Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#38851) Qkackca válasza homerhamm (#38849) üzenetére


Qkackca
őstag

Tudod, személyi számítógép, tud más programot is futtatni.
Plusz mondjuk, otthagyod és teszed a dolgod az életben ;)
Egy film, pár sorozat rész, elmész edzeni, kivasalsz, elmosogatsz, fényképezel ültetett kocsikat.... :DDD

http://www.hwbot.org/user.do?userId=8629 | 'hét lakatlan faluban nincsen párja'

(#38852) homerhamm válasza Qkackca (#38851) üzenetére


homerhamm
addikt

Ja,egy pillanatra azt hittem, hogy Xbox. :D Mondjuk nekem el is menne a kedvem a játéktól, ha annyit kéne várni.

Nekem az FH5 minden indításkor pár másodpercet szinkronizál, nem is tudnám elképzelni, hogy minden indításkor várjak 2-3 órát, hogy játszhassak, még akkor se, ha a való életben mást csinálok. :))

[ Szerkesztve ]

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#38853) Qkackca válasza homerhamm (#38852) üzenetére


Qkackca
őstag

Újratelepítéskor, nem minden indításnál. Te is fáradt vagy jólvan :)

http://www.hwbot.org/user.do?userId=8629 | 'hét lakatlan faluban nincsen párja'

(#38854) parandroid válasza Qkackca (#38848) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nem választhatok online/offline módot sem. Csak a kis kép jön be a képernyő közepén. Tegnap egyszer elindult automatikusan offline módban, gyorsan lelőttem, mielőtt felülírja a felhős mentésem. Xboxon még jó, a hetem is 100%, de jó szar ott játszani a PC után… ;]

Kb fél órát vártam amúgy most, de még a data sync ablak sem jön fel, csak a piros mercedeses kép sarkában van a felirat.

Amúgy a service-ek automatikus indításával bohóckodtam még (game services, ip, xbox live), nem segített, de a kommentek szerint sem mindenkinek működött a dolog.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#38855) Vincent V


Vincent V
csendes újonc

Sziasztok!

A Logitech Mclaren G Challenge - Hakone Club pályán nem sikerül bejutnom az 1:02-es idő alá... 1:02:162-t hozok kontrollerrel - ti milyen időt mentetek? (minden segítség kikapcsolva, egyedül a kuplung automata) - jelenleg 2173. vagyok a ranglistán. Gondolkoztam rajta, hogy kipróbálom a G920-al is (csak lusta vagyok elővenni a Playseattel együtt - fő a kényelem :D) , javítottak valamit már a kormányos kezelésen/beállításokon?

(#38856) Qkackca válasza Vincent V (#38855) üzenetére


Qkackca
őstag

1.02,657 bill-lel tcr, abs, stm automataval, főzés közben, szóval nem igazán odafigyelve :B

A hosszú egyenes után mindig bután fel-le váltogat, vagy épp kipörög a kerék, manuállal talán meglehet pl Gaborik 02,352-je. Koncentrálva talán picit jobb, passz, lehet éhesen gyorsabb vagyok :D

http://www.hwbot.org/user.do?userId=8629 | 'hét lakatlan faluban nincsen párja'

(#38857) Vincent V válasza Qkackca (#38856) üzenetére


Vincent V
csendes újonc

A hosszú egyenes végén vesztek iszonyat sokat, féktávot is elmérem sokszor és valahogy ott nem tudom rendesen íven tartani és eltalálni a megfelelő kigyorsítási pontot kontrollerrel. Talán holnap lesz időm és helyem és a gyerek sem mászik a nyakamra kipróbálom a kormánnyal - kíváncsi vagyok mennyi idő maradt még ebben benne.

(#38858) sch_a válasza Vincent V (#38855) üzenetére


sch_a
addikt

1.01.5, szintén kontrollerrel, de bevallom férfiasan kellett hozza vagy 60 kör. :D
Tiltásig kell pörgetni váltáskor, sokat számít.

