Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#9851) Bodor válasza Ice&Lime (#9850) üzenetére


Bodor
veterán

Hmm..
Lehet, hogy inkább szoftveres a problémád...

(#9852) Ice&Lime válasza Bodor (#9851) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Mert raid nincs beállítva és rapid sem.
win7 a ludas?

(#9853) husosfagyi válasza Bodor (#9823) üzenetére


husosfagyi
csendes tag

A leírtak alapján telepítettem az SSD-t és minden ajánlott programmal ellenőriztem. Köszönet a leírásért :) A lapozó fájl és hibernálás letiltását sem piszkáltam. Mondjuk soknak tűnik, hogy a RAM 75%-át használja? Ezt módosítanom kellene 400Mb-ra? (alaplapon sata2 port) sebesség számok megfelelőek?

[ Szerkesztve ]

(#9854) Ice&Lime válasza husosfagyi (#9853) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Úgy is jó, vagy le is tilthatod.
Ha valami lefagyna valamikor, akkor állítsd kicsit többre majd.

Az értékeid sata2-höz tökéletesek.

[ Szerkesztve ]

(#9855) husosfagyi válasza Ice&Lime (#9854) üzenetére


husosfagyi
csendes tag

bocsánat a kis képért, de nem tudom még beállítani a nagy képet.. :U

(#9856) Ice&Lime válasza husosfagyi (#9855) üzenetére


Ice&Lime
veterán

A lényeg, hogy az op. küldje a trimet és támogatva legyen.
A sata ahci driver ha inteles van fent és azzal ilyen jó, akkor nyugodtan maradhat, nem kell lecserélni a win alap vezérlőjére.

[ Szerkesztve ]

(#9857) husosfagyi válasza Ice&Lime (#9856) üzenetére


husosfagyi
csendes tag

a Hard Disk Sentinel azokat mutatja mint a leírásban is van. (Adatcsomag menedzsment, TRIM parancs, Op. rendszer TRIM funkció - Támogatva; Meghatározott olvasás TRIM után - nincs támogatva)

(#9858) Ice&Lime válasza husosfagyi (#9857) üzenetére


Ice&Lime
veterán

"Meghatározott olvasás TRIM után - nincs támogatva"
Ezt nekem sem támogatja, nem minden ssd-nél van ez a funkció.

(#9859) Doky586 válasza husosfagyi (#9853) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A virtualmemory-ra a legjobb ha kikapcsolod az automatikus kezelést és beállítod hogy min.512, max.4096.
(Ez csak abban különbözik az automatikustól, hogy feleslegesen nem foglalja le a tárhelyet.)

[ Szerkesztve ]

(#9860) margithid


margithid
veterán

Sziasztok!
Van egy samsung 840es ssd-m, amit rommá írok lassan, kondició 41%, és 48 terát írtam rá eddig 1 év 2 hónap alatt.
Kérdésem az lenne, ha egy 840 pro-t veszek az jobban bírja majd a strapát?
Olyat lehet majd csinálni, hogy biztonsági mentést csinálok a 840ről a 840 prora? És megy tovább midnen, mig a sima 840est garanciáztatom.

(#9861) norti válasza margithid (#9860) üzenetére


norti
addikt

Mi miatt garanciáztatod? Nem romlott el, csak nem úgy használtad, ahogy egy átlag otthoni felhasználó teszi. Erre nem vonatkozik a garancia.

És igen a 840 pro tartósabb és át tudod klónozni a másikat rá.

(#9862) Ice&Lime válasza norti (#9861) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Hány TB-ig is szól rá a garancia egyébként vagy levan ez egyáltalán valahol írva?

[ Szerkesztve ]

(#9863) margithid válasza norti (#9861) üzenetére


margithid
veterán

Én úgy tudom samunál nincs ilyen megkötés, ha rommá írom akkor is cserélik. De majd kiderül.
A klónozás hogy megy amúgy? Van erről leírás?

(#9864) tylerddd


tylerddd
veterán

Hello!

Van egy 120GB-os, Kingston V+200-am, ami egy Dell Latitude E5430-as laptopban üzemel, már több, mint egy éve, előtte pedig kb. fél évig ment egy Lenovo laptopban.

Ma azt vettem észre, h a HD Sentinel 50 fokos hőmérsékletet mért. Eddig max. 37-38 fokot mutatott. Mikor kezdjek aggódni?! Most ebben a pillanatban 32 fokon van, tehát nem folyamatosan melegszik ennyire.

Köszönöm!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#9865) tlac


tlac
nagyúr

Aki mostanában vett Intel 520-as SSD-t, megnézné, hogy működési időre mennyit ír ki a hdsentinel?
Nekem még egy napot sem ment elvileg, de mégis közel 2000 napot mond rá...

