Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Gmail (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:20:56

LOGOUT.hu

Gyakori Kérdések

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11251) balazs1956 válasza seger (#11249) üzenetére


balazs1956
senior tag

Nincs átfedés!

(#11252) balazs1956 válasza Sanyi.mTs (#11250) üzenetére


balazs1956
senior tag

Ok, így már értem, csak nagyok a fizikai távolságok :(

(#11253) Sanyi.mTs válasza balazs1956 (#11252) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Ha nagyon be akarod állítani náluk is még 2 ötletem lenne:
1. Csinálsz egy naptár bejegyzést és minden lépésről csinálsz képernyő mentést és elküldöd nekik, hogy hogyan csinálják meg maguknak.
2. Ha van számítógépük, akkor teamviewer-t le kell tölteni, telepítés nélkül futtatható, ezzel belépsz távolról a gépükre, belépnek gmailbe és beállítod, amit kell.

(#11254) flash-


flash-
veterán

a gmailnél az automatikus levél továbbitás nem müködik?
mindent úgy csináltam ahogy a leírásba de most már se arra nem jön meg amire cimeztem se arra (telekomos mail)amire a továbbitás van beállitva..

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#11255) Oldman2 válasza flash- (#11254) üzenetére


Oldman2
veterán

De, működik rendben.

Feltéve, ha be van állítva rendesen.
:C

(#11256) fRooStzzZ


fRooStzzZ
senior tag

Üdv.
Nem tudom jó helyen járok vagy sem, de lenne egy nagy problémám. :)
Véletlen beállítottam a google acc-ba a 2 lépcsős azonosítást, illetve kivettem elősször, mert a telszám volt megadva amit elhagytam, majd újra kértem mert előfizus voltam.
És véletlen benyomtam valami biztonsági kódokra.
Most mivel a telefonon is új rendszer lett vissza rakva, így onnan sem tudok vissza lépni, mert kéri azt a nyavajás kódot.
Addig eljutok, hogy küld sms-ben egy G--xxxxx kódod, ami nem elég mert onnan megint kéri azt a 6 számjegyű kódot amit akkor épp hirtelen mutatott..
Valakinek megoldás?
Ismert a fnév, jelszó, telszám meg minden.
Addig sem tudok eljutni, hogy amit ír a google, hogy vissza állítsák nekem a fiókot, mert nem találok olyan opciót ami 1-2 napig tart.

Ötlet?

És a legszebb, amin sírva fakadok. :D
***Ellenőrző kód kéréseA Google ellenőrző kódot küld a következő címre: pro•••••••@gmail.com***

Hát ide nem tudok belépni.. Akkor hogy tudnám elolvasni. :D

[ Szerkesztve ]

(#11257) seger válasza seger (#11240) üzenetére


seger
addikt

Erre senkinek nincs ötlete?

(#11258) Sanyi.mTs válasza seger (#11257) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Google-be beírod: delete gmail account
És az első találat:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#11259) seger válasza Sanyi.mTs (#11258) üzenetére


seger
addikt

Igen, majd ha a elmúlt 16 éves. Addig nem engedi törölni. Már próbáltam. A születési dátumot meg még a szülőnek sem engedi 16 évnél öregebre állítani. Végül úgy sikerült:
Így beállítoota a születési időt 1 nappal hamarabbra mint az adott nap. Így várni kellett, másnap töltötte a 16-ot, és az azt követő napon engedte a fiók felügyelet átvételét az adott email címen.
Így pont most állítottam be.
Azért köszi, hogy foglalkoztál vele!

(#11260) zsolti72837


zsolti72837
őstag

Sziasztok!

