Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Gmail (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:20:56

LOGOUT.hu

Gyakori Kérdések

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11901) liszi70 válasza scream (#11900) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Invalidálni kell az adott fiókhoz az összes jelenlegi valid login session-t"

Értem, köszönöm!
(Viszont van egy fogalmatlan ismerősöm, aki olyan hülye, hogy nem ért ebből semmit, neki elmagyaráznád konyhanyelven, hogy mit kell csinálni?) :D

(#11902) ACE-


ACE-
addikt

Elsődlegesen én bekapcsolnám a kétszintű hitelesítést... onnantól elvben nem lehet gond az illetéktelen használattal, mert minden aktív session-t kiléptet.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#11903) stellaz


stellaz
addikt

Sziasztok!

Telefonomon a gmail nem küldi el a csatolmánnyal rendelkező emaileket, csak a várólistára teszi őket. Töröltem az adatokat, frissítettem az alkalmazást, átnéztem a beálltásokat, de elvileg ezt semminek nem kéne indokolnia. Tárhely még van, böngészőből megy.

Plusz az értesítés sem működik.

Van tippetek?

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#11904) Sanyi.mTs válasza stellaz (#11903) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Mekkora a csatolmány mérete? Ha több dolgot is csatolsz, akkor az összes fájl mérete mennyi?

(#11905) stellaz válasza Sanyi.mTs (#11904) üzenetére


stellaz
addikt

még az 1 megabyte alatti pdf se megy el

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#11906) AtHoS válasza stellaz (#11905) üzenetére


AtHoS
nagyúr

AKkor már csak az a kérdés, hogy milyen hálón nem megy el? Hacsak nem általánosan mobilnet + wifi-n sem

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#11907) stellaz válasza AtHoS (#11906) üzenetére


stellaz
addikt

Semmin nem megy el

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#11908) AtHoS válasza stellaz (#11907) üzenetére


AtHoS
nagyúr

"böngészőből megy"

Melyik böngészővel produkálja ezt? Egy próbát tehetnél másik böngészővel.
Nálam pl. Vivaldi-ban megnyitva a gmail oldalát nem volt eddig ilyen probléma. Majd napi szinten használom Androidos telón és TAB-on is

Vagy ezt csak azért írtad, hogy a gmail APP produkálja a hibát, de böngészőben ez a hiba nem jelentkezik? Nekem nem ez jött le eddig :B

Ha az APP, akkor app cache és társai gyalulása stb.. segíthet, de ebben nem vagyok otthon, mert azt a "hulladék" alkalmazást inkább hanyagolom ;]

read-only mode on the forum

(#11909) stellaz válasza AtHoS (#11908) üzenetére


stellaz
addikt

Az asztali gépről megy a file küldés böngészőből, de az telefonos appról csak várólistára kerül.

Cash-t töröltem, frissítéseket töröltem és újratettem. Az értesítés sem jelenik meg ezzel együtt.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#11910) HoTaZo


HoTaZo
őstag

Sziasztok!
Hogy kézbesíthet a gmail egy levelet, ha a címben nem azonosak teljesen a karaktereket? :F
A satírozásból kihagyott helyen egy pontnak kéne lennie.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#11911) AtHoS válasza HoTaZo (#11910) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Nem ez van nálad is? [link]

read-only mode on the forum

(#11912) Dluinet válasza HoTaZo (#11910) üzenetére


Dluinet
nagyúr

alias címként kezeli, pontot bárhová rakhatsz vagy elvehetsz.
Egyedül csak az bejelentkezésnél követelmény az eredeti cím használata.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#11913) HoTaZo válasza Dluinet (#11912) üzenetére


HoTaZo
őstag

Ok, akkor van játékterük az adathalászoknak.

AtHoS : De, csak én használok pontot, ez meg pont nélkül jött.

