Hirdetés

2024. július 2., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36257) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Ha már felmerült a tanulás, igazán adhatnátok tanácsot, mert én már kezdem feladni. :W

A tény az, hogy még mindig nem tudok gitározni, semennyire. Ez elkeserít már engem is,de próbálom lazán venni. A tanárhoz járást most szüneteltetem egy jó ideje, de a gitározásról nem mondtam le, viszont a legfőbb bajom az a gyakorlással, hogy nem lelem benne örömöm. A tanárral jól átbeszéltük az elméletet, közben meg volt gyakorlat, elég sok, de csak pengetési gyakorlatokat vettünk a Gitár kézikönyből (Andrásik Remo féle).

Értem és tudom,hogy ezekre szükség van, látom a rengeteg hibát amit ejtek és amiket ezek gyakorlásával ki tudok és kell küszöbölnöm.

DE ez egy hobbi, ezzel kéne tudnom agyilag lazítani, ebbe kéne élvezetet találjak, de őszintén szólva bármennyire is szeretném csinálni, ezekkel a gyakorlatokkal megerőszakolom magam, mivel semmi élvezetet nem találok abban, hogy a pengetési gyakorlatot megcsinálom hetvenedszerre is.

Minden bizonnyal ez játszik közre abban, hogy nem úgy haladok, ahogy magam elképzeltem.

Nekifutottam a justinguitarnak, az jó is, kedvelem is, de ott meg az akkordozás van, azokat is gyakorlom, ahogy mondja, de még mindig nincs egy k.rva dallam sehol. Nincs egy óra gyakorlás után 5-10 perc olyan dallamos bármi, amit élvezettel csinálni tudnék.

Ez ilyen vagy egyszerűen a lelki válságom hat ki erre?

Legfőképp azzal vagyok gondban, hogy kijelölve lássak egy utat, aminek látnám a menetét és az apró sikereit. Látom a tanár féle unalmas pengetést, látom a tanár nélküli akkord fogásokat, de nem tudtam felépíteni egy egy irányt, egy ilyen fejlődési görbét az alapján.

Tudtok adni tanácsot, hogy milyen gyakorlási módszerrel haladjak egyedül?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.