Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#9701) radi8tor válasza piRate_nEx (#9700) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Semennyire. Ha ilyenen töröd a fejed, akkor inkább csinálj egy RAMdisket mondjuk 1GB-ot és tedd arra.

⭐ Stella

(#9702) piRate_nEx válasza radi8tor (#9701) üzenetére


piRate_nEx
aktív tag

Meg is csináltam, dobtam neki egy 256MB-ot. :C Nagyon durva így.

The glass is already broken.

(#9703) Fire/SOUL/CD válasza gahen (#9695) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Az Nvidia SATA driver kifejezés kevert meg, mert ugyanez a neve szokott lenni az AHCI drivernek is, ergo ez miatt nem is néztem utána, hogy az alaplapod nem támogatja az AHCI üzemmódot. Sajnos az NVidia chipset már csak ilyen, nem tudsz vele kezdeni semmit vélhetően. Annyi vigasztalhat, hogy ha még hozná is a SAT2-es sebességet, akkor sem feltétlen éreznél gyorsulást a rendszerben...

UI: Arra viszont nem ártana figyelnetek, hogyha nem indul el az SSDOK progi, akkor elkülditek nekem az a nyavalyás riport fájlt... Már sokadjára kerül ilyen probléma elő a régebbi Nvidia chipset-ek kapcsán, de eddig még senki nem vette a fáradságot, hogy a fejlesztőnek (azaz nekem) elküldje a hibajelentést... :(((

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#9704) mrrr74


mrrr74
aktív tag

Sziasztok,

Az normális, hogy 840 EVO-nál, csak írási adatot látok és olvasásnál semmit? (----) ezt jelzi?
Ahogy látom nem csak nálam van így, de furcsa.

[ Szerkesztve ]

https://weddmegonline.hu, https://nekedveszem.hu

(#9705) Fire/SOUL/CD válasza mrrr74 (#9704) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Egyáltalán nem furcsa, mert egyrészt vannak olyan meghajtók, amelyek semmilyen olvasott/írt adatmennyiséget nem adnak vissza, másrészt meg az írás az, ami miatt "kopik" az SSD és idővel romlik a kondíciója, ezért szokás egyes gyártók egyes modelljeinél csak az írást visszaadni(olvasni az "idők végezetéig lehet az SSD-t, az nem befolyásolja a kondíciót)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#9706) mrrr74 válasza Fire/SOUL/CD (#9705) üzenetére


mrrr74
aktív tag

Köszönöm

https://weddmegonline.hu, https://nekedveszem.hu

(#9707) Iomega válasza mrrr74 (#9704) üzenetére


Iomega
őstag

Ennél nem írja ki nálad?

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#9708) Fire/SOUL/CD válasza Iomega (#9707) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ha maga az SSD nen ad vissza olvasott adatmennyiségről infót, akkor semmilyen progi sem tudja azt megjeleníteni... (mrrr74-nek Samsung EVo-ja van, az nem ad vissza olvasott adatmennyiségről infót)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#9709) mrrr74 válasza Iomega (#9707) üzenetére


mrrr74
aktív tag

igen, de már legalább tudom az okát, hogy miért nem :)

https://weddmegonline.hu, https://nekedveszem.hu

(#9710) Iomega válasza Fire/SOUL/CD (#9708) üzenetére


Iomega
őstag

Köszi, ezt is tudom már! :)

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#9711) gahen válasza Fire/SOUL/CD (#9703) üzenetére


gahen
tag

Akkor így marad.
Így is gyorsabb, mint HDD-vel.
UI: elküldtem a régi riportot, ha nem baj. :)

..,

(#9712) piRate_nEx


piRate_nEx
aktív tag

Samsung RAPID módról mi a vélemény? Láttam olyan benchmarkot is, ahol sokkal jobb, de olyat is, ahol sokkal rosszabb vele a teljesítmény. Most akkor melyik? :D

The glass is already broken.

