Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6851) mr.nagy válasza Fire/SOUL/CD (#6765) üzenetére


mr.nagy
tag

Szia!

Még egy kis segítség kellene! Most így néz ki a kód:
Private Sub CommandButton1_Click()

Sheets("tábla").Activate

Dim myPic As Object
Set myPic = Sheets("tábla").Pictures.Insert(Sheets("adatok").Range("C1"))
myPic.Left = Sheets("tábla").Range("C5").Left + ((Sheets("tábla").Range("C5").Width - myPic.Width) / 2)
myPic.Top = Sheets("tábla").Range("C5").Top + ((Sheets("tábla").Range("C5").Height - myPic.Height) / 2)
End Sub

Azt, hogyan lehetne megoldani, hogy vizsgálja meg van e már kép az adott helyen és ha igen akkor törölje?

Üdv,
András

[ Szerkesztve ]

HMNote10Pro

(#6852) mr.nagy válasza mr.nagy (#6851) üzenetére


mr.nagy
tag

Időközben magam is törtem a felyem és egy ilyen kódot csináltam:
Private Sub CommandButton1_Click()

Sheets("tábla").Activate

On Error Resume Next
ActiveSheet.Shapes("kép").Select
Selection.Delete

On Error GoTo 0

Dim myPic As Object
Set myPic = Sheets("tábla").Pictures.Insert(Sheets("adatok").Range("C1"))
myPic.Left = Sheets("tábla").Range("C5").Left + ((Sheets("tábla").Range("C5").Width - myPic.Width) / 2)
myPic.Top = Sheets("tábla").Range("C5").Top + ((Sheets("tábla").Range("C5").Height - myPic.Height) / 2)
myPic.Name = ("kép")
End Sub

Eddig úgy tűnik, hogy működik, de ha van jobb özlet nyitott vagyok rá és megköszönöm!

HMNote10Pro

(#6853) neilszab


neilszab
őstag

Sziasztok!

Esetleg enm tudja vki hogy hol/hogyan lehet végérvényesen kikapcsolni ezt az idióta automatikus dátumformátum felismerést? :W :W

Elég jól ismerem az Excelt, tudom az apró kis trükköket ahogy ki lehet játszani ezt a funkciót (aposztróf használata, szövegként bevitel, stb...), de most olyan problémába ütköztem, hogy ezek használata további más problémákat szül és már a tököm kivan vele, hogy az Excel folymatosan jobban tudja, hogy én mit szeretnék. :(((

Nem lehet ezt végérvényesem kilőni valahogy?

A probléma:
egy másik szoftverből egy rakás eltérő jellegű oszlopot kell beillesztenem az Excelbe, melyben szerepelnek összeg oszlopok is a követlező formában: pl 1,234,123.24

De, hol van tizedes jegy, hol nincs, hogy 2 tagú, hol 3, az összeg lehet akár 1-től sokmillióig különböző variációkban és eddig bármilyen formát/trükköt próbáltam, hogy normál számba konvertáljam át, mindig vmilyen gebasz volt vmelyik variációval.

Köszi SZépen!

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#6854) neilszab válasza neilszab (#6853) üzenetére


neilszab
őstag

A dolog másik része (ahol meg a másik irányból akadok el), hogy szépen beillesztem szövegként a számokat, keres --> cserével kiszedem a "," jeleket, a "."-okból "," csinálok és átrakom szám formátumba, de igán ám, de nehány ránézésre teljesen normálisnak látszó számot (pl.: 660) továbbra is szövegként értelmez és kiírja hibaként, hogy szövegként tárolt szám. A 6600-nál meg már remekül működik, egyből számként felismeri, de a mezei 660 már nem tetszik neki, "Ő" is és én is tisztában vagyunk vele, hogy az egy szám, mégsem rakja át, csak hibaként jelzi :F

Ezt miért csinálhatja?

