Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6251) Surfym@n válasza Delila_1 (#6250) üzenetére


Surfym@n
senior tag

Köszönöm a segítséget,

azt esetleg el tudnád mondani, hogy mit jelent az idézőjelek közti betű, s a legutolsó -1-es szám?

kösz

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#6253) Surfym@n válasza Delila_1 (#6250) üzenetére


Surfym@n
senior tag

Kiegészíteném még annyival, hogy ez a történet tökéletesen működik külön lapon.
Mi a helyzet akkor, ha egy adott lapon, minden más mellett szeretném én ezt alkalmazni, mikor a tábla, s a keresett érték máshol helyezkedik el?
A cellaértékeken kívül mit kell még módosítani ilyenkor?

[ Szerkesztve ]

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#6254) Delila_1 válasza Surfym@n (#6251) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Idézet a súgóból:
"Ha az egyezés_típus értéke -1, akkor a HOL.VAN azt a legkisebb értéket keresi meg, amely egyenlő vagy nagyobb, mint a keresési_érték. A táblának csökkenő sorrendben rendezettnek kell lennie: IGAZ, HAMIS, Z-A, ..., 2, 1, 0, -1, -2,... stb."

A HOL.VAN függvény azt a sorszámot adja vissza, ahol a (minta szerint A1:A10) tartományban megtalálta a keresett értéket.

Az =INDIREKT(C10) függvény a C10 cella értékét adja vissza, az =INDIREKT(A3) az A3 celláét. A #6250-ben leírt függvényben az "A" adja az oszlop betűjelét, a HOL.VAN függvény a sorszámot.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#6255) Delila_1 válasza Surfym@n (#6253) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

=INDIREKT("MásikLap!A"&HOL.VAN(B1;A1:A10;-1))

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#6256) Surfym@n válasza Delila_1 (#6255) üzenetére


Surfym@n
senior tag

Nagyon szépen köszönöm! :R

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#6257) Delila_1 válasza Surfym@n (#6256) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szívesen. :)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#6258) Surfym@n válasza Delila_1 (#6255) üzenetére


Surfym@n
senior tag

Már csak egy kérdés :B
Hogy módosul a képlet, ha a számsor nem az adott oszlop 1. sorában kezdődik, hanem a 25-ben?
Önmagában a tartománykijelölés kevésnek bizonyult. :S

[ Szerkesztve ]

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#6259) Delila_1 válasza Surfym@n (#6258) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

=INDIREKT("MásikLap!A"&HOL.VAN(B1;A25:A50;-1)+24)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#6260) Surfym@n válasza Delila_1 (#6259) üzenetére


Surfym@n
senior tag

Közben nekem is kijött :))

Max Respect Neked!

Remélem viszonozhatom vmikor...

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#6261) Delila_1 válasza Surfym@n (#6260) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

:)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#6262) ulrik19 válasza Delila_1 (#6261) üzenetére


ulrik19
tag

egy megfelelően paraméterezett fkeres() nem adja ki ugyanezt? (az utolsó paramétert IGAZ-ra állítva? vagy HAMIS-ra?)

...az élet igazságos, mert pl. akinek rövidebb az egyik lába, annak hosszabb a másik...

(#6263) Delila_1 válasza ulrik19 (#6262) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Nem. Próbáld ki, #HIÁNYZIK lesz az eredmény.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#6264) Surfym@n válasza ulrik19 (#6262) üzenetére


Surfym@n
senior tag

Nem, mert az a legközelebbit keresi meg (IGAZ parméternél).
Ebben az esetben viszont nekem mindig a nagyobb érték kellett.

Én is onnan indultam... :)

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#6265) ulrik19 válasza Delila_1 (#6263) üzenetére


ulrik19
tag

nem. pont ezért kell átállítani az utolsó paramétert.

nem a legközelebbit keresi meg, hanem a következőt (azaz a nála nagyobbat), de csak akkor, ha sorba van rakva.

adótáblákkal így szoktunk számolni. azt hiszem, ezt hívják intervallumkeresésnek.

...az élet igazságos, mert pl. akinek rövidebb az egyik lába, annak hosszabb a másik...

