Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6651) DopeBob


DopeBob
addikt

Sziasztok,

ha Excelben beszúrok egy új alakzatot, akkor az 'Objektum elhelyezése' tulajdonság alapértelmezés szerint az 'Áthelyezés és átméretezés a cellákkal együtt'. Van arra valami lehetőség, hogy az 'Áthelyezés a cellákkal, de a méret marad' legyen az alapértelmezett beállítás? :F

MZ/X

(#6652) HGTimber


HGTimber
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni!

Excelben szeretnék makrót készíteni:

Van egy excel táblázat, melyben felvannak sorolva egy oszlopban a "tárolók" száma (pl: 10101, 10102, 10103..., 10501, 10502,..., 231607...) és ezek mellett egy másik oszlopban felvannak sorolva, hogy az adott tárolóban milyen számu tárgy van elhelyezve (egy tárolóban több tárgy is bevan tárolva (pl: 60402 számu tárolóban van 2759, 2764, 2760, 2763 számu tárgy).

Olyat szeretnék készíteni, hogy legyen egy cella ahova beírhatom a keresett tárgy számát, majd egy "KERESÉS" gomb megnyomása után kiírja a keresett tárgy tároló-számát egy bizonyos cellába.

Remélem érthetően írtam le.

A segítséget előre is köszönöm!

Üdv!

(#6653) Forza_JUVE


Forza_JUVE
aktív tag

Sziasztok!

Képletekkel kapcsolatban kérnék 1 kis segítséget.
Inkább illusztrálnám, úgy egyszerűbb! :)

A kérdésem az, h milyen fügvénnyel lehet kiiratni a bankok nevét a B oszlopba a kódok alapján??

Köszi előre is! :R

(#6654) ulrik19 válasza Forza_JUVE (#6653) üzenetére


ulrik19
tag

B2-be: FKERES(A2;$D$2:$E$7;2) vagy angol verziónál VLOOKUP(A2,$D$2:$E$7,2)

[ Szerkesztve ]

...az élet igazságos, mert pl. akinek rövidebb az egyik lába, annak hosszabb a másik...

(#6655) Delila_1 válasza HGTimber (#6652) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A kép szerint a D2 cellában add meg a keresendő tárgy számát (nevét). Fontos, hogy fölötte lévő cellában az a név szerpeljen, ami a táblázatodban az oszlop címe.
Állj a táblázaton belül, ahonnan elő akarod csalni a tárolás helyét.
Az Adatok/Szűrő/Irányított szűrő menükbe lépve előjön a párbeszéd doboz, ahol a példának
megfelelően add meg az értékeket. Az eredmény az F és G oszlopokban jelenik meg.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#6656) zoo8800


zoo8800
veterán

Üdv.

Ezt meg hogy? :D


:))

rip and tear, until it is done

(#6657) ulrik19 válasza zoo8800 (#6656) üzenetére


ulrik19
tag

Az oszlopnevekre gondolsz? (vagyis számokra)

Eszközök/beállítások/általános/S1O1 stílus...

...az élet igazságos, mert pl. akinek rövidebb az egyik lába, annak hosszabb a másik...

(#6658) zoo8800 válasza ulrik19 (#6657) üzenetére


zoo8800
veterán

Az volt a bibi, köszi :)

rip and tear, until it is done

(#6659) Delila_1


Delila_1
Topikgazda

Néhány tipp, amivel meglephetitek ápr. 1-én a kollégáitokat:

A mennyiségeket tartalmazó celláik formátumát az egyéni kategóriában állítsátok át náluk az alábbiak közül valamelyikre.
;-# ##0; csak a negatív számokat mutatja
;; semmit sem mutat
;;0 csak a nulla értéket mutatja
"Pozitív";"Negatív";"Zéró" itt már nem is írom, mi lesz az eredmény
# ##0;"Vigyázz, ez negatív érték!";"Ezzel még osztani sem lehet!" itt sem írom ki

Az első pontosvessző előtti rész a pozitív számokra vonatkozik, az utána lévő a negatívokra, a második pontosvessző utáni a nullára.