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#6855) perfag válasza neilszab (#6854) üzenetére


perfag
aktív tag

Annyi azért még kellene, hogy milyen módszerrel hozod át az adatokat. Ctrl-C és Ctrl-V, vagy valami köztes formátumba mentesz a másik progiból és ezt nyitod meg az Excellel, ... more input, please
(Jézusom, vasárnap éjjel 4-kor már/még dolgozol? Vagy másik időzónában élsz?)

(#6856) Fire/SOUL/CD válasza neilszab (#6853) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Automatikus dátumfelismerés
Nem tudom, hogy ezt véglegesen ki lehet-e kapcsolni, de pl Excel 2007 esetén 2 darab kattintással orvosolható.

A probléma
Abból indulok ki, hogy ilyen "számok" lehetnek
1,123,123.12
123.12
123,123

Szóval olybá tűnik, hogy az ezres elválasztó a vessző és a tizedesjegyek elválasztója meg a pont. Nos ha ez a szitu, akkor ebben a sorrendben megoldható

1. illeszd be úgy ahogy van egy adott oszlopba az adatokat, jelöld ki az oszlopot
2. a vesszőt cseréld szóközre
3. a pontot cseréld vesszőre
4. állítsd számformátumra (bár már úgy néz ki, mintha az lenne, ezres elválasztóval, de akkor sem számformátumú a kiválasztott oszlopod)

Ha jól értettem amit írtál, akkor ezzel meg is volnánk. :DDD

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#6857) Fire/SOUL/CD válasza neilszab (#6853) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

"...de most olyan problémába ütköztem, hogy ezek használata további más problémákat szül..."
Azért ezt is kifejthetnéd egy konkrét példával, hogy mik/milyen problémák is azok konkrétan a dátummal, úgy azért könnyebb lenne segíteni.

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#6858) Fehér Mancs válasza neilszab (#6853) üzenetére


Fehér Mancs
tag

Egy alternatíva:
Az excelben be lehet állítani, hogy mit tekintsen default ezres elválasztónak és tizedesjelnek. Ha ezek mindenhol "," és "." , akkor nem fog automatikusan átformázni.
Ennek elérése:
Eszközök -> Beállítások -> Nyelvfüggő.

Másik lehetőség, hogy a területi beállításokban próbálod meg átállítani az exportált fájlnak megfelelően.

(#6859) Sickboy25


Sickboy25
addikt

Sziasztok

Nah egy nagy segítségre lenne szükségem....
Lenne egy excel tábla példaul: P3 és V25 között van egy komplett táblázatom. Ennek az összes cellájára, hogy tudok írni olyan képletet, ha a cellába beírok egy számot, akkor ne a számot adja ki, hanem számolja ki egyből, hogy az x-nek hány százaléka!
Tehát van X / Y = Z és ha én a cellába beírom az X számot, akkor enter után a Z-t dobja ki..., és Y állandó.

Létezik ilyesmi?

[ Szerkesztve ]

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#6860) Delila_1 válasza Sickboy25 (#6859) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Így nem lehet, de van más megoldás.
Vegyük, hogy a P3:V25 tartomány 5 százalékát akarod kiszámolni.
Beírod az eredeti számokat a tartományba.
Egy cellába (mindegy hova) beírsz 100-at, egy másikba 5-öt.
Másolod a 100-at (Ctrl+c), kijelölöd a tartományt, jobb klikk, Irányított beillesztés, Osztás.
Másolod a 5-öt, kijelölöd a tartományt, jobb klikk, Irányított beillesztés, Szorzás.

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#6861) ulrik19 válasza Delila_1 (#6860) üzenetére


ulrik19
tag

vagy írsz egy cellába 0.5-öt (50%-ot) és csak azzal szorzás :)

Bár a kérdés szerintem nem ez volt.

Makróval meg lehet oldani. Figyelni kell a munkalap change eseményét, és ha a módosult cella a figyelt tartományban van, akkor lefuttatni egy rövid kódot, miszerint a most beírt számot ossza le egy előre definiált és rögzített cellában lévő értékkel, majd lecseréli erre a módosult cella tartalmát. Amire figyelni kell, hogy ez a felülírás is módosítási eseményt hoz létre, ami könnyen végtelen ciklusba fut... Sajnos most nincs időm megírni, de biztosan lesz rá válasz valakitől :)

...az élet igazságos, mert pl. akinek rövidebb az egyik lába, annak hosszabb a másik...