(#9866) husosfagyi válasza Doky586 (#9859) üzenetére


husosfagyi
csendes tag

nem tudom beállítani. beírom az 512 és 4096 számokat az egyéni sorba, utána leOKzom. de ha vissza megyek akkor eltűnik. újraindítás után sem látszik (4GB memóriá van a gépben)

(#9867) Doky586 válasza husosfagyi (#9866) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

legfelül pipa ki - egyéni méret - számok beír - Beállítás-t nyom - OK-t nyom - (újraindítást engedélyez)

(#9868) Unteroff


Unteroff
aktív tag

Üdv!

Lenne egy pár kérdésem az új SSD-vel kapcsolatban, kedden szereltem be egy ADATA SX900 128 Gb-os változatát.

Az első, hogy milyen hőmérséklet az ideális a SSD-nék? A termék honlapja szerint 0-70°C, most nem megy 30 fölé se, de ha jól hiszem, minél alacsonyabb, annál hosszabb ideig marad meg, nem? Érdemes-e ventit rárakni, vagy nem befolyásolja annyira a hőmérséklet, főleg ha majd 40 fölé se fog menni?

A másik, hogy fölraktam a HD Sentinel progit, és egy olyan sort, hogy "Összes írt adatmennyiség: 244Gb. Csak azért kérdem, mert két napja raktam fel rá, és azóta 8Gb-ot adott hozzá (tegnap 4-et meg előtte is 4-et).
Befolyásolja-e valamennyire az SSD működését, élettartalmát? E írás alapján beállítottam az elvégezendő dolgokat.

Előre is köszönöm a válaszokat! :R

Steam: BlasiusUnteroffizier SC: Felcser Origin: Felcser_HUN Uplay:FelcserBlasius

(#9869) husosfagyi válasza Doky586 (#9867) üzenetére


husosfagyi
csendes tag

rendben így már megy (előbb kimaradt a Beállításra kattintás), köszi!
igazság szerint nem tudom mire is jó ez a virtuális memória és ennek paraméterei, de elhiszem, hogy hasznos.
cad programokat használok, ott tudom, hogy jó a sok fizikai memória, de ez a virtuális :U

(#9870) Bodor válasza Ice&Lime (#9862) üzenetére


Bodor
veterán

Már margithid-nak is írtam erről egyszer, szóval azóta sem javított ki senki, hogy nem így lenne.

(#9868) Unteroff: 50 fokig is és a fölé is nyugodtan elmehet a hőmérséklet, nem kell törődni vele, nem lesz baja az SSD-nek, ahogy attól a jelentéktelen írás mennyiségtől sem, amit megemlítettél.
Az a cikk, amit olvastál, már elég régi, elég ha az itt leírtakat betartod.

(#9869) husosfagyi: Mi a virtuális memória?

(#9871) Ice&Lime válasza Bodor (#9870) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Nincs eldugva valahol egy kis betűs részbe?

(#9872) Bodor válasza Ice&Lime (#9871) üzenetére


Bodor
veterán

Te találtál ilyet? mert én nem..

(#9873) Ice&Lime válasza Bodor (#9872) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Nem, én sem, csak hátha van valami rejtett doksijuk, amiben benne van/lehet.
Csak furcsa, hogy nincs megadva egy max. érték.

(#9874) Bodor válasza Ice&Lime (#9873) üzenetére


Bodor
veterán

Fehéren-feketén le vannak írva a garanciális feltételek, ezeket a dolgokat nem lehet rejtett helyekre leírni.
Volt már kezemben EVO, és sem a dobozban, sem a garancialevélen nem található TB-ra , túlírásra vonatkozó adat.
Pedig nem ártana tudni, hogy a jelenleg egyetlen piacon lévő TLC-c SSD-re mennyi írási terhelhetőséget vállal a gyártó.
Igazából ezek a feltételek a felhasználónak kedveznek, szóval nem olyan rossz ez...
Egyébként nem ez az egyetlen típus, amelyre nincs megadva írási terhelhetőség, már ami a garanciát illeti, én az Adata SX900-nál sem találtam semmi ilyet, ha jól emlékszem, és biztos vannak még más típusok is...

[ Szerkesztve ]

(#9875) Ice&Lime válasza Bodor (#9874) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Hát, akkor lehet tényleg így van és tényleg jó így.
Lehet, hogy a következő szériát már behatárolják pl. 30-35TB-ra.

(#9876) Unteroff válasza Bodor (#9870) üzenetére


Unteroff
aktív tag

Köszi! :DD

Steam: BlasiusUnteroffizier SC: Felcser Origin: Felcser_HUN Uplay:FelcserBlasius

(#9877) sunyi18


sunyi18
tag

Hali.
Csináltam egy tesztet az ssdm-ről, SAMSUNG 840 EVO 120GB
Ez így okés ?

