Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Gmail (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:20:56

LOGOUT.hu

Gyakori Kérdések

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10801) mdk01


mdk01
addikt

Sziazstok,

Tudnátok abban segíteni, hogy bizonyos leveleket, miért csak az "Összes levél" mappába látok?
A beérkezettbe is jönnek, de amit csak az "Összes levél"-nél látok azoknak a küldő fogadó szervere(?) pl. a gmail.com, vagy a btinternet.com.
Elvileg nem archiváltak és nem elnémított beszélgetés.
Egyéb ötlet?
Köszönöm

(#10802) asanci válasza Dluinet (#10800) üzenetére


asanci
csendes tag

Ha jól olvasgattam, 2-3 éve(?) változott (megújult) a Gmail (is), a régebbivel talán még ment. Önmagában a csv fájl, mint kiterjesztés nem határozza meg a tartalmi formátumot, nem beszélve az esetleges ékezetes betű hibákról.
Hátha lesz valakinek friss, sikeres infója.

(#10803) Snoop-y


Snoop-y
veterán

Csinalj egy contactot gmail-ben es azt exportald.
Ez a file lesz a template. A masik fileodnak amit importalsz hasonloan kell kineznie.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#10804) asanci válasza Snoop-y (#10803) üzenetére


asanci
csendes tag

Értem én - legalább is gondolom - , de a az importálandó "hasonló kinézetű fájl" előállítása a kérdés lényege.

(#10805) Snoop-y válasza asanci (#10804) üzenetére


Snoop-y
veterán

Na akkor megegyszer :)

Elso lepes:
Gmailben csinalsz egy contactot kitoltesz mindent amit lehet anyja neve dns minta minden mezot amit tudsz hozzaadsz --------> Export Ekkor lesz egy fileod amit ha megnyitsz ugy kell kineznie annak amit beimportalsz.

Masodik lepes:
Freemailbol anyamkinyjabol barhonnan csinalsz egy exportot majd megnyitod es kiszeded belole amit kell es beilleszted a Gmail templatebe amit az egyes lepesben kinyertel.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#10806) asanci válasza Snoop-y (#10805) üzenetére


asanci
csendes tag

Ezt a minden mezőt kitölteni javaslatot valóban nem próbáltam, csak a kitöltött mezőkkel próbáltam export fájlt előállítani (csv). Az meg ugye tele van vesszőkkel, egyéb írásjelekkel stb. Mondjuk ezeket exel-be beolvasva sajnos nem tudom külön-külön oszlopokra szétbontani, minden az első sorban, 1 mezőben van.
Közben kipróbáltam 1 kamu contact minden lehetséges mező kitöltésével, de nem lehet (vagy nem tudom) a tartalmat külön.külön adatmezőkre (oszlopokra) bontani a csv fájlban

(#10807) gyulaszu válasza asanci (#10806) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Az excelben van olyan, hogy szövegből oszlopok, ott kell kiválasztani, hogy mi a mezőhatároló. A csv-ben általában ";" (pontosvessző)

gyulaszu

(#10808) asanci válasza gyulaszu (#10807) üzenetére


asanci
csendes tag

Köszönöm a tippeket Snoop-y és gyulaszu. Úgy néz ki, sikerült megoldani, legalábbis a próba fájlokkal. A gond kettős volt: először a mentett csv állomány hibás ékezetes karaktereit kell egy kis trükkel átkonvertálni valódi ékezetes szövegnek. Nem kell a minden mező kitöltéssel kínlódni, nincs rá szükség. A szövegből az oszlopokat elő kell állítani és az exportált fájlból a szükséges oszlopokat az eredeti gmailos template fájl első sorának megfelelő oszlopaiba (ez a lényeg!) kell oszloponként külön-külön bemásolni. Az importálandó fájl elő sorának egyezni kell a gmail template fájl első sorával (ezek az oszlopcímek). Mentés természetesen csv formátumba. Ha a szükséges adatokat a megfelelő oszlopcím alá másoltuk, akkor a gmail címjegyzékben megfelelő helyen (mezőben) jelenik meg. További szép napokat!