(#6862) Delila_1 válasza ulrik19 (#6861) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Én megírtam, de hibás eredményt ad, éppen azért, mert a kiszámolt értéket új eseménynek veszi, és azzal is elvégzi a műveletet. És így folytatódik.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#6863) ulrik19 válasza Delila_1 (#6862) üzenetére


ulrik19
tag

Én ezt egy globális (sub-on kívül deklarált) boolean változóval szoktam megoldani. Alapban mondjuk IGAZ értékre van állítva. Amikor a felhasználó beüt egy új értéket, elindul a hozzá kötött esemény, melynek az elején megnézem, hogy ez a változó IGAZ-e. Ha igen, akkor továbbfut, ha nem, akkor IGAZ-ra állítom és kilépek a sub-ból. Ha fut tovább a kód, akkor rögtön HAMIS-ra állítom a változót, megváltoztatom a cella értékét. Mivel HAMIS, nem fog lefutni még egyszer ez a kódrészlet. De biztosan van rá szebb megoldás is :)

...az élet igazságos, mert pl. akinek rövidebb az egyik lába, annak hosszabb a másik...

(#6864) Fire/SOUL/CD válasza Delila_1 (#6862) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Pedig elég egyszerű és szerintem már Te is használtad korábban ezt a megoldást, nevezetesen hogy le kell tiltani az eseményeket. Vagy rosszul tévedek? :DDD

Private Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Range)
Application.EnableEvents = False
MsgBox "Ez a cella módosult: " & Target.Address
MsgBox (Range(Target.Address))
Range(Target.Address) = Range(Target.Address) * 0.05
Application.EnableEvents = True
End Sub

Fire.

UI: Persze most hibakezelés nincs, nem nézem meg hogy üres-e az adott cella, vagy ha nem üres, akkor lehet-e értelmezni számként stb stb, de a lényeg benne van...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#6865) Fire/SOUL/CD válasza Sickboy25 (#6859) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Képen

Makró-kód

Private Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Range)

X = Range(Target.Address)
Y = 50
On Error Resume Next
If Not Intersect(Range("P3:V25"), Range(Target.Address)) Is Nothing Then
If X <> "" Then
Application.EnableEvents = False
Range(Target.Address) = Y / X * 100
Application.EnableEvents = True
End If
End If
On Error GoTo 0

End Sub

Amit állíthatsz, az az Y(állandó, én most 50-nek vettem) illetve az adattartomány(esetünkben P3:V25). Természetesen ebben a tartományban nem lehet a táblázat fejléce csak számadatok. Amennyiben pl betűt is tartalmaz a cella(mert véletlenül melléütsz), akkor nem történik semmi, bekerül amit beírtál, nyilván nem lehet vele számolni.

Fire.

UI: Ha azt akarod kiszámolni, hogy hány százaléka X-nek Y, akkor korábban rossz képletet adtál meg. Helyesen Y/X*100... ;]

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#6866) ulrik19 válasza Fire/SOUL/CD (#6865) üzenetére


ulrik19
tag

X / Y * 100, csak a felvezető szöveg félreérthető volt, mivel először X-nek írta a viszonyítási alapot, majd utána X-szel az értékeket és Y-nal az alapot jelölte. (szerintem)

Az Application.EnableEvents = False hasznos volt, nem ismertem. Köszi! :)

...az élet igazságos, mert pl. akinek rövidebb az egyik lába, annak hosszabb a másik...

(#6867) Delila_1 válasza Fire/SOUL/CD (#6865) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Csatlakozom az előttem szólóhoz, én sem ismertem, és én is köszönöm.