MSI B85-G43 i5 4750 CoolerMaster Hyper 103 2x4GB Corsair 1600 Samsung 840EVO 120gb SSD CoolerMaster GX550W Zalman Z9 Plus

(#9878) piRate_nEx válasza sunyi18 (#9877) üzenetére


piRate_nEx
aktív tag

Ez random írás/olvasás?

Az enyém így nézett ki:

The glass is already broken.

(#9879) sunyi18 válasza piRate_nEx (#9878) üzenetére


sunyi18
tag

nemtudom :D alapon volt minden

MSI B85-G43 i5 4750 CoolerMaster Hyper 103 2x4GB Corsair 1600 Samsung 840EVO 120gb SSD CoolerMaster GX550W Zalman Z9 Plus

(#9880) Fire/SOUL/CD válasza tlac (#9865) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Egyes Intel SSD-k elbaxott módon adják vissza a PowerOnTime értéket, kell egy kicsit trükközni vele, hogy helyes értéket kapjunk belőle. Elképzelhető, hogy a HDS nem kezeli le rendesen, de ez csak akkor igaz, ha egy másik progival is lecsekkolod, pl az SSDOK-al. Ha ez a progi is ugyanazt az értéket adja vissza, mint a HDS, akkor bizony az a meghajtó nem új.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#9881) kacsip


kacsip
tag

Üdv.
Most vettem egy samsung evo 250gb ssd-t, beleraktam laptopba, telepítettem rá win 8.1-et. A kérdésem az lenne, hogy kell-e állítanom, vagy csinálnom valamit vele még, vagy jól van ez így? nincs dvd olvasó a laptopomban, így a hozzá adott cd-t nem tudtam megnézni.

(#9882) Bodor válasza kacsip (#9881) üzenetére


Bodor
veterán

a hozzá adott cd-t nem tudtam megnézni.

Nem is kell...
Itt van, amire figyelni kell.

(#9883) kacsip válasza Bodor (#9882) üzenetére


kacsip
tag

Értem, köszönöm.
Lenne még egy dolog. 250es ssd-m van, és 2 partícióra szedtem mikor op rendszert tettem rá, egy 100gbosra, ezen van a win, és egy 120gb-os, továbbá a maradék helyet, kb 12gb-ot meghagytam partícionálatlan területként. Összesen 232gbot lát a 250-ből (természetesen a nem partícionált területet is beleértve). Ez baj? Vagy ez így "normális"? Meg mé az nem baj, hogy két partícióra szedtem az ssd-t?

(#9884) piRate_nEx válasza kacsip (#9883) üzenetére


piRate_nEx
aktív tag

Annyit kell látnia, mivel te igazából nem 250GB tárhelyet veszel, hanem 250,000,000,000 Byte-nyit. Oszd le háromszor 1024-el, és meg is van a 232.8GB.

The glass is already broken.

(#9885) tlac válasza Fire/SOUL/CD (#9880) üzenetére


tlac
nagyúr

ez még annyit sem tud kiírni, mint a hdsentinel, mindenre N/A-t mond

arról, hogy új-e, itt ment egy kis elmélkedés
[link]

(#9886) Fire/SOUL/CD válasza tlac (#9885) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ja, mert ez a "zacskós" kiszerelésű OEM változat, azt meg nem ismeri a progim(de 1 perc múlva már igen)..
Akkor nézz rá pl Crystal Disk Info-val, de a korábbi képeden 3-óra üzemidejű volt, azaz tutira új.
(Az azóta eltelt idő alatt jelenleg olyan max 27 óra üzemidejű lehet(ha tegnap 15 óra óta ki sem kapcsoltad A gépet ;] ))

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#9887) tlac válasza Fire/SOUL/CD (#9886) üzenetére


tlac
nagyúr

valóban, az jól (jól? ez kevesebb, mint 15 óra) mutatja:

Ja, mert ez a "zacskós" kiszerelésű OEM változat, azt meg nem ismeri a progim

hmm, hogy lehet ilyenben különbség?
azt gondoltam volna, csak a dobozt és a többi kacatot hagyták el
pontosan milyen különbségek vannak?