(#9713) piRate_nEx válasza piRate_nEx (#9712) üzenetére


piRate_nEx
aktív tag

Na, közben benchmarkoltam egyet, és elég érdekes eredmények vannak:

RAPID nélkül:

RAPID:

És ezek most Intel RST driverrel. Az alap drivert is meg kéne próbálni. :F

[ Szerkesztve ]

The glass is already broken.

(#9714) Qru válasza piRate_nEx (#9713) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az alap W7 driver az a legjobb.

Rapid: házi használat mellett nyugodtan bekapcsolhatod, nem fog lassulni tőle.

#nincsbennetarcsi

(#9715) piRate_nEx válasza Qru (#9714) üzenetére


piRate_nEx
aktív tag

Na, közben lemértem minden variációt:




Ezek alapján azért mégis csak az Intel + RAPID kombó a nyerő, bár nem ártana még vagy 5x átfuttatni mindegyik benchmarkot, hogy pontos eredmény legyen. :D

The glass is already broken.

(#9716) Qru válasza piRate_nEx (#9715) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

1: Ezek nem adják vissza a vaklós életbeli sebesség viszonyokat. Pl nézd meg a win boot mennyivel gyorsul, az már velós/érezehtő különbség (már ha van különbség).

2: Ne nagyon erőltesd ezeket a szintetikus teszteket mert nagyon sok adatot írnak az ssd-re, feleslegesen csökkented az élettartamát.

#nincsbennetarcsi

(#9717) vlevi válasza piRate_nEx (#9715) üzenetére


vlevi
nagyúr

Én azért óvatosan bannek azzal a rapid moddal. Olvasataim szerint ez kvazi egy ramdiskre cachelest jelent, ami persze jo, mert merhagyors, azonban aramszunet eseten kellemetlen megelepetesek erhetnek.

(#9718) Qru válasza vlevi (#9717) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem kell tőle tartani, olyan gyorsan kiírja az ssd-re az adatot a ramdisk-ből, hogy gyakorlatilag annyira minimális az esetleges adatvesztés lehetősége amivel enm is érdemes számolni.

#nincsbennetarcsi

(#9719) piRate_nEx válasza vlevi (#9717) üzenetére


piRate_nEx
aktív tag

Nem volt már áramszünetem évek óta. :)

Hát, ráírtam most 150 gigát az SSD-re a tesztekkel, az igaz, de legalább tudom mi a stájsz. Többet nem szórakozok vele.

The glass is already broken.

(#9720) zeusz55


zeusz55
senior tag

Erről a rapid módról irnátok pár sort!? Vagy leirást ahol utána tudok olvasni!? Köszi!

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#9721) Qru válasza zeusz55 (#9720) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

[link]

#nincsbennetarcsi

(#9722) zeusz55 válasza Qru (#9721) üzenetére


zeusz55
senior tag

:R de hol kapcsolom be vagy hol látom hogy be van e kapcsolva? :F

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#9723) Qru válasza zeusz55 (#9722) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Telepítsd az ssd-hez adott progit, azzal tudod bekapcsolni.

#nincsbennetarcsi

(#9724) zeusz55 válasza Qru (#9723) üzenetére


zeusz55
senior tag

hmm... hát a king V300 hoz nem kaptam samsung progit szóval akkor itt a gond? :DDD

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#9725) Qru válasza zeusz55 (#9724) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Minden bizonnyal. :D Azt hittem 840-el nyomod.

#nincsbennetarcsi

(#9726) stairmaster


stairmaster
tag

Sziasztok!

Az mitől lehet, hogy van egy Samsung 840 EVO SSD-m, beállítottam egy ph-s leírás alapján és egyik nap gyorsan betölt a Windows, össze se érnek az ablakok, másszor meg összeér az ablak és még ott vár kb. 20mp-et. (Ha utána resetelek, nem csinálja ezt, csak első indításra)

Köszönöm a segítséget! :R

(#9727) Fire/SOUL/CD válasza stairmaster (#9726) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Manapság az SSD-khez nem szükséges a linkelt cikkben található beállításokkal zsonglőrködni, bár aki szeret ilyen dolgokkal foglalkozni, az megteheti, csak akkor legyen tisztában azzal, hogy mit is csinál...