(#38859) WATERDACA


WATERDACA
őstag

1:02:4 - 10 kör után. Van automata váltó és ABS. Gyanítom ha nem így jatszanék már 1:01 lenne, de így se lehetetlen.

u wanted, i got it \o/

(#38860) WATERDACA válasza WATERDACA (#38859) üzenetére


WATERDACA
őstag

30 kör körül már 1:01 teteje. Nem nagy bűvész tudomány. Ki kell rakni az autó seggét a kigyorsitasok előtt. 1, 4 és utolsó kanyar a kritikus. Ha azokat megtanulod, jön az 1:01 és alatta levő idők.

u wanted, i got it \o/

(#38861) WATERDACA


WATERDACA
őstag

Találkozott valaki már azzal a jelenséggel, hogy megy a Nordschleifen pár kört, leesik az fps (valamiért többet eszik ott a játék), majd ha kilépsz onnan, ugyanúgy megette a játékot ez a pálya? Tehát az addigi víg 50-60 fps-ről leesik kb. 25-30-ra a Nordschleife miatt, és ott is marad, hiába megyek át másik pályára.

Ha újraindítom a játékot, megint jó, csak kerüljem a Nordschleifet... :W

u wanted, i got it \o/

(#38862) Bib válasza WATERDACA (#38861) üzenetére


Bib
őstag

Memória nem fogy el?

(#38863) WATERDACA válasza Bib (#38862) üzenetére


WATERDACA
őstag

Lehet hogy elfogy, de ha el is fogyna, nem indokolná, hogy a menüben is 30 fps-em legyen szerintem.

u wanted, i got it \o/

(#38864) kicsako válasza WATERDACA (#38861) üzenetére


kicsako
őstag

Lehet a pálya mérete miatt beragad valami a memóriában? Láttunk már ilyet sok játéknál :DDD Egyébként én pályától függetlenül észrevettem ezt a jelenséget, de az az érdekes hogy full random jön elő. Ugye mint mindig írom haverral együtt játszunk heti 3-5órát, van olyan este hogy nem fordul elő, máskor 2x is újra kell indítania valamelyikünknek :F

(#38865) Bep


Bep
senior tag

Még nem mentem Nordon. Nem vett rá a lélek, de ahogy néztem pár összehasonlító videót, nem tudom, miért nem jelent meg kezdésre... :)

(#38866) NoMagix válasza WATERDACA (#38861) üzenetére


NoMagix
addikt

Nálam SX-en is beszaggat az FM és nem kell hozzá a Nord pálya.
Ma pl. a fekete háttérben ferdén átkúszó fehér csíkokat sem tudta kirakni csak nagyon halvány pixeleket, általában festés után is befosik.

(#38867) WATERDACA válasza Bep (#38865) üzenetére


WATERDACA
őstag

Én se értem , de ez szándékos content update a közösség fenntartására. Én imádom Nordot, de nem versenyre, mert az AI ellen ez egy roncsderbi. De tesztelésre, chillre tökéletes.

Amúgy érdekes, mert maga a Nurburgring GP-t kifejezetten utálom, nem szeretem azt a pályát. A Nordal együtt más érzésem van vele kapcsolatban.

u wanted, i got it \o/

(#38868) parandroid válasza WATERDACA (#38867) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nürburgringgel (GP Circuit) kapcsolatban épp a minap jöttem rá, hogy ha a rajt utáni sikán-sorozat nem lenne benne, egy igen jó kis pálya lenne. Azok viszont olyan elbaszott ívű kanyarok ott sorban egymás után, amit még sose sikerült élveznem... Ha belegondolsz, utána viszont minden része fasza.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#38869) WATERDACA válasza parandroid (#38868) üzenetére


WATERDACA
őstag

Az a baj, hogy a rajt utáni omega (így hívják ezt a részt) adja meg a pálya arculatát, de amúgy egyetértek vele. Széles a pálya, de emlékezetem szerint nem is ott szoktak a legtöbbet még így sem előzni, az első kanyar egyenesen életveszélyes, mert ott a szintkülönbség a legnagyobb ellenfeled. Az első 4 kanyarra iszonyat túlkormányzott autóra van szükség, én legalábbis azzal szoktam megoldani, ha ezen a pályán megyek. Utálom.

A 4-es kanyartól már elég jó pálya, Schumacher S-el együtt <3 :R

Amúgy erről jut eszembe, hogy a Hockenheim GP-t sokkal jobban szeretem, ott is jó lenne az eredeti pályát betenni az FM-be.

