Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Gmail (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:20:56

LOGOUT.hu

Gyakori Kérdések

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10901) TigerCat válasza Szecska26 (#10899) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Passz, sajnos nincs más ötletem...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#10902) Snoop-y válasza modflow (#10900) üzenetére


Snoop-y
veterán

A pontot ahogyan irtak feljebb a gmail nem ertelmezi ez a kezdetektol igy mukodik (gmail beta ota van fiokom)

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#10903) modflow válasza Snoop-y (#10902) üzenetére


modflow
veterán

Értem.
Tehát ha én ponttal regisztráltam eredetileg, akkor azzal lefoglaltam a pont nélkülit is?

Csak akkor fura, hogy miért kapok egyértelműen nem nekem szóló levelet is. :F

(#10904) Szecska26 válasza TigerCat (#10901) üzenetére


Szecska26
csendes tag

Semmi baj, köszi az eddigi javaslatokat is :)

(#10905) Dluinet válasza modflow (#10903) üzenetére


Dluinet
nagyúr

e-mail címed: pelda.akarmi@gmail.com
Erre küldik a levelet peldaakarmi@gmail.com, de valószínűleg erre akarták: akarmipelda@gmail.com

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#10906) Snoop-y válasza modflow (#10903) üzenetére


Snoop-y
veterán

Okok:
Masnak van nagyon hasonlo es rosszul adja meg vagy rosszul irjak be.
Masik gyakori ok, hogy gmail hu-s a masik cim aki meg rogziti pavlovi reflex alapjan .com-al irja be.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#10907) huliganboy


huliganboy
addikt

Sziasztok!

Gmail (App) használata esetén van rá mód, hogy bizonyos e-maileket be emeljek Google naptárba egy adott naphoz akár mint esemény?

Köszönöm

(#10908) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Pár napja megint újított a Gmail. Egyszerre, csak 1 db címet lehet megnyitni.
Mivel több címet is kezelek, a böngésző kiegészítő, ami lekérdezi a leveleket sem működik normálisan. Alapból már nem tudja lekérdezni, csak ha az összeset 1 fiókhoz hozzáadom és az összessel egyszerre belépve kell lennem. Külön nem tudok kilépni egyikből sem, csak egyszerre.
Plusz címet, ami nincs hozzárendelve a "fő" címhez nem lehet megnyitni.
Nagyon idegesítő. Nem akarom a család többi tagjának címeit összevonni az enyémekkel, de akkor a gépemen nem lehet azokat megnézni. Hozzá kellett adnom most egyet az én listámhoz, hogy megtudjam nyitni, de nem lehet abból külön kilépni, nincs kilépés gomb.
:F :F

(#10909) Siriusb válasza Krystal_s (#10908) üzenetére


Siriusb
veterán

Próbáld ki ezt a Firefox kiegészítőt, én ezt használom.

(#10910) Krystal_s válasza Siriusb (#10909) üzenetére


Krystal_s
addikt

Így elsőre többnek tűnik a tudása mint, amire szükségem van, de azért majd kipróbálom milyen.
Viszont ezzel adtál egy ötletet, :K privát ablakban külön is tudok megnyitni más gmail-eket.
Köszönöm.

(#10911) bszt


bszt
friss újonc

Sziasztok, segítsetek mi lehet a gond. Gmail levelet töröltem napokkal, illetve órákkal ezelőtt. (A kukából is!!!) Ma egy androidról beléptem és a kukában látom a napokkal ezelőtt onnan törölt üzeneteket is.. :Y Mi lehet az oka? Aztán egy ki-be lépés után már nem látom. Kicsit kellemetlen élmény volt. :F köszi

(#10912) Dluinet válasza bszt (#10911) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Akkor frissítette a leveleket az andrid app, amikor beléptél.
Addig csak a beérkezőkről kaptál push üzenetet.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#10913) bszt válasza Dluinet (#10912) üzenetére


bszt
friss újonc

Köszi, ilyesmire gondoltam én is, de előző napokban is beléptem, bár ugyan a kukát nem néztem meg akkor. De egy 15-én törölt üzenet mégis benne volt ma. És a durva, hogy a 2 órával ezelőtt törölt üzenet amikor elsőre beléptem a kukába benne volt a 15-vel együtt és amikor visszamentem már csak a 15-i volt benne a mai nem. Majd harmadjára már üres volt a kuka.. Furcsa...

