Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Gmail (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:20:56

LOGOUT.hu

Gyakori Kérdések

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11751) <Adamsky> válasza Nikaré (#11749) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Ahogy nfsu17 írja, be lehet kattintani, hogy többet azon a gépen ne kérje a 2FA-t. Ilyet viszont tényleg csak azon a gépen csinálj, amihez más nem fér hozzá.

2FA-ra több lehetőség is van.
• Van az SMS. Nem ajánlom. Én szívtam már vele, hogy nem, vagy nagyon nehezen jött meg.
• Valamilyen authenticator app** használata, ami talán 1/2 percenként új (6 jegyű) számkódot generál, amit a jelszó megadása után be kell írni.
• Ha, az adott account fel van véve az adott készüléken (telefon, tablet), akkor lehet oda is kérni a megerősítést. Ilyenkor a telefonon v. tablet-en (almással szerintem nem megy) felugrik egy kis üzenet, hogy engedélyezed-e a belépést (Yes / NO). Nem kell kóddal vacakolni sem.
Akár mindhármat is be lehet állítani.

** én az Authy-t használom. De, van az MS-nek, és a Google-nek is (ez utóbbit nem ajánlom)

" ... írja bal alul, hogy mikor léptem be utoljára."
Pedig ott van az. Nálam épp ez látszik:

Last account activity: 18 minutes ago
Details

... és, ha rákattintok a "Details"-ra, akkor bejön egy táblázat, hogy mikor, honnan, stb.

[ Szerkesztve ]

(#11752) Nikaré válasza <Adamsky> (#11751) üzenetére


Nikaré
őstag

Ajjj, de megvan ez bonyolítva!

Valamiért :) az sms módszert én sem kedvelem.
Az is érdekes, hogy a Google saját hitelesítőjét nem ajánlod.
Lehet, hogy akkor alkalmazom ezt a módszert, ha a gépemet újra telepítem.
Köszönöm a segítséget!
&
#11750 nfsu17
:R

(#11753) <Adamsky> válasza Nikaré (#11752) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Az is érdekes, hogy a Google saját hitelesítőjét nem ajánlod."
Azért nem, mert fapad. Csak egy eszközre lehet telepíteni, nincs backup lehetőség. Vagyis, ha "szerencsés" vagy, akkor előfordulhat, hogy a telefon tönkremenetelével, elhagyásával, ellopásával, stb. pikk-pakk kicsukhatod magad.

" ... de megvan ez bonyolítva!"
Pedig nem az. Max. első olvasatra. Az a jó, hogy több párhuzamos 2FA lehetőséget is be tudsz állítani, vagy kiválaszthatod a számodra szimpatikusat.

" ... akkor alkalmazom ezt a módszert, ha a gépemet újra telepítem."
Én nem várnék a helyedben, mert mint korábban írtam, kizárhatod magad, ill. olyanról is hallottam, hogy a Google előbb v. utóbb kikényszeríti (ezt nem tudom, hogy milyen formában fogja tenni).

(#11754) Snoop-y válasza <Adamsky> (#11751) üzenetére


Snoop-y
veterán

A Yubikey-t illetve a Google sajat NFC USB key-et kihagytad.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#11755) <Adamsky> válasza Snoop-y (#11754) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Köszi! Ezeket nem ismertem.
... mondjuk ezek már fizetős megoldások. Használod valamelyiket?

(#11756) Snoop-y válasza <Adamsky> (#11755) üzenetére


Snoop-y
veterán

Yubikey-t hasznalok 4-es es 5-os szeriat is. A negyest az 5 megjelenesekor promoban is dobaltak (teljesen jo Google belepeshez a mai napig)

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#11757) <Adamsky> válasza Snoop-y (#11756) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

E szerint a cikk szerint a 4-es többet tud (nem csak FIDO U2F-t, hanem FIDO2-t is), mint az 5-ös. Meg tudod ezt erősíteni? Ha jól értem ("While U2F was designed to act as a second factor for passwords, FIDO2's purpose is to allow authentication to become passwordless."), akkor a 4-essel nem csak a 2FA-t lehet kiváltani, de jelszóval sem kell bíbelődni.

... másik forrás.