(#10809) mdk01 válasza mdk01 (#10801) üzenetére


mdk01
addikt

Továbbra is várnék ötletet mi lehet a problémám?
Jelenleg az email egy része az "Összes level"-ekhez megy a másik része a "Beérkezett"-ek közé, de ez így nagyon zavaró.
Köszi

(#10810) asanci válasza mdk01 (#10809) üzenetére


asanci
csendes tag

Nem konkrétum, de hátha van hasznosítható információ a kérdésre:
[link] vagy [link] esetleg [link]

(#10811) mdk01 válasza asanci (#10810) üzenetére


mdk01
addikt

A szűrő nem volt bekapcsolva.
Most bekapcsoltam a beszélgetős nézetet lehet ez volt a gond, de nem tudom mikor váltott alapértelmezettre, mert én nem nyúltam hozzá....ha az volt a gond egyáltalán.
Köszi azért a segíteséget.

(#10812) mdk01 válasza mdk01 (#10811) üzenetére


mdk01
addikt

Nem ez volt a megoldás.... :U

(#10813) agyhalal


agyhalal
aktív tag

Sziasztok!

Tud segíteni valaki korhatár miatt letiltott Google fiókkal kapcsolatban?
Az a gondom, hogy korábban létrehoztam a lányomnak egy fiókot, de nem a valós születési dátumot adtam meg, viszont felvettem őt a Family Linkbe, felügyelt tagként.
Ma megcsináltam a többiek fiókját is, de itt már valós dátumokkal (az első esetben azt hiszem még nem volt elérhető nálunk a Family Link és emiatt adhattam meg fals dátumot). Ugyanúgy behúztam őket Family Linkbe felügyelt tagként és gondoltam, akkor már legyen minden egységes és pontos, ezért beállítottam a lányom valós születési dátumát, de ekkor letiltották a fiókját.
Van lehetőség arra, hogy a valós születési dátummal ismét aktívvá tudjam tenni a fiókot, továbbra is felügyelt tagként?

Nézz tükörbe, hogy neked mi van a homlokodra írva!

(#10814) dmc


dmc
aktív tag

Sziasztok!
Van egy olyan problémám hogy ha elindítom a gmailt szépen be is tölt csak ha levelet akarok írni és csatolni akarok hozzá bármit azt mondja a Windows hogy leáll ás megoldást keres a problémára.
Valaki találkozott már ilyennel?
A böngésző a Mozilla az operációs rendszer az win7 es.
Köszönöm előre is a válaszokat.
A böngésző az újra lett telepítve már

(#10815) mdk01 válasza dmc (#10814) üzenetére


mdk01
addikt

Memória mennyi van? Milyen gép?

(#10816) dmc válasza mdk01 (#10815) üzenetére


dmc
aktív tag

Egy HP gép 4GB ram van benn és I3 mas proci.
Eddig működött szépen meg az internet exploerel működik .

(#10817) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Sérült tartalom hiba
A(z) https://mail.google.com/mail/u/0/ oldal hálózati protokollsértést tapasztalt, amely nem javítható.
A megtekinteni kívánt oldal nem jeleníthető meg, mert az adatátvitel közben hiba történt.
Lépjen kapcsolatba a webhely üzemeltetőjével, és értesítse a problémáról.

Kilépek az egyik fiókból, belépek a másikba, erre ezt kapom.
Nagyon unalmas a folyamatos süti meg előzmények törése. Nincs erre valami más megoldás?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#10818) Snoop-y válasza Winner_hun (#10817) üzenetére


Snoop-y
veterán

Veletlenul nem elmentett linkekkel hasznalod a fiokokat? Ezt Chrome-ban mindenkepp de lehet mar mas browserben is tudja kezelni a gmail.

Ha a gmail user menubol nyitod meg a masik email fiokodat akkor nyitott linkben u/2 lesz es akar mindket fiokod nyitva lehet egyszerre is.