Az általad felvázolt jelenségnek nincs köze az SSD-hez, már ha Windows 8 vagy 8.1-t használsz. W8-tól bevezetésre került egy un. Fast Startup opció, ami a telepítést követően alapértelmezetten be is van kapcsolva(nem keverendő a BIOS Fast Boot opciójával). Bekapcsolt Fast Startup opció mellett, amikor kikapcsolod/leállítod a gépet, akkor egy speciális/továbbfejlesztett alvás üzemmódba kerül a gép, nem pedig a klasszikus értelemben áll le. Ebből következik, hogy amikor bekapcsolod a gépet, akkor nagyon gyorsan talpra áll, viszont újraindítás(vagy reset-elés(mondjuk erről azért szokj le gyorsan :DDD )) után a Fast Startup semmilyen hatással nincs, olyankor a hagyományos módon indul a gép és az OS, ezért hosszabb az indulási idő.

Próbáld ki, hogy elindítod a Windows és szabályosan leállítod, majd újra bekapcsolod a gépet. Ez esetben gyorsan fog felállni a rendszer, viszont ha a Windows-t szabályosan újraindítod, akkor fog lassabban felállni a rendszer.

UI: természetesen a leírtak csak érvényesek, ha W8/8.1-t használsz, és nem cseszted szét a rendszert azokkal a beállításokkal...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#9728) €uro


€uro
őstag

Sziasztok!

Meg szerettem volna formázni egy 120 GB-os Corsair Force SSD-t, de a formázási folyamat nem akart befejeződni. Gyorsformázást használtam. Megszakítottam a Cancel gombbal. Ezek után a Windows 7 elveszítette a meghajtót.

Második D meghajtó volt, nem ezen volt a Windows rendszer. Most a számítógép nem látja az SSD-t. A BIOS sem és a Windows sem.

Annyi van még, hogy a Windows nagyon lassan tölt be azóta. Gondolom látja, hogy van a gépben egy meghajtó, de nem tudja felismerni. Két-három perc múlva aztán feláll a Windows. De a lemezkezelő sem látja a D meghajtót.

Mit lehet ezzel kezdeni? Van valamilyen program, amivel helyre lehet állítani az SSD-t?

(#9729) €uro válasza €uro (#9728) üzenetére


€uro
őstag

...Megoldódott. Lekapcsoltam teljesen a PC-t. Majd újra bekapcsoltam.

(#9730) stairmaster válasza Fire/SOUL/CD (#9727) üzenetére


stairmaster
tag

Szia!

Köszi a választ, amúgy Windows 7 Home prémiumot használok! :) Szerintem nem verte szét a rendszert, csak értetlenül álltam, a reakció előtt, hogy egyszer gyorsan betöltődik másszor nem. amúgy mindig szabályosan kapcsolom le a gépet. :R

(#9731) Simivok


Simivok
senior tag

Az SSD-nek mennyire árt az, hogyha elég sűrűn flight simulatorozok? A betöltésnél elég sok dolgot kell betöltenie...

Galaxy S23 256GB Cream

(#9732) Qru válasza Simivok (#9731) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az olvasás nem árt neki (így a pályabetöltés sem), korlátlan ideig olvashatóak (elvielg), csak az írás fárasztja a nand-okat.
Olyan játékot nem érdemes futtatni róla mi sokat ír, pl gyakori játékállás mentés miatt.

#nincsbennetarcsi

(#9733) zeusz55


zeusz55
senior tag

SSD után a data HDDt van jelentősége hogy a SATA2 1-2-3-4 portba dugom, esetleg DVD előttibe vagy utániba???

