használok jelenleg. Olyan gondom van, ha nem megy a gépem, vagy nem indítom el rajta a programot, akkor nem szortírozza a leveleket. Erre tud valaki megoldást?

Tigris, tigris, csóvafény...

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Gmail (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.