Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Gmail (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:20:56

LOGOUT.hu

Gyakori Kérdések

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11651) repvez


repvez
addikt

Arra tud valaki magyarázatot, hogy hogy tud valaki nekem ugy küldeni emailt, hogy nem is létező emailcimmel küldte legalább is nem tudok rola, hogy én csináltam volna ilyet .
A lényeg, hogy a gmailos fiokomba ugy kaptam emailt, hogy @AOL.com végzodésu volt a cimzett és még megjelölve egy hasonlo végzodésu ,de csak részben egyező elötagu email cim is.
természetesen reklám , de akkor is fura, hogy hogy engedi be a gamail, ha nem is jo a cimzés?

(#11652) UHHH válasza repvez (#11651) üzenetére


UHHH
senior tag

BCC:rejtett másolatban voltál. Ennyike!

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#11653) gyulaszu


gyulaszu
senior tag

Sziasztok,
régebbi Outlook-ot használok, amiben a gmail-eket még SMTP/POP3-mal töltöm fel/le .
Nos úgy néz ki, hogy eddig tartott ennek a technológiának a támogatása: [kép] :(
Mivel ezt nem támogatják tovább: "csak jelszavával és felhasználónevével jelentkezzen be"
a kérdésem az lenne.
Ha átváltok valami újabbra, ahol a bejelentkezés "Google-fiókkal" lehetséges, akkor ott nem "csak" jelszóval és felhasználónévvel történik? Vagy ebben az esetben a Windows-os gépemen is folyamatosan be kellene legyek jelentkezve a Google-fiókba, hogy az Outlook is hozzáférjen? Tudja valaki, hogyan működne ez pld. az Outlook 2019-ben?
PS.: Nekem fontos lenne, hogy továbbra is elérhető legyen az eddigi PST archívumom.

gyulaszu

(#11654) PitLee válasza gyulaszu (#11653) üzenetére


PitLee
őstag

A képen amit linkeltél ajánlják a Outlook 2019-et.
Thunderbird miatt én is ránéztem ott meg a Oauth2 -re kell átállítani a hitelesítési módszert és akkor mehet tovább a dolog.
A régi Outlook 2016-ra meg ilyet találtam
https://answers.microsoft.com/en-us/outlook_com/forum/all/outlook-2016-oauth-20-support/eb3a68d5-a1a7-4c40-b8be-9228d0e5fd0f

(#11655) gyulaszu válasza PitLee (#11654) üzenetére


gyulaszu
senior tag

A kérdés leginkább arra vonatkozik, hogy a google fiókkal hogyan kell belépni pld az ajánlott outlook 2019 esetén? Ott nem a felhasználónevet és jelszót kell használni?

gyulaszu

(#11656) AtHoS válasza gyulaszu (#11655) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Google beállítások biztonsági részén talán alkalmazás jelszavaknál létre kell hozni levelező kliens hozzáférési kódot és azt kell használni nem a gg fiók jelszavát

read-only mode on the forum

(#11657) Dluinet válasza AtHoS (#11656) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Ez már lassan 10 éve így van, nem?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#11658) AtHoS válasza Dluinet (#11657) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Saccperkb, de konkrét dátumot nem tudnék rá mondani :B

read-only mode on the forum

(#11659) gyulaszu válasza AtHoS (#11656) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Én még egy Outlook 2007-et használok.
Abban is benne kellene legyen ez az opció vagy csak ahogy írják a 2019 illetve újabb verzióknál?
Jelenleg ezek a beállítások vannak SMTP/POP3 esetére: [kép]
Vagy eleve az SMTP/POP3 hozzáférés felejtős?

gyulaszu

(#11660) AtHoS válasza gyulaszu (#11659) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ez nem Outlook fícsör, hanem gmail megköveteli azt amit írtam korábban: "Google beállítások biztonsági részén talán alkalmazás jelszavaknál létre kell hozni levelező kliens hozzáférési kódot és azt kell használni nem a gg fiók jelszavát"

Tehát amíg nem generálsz ilyen kódot, addig nem fogsz külső levelező klienst használni, mert ezt a kódot kell a jelszónál használni!