Mivel, egyértelműen adathalász, csaló levele, szerencsére a spam mappába rakta a gmail. Eddig erre a címemre még nem jött spam, ezért lepett meg, hogy így is befuthat nem pontosan írt címre levél.
Már van egy régi, más levelező programban spampark címem. Remélem, hogy ebből nem kell csinálnom azt is!

[ Szerkesztve ]

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#11914) ACE- válasza HoTaZo (#11913) üzenetére


ACE-
addikt

Ha SPAM mappába került, akkor nem mind1, hogy jön-e rá, vagy nem? Nekem elő szokott fordulni félévente, hogy napi 8 ilyen SPAM jön, de eddig az összeset kiszűrte a Gmail. Néha üríteni kell a mappát és kész... Sajna a SPAM ellen csak a szűrő védelem van. A pontozásos téma meg pont a Te védelmedben van, hogy ne lehessen olyan könnyen lemásolni az e-mail címed.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#11915) HoTaZo válasza ACE- (#11914) üzenetére


HoTaZo
őstag

Ok.

[ Szerkesztve ]

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#11916) Frontiner


Frontiner
aktív tag

Sziasztok!

Jobb fórumot nem találtam,ha nem maradhat töröljétek nyugodtan.
Kaptam egy emailt "saját magamtól".
Mennyire lehet ez valós?? :F (Gondolom nem kell komolyan vennem, sose kaptam még ehez hasonló levelet sem!)

Ez. a szöveg:

Hello! As you may have noticed, I sent you an email from your account. This means that I have full access to your device. I've been watching you for a few months now. The fact is that you were infected with malware through an adult site that you visited. If you are not familiar with this, I will explain. Trojan Virus gives me full access and control over a computer or other device. This means that I can see everything on your screen, turn on the camera and microphone, but you do not know about it. I also have access to all your contacts and all your correspondence. Why your antivirus did not detect malware? Answer: My malware uses the driver, I update its signatures every 4 hours so that your antivirus is silent. I made a video showing how you satisfy yourself in the left half of the screen, and in the right half you see the video that you watched. With one click of the mouse, I can send this video to all your emails and contacts on social networks. I can also post access to all your e-mail correspondence and messengers that you use. If you want to prevent this, transfer the amount of $1200 USD to my bitcoin address (if you do not know how to do this, write to Google: "Buy Bitcoin"). My bitcoin address (BTC Wallet) is: 1KJPz7m2z1VMJkPzostcKtLdTfe6zQQd4p After receiving the payment, I will delete the video and you will never hear me again. I give you 50 hours (more than 2 days) to pay. I have a notice reading this letter, and the timer will work when you see this letter. Filing a complaint somewhere does not make sense because this email cannot be tracked like my bitcoin address. I do not make any mistakes. If I find that you have shared this message with someone else, the video will be immediately distributed. Best regards!

[ Szerkesztve ]

 IPhone 15, AppleWatch SE, Airpods 2, MBA 13" 2015 

(#11917) Dluinet válasza Frontiner (#11916) üzenetére


Dluinet
nagyúr

spam

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#11918) Frontiner válasza Dluinet (#11917) üzenetére


Frontiner
aktív tag

Bár kéretlen mappába volt, gondoltam, hogy kamu... Dehát ma már ki tudja?! Köszi

 IPhone 15, AppleWatch SE, Airpods 2, MBA 13" 2015 

(#11919) gyulaszu válasza Frontiner (#11916) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Ha ott rámégy, hogy "címzett: én", akkor látni fogod hogy mely címről kaptad valójában (legalábbis ha gmail appot használod)

gyulaszu

(#11920) ACE- válasza Frontiner (#11916) üzenetére


ACE-
addikt

Hát ezt nem SPAM-nek, inkább ransomware-nek hívnám. De ha felmerült a kérdés legalább tudjuk hogy mikkel IS foglalkozol a számítógép előtt :D

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#11921) HoTaZo válasza Frontiner (#11916) üzenetére


HoTaZo
őstag

Ugyanezt kaptam egy "spamparkoló" címemre. Írtam vissza neki, hogy "Gyatra próbálkozás köcsög!" Mindezt ajmara nyelvre fordítva.