[ Szerkesztve ]

u wanted, i got it \o/

(#38870) WATERDACA


WATERDACA
őstag

A mostani D Classt valaki lenyomta már? Nálam a második pályánál, Eagle Rocknál a gyakorlást se tudom végigvinni, mert a pálya egyik pontján kicrashel a játék az asztalra....

Valaki tapasztalt hasonlót?

u wanted, i got it \o/

(#38871) homerhamm válasza WATERDACA (#38870) üzenetére


homerhamm
addikt

Mondjuk nálam egy ilyen után Xboxon ment volna 2 perc alatt az uninstall... Ez így konkrétan játszhatatlan. De legalább a pénzt kérik el érte. :((( Én még nem játszottam a játékkal, de lehet nem is fogok. no comment.

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#38872) WATERDACA válasza WATERDACA (#38861) üzenetére


WATERDACA
őstag

Na akkor ezt kicsit tovább teszteltem. Nem tudom aki PC-n játszik, feltűnt-e valakinek, de a pálya textúra medium/high közötti állításával kb. 20-30 fps-t lehet nyerni mediumra. Minden pályán.

És a legviccesebb az, hogy a high szerintem valamivel csak minimálisan szebb, vagy én még azt is megkockáztatom hogy ugyanaz (legalábbis full hd-n). A fák textúrái, Nordon a graffitik textúrái mind ugyanazok, mint highon...

[ Szerkesztve ]

u wanted, i got it \o/

(#38873) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Én csak azt nem értem, hogy ha a Motorsport probléma nélkül megy, akkor miért hal bele az adatszinkronizációba már az FM7 is az FH5 után. :F

Minden service automatán fut, minden portom nyitva, ami kellhet neki, cache ürítve, app data sokadszor is törölve, játék újraelepítve. Kb mindent megpróbáltam már 3x, ami kicsit is logikusan hangzott az interneten. Hiába hagyom futni a szinkronoizációt órákig, akkor sem mozdul el 0%-ról. Ha egyáltalán megnyjlik a szinkronizációs ablak, és nem csak a piros autós logó bal alsó sarkában pörög.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#38874) parandroid válasza parandroid (#38873) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nem hiszem el, ma random elindult. :DDD
Először az FM7-tel próbálkoztam, az fél órát szinkronizált, majd közölte, hogy nem tud csatlakozni a szerverhez. Utána FH5 próba, feljött a szinkronizációs ablak, és minössze fél óra alatt végig is ért, majd elindult a játék. És még a beállításaim is megvannak, amit nem is értek, mert két napja töröltem megint minden cache-t. Apró problémák vannak, első versenyen rögtön nem volt hang, intron igen, eredményhirdetésen is, de a verseny néma volt. :DDD Második versenyen nem volt neve a csapattársaknak a trialban, de aztán a következő versenyre ez is megoldódott. Ma nincs több időm, de őszintén kíváncsi vagyok, hogy holnap is elindul-e. :U

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#38875) homerhamm


homerhamm
addikt

:DDD :DDD

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#38876) WATERDACA


WATERDACA
őstag

Az RTX sokat dob a grafikán FM-nél, vagy elhanyagolható a különbség szerintetek?

u wanted, i got it \o/

(#38877) Döglött Róka válasza WATERDACA (#38876) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Egyszer megnéztem boxon. Beltérben nagyon szép tud lenni, de amúgy úgyse nézem.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#38878) WATERDACA


WATERDACA
őstag


MG mindenek felett :C

u wanted, i got it \o/

(#38879) Qkackca válasza WATERDACA (#38870) üzenetére


Qkackca
őstag

Nem tapasztaltam ilyet, simán lement.
Viszont a 3. pályán a gyakorlás végi animáció, mikor beállsz a pithez, szépen lekövette a kocsim mozgását a kamera, csak a kocsi nem látszott :D

http://www.hwbot.org/user.do?userId=8629 | 'hét lakatlan faluban nincsen párja'