(#10914) Dluinet válasza bszt (#10913) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Beállításokban megtalálod, hogy az appban visszamenőleg hány napos üzeneteket szinkronizáljon.
Viszont így a régi leveleket kereséssel sem találod meg, a telefonodon.
Akkumulátor kímélés miatt, nem azonnali a szinkronizálás.
Ha beállítod, hogy mindig fusson a hátéreben és mindig szinkronizáljon az app, akkor jó lesz, de ezzel a telefon készenléti idejét jelentősen csökkented.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#10915) bszt válasza Dluinet (#10914) üzenetére


bszt
friss újonc

Aha... köszönöm a segítséget

(#10916) D4rkm4n


D4rkm4n
őstag

Sziasztok!

Gmail-ben van lehetőség időzített email küldésre?

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#10917) zsoltzsolt válasza D4rkm4n (#10916) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

(#10918) D4rkm4n válasza zsoltzsolt (#10917) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Nagyon szépen köszönöm! :R

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#10919) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok
Driven törölgettem a képeket, mert megtelt már a tárhelyem. A "Shared with me" mappából is töröltem, és rájöttem, lehet nem kellett volna?
Mert az nem csak tőlem törli, ha törlöm, akkor azt ténylegesen törlődik, és nem fogja senki látni? Pl. az adott mappa tulajdonsága: "én can edit".

(#10920) Snoop-y válasza RAiN91 (#10919) üzenetére


Snoop-y
veterán

Ez csak akkor problema ha te voltal a fileok tulajdonosa.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#10921) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Sziasztok,

Az miért van, hogy webes felületen (Google Chrome) ha levelet írok, akkor elküldés után bekerül a levél a beérkező levelek mappába?
Találkozott már vki ilyennel?

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#10922) zsoltzsolt válasza pvt.peter (#10921) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Ugye nem magaddal levelezel? :D Az egyik éned biztos tudja a választ

(#10923) TigerCat válasza pvt.peter (#10921) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Igen. Akkor történik ilyen, ha olyan címről írsz, amely aliaszként fel van véve, és rád is van irányítva (akár csak egy másolat). Ilyenkor a feladó és a címzett is ugyanaz. De simán lehet, hogy a címzett te magad vagy (másodpéldány, továbbítás, stb.).

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#10924) pvt.peter válasza TigerCat (#10923) üzenetére


pvt.peter
őstag

Nem magammal levelezek.
Van egy "A" fiókom. Az összes ide érkező levél át van irányítva egy "B" fiókba egy szűrő segítségével, majd archiválásra is kerülnek az "A" fiókban.
Van úgy hogy az "A" fiókot megnyitom egy külön böngészőben és normálisan bejelentkezve az összes levél közül kiválasztom az adott levelet és válaszolok rá, amikor elküldöm a választ, akkor a levél bekerül a Beérkező levelek mappába az elküldött levéllel együtt.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#10925) gyulaszu válasza pvt.peter (#10924) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Nekem nem teljesen világos pár dolog.
Ha továbbítod, akkor gondolom bekerül az elküldöttek közé. Az archiválással hová teszi?
Ha később egy ilyen levelet előkeresel, akkor azt hol találod?
Amikor arra válaszolsz, akkor az mit jelent hogy a beérkező mappába teszi az "elküldött levéllel együtt." ?
Kétszer látod ugyanazt?

gyulaszu

(#10926) pvt.peter válasza gyulaszu (#10925) üzenetére


pvt.peter
őstag

Szia,

Bocsánat a késői válaszért.
Kezdjük elölről az egészet, minden apró részlettel.
"A" cím: az összes bejövő levél továbbítódik az alábbi szűrővel a "B" címre.