SMTP/POP3 ebből a szempontból pont érdektelen, mert annál is ugyanígy működik, nyugodtan használhatod, de kell a generált kód oda is :K

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#11661) gyulaszu válasza AtHoS (#11660) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Köszönöm, meg is találtam.
Viszont azt írja, hogy csak kétlépcsős azonosítás esetén tud ez működni:

Ez így életszerű lenne? Minden esetben, amikor az outlook szinkronizálni próbál, akkor a telefonon rá kellene bökjek az "igen"-re?
Használja ezt így tényleg valaki?
Vagy akkor marad a Google-fiókkal való bejelentkezés?
Használja ezt valaki Windows 10 / Outlook kombinációban?

gyulaszu

(#11662) TigerCat válasza gyulaszu (#11661) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nem kell semmi, csak a szokásos Google bejelentkezés és kétfaktoros jóváhagyás. Ha belépsz, megjegyzi és ennyi.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#11663) gyulaszu válasza TigerCat (#11662) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Nagyon szépen köszönöm a segítséget mindannyiótoknak!
Sikerült beállítanom és úgy néz ki minden működik továbbra is a régi Outlookban :) :R

Ugyanígy állítom be a feleségem, anyósom és az ő barátnője gépén is...
PS: a g-nél meg sz@rjanak sünt, mert évente 2x letiltják a nem biztonságosnak ítélt alkalmazások hozzáférését, de az erről értesítő eMailben egy szót sem tudnak ejteni erről a metódusról...

gyulaszu

(#11664) TigerCat válasza gyulaszu (#11663) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nekem is le van tiltva, de úgy tűnik hogy az Apple Mail alkalmazás átment a rostán. :D Bár mivel saját domainnel használom a Google Workspace felület 2-3 hetente kiléptet a webes felületekről, ami mondjuk érdekes, mert az alkalmazásokból, levelezőkliensekből meg nem.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#11665) Siriusb


Siriusb
veterán

Üdv!
Gmail API-val python segítségével küldenék levelet, meg lehet oldani valahogy a hitelesítést (gondolok itt pl. SPF, DKIM-re)? Ugyanis így figyelmeztetés jelenik meg a levél olvasásakor: A Gmail nem tudta ellenőrizni, hogy tényleg innen érkezett-e...
Vagy mi a jó út, hogy hitelesítve legyen elküldve a levél?

(#11666) Snoop-y válasza Siriusb (#11665) üzenetére


Snoop-y
veterán

Kis + info meg johetne:

Business user vagy aka workspace business/enterprise etc?
Sajat domain van?
Ha van domain az MX a Gmail-re mutat?

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#11667) Siriusb válasza Snoop-y (#11666) üzenetére


Siriusb
veterán

Ha lenne saját domain, nem lenne gondom vele. :D
Sima google regisztráció az egész, semmi plusz.
Még megpróbálom jobban beleásni magam, amint lesz egy kis fölös energiám, sajnos ahogy eddig kutakodtam, az nem hozott választ.

(#11668) Đusty


Đusty
addikt

elfelejtett jelszót miért nem úgy lehet visszaállítani mint minden másértelmes levelezőrendszerben? Itt írjam be az utolsót amire emlékszem majd nem történik semmi mert nem tud azonosítani.
Szívesen veszek segítségeket. Egyáltalán mi a kritérium a jelszóra momentán kell kis-nagy betű spéci karakter vagy nincs megkötés? Lehet már az is lehet segítene.

[ Szerkesztve ]

(#11669) Kékes525


Kékes525
félisten

Van két gmail fiókom. Legyen A és B. A problémám az, hogy az A-ról elküldött levél (Thunderbird vagy Gmail felületről) sokszor úgy megy el, mintha B-ről küldtem volna el. Azonban ez nem mindig történik meg. Hiába nézem a beállításokat nem látok semmit, ami ezt okozta volna. Mitől lehet ez?
Nagyon idegesítő, mert egy adott reklamációra várnék választ, de a címzett mindig B-ről kapja a levelemet és a cégnél a regisztrációm A-ra van meg. Így érdemben nem tudnak válaszolni. A leveleket mindig újra írom, nem a válasz gombbal és mindkét felületről is megtettem, de nem használ, mindig B-re válaszolnak.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#11670) TigerCat válasza Kékes525 (#11669) üzenetére


TigerCat
nagyúr

TB-ben nézd meg melyik fiókot használja SMTP-nek. Ez okozhatja.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#11671) Kékes525 válasza TigerCat (#11670) üzenetére


Kékes525
félisten

Ott egy harmadik (egyetemi szerver) van beállítva alapértelmezettnek. Nem alapértelmezett pedig a smtp.gmail.com.

Igazad van, mert alatta ez van. Ami ki van takarva arra jön a levél. Átállítottam a TB-ben.

Ez hogy hat a WEB-es felületre? Ott is ugyanaz a baj.

