Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6601) pschio válasza Delila_1 (#6600) üzenetére


pschio
őstag

"Mentés másként"-nél is csinálja, ha megpróbálok rámenteni. Amúgy nem mindig csinálja. Van amikor elmenti minden gond nélkül. :(

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#6602) Delila_1 válasza pschio (#6601) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

És ez a kiterjesztés?!

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#6603) Azura


Azura
csendes tag

Sziasztok

a következő problémákra keresnék megoldást, ha valaki tud megoldást és meg is osztja velem azt nagyon megköszönöm.

- excelben kéne kombinált legördülő listát létrehoznom, értsd: van egy legördülő lista amiből kiválasztok egy értéket (eddig megy) és utána attól függően, hogy mit választok ki, ajánlja fel egy másik legördülő lista az értékeket. pl.: A1 cellába kiválasztom, hogy PC/Notebook/Minitor és attól függően hogy mit választottam, ajánlja fel a B1 cella legördülő listája, a megfelelő gyártót, mondjuk pc01, pc02, pc03, ha PC-t választottam...

- másik hasonló kérdés lenne, hogy hogyan lehet, azt megoldani, hogy ha kiválasztok egy éréket egy legördülő listában, akkor annak következtében blokkoljon bizonyos cellákat. pl.: kiválasztom az A1-ben hogy PC, akkor a C1-ben ne tudjak megadni képátmérőt, viszont, ha Monitort választok, akkor engedélyezze.

Előre is nagyon köszönöm a válaszokat
Azura

(#6604) Delila_1 válasza Azura (#6603) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Példa:
A Munka2 lap A oszlopában felsorolod a termékeket (PC, Notebook, Monitor). Az oszlopot kijelölöd, és nevet adsz neki (Beszúrás/Név/Név megadása), legyen a név Termékek.
Ugyanezen a lapon a B oszlopba beviszed a PC típusokat (gyártókat, vagy amit akarsza PC-kről), ennek az oszlopnak a neve egyezzen meg a Termékek oszlopban található nevével, vagyis PC névvel illetsd. A következő oszlopba a következő termék adatait vidd fel, és az oszlop neve egyezzen meg a következő termékkel.

A Munka1 A1 cellájába érvényesítés kerül. Adatok/Érvényesítés. A Megengedve legördülőből a Listát választod, a Forráshoz =Termékek kerül.
A Munka1 B1-ben a forrás =INDIREKT(A1)

A második kérdésedet pontosítanod kellene. A blokkolandó cellák pontos helye, és a különböző feltételek ismerete szükséges hozzá. A cellák zárolása csak a lapvédelem bekapcsolása után hajtódik végre, de makróval meg lehet oldani, hogy valamilyen feltételtől függően más-más cellák legyenek zároltak.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#6605) G-play


G-play
csendes tag

Sziasztok!

Két problémám van!

1.
Van egy megformázott Excel táblázatom, amit különböző adatokkal külön (pl.:C:\munka\1 ;C:\munka\2 ;C:\munka\3 ;;C:\munka\4) könyvtárakba szeretnék úgy elmenteni, hogy egy választó gombbal lehessen a célkönyvtárat kiválasztani és egy adott cella értéke legyen a fájl neve!

2.

Az adatokat egy másik táblázatból veszi. Csak hogy értsétek, ez egy "recept" gyüjtemény lenne, és az alapanyagok egy külön táblázatban vannak felsorolva a kilós áraikkal! A lényeg az lenne, hogy ha a megadott cellába elkezdem beírni az egyik alapanyag nevét, akkor ajánlja fel a lehetőségeket az alapanyaglistából!

Remélem nagyjából érthető voltam!

Előre is köszönöm a segítségeteket!

(#6606) Azura válasza Delila_1 (#6604) üzenetére


Azura
csendes tag

Köszönöm a választ már működik is :)

Akkor pontosítanám a második kérdést:

Ott is legördülő menüvel kéne megoldani, hogy ha valaki kiválasztja mondjuk az a1, a2, a3... cellában, hogy hol van a telephely, akkor ha az adott telephelynek van emelete (b1), szárnya (c1) akkor ki lehessen tölteni azokat, ha nincs akkor ne.
A helyszínek legyenek mondjuk h01, h02, h03, h04, h05 és a h01-nél és a h02-nél van emelet és szárny, a többinél nincs.