Azokat az email címeket valahogy ki lehet törölni akikkel régebben beszéltem, de már nem? Névjegyekből van amit sikerült kitörölni, de van olyan amit ott nem is látok. :(

:R

ELADÓ KONTROLLER JOYSTICK VÉDŐ KUPAKOK!! Zsolt XBOX ONE GAMERTAG: TenthCentaur291 ツ 223 pozitív értékelése van és 0 negatív értékelése ELADÓ termékek http://hardverapro.hu/tag/zsolti72837

(#11261) Littoral válasza zsolti72837 (#11260) üzenetére


Littoral
aktív tag

A Névjegyek nézetben keress rá az adott címre, névre, vagy ami eszedbe jut róla, fent, a keresőmezőben, és ami feljön, bizonyára automatikusan mentett adat, azt töröld ki manuálisan.

[ Szerkesztve ]

(#11262) zsolti72837 válasza Littoral (#11261) üzenetére


zsolti72837
őstag

Meg is van. Nagyon szépen köszönöm!

ELADÓ KONTROLLER JOYSTICK VÉDŐ KUPAKOK!! Zsolt XBOX ONE GAMERTAG: TenthCentaur291 ツ 223 pozitív értékelése van és 0 negatív értékelése ELADÓ termékek http://hardverapro.hu/tag/zsolti72837

(#11263) gyulank


gyulank
addikt

Fogy a tárhely, a weboldalon a promóció kategóriában 64000 üzenet van. Hogy törölhetem? Mármint azon kívül, hogy ezerszer kijelölöm az összeset ami nem az összes, és törlöm? Ezen kívül, hogy lehet mondjuk cím szerint rendezni, és milyen programot ajánlotok, ami Linuxon is működik? Mert a Thunderbirdben pl. nincsenek ezek a kategóriák, és nem jeleníti meg az sem a címeket. A szerkesztőt jeleníti meg, ami egy név, és ha a külön bepipálom, hogy legyen szerkesztő, meg cím, akkor kétszer lesz a szerkesztő. És vannak olyan spamjaim, hogy valami név, rákattintok, aztán mondjuk noreply a cím. És ha előre látom, nem kattintok rá.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#11264) Dluinet válasza gyulank (#11263) üzenetére


Dluinet
nagyúr

kijelölöd az összeset, ekkor középen felül kijön egy kék sor, hogy az összes kijelölése, arra kell kattintani, majd törölni

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#11265) gyulank válasza Dluinet (#11264) üzenetére


gyulank
addikt

Érdekes, nekem ott 74000-et írt ki. Töröltem mindet, erre most 51000 van. A promóciók lista mellett 51000 van, fent meg 60495-öt ír. Ismétlem, miután mindet töröltem.

[ Szerkesztve ]

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#11266) andatti válasza andatti (#11234) üzenetére


andatti
senior tag

Még mindig keresem a megoldást a különböző gmail fiókjaimba való belépéshez. De, csak arra emlékszem, hogy az elsődleges gmail fiókom adtam meg mindenütt másodlagosnak... De, ha nem emlékszem a @ előtti nick-ekre, akkor hogy fogok tudni bejutni? jelszó emlékeztetőt az elsődlegesemre csak akkor küld a rendszer, ha legalább tudnám a fiókom nevét... nem?

Más
Egyszer csináltam egy gmail-os fiókmentést, ami 3-ba lett csomagolva/kész... összesen több, mint 15 Gb, vagyis a teljes max. fiókméretnél nagyobb... Viszont mostanában jöttem rá, hogy túl sok levelet/csoportot töröltem azóta... Bár lett közel 3 Gb helyem... Kérdés, hogy a mentéshez hogyan tudnék hozzáférni anélkül, hogy az egészet vissza akarná tölteni? Vagy mi ennek a menete?
Mivel a Gmail csinálta az sem világos, hogy milyen programmal tudnék egyáltalán a csomagolt file-okba belenézni, hogy egyáltalán megvan-e az a (levél)csoport, amit vissza szeretnék állítani...

(#11267) Syl


Syl
nagyúr

Én vagyok a hülye és nem találom, vagy tényleg nincs olyan opció a gmail-ben, hogy adott feladótól érkező levelekről egy másolatot postázzon másik címre? [kép]
Csak olyan van, hogy átirányítási címet felvenni, a másik ember fiókjából ellenőrző kód megadásával? :W
Outlook.com-on minden varázslat nélkül megy az "xx-től jött levélről egy másolat menjen yy-nak" eljárás, de itt nem.