[ Szerkesztve ]

(#11758) dellfanboy


dellfanboy
senior tag

van egy gmail postafiokom amit laptoprol, meg telefonrol szoktam elerni. a problemam hogy elfelejtettem a jelszavamat, es lesz egy laptop upgr-dem. tudnatok tippeket adni mi a legegszerubb modja, hogy meg tudjam mi a jelszo?(amit x eve hasznalok :U )

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#11759) Fecogame válasza dellfanboy (#11758) üzenetére


Fecogame
veterán

Ha el van mentve böngészőben, akkor egyszerűen a beállításokban, az automatikus kitöltés (vagy hasonló) nevű menüpontban megtalálod :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#11760) AtHoS válasza Fecogame (#11759) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Hacsak nem Chrome böngészőt használ és magába a böngészőbe van bejelentkezve, mert akkor nincs elmentve a jelszavaknál közben minden google oldalra auto belép a böngésző.

Ha telószám hozzá van adva a fiókhoz, akkor nyert ügy. De ha az a fiók van alapértelmezetten használva egy androidos okostelón, akkor is nyert az ügy.

read-only mode on the forum

(#11761) Imy


Imy
veterán

Gmail-Gdrive kérdésem lenne...
Már csak 12Gb szabad helyem van, és jelzett. E-maileket letöröltem, ami nagyobb méretű, és sehol sincs nagyobb file. Lehet valami rejtett dolog ami nem törlődik? Gdrive kukáját ürítettem.

(#11762) Dluinet válasza Imy (#11761) üzenetére


Dluinet
nagyúr

néha 1-2 napot is várni kell, mire frissíti a tárhelyet

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#11763) Snoop-y válasza Imy (#11761) üzenetére


Snoop-y
veterán

Google Photos-t is nezted?

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#11764) Fecogame válasza Imy (#11761) üzenetére


Fecogame
veterán

Ez a tool tud segíteni neked.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#11765) degec


degec
senior tag

Tiszteletem,
Én tuti nagyon sötét vagyok, meg lusta is, összefoglalná nekem valaki kérem szépen, hogy ez mi akarna lenni..? mit veszítek el ? Köszönöm szépen !!! [link]

(#11766) gyulaszu válasza degec (#11765) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Nekem ilyenre az outlook pop3/smtp hozzáférését reklamálta.
Itt kaptam rá segítséget, hogy alkalmazásjelszó a megoldás.

gyulaszu

(#11767) borges7


borges7
aktív tag

Nem tudom melyik topikba írjak, a google-fiókommal történt valami furcsa tegnap, miközben a telefonomon dolgoztam, valahogy átváltott a nyelv azerbajdzsánira, és nem tudtam visszaállítani, csak itthon.

Viszont az előbb megnyitottam a számítógépen a google-maps-et, és elhűlve vettem észre, hogy azon is ugyanaz az idegen nyelv van most, és nem tudom visszaállítani.
És érdekes módon, a "személyes adat" - "Általános webbeállítások" alatt "AZ ÁLTALAD PREFERÁLT NYELV"-nél magyart mutat!

Gmail-t is megnéztem, az úgy néz ki rendben van, meg a mobil is most.

(#11768) borges7 válasza borges7 (#11767) üzenetére


borges7
aktív tag

Közben megtaláltam a térkép-nél a menüben a nyelvi beállítást(Dil azeriül, már ezt is tudom :) , ha rányomok, akkor átvált magyarra, DE mikor bezárom az oldalt, majd újra megnyitom, megint az azerit mutatja, őrület!

(#11769) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok!

Van olyan beállítás Gmailben, hogy az összes üzenet a bejövő mappába érkezzen alapból és olvasás után szortírozza szét a szűrő által megadott mappákba?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#11770) Oldman2 válasza cellpeti (#11769) üzenetére


Oldman2
veterán

Spec. ilyen nincs, de ha a szűrőkben nem kapcsolod be a "Beérkező levelek mappa kihagyása" lehetőséget, akkor olvasás és (Archiválás) után szerintem azt kapod, amit szeretnél.

(#11771) atala


atala
addikt

Sziasztok!
Hogyan tudnék kapcsolatba lépni a Google-el gmail-el kapcsolatban? Sehol nam találok email címet, vagy kapcsolat felületet.

(#11772) cellpeti válasza Oldman2 (#11770) üzenetére


cellpeti
veterán

Köszi, kipróbálom :C :R

Tigris, tigris, csóvafény...