Vagy akkor kapod ezt a hibat mikor gmail bol kijelentkezel aztan masikkal siman be?

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#10819) mdk01 válasza Snoop-y (#10818) üzenetére


mdk01
addikt

Én is így csinálom, sokszor mind a négy email címem nyitott, és nincs gond.

(#10820) Winner_hun válasza Snoop-y (#10818) üzenetére


Winner_hun
félisten

google.hu-n kattintok a gmail-re, onnan megy ez a szenvedés. De akkor is ha fiókok között próbálok váltani. Volt hogy az egyikbe beengedett, a másikba nem.
Az URL-t majd nézem ha megint ez a baja lesz és átírom, hátha az volt a baja. Most nincs időm tesztelgetni.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#10821) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Nem segít ha átírom az URL-t. Pontosabban de, mert amiből átlépek abba visszaenged, de másik fiókba nem.
56-os firefox, lehet ez a baja?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#10822) Snoop-y válasza Winner_hun (#10821) üzenetére


Snoop-y
veterán

Hat ezt nem mondanam biztosra de azert az lassan 3 eves.
Az url-t nem atirni kellene hanem amikor gmailben vagy a jobb sarokban a useredre kattintva latnod kelkene a masik fiokot. Ha arra kattintasz uj ablakban meg kellene nyilnia.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#10823) Winner_hun válasza Snoop-y (#10822) üzenetére


Winner_hun
félisten

Arra kattintva új ablakban jön az a hibaüzenet amit bemásoltam.

Azzal a fiókkal enged csak be gmail-be amivel először beléptem cache megy gyorsítótár törlése után. Sima google.hu-n tudok váltogatni a fiókok között, de gmail-be belépni már nem megy.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#10824) Snoop-y válasza Winner_hun (#10823) üzenetére


Snoop-y
veterán

Tegyel fel egy uj chrome-ot es nezd meg azzal. Ha azon jo akkor a regi tuzroka a hibas.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#10825) gyulaszu


gyulaszu
senior tag

Tudtok ajánlani Gmail kezelésére app-ot, ami elérhető Google nélküli android készüléken? Huawei/honor AppGalery-vel.

gyulaszu

(#10826) Snoop-y válasza gyulaszu (#10825) üzenetére


Snoop-y
veterán

En regen K9-et hasznaltam azt megnezheted esetleg.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#10827) gyulaszu válasza Snoop-y (#10826) üzenetére


gyulaszu
senior tag

K-9-et dob fel az AppGalery, de azt írja, hogy még nem elérhető.
Gmail-re keresve ezeket adja ki: [kép]
Ezek közül esetleg használta már valaki valamelyiket?

gyulaszu

(#10828) Nikaré válasza gyulaszu (#10827) üzenetére


Nikaré
őstag

Rövid ideig Aqua mail.
Nem volt vele semmi problémám.

(#10829) Orionk


Orionk
senior tag

Sziasztok,

Használjátok a Google Calendart?

Tudnátok abban légyszi segíteni, hogy hogyan kellene egy naptárt létrehozni/beállítani, amiben csak a szülinapokat tárolom? köszi

(#10830) jotzo01 válasza Orionk (#10829) üzenetére


jotzo01
tag

Más naptárak- "+" jel- új naptár létrehozása

(#10831) #40553216


#40553216
törölt tag

Üdv! Tudtok most valami tömeges levél eltűnős gebaszról a Gmail-lel kapcsolatban? Kollégám POP-osan használja és tegnap szembesült azzal, hogy valamikor 2015-től idén április 20. környékéig minden levele eltűnt.

(#10832) gyulaszu válasza #40553216 (#10831) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Ha pop-osan használják, akkor nem ez a természetes?
Én legalábbis évek óta a pc-re pop3-mal töltöm le...

gyulaszu

(#10833) #40553216 válasza gyulaszu (#10832) üzenetére


#40553216
törölt tag

Nem. Pár nappal ezelőttig ott voltak a levelek. Öt év hiányzik, előtte, utána van.
Persze egyáltalán nem kizárt, hogy ő bacta el.