Nem kell ezzel foglalkozni, ez egy gyatra próbálkozás. :)

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#11922) scream válasza HoTaZo (#11921) üzenetére


scream
veterán

Szerintem kár az ilyen jellegű levelekre válaszolni, mert ez is plusz infót adhat csak a küldő kezébe, hogy valaki tényleg "lakik"/aktívan használja az adott fiókot.

(#11923) HoTaZo válasza scream (#11922) üzenetére


HoTaZo
őstag

Nem javaslom én sem.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#11924) rasotamas


rasotamas
veterán

Sziasztok!
Nem találok egy életben lévő fórumot Google szolgáltatásokról.
Jellenleg van egy halom fotóm a Google fotókon, vegyesben eredeti és jó minőségű.
Csináltam róla biztonsági másolatot, megvan minden eredeti minőségben 2 vinyón.
Szeretném lemondani a tárhely előfizetést, de úgy szereném, hogy ne vesszen el semmim, hanem akkor konvertálja át eredetiről jó minőségre. Sokallok havi 1100Ft-ot 200 gigára mikor van több darab több terás HDD-m.
Hogy kéne ezt csinálni?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#11925) scream válasza rasotamas (#11924) üzenetére


scream
veterán

Már a jó minőségű képek is a Google tárhelyből vesznek el helyet, és abból kiindúlva, hogy van 2 HDD is tele a képeiddel, nem fogsz beleférni az alap 15GB-ba, még akkor sem, ha minden más Google szolgáltatásnál 0 byte a foglalt tárhelyméret.

(#11926) nfsu17 válasza rasotamas (#11924) üzenetére


nfsu17
veterán

A nagyon régen (2020. Júl előtt? Most fejből nem tudom) csökkentett minőségben feltöltött képek most sem foglalnak helyet az alap tárból. Nekem 2GB a fotók tárhelye össz vissz és ez a két giga is nemrég jött össze, előtte nulla volt, és van vagy tízezer fotó fent.
Ez az egyik, ezt kell megnézned, van-e ilyened. Ezek csökkentett minőségűek lesznek akkor, mert anno is csak így volt 'free', az eredeti minőség foglalós volt. Ezeket nem kell törölni, csak az új rendszerben feltöltötteket...ha van ilyened, vagy olyanod.

Másik.
Jól mondja scream kolléga, most már a csökkentett is foglal helyet, így 15GB-ba párezer kép fog max beleférni.
Legrosszabb esetben az újrafeltöltéskor...hddről...majd csökkentett minőségben megy fel újra.

A google nagyon drága ilyen téren, más felhőt válassz, ha ez a cél, vagy marad a két három hdd.

(#11927) gyulaszu válasza rasotamas (#11924) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Az igazat megvallva nekem nem jött át teljesen, hogy minek kell bármit onnan megtartani, ha megvan minden eredetiben 2 vinyón?

gyulaszu

(#11928) Snoop-y válasza gyulaszu (#11927) üzenetére


Snoop-y
veterán

En peldaul imadom, hogy barmelyik kepet meg tudom nezni a telefonrol amit az elmult 10+ evben csinaltunk.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#11929) gyulaszu válasza Snoop-y (#11928) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Jó, rendben. Azt hiszem felfogtam én is...
Csak a pénzes plusz tárhelyet szeretné felmondani, de úgy hogy minden kép a helyén maradjon, csak csökkentett méretben :R

gyulaszu

(#11930) Oldman2 válasza gyulaszu (#11929) üzenetére


Oldman2
veterán

Úgy vélem tisztázva lett, hogy még csökkentett méretben sem igen fér bele a 15GB-ba.

Bár konkrét összes méretről nem esett eddig szó.

