Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#21151) Vakegérke válasza celf (#21149) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szia!

Szerintem frissítsd a BIOS-t. Ami meg a sebességet illeti, SATA2 porton ne várj csodát. Abban biztos vagyok, hogy pörgősebb lett a masinád.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#21152) celf válasza Vakegérke (#21151) üzenetére


celf
őstag

Így van, amúgy volt már korábban egy SSD benne, csak azt még 2011-ben vettem, és nem figyeltem, hogy állítsam be a BIOS-t és egy idő után valamiért nem bootolt be a rendszer, aztán szétkaptam az egész gépet és nem is raktam össze mostanáig.

akkor nekimegyek a BIOS-nak elsőkörben :)

amúgy win 8.1-et akarok majd rárakni pendrive-ról végül.

(#21153) Vakegérke válasza celf (#21152) üzenetére


Vakegérke
veterán

Azt még tegyük hozzá, hogy a mutatott képernyőn nem az van, hogy driver-t nem talál, hanem HDD-t (SSD-t), szóvak drive-t.

Mielőtt frissíted a BIOS-t, állítsd "Load Optimized Default"-ra.
Egy kis segítség.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#21154) celf válasza Vakegérke (#21153) üzenetére


celf
őstag

Tényleg, ezt félreolvastam!

Hú, köszi a linket! Épp nézegetem a neten, mit kéne, hogy kéne.
Windows USB/DVD Download Tool-al gondoltam megoldom valahogy, épp win 8.1 felrakásán ügyködtem, és lehetséges, megtudtam volna oldani azzal valahogy, de akkor átolvasom először ezt! köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#21155) celf válasza Vakegérke (#21153) üzenetére


celf
őstag

egyébként volt még egy ilyen screen is

sőt, azóta van egy WD 500GB-os HDD is rákötve, és ugyanígy kiírja a No drives found-ot.

(#21156) celf válasza celf (#21155) üzenetére


celf
őstag

Bocs a sok post-ért, közben frissült a BIOS, sebesség nem lett jobb, de ugye erre számítani lehetett.

Azért örülök, hogy új a BIOS, nem voltam megelégedve a régivel, emlékszem, hogy iszonyú válogatós volt RAM terén a lap, és ezért húzni sem engedte nagyon magát az egész rig. És valahogy lomha volt BIOS navigálás közben is. Most ez javult. Úgyhogy köszi a tanácsot! :)

[ Szerkesztve ]

(#21157) Vakegérke válasza celf (#21156) üzenetére


Vakegérke
veterán

Fel a fejjel. Nem a teszt eredménye a lényeg, hanem a sebesség érzete, amit az SSD nyújt.
Használd egészséggel a gépedet. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#21158) Emperor_ válasza celf (#21155) üzenetére


Emperor_
addikt

Az a tippem, hogy az elején az ide portokat nézi végig.
Van ide port a lapodon?

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#21159) Emperor_ válasza jbauer05 (#21148) üzenetére


Emperor_
addikt

Kell egy kulso vinyo.
Erre lemented ami kell.
Csak az ssd.t rakotod a gepre. Telepites menete. Beallitasok az osszefoglaloban levo linkeken.
Ost telepited.
Ha kesz akkor radugod a regi hdd.d.
A friss oprendszerrel torlod regig hdd.t. majd leformazod.
Radugod a kulso hdd.t a kulso hdd.rol visszamasolod a regi hdd.re a dolgaid.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#21160) ro_bert17


ro_bert17
őstag

Sziasztok!
Adott egy sok éves W7 notebook. Anno egy 320-as hdd-n született, majd klónoztam egy 80-as ssd-re. Ezt egy 160-asra. Eddig minden szép, és jó volt.
Nem rég visszaköltöztettem a 80-asra, és észrevettem hogy az alignálás nem korrekt.
Lehet ezzel kezdeni valamit?