(#6266) Delila_1 válasza ulrik19 (#6265) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Előbb én is azzal próbáltam, de nem a kért eredményt adja.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#6267) ulrik19 válasza Delila_1 (#6266) üzenetére


ulrik19
tag

jaja, most próbálgatom: mindig a nála kisebb értéket.

de no problem:

A oszlopban a lent is írt határértékek egymás alatt (0 - 1,2 - 1,4 - 1,8 stb.)
B oszlopban ugyanezek de egy sorral feljebb tolva (1,2 - 1,4 - 1,8 - 2,8 stb.)

majd =fkeres(mit, A1:B10, 2, IGAZ)
(a második oszlopban így a jó érték lesz a csúsztatás miatt. Persze oda sem kell begépelni az értékeket, hanem pl. B3 cellába. =A4 stb. megoldja automatikusan)

[ Szerkesztve ]

...az élet igazságos, mert pl. akinek rövidebb az egyik lába, annak hosszabb a másik...

(#6268) Delila_1 válasza ulrik19 (#6267) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Ez is egy megoldás, csak több firkálás kell hozzá. :)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#6269) ulrik19 válasza Delila_1 (#6268) üzenetére


ulrik19
tag

na igen... szeretek rajzolni :DD

...az élet igazságos, mert pl. akinek rövidebb az egyik lába, annak hosszabb a másik...

(#6270) Delila_1 válasza ulrik19 (#6269) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Én is, csak nem tudok.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#6271) ulrik19 válasza Delila_1 (#6268) üzenetére


ulrik19
tag

de csak Neked, egy elegánsabb megoldás :)

CSE képlet, tehát a beírása után nem simán enter, hanem Ctrl + shift + entert kell ütni!
(minden módosítás után)

=MIN(HA(C2<A1:A6;A1:A6;999))

ebben a képletben: C2-ben van a vizsgálandó érték, amit nézünk, hova esik
A1:A6 tartományban az értékhatárok. (jelen esetben én csak 6 értéket néztem)

a 999 egy kellően nagy szám, ami minden lehetséges értéknél nagyobb. ha a C2 nagyobb, mint a megadott számok legnagyobbika, akkor ezt az értéket fogja visszaadni (mert ugye nála nagyobbat nem találhat "magától" a képlet)

UFF

...az élet igazságos, mert pl. akinek rövidebb az egyik lába, annak hosszabb a másik...

(#6272) ulrik19 válasza Delila_1 (#6270) üzenetére


ulrik19
tag

én is csak inkább csak szeretnék jól rajzolni... több-kevesebb sikerrel. hát, inkább kevesebb... :)

...az élet igazságos, mert pl. akinek rövidebb az egyik lába, annak hosszabb a másik...

(#6273) ulrik19 válasza Kalandor (#6252) üzenetére


ulrik19
tag

igény esetén én vállalok oktatást :)

...az élet igazságos, mert pl. akinek rövidebb az egyik lába, annak hosszabb a másik...

(#6274) Delila_1 válasza ulrik19 (#6271) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

:C

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#6275) ulrik19 válasza Delila_1 (#6274) üzenetére


ulrik19
tag

:)

...az élet igazságos, mert pl. akinek rövidebb az egyik lába, annak hosszabb a másik...

(#6277) Robb202


Robb202
tag

Egy olyan kérdésem lenne, hogy legördülő listát szeretnék létrehozni Excel 2003-ban de az adatokat egy másik munkalapról szeretném bekérni de a következő hibába ütközök:

adatok - érvénynesítés itt kiválasztom a listát (de tökmindegy mert az egyéni-re sem jó:

=raktár!$D$2:$D$5

Azt írja hogy nem lehet más munkalapra hivatkozni. Ezen meglepődtem mert az OO ezt simán tudja. Vagy csak az MS office-ban kell másképp csinálni?

(#6278) Fire/SOUL/CD válasza Robb202 (#6277) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Nem csak Te vagy meglepődve, mert hogy annak működnie kellene :K
[Munka1-en a legördülő, Munka2 A1 : A10 az adatok]
A cella/adat-tartománynak lehet nevet is adni(kijelölöd pl A1 : A10 cellákat és elnevezed pl UBUL-nak).
Az érvényesítésénél nem =Munka2!$A$1 : $A$10-ként hivatkozol rá, hanem =UBUL-ként.
Természetesen ez sem valószínű, hogy megoldja a problémád, de egy próbát megér.