(#10834) Fire/SOUL/CD válasza #40553216 (#10833) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

1. Outlook-ban a törölt elemek mappa is üres? (Mert ha igen, akkor valaki szándékosan törölt, hisz ha Outlook-ban kitörölsz egy levelet, az elsőre a Törölt elemek mappába kerül, ezt a mappát még külön kell kiüríteni a végleges törléshez...)

Lépjetek be a webes felületen a gmail-be, hátha ott még megvannak a levelek.
Erre csak akkor van esély, ha a megfelelő gmail beállításokban úgy volt/van konfigolva, hogy mindig maradjon meg egy példány a levélből ill. ha az Outlook is úgy volt/van beállítva, hogy a levelek letöltését követően 14 nap múlva ne törölje le a szerverről is a levelet...

Mivel eddig nem volt gond ill. amit írtál, hajlok afelé, hogy a hiányzó levelek törölve lettek szándékosan vagy "véletlenül", de mint írtam, egy próbát megér bekukkantani a weben gmail fiókba, mert ha ott megvannak a levelek, akkor újra letölthetőek.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#10835) TigerCat válasza Fire/SOUL/CD (#10834) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Plusz az összes levél címkét is nézze meg, hátha archiválta...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#10836) Fire/SOUL/CD válasza TigerCat (#10835) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Jogos, igen. :K (De szvsz Te sem mondod azt, hogy ez "csak így" megtörténhetet... :N )

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#10837) #40553216 válasza Fire/SOUL/CD (#10834) üzenetére


#40553216
törölt tag

Thunderbird, Ubuntu.
Webes felület volt ez első, amit megnéztem. Sajna, ott sincs. Van rengeteg törölt is, de azok mind úgy is maradnak (aukciós jelzések).

(#10835) TigerCat
Erre még ránézek.

Nekem is gyanús, hogy valamit ő k.rt el. Az a rossz, hogy a tipikus dilettáns, digitális analfabéta, aki ha valami gebasz van, megijed és össze-vissza kattintgat, utólag meg aztán fogalma sincs, mit csinált, el sem tudja mondani.

(#10838) Krystal_s válasza #40553216 (#10831) üzenetére


Krystal_s
addikt

Szia, nekem pár hete egyik címemnél tűnt el az összes levél. Minden. Kimenők, bejövők, kukából, csak a Spamok maradtak meg. Kb 10 év levelei (több 100) vesztek el. Az utolsó 1 elküldött maradt meg. Nem lépett be senki más, csak én használom webes felületen... A neten nagyon sokan panaszkodnak ilyenre, szóval igenis létezik ilyen probléma, hogy ok nélkül eltűnnek levelek a Gmailből. Régebben egy másik fiókomnál is volt ilyen eset. Kb 20-szor írtam nekik, ahol csak tudtam, de semmi nem történt.

ui: ..és igen, aki véletlenül töröl bármilyen módon is, akkor még a kukában ott maradnának a levelek. Én nem nyomtam félre semmit, de a kuka is teljesen üres lett, pedig ott is voltak levelek.

[ Szerkesztve ]

(#10839) #40553216 válasza Krystal_s (#10838) üzenetére


#40553216
törölt tag

Köszi. Sajnos, semmivel nem biztatóbb, de akkor legalább nem ő a hülye. Mert nagyságrendileg 5-6000 levelet csak úgy kitörölni nem egyszerű. Én ezért használom már a kezdetektől az IMAP-ot. Viszonylag nagy tárhely kell neki, de legalább megvannak a levelek.

Viszont most eszembe jutott, megnézem a .mozilla mappát, hátha ott van a tároló fájl, csak valami gebasz.

(#10840) totron


totron
őstag

Az archiválás nem terjed ki az elküldött mailek mappájára. Ez nem tudom miért van így és nem is tetszik.

(#10841) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Google levelezés automatikus mentése

A fiókban tudjátok kérni, pl. kéthavi időzítéssel. Érdemes végignézni mi van benne, levelezésnél a címkékre figyeljetek! Így nem kell stresszelni, hogy mi lesz a régi levelekkel, mert a gépen tömörítve meglesz az összes.

