Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Gmail (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:20:56

LOGOUT.hu

Gyakori Kérdések

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10401) Orionk válasza sabrinho (#10400) üzenetére


Orionk
senior tag

Köszi.

Hogyan lehet elérni Google Drive-on belül a Gmail tárhelyét? Nem találom.
Már minden mást töröltem a Drive-omból.

(#10402) Oldman2 válasza Orionk (#10401) üzenetére


Oldman2
veterán

A Drive felől nem éred el. Mi a valódi célod?

A Gmail alól töröld azt, ami felesleges. Gondolom millió csatolmány van, ami foglalja a helyet.

Kevesen ismerik és használják a Törlés és Archiválás funkciókat...

[ Szerkesztve ]

(#10403) fireman123


fireman123
őstag

Sziasztok,
A google kétlépcsős azonosítást használom és az emailjeimet outlook 2016-al letöltöm. A dolog működött rendesen, de most jelszavat kellett változtatnom és az outlooknek nem tetszik valami, hiába írom be az új jelszavat, nem tölti le a leveleket. Gondolom a kétlépcsős azonosítással van gondja, talán 1 éve már volt ilyen problémám szintén jelszó váltáskor, de nem emlékszem hogyan sikerült megoldani.
Egész délután ezt guglizom már, de nem jutottam előrébb, tudna valaki segíteni, hogyan lehet elfogadtatni az outlookkal az új jelszót 2FA esetén? ....milyen lépéseket (és hol) kell ehhez megtenni? :R

Arra még emlékszem, hogy vannak google biztonsági kódjaim (ezek meg is vannak) és ezek közül kell az egyiket felhasználni, de nem tudom, hogy hol és hogyan. :(

[ Szerkesztve ]

(#10404) nfsu17 válasza fireman123 (#10403) üzenetére


nfsu17
veterán

(#10405) fireman123 válasza nfsu17 (#10404) üzenetére


fireman123
őstag

Nagyon szépen köszönöm, sikerült, ...és mentettem a linket, hogy legközelebb már tudjam :R

Viszont a 10 biztonsági kódot mire lehet használni, azok mire valók?, ...azt hittem az kell ide :D

[ Szerkesztve ]

(#10406) nfsu17 válasza fireman123 (#10405) üzenetére


nfsu17
veterán

(#10407) fireman123 válasza nfsu17 (#10406) üzenetére


fireman123
őstag

:R

(#10408) icecave


icecave
nagyúr

Sziasztok!

Most kezdtem el használni a gmail appot, mert az előző program, amivel nagyon meg voltam elégedve, egy pár frissítés óta nagyon eszi az akkut.

Szóval két problémám van:

1. A küldő képe miért nem jelenik meg? A felső kettő más kliensben megjelenik, ha itt gmailben rámegyek, akkor is ott van a kép, csak a listában nem mutatja. Hol kell elmenteni, hogy lássa a képeket?

2. Ha jön e-mail, záróképernyőn csak törölni és válaszolni lehet, olvasottnak megjelölni nem. Ezt nem lehet valahogy megoldani?

(#10409) TigerCat válasza icecave (#10408) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nekem azokat mutatja meg (iOS app) akiknek lementettem a képét a kontakthoz. Igaz, Mac-ről (Kontaktok app) hívtam be valamennyit... Másik passz, az egészet letiltottam.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#10410) icecave válasza TigerCat (#10409) üzenetére


icecave
nagyúr

Nekem le van mentve, meg még a gmail címtárhoz is hozzáadva, és mindenhol látszik is, csak épp a főképernyőn nem. Droid app, elfelejtettem mondani.

Kikapcsolni nem tudom őket, nem találtam neki opciót,de az is elég lenne,ha megjelenne, aminek kell.

[ Szerkesztve ]

(#10411) TigerCat válasza icecave (#10410) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Sajnos droidon nem tudom, de nálam az látszik, akit manuálisan hozzáadok. Béna... Nem is használom, csak azért van felrakva, mert néha csekkolok ezt-azt. A gyári kliensen keresztül dzsímélezek. :D

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#10412) merlin201 válasza icecave (#10410) üzenetére


merlin201
tag

Szia,
Próbáld meg hogy a Gmail app kapjon hozzáférést a contactokhoz. Az lehet megoldja a problémát ha eddig nem volt engedélyezve.

(#10413) icecave válasza TigerCat (#10411) üzenetére


icecave
nagyúr

Manuálisan hol adod hozzá? A kontaktokban már rég hozzá van adva a kép :(

merlin201: Megtettem, nincs változás. :(

Mát mindenhol mutatja a képet, értesítésekben is, csak az app bejövő levelek főmappájában nem, ahol a képet is linkeltem.