(#21161) RaGi91 válasza RaGi91 (#21150) üzenetére


RaGi91
senior tag

Időközben a windows feladatkezelőben találtam egy olyan opciót, hogy enegedélyeztem az I/O írások oszlopát, és megtaláltam a bűnöst a random 3-8Mb/s-es írásokra. Nem tudom, hogy ezt miért csinálja de a billentyűzetem (Asus Strix Tactic Pro) driver szoftvere írt ilyen sokat, hogy 12 nap üzemidő alatt 2.5TB-t írt. Napi több mint 200 MB-t. Grat az asusnak, írtam is nekik, hogy ez nem normális. Kíváncsi leszek csinálnak-e egyáltalán valamit.

(#21162) celf válasza Emperor_ (#21158) üzenetére


celf
őstag

igen, azt hiszem van! az lehet a bűnös?

Vakegérke: kösz, nagy a különbség :) bár még friss a win-install, ilyenkor mindíg hasít. Azért vettem bele még egy kis ramot, így, 4GB-al már a böngészés sem szörnyű. Olyanokat néha már a chrome, hogy kevésen műllott, hogy kivágjam az egész konfigot a kukába.

Ugyanez az SSD-projekt lesz most a barátnőm Macbook Pro-ján, csak ott valahogy meg kéne tartsam a régi OS-t, mindennel együtt. Úgyhogy ott még lesz egy kis előkészület.

(#21163) celf válasza RaGi91 (#21161) üzenetére


celf
őstag

az durva!
edit: bocs, ezt elnéztem, először azt láttam, csak 1GB ram van a gépedben, ezért én arra fogtam volna :B

[ Szerkesztve ]

(#21164) vlevi válasza celf (#21155) üzenetére


vlevi
nagyúr

Azt a no drive-t véletlenül nem az IDE vezérlő írja ki?
Nekem is a korábbi lapomban, ami hasonló korú volt, volt még ide vezerlő. Érdemes letiltani a biosban, ha nem használod, felesleges masodperceket besz el a boot időből.
A sata2-nek meg tényleg ennyi a max sebesseege. De a hdd-hez kepest nem is a !ax sebesseg a nagyondurva kulonbseg, hanem a veletlenszerű elérés, ahol a hdd sosem tud 4-5 megabytenál többet, az ssd pedig ott is hasít. Ez az, ami miatt ssd-vel sokkal gyorsabb a rendszer.

Macos gépen pedig keresni kell egy hdd klonozo progit. Windowsra van sokfele, acronis trueimage, macirum, paragon backup, satobbi.
De macra nem tudom, sosem lattam macet.

[ Szerkesztve ]

(#21165) Emperor_ válasza celf (#21162) üzenetére


Emperor_
addikt

Siman.
Mint latod vlevi kollega szerint is az lesz az.
A letiltas jo otlet. Ket harom masodperc nyerheto vele. Mert akkor nem szkenneli vegig a nem letezo ides eszkozoket.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#21166) Emperor_ válasza RaGi91 (#21161) üzenetére


Emperor_
addikt

75 tb utan ugrik a gari.
Valami okosat tegyel!

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#21167) RaGi91 válasza Emperor_ (#21166) üzenetére


RaGi91
senior tag

Már az előbb rájöttem az okára, úgyhogy ideiglesen hogy megoldottam. Letöröltem a programot a picsbe és írtam az Asus-nak, hogy alkossanak valamit, mert ez így nem helyzet, hogy SSD mellé nem tudom használni a billentyűzet driverjét, ráadásul nem is olcsó darab. Most így a napi írott mennyiség 200+GB/d helyett lement 3GB/d alá.
Ha adnak ki valamilyen fw frissítést a billentyűzethez, akkor adok neki még egy esélyt, addig pedig bemakróztam mind3 profilomat, azt eltároltam a bill. memóriájába és hardveres üzemmódban használom.