Másféle:
# ##*@ ez jó széles cellában mutat jól, mert a cellában a szám után az a karakter (itt a @) látható, amit a * után írtatok, mégpedig annyiszor, hogy kitöltse a cella teljes szélességét.
"Rövid szakmai szöveg " # ##0 a szám beírása után a szöveg is látszik a cella bal oldalán.

Az egyes cellákon állva a szerkesztőlécen látszik az érték, és műveleteket is végre lehet hajtani velük, de magukban a cellákban csak az látható, amit beállítottatok a formátumban.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#6660) Fire/SOUL/CD válasza Delila_1 (#6659) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Jó munkaközösség lehet ott felétek is... :DDD
Ilyen "viccet" én is már elkövettem annó, csak egy "apró" hiba csúszott a számításba, nevezetesen hogy másnap kórházba kerültem vesekővel és a vizsgálatok, meg fetrengés közepette nem tudtak elérni az akkori kollégák, ezért 2-3 napig nem használták a táblázatokat, nem tudták mi törpént az Excel-el. :))

Na azóta nem viccelődöm ilyennel... :DDD

Azért nem gondoltam volna, hogy ilyen "gonoszka" is tudsz lenni, de roppant mód díjazom ;]

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#6661) Delila_1 válasza Fire/SOUL/CD (#6660) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szia!

Tanulság: ne növessz vesekövet!

Delila

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#6662) Delila_1


Delila_1
Topikgazda

Egy Excel feladat:
[Itt megtaláljátok]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#6663) ulrik19 válasza Delila_1 (#6662) üzenetére


ulrik19
tag

Hmmm, látom vicces kedved van ma :)

...az élet igazságos, mert pl. akinek rövidebb az egyik lába, annak hosszabb a másik...

(#6664) Delila_1 válasza ulrik19 (#6663) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Ma is, süt a nap, jó idő van. ;)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#6665) Forza_JUVE válasza ulrik19 (#6654) üzenetére


Forza_JUVE
aktív tag

Köszi!! :R :)

(#6666) Fehér Mancs


Fehér Mancs
tag

Valaki tudja, hogy hogyan lehet a destop háttérképét excel makróval megváltoztatni? Jól jönne így április 1 előtt. :))

(#6667) Delila_1 válasza Fehér Mancs (#6666) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Azt nem tudom, de változtatsd meg inkább a használatos lap hátterét egy auto_open nevű makróban:

ActiveSheet.SetBackgroundPicture Filename:= "útvonal\filenév.kiterjesztés"

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#6668) Fehér Mancs válasza Delila_1 (#6667) üzenetére


Fehér Mancs
tag

Ez is jó, de a desktopra gondoltam első körben, viszont meg is találtam a megoldást.

(Ha valakit érdekel:
Option Explicit

Private Const SPIF_UPDATEINIFILE = &H1
Private Const SPI_SETDESKWALLPAPER = 20
Private Const SPIF_SENDWININICHANGE = &H2

' Enter the following Declare as one, single line:
Private Declare Function SystemParametersInfo Lib "User32" Alias "SystemParametersInfoA" (ByVal uAction As Integer, ByVal uparam As Integer, lpvParam As Any, ByVal fuWinIni As Integer) As Integer

Private Sub Command1_Click()
Dim filenm As String
Dim x As Long
filenm = "c:\winnt\Bgt.bmp"
' Enter the following two lines as one, single line:
x = SystemParametersInfo(SPI_SETDESKWALLPAPER, 0&, filenm, SPIF_UPDATEINIFILE Or SPIF_SENDWININICHANGE)
End Sub

(#6669) zsotesz81


zsotesz81
senior tag

Az FKERES függvényt nem lehet rávenni valahogy arra, hogy egy táblázatban ne balról az első oszlopban keressen egy megadott értéket hanem mondjuk a harmadikban?

(#6670) Lackó86


Lackó86
tag

Sziasztok!

Excelben hogy lehet megadni azt pl Ha függvénnyel esetleg:

pl a cella 23,6548971 akkor rossz
ha viszont 23 tehát egész akkor jó
Egész számokra ha egész (és még pozítív is) akkor "ok"

Előre is köszi!