Most kültem egy mailt képpel beágyazva (nem csatolva), visszaküldték, szintén beágyaztak egy képet és nem mutatja az app. weben mutatja a gmail. appban nem, csak a kép neve és ennyi. Mindent bekapcsoltam,hogy töltse le a képeket meg minden. Ez így nagyon nem lesz jó :(

(#10414) TigerCat válasza icecave (#10413) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Kontaktok alkalmazásban, Mac-en.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#10415) -szabi-


-szabi-
őstag

Hi

Segítséget kérnék, mert nem boldogulok.
Összes bejövő levelet szeretném átirányítani oly módon, hogy az eredeti levelek maradnának a bejövők között.
Ami a problémát okozza, hogy minden kollégáknak kellene egy továbbítás ez kb 30 email cím.
Néztem a gmail súgót, de erre nem találtam segítséget.
Először azt próbáltam, hogy a címtárba felvettem mindenkit.
Sajnos nem találtam olyan lehetőséget az átirányítás menüben, hogy a címtárban szereplők email címeire továbbítson.

Következő megoldásnak azt gondoltam, hogy létrehoztam egy google csoportot ami ahová megint felvettem mindenkit csakúgy mint a címtárban.
Google csoport létrehozott egy @googlegroups.com végű email címet.
Ettől azt vártam, hogy az ide érkező leveleket a csoport összes tagja megkapja.
Ezt a @googlegroups.com címet megadtam átirányításnak.
Itt viszont megint elakadtam mert az ellenőrző kód nem jön meg, így aktiválni nem tudtam.

Egyesével mindenkit felvenni és a megküldött ellenőrző kódot egyeztetni módszer lenne az utolsó, de ezt kerülni szeretném.

Kérdésem az, hogy tudnám megoldani ha a fentebbi módszerekkel nem sikerült?
Vagy mit kellene másképp csinálnom a fentebbi módszerekben?
Előre is köszi.

üdv
szabi

(#10416) mdk01


mdk01
addikt

Sziasztok,

A kollégámmal közösen használunk egy gmail címet és az a problémám, hogy ha valamelyikünk elolvassa az új olvasatlan email-t akkor a másikunk már nem látja olvasatlannak tehát átsiklik esetleg egy fontos üzin ami rá is tartozna.
Outlok-ban tudom, hogy lehetett olyat, hogy a levél olvasatlan maradjon ha megnyitom, de itt gmail-ben nem lehet?
Köszönöm

(#10417) -szabi-


-szabi-
őstag

Hi

Azért erre az időre reménykedtem megoldásban.
Semmi ötlet a google csoport (@googlegroups) email címre miért nem érkezik meg a gmail átirányítást visszaigazoló kód?

üdv

(#10418) Oldman2 válasza mdk01 (#10416) üzenetére


Oldman2
veterán

Nincs, viszont vissza lehet állítani olvasatlan állapotúra. Egy kattintás az egész (üzenetenként).

Viszont egy tipp: Ha Archíváltok minden ténylegesen feldolgozott üzenetet, akkor nem az olvasatlan állapot lesz a lényeg, hanem hogy ott van-e az Inbox-ban vagy nincs. Ha ott van, akkor van vele teendő, ha nincs, már feldolgozott.

(#10419) TigerCat válasza -szabi- (#10417) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ha csak automatikus továbbítást adsz meg?

Nem használom ezt a funkciót, tippelek.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#10420) -szabi- válasza TigerCat (#10419) üzenetére


-szabi-
őstag

Hi

Ezt az automatikus továbbítást merre találom?
Amennyiben az átirányítást nem @googlegroups email-re csinálom akkor megkapom a visszaigazoló levelet.
Szóval a @googlegroups és a gmail nem akar együtt menni.

üdv
szabi

(#10421) TigerCat válasza -szabi- (#10420) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Bocs, benéztem. Összekevertem egy kollégám kérdésével... :-)

Passzolom, csoportként nem használom. Saját fiókban bejelentkezve nem neked küldi a megerősítést? Mármint annak, aki létrehozta.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#10422) mdk01 válasza Oldman2 (#10418) üzenetére


mdk01
addikt

Igen, én vissza szoktam állítani olvasatlanra csak kollégámnak nehezen megy. :U
Meg ugye ha olvasatlan egy levél bem lehet tudni valóban olvasatlan vagy már egy visszaállított olvasatlan, ergo mindig mindenki visszaállítaná és csak olvasatlan üzenetek lennének.
Na mindegy majd valahogy lesz, legfeljebb az amit írtál, az járhatónak tűnik. Köszi

(#10423) TigerCat válasza mdk01 (#10422) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Be tudod állítani, hogy csak neked legyen olvasatlan...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#10424) -szabi- válasza TigerCat (#10421) üzenetére


-szabi-
őstag

Sajnos nem.
Nincs visszaigazoló kód sem a csoportot létrehozónál sem a csoport saját címén sem a csoport tagok email címein.

