Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57963) X2N válasza arnyekxxx (#57961) üzenetére


X2N
senior tag

"És senki, - te sem - fogja megmondani, hogy a felvételen "
Na itt a lényeg...engem nem az érdekel hogy bemikrofonoztt V30 ládán hogy szól felvételen...más a cél. Ha bemikrofonozott gitárhangot szeretnék hallgatni akkor elég lenne letöltenem a Pod farmot vagy a több éves Guitar rig-et...de ugye ezt már megbeszéltük itt nem 1x.
Ctrl+Alt~Del is szkeptikus volt a csöves erősítőkkel szemben, de hiába volt neki Positive Grid Spark 40, Boss Katana, Hotone Ampero(amit én ajánlottam neki a másik 2 modellezős helyett, magamnak is megvenném) túl bonyolult volt neki a modellezős cucc, és nehezen hozott ki belőle jó hangzásokat, aztán rábeszéltem egy 1x12-es Greenback-es ládára(mert azért a katanában és a Spark se egy kifejezetten standard gitárhangszóró van) meg erre az ENGL fejre(amitől ugye lehetett volna olcsóbban is hasonlót venni aprón, sokat beszéltünk erről) és egyből érzékelte ő is hogy a láda és az erősítő is nem keveset számít...sokkal érzékenyebb egy ilyen analóg cucc mint a digitális, sokkal részletesebb, rögtön hallod ha nem jól játszol dolgokat, nem mellesleg egyszerűbb is beállítani...elhiszem hogy jó a kemper csak nem szeretnék hetekig IR-eket töltögetni bele meg hangzásokkal szerencsétlenkedni hetekig amikor van egyszerűbb megoldás is, ez nem csak kezdőknek előny, én se ma kezdtem, megvan a modellezős/csilivili cuccoknak a helye, de nem lesz outdated a régi technológia attól még. Ugyanis ha nem fejlesztene senki a mai napig csöves erősítőket a ti modellezős cuccaitokba se lehetne újabbnál újabb erősítőket modellezni. Ez a capture-özés is baromi meggyőző lehet, de gitárosként gitározni szeretnék nem hangmérnökösködni, meg neten fizetős capture-ököet vásárolgatni, arról nem beszélve hogy egy ilyen cucc csak egy adott pillanatban rögzíti az erősítő hangzását, kétlem hogy egy ilyen apró tonex one pedál annyira állítható lenne mint az igazi erősítő, amikor van rajta kb 3 potméter...magába meg nem is működik mert nincs benne végfok sem. De továbbra is megmosolyagtató ahogy a modern cuccokkal próbáltok 100 éves technológiát utolérni hangzásban. ;] Szerintem nem fog sikerülni soha. Túl nagy szórásokkal dolgoznak az analóg cuccok hogy azt modellezőssel le lehessen bármikor is imitálni, nem beszélve az eltérő technológiáról(máshogy működik, maximum szimulálni lehet, de az sem lesz sosem 100%), amikor full analóg csöves lánc van egy erősítő fokozatokkal, kimenőtranszformátorral, hangszóróval az nem egy 1:1-ben lemodellezhető cucc, csak maximum utánozható. Az sem számít hogy adott esetben félvezetős pedálokat kötsz elé...

[ Szerkesztve ]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.