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#11268) zsolt19900


zsolt19900
őstag

sziasztok abban tudtok nekem segíteni, hogy van egy "üzleti" email címem, ami -ha az oldalamon adnak le rendelést- küld a gmailemre emailt. Ezzel eddig nincs is semmi gond.
Az lenne a kérdésem, hogy azt hogyan tudom beállítani a gmailben, hogy ha a gmailemről írok akkor a címezett úgy lássa, mintha az "üzleti" emailcímemről jött volna az email?
Nehéz ezt beállítani? Sajnos sosem csináltam még ilyesmit.

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#11269) Oldman2 válasza zsolt19900 (#11268) üzenetére


Oldman2
veterán

Fel tudsz venni "küldő emailcímeket" a fiókodban, amiket megfelelő előzetes jóváhagyást követően küldéskor ki tudsz választani, hogy "arról menjen" az adott email.

Beállítások / Fiókok és importálás / E-mail küldése erről a címről

Vannak itt ilyen lehetőségek:

Üzenetre való válaszoláskor:

* Válasz arról a címről, amelyre az üzenet érkezett
* Mindig az alapértelmezett címről válaszoljon

Az előzetes jóváhagyás az "eddig idegen címekre" elküldött jóváhagyó levéllel történik, amikre ha válaszolsz, ezzel engedélyezed azok használatát.

Nálam 6 ilyen cím van aktiválva.

(#11270) TigerCat válasza Oldman2 (#11269) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Csak annyi kiegészítés, hogy régen még engedte a Gmail SMTP-t használni, mostanra viszont már sajnos kell hozzá a saját. De kb. valóban ennyi az egész...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#11271) zsolt19900 válasza TigerCat (#11270) üzenetére


zsolt19900
őstag

és Oldman2

köszönöm

beírtam az adatokat, meg is kaptam ki is tudom választani a levélírásnál azt a címet, de amint az elküldésre mennék (egy teszt emailnél mindenekelőtt) a küldés gomb beszürkül (mintha dolgozna), de nem küldi el az emailt

mi lehet a probléma ilyenkor?

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#11272) Oldman2 válasza zsolt19900 (#11271) üzenetére


Oldman2
veterán

Megvolt a "megerősítő vissza email" is rendben?

(#11273) zsolt19900 válasza Oldman2 (#11272) üzenetére


zsolt19900
őstag

jajja ahova kérte kisablakba a számsort, arra küldött egy mélben számsort és azt bemásoltam és ott is végigfutott a mozzanatsor

hop hop: Volt még egy link is a levélben :B így már stimmel, köszönöm

[ Szerkesztve ]

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#11274) Oldman2 válasza zsolt19900 (#11273) üzenetére


Oldman2
veterán

Akkor megy rendben?

(#11275) Blackmate


Blackmate
senior tag

Hogyan tudok visszaigazoló értesítést kérni címzett oldali email olvasás esetén?
Megtaláltam ezt: https://support.google.com/mail/answer/9413651?hl=hu de ilyen opció nekem nincs.

Ez csak fizetős / vállalati gmail-ben lenne elérhető? :F

[ Szerkesztve ]

(#11276) mjani1172


mjani1172
addikt

Sziasztok!
Egyszerűen nem értem hogyha válaszolok valakinek akkor az általam küldött mail miért van a beérkezett üzenetek között is.
Van 6 db gmail fiókom, és csak az egyik csinálja ezt, kérnék segítséget a kikapcsolásához.

(#11277) sztikac válasza Blackmate (#11275) üzenetére


sztikac
őstag

Igen, csak workspace esetén van, ahogy írják is:

Ez a funkció csak akkor áll rendelkezésre, ha a Gmailt egy adminisztrátor állítja be az Ön számára a munkahelyén vagy iskolájában. Ha egy gmail.com-fiókot használ, akkor az olvasási értesítések nem működnek.