(#11931) rasotamas válasza scream (#11925) üzenetére


rasotamas
veterán

Köszi mindenkinek a válaszokat.
Nem tudtam, hogy csak 15GB van alapból ingyen, és a jó minőségű is foglalja a helyet.
Volt valami 100 gigás csomagom korábban mait 200-ra bővítettem, de már a 100-ast nem találom, azt hittem az az alap ingyenes.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#11932) rasotamas válasza gyulaszu (#11927) üzenetére


rasotamas
veterán

Mert ahogy Snoop-y is mondja, baromi kényelmes, hogy bármikor a telefonomon megnyitok bármilyen képet az elmúlt 10+ évből, meg tudom nézni mit csináltam egy adott napon, és az AI még keresést is tud, beírom, hogy autó, kutya, konyha, akármi és leszűri.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#11933) Snoop-y válasza rasotamas (#11932) üzenetére


Snoop-y
veterán

A legolcsobb alternativa az egy NAS viszont sok evi tarhely arat bele kell tolni elore.

Nekem van itthon NAS-is de az backupkent meg lokalis tarolasra szolgal.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#11934) Sanyi.mTs válasza rasotamas (#11931) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Nekem a drive most is felajanlja a 100GB-t 690-ért. Meg van 200GB-s csomag is

(#11935) alratar


alratar
addikt

Sziasztok,
A Gmailen belül hol találom a Tasks-ot?

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#11936) alratar válasza alratar (#11935) üzenetére


alratar
addikt

Megvan. :)

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#11937) Piftuka válasza Piftuka (#11818) üzenetére


Piftuka
veterán

Sziasztok!

A működő levelezéssel kapcsolatos örömöm sajnos nem tartott sokáig! Ismét "beütött a krach"... :(

Október negyedike, kedd óta már OAUTH-tal sem tölti le a THA BAT! a leveleimet a Gmail fiókokból. Hiába ugrik fel a jelszót kérő ablak, hiába adom meg a fiók jelszavát, nem segít.

Megnéztem a fiókokhoz tartozó Google profiljaimat, és az "amennyiben szeretné engedélyezni a kevésbé biztonságos alkalmazások használatát" linkre kattintva ide visz:

Ez megmagyarázza, hogy miért nem ugrik fel a korábban megjelenő ablak, ahol a Google által generált egyedi kódot kellett időnként megadnom. (Ezt a kényelmetlenséget elviseltem még.)

Keresgélve a Ritlabs honlapján az alábbiakat találtam:

Vagyis nem az OAUTH szűnt meg, hanem az autentikáció módján változtattak. Nekem a fentiek nem mondanak semmit, de ha van közöttetek bárki, aki érti, elmondaná, kérem a lényeget!

Mivel ez a legfrissebb, 10.2-es "BAT!"-hez tartozó információ, én pedig a még a 9.xx-et használtam, egyelőre az újat nem mertem megvásárolni.

Feltelepítettem a (30 napig teljesértékű) próbaváltozatot, de érdemi különbséget nem látok. Ugyanúgy nem kapcsolódik a "denevér" kliens a Gmail szerveréhez.

Én szívesen megvásárolom a 10.x verziót is, de előtte biztosra kell mennem, hogy használható Gmail levelekkel is.

Van ötletetek a fentiek megoldására, kérlek? (Tehát mi az a "Redirect URI via localhost", és hogy bár elvileg a Ritlabs szerint az új klienssel működnie kellene a Gmail-nek, miért nem működik mégsem?)

Köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#11938) ACE- válasza Piftuka (#11937) üzenetére


ACE-
addikt

Szerintem alkalmazásjelszóval engedni fogja:
https://support.google.com/accounts/answer/185833

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#11939) Gordiann


Gordiann
őstag

Sziasztok!

Hogy tudnám kinyerni a GMail-ből az összes kontakt (bárki aki küldött nekem emailt, vagy én küldtem, nem csak a "kontaktok" részre gondolok, hanem az összes) email címét, esetleg az adatait?