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#11672) TigerCat válasza Kékes525 (#11671) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Szívesen!
Ott is nézz rá a beállításokra. Fiókok rész, levélküldés.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#11673) Kékes525 válasza TigerCat (#11672) üzenetére


Kékes525
félisten

Köszi, átnézem!

Most hogy átállítottam, akkor a másik e-mail címmel lehetnek gondok. Mindig állítgatnom kell az SMTP szervert, ha másik gmail-es címmel írok? Nem lehetne ezt egyszerűsíteni?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#11674) TigerCat válasza Kékes525 (#11673) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Be tudod állítani, hogy melyik fiók mit használjon. Válasz arról, vagy másik címről...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#11675) Kephamos


Kephamos
addikt

Üdv!

Kb. 2013-ban létrehoztam egy másodlagos gmail fiókot és valahogyan oda-vissza irányítottam az elsődleges fiókomba.
A rendszer csodálatosan működik, mert az elsődlgesbe elég belépnem és tudok emaileket küldeni-fogadni.
Most azonban az a helyzet állt elő, hogy a másodlagos fiókomba külön szeretnék bejelentkezni, azonban olyan balga voltam, hogy annak idején nem állítottam be csak egy jó bonyolult jelszót és semmi mást nem adtam meg. Próbáltam visszaállítani a jelszavam, de eddig nem jártam sikerrel a Google által kínált toolokkal. Ilyenkor mi lehet az eljárás? Tudom bizonyítani, hogy igen, ez az én accountom, de nem tudom kinek. Nem találtam semmilyen kommunikációs csatornát a cég felé.

(#11676) Siriusb válasza Siriusb (#11665) üzenetére


Siriusb
veterán

Beírom, hátha valakinek a jövőben hasznos lesz a gmail api adathalászat problémára:
Amikor rakjuk össze az üzenetet, a from ne kisbetűvel kezdődjön, hanem a kezdőbetű nagy F legyen.
message['From'] = SENDER

A netet túrva találtam egy hozzászólást, ahol valaki azt írta ez segít. És valóban így van, már nem jelzi az adathalászat gyanúját, ha gmail-ben megnézzük a levelet.

(#11677) liszi70


liszi70
nagyúr

Tárgytalan, rájöttem, bocsánat. :)

[ Szerkesztve ]

(#11678) petymeg


petymeg
addikt

Sziasztok!

A feleségem fiókját elárasztják a promóciók és sajnos nem csak a promóciókkategóriában jelennek meg, hanem az elsődlegesben is. Nálam valahogy a kettő különválik, vagyis a promóciók nem jelennek meg csak a promóciók kategóriában, de nem emlékszem hogy állítottam be. Tudnátok segíten? 10-ből 9 promóció, alig tudja kiszűrni a fontos leveleket a sok reklám közül.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#11679) zsoltzsolt


zsoltzsolt
addikt

Gmailben meg lehet azt valósítani, hogy minden munkanap fél nyolckor automatikusan elküldjön egy emailt?

(#11680) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Hetek óta van 1 üzenetem amit nem tudok megnézni

pedig mindegyiket megnéztem amiről tudok.
Hogy lehet ezt eltüntetni? :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#11681) TigerCat válasza makoss (#11680) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Csak tipp, de nem lehet, hogy a kukában, vagy az archiváltak között van egy olvasatlan?

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#11682) makoss válasza TigerCat (#11681) üzenetére


makoss
addikt

Mindent átnéztem, nem tudom mi ez :F

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#11683) TigerCat válasza makoss (#11682) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Safari nekem is csinál ilyet néha. Bug. Mac-en legalábbis. Windows alatt nem tudom sajnos.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#11684) makoss válasza TigerCat (#11683) üzenetére


makoss
addikt

Fura mert korábban nem volt ilyen :F

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#11685) TigerCat válasza makoss (#11684) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Gmail beállítások haladó fülön kapcsold ki, zárd be a böngészőt, indítsd újra, nézd meg úgy, majd kapcsold vissza:
Olvasatlan üzenetet jelző ikon

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#11686) makoss válasza TigerCat (#11685) üzenetére


makoss
addikt

Semmi nem történik, sem bekapcsolva, sem kikapcsolva :(
Amúgy ki volt kapcsolva.

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#11687) kispx válasza makoss (#11680) üzenetére


kispx
addikt

Próbáld meg a keresőbe beírni: is:unread

(#11688) makoss válasza kispx (#11687) üzenetére


makoss
addikt

Nem változott semmi, felhozott egy rahedli régi üzenetet de már 2019-ig töröltem :F
Pedig a hiba csak néhány hete van...