Köszönöm előre is a segítséget
Azura

(#6607) Delila_1 válasza Azura (#6606) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A 3. legördülő megengedve: =indirekt(a1&Th)

A (termék és)Th nevű listában sorolod fel a Termékek egyes tagjaihoz tartozó helyiségeket.
Jó kis képzavarral, az előbb az első terméked a PC volt. A PC-hez tartozó földszint, emelet és szuterén a PCTh nevű oszlopban lesz, a monitorhoz tartozóak pedig a MonitorTh nevezetűben. :DD

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#6608) sonar


sonar
addikt

Sziasztok,

Van egy 45k soros excelem amiből ki kellene gyűjtenem azokat a sorokat amik "L1_L1" sorokat tartalmaznak. Irtam egy rövid makrót, de nagyon lassú a dolog. Valami más ötlet, hogy hogyan tudnám gyorsan kinyerni az adatokat?

Sub Macro1()

i = 9
x = 1
Do While Not (Cells(i, 1)) = ""
'xpoz = InStr(1, Cells(i, 1), "ERR-607")
xpoz = InStr(1, Cells(i, 1), "MOVE_L1_L1")
If xpoz > 1 Then
Cells(x, 3) = Cells(i, 1)
x = x + 1
End If
Loop
MsgBox "OK"
End Sub

üdv
sonar

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#6609) Azura válasza sonar (#6608) üzenetére


Azura
csendes tag

köszönöm szépen a segítségeket, minden működik

(#6610) ulrik19 válasza sonar (#6608) üzenetére


ulrik19
tag

Ha a keresett szövegdarabbal kezdődnek a vizsgálandó cellák, akkor talán az ABC-rendezéssel és az algoritmus kicsi átalakításával némileg gyorsítható.

illetve ha pár kiértékelést átalakítasz (de ez nem biztos, hogy gyorsít, sosem teszteltem)

pl.

meddig = 50000 ' persze ezt kiszámolni valahogy előtte, pl. darabteli()-vel
For i = 9 to meddig
If InStr(1, Cells(i, 1), "MOVE_L1_L1") > 1 Then
Cells(x, 3) = Cells(i, 1)
x = x + 1
End If
Next i

[ Szerkesztve ]

...az élet igazságos, mert pl. akinek rövidebb az egyik lába, annak hosszabb a másik...

(#6611) Delila_1 válasza G-play (#6605) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Az elsőhöz beírod a könyvtárakat egy oszlopba úgy, hogy a végén is legyen "\" (C:\munka\3\).
A C1-ben létrehozol egy érvényesítést - lásd #6604. Az E1-be beírod a fájlnevet.

Sub Ment()
Dim ut As String
Dim FN As String

ut = Range("C1")
FN = ut & Range("E1") & ".xls"

ActiveWorkbook.SaveAs Filename:=FN, FileFormat:= _
xlNormal, Password:="", WriteResPassword:="", ReadOnlyRecommended:=False _
, CreateBackup:=False

End Sub

Ez a makró azt csinálja, amit kértél.

A második kérdésedhez az FKERES függvényt alkalmazd.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#6612) Delila_1 válasza Azura (#6609) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Ennek örülök, szívesen.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#6613) Delila_1 válasza sonar (#6608) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Gyorsabb, ha az Excel saját keresőjét használod.
A keresőbe beviszed az L1_L1-et, és a "Listába mind" gombbal kiíratod a találatokat.
A lista tartalmát kijelölöd, és indítod az alábbi makrót:

Sub gyűjt()
Dim KövSor As Range
Set KövSor = Sheets("Munka2").Range("A" & Rows.Count).End(xlUp).Offset(1).EntireRow
Selection.EntireRow.Copy KövSor
End Sub

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#6614) ulrik19 válasza Delila_1 (#6613) üzenetére


ulrik19
tag

a keresésnél van a "listába mind"? lehet, hogy ez nálam (2000-es excel) még nincs benne?