(#38880) WATERDACA


WATERDACA
őstag

Update 5 óta úgy elkezdett laggolni a verseny előtti menüben, hogy az borzalmas. Kb. tuningolni nem lehet. Pedig játék közben 60-70 fps megvan.. :W

u wanted, i got it \o/

(#38881) Qkackca válasza WATERDACA (#38880) üzenetére


Qkackca
őstag

Mert már ott elkezdi a shadereket fordítani szerintem.
De igen, a boxból kivezető animáció is elég darabos nálam is.

http://www.hwbot.org/user.do?userId=8629 | 'hét lakatlan faluban nincsen párja'

(#38882) NoMagix


NoMagix
addikt

Olvasom milyen hibákkal találkoztak az FM-ben, XSX-en gyönyörűen fut a játék már már álomszerű kivéve egy aprócska bökkenőt, hogy ez a tetves játék éppen a start előtt dob ki pár másodperccel.
Milyen jó is az hogy 15-20 perc gyakorlás után kuka lesz az eredményem, mert éppen a rajtrács elején álldogáltam. :U
Amúgy a roncsderbi már kezd hidegen hagyni, néha beleugrom egy megtorlásos vendettába, de többnyire csak kilépek, ha nagyon köcsögök a társak.
Egyébként nem lenne rossz ez a játék.

(#38883) Bep válasza NoMagix (#38882) üzenetére


Bep
senior tag

Egyébként nem lenne rossz... már.. már a sok kötsög társnak is örülni kell, mert akkor legalább nem bugzik be a game és lehet "versenyezni"....
Nálam is elvágta lassan magát, pedig a prémet vettem meg elővételben, de annyit nem ért még ízlandi mókával sem. Ahogy meg a Nord-t kiadták, hát menjenek tanulni más autósjáték készítőkhöz, hogyan kellett volna megcsinálni. Turn10 b@szki.... hogy ehhez a neved adod... :U

[ Szerkesztve ]

(#38884) NoMagix válasza Bep (#38883) üzenetére


NoMagix
addikt

Mi a baj a Nord.-al?

(#38885) WATERDACA válasza NoMagix (#38884) üzenetére


WATERDACA
őstag

Én is ezt akartam kérdezni

u wanted, i got it \o/

(#38886) CJ4567 válasza NoMagix (#38884) üzenetére


CJ4567
veterán

Inkább mi nem? :DDD [link] Sajnos nagyon elbaltázták.

No Sana No Life

(#38887) Bep válasza WATERDACA (#38885) üzenetére


Bep
senior tag

Az, hogy szerintem ez az a pálya aminek tényleg autentikusnak kellett volna lennie már csak a pálya kultusza miatt is.
Ha ezen akarsz menni, akkor bármi másik játékkal játszhatsz amiben bent van, jóval közelebb lesz hozzá.

(#38888) WATERDACA válasza Bep (#38887) üzenetére


WATERDACA
őstag

Nekem ez eddig így fel se nagyon tűnt, de sok észrevétel jogos. A fákkal itt túlzásba estek, és a kerékvetők sem lettek a legpontosabbak.
Mondjuk azt még most se értem, hogy egy kerékvetőnek miért kell csilli-villinek lenni, ha valaki arra vágyik, ott a GT, az pedig a másik véglet, teljesen túlszíneznek mindent, nekem a kerékvető a legszembetűnőbb ott.

Hátha jön erre egy patch, bár így is élvezem a pályát, csak felesleges akkor a lézertechnika rizsázás.

u wanted, i got it \o/

(#38889) Gabor777 válasza WATERDACA (#38888) üzenetére


Gabor777
aktív tag

Az a baj, hogy nagyjából 3-4 helyen lehet csak használni a kerékvetőket a Nordon..na hát itt annyira fura az összes kerékvető meg a karussel...ezt nem fogják updatelni, mert "alapvető" változtatások kellenének. Nem úgy pl, mint az F1 játékban, ahol a sima hurka kerékvetők megjelenésére is kellett várni 3-4-5 évet néhány pályán...DE, updatelték őket :D

[ Szerkesztve ]

(#38890) WATERDACA válasza Gabor777 (#38889) üzenetére


WATERDACA
őstag

Én mondjuk egyike vagyok azoknak, akik pl. örültek, hogy a Nord kapott mesterséges lámpatesteket a pályára éjszaka. Ezt ugyanis azért tették be amúgy mostanra, mert nagyon sokan nyavalyogtak korábban, hogy láthatatlanok a körülmények ott éjszaka. Én nem tartoztam közéjük, de határozottan jó döntés volt, hogy ezt meglépték, szerintem néha a józan ész jobban áll egy videojátéknak, minthogy mindent milliméter pontosan, reálisan lemodellezzünk.