Sicboy25
A
Range(Target.Address) = Y / X * 100 sor helyesen
Range(Target.Address) = X / 100 * Y

Az Y=50 helyett megadhatod egy cella címét, amiben a % van, pl.: Y=Range("P1")

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#6868) Sickboy25


Sickboy25
addikt

Köszönöm mindenki segítségét, ki fogom próbálni... :R

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#6869) Fire/SOUL/CD


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Delila_1, Ulrik19
Kösz a korrekciót, most már van 3 képlet, valamelyik csak jó lesz Sickboy25 fórumtársunknak. :DDD

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#6870) Delila_1


Delila_1
Topikgazda

Furcsa eset történt velem.
Valahol ezt láttam: Selection = Munka1.Range("A1")
Ezt a hivatkozást ki akartam próbálni, és egy másik lapról indítottam (a Munka1!A1-be beírtam előtte egy számot). Az eredmény Antal (!) lett.
A Munka1 változtatása nélkül a sort betettem egy ciklusba, mire produkált nekem 40 nevet az indító lapon egy oszlopban.
Feltámasztottam a leesett államat, és elkezdtem gondolkozni. A beállításoknál vannak előregyártott egyéni listáim (nevek, helységnevek, római számok, foglalkozások, stb.), hogy szükség esetén előkaphassam a feladatba illőt.
A most kihozott névsor viszont nem egyezik a jelenlegi névsorommal, de magyar nevek.
Az XLSTART menüben pihen egy régebben megírt Munkafüzet.xlt nevű sablonom, ami az Excel indításakor betöltődik. Ebben olyan beállításokat hajtottam végre, mint pl. a függőlegesen középre igazítás az összes cellában. Behívtam, megnéztem, hogy anno nem hagytam-e benne egy régi névsort, de üres minden lapja.
Mostanában mindent újra kellett telepítenem – a tápegységem ráunt a szolgálatra –, de a régi xlt-t és a personal.xls-t a lementett helyről pótoltam.
Mivel a telepítés után nem jutott azonnal eszembe, hogy az egyéni listáimat is elmentettem régebben, a nevekhez új listát vittem be. A többit már az elmentettből pótoltam.

Meglehet, hogy az első névlistát valamikor a Munkafüzet.xlt-ben írtam meg, onnan másoltam be az egyéni listába, de a sablon mentése előtt kitöröltem, hiszen a sablon látszólag most is üres.

A kérdésem, honnan kerültek most elő a régi adatok?
A ciklus bevitele előtt miért nem a Munka1!A1-be bevitt számot produkálta a Selection = Munka1.Range("A1") sor?

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#6871) Delila_1


Delila_1
Topikgazda

Mióta töröm az előbbin a fejem, és most felfedeztem, hogy a régi névsor a personal.xls-ben maradt meg, és a nyúlfarknyi kis makrót véletlenül ehhez a fájlhoz írtam, nem a megnyitott üres füzethez. :DD

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#6872) neilszab válasza Fire/SOUL/CD (#6856) üzenetére


neilszab
őstag

Köszönöm Szépen perfag, Fire/SOUL/CD, Fehér Mancs a segítőkész válaszokat! :R

A "már/még"-et nehéz lenne eldönteni, bejött egy új folyamat, de a fejlesztés még nem készült el a megoldásra, így addig nekem minden éjjel - mikor még/már nem dolgozik senki a rendszerben - elő kell állítanom bizonyos adatállományokat. De most már teledobáltam makróval a cuccot, úgyhogy viszonylag hamar megvagyok vele. :B

"Nos ha ez a szitu, akkor ebben a sorrendben megoldható
1. illeszd be úgy ahogy van egy adott oszlopba az adatokat, jelöld ki az oszlopot
2. a vesszőt cseréld szóközre
3. a pontot cseréld vesszőre
4. állítsd számformátumra (bár már úgy néz ki, mintha az lenne, ezres elválasztóval, de akkor sem számformátumú a kiválasztott oszlopod)"

Ezt próbáltam én is (a vesszőt viszont én a semmire cseréltem), viszont bizonyos így keletkezett számokat (pl 3 karakter tizedes jegy nélkül) nem volt hajlandó számmá konvertálni (fura, de a 4 karakterrel már nem volt gond), hanem jelezte, hogy hiba és hogy ez bizony egy szám szöveg formában... erre én meg, hogy na nem mond... :U
De az okokat meg a logikát nem fedeztem fel benne, hogy ha tudja Ő is, hogy az egy normál mezei szám, akko' mi a f****é (csudáért) nem rakta át számba, ahogy a többit is, ahelyett, hogy itt visítozik nekem...