[ Szerkesztve ]

(#21168) Bodor válasza Emperor_ (#21165) üzenetére


Bodor
veterán

Azon a lapon van Gigabyte vezérlős IDE és SATA port is, először azokat nézi át a bios, nincs ezzel semmi gond, nekem is ilyen lapom volt.
GIGABYTE SATA2 chip:

1 x IDE connector supporting ATA-133/100/66/33 and up to 2 IDE devices
2 x SATA 3Gb/s connectors (GSATA2_0, GSATA2_1) supporting up to 2 SATA 3Gb/s devices

(#21169) bonifa333


bonifa333
aktív tag

Sziasztok!

Vettem egy ssd-t, Intel 520 240gb-os, még bő fél éve. Most gondoltam beteszem a t410-es laptopomba.
Betettem, telepítettem rá tiszta win7-et és a sentinel azt írja ki 3X-i indítás után, hogy 220gb adatforgalom volt rajta.
Ez normális? Mi okozhatja ezt?
Köszönöm a válaszokat.

(#21170) bonifa333


bonifa333
aktív tag

Sziasztok!

Az intel520 240 gb-ra a gari 5 ev. Iraslimit van nala?

Koszi a valaszt

(#21171) nemethchek19


nemethchek19
aktív tag

Sziasztok!

Kicsit eltérnek a gyári értékektől a mérési eredményeim, ezért kérdeznék tőletek. Érdemes e ezzel mélyebben foglalkozni vagy így is megfelelőek sebességek?

SSD: Samsung 850 Evo 250 GB

(#21172) Emperor_ válasza RaGi91 (#21167) üzenetére


Emperor_
addikt

Számomra érthetetlen, hogy miért ír egy bill. vezérlő szoftver ennyit :U .
Még jó, hogy kiszúrtad :K .

(#21168) Bodor
Köszi az infót!
Letiltással felesleges bajlódni?

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#21173) celf válasza Emperor_ (#21172) üzenetére


celf
őstag

Megnézem, hátha ki lehet szedni valahogy az IDE-t, nem bánnám, ha nem gondolkozna el a drive-ok létezésén minden bootnál.. :)

[ Szerkesztve ]

(#21174) xuldar válasza nemethchek19 (#21171) üzenetére


xuldar
őstag

Teljesen jók az eredmények. A gyári maxot kb. laborban lehet csak elérni max.highend konfiggal, és ha a csillagok együttállása is megfelelő.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#21175) Emperor_ válasza bonifa333 (#21170) üzenetére


Emperor_
addikt

Kb a fele lenne realis. Persze ezt igy tavba nehez megitelni. Mert nem tudom mi mindent telepitettel meg.
Azt tanacsolom egy hetig vizsgald me minden este. Hogy mennyi iras volt aznap. Ird be ide az eredmenyeket.
Az intel nem ad irasi limitet. A wear levelling 1re csokkeneset nezi. De aggodalomra semmi ok egy hatvan gigas 520ast direkt kinoztak folyamatosan 180 tb.nal tartott legutobb.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#21176) PitLee


PitLee
őstag

A Samsung SSD-t használóktól kérdezném, hogy "OS optimization" menüpontnál az "Advenced" fülnél a "Set" oszlop alatti érték az most az ép beállítottat értéket mutatja vagy azt jelzi, hogy ha megnyomom az lesz aktív ?

(#21177) sz.j


sz.j
nagyúr

Az hogy és mitől lehet, hogy a "felhasználói élmény" lefuttatásakor a kiváló teljesítményű és kondíciójú Kingston V+200 120GB-os SSD a kapott 5,9 pontjával a leggyengébb láncszem a rendszeremben?
Még az i5 4590 prociba integrált vga is jobb eredményt kapott ...
Az SSD-teszt eredménye a # 21124 hsz-an látható.

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#21178) FrozenThrone


FrozenThrone
aktív tag

Sziasztok!

Olyan dolog működhet hogy rendszernek lenne egy SSD, adattárolásra pedig 2x 3TB WD RED Raid 1 -ben? Trim menne? illetve AHCI mód vagy RAID mód kéne bios beállításnak? Asrock Z97 Extreme4 alaplapban szeretném kivitelezni a dolgot.

[ Szerkesztve ]

"Abban az egyetlen percben benne volt életem minden boldog pillanata."