Én egyébként most az irányított szűrőt próbálom rávenni a dologra, ami elvileg tud ilyen kigyűjtést, de nem akarja az igazságot... Mármint valamiért nem jól szűr.

...az élet igazságos, mert pl. akinek rövidebb az egyik lába, annak hosszabb a másik...

(#6615) ulrik19 válasza Delila_1 (#6613) üzenetére


ulrik19
tag

egyébként biztos voltam benne, hogy Te tudsz majd valamilyen beépített megoldást a dologra :)

...az élet igazságos, mert pl. akinek rövidebb az egyik lába, annak hosszabb a másik...

(#6616) Delila_1 válasza ulrik19 (#6614) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A 2003-ban már van.
A soronkénti ciklusnál nagyságrenddel gyorsabb a Find, azt is lehet ciklusba foglalni.
Lekérdezed a találat sorszámát, és figyeled, hogy nem csökkent-e az előző találat sorszámához képest, mert a find az utolsó találat után kezdi a keresést a lap tetejétől.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#6617) Delila_1 válasza ulrik19 (#6615) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Én nem voltam olyan biztos benne. :)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#6618) ulrik19 válasza Delila_1 (#6616) üzenetére


ulrik19
tag

na, most két lehetőség van:
1) amit itt írsz, az egy másik megoldási mód, mint amit kicsivel korábban írtál
2) ugyanaz a megoldás, viszont akkor nem értem :)

...az élet igazságos, mert pl. akinek rövidebb az egyik lába, annak hosszabb a másik...

(#6619) ulrik19 válasza Delila_1 (#6617) üzenetére


ulrik19
tag

Én igen :)

Próbáltad irányított szűrővel, ezzel egy megadott helyre lehet kiírattatni a találatokat. De nekem valamiért nem sikerült a jó megoldást kicsiholnom belőle.

A megadott feltétel:
=HA(HIBA(SZÖVEG.KERES($B$1;A5));HAMIS;SZÖVEG.KERES($B$1;A5)>=1)

ahol B1-be lehet írni a keresendő kifejezést, a lista, amiben keresni kell: A5-től indul

Sosem használtam még ezt a funkciót, a súgó alapján próbálom csinálni, de nem jó a végeredmény... Gyanítom, hogy a feltétel a rossz. Szerinted?

...az élet igazságos, mert pl. akinek rövidebb az egyik lába, annak hosszabb a másik...

(#6620) Delila_1 válasza ulrik19 (#6618) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Ez egy másik megoldás.
Az első gyorsabb, a másodiknál viszont megadhatod pl., hogy melyik oszlopok tartalmát akarod egy másik lapra kigyűjteni, vagy pl. a kigyűjtés helyén megadhatod azt a sorszámot a rekordoknál, ahol az eredeti helyükön előfordultak.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#6621) Delila_1 válasza ulrik19 (#6619) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Másképp adtam meg: =HA(HIBÁS(SZÖVEG.KERES($B$1;A6));0;1), így működik.

Legegyszerűbb lenne az L1_L1-et autoszűrővel összegyűjteni, feltételként a "tartalmaz" opciót megadva az egyéni kategóriában.
Bár az nem derült ki, hogy csak 1 oszlopban, vagy többen fordulhat elő a keresett szöveg. Több oszlopnál már gázosabb.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#6622) ulrik19 válasza Delila_1 (#6621) üzenetére


ulrik19
tag

nálam valamiért erre a verzióra sem jól működik.

így néz ki:

a kimeneti tartomány D5-nél kezdődik.

...az élet igazságos, mert pl. akinek rövidebb az egyik lába, annak hosszabb a másik...