(#10425) icecave


icecave
nagyúr

Közben megoldódott a feladó képének a kérdése. Csinltam külön kontaktot csak a feladó email címével (ha telefonszám mellé tettem, nem volt jó) és oda raktam képet. Ekkor sem jelenítette meg, de ha töröltem az lkalmazást, majd újra felraktam, már mutatja :D

Két kérdés még:

1. Ha megnyitom az appot, elkezd egyből szinkronizálni, ami nem is volna ban, de értesítésben is mutatja, így olyan, mintha épp volna olvastalan mailem, persze,ha lehúzom az értesítést, egyből látszik,hogy csak szinkronizál: [link]

Nem lehet ezt eltüntetni? Elltűnik magától is, de minek jelenik meg? Csinálja a háttérben...

2. Ha törlök egy levelet az éeresítésben, ott lesz a visszavonás is, de azt szintén nem lehet-e kikapcsolni? Nem akarom, hogy vissza tudjam vonni, azért törlöm: [link]

(#10426) mdk01 válasza TigerCat (#10423) üzenetére


mdk01
addikt

Nem működik, ezt néztem én is.
Ez sztem úgy értendő, ha más valakit bízol meg külső email-lel.
A kollégám és én közöttem nincs különbség, a gmail szempontjából egy felhasználó van.
Vagy rosszul gondolom?

[ Szerkesztve ]

(#10427) TigerCat válasza mdk01 (#10426) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Jaja, így más. Egy felhasználó esetén nem működik...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#10428) Weareus


Weareus
addikt

Sziasztok. Androidos mobiltelefonon használom a gmailt. Elküldtem két üzenetet, de csak a kimenő postafiókban van, nem küldte el. Miért? (Van netem). Hogy lehetne most elküldeni? Köszi.

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#10429) -szabi- válasza TigerCat (#10423) üzenetére


-szabi-
őstag

Hi

Sikerült végre beállítani a google csoportok -ra levéltovábbítást.
Szóval a googlegroups a következő módon kap visszaigazoló kódot.
Beállítások / Jogosultságok / Alapvető engedélyek / Hozzászólás : Bárki az interneten
Ezután kell aktiválni az átirányítást gmail felületén.
Megérkezik a visszaigazoló kód amivel érvényesíteni lehet a továbbítást.
Mivel ez zárt csoport utána visszaállítottam: Csoport összes tagja
Innentől működik.

üdv
szabi

(#10430) TigerCat válasza -szabi- (#10429) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Jó tudni, köszi hogy a megoldást is közzétetted!

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#10431) repvez


repvez
addikt

üdv!
Segitség kellene,
Pár napja kaptam egy emailt, nem nyitottam meg, mert nem ismertem ,hogy kitöl jött, de tegnap óta szinte minden napra beállitott egy értesitést a google naptáramba.
Hogy tudom a feladót blockolni ? és hogy tudok jobban védezekzni ilyenek ellen?
Meg ha a naptáramat modositotta akkor az azt jelenti, hogy feltörte a fiokomat? vagy csak valamilyen más modszerrel hozzácsatolta? Mert Iphonos reklámokat kaptam orosz betükkel irva.

VPN telepitése segithetne a dolgon?
Még sose használtam ilyet, befolyásol valamit a netezési szokásaimba? az elmentett oldalak ugyan ugy megjelennek és a többi dolgaimat ahova be vagyok jelentkezve , azok is müködnek azután is?

(#10432) nfsu17 válasza repvez (#10431) üzenetére


nfsu17
veterán

a google profil alatt meg lehet nézni, hogy ki és mikor jelentkezett be és milyen eszközről.
érdemes lenne csekkolni.
ha minden gép (win, mobil, tablet) ismerős, akkor az első körben jót jelent.
másodkörben meg azért változtass jelszót.
de ekkor ki fog léptetni minden bejelentkezésből.

