Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6451) mr.nagy


mr.nagy
tag

Sziasztok!

Egy újabb segítség kellene! Egy kimutatás adatmezőjébe kellene beteni olyan oszlop adatait ahol dátumok és szöveg van. A problémám az, hogy ha darab ként kezeli akkor csak 0-kat ad vissza, ha érték ként akkor 1-eket, nekem az kellene, hogy úgy jelenjen meg ahogy a táblában van.
Adatat:

Pivot:

Mi a megoldás?

HMNote10Pro

(#6452) Delila_1 válasza mr.nagy (#6451) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Ilyesmire gondolsz?

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#6453) mr.nagy válasza Delila_1 (#6452) üzenetére


mr.nagy
tag

Nem, nekem az kellene, hogy az adatterületen jelenjen meg a dátum és az akció száma.
Feltettem ide a táblázatot, hátha úgy érthetőbb a probléma:
[link]

[ Szerkesztve ]

HMNote10Pro

(#6454) Delila_1 válasza mr.nagy (#6453) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Az "Előző akc. Időpont" címkét az oszlopcímkék közül át kell tenned a sorcímkékhez.

Ilyen sok adatnál talán érdemes lenne az áruházat a Jelentésszűrő mezőbe tenni, mert az összes áruház egyszerre történő megjelenítésével követhetetlen, túl sok az adat.

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#6455) ulrik19 válasza mr.nagy (#6453) üzenetére


ulrik19
tag

szöveges mezővel (szerintem) nem fog működni.
ellenben ha dátumot teszel be (mondjuk mindig az akció kezdetét), akkor pl. minimum-ot hozzárendelve, ott lesz a keresett érték.

de csinálhatod azt is, hogy külön-szeded a dátum1/dátum2 formátumot két oszlopra, mindkettő külön adatmező lesz (dátum formátumban), majd a pivotba is így teszed be őket egymás mellé (szintén minimum, vagy maximum függvényt illesztve rá)

...az élet igazságos, mert pl. akinek rövidebb az egyik lába, annak hosszabb a másik...

(#6456) Delila_1 válasza ulrik19 (#6455) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Azóta sikerült összehozni (privátban). :)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#6457) ulrik19 válasza Delila_1 (#6456) üzenetére


ulrik19
tag

privátban... :))
összehozni... :K

értem én... :P

...az élet igazságos, mert pl. akinek rövidebb az egyik lába, annak hosszabb a másik...

(#6458) Delila_1 válasza ulrik19 (#6457) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Elvégre egy faluba valók vagyunk.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#6459) mr.nagy válasza ulrik19 (#6457) üzenetére


mr.nagy
tag

Rossz az, aki rosszra gondol! :)

HMNote10Pro

(#6460) szjoci


szjoci
őstag

segítségre lenne szükségem, nem tudom hogy a következő dolog megoldható-e excelben:

lenne egy lista (pl. nevek egymás alatt), és a keresést ezek között úgy kellene megoldani hogy ha lenyomom pl. a "h" betűt akkor udaugrik, vagy jobb esetben rászűr a h betűs nevekre.

Ezt meg lehet csinálni, ha igen megköszönném ha leírnátok hogyan :R

(#6461) Delila_1 válasza szjoci (#6460) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A laphoz rendeld ezt a makrót – lapfülön jobb klikk, Kód megjelenítése. A jobboldalon kapott üres lapra másold be.

Private Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Range)
If Target.Address = "$C$1" Then
Selection.AutoFilter Field:=1, Criteria1:=Cells(1, 3) & "*", Operator:=xlAnd
End If
End Sub

A $C$1 helyett annak a cellának a címét add meg, ahol a kezdő betű(ke)t akarod megadni.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#6462) szjoci válasza Delila_1 (#6461) üzenetére


szjoci
őstag

hű, ez gyors volt... köszönöm szépen :R

(#6463) Delila_1 válasza szjoci (#6462) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szívesen. :)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#6464) DopeBob


DopeBob
addikt

Sziasztok,

találtam egy érdekes hibát, nem tudom belefutott e már valaki hasonlóba: Windows 7-es kliensek Office 2003-mal. Látszólag minden jó, az Excelben azonban a Dátum cellaformázás nem működik, minden más jónak néz ki, és ez is csak sima felhasználói fióknál van. Rendszergazdaként jó. Azért zavaró, mert ha beírnak egy dátumot, nem ismeri fel automatikusan :(

MZ/X

(#6465) ulrik19 válasza DopeBob (#6464) üzenetére


ulrik19
tag

a dátumot nem a regionális beállítások alapján igyekszik felismerni az excel? lehet, hogy más a beállítás rendszergazdai és felhasználói profiloknál?

...az élet igazságos, mert pl. akinek rövidebb az egyik lába, annak hosszabb a másik...