üdv.: Laci!

jambi

(#6671) Delila_1 válasza Lackó86 (#6670) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

=HA(ÉS(A1>0;INT(A1)=A1);"OK";"NEM OK")

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#6672) Lackó86 válasza Delila_1 (#6671) üzenetére


Lackó86
tag

Ott a pont!!!

Köszi! :C

jambi

(#6673) Delila_1 válasza Lackó86 (#6672) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Pont itt?

Szívesen.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#6674) Delila_1 válasza zsotesz81 (#6669) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Ne az FKERES függvényt alkalmazd.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#6675) zsotesz81 válasza Delila_1 (#6674) üzenetére


zsotesz81
senior tag

Hát ez nekem nem jött be, azt írta, hogy körkörös hivatkozás. Mondjuk lehet én csesztem el valamit. Úgy van a táblázatom, hogy A oszlopban nevek, C oszlopban a pénzük, és egy külön táblában szeretném sorba rendezni őket pénz szerint. A pénzt sorba rakom a nagy függvénnyel és melléjük keresném ki a neveket.

(#6676) Delila_1 válasza zsotesz81 (#6675) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#6677) Delila_1 válasza zsotesz81 (#6675) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A képlet vége lemaradt a szerkesztőlécről.

=INDIREKT("A"&HOL.VAN(F2;C:C;0))

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#6678) zsotesz81 válasza Delila_1 (#6677) üzenetére


zsotesz81
senior tag

így már jó, köszi

(#6679) Delila_1 válasza zsotesz81 (#6678) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szivi.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#6680) Lackó86


Lackó86
tag

köbgyököt hogy lehet ? :S

[ Szerkesztve ]

jambi

(#6681) Fire/SOUL/CD válasza Lackó86 (#6680) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Ez egy kis matek, pl ugye 27 köbgyöke az 3. A gyök hatvánnyal is kifejezhető, mert az a szabály, hogy a gyökértéket(27) emelem a gyökkitevő(3) reciprokára(1/3). :K Azaz

=HATVÁNY(27;1/3)
=HATVÁNY(A1;1/3)

Ebből logikusan következik, hogy n-ed fokú gyök sem okozhat problémát
=HATVÁNY(x;1/n)

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#6682) Lackó86 válasza Fire/SOUL/CD (#6681) üzenetére


Lackó86
tag

jujj tényleg! ez füst volt részemről! :) :)

köszi!

jambi

(#6683) Forza_JUVE


Forza_JUVE
aktív tag

Sziasztok!

Diagramkészítésben kérnék 1 kis segítséget.
Adva van 1 néhány oszlopos táblázat. Az egyik oszlopban, 2féle adat van, legyen X és Y. Mindkettő előfordul párszor az oszlopban. váltakozva. Hogyan tudok diagramot csinálni, mondjuk csak az oszlop X adataiból ?

Köszi előre is!! :R

(#6684) Forza_JUVE


Forza_JUVE
aktív tag

... és még 1 kérdés: hogy lehet excelből exportálni (mondjuk 1 táblázatot) txt fájlba??

(#6685) zsotesz81


zsotesz81
senior tag

Azt szeretném megcsinálni, ha egy cella tartalma (pl. A14) üres akkor az egész sort rejtse el.
Írtam rá makrót:
If Cells(14, 1) = "" Then
Row("14:14").Select
Selection.EntireRow.Hidden = True
End If
Viszont futáskor azt mondja, hogy sub or function not defined. Mi a gondja?

(#6686) ulrik19 válasza Forza_JUVE (#6683) üzenetére


ulrik19
tag

rakd ABC sorba az adott oszlopot, így az egyformák egymás után jönnek. Vagy csinálj irányított/autoszűrőt erre az oszlopra.

...az élet igazságos, mert pl. akinek rövidebb az egyik lába, annak hosszabb a másik...

(#6687) ulrik19 válasza Forza_JUVE (#6684) üzenetére


ulrik19
tag

mentsd el pl. csv formátumban (mentés másként/lent pedig válasszad ki, hogy .csv)

...az élet igazságos, mert pl. akinek rövidebb az egyik lába, annak hosszabb a másik...