Hozzáteszem, így is nehezek a látási viszonyok éjszaka. No, szét lehet szedni :)

u wanted, i got it \o/

(#38891) Qkackca válasza CJ4567 (#38886) üzenetére


Qkackca
őstag

Hát én nem érzem ezt így. Mondjuk nem is vártam teljes valósághűséget. Pláne egy ilyen rajt után...

A videóban szereplő dolgok teljesen normális észrevételek. Pár kérdés:
- Melyik a leggyengébb konzol amin fut a Motorsport (2023)?
- A többi játék (amiben jobb a pálya) fut ezen a konzolon?

http://www.hwbot.org/user.do?userId=8629 | 'hét lakatlan faluban nincsen párja'

(#38892) CJ4567 válasza Qkackca (#38891) üzenetére


CJ4567
veterán

Series S, és azon fut az ACC, és az AC is. Igaz, hogy az ACC-be még csak érkezni fog, viszont az ACC/AC fejlesztőit ismerve nem lesz ott semmi gond. Sima AC-ben viszont panasz nem lehet a pályára :)

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#38893) IntelKiller7 válasza CJ4567 (#38892) üzenetére


IntelKiller7
Topikgazda

Mit megadnék, ha a PC-s ACC-t egybe tudnák húzni a konzolossal. :U

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#38894) Döglött Róka válasza CJ4567 (#38886) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Nezd ma, random youtuber fikaz egy random jatekot.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#38895) CJ4567 válasza Döglött Róka (#38894) üzenetére


CJ4567
veterán

Random a neve ;] Itt annyi a gond, hogy azért vártunk a Nord-ra is, mert elméletileg újra kellett dolgozni a pályákat az új fizika miatt, erre megkapjuk ugyan azt, ami az előző Forzákban is benne volt, szinte ugyan úgy, ugyan azokkal a hibákkal, csak valamennyivel szebb.
Yas Marina is úgy került be, hogy a célegyenes előtti kanyaron a rázókő hatalmasat dobott a kocsin, de ezt szerencsére javították.

Ja, meg még mindig nincs online-ban benne a Nord, ami azért egy elég nagy probléma szerintem, számomra ez nagyobb probléma, mint maga a pálya minősége.

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#38896) parandroid válasza Qkackca (#38891) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Elmegy Series S-en. Érzésre jobban játszható, mint az FH5. Úgy értem, mindkettő játszható, de amíg FH5-ben a Series S-en vért izzadok ugyanazokon a versenyeken, ahol PC-n simán nyerek, FM-ben nem vettem észre ekkora különbséget, pedig hasonló frame rate értékekkel fut a 2 játék (PC-n mindkettő 70-75 FPS, xbxoxon mindkettő 30 FPS). Mondom mindezt úgy, hogy Series X-ről downgrade-eltem S-re. Őszintén szólva nagy különbséget kanapétávolságból, ezzel a belépő 4k TV-vel nem látok a két konzol között. Sokkal nagyobb baj, hogy a magasabb framerate-en kívül az FM PC-verziója sem tűnik sokkal szebbnek, mint a konzolos, pedig kicsit más. ahardver. FH5 pl úgy néz ki PC-n, mintha egy évekkel újabb játék lenne.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#38897) homerhamm


homerhamm
addikt

Azért az unfairség, hogy az ai Peel P50-je nem pörög ki, de ha én mennék azzal irányítani se tudnám. :(((

[ Szerkesztve ]

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#38898) Döglött Róka válasza CJ4567 (#38895) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Szerintem nem, tekintve hogy rettenetesen hosszu es szimplan nem jo rajta versenyezni.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#38899) WATERDACA


WATERDACA
őstag

A DLSS működik már október óta?

u wanted, i got it \o/

(#38900) CJ4567 válasza parandroid (#38896) üzenetére


CJ4567
veterán

Miért nem performance módban játszol Series S-en?

No Sana No Life

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.