Google Takeout

Exportálhatja a Google-fiókjában lévő tartalmait, ha biztonsági másolatot szeretne készíteni róluk, vagy a Google-on kívüli szolgáltatásban szeretné őket felhasználni.

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#10842) mdk01


mdk01
addikt

Sziasztok,

A korábbi emailes mizériámmal küzdök még, de talán megvan a probléma.
Van egy tárhely előfizetésem az ezen a tárhelyen lévő fiókokat(5db) kezeli a gmail.

Ezekből a fiókokból az egyikre érkező leveleket nem rakja a gmail a "Beérkezett" üzenetek közé, de még a neki létrehozott címkében sincsenek benne, csak úgy találom meg ezeket a leveleket, ha az "Összes" levélekre kattintok.
Ugyanúgy van elvileg beállítva mint a többi, vagy nem tudom hol keressem a hibát.
Köszönöm

(#10843) #40553216


#40553216
törölt tag

No, nem lett jobb. Ez van.

(#10844) AssAssynn


AssAssynn
őstag

Sziasztok.

Biztos nem én vagyok az egyetlen, akinek pár napja megjelent egy újfajta helyesírás ellenőrzés a gmail levél írásakor. Sehol máshol, csak ott. Különféle böngészőkből is tesztelve. Nem a böngésző ellenőrzője, és érdekes módon a gmail helyesírás ellenőrzője is ki van kapcsolva elméletben. Ha levélíráskor a függőleges "..."-nál rámegyek a helyesírásra, akkor előhoz egy menüt, de ha azt bezárom, akkor kezd el aláhúzni pirossal mindent. Elég rosszul is működik, ez a legnagyobb problémám vele. A javaslata egy külön kis fülben jelenik meg, mellette egy x-el, ha eddig nem lettem volna teljesen pontos.
Nálatok is így van ez, mit lehet ellene tenni? Rendkívül bosszantó.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#10845) nfsu17 válasza AssAssynn (#10844) üzenetére


nfsu17
veterán

(#10846) chungee


chungee
addikt

Napot!

Új funkció van, az "Ütemezve küldés"
Kérdésem az lenne hogy a címzett látja/láthatja hogy az email ütemezve küldtem neki :F

(#10847) AssAssynn válasza nfsu17 (#10845) üzenetére


AssAssynn
őstag

:R

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#10848) Snoop-y válasza chungee (#10846) üzenetére


Snoop-y
veterán

Headerben annyit lehet latni, hogy az MTA kesobb tovabbitotta de nem lehet halandokent megmondani miert hacsak nem Google admin vagy :D

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#10849) zsoltzsolt


zsoltzsolt
addikt

Szerintem elsőre rossz fórumba írtam, így felteszem ittisa kérdést.
Szóval a gmail fiókban be van állítva, hogy "Bejelentkezés a telefon segítségével":
Két telefon van évek óta beállítva, de most a fő telefonomra azt írja, hogy offline és nem küld rá bejelentkezési üzenetet, vagyis, amikor rákérdez, be akarok-e jelentkezni? igen - nem
Miért offline az egyik telefon a fiókban és ezt hogyan tudnám megszüntetni?

Most meg ezt írja, mikor újra be szeretném állítani ezt a belépési módot, a jelszó beírása után:
429. Ez egy hiba.
A szerver nem tudja feldolgozni a kérelmet, mert helytelenül formázott. Ne próbálja újra. Ez az összes információnk.
:F :F

(#10850) zsoltzsolt válasza zsoltzsolt (#10849) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Most már fel tudom venni a fő telefont, miután ezt a fajtaellenőrzési módot töröltem, mikorra eljutok, hogy küldjön értesítést a telefonra ezt írja:
Hű, de kínos
Úgy tűnik, hiba történt. Megpróbálja újra?


Update:
Megoldódott, csak úgy látszik szívatott egy kissé a gmail :D

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Gmail (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.