(#21179) Apucy01 válasza FrozenThrone (#21178) üzenetére


Apucy01
őstag

Szia
Nekem is ssd van a redszernek és két vinyó adatnak bár nem Raid ben de müködik.

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#21180) FrozenThrone válasza Apucy01 (#21179) üzenetére


FrozenThrone
aktív tag

Itt pont a RAID lenne az érdekes, azt tudtam hogy SSD -mellett több HDD nem okoz gondot.

"Abban az egyetlen percben benne volt életem minden boldog pillanata."

(#21181) Qru válasza sz.j (#21177) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az élmény index nem mérvadó igazából. Nézzél egy sebesség tesztet, ha az rendben van akkor nincs miért aggódnod.

#nincsbennetarcsi

(#21182) Emperor_ válasza FrozenThrone (#21178) üzenetére


Emperor_
addikt

Nagyjából 2 utat látok a probléma megoldására:
- el kell mélyülni az alaplap BIOS-os részében,
- el kell kezdeni kísérletezni :)) .

Amit biztosan tudunk:
SSD-nak lehetőleg AHCI mód kell a TRIM-hez, de IDE módban is megy.
A RAID-hez RAID mód kell.

A valódi kérdés az, hogy tudja e az alaplapod ezt a beállítást pld:
SATA0: AHCI
SATA2: RAID
SATA3: RAID

Ha nekiállnék kísérletezni, akkor:
- lementenék minden fontos adatot,
- felírnám egy papírra a mostani SATA port beállításokat,
- leszedném az összes SATA-s eszközt,
- kipróbálnám a fenti beállítást,
- újraindítanám a gépet,
- ha minden OK akkor kipróbálnám rádugott eszközökkel,
- valószínűleg kell majd a RAID-et konfigurálni, de ez már nem e topic témája.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#21183) ro_bert17 válasza ro_bert17 (#21160) üzenetére


ro_bert17
őstag

Erre tud valaki megoldást?
Több éves, jól belakott op. rendszer. Nem szeretném újra húzni.

(#21184) xuldar válasza FrozenThrone (#21180) üzenetére


xuldar
őstag

Nekem is így van pár éve. RAID módot állíts be a BIOS-ban, és figyelj arra, hogy megfelelő driver legyen az SSD-hez, legyen TRIM.

[ Szerkesztve ]

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#21185) FrozenThrone válasza xuldar (#21184) üzenetére


FrozenThrone
aktív tag

Köszi :R

"Abban az egyetlen percben benne volt életem minden boldog pillanata."

(#21186) Sera26 válasza FrozenThrone (#21178) üzenetére


Sera26
aktív tag

Szia!

Ugyanezzel a feladattal küzdöttem az egyik céges gépünknél.
Sajnos az itt javasolt RAID módban nem bootolt az SSD WIN7 alatt így más megoldást kellett.

Végül az SSD maradt AHCI módban, a két HDD pedig szoftveresen lett tükrözve az itt leírt módon.
Egyelőre nekünk megfelel, hosszabb távon majd meglátjuk.

(#21187) oravecz56 válasza ro_bert17 (#21183) üzenetére


oravecz56
aktív tag

Szia
[link]
Itt eltudod a műveletet olvasni.

Oszika

(#21188) ro_bert17 válasza oravecz56 (#21187) üzenetére


ro_bert17
őstag

Köszi a választ!
Őszintén meg vallva ehhez a részhez is sötét vagyok. Olvastam már régebben is ezt a cikket, de nem vágom ebből, hogy egész pontosan mit is kellene tennem...
Készítek egy backupot, leformázom az ssd-t, és visszállítom a mentést? Ettől még ugyan úgy a rossz mbr kerül vissza nem? Egyébként évek óta acronist használok, nem volt gondom vele eddig.

(#21189) Bodor válasza ro_bert17 (#21188) üzenetére


Bodor
veterán

(#21190) bonifa333 válasza Emperor_ (#21175) üzenetére


bonifa333
aktív tag

Szia!