(#11773) Snoop-y válasza <Adamsky> (#11757) üzenetére


Snoop-y
veterán

Az otost is lehet jelszo nelkuli belepesre hasznalni. O365-n nekunk igy van Mikor hasznalod elkeri a Yubikey pin kodjat.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#11774) degec válasza gyulaszu (#11766) üzenetére


degec
senior tag

tudnál léCCi segíteni ezt hol mit merre ? nem vágom.. köszönöm szépen..
[link] ezt a progit szeretném használni továbbra is. gmail fiók ellenőrzésre..

(#11775) gyulaszu válasza degec (#11774) üzenetére


gyulaszu
senior tag

a múltkor beküldtél egy linket, ha azon lejjebb görgetsz, akkor ott van a leírása:
[kép]
Be kell hozzá kapcsolni a kétlépcsős azonosítást is.

gyulaszu

(#11776) Indiant válasza atala (#11771) üzenetére


Indiant
addikt

Sehogy.
gyulaszu: két lépcső nélkül? Nem akarom használni ezt a feature-t.

[ Szerkesztve ]

(#11777) gyulaszu válasza Indiant (#11776) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Olyan programot kell választani, amit nem ítél a g kevésbé biztonságosnak...
Én a régi outlook-omat csak így tudtam tovább üzemeltetni.
Én sem akartam, de végül beadtam a derekamat

gyulaszu

(#11778) Indiant válasza gyulaszu (#11777) üzenetére


Indiant
addikt

:R Van erről valahol lista?

[ Szerkesztve ]

(#11779) Vladi


Vladi
nagyúr

Émbörök!

A gmail most kirúgta a sima bejeletnkezéseket, már csak oath2-t vagy mit enged? :F

Ez thunderbirdben már megoldottam, de van egy mpl-es csomagfeladó programom, amit eddig gmail smpt-vel hajtottam. Na most az se akar bejelentkezni.

Van egy céges email szolgáltatásom, annak is smtp elérése, de azt se engedi be az mpl csomag programot. :Y

Esetleg kerítsem elő a vodafonos smtp elérést, vagy valami ingyenesen elérhetőt? :F

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#11780) gyulaszu válasza Vladi (#11779) üzenetére


gyulaszu
senior tag

épp előtted párral próbáltok az alkalmazásjelszós megoldást kivesézni.
Hátha jó neked is...

gyulaszu

(#11781) Vladi válasza gyulaszu (#11780) üzenetére


Vladi
nagyúr

Jah az lesz kirpógálva, de már csak holnap jutok hozzá! :R

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#11782) Vladi válasza Vladi (#11781) üzenetére


Vladi
nagyúr

Nemnyert. Így se engedi be ezt a szutykot. Túrnom kell valami smtp hozzáférést. :))

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#11783) <Adamsky> válasza Vladi (#11782) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

A 2FA-t már beállítottad?
Csináltál alkalmazásjelszót és azzal sem működik? Pontosan mivel is szeretnéd elérni a levelezésed, ill. mivel / min szeretnéd használni a Google smtp-jét?

Elvileg vadkamerákkal is megy a dolog, úgyhogy kb. mindennel (is) mennie kell.

[ Szerkesztve ]

(#11784) Vladi válasza <Adamsky> (#11783) üzenetére


Vladi
nagyúr

Igen, végigcsináltam, de nem hajlandó.

Van egy mpl csomagfeladó programom ami e-mailt küld a postának. Na ebben a programban nem hajlandó működni a google smtp szerver elérése. Nem küld ki leveleket.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#11785) <Adamsky> válasza Vladi (#11784) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Az ugye megvan, hogy eszközönként vagy alkalmazásonként külön jelszó kell?
Szóval lesz (van) a rendes Google-ös jelszavad, és további X darab, ahány helyen használni szeretnéd az alkalmazás-jelszavas beléptetést.

(#11786) p5quser válasza <Adamsky> (#11785) üzenetére


p5quser
tag

Üdv!
Ezt első kézből vagyok kénytelen cáfolni. Igazából aggályaim is vannak ezzel kapcsolatban.
Le kellett cserélnem a jelszavam egy a google által generált jelszóra, amit minden kliensemen be lehet állítani, bármiféle autentikáció nélkül. 2FA beállítva, GAUTH-ra. Android K9 mail, Iphone MAIL és MS Outlook klienseken tesztelve. Ebből a K9 mail egy tavalyi verzióját telepítettem egy másik telefonra is, amit más IP-címről szinkronizáltattam. Megette. Nem tudom mitől jobb a google jelszava, de idáig nem fejtettem meg hogy akkor végül is mi végre kellett ez a csere-bere. Pop3 és imap egyaránt érintett volt.