(#6466) Fboy


Fboy
aktív tag

Helló,

Olyan problémám lenne, hogy másolni akarok cellákat, majd beszúrás/másolt cellák opciót választom, hogy ahova beilleszteném egy sorral eltolja az ottlévő cellákat.
Csak miután beillesztem ezzel a módszerrel, nem tudom megismételni, újból ki kell jelölni a másolni kívánt cellákat. Erre nincs valami megoldás? Előre is köszi

(#6467) Fehér Mancs válasza Fire/SOUL/CD (#6370) üzenetére


Fehér Mancs
tag

Megnéztem én is a kastélyokat, az én megoldásom:

[link]

[ Szerkesztve ]

(#6468) Delila_1 válasza Fehér Mancs (#6467) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Fire jól felkavarta az állóvizet! :DD

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#6469) Delila_1 válasza Fboy (#6466) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Ha egy lapon van a másolandó terület és a beillesztés helye, áthúzhatod, használd közben a Ctrl és a Shift billentyűtket.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#6470) Fboy válasza Delila_1 (#6469) üzenetére


Fboy
aktív tag

Köszi, ez sokat segít.

(#6471) Delila_1 válasza Fboy (#6470) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szivi.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#6472) szjoci válasza Delila_1 (#6461) üzenetére


szjoci
őstag

szia!

még egy "pici" segítséget kérnék:
azt meg tudod úgy csinálni hogy a rászűrt név sorát jelenítse meg? A tuti az lenne ha csak azok a sorok látszanának, amelyekben szerepelnek a szűrés eredményei :B

(#6473) Delila_1 válasza szjoci (#6472) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Ez a makró pontosan ezt csinálja.

Ha pl. a listádban szerepel Béla, Balázs, Bernadett, Boglárka, Berta, Borisz, és Brigitta, és ezek közül Bernadett sorát akarod látni, akkor a C1-be ezt írd: bern. Szóval annyi karaktert írj be, ami már egyértelműen azonosítja azt az adatot, amelyiknek a sorára szeretnél szűrni. A kezdőbetű az összes B-vel kezdődő sorra szűr.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#6474) ulrik19 válasza Delila_1 (#6473) üzenetére


ulrik19
tag

Látom belejöttél a kezdőbetűsszűréskombinálvaszínezéssel dologba :)

...az élet igazságos, mert pl. akinek rövidebb az egyik lába, annak hosszabb a másik...

(#6475) Delila_1 válasza ulrik19 (#6474) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Az eredmény valóban hasonló, csak a feladat és a módszer teljesen különböző. :))

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#6476) szjoci válasza Delila_1 (#6473) üzenetére


szjoci
őstag

bocsi, ezek szerint félreérthetően fogalmaztam: ha pl. az A3-ban van az a név ami a szűrés eredménye, akkor meg kellene jeleníteni a a 3-as sort (B3,C3,D3...). Most ezt csinálja ez a kis ügyes macro amit írtál:

Arra gondolom nincs megoldás hogy így jelenjen meg a szűrés:

[ Szerkesztve ]

(#6477) Delila_1 válasza szjoci (#6476) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

NE az A1-be írd a szűrendő adatot, hanem a C1-be.
Az A1-ben az oszlop nevének kellene szerepelnie, és az autoszűrő is ebben a cellában legyen.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#6478) szjoci válasza Delila_1 (#6477) üzenetére


szjoci
őstag

valóban, elbénáztam a dolgot :B

mégegyszer köszönöm

(#6479) Fboy


Fboy
aktív tag

Diagramnál lehetséges, hogy a forrásadatokat több munkalapról válasszam ki? Nem akar sikerülni és a súgóban sem találtam :B

(#6480) Fire/SOUL/CD válasza Fboy (#6479) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Igen, lehet: Ebben a példában a Munka2-3-4 lapokról származnak az adatok.
Persze ennek feltétele, hogy olyan diagramtípust válassz, ami meg is tudja jeleníteni a több adatsort. ;]

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#6481) Fboy válasza Fire/SOUL/CD (#6480) üzenetére


Fboy
aktív tag

Nem fogalmaztam elég pontosan, így megtudom oldani. De egy vonaldiagramot szeretnék és azt akarom, hogy folytassa a vonalat a másik munkalapon lévő adatokkal. Azért, kösz

(#6482) Fire/SOUL/CD válasza Fboy (#6481) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Ja, így már más. Ha egy munkalapon belül vannak az adatok(külön oszlopokban pl), akkor lehet folytonos pl vonal-diagramot készíteni több tartomány megadásával egy azon adatsoron belül, ezt biztos és gondolom ez neked sem okoz problémát. De hogy más-más munkalapon vannak az adatok, amik ugyanahhoz az adatsorhoz tartoznak, az már gázosabb.

Most már nincs kedvem kipróbálni, de lehet, hogy a tartomány elnevezése megoldás lehet, bár úgy rémlik, hogy azt még annyira sem fogadja el.

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#6483) jpm


jpm
senior tag

Sziasztok!
Segítséget kérek, szeretnék egy olyat csinálni ahol van pl A1 től K1- ig betűk A,B, C, ami egy egy számot takar, mondjuk A =1, B=2, C =3 pl A1től K1-ig van 3 A 2 B és 2 C betű ezeket összedva egy másik cellába összegezzve szeretném látni. ebben azesetben ez az összeg 13 lenne. megoldható?