Ezt azért csináltam így, mert ezáltal a tévesen spamnek jelölt levelek is továbbításra kerülnek a "B" címre.
Az "A" cím esetében a Fiókok és importálás menünél engedélyeztem a hozzáférést a "B" címnek, tehát tudok levelet írni "B" fiókban "A" nevében.
Van úgy, hogy nem a "B" címről írok válasz levelet az "A" címre érkezett levélre (így nem marad nyoma a "B" címnek az elküldött levélben), hanem az "A" -ba belépve kikeresem az Összes levél nézetből az adott levelet és úgy küldöm el.
Ebben az esetben áll fenn az amit korábban is írtam: elküldés után az adott levél az eredetivel együtt bekerül a Beérkezett levelekhez :F

Válaszolva a kérdéseidre:
Ha továbbítod, akkor gondolom bekerül az elküldöttek közé.
- Nem, bekerül szintén a Beérkezett levelek közé is, ugyanis kap egy "Beérkező levelek" címkét, emellett ott van az Elküldött leveleknél is.
Az archiválással hová teszi?
- Az archiválás során lekerül a "Beérkező levelek" címke így kikerül a "Beérkezett levelek" mappából.
Ha később egy ilyen levelet előkeresel, akkor azt hol találod?
- Elküldött, illetve Összes levél.
Amikor arra válaszolsz, akkor az mit jelent hogy a beérkező mappába teszi az "elküldött levéllel együtt." ?
- Tlképpen kap a levelezés egy "Beérkező levelek" címkét.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#10927) #75501312


#75501312
törölt tag

Sziasztok,

Munkahelyen gmailt kell használni és történik pár furcsaság.

1, Nem minden levél látszódik az Inboxban. Amint törlök párat vagy elteszem őket a mappákba újabbakat látok, sokszor még aznapi dátummal is. Nem tudok róla, hogy bármilyen szűrő be lenne állítva. Ez miért történhet, hogy lehet kiküszöbölni?

2, Pár levél megjelenik a mappák / labelek alatt olvasatlanul, amiket az Inboxban nem látok, de ha végignézem a struktúrát nem jelez sehol sem, hogy lenne olvasatlan levelem, csak akkor látom őket ha belemegyek a mappákba. Egy szabály sincs beállítva. Ez miért történhet, hogy lehet kiküszöbölni?

3, Ha a magán gmailemet labelezném, akkor az az Outlookban is látszódna különböző mappákban? Otthon több magánemailt kezelek és Outlookot használok rá.

(#10928) nfsu17


nfsu17
veterán

Üdv.

Hogy oldanátok meg az alábbit?

Adott email1 és email2

Az 1., amit főként használok, ez van beállítva az androidos telóban is.
2. email csak néha kell, de jó azt is azonnal megkapni és válaszolni rá.

Most így van: 2. email összes bejövője az 1. fiókba. Meg is jönnek.
1. fiókban felvettem a 2. fiókot, mint válaszolási lehetőség. Tehát ha új emailt írok, akkor ki tudom választani ki legyen a feladó.

Ez így amúgy nem rossz, de mint ha úgy lenne, ha 2. fiókba jön levél, az ugye rögtön repül át 1-be, de ha ott "válaszra" nyomok, akkor 1. fiók lesz a feladó.

Láttam olyat is, hogy 1. fiókba felvenni 2. levél lekéréseit. Itt csak valami POP3-al lehet megoldani. Ez mehet? Ez pontosan mit fog csinálni? Megjön 2. fiókba a levél, ott is marad, de (átirányítás nélkül!!!) 1. fiók is lekéri és ott is látom? Ha válaszolok rá, akkor 2. fiók nevében lesz? Elméletileg ez is be van állítva, hogy az válaszoljon, aki kapta a levelet.

Vagy androidos telón vegyem fel a 2. fiókot teljesen?