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#6279) Delila_1 válasza Fire/SOUL/CD (#6278) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A második a helyes megoldás.

A súgó ezt írja másik lapon szereplő lista alkalmazásáról az érvényesítésnél:
"Ha másik munkalapot szeretne használni, írja be a listaelemeket a kívánt munkalapra, majd adjon nevet a listának."

Amennyiben a név megadása egy teljes oszlopra vonatkozik (pl. A:A), akkor az érvényesítésben megjelenő adatok követik az idővel bővülő listát. Csökkenésre ez nem igaz, a törölt elemek helyén üres sor jelenik meg. Ehelyett a névadásnál érdemes egy OFSZET függvénnyel kijelölni a megjelenítendő adatokat.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#6280) Fire/SOUL/CD válasza Delila_1 (#6279) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Excel 2007/2010-nél az első megoldás is jó. Épp azért írtam le a tartomány "elnevezős" módszert, mert arra gondoltam, hogy hátha a 2003-ban csak úgy szuperál. Kösz az infót!

Fire.

UI: Az meg hogy mi van a súgóban, bizonyos fokig lényegtelen, pontosabban nem feltétlenül csak és kizárólag az a megoldás/lehetőség.
Excel 2007 Súgója a legördülő lista létrehozásával kapcsolatban ;]
(Szóval itt már csak javasolja, hogy célszerűbb elnevezni a tartományt, de nem kötelező)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#6281) Surfym@n


Surfym@n
senior tag

Sziasztok

Hogyan lehet azt elérni, hogy a levédett munkalapon a rejtett oszlopokat felfedés paranccsal ne lehessen előhozni?

[ Szerkesztve ]

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#6282) Delila_1 válasza Surfym@n (#6281) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Adj szép hosszú jelszót a védelemhez (közmondás, dalcím).

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#6283) Surfym@n válasza Delila_1 (#6282) üzenetére


Surfym@n
senior tag

Ez már megtörtént... :)
De ettől függetlenül a feloldás parancs aktív marad...

ideiglenesen azt csináltam, hogy az elrejtendő cellákat elküldtem az utolsó oszlopokba (oda a világvégére... :)) )

A rájuk hiv.-ó képletek pedig úgyse láccódnak.

Egy hátránya van csak...kicsit növeli a fájlméretet...

[ Szerkesztve ]

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#6284) Fire/SOUL/CD válasza Surfym@n (#6283) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Akkor estleg így

1. Egész munkalap kijelöl/jobb egér/cellaformázás/védelem fül Zárolt elől pipa kiszed
2. Elrejteni kívánt oszlop kijelöljobb egér/cellaformázás/védelem fül Zárolt elé pipa betesz
3. Oszlop elrejt
4. Korrktúra/Változások csoprt/lapvédelem, a megjelenő ablakban a zárolt cellák kijelölése elől pipa kiszed

Persze ez nem biztos, hogy számodra megfelelő megoldás, de hátha. :U

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#6285) Surfym@n válasza Fire/SOUL/CD (#6284) üzenetére


Surfym@n
senior tag

Nem nyert matricát sajnos...

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#6286) Robb202 válasza Fire/SOUL/CD (#6278) üzenetére


Robb202
tag

köszönöm a segítségedet. Elnevezéssel sikerült hivatkozni rá. Úgy látszik, hogy a frissebb Excelek ismerik az eljárást.

Még annyit szeretnék kérdezni, bár tudom szőrszálhasogatás de hátha ez is megoldható.

A másik munkalapon amire hivatkoztam ott az adott cellákhoz megjegyzések vannak fűzve. A megjegyzés színéhez pedig betallóztam egy képet, mert csak így tudtam cellához képet rendelni.

Azon a munkalapon ahol a legördülő menüt létrehoztam sikeresen választhatok is a listából, de sajnos a megjegyzéseket nem viszi át. Ezeket akkor nem lehet áthozni sehogy sem ugye?

Még annyi, hogy Excel 2007 / 2010-ben esetleg van arra natívban mód, hogy egy cellába képet tudjál tenni és azt az Excel olyan kicsire méretezze amekkorára a cellát felnagyítod?
Ezt már régóta hiányolom. Remélem a 2010-ben van már ilyen funkció? :D

Ha igen megmutatnátok egy screenshottal?

előre is köszönöm

(#6287) Fire/SOUL/CD válasza Surfym@n (#6285) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Nem nyert? :F Ja hogy azt nem írtam oda, hogy utána a Füzetvédelmet is kapcsold be? ;]
Azt hittem az természetes... :DDD [link]

Fire.