(#6484) Delila_1 válasza jpm (#6483) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

=DARABTELI(A1:K1;"A")+DARABTELI(A1:K1;"B")*2+DARABTELI(A1:K1;"C")*3

... és így tovább a többi lehetséges betűre.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#6485) WildBoarTeam


WildBoarTeam
aktív tag

BOLDOG NŐNAPOT minden kedves Hölgy fórumozónak!

blabla

(#6486) szjoci válasza Delila_1 (#6477) üzenetére


szjoci
őstag

mégegy utolsó kér(d)ésem lenne a témámmal kapcsolatban: meg lehet ezt a szűrést úgy csinálni hogy névrészletre is szűrjön, valamint hogyha beírom hogy pl. "he" akkor megjelenjen az összes "he" karakterekt tartalmazó név?

bocsi a sok kérésért de sajnos a makrók kimaradtak az életemből :B

[ Szerkesztve ]

(#6487) Delila_1 válasza szjoci (#6486) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A Selection.AutoFilter Field:=1, Criteria1:=Cells(1, 3) & "*", Operator:=xlAnd
sort egészítsd ki így:

Selection.AutoFilter Field:=1, Criteria1:="*" & Cells(1, 3) & "*", Operator:=xlAnd

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#6488) Delila_1 válasza WildBoarTeam (#6485) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Köszönöm a figyelmességet és a szép virágot, a többi hölgy nevében is.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#6489) DopeBob válasza ulrik19 (#6465) üzenetére


DopeBob
addikt

Köszönöm ez volt a baj :C

MZ/X

(#6490) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Sziasztok!

Arra van-e valakinek ötlete, hogy a DARABTELI függvény esetén hogy tudnék két feltételt megadni egyszerre, egy képleten belül?

Adott egy számsor, amiben vannak 0 (3 db) és 0-tól különböző értékek (7 db), valamint üres cellák (1 db).

Ha =DARABTELI(A1:A10;"<>0") képletet használok, akkor kiadja a nem 0-t tartalmazó cellák számát, amiben benne vannak az üres cellák is. (8 db)

Ha =DARABTELI(A1:A10;"<>") képletet használok, akkor kiadja a nem üres cellák számát. (10 db)

Hogyan írjam meg a feltételt, hogy a nem nulla de nem is üres cellák számát kapjam vissza? (7 db)

szerk: két képlettel meg tudom csinálni, de most perverz módon egy képleten belül kell megoldani, ha lehet....

[ Szerkesztve ]

(#6491) WildBoarTeam válasza DeFranco (#6490) üzenetére


WildBoarTeam
aktív tag

Ha pl =VAGY() ill. =ÉS() függvénybe ágyaznád őket?

Hogyan írjam meg a feltételt, hogy a nem nulla de nem is üres cellák számát kapjam vissza? (7 db)
Úgy érted a 0-tól különbözőeket?

[ Szerkesztve ]

blabla

(#6492) lapa válasza DeFranco (#6490) üzenetére


lapa
veterán

bocs, téves infó.

[ Szerkesztve ]

(#6493) Delila_1 válasza WildBoarTeam (#6491) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

=darabteli(tartomány;">0")

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#6494) Delila_1 válasza Delila_1 (#6484) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A hivatkozott hozzászólásban a bólogató fej kettőspont és K akart lenni.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#6495) WildBoarTeam válasza Delila_1 (#6493) üzenetére


WildBoarTeam
aktív tag

De nullától különböző a negatív szám is. :U (természetesen, ha DeFranco által említett példában számok szerepelnek a nem üres cellákban)

blabla

(#6496) DeFranco válasza Delila_1 (#6493) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Negatív is lehet, úgy hogy a >0 nem elég. AND-al OR-ral meg nem tudom a függvényen belül összekapcsolni. (mármint én nem tudom, de ettől még lehet, hogy lehet)

(#6497) WildBoarTeam válasza DeFranco (#6496) üzenetére


WildBoarTeam
aktív tag

=vagy(darabteli(tartomány;">0");darabteli(tartomány;"<0"))
szerintem.
vagy te így gondoltad?:
darabteli(tartomány;"vagy(">0";"<0") (nem próbáltam, hogy működik-e)

[ Szerkesztve ]

blabla

(#6498) DeFranco válasza WildBoarTeam (#6497) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Én kipróbáltam, sajnos nem működik... :(

(#6499) Fire/SOUL/CD válasza DeFranco (#6498) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

=DARABTELI(A1:A20;"<>0")-DARABTELI(A1:A20;"")

Magyarul: a tartományban a nem nullát tartalmazó cellák számából(ebben benne vannak az üres cellák is), kivonjuk az üres cellák számát.

Remélem erre gondoltál, mármint hogy nem erre értetted a 2 képletet.

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#6500) DeFranco válasza Fire/SOUL/CD (#6499) üzenetére


DeFranco
nagyúr

De, sajnos erre gondoltam, ha lehet, egy képleten belül kellene megoldani, valahogy így:

=DARABTELI(A1:A10;"<>0" ÉS "<>")

Ez így nem helyes, ahogy leírtam, de megmutatja, hogyan kellene a két feltételt összekapcsolni. Egyébként jó a ">0" ÉS "<0" is.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.