Amúgy ez egy teljesen felesleges funkció, kliensek nagy részében alapértelmezetten tiltva van, sok webmail-es szolgáltató meg nem is támogatja.

(#11278) Blackmate válasza sztikac (#11277) üzenetére


Blackmate
senior tag

pahhhh, csak a szemem nem szúrta ki az első mondat :R

Mivel egyre több szólgáltatókkal kapcsolatos ügyet végre lehet emailben intézni, gondoltam jól jönne valami hasonló, hogy nem a /dev/null-ban landol a levél.

(#11279) sztikac válasza Blackmate (#11278) üzenetére


sztikac
őstag

Na, a szolgáltatóktól biztosan nem fogsz kapni olvasási értesítést, normálisabb helyeken esetleg kapsz egy automata visszaigazolást, hogy megkapták a leveledet és foglalkozni fognak vele.

(#11280) zsolt19900 válasza Oldman2 (#11274) üzenetére


zsolt19900
őstag

igen igen minden szuper :)

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#11281) persil válasza zsolt19900 (#11280) üzenetére


persil
nagyúr

Sziasztok!

Kernek egy kis segitseget. Nem tudok belepni az egyik google fiokomba, mert mindenaron a ketlepcsos azonositast akarja eroltetni es SEMMILYEN mas modot nem ajanl fel a beazonositasra. Az a telefon evek ota nem letezik, a sim-mel egyutt, mar magara a szamra sem emlekszem. Viszont jelszo beiras utan a telora akar sms-t kuldeni. Mivel ott nem tudom fogadni, "try another way"-re kattintva varnam a csodat, de ujra jelszo->sms, nem hajlando mas opciot feldobni.

Nincs valami kozvetlen email ezekhez az allatokhoz, vagy valami online chat?

Szrk.: Veletlenul lett valasz, bocs! :)

Alapbol nem erdekelne az egesz, mert arrol a mail-rol at van iranyitva minden egy masikra(ket darab szam a kulonbseg amugy...), de egy szolgaltatasnal az istennek nem hiszik el, hogy mindketto az enyem es kozvetlen a regebbirol kellene nekik mail-t kuldenem, amit a fentiek miatt nem tudok... 21. szazad.

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#11282) sztikac válasza persil (#11281) üzenetére


sztikac
őstag

Ha nem volt más elérhetőség (pl. egy másik e-mail cím) beállítva és az adott tel. szám már nem létezik akkor lényegében buktad a fiókot.

Nincs valami kozvetlen email ezekhez az allatokhoz, vagy valami online chat?
Ingyenes gmail-hez semmilyen support nem jár.

(#11283) persil válasza sztikac (#11282) üzenetére


persil
nagyúr

De ez a bajom, hogy ezer mas adat be volt/van allitva, csak nem ajanl fel semmilyen mas lehetoseget. Se security question, sem masodlagos email cim semmi. Ird be a jelszot -> sms -> try another way -> ird be a jelszot > sms... Es igy tovabb, vegtelenitott ciklus. Ez a bajom. Tok legit mindket mail cim, az osszes letezo adattal, amit csak elkerhettek, de nincs lehetosegem megadni semmit.

Fizetnek is baromi szivesen, nem ezen mulna. :D De az, hogy nincs egy rohadt email cim, amire irhatnek... Írdekes.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#11284) Dluinet válasza persil (#11283) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ezt nézted már?
Nekem így van az átirányítás, ezért minden levél írásakor a feladót címét megváltoztathatom az átirányított fiókok címére.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#11285) persil válasza Dluinet (#11284) üzenetére


persil
nagyúr

Megnezem, ezer koszi!

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#11286) persil válasza Dluinet (#11284) üzenetére


persil
nagyúr

Hibátlan, jövök egy sörrel! :)

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#11287) Dluinet válasza persil (#11286) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Szívesen

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#11288) mjani1172


mjani1172
addikt

Az enyémre nincs valakinek ötlete?