(#10433) TigerCat válasza repvez (#10431) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nem lehet, hogy elfogadtál egy naptár meghívót? Nézd meg, hátha. Plusz, ha nincs bekapcsolva, akkor kétlépcsős azonosítás.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#10434) repvez válasza TigerCat (#10433) üzenetére


repvez
addikt

Igen az emailben egy naptármeghivó volt, de azt nem tudom, ez menynire éritni a gmail fiokomat, mivel ahhoz, hogy törölni tudjam rá kellett kattintanom, de szándékosan nem fogadtam el semmit,
Az emaileim között más változást nem láttam, az email cimet, most szüröre tettem, hogy törölje az onnan érkező emaileket egyből.
Meg beállitottam a kétlépcsős bejelentkezést és megváltoztattam a jelszót is, remélem ez már kellöen segit az ujjabb eseteket kivédeni, mert nem szeretném ha uj emailt kellene csinálni ilyen miatt

(#10435) TigerCat válasza repvez (#10434) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Elutasítod és kész, többé nem lesz gond vele...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#10436) Sanyi.mTs válasza repvez (#10434) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

(#10437) szucstom


szucstom
őstag

Sziasztok!

Lenne egy problémám. Illetve nem is nekem rendszergizdának, hanem az egyszeri júzernek, aki volt olyan okos, és a céges mobilján beállította a gmail, ami ütközik a szabályainkkal. Ez jó rég megtörtént már, csak most került napvilágra egy másik hiba folytán. Természetesen a júzer nem emlékszik a bejelentkezési jelszavára, így (az ő jelenlétében) új jelszót kérni, amihez kért e-mail címet. Abban a mailben csak egy biztonsági kód volt, amit hiába írtam be a helyreállításnál, azt dobta vissza folyton a google, hogy nem tudja ellenőrizni a fiók valódiságát. <- Ezt mi okozhatja? (a másodlagos mail a freemail-hez tartozik).

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#10438) repvez válasza Sanyi.mTs (#10436) üzenetére


repvez
addikt

köszönöm, ott is beállitottam az ajánlott dolgot, remélem, mostmár nem lesz vele gondom és nem is sikerült nekik semmit átálitani, hogy a háttérben nézelödjenek.

(#10439) SkyLaci


SkyLaci
őstag

Sziasztok.
Lehet egy Google fikhoz új email címet adni, úgy hogy a régi is megmaradjon?
Feleségemnek házasságkötés következtében megváltozott a neve, és ezt jó lenne lekövetni az email címmel is anélkül hogy új fiókot nyitna.

(#10440) TigerCat válasza SkyLaci (#10439) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Aliast nem kezel, szóval én újat reggelnék és átdobnám a régieket is ide.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#10441) gergo5991


gergo5991
őstag

sziasztok, van megoldás arra, ha 211 000 emailt akarok csoportostul kitörölni, kijelölöm az összeset majd törlöm, és mindig hibába ütközik a művelet és nem engedi törölni.

(#10442) sfefe


sfefe
őstag

Sziasztok!

Remelem jo helyen teszem fel a kerdesem. :)
Szamitogepen es telon is be vagyok jelentkezve de a szamitogepen ha megnyitom a google naptart nem latom a telon levo naptar beirasokat. Mit kell beallitani, hogy lassam?
( samu s10e a telo ott a samu naptart hasznalom de azt szinkronizaltam a telon levo google naptarral de a gepen nem latok semmit )

Koszi
sfefe

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#10443) TigerCat válasza sfefe (#10442) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Szerintem jobb ha eleve a Google naptárat használod a telefonon is. Nem tudom Droidon hogy megy, de szifonon a naptár alkalmazásban is le tudom kérni a Google naptárat, ahol azt állítom be elsődlegesnek. Szóval nem szinkron, hanem használat.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#10444) sfefe válasza TigerCat (#10443) üzenetére


sfefe
őstag

Használnám ha lehetne csak a úgymond a felében a naptár alatta meg amit aznapra beírtam. Ezt a samu naptárja tudja de a gmailes nem. Telefonon ott van a gmailesben amiket beírtam de számítógépen miért nincs ezt nem értem...

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#10445) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! Van egy emailem ami mellé azt írja "6 napja érkezett. Válaszol rá?". Ez miért van így ennél és miért nincs így az összes többi emailemnél?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#10446) Olajka02


Olajka02
aktív tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Lehetséges egy Gmail fiók teljes levelezését átmenteni (migrálni) egy másik Gmail fiókba.
Ha igen, akkor hogyan?
Tud nekem valaki tanácsot adni?
Előre is köszönöm a segítséget és ha nagyon triviális a kérdés akkor bocs!

Üdv: Olaj

(#10447) TigerCat válasza Olajka02 (#10446) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Igen, lehet. Összefoglalóban a link...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#10448) Olajka02 válasza TigerCat (#10447) üzenetére


Olajka02
aktív tag

:R

(#10449) Szabikaa20


Szabikaa20
őstag

Sziasztok!
Hol találom a Gmail applikáción belül az archivált leveleket? iOS-ról használom.Köszi!

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Gmail (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.