Ha meg nem szöveg formátumban másoltam be a táblába, akkor meg jött a hülye dátumozás...

Végül az előbbi verzióval + 1 ÉRTÉK függvény beiktatásával sikerült áthídalni a dolgot, de ettől függetlenül eléggé felháborít, hogy mindenféle trükkel kell élni ahhoz, hogy sima kikapcsolás helyett meg tudjam kerülni ezt az idióta funkciót...

Köszi Szépen még egyszer a segítséget!

Amúgy megnyugtatásként közlöm, hogy a Hétfő délelőttöt végigaludtam :)

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#6873) Delila_1 válasza neilszab (#6872) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Az ÉRTÉK függvény helyett egyszerűbb a cellát 1-gyel szorozni.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#6874) Sickboy25


Sickboy25
addikt

Sziasztok

ismét itt :D

Most egy olyan problémám lenne, hogy adott egy táblázat, ilyesmi értékekkel pl.: A1: 600 és mondjuk A13 -nál beírtam egy képletet, hogy =A1/420 és kidobja az értéket, ezzel nincs is baj, de utána már nem számol automatikusan, viszont ha kézzel írmo be a képletet, akkor megint számol... Miért van ez?

Nem én csináltam a táblázatot, nekem csak az értékeket kellene korrigálnom, de így nehéz, ha nem számol automatikusan.

Előre is köszi

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#6875) Fire/SOUL/CD válasza Sickboy25 (#6874) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Tehát ha A1-be újra beírsz egy számot, akkor nem változik A13.

Próbáld meg kézzel frissíteni a lapot, F9 billentyű, ha így frissül az érték, akkor ellenőrizd, hogy az automatikus számítás be van-e kapcsolva.

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#6876) Sickboy25 válasza Fire/SOUL/CD (#6875) üzenetére


Sickboy25
addikt

köszi így megváltozott, most megkeresem az automatikus számítás kapcsolót. :R

Azt is megtaláltam, így már szuper! Köszi a gyorsaságot, most megint melózhato :( :DDD

[ Szerkesztve ]

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#6877) Relisys


Relisys
senior tag

Hello!

Van két oszlopom( eladási ár, darabszám) és a teljes bevételt szeretném kiszámolni. Kb 30 termékről lenne szó, ha külön külön számolom ki minden terméket és a végén összeadom öket az nagyon sok munka. Ráadásul 12 hónapra kell elkészitenem:S
Van erre valami függvény?

(#6878) Fire/SOUL/CD válasza Relisys (#6877) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

A oszlopban eladási ár, B-ben darabszám, akkor C1-be írd ezt a képletet =A1*B1
Megfogod a C1 cella jobb alsó sarkát és végigmásolod, ameddig kell. Ha ezzel megvagy, akkor meg a C oszlop utolsó cellája alá beteszel egy =SZUM(C1:C1234) függvényt.
(értelemszerűen, a szum függvény tartománya, az C1-től ameddig a C-ben vannak adatok)

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#6879) Delila_1 válasza Relisys (#6877) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A SZUMHA függvényt nézd meg a súgóban.
Előtte irányított szűrővel kigyűjtheted valahova a termékeket, és a szumha függvénnyel az ezekhez tartozó összeget gyűjteted ki.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#6880) Csakénvagyok


Csakénvagyok
őstag

Elkélne egy kis segítség!