(#6623) Delila_1 válasza ulrik19 (#6622) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A B4 legyen "kód", a képletet pedig írd be b5-től b10-ig.
A tartomány A4:B10, a szűrőtartomány A1:A2. Helyben szűrésnél ez is elég, ha más helyre akarod szűrni, és mindegyik oszlop tartalmát meg akarod jeleníteni, akkor két egymás melletti cella helyét add meg a hova kérdéshez.

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#6624) ulrik19 válasza Delila_1 (#6623) üzenetére


ulrik19
tag

na igen, plusz cellával persze, de anélkül is tudnia kellene az irányított szűrőnek, nem?

(de azért köszi :) )

[ Szerkesztve ]

...az élet igazságos, mert pl. akinek rövidebb az egyik lába, annak hosszabb a másik...

(#6625) G-play


G-play
csendes tag

Köszi Delila_1! Rengeteget segítettél! De a 2. kérdésemre visszatérve én is azt csináltam, az FKERES függvényt alkalmaztam, de akkor a cellába kell a pontos név megadás, ahoz, hogy hivatkozni tudjak rá! És mivelvan egy-két olyan név aminek a helyesírása, vagy a kötőjelessége nem mindíg egyértelmű, így azt szerettem volna ha az első pár betű leütése után kiadná a lehetőségeket...

De ha erre excelben nem igazán van lehetőség az sem baj! Így is sokat segítettél!

Köszönöm!

(#6626) Delila_1 válasza ulrik19 (#6624) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Az ir. szűrő a tartománynak azt az oszlopát szűri, amelyikhez a feltételt megadod a kritérium tartományban. Több oszlopra is adhatsz feltételt, ezek egymás mellett legyenek. Az egymás mellett lévő feltételek ÉS kapcsolatban lesznek (almafa és >3 m). Egy-egy oszlopcímhez több feltételt is adhatsz, amiket a cím alatti sorokban kell megadnod. Ezek VAGY kapcsolatúak lesznek.

Ha sok oszlop közül kevesebbnek a szűrt eredményét akarod kiíratni, a HOVA kezdősorába írd be a szűrendő tartomány oszlopcímei közül azokat, amikre szüséged van, és ez a terület legyen a hova címe.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#6627) Delila_1 válasza G-play (#6625) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szívesen.

Akkor tegyél be az oszlopod soraiba érvényesítést, ahova forrásként az alapanyagokat tartalmazó lista nevét adod meg. A #6604-es hozzászólásban megtalálod a névadás módját - ha nem ismernéd.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#6628) ulrik19 válasza Delila_1 (#6626) üzenetére


ulrik19
tag

igen-igen, ez oké. De - a súgóból kiindulva - lehet képletet is megadni. Ott azt írták, hogy vagy ne adjunk a feltételnél nevet az első sorban, vagy ha adunk is, semmiképp ne legyen azonos a lista mezőneveivel... (ezért lett nálam szöveg ill. kód)

...az élet igazságos, mert pl. akinek rövidebb az egyik lába, annak hosszabb a másik...

(#6629) G-play


G-play
csendes tag

Még két kérdés!

1. Batch fájlt hogyan tudok futtatni excelből?
2. Egyszer régebben már sikerült, de azóta sem tudok rájönni, hogy hogyan lehet azt megcsinálni, hogy egyszerre két különböző excel táblát nyitok meg egy ikonról! Azt tudom, hogy nem a szokásos módon kell elmentenem...:S

Előre is köszike.

(#6630) Delila_1 válasza G-play (#6629) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A personal.xls-be kell tenned egy makrót, amihez aztán tehetsz ki egy ikont az eszköztárra (ikonsorra).

sub megnyitás()
Workbooks.Open Filename:=útvonal & fájlnév_1.xls
Workbooks.Open Filename:=útvonal & fájlnév_2.xls
end sub

Az útvonal és fájlnév így nézzen ki: "C:\Munkakönyvtár\Alkönyvtár\Valami.xls"
A personal.xls-ről már többször volt szó itt a fórumon, ha nem ismered, keress rá.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#6631) gege71.hu


gege71.hu
addikt

Sziasztok.
Nem jövök rá az istennek sem egy egyszerű feladat megoldására.
Adott egy adattábla amiben van 3 olyan oszlop amiben mondjuk termék, ár és leírás van.
Ki kéne iratnom annak a terméknek a leírását amelyiknek a legmagasabb az ára.
kell nyilván a MAX függvény meg valami IF-es lófütty, de az összekombinálásnál valamit mindig elQ-rok :)
Angol excel.
előre is kösz!