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#11689) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Sziasztok! Egy embertől kapott emaileket mindig a Közösségi könyvtárba dobja be a gmail. Két napja csinálja, nem tudom mit állítottunk el. Hogy lehet ezt visszaállítani, hogy a sima bejövő mappába kerüljön. Ha a közösségiben kinyomom a pipát akkor csak az aktuálisakat rakja vissza, az újak ugyanúgy oda mennek...
Köszi

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#11690) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv!
Lehetséges úgy letiltani valakit, hogy ha emailt küld nekem, akkor az nem a Spam mappámba kerül. Gyakorlatilag hozzám el se jut az emailje. Ő meg kap valami automatikus hibaüzenetet. Valami olyat, mint ha nem létező emailcímre küldte volna. A Spam mappámba se akarok tőle látni semmit.
Ha nem akkor felfüggeszthetem a gmailemet? Egy ideig ne működjön. Senki se tudjon rá küldeni és majd valamikor reaktiválom.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#11691) nfsu17 válasza tknof1871 (#11690) üzenetére


nfsu17
veterán

Az nem jó, ha rögtön a kukába megy xy küldőtől?
[link]

(#11692) Hulk24


Hulk24
aktív tag

Sziasztok!

Adott két gmailes cím. Legyen A meg B. Ha az A letiltotta a B-t, azt megtudom nézni valahogy a B-vel?
Köszönöm!

(#11693) Oldman2 válasza Hulk24 (#11692) üzenetére


Oldman2
veterán

Mi az hogy "letiltotta"?
:F

(#11694) Hulk24 válasza Oldman2 (#11693) üzenetére


Hulk24
aktív tag

Akkor inkább úgy kérdezem, hogy le lehet tiltani Gmailes fiókot? Ha ír, akkor nem látom.

(#11695) Oldman2 válasza Hulk24 (#11694) üzenetére


Oldman2
veterán

Nem, max. egyből törölni vagy a kukába tudod irányítani a nem kívánt üzeneteket.

(#11696) Hulk24 válasza Oldman2 (#11695) üzenetére


Hulk24
aktív tag

Nagyon köszönöm a segítséget! :R

(#11697) subset


subset
senior tag

Sziasztok,
Üzleti mail fiók, jó pár eszközön beállítva, mobilokon és Outlookban.
A probléma, hogy az Outlook klienseken minden beérkező levél a "Fontos" mappában landol, ezért nem látszik mint új bejövő (a mobilon mutatja mint új).
Nem tudom mi lehet a gond, valaki tapasztalt hasonlót, van ötletetek ?
(nincs egyik Outlook kliensben sem szabály beállítva, hogy pakolja át a bejövő maileket a "Fontos" mappába)
Nagyon köszi.

[ Szerkesztve ]

Használj Te is szabad szoftvert !

(#11698) Voice24


Voice24
őstag

Hali!
Kicsit win10-es téma, de összefügg a gmail-lel.
Van egy t-online-os fiókom, amit a gépen a Mail progival használok. Mivel telefonon is szerettem volna látni az érkező leveleket, hozzáadtam ezt a telekomos fiókot a gmail fiókomhoz. Most telefonon szuperül működik is, mutatja a telekomos leveleket is, viszont a gépen azóta random módon szelektál a levelek között, nem mindegyiket jeleníti meg. Tehát van több olyan telekomos címemre érkezett levelem, amit csak a telefonon tudok megnézni, mert a gépen a Mail progi egyáltalán nem mutatja (holott a telefonon nem lett törölve). Így viszont nem igazán működik a válasz, pláne ha csatolni is kellene valamit a levélhez.
Mitől lehet ez? Van valami beállítás esetleg a gmail-en belül, amivel ez kiküszöbölhető?

(#11699) ACE-


ACE-
addikt

Van már egy fiókom, simán a vezetéknevemmel, most akartam regisztrálni a vezetéknév.keresztnév@gmail.com e-mail címet, nehogy valaki azt regisztrálja, meg használnám azt is, és azt írja már van ilyen. Ugyanakkor ha e-mailt küldök rá, akkor azt írja a levelező hogy nincs ilyen e-mail cím. Mi lehet a gond?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#11700) TigerCat válasza ACE- (#11699) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Lehet, hogy már törölték a címet. Ilyenkor sem lehet újra regisztrálni, próbáld más karakterekkel, számmal kiegészítve, stb.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Gmail (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.