Excel táblázatban adott egy oszlop, aminek a színe vátozni kellene, a melette lévő oszlopban beírt számok szerint (ha kisebb akkor piros, egyenlő akkor sárga, ha nagyobb színtelen). Feltételes formázással ezt megtudtam csinálni, viszont többszáz poziciónál 4 táblázaton keresztül kellene cellánkét változtattnom. Egy megoldást keresnék hogy oszloponként andjam meg a feltételt. Még bonyolódik ott is hogy van néhány sor, ami be nem számok írodnak, csupán elválasztó sorok kiszínezve.

Hogy erthetőbb legyek mellékele egy képet is:

A harmadik oszlop színét kell a negyedik oszlop értéke szerint vátoztattni.

(#6881) Delila_1 válasza Csakénvagyok (#6880) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Előbb jelöld ki a teljes tartományodat a címsor nélkül, és add meg az első feltételt. A darab2 függvény az A oszloptól az utolsó oszlopodig számoljon, én G-ig írtam be.
Második lépésként a C oszlopot jelöld ki (C2-től lefelé), ami már tartalmazni fogja az első kritériumot, és add hozzá a másik kettőt.
A formátumot át tudod másolni a többi táblázatodra is.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#6882) Delila_1 válasza Csakénvagyok (#6880) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A 3. feltétel nem "nagyobb,mint", hanem "egyenlő".

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#6883) Csakénvagyok válasza Delila_1 (#6881) üzenetére


Csakénvagyok
őstag

Köszönöm, valami hasonlót akartam elérni. Sajna az ithoni gépemen nem 100%osan tudom letesztelni, mivel OOo van Ubuntu alatt (a formátumok nem igazán passzolna). Majd holnap lecsekkolom

szerk: Ha eggyenlő akkor sárga lesz, viszont nem lesz sárga az üresen hagyott mező is?

[ Szerkesztve ]

(#6884) Delila_1 válasza Csakénvagyok (#6883) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A darab2 függvény az első a 3 feltétel közül. Ez azt mondja a feltételes formázásnak, hogy ha üresek a sorban a cellák, akkor zöld legyen a háttér.
Úgy vettem észre, hogy a feltételes formázásnál nem mindegy a feltételek sorrendje. Tapasztalatom szerint úgy működik, hogy megvizsgálja az első feltételt, ha az igaz, beállítja a formátumot, és kilép a formázásból. Ha nem igaz az első, akkor a 2. feltételt vizsgálja, és így tovább.
Ezért tettem előre az üres sor vizsgálatát, mert ahogy írod, mikor a C és D oszlop cellája is üres, akkor egyenlő.
Ki is próbáltam, jól működik.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#6885) Fire/SOUL/CD válasza Delila_1 (#6884) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Nem vagyok benne biztos, de szerintem minden feltétel meg lesz vizsgálva, függetlenül attól, hogy igaz avagy hamis. Pont ezért került be pl a 2007-esbe, hogy meg lehet "állítani" a feltételek feldolgozását. Leállítás, ha igaz
De még1x mondom, nem vagyok benne 100%-ban biztos...

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#6886) Delila_1 válasza Fire/SOUL/CD (#6885) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A 2003-nál még nem lehet leállítani.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#6887) Fire/SOUL/CD válasza Delila_1 (#6886) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

És a 2003-ban hány darab feltétel lehet max? Úgy rémlik, hogy talán 3 a maximum... :U
2007-ben sem tudom a max-ot, de az biztos, hogy 5-6 feltétellel már dolgoztam.

#6888
Thx az infót...

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#6888) Delila_1 válasza Fire/SOUL/CD (#6887) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Három, a negyedik az alapbeállítás.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#6889) Delila_1 válasza Fire/SOUL/CD (#6885) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Igaz a sorrend fontosságára vonatkozó feltételezésem.
Megváltoztattam a sorrendet, és az üreseket azonosnak értelmezte. Azonosak is, de ebben az esetben a kitöltetlenségük az elsődleges szempont.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#6890) Fire/SOUL/CD válasza Delila_1 (#6889) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Öööö, bocs de ma adóbevallásokat töltögettem szinte egész nap, egy kissé meg vagyok zakkanva. :DDD
Ezt most úgy szájbarágósan leírnád még1x, mert egy kukkot nem fog fel az agyacskám belőle...