Van erre valami megoldás? :F

(#11940) Piftuka válasza ACE- (#11938) üzenetére


Piftuka
veterán

Köszönöm a választ! :R

Ha jól értem, ahhoz viszont meg kell osztanom velük a telefonszámomat... . (Hacsak nem fogadnak el két másik email címet a 2FA-hoz.) Azt pedig nem szeretném.

Egyébként mit jelent a gyakorlatban ez a ""Redirect URI via localhost"?

És a másik kérdésem az, hogy Gmail helyett milyen más levelező kliens létezik, amit érdemes lehet használni, de nem ilyen tetű módra üzemeltetik a szolgáltatásukat, mint a "Gugli"?

(Mert most már tényleg csak egy hajszál választ el attól, hogy elengedem a Gmail-t, és keresek más szolgáltatót; regisztrálok más email címet.)

"Aquila non captat muscas."

(#11941) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Sziasztok!

GMAIL-ben hogy lehet levelezőlistát létrehozni?

A google groups-ba csináltam egy csoportot, ahova felvettem a résztvevőket, de ha csoport email-re írok kézbesítési hibát dob.

Köszi előre is:

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#11942) nfsu17 válasza Sir Pocok (#11941) üzenetére


nfsu17
veterán

a névjegyekben (contacts) létrehozol bal oldalt egy címkét.
pl "Rokonok"
A címtárban (névjegyek) ki tudod pipálni, hogy ki rokon, tehát többet is lehet egyszerre.
Fent megjelenik több menüpont (keresés sor alatt), egyik lesz a címkék kezelése.
Beteszed ezt az 5-10-50 névjegyet a rokonok címke alá.
Majd gmailben a címzetthez beírod, hogy rokonok, és enter, beteszi az összeset.
Ez volt a kérdés? Én így értettem.

(#11943) Sir Pocok válasza nfsu17 (#11942) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Igen ez volt, nagyon köszi a segítséget!

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#11944) hhgygy


hhgygy
senior tag

Üdv, spéci probléma (szerintem):
A wise-hoz gmail-lel regisztráltam. Rendben jönnek az üzenetek minden tranzakcióról, de a laptopon a Chrome browserben a gmail oldalon nem látom a wise üzeneteket, csak ha az All Mail folderre kattintok. Tehát a sima Inbox folderben nem jelennek meg és nem bírok rájönni, hogy mit kéne csinálni ahhoz, hogy ott is látsszanak.

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#11945) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!

Ha a másodlagos Gmail fiókomba 14 hónapja nem léptem be, akkor törlődtek onnan a leveleim?

(#11946) localhost válasza timelord1987 (#11945) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Nem.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#11947) timelord1987 válasza localhost (#11946) üzenetére


timelord1987
őstag

Köszönöm szépen :R

(#11948) Piftuka válasza Piftuka (#11940) üzenetére


Piftuka
veterán

Ezekben tud valamelyikőtök segíteni, kérlek?

Azóta egyébként annyi fejlemény van, hogy az egyik 10.2 Bat! telepítést (volt jó néhány uninstall-reinstall) követően a 4 Gmail fiókból 2 tökéletesen kapcsolódik a Google szerveréhez; letölt és küld is levelet. Másik 2 fiók viszont továbbra sem. (Persze "Murphy-törvény", hogy éppen a két fontos email címre nem jó.)

Érthetetlen, mert mind a 4 fiókra vonatkozóan tökéletesen egyezőek a beállítások a "denevérben"... :F :(

"Aquila non captat muscas."

(#11949) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Ha kapok egy meeting meghívót, mindig eltolja a google,
gondolom valami időzóna dolog.
Elvileg kaptam egyet 9:00 AM
ő meg úgy hozza ezt hogy 7am – 8am (UTC)
Hol tudom ez beállítani?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#11950) ACE- válasza DonThomasino (#11949) üzenetére


ACE-
addikt

Naptáron belül jobb felső sarok fogaskerék?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Gmail (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.