(#6688) ulrik19 válasza zsotesz81 (#6685) üzenetére


ulrik19
tag

ha pontosan ennyiből áll a makró, akkor hiányzik a subrutin kezdete és vége (legalábbis a hibaüzenet erre enged következtetni. tehát:

Public Sub elrejtes()
ide jön a kódod
End Sub

(a kód neve elrejtes lesz, persze ide bármi mást megadhatsz)

[ Szerkesztve ]

...az élet igazságos, mert pl. akinek rövidebb az egyik lába, annak hosszabb a másik...

(#6689) zsotesz81 válasza ulrik19 (#6688) üzenetére


zsotesz81
senior tag

Sub és End sub van, mert ezt már egy létező és eddig működő makróba raktam bele. De kipróbáltam úgy is, hogy külön eljárásból hívom meg de akkor is ugyanez a hibaüzi, egyébkén a row-t jelöli ki.

(#6690) zsotesz81 válasza ulrik19 (#6688) üzenetére


zsotesz81
senior tag

önmagában az elrejtés egyébként működik csak az if utasítással együtt nem akar menni.

(#6691) Fire/SOUL/CD válasza zsotesz81 (#6690) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Hát nem tudom, hogy működhet "önmagában", de sebaj... ;]

NEM Row, hanem Rows, módosítsd a megfelelő sorban és működni fog. :K

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#6692) zsotesz81 válasza Fire/SOUL/CD (#6691) üzenetére


zsotesz81
senior tag

így már jó, köszi. Pedig úgy emlékszem egyszer ma már kipróbáltam a rows-al :F

(#6693) Fire/SOUL/CD válasza zsotesz81 (#6692) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Szerintem csak túl sokat foglalkoztál az Excel-el, egy ideig ne foglalkozz vele, szellőztesd ki a fejed. Fáradtan/"zúgó aggyal" ugyanis egy s betű hiányát(Row vs. Rows) már nem veszi észre az ember, csak szenvedés van... :N

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#6694) zsotesz81


zsotesz81
senior tag

Azt meg lehet valahogy csinálni, hogy egy gombnyomásra bejöjjön egy olyan ablak amin van 10 név egymás alatt és mindegyik név mellett van egy jelölőnégyzet. Majd pl. a nevek alatt van egy újabb gomb, amit ha megnyomok akkor egy bizonyos összeget annyi felé oszt ahány jelölőnégyzet be van jelölve, és azoknak osztja akik nevénél be van jelölve?

(#6695) Lackó86


Lackó86
tag

Sziasztok

Hogyan lehet felfelé kerekíteni pl 36,44445-et 40 re?

Előre is köszi!

üdv.!

jambi

(#6696) jozefgucci1


jozefgucci1
addikt

Üdv !

Egy olyan kérdésem lenne ,hogy ha több excel van megynyitva akkor egy idő után elkezd nekem szinkronizálni és felmegy a procihasználatom 100%-ra.Ezt a szinkronizálást hol lehet kikapcsolni ?

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#6697) Delila_1 válasza Lackó86 (#6695) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

=KEREKÍTÉS(36,44445;0)
vagy a fixen beírt szám helyett egy cellahivatkozás.

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#6698) Fire/SOUL/CD válasza Delila_1 (#6697) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Az sajnos nem kerekít 40-re. :N Ez igen =KEREKÍTÉS(A1;-1)

zsotesz81
Az ablak alatt Form-ot értesz és a nevek száma(és ebből adódóan a jelölőnégyzetek száma is) változó?

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#6699) Delila_1 válasza Fire/SOUL/CD (#6698) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Igaz, nem figyeltem a 40-re. :(

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#6700) Fire/SOUL/CD válasza Delila_1 (#6699) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Sebaj én sem vagyok biztos, hogy teljesen megfelel Lackó86-nak, mivel ez a megoldás ugyebár kétírányba kerekít, azaz 35,44445-t 40-re, míg 34,44445-t meg 30-ra.
Ha az a cél esetleg, hogy mindig felfelé kerekítsen, akkor nyílván még kell egy kis módosítás, de majd talán megtudjuk... ;)

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.