Köszönöm az információt.
Most kiszedtem a laptopból, visszatettem a régi 160gbos nem ssd-és samsungot.

Jaj, még egy érdekességet fedeztem fel.
Az új ssd-vel az akku időm jelentősen lecsökkent.
3 óráról 2 órára, pedig épp, hogy növekednie kellett volna. Erről mit gondolsz?

Köszönöm a segítséget és szép napot!

(#21191) ro_bert17 válasza Bodor (#21189) üzenetére


ro_bert17
őstag

Ez szerint letöltöttem a gparted iso-t, eltoltam 1-el, majd lett egy jó kövér fekete hibaképernyőm, 0xc0000225 hiba kóddal.

(#21192) Emperor_ válasza bonifa333 (#21190) üzenetére


Emperor_
addikt

Szívesen!

Eltérés abból adódhat, hogy más a fogyasztásuk.
Intel 520 240GB
Mi a másik SSD pontos típusa?

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#21193) icp1970


icp1970
senior tag

Sziasztok.samsung 840 MZ-7TD250 250Gb ssd röl szeretném tudni ,hogy ez most az evo vagy a pro sorozatba tartozik?Google ezt adja ki,de nekem ebből nem derül ki semmi[link] :R

(#21194) LeslieG Jr. válasza icp1970 (#21193) üzenetére


LeslieG Jr.
őstag

Szia!

Ha jól tudom ez a típus MLC lapkás azaz standard változat lehet. De ez már szerintem nem kapható. A 850-es sorozatot ajánlom. A 840-es sorozat lassan kifutó tipus lesz.

u.i.: Az a baj hogy ezt némelyik oldal MLC-snek írja egy másik oldal pedig TLC-snek írja. De az biztos hogy sok helyen már nem kapható.

[ Szerkesztve ]

CM Centurion|Corsair VX550 550W|Asrock Z170 Pro4+Intel i5-6600K+CM Hyper 212 EVO|Kingston 2x8GB 2400MHz DDR4|Kingston HyperX 240GB SSD|Samsung 840 EVO 250GB SSD|WD 500GB 16MB SATA III|WD 1.5TB 64MB SATA II|WD 2TB RED 64MB SATAIII|ASUS R9 270 DirectCU 2GB|LG DVD-RW|Logitech MX510|

(#21195) xuldar válasza icp1970 (#21193) üzenetére


xuldar
őstag

840-ből csak a pro volt MLC-s, a másik 2 TLC-s. Az írási sebességből ítélve ez tutira TLC-s, a pro minden változata 500MB/sec körülit tudott. A seriesnél csak simán 840 van, így tehát ez nem is evo lesz.

A TLC és MLC lapkák nem keveredtek a típusok között, minden 840 és 840evo TLC-s volt, és minden pro MLC-s.

[ Szerkesztve ]

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#21196) icp1970 válasza xuldar (#21195) üzenetére


icp1970
senior tag

Köszönöm a válaszokat.

(#21197) Bodor válasza ro_bert17 (#21191) üzenetére


Bodor
veterán

Hm. Hát sajnálom, más ötletem nincsen.

(#21198) Emperor_ válasza Emperor_ (#21192) üzenetére


Emperor_
addikt

A masik most akkor hdd volt?
Az energia gazdalkodasi beallitasokat erdemes megnezni. Lehet hogy korabban finomhangoltal rajta valamit. Most meg az alapbeallitasok vannak.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#21199) ro_bert17 válasza Bodor (#21197) üzenetére


ro_bert17
őstag

Aú! :( Kb. 5 éves telepítés. Elég jól használom, nagyon fájdalmas lenne az újra telepítés.

Más valaki esetleg bármilyen ötlettel, megoldással??

(#21200) Doky586 válasza ro_bert17 (#21199) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"5 éves telepítés. Elég jól használom"
Egy agyonhasznált 5éves telepítést pont ideje újrarakni.. :K
(adat-mentés, és jegyzetelgetés /serialok, programnevek, új program-verziók keresgélése/ után)

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.