(#11787) AtHoS válasza p5quser (#11786) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Szerintem mindössze arról van szó, hogy a levelezőprogramoknál előferdülhet, hogy a levelező fiók azonosító adatait nem tárolják megfelelő biztonsággal -> visszafejthető, kinyerhető belőlük "okos" emberek által, ezért megköveteli, hogy az ilyen jellegű tevékenységekhez ne a Goggle fiók alap jelszavát használja a felhasználó.

Ergo nem férnek hozzá a Google fiókhoz az esetlegesen kinyert adatokkal

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#11788) <Adamsky> válasza p5quser (#11786) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Ezt első kézből vagyok kénytelen cáfolni."
Hmm... ez érdekes. :F Pedig határozottam emlékszem, hogy valahol hallottam v. olvastam. Saját tapasztalom nincs mert már / még nincs olyan eszközöm, aminél szükség lenne ilyen "app password" használatára.

Ezt esetleg érdemes átfutni.
Nekem ez jött át:
• az app password-el - főleg, ha egyet használunk minden "nem biztonságos" hozzáférésünkhöz - gyakorlatilag nyitottunk egy nagy-nagy kiskaput.
• úgy tűnik tényleg lehet egy pw.-t több helyen használni, de nem ajánlott
• az ilyen jelszavakat könnyen vissza lehet vonni
• akárhogy is, de ha használunk app password-öt, akkor ugyanúgy sebezhetővé válik az account-unk, max. nem tudnak minket (olyan könnyen?) kizárni (mert van 2FA → SMS, auth app., key, stb.)

(#11789) Snoop-y válasza p5quser (#11786) üzenetére


Snoop-y
veterán

A csere azert kellett mert a korabbival ellentetben az app ahol beallitod a google app password-ot csak a levelezeshez fer hozza de az accounthoz nem. Pl drive, photos etc

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#11790) <Adamsky> válasza AtHoS (#11787) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Ergo nem férnek hozzá a Google fiókhoz ... "
Csináltam egy gyors próbát. Csak a levelezéshez lehet vele hozzáférni, vagyis pl. a myaccount.google.com -ra már nem lehet vele belépni.

Snoop-y megelőzött :R

[ Szerkesztve ]

(#11791) p5quser válasza <Adamsky> (#11790) üzenetére


p5quser
tag

Akkor letesztelem majd egy drive-val szinkronizáló programmal is. Az, hogy minden levelező klienshez más jelszót állítok be, abból a szempontból is véleményes, hogy egyet megszerezve is működik minden mail kliensen az. Hiszen nem alkalmazás-specifikus. De köszönöm az infokat, linket, Athosnak és Snoop-y-nak is . A drive szinkronizálást még letesztelem valamilyen szinkronizálóval is ugyanazzal az app passworddel.
Még egyszer köszönöm!

(#11792) Geryson


Geryson
addikt

Sziasztok!

Próbálok YT-videókból és egyebekből okosodni, hogy hogyan szinkronizálhatnám össze a FB-születésnapokat az androidos telefonom Gmail/naptár fiókjával, de egyszerűen nem tudom megoldani. Ami videók fent vannak, azok nem működnek. A link kimásolása nem működik. Van valakinek valami biztos tippje, ami 2022-ben működik és végre láthatnám a születésnapokat a Google naptáramban? :R

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#11793) Piftuka


Piftuka
veterán

Sziasztok!

Ismét a segítségeteket kérem, előre is köszönettel!

A Google ugyebár nemrég változtatott a 3rd party programok támogatásával kapcsolatos hozzáállásán: A kevésbé biztonságos alkalmazások és a Google-fiók

A "The BAT!" kliensemet is elérte a probléma, 3 napja megállt a levélküldés a kliensben, de a fórumukat olvasva, az új verzióra frissítve az "OAUTH" metódus elérhetővé vált az alkalmazásban.

3 Gmail fiókomra gond nélkül át is tudtam váltani a "Regular" hitelesítést "OAUTH"-ra, és a Google fiókomon keresztül elvégezni a bejelentkezést, és a levelezés ismét működik.