[ Szerkesztve ]

(#6632) Delila_1 válasza gege71.hu (#6631) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Abba a cellába, ahova ki akarod íratni a leírást.
A 10-ek helyett az utolsó sorod számát írd be.

=INDIRECT("C"&MATCH(MAX(B1:B10);B1:B10;0))

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#6633) gege71.hu válasza Delila_1 (#6632) üzenetére


gege71.hu
addikt

Köszi, de egyelőre ez még nem okés. :(

=INDIRECT("F"&MATCH(MAX(D7:D336);D7:D336;0))

itt ugye nem smileyk vannak hanem kettőspont és "D".

Ha igy irom be mint fentebb:
F oszloban vannak a termékleírások.
D7-D336 közt az árak. Akkor hibás a függvény. Nem ad vissza értéket csak általános hibaüzenete.

Annak a cellának a tartalma kell nekem az F oszlopból ahol a D oszlopban megtalálja a maximum árat a függvény.
Tehát ha D55-ben van a legmagasabb ár akkor a visszaadott szöveg az F55 cellában levő leírás kell.

[ Szerkesztve ]

(#6634) Delila_1 válasza gege71.hu (#6633) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Mivel nem az 1. sorban kezdődnek az adataid, a MATCH-hoz hozzá kell adnod a fölötte lévő sorok számát, 6-ot.

=INDIRECT("F"&MATCH(MAX(D7:D20);D7:D20;0)+6)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#6635) gege71.hu válasza Delila_1 (#6634) üzenetére


gege71.hu
addikt

köszi!
igy jó, a pontosvesszők(2 helyen volt) helyett azonban vesszővel működik csak.

[ Szerkesztve ]

(#6636) Delila_1 válasza gege71.hu (#6635) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Persze, nekem magyar Excelem van. A függvények nevét átírtam, de a ;-kről megfeledkeztem.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#6637) Zenebohoc


Zenebohoc
tag

Sziasztok!
A következő problémára megoldására szeretnék segítséget kérni.
Most kezdtem itt. Bocsi, ha ismételnék, de nem olvastam végig a számos hozzászólást.
Adott egy grafikonom, melyre közelítő egyenest, görbét lehet illeszteni.
"Trendlines" Az illeszkedő görbe mellett annak egyenletét és szórásnégyzetét is meg lehet jeleníteni, a kívánt ablak kipipálásával.
Az említett adatok meg is jelennek a diagrammon.
Hogyan lehetne ezt cellába másolni, esetleg számolni az egyenletekkel?
Visual basicben így néz ki az utasítás:
ActiveChart.SeriesCollection(1).Select
ActiveChart.SeriesCollection(1).Trendlines.Add(Type:=xlLinear, Forward:=0, _
Backward:=0, DisplayEquation:=True, DisplayRSquared:=True, Name:= _
"Lineáris").Select
Visual Basicben megadva az utasítást, méginkább megköszönném.

Üdv és köszi előre is!

Nincs szebb, mint mikor az alázat csendje zenére lázad....(LGT)

(#6638) ulrik19 válasza Zenebohoc (#6637) üzenetére


ulrik19
tag

szia,

vannak erre statisztikai függvények, amelyek megadják a trend fő paramétereit.
ebből aztán bármit számolhatsz utána.

pl. TREND(), MEREDEKSÉG()

...az élet igazságos, mert pl. akinek rövidebb az egyik lába, annak hosszabb a másik...

(#6639) Zenebohoc


Zenebohoc
tag

Köszi szépen!

Nincs szebb, mint mikor az alázat csendje zenére lázad....(LGT)

(#6640) zsotesz81


zsotesz81
senior tag

Sziasztok!