(#11289) Dluinet válasza mjani1172 (#11288) üzenetére


Dluinet
nagyúr

nézd át a szűröket

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#11290) perempe


perempe
addikt

hogyan lehet beállítani, hogy az általam beírt nevek jelenjenek meg a feladónál, ne pedig az, amit ők maguk beírtak?

* Brahms: 4. szimfónia *

(#11291) Jazz


Jazz
veterán

Sziasztok,

Androidon a gmail app nem jelez instant üzenet esetén. Van hogy órák telnek el, igazából nem látok benne logikát.
- minden értesítés be van kapcsolva
- az alkalmazás is le van zárolva hogy fizikailag is fusson a háttérben
- a beállításokban minden üzenet esetén értesítés be van kapcsolva és mindent szinkronizál
- ahonnan küldöm a próba emailt, nem archivált, nincs rajta szűrő, simán érkezik a beérkezett mappába
- le van frissítve az app

Valakinek valami ötlet?
Köszi

free your mind

(#11292) mjani1172 válasza Dluinet (#11289) üzenetére


mjani1172
addikt

Szia!

Nincs semmi szűrő.

(#11293) totron


totron
addikt

Hangoutsban ha letiltok egy partnert, az utána tud e-mailt küldeni? Találgatásmentes választ várok.

(#11294) UHHH válasza totron (#11293) üzenetére


UHHH
senior tag

Válasz előtt egy kérdés: Szerinted mi a köze a hangoutsnak az e-mailhez? Két külön dolog, csinálj szűrőszabályt, mely automatikusan törli a leveleket, ha a feladó az ominózus cím.

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#11295) totron válasza UHHH (#11294) üzenetére


totron
addikt

Egyazon cím, igen. A választ nem látom, az a baj.

(#11296) totron válasza totron (#11295) üzenetére


totron
addikt

Úgy értve itt nem látom a választ. Valaki megírhatná.

(#11297) Frontiner


Frontiner
aktív tag

Sziasztok!

Az elmúlt pár hónapban én is és a feleségem is kaptunk jónéhány olyan emailt, amit igazából nem is nekünk címeztek. Mi továbbküldtük eddig mindegyiket, volt aki meg is köszönte. De mostanra kezdem ezt megunni. 1-2 karakter eltérés van (pl. xyz@gmail.com helyett xyz1@gmail.com), de lényegében ugyanaz az email cím, mégse a tényleges címzett kapja. Ez miért van? Tudok vmit tenni?
Köszi,ha segítesz!

[ Szerkesztve ]

 IPhone 15, AppleWatch SE, Airpods 2, MBA 13" 2015 

(#11298) TigerCat válasza Frontiner (#11297) üzenetére


TigerCat
nagyúr

A feladó írja el. Vagy ha csak a pont a különbség, akkor azt nem veszi figyelembe a rendszer. Állíts be automatikus törlést, így talán megunja és elintézi.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#11299) Frontiner válasza TigerCat (#11298) üzenetére


Frontiner
aktív tag

Az a baj,hogy ezek random feladók...
Akkor ezekszerint itt a pont lehet a ludas. Bár az asszonynak volt olyan hogy a név mögött még volt egy "84" is, mégis nála landolt. Na mindegy. Köszi azért.

 IPhone 15, AppleWatch SE, Airpods 2, MBA 13" 2015 

(#11300) UHHH válasza Frontiner (#11299) üzenetére


UHHH
senior tag

Nem számít a pont, ez téves infó.
A kovacs...janos@gmail.com is a kovacsjanos@gmail.com -ra fog beérkezni és a k.o.v.a.csjanos....@gmail.com is.

Ha már valaki regisztrált ko.va.cs.janos@gmail.com -ot, akkor övé a pont nélküli is.
Nincs ilyen, hogy másé lenne a pontos meg a ponttalan.

A + jelről nem is beszélve, én mindenhova úgy regisztrálok, hogy *******+praktiker@gmail.com , amennyiben a praktiker a cég neve, a ******* meg persze az én gmail címem.
S ezek is hozzám esnek be. Ahol meg nem fogadják el a + jelet, ott marad a pontokkal történő varia.

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Gmail (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.