[ Szerkesztve ]

(#9888) Fire/SOUL/CD válasza tlac (#9887) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

1. Igen, ez helyes érték, korábban írtam miért, nem írom le újra.
2. "pontosan milyen különbségek vannak?"
Hardverügyileg semmi. A "zacskós" Intel SSD pont ugyanaz, mint a dobozos. A különbség számunkra, fejlesztők számára van, ugyanis ahhoz, hogy a kívánt adatokat helyesen meg tudjuk jeleníteni, ahhoz be kell tudni azonosítani pontosan a meghajtót. Ez meg az SSD neve alapján történik, amit visszaad a meghajtó. A zacskós, meg a nem zacskós közt itt épp 1 betű eltérés van és ez már elég ahhoz, hogy az SSDOK ne azonosítsa (én fejlesztem az SSDOK-ot...)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#9889) tlac válasza Fire/SOUL/CD (#9888) üzenetére


tlac
nagyúr

jah értem, a kalkuláció kiválasztása az ssd nevétől függ

(#9890) tylerddd válasza tylerddd (#9864) üzenetére


tylerddd
veterán

Kicseréltem a HDD-t és az SSD-t. Most a HDD melegszik rohadtul. Mi lehet ott az elsődleges vinyó helyén a baj, h ennyire melegszik?!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#9891) kacsip


kacsip
tag

A hibernálás, vagy a leállítás tesz rosszabbat az ssd-nek? Úgy értem, hogy sokszor csak hibernáltam a gépem régebben, mert elmentem ide oda, stb, és most hogy ssd van benne, az lenne a kérdésem, hogy hibernálhatom továbbra is a gépet, vagy inkább állítsam le mindig? Melyik a "jobb"?

(#9892) Bodor válasza kacsip (#9883) üzenetére


Bodor
veterán

Hagyhatod így a partíciókat az SSD-n,semmi gond vele. Minden egyes hibernálás ír pár gigát az SSD-re, ami ugye öregbíti valamelyest. Ha nagyon kímélni szeretnéd az SSD-t, akkor inkább állítsd le mindig a gépet, és a hibernálást meg tiltsd le.

[ Szerkesztve ]

(#9893) Ice&Lime válasza tylerddd (#9890) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Milyen géped van pontosan és milyen procival illetve vga-val?

[ Szerkesztve ]

(#9894) tylerddd válasza Ice&Lime (#9893) üzenetére


tylerddd
veterán

Dell Latitude E5430, i5 procival, Intel HD Graphics 4000-es integrált videóval.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#9895) Ice&Lime válasza tylerddd (#9894) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Pedig ez egy elég jó konfig, nem kellene túlmelegednie vele.
Eddig úgye azt mondtad, hogy nem melegedett csak mostanában?..
Ha csak mostanában, akkor nem e dolgozik valamiért most feleslegesen a gép és így melegebb, nézd meg a cpu hőmérsékletét is mennyi és hogy alapjáraton dolgozik e a proci illetve a hdd/ssd, valami terhelheti, vagy tisztítani kell, vagy pasztázni, vagy valamit letörölni programot, egyenlőre ennyi lenne.

[ Szerkesztve ]

(#9896) tylerddd válasza Ice&Lime (#9895) üzenetére


tylerddd
veterán

Azt írja a kihasználtságra, h 8-12%, a CPU hőmérsékletét nem tudom, hol lehet megnézni. Pénteken újra kellett tennem a Win 8.1-et, nem tudom, h okozhatott-e ez valami problémát. Illetve volt a Dell oldalán BIOS frissítés. Amikor ezt végezte a gép, kb. 10-15mp-ig olyan brutálisan ment a hűtése, amilyennek még soha nem hallottam. Nem tudom, h ez jelenthet-e valamit vagy mond valamit neked?!

Garancia van még rajta bőven, csak ugye azt nem tudom, h érdemes-e emiatt a szervizt kihívni?! Elvileg helyszíni garancia van rá.

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#9897) Ice&Lime válasza tylerddd (#9896) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Hát remélhetőleg nem történt semmi bios frissítés közben, azt azért általában nem is nagyon ajánlják, ha egyébként rendben van a gép.
A cpu hőmérsékletét pl a hwinfo-val tudod megnézni, majd keress rá.
Az, hogy mi az a 12% terhelés alapjáraton, a feladatkezelőben megtudod nézni, tálcán jobb klibb, feladatkezelő megnyitása, ami megy álandóan azt jó lenne kiiktatni, mert nem normális, főleg ha már megvolt a teljes frissítés.

(#9898) gg72


gg72
veterán

Aktiváltam a Rapid módot a Samsung 840 pro SSD-men, a benchmark eredménye alapján megy is, viszont a Magician folyton azt jelzi, hogy indítsam újra a rendszert (amit már 2X megtettem, egyszer teljes leállítás is volt) és a deaktvilás gomb sem aktív. :U Másnál is jelentkezik ez?

(#9899) piRate_nEx válasza gg72 (#9898) üzenetére


piRate_nEx
aktív tag

Nekem ment elsőre rendesen. Reinstall a MAGIC-et.

The glass is already broken.

(#9900) gg72 válasza piRate_nEx (#9899) üzenetére


gg72
veterán

Szerk.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.