Makrózásban tudtok segíteni?

(#6641) zsotesz81 válasza zsotesz81 (#6640) üzenetére


zsotesz81
senior tag

Közben kicsit visszaolvastam, látom van itt minden.
Az volna a kérdésem, hogy VB-ben hogy kell hivatkozni excel cellára. Tehát azt hogy kell megírni, hogy HA L5<L6 akkor "esemény" egyébként "esemény".
Ill. hogy lehet írni olyan msgbox-ot aminek mondjuk van egy igen és egy nem gombja, nem-re történik semmi, igen-re pedig valamilyen esemény végrehajtódik.

(#6642) zsotesz81 válasza zsotesz81 (#6641) üzenetére


zsotesz81
senior tag

Az első kérdésemre közben találtam megoldást.

(#6643) Delila_1 válasza zsotesz81 (#6641) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Dim v As Variant 'válasz

v = MsgBox("Kérdés", vbYesNo)
If v = 7 Then Exit Sub
'ide jönnek a műveletek Igen válasz esetén

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#6644) zsotesz81 válasza Delila_1 (#6643) üzenetére


zsotesz81
senior tag

Köszi, működik.

(#6645) Delila_1 válasza zsotesz81 (#6644) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szivi, az a dolga. :)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#6646) zsotesz81


zsotesz81
senior tag

Egy régebbi problémámra keresnék megoldást. Munkatársammal csináltunk egy olyan táblázatot amiben a Forma1-es pilóták eredményeit lehet rögzíteni. A táblázat alá pedig csináltunk egy összesítést, amiben lehet követni a vb állását. Ezt akkor úgy csináltuk, hogy a nagy függvénnyel kigyűjtöttük egymás alá az összpontszámokat, majd fkeres-sel mellé írattuk a neveket. Ez így működött is, egy probléma volt ezzel, hogyha két vagy több egyforma pontszámú pilóta volt, akkor az összesítő táblázatba csak az először megtalált pilótát írta be, de azt annyiszor ahány pilóta épp adott azonos pontszámmal állt. Azt már tudom, hogy makróval könnyedén meg lehetne csinálni, de vajon valamilyen függvénnyel meg lehet valahogy oldani?

[ Szerkesztve ]

(#6647) ulrik19 válasza zsotesz81 (#6646) üzenetére


ulrik19
tag

tegyetek az összpontszámhoz egy korrekciós értéket:

pl: ha A1 az összpontszám, akkor =A1+sor(A1)/1000
majd a cellaformázásnál vegyétek le a tizedesjegyet (1000 helyett lehet bármi, de a lényeg, hogy a sorszám/1000 ne menjen 0,5 fölé)

így ha lesz is két pl. 5 pontos, az egyik 5,001 a másik mondjuk 5,003 lesz (bár 5-nek fog látszódni mind a kettő), viszont az fkeres külön-külön fogja kiértékelni, "kerekítés" nélkül.

persze ha abból indulok ki, hogy lehet fél pont is, akkor úgy is lehet formázni a cellát, talán nem lesz akkor sem gond a korrekcióból, legrosszabb esetben 1000 helyett 10000-t tesztek bele :)

...az élet igazságos, mert pl. akinek rövidebb az egyik lába, annak hosszabb a másik...

(#6648) zsotesz81 válasza ulrik19 (#6647) üzenetére


zsotesz81
senior tag

Na, ez eszünkbe sem jutott, így már jó.

(#6649) KMan


KMan
őstag

Sziasztok!
Van arra vmilyen mod, hogy egy az FKERES-hez hasonloan ne a cellak tartalmat, de a cellak kitolto szineit (hatterszineit) at tudjam "varazsolni" az FKERES fuggvenyhez hasonloan egyik munkalaprol a masikban?
Koszontem :R

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#6650) Cuci3 válasza KMan (#6649) üzenetére


Cuci3
tag

Feltételes formázás a megoldás. 2003-as Excelben így nevezik, 2007-ben nem tom hogy hívják. (Az tuti, hogy nem "Gyere ide!") :)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.