UI: Remélem nem megint valami olyan dolog, ami a 2007-ben megy, 2003-ben meg nem.
Ha igen, akkor ez egy ilyen nap... :DDD

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#6288) Surfym@n válasza Fire/SOUL/CD (#6287) üzenetére


Surfym@n
senior tag

Persze hogy természetes :B

csak én hüle, olvasni tudok, értelmezni nem (pipát hozzáadni vagy elvenni sorrok elől, mit jelent...)

:B :B :B

[ Szerkesztve ]

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#6289) Fire/SOUL/CD válasza Robb202 (#6286) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Hát a megjegyzések "áthozatala" makróval talán(tényleg csak "nagyon" talán) megoldható lenne...

2007-ben sem lehet cella hátterének képet megadni, és a 2010 beta-ban sem(jelenleg). Arról nincs tudomásom, hogy a végleges 2010-ben ez bekerülne.

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#6290) Surfym@n válasza Fire/SOUL/CD (#6289) üzenetére


Surfym@n
senior tag

szóval sikerült, köszönöm...

s még füzetvédelem sem kell hozzá (egy munkalap van csak)

[ Szerkesztve ]

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#6291) Fire/SOUL/CD válasza Surfym@n (#6288) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Akkor viszont ez a HSZ-om is tárgytalan, sormintának jó lesz... :DDD

Szerk
2007-ben sem kell füzetvédelem, csak hátha 2003-ban meg igen, ezért írtam, hátha az maradt ki/le..(és nem a pipa ki/be értelmezése ;] )

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#6292) Surfym@n válasza Fire/SOUL/CD (#6291) üzenetére


Surfym@n
senior tag

bocs, ha rosszul fogalmaztam,

a tartományelnevezéses módszer tényleg jó módszer a legördülő listás problémára. :C

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#6293) mr.nagy


mr.nagy
tag

Sziasztok!

Ismét egy kis segítséget kérnék! Van egy pivot tábla melyet feltételes formázással kellene ellátnom. Mégpedig ha a H oszlopban lévő adat kisebb mint a J oszlopban lévő akkor valamelyik oszlopban a cella hátterét szinezze pirosra. A dolgot még az is bonyolítja, hogy mindkettőben előfordulhat 0 érték és a sorok száma is változó. Megpróbáltam simán csak feltételes formázással megadni, hogy ha H kisebb mint J aakor piros legyen a háttér, de összevissza szinezett.

Köszönöm!

HMNote10Pro

(#6294) Delila_1 válasza mr.nagy (#6293) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Jelöld ki a H oszlopot H5-től (ill. onnan, ahol az értékek kezdődnek) lefelé . A feltételes formázásnál a képlethez ezt írd be:
=ÉS(H5<J5;H5<>0;J5<>0)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#6295) mr.nagy válasza Delila_1 (#6294) üzenetére


mr.nagy
tag

Kedves Delila!

Köszönöm! Ezzel próbálkoztam én is de nem működik! - csak nem tudom miért?

HMNote10Pro

(#6296) Delila_1 válasza mr.nagy (#6295) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Lehet, hogy belevetted a címsort?
Nálam működik. :)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#6297) mr.nagy válasza Delila_1 (#6296) üzenetére


mr.nagy
tag

Nem, nem vettem bele. :F

HMNote10Pro

(#6298) Delila_1 válasza mr.nagy (#6297) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Valami nem gömbölyű, mert mint írtam, nálam működik.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#6299) Fire/SOUL/CD válasza mr.nagy (#6297) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Pedig amit Delila_1 írt, az működik, itt egy kicsit "továbbfejlesztve": [link]
Valóban a Te "készülékedben" van a hiba... :K

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#6300) Delila_1 válasza Fire/SOUL/CD (#6299) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Köszönöm.
Lusta voltam visszalapozni, megkeresni, hogy Mr.Nagy melyik verziót használja, ezért 2003-ban próbáltam ki.
Nézd már meg, hogy egy kimutatáson belül is működik-e. Én abban próbáltam.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.