[ Szerkesztve ]

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#9734) Qru válasza zeusz55 (#9733) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem nincs, kötheted bármelyikre. .

#nincsbennetarcsi

(#9735) piRate_nEx


piRate_nEx
aktív tag

Nah, egy 3 óra alatt csak sikerült normálisan megcsinálni, hogy a HDD APM kikapcsoljon. Persze, hogy a quietHDD nem működik, ha van SSD bent, így új progi: hdparm...

[ Szerkesztve ]

The glass is already broken.

(#9736) nónéjm


nónéjm
tag

Sziasztok,

Holnap egy ismerősöm gépét fogom újrahúzni, egy Samsung SSD-re fog a win7 kerülni. Megnéztem a biosba a "SATA mód"-ot és az IDE-n van. Viszont a másik lehetséges választás nem AHCI, ahogy az egyik cikkben le van írva, hanem RAID. Namost ez érdekes. Ez egyenértékű az AHCI-val, válasszam azt, vagy maradjon IDE-n? (Vagy lehet, hogy bios frissítés kéne? Azt viszont nem nagyon szeretném... Amúgy most derült ki számomra is, hogy van egyáltalán IDE és AHCI... én majdnem két éve IDE-n használom a SSD-m... :) )

Válaszaitokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#9737) BTminishop


BTminishop
aktív tag

sziasztok,win7et rakok a gépemre és szeretnék valakit megkérni,hogy irja le pontról-pontra az installáció folyamatát(részletesen ha lehet) Köszönöm szépen! :)

(#9738) realmadrid92 válasza BTminishop (#9737) üzenetére


realmadrid92
tag

Mármint a windows7 telepítési folyamatát?
mert ez egy SSD topik :D

Win7 topik
itt le van írva részletesen am: WIN7 telepítése lépésről lépésre

[ Szerkesztve ]

(#9739) BTminishop válasza realmadrid92 (#9738) üzenetére


BTminishop
aktív tag

ja arra gondoltam,hogy kell felrakni a win7et ssdre.

[ Szerkesztve ]

(#9740) MrCsiT válasza nónéjm (#9736) üzenetére


MrCsiT
addikt

Én a helyedben rákeresnék a lap tulajdonságainál a kézikönyvben - vagy, állítsd át, jelenik-e meg új menüpont, miután RAID-re állítottad? - de IDE-n nem hagynám.
BIOS frissítés ma már még a régebbi lapokra is megy win alól, jó kis frissítő progik vannak, én nem félnék tőle, hogy a futó win alól frissítsek BIOS-t(a régi win alól, esetedben). Kb annyi, hogy kis program, 3x kék csík végigmegy, restart, elépsz BIOS-ba, beállítod amit szeretnél (nálam pl. hogy ne legyen boot logo, ventivezérlés hogy menjen, ilyenek vannak állítva), majd mentés.
Egyébként nem hiszem, hogy újabb BIOS-ában a lapnak ez az IDE/RAID változna, ez miatt nem kell frissítened, ha más fontos változás nincs. Alapszabály szerintem, hogy akkor frissítek BIOS-t, ha KELL valamiért, egyébként jól működő BIOS-t nem.
Apróság: ha kérdezel, add meg a lap típusát, így a reagálónak egyszerűbb a dolga.. ;)

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#9741) zeusz55


zeusz55
senior tag

Tudom már lerágott csont, ezért irom offba, tengap voltam kábel csere előtt és a giga laphoz kapott fekete kábelen fel van tüntetve a SATA 6Gbps sebesség.... visszaolvasva, a fórumon ezt kamunak vélem. Lehet bármilyen különbség sata és sata kábel között, erezetben!?

[ Szerkesztve ]

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#9742) worxland válasza zeusz55 (#9741) üzenetére


worxland
addikt

nincs

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#9743) Tamoo válasza zeusz55 (#9741) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Gondolom kábel minőségben, anyagtisztaságban lehet különbség. De kis hosszon valószínűleg mind tudja a sata3 sebességét.