A negyedik (éppen a legfontosabb) Gmail fiókomnál viszont ki van szürkítve az "OAUTH", ezért nem tudom kiválasztani.

Próbáltam mindent, de kifogytam az ötletekből. Egyszerűen fogalmam sincsen, hogy ha ugyanabban a programban a másik háromra működött, akkor erre miért nem!? :F

(SMTP, POP beállítások hajszálra pontosan megegyeznek mindegyik fiókban.)

A Google Fiók-ból kivették a lehetőségét annak, hogy az ember ott, azon a felületen engedélyezze applikációk hozzáférését. De még egyszer mondom... a másik három fiók kapcsán sem volt erre szükség.

Van bármi ötletetek arra, kérlek, hogyan tudnám ennél a Gmail fiókomnál is engedélyezni az OAUTH-ot?

"Aquila non captat muscas."

(#11794) szabacsik


szabacsik
őstag

Helló!

Régen volt egy fiók ahol állítottam be címkét (azt hiszem), hogy az emailok átirányítódjanak a saját gmailomba. A baj az, hogy ahhoz a fiókhoz már nincs hozzáférésem és szeretném megszüntetni ezt. Van erre mód? Esetleg tiltólistára tenni azt a mailt amihez nincs hozzáférésem már? Mondjuk ez nem tudom működne e, hisz ez az email nem a feladó hanem a címzett.

/\____/\

(#11795) nfsu17 válasza szabacsik (#11794) üzenetére


nfsu17
veterán

Lehet megártott az ebéd, de most nem értem. :D

Van X fiók, a mostani működő, meg Y, ami már nem kell.
Y-ról kapod a leveleket X-be?
Y alól vennéd ki, hogy ne továbbítsa?

Azt lehet, hogy egy szűrővel megcsinálod, hogy minden Y-ról jövő levél az X fiók kukájába landoljon azonnal.
Feltéve, ha értem, mit akarsz. :DDD
Igazából az utolsó mondatig értem, csak az utolsó zavar össze

(#11796) szabacsik válasza nfsu17 (#11795) üzenetére


szabacsik
őstag

Pont így. :) igen. De ugye a megoldásod szerintem nem játszik mert ebben az esetben a feladó nem y fiók. Az a címzett. A feladó mindenféle cég, mlm, stb. - - - > y-nak. Szóval van olyan tiltás lista, hogy minden emailt ami y-nak van címezve menjen a kukába? :D

/\____/\

(#11797) degec


degec
senior tag

bocsi nem olvastam vissza 45 öt, de most akkor ha jól értem, semmilyen külső programmal nem tudom a gmail fiókjaimat ellenőriztetni, csak ha kétlépcsős be van kapcsolva, van egy csomo 3 kamuflázs fiókom, oda rendelgetek ijenek, most oda is adjam meg a telszámom mindent,,, minek ? komolyan nem értem mire ez a nagy hiszti..jóhogynem már hardware token kell. Böngészőből meg simán bemegyek felhasznév jelszóval... hude mérges vagyok.. :D

(#11798) 4Grider válasza degec (#11797) üzenetére


4Grider
nagyúr

A hozzászólásodból nekem az jön le, hogy a fő gond az, hogy nem olvastad/értetted meg a gmail fiók felhasználási feltételeit.

(#11799) <Adamsky> válasza szabacsik (#11796) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Egyrészt igen (vagyis nem csak "from"-ra, hanem "to"-ra is lehet szűrni), másfelől, ha forward-olsz, akkor már a forward-os cím lesz a "from", mikor az "X" nevű fiókodba megérkezik.

#11797 degec
Az a helyzet, hogy nekem sem tiszta, hogy pontosan mi is a gondod. Pl. ezt, hogy kell érteni?
" ... van egy csomo 3 kamuflázs fiókom ... "
Nem muszáj telefonszámot megadni. Lehet eszközhöz kötni vagy használhatsz 2FA-s alkalmazást.

(#11800) degec válasza <Adamsky> (#11799) üzenetére


degec
senior tag

mi az hogy 2FA, kétfaktoros belépés ? én a gmailnotifier.se alkalmazásomat szeretném használni továbbra is. mind a 3 gmail fiókra. Köszönöm..

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Gmail (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.