(#10929) Siriusb


Siriusb
veterán

Thunderbird + gmail: Authentication failure while connecting to server imap.gmail.com.

Ezt a hibaüzenetet kapom, nem tudok bejelentkezni oauth2-vel. Böngészőben, K9-Mail-ben semmi probléma. Töröltem a jelszót, elvégeztem megint a hitelesítést, hozzáadtam a Thunderbird-öt, de ugyanaz a probléma.
Ez szerveroldali gond lehet? Tegnap új rendszert raktam fel az androidos telefonomra és ott meg a névjegyek szinkronizálásával volt problémám, de egy gyári visszaállítás után már ment.

(#10930) Mizol29


Mizol29
senior tag

Üdv! Olyan gondom van hogy már vagy 4 napja nem kapok semmilyen üzenetet a gmail-es címre. Augusztus 13 az utolsó nap amikor még jöttek levelek azóta semmi. Semmit nem állítottam el. Azért lenne fontos mert ha Youtube-on élő közvetítést indít valaki akkor kapok emailt így viszont semmi. Nem értem mi lehet a gond.

(#10931) pn4hvq válasza Mizol29 (#10930) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Próbáltál másik címről küldeni a te címedre egy mailt teszt céllal?
Lehet, hogy pl. megtelt a Gmailes tárhelyed, de erről kap visszajelzést a másik cím. Ezt semeddig nem tart kipróbálni és lehet, hogy előrébb leszel, ha kapsz valamilyen hibáról visszajelzést.

(#10932) Mizol29 válasza pn4hvq (#10931) üzenetére


Mizol29
senior tag

Megpróbáltam ezt amit írtál. Egy másik címről küldtem egy mailt a gmail-es címre és azonnal megkaptam. Amiről küldtem az egy hotmail-es cím volt. :F

(#10933) Mizol29 válasza Mizol29 (#10932) üzenetére


Mizol29
senior tag

Végül kiderült, hogy nem a gmail-el van baj hanem maga a Youtube nem küld értesítéseket email címre. Másnál is fenáll ez a probléma.

(#10934) totron


totron
addikt

Mért nem megy az automatikus címkiegészítés? :/

(#10935) zzola


zzola
félisten

Üdv!

Ha gmail-ből (web) küldök egy levelet, akkor az IP címemet vagy a köldő gép nevét ki lehet deríteni? Ez alatt nem azt értem, hogy a hatóság hozzáfér-e, hanem pl. egy informatikus vagy egy rendszerüzemeltető vissza tudja követni valahogyan?
Kösz

(#10936) kispx válasza zzola (#10935) üzenetére


kispx
addikt

Nem.

(#10937) zzola válasza kispx (#10936) üzenetére


zzola
félisten

:R

(#10938) Pancsermeste


Pancsermeste
őstag

Sziasztok!
Gmail app-ban a beérkezett leveleknél nem jelenik meg a feladó névjegyben tárolt képe. (a kis avatarra gondolok) Most csak a név kezdőbetűje jelenik meg. Hogy lehetne a képeket itt megjeleníteni?

-= Pancsermeste® =-

(#10939) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!
Bár előre sejtem hogy nincs,de van arra megoldás ha valaki elfelejtette a jelszavát és nincs másik email cím sem beállítva és már új telefonszáma van a regisztráció óta.hogy betudjon lépni?

Köszönöm.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#10940) egykori válasza Orlin (#10939) üzenetére


egykori
őstag

A tortúrát csak akkor ajánlom, ha nagyon fontos neked a fiókod. Nekem sikerült már visszaszerezni a fiókomat (többet is). Nem egyszerű és nem is megy gyorsan, kitartónak kell lenni.

[ Szerkesztve ]

(#10941) Orlin válasza egykori (#10940) üzenetére


Orlin
addikt

Hello!
Milyen címre kell írni?
Köszönöm.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#10942) egykori válasza Orlin (#10941) üzenetére


egykori
őstag

Beírod az email címet, majd, mivel nem tudod a jelszót, akkor felajánl lehetőségeket a Google. De nem tudsz ezekkel élni, így további segítséget kérsz, akkor meg kell adni az email címet. Azután meg majd kérdeznek különböző dolgokat..., ekkor kezdődik az említett tortúra.