(#9744) Rexcor


Rexcor
őstag

Sziasztok!

A samsung magician program jelzi, hogy van új firmware, és az lenne a kérdésem, hogy ha frissítem akkor előtte mentsem le az adatokat, vagy történhet esetleg valami, ha nem tudja frissíteni? Az op. rendszer ezen van rajta és nem akarom, ha valami miatt esetleg nem indulna el a gép, mert valami hiba történt a frissítés során.

(#9745) Qru válasza Rexcor (#9744) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Minimális az esélye, hogy történne vmi az ssd-vel frissítés közben de a fontos adatokat azért mentsd le inkább, abból bajod nem lehet.

#nincsbennetarcsi

(#9746) Rexcor válasza Qru (#9745) üzenetére


Rexcor
őstag

Rendben, köszönöm.

(#9747) Lacpac


Lacpac
őstag

Sziasztok,

Most költöznék ssd-re.
A rendszer már telepítés után is nyögvenyelősen indult.
Fekete képernyő fogadott rögtön az első rendszerinduláskor.Csak úgy indult el hogy az összes meghajtót csatlakoztattam.
Feltelepítettem a frissítéseket, progikat amiket használok.
Most reggel pedig megint nem jut el a bejelentkező képernyőig. Legjobb esetben addig eljut hogy Windows betöltés. A pontocskák már nem jönnek hogy ablakká álljanak össze.

Most bármit csinálok csak fekete képernyő. Nem akarom a telepítést újrakezdeni.

Mit lehet ilyenkor tenni?

(#9748) WiZARD


WiZARD
addikt

Van egy lassan 2 éves Samsung 830-as 256 gigás SSD-m. Nagyjából gond nélkül működik, de az elmúlt időben volt 1-1 windows fagyásom, ami gyanúsan a HDD led folyamatos világításával kezdődött, majd 1-2 perc alatt tök befagyott az egész, és jött a kékhalál/restart. A hibaüzenetből (kernel data inpage error) ssd hibára is lehet következtetni...

Most feltettem hdsentinelt és crystal info-t, hogy megnézzem mit írnak az SSD-re, az alábbi kép fogadott:

Mire számíthatok vajon? Nagyon rosszak ezek az értékek? (Az ultra ata crc error az egy rossz kábeltől lett ilyen magas, még régebben, szóval azzal az értékkel nem kell foglalkozni)
Van valami ellenőrző eljárás (mint hdd-nél a felület teszt), amivel rendesen meg lehet vizsgálni az ssd-t? (sima felület tesztet próbáltam, elvileg végigolvassa, hibát nem jelzett)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#9749) Casanova*


Casanova*
veterán

érdemes letiltani az átviteli energiagazdálkodást? intel 520 ssd-ém van.

,,Az átviteli energia kezelése
Az átviteli energia kezelése (LPM) lehetővé teszi a SATA eszköz energiatakarékos üzemeltetését. Passzív időszakban vagy hiányzó vagy nem használt eszközök esetén az eszköz felé menő SATA összeköttetés kis energiafogyasztásra áll be. Az LPM automatikusan visszaállítja a SATA-összeköttetést aktív tápállapotúra, ha I/O-kérések várnak az adott összeköttetésre.,, ezt nem igazán értem. :N

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#9750) karlkani


karlkani
aktív tag

Az normális, hogy durván két hét alatt (azóta játszom ismét D3-val) az írt adatmennyiség ~300 GB-ról felkúszott közel 1300 GB-ra? :F

A játék nem az SSD-n van, HDD-ről fut, ezt a rengeteg adatot a lapozófájlba írta. Ma ~11 órát ment eddig a gép, ebből szerintem több, mint a fele nem játékkal telt. Így is közel 75 GB volt a napi írás HDS szerint.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.