Fire.

UI: De lehet, hogy ma ne is írd le, holnap reggel inkább elolvasom még1x, addigra talán javulást mutatok... :DDD

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#6891) Delila_1 válasza Fire/SOUL/CD (#6890) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A #6881-ben leírt formázásnál fontos, hogy a darab2 függvényes legyen az első, másképp nem azt érjük el a formázással, ami a cél.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#6892) Fire/SOUL/CD válasza Delila_1 (#6891) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Oksa, így érthető(korábbi HSZ-ed is biztosan, csak nem ma) :DDD
Úgy lehetne ezt letesztelni, ha lenne olyan feltétel, hogy kisebb vagy egyenlő/nagyobb vagy egyenlő. Magyarul csinálsz(én ma biztosan nem :DDD ) 3 feltételt

1. ha egyenlő
2. ha kisebb egyenlő
3. ha nagyobb egyenlő

Természetesen 3 különböző színre "festenék" a cellát. Mivel az egyenlő mindháromban benne van, ezért mindegy lenne a feltételek közti sorrend, mert mindig a legalsó/legutolsó feltétel teljesülne, hisz ott is megvizsgálod az egyenlőséget. Ha ez igaz, akkor bizonyítottuk, hogy az összes feltételen végigmegy, még akkor is, ha a legelső igaz is.

Na remélem, ezt meg én nem fogalmaztam túl bonyolultan... ;) (meg jó az okfejtésem és egyáltalán kivitelezhető)

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#6893) Csakénvagyok válasza Delila_1 (#6891) üzenetére


Csakénvagyok
őstag

Én sem értem miért nem írja felül a harmadik fügvény az elsőt? Végül is ha nem lép ki a formázásból az üres cella egyenlő értéket ad az üres cellával! Vagy megint elnéztem valamit?

(#6894) Delila_1 válasza Fire/SOUL/CD (#6892) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Ma friss fejjel gondold át, és rájössz, hogy a tegnapi tesztem szépen bizonyítja a 'ciklus'-ból való kilépést. A 3. feltétel nem írja felül az elsőt. Ha nem lépne ki, csak sárga és piros színek jelennének meg.

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#6895) Fire/SOUL/CD válasza Delila_1 (#6894) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Igen, ma már "lőn világosság"... :DDD Csak ez meg egy másik kérdést vetett fel bennem, nevezetesen, akkor miért van/mi értelme a 2007-ben fellelhető Leállítás, ha igaz lehetőségnek, a feltételes formázások listájában? :F

A válasz egyszerű: [link]
A "A szabályértékelés leállítási idejének ellenőrzése a Leállítás, ha igaz jelölőnégyzet használatával" résznél van a lényeg...Egyszerűen kompatibilitási okokból vezették be a 2007-től, részletek a linkben.

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#6896) Csakénvagyok válasza Delila_1 (#6881) üzenetére


Csakénvagyok
őstag

Szoval az elso feltetel nem dolgozik, a tobbi tokeletesen mukodik.

(#6897) Fire/SOUL/CD válasza Csakénvagyok (#6896) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Egy másik lehetséges megoldás: Példa Szabályok

Ha ez sem úgy működik, ahogy szeretnéd, akkor rosszul értelmeztem... :DDD

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#6898) Delila_1 válasza Csakénvagyok (#6896) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Az első feltételnél kitetted a $ jeleket?
Figyeltél arra, hogy melyik feltételnél szerepel "A cella értéke", és melyiknél "A képlet értéke"?
Ennek működnie kell.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#6899) Delila_1 válasza Csakénvagyok (#6896) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Itt a kép.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#6900) Relisys válasza Fire/SOUL/CD (#6878) üzenetére


Relisys
senior tag

Köszi mindkettőtöknek

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.