(#10943) crea1984


crea1984
tag

Sziasztok!
Adott egy kisebb vállalkozás ahol gmail fiókot használnak céges ügyekre.
Előzményekről pontosat nem tudok, csak annyit, hogy talán telefonra akarták tenni a gmail fiókot. Azóta nem enged belépni semmilyen eszközről a gmail. Hibás jelszót ir ki, feltételeztem megváltoztatták a jelszót, de az irodában lévö 3 thunderbirdből az egyik nagy csodálkozásomra működik. Kiolvastam a jelszót és valóban az amit régen is használtak, és ugyanez volt beállitva a többi gépnek is....
Tehát egy készüléken müködik a régi jelszóval a levelező, küldtem próba emailt oda vissza...minden hibátlanul működik. Ugyanúgy beállított thunderbirdok nem müködnek, gmailbe egy böngészöböl se, semmilyen gépröl se tudunk belépni. Jelszó visszaállitást probáltuk, de nem volt megadva másodlagos email igy nem jutottuk sehova.
Szerintetek mi lehet a hiba, tanácstalan vagyok, a vállamat megrántottam volna én is, és azt mondtam volna jelszó változtatást történt... de egy gépen ugyanúgy a thunderbirdben hibátlanul üzemel. mit tudnék tenni, hogy megoldódjon?

(#10944) crea1984 válasza crea1984 (#10943) üzenetére


crea1984
tag

1 óra próbálkozás után most nem írja ki hogy hibás a jelszó csak a captchat kéri állandóan, de hiába írom be helyesen újra visszadob, és kéri a captcha-t. ( próbáltam már telefonon, 3 különböző gépen...semmi)

(#10945) Nikaré


Nikaré
őstag

Sziasztok!
Létezik olyan beállítás, ami önmegsemmisítő üzenetet hoz létre? Megnyitja a címzett és x idő múlva törlődik?

(#10946) kispx válasza Nikaré (#10945) üzenetére


kispx
addikt

Bizalmas mód néven keresd. (A "fotó beszúrása" és az "aláírás beszúrása" ikon között.)

(#10947) Pancsermeste válasza Pancsermeste (#10938) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Erre nincs ötlet?
Gmail névjegyzékekben ott vannak a kis avatarok, de a gmail APP-ban nem jelenik meg a feladó képe automatikusan és nem találok rá beállítást, hogy ne csak a neve kezdőbetűje legyen ott.
BlueMail-ben működik rendesen, sőt, a névjegyzékben nem szereplő feladók (mint pl. aliexpress, bangood) saját logója jelenik meg, és nem csak "A" meg "B" betű.

-= Pancsermeste® =-

(#10948) Nikaré válasza kispx (#10946) üzenetére


Nikaré
őstag

Danke!
Megvan.
Azt hittem egyszerű törölt lesz, de kódot is játszik közben.;]

(#10949) janos1988


janos1988
addikt

A Thunderbird úgy döntött, hogy 3 év után újra valamit elcsesz (?) és megint riasztások jönnek a gmailes fiókokból. Hol lehet ezt az őrültséget kikapcsolni? Hogy visszaengedjen és le tudja kérni a leveleket, ahogy eddig is tette...

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#10950) janos1988 válasza janos1988 (#10949) üzenetére


janos1988
addikt

"Személyazonosság igazolása

Az eszköz nem ismerhető fel. Az Ön biztonsága érdekében a Google szeretne megbizonyosodni arról, hogy valóban Ön próbál bejelentkezni."

Már megint ez (böngészőből). Amint visszaenged minden ilyen idegesítő biztonsági szart ki fogok kapcsolni. :((( Csak azt nem tudom, hogy hogy lépjek be...

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Gmail (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.