Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6301) Fire/SOUL/CD válasza Delila_1 (#6300) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

:K 2007-es Excel.

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#6302) Delila_1 válasza Fire/SOUL/CD (#6301) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Tudom, hogy azt használod, csak a minta nem kimutatásban készült.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#6303) Fire/SOUL/CD válasza Delila_1 (#6302) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

"Nézd már meg, hogy egy kimutatáson belül is működik-e. Én abban próbáltam."

Arra bólogat az a kis Smiley, hogy kimutatásban is működik, 2007-es Excelben is, azt kérted, hogy nézzem meg nem? :DDD

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#6304) Delila_1 válasza Fire/SOUL/CD (#6303) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Akkor jól sejtettem, hogy ott is működik. Köszönöm.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#6305) mr.nagy válasza Delila_1 (#6298) üzenetére


mr.nagy
tag

:W Bocsánat én baltáztam el. A cella értéket választottam, nem a képlet értéket.

Köszönöm!

HMNote10Pro

(#6306) Delila_1 válasza mr.nagy (#6305) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Akkor csak kigömbölyödik. :))

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#6307) Robb202


Robb202
tag

Bocsánat, hogy megint idepofátlankodok.

OO-ban a következő képlet működik:

=IF(B6<>"";VLOOKUP($B6;$Munka.$A6:$D$100;3;0);"")

Tehát egy másik munkalapról vegye be az információkat ha a B cellában ez és ez van

Szerettem volna ezt Excelbe átültetni de sajnos nem működött.

Mi a megfelelő képlet Excelre, mert ez így sem jó:

=IF(B6<>"";VLOOKUP($B6;$Munka!$A6:$D$100;3;0);"")

Illetve az mondja az Excel még, hogy a képlet végén a 0 már sok? Próbáltam magyar függvényelnevezéseket is használni de nem sikerült. :(

Mi lehet a hiba?

(#6308) Cuci3 válasza Robb202 (#6307) üzenetére


Cuci3
tag

Kérdem én, mit keres a vlookup 2. argumentumában a Munka előtt az a dollárjel? Szerintem ott a hiba. :)

[ Szerkesztve ]

(#6309) Fire/SOUL/CD válasza Robb202 (#6307) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Magyarban így néz ki

=HA(B6<>"";FKERES(B6;Munka2!A1:C24;2;HAMIS);"")

Angolban meg így

=IF(B6<>"";VLOOKUP(B6;Munka2!A1:C24;2;FALSE);"")

Itt a szintaktika a lényeg, nem pont ott vannak az adatok, ahol nálad.

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#6310) Robb202 válasza Fire/SOUL/CD (#6309) üzenetére


Robb202
tag

Köszönöm a segítséget, így már működik.

Cuci3-nak is köszönöm az észrevételeket.

(#6311) Fire/SOUL/CD


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Egy fórumtárs, még tavaly kért segítséget EHHEZ a feladathoz.
Csak azért raktam be, hogy szakavatott szakik(szakihölgyek :R ) egy kicsit megtornásztassák a szürkeállományt. :K
Segéd adatok/oszlop(ok) stb nélküli megoldásért plusz pont jár. ;]

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#6312) Fire/SOUL/CD válasza Fire/SOUL/CD (#6311) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!
OOPS! Elrontottam a linket, szóval akit érdekel, az INNEN töltse le. Sorry!

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#6313) Fire/SOUL/CD válasza Fire/SOUL/CD (#6312) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Vagy ha ez sem megy esetleg valakinél, akkor INNEN

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#6314) Delila_1 válasza Fire/SOUL/CD (#6313) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Hol kell jelentkezni a plusz pontért?
[Itt van a megoldás]

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#6315) Delila_1


Delila_1
Topikgazda

A linkelt feladatban benne maradt egy rossz helyre tett szűrő, és egy makrórögzítés.
Nem kívánt törlendő! :)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#6316) ulrik19 válasza Delila_1 (#6315) üzenetére


ulrik19
tag

nem rossz, viszont valami nem stimmel a Tieddel :(
ha beírom A1-be: bo , akkor egyértelmű eredményt ad: Bodajk, pedig több bo-val kezdődő van. Ugyanakkor be esetében jelzi, hogy több be-vel kezdődő található a listában.

[ Szerkesztve ]

...az élet igazságos, mert pl. akinek rövidebb az egyik lába, annak hosszabb a másik...

(#6317) ulrik19 válasza Delila_1 (#6315) üzenetére


ulrik19
tag

illetve buda esetében meg azt jelzi, hogy több ilyen települést talál.

...az élet igazságos, mert pl. akinek rövidebb az egyik lába, annak hosszabb a másik...

(#6318) ulrik19 válasza Delila_1 (#6315) üzenetére


ulrik19
tag

megvan mi a gond: megkeresed az első olyan településnevet, ami az adott betűkkel kezdődik. Megnézed, hogy ebből a településből hány található a listában, és az alapján színezel. Viszont a formázás nem ettől kellene, hogy függjön, hanem attól, hogy az adott betűkkel kezdődő településekből hány különböző van.

...az élet igazságos, mert pl. akinek rövidebb az egyik lába, annak hosszabb a másik...

(#6319) Delila_1 válasza ulrik19 (#6317) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Lehet, hogy másként értelmezzük a feladatot?
Buda azért szerepel kétszer, mert a listában is kétszer található meg, két kastély is létezik ott.
A bo-val kezdődő település pontos kereséséhez több karaktert kell megadni.
»Feladatunkat nehezíti, hogy a községek között vannak olyanok, amelyek közül az egyiknek a neve teljes egészében tartalmazza a másikét (pl. Egervár – Eger). Ilyen esetben azt várjuk a táblázattól, hogy azt is fogadja el, ha a rövidebb nevet pontosan beírtuk (zöld betűk), és a hosszabb nevet csak (legalább) egy további helyes karakter esetén azonosítsa. Példaként: ha A1-be a „bük” karaktersorozatot írjuk, akkor B1-ben jelenjen meg Bük neve, míg Bükkösdhöz csak legalább négy karakter beírásával juthatunk („bükk”).«

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#6320) ulrik19 válasza Delila_1 (#6319) üzenetére


ulrik19
tag

A feladatban ott is a minta: as esetén Aszód (zöld betűk, azaz pontos találat, hiába van ott két kastély)

Az általad idézett szöveg nem arra utal, amire írtad, ugyanis:
bü esetében jelezze: bük és bükkakármi
de bük esetében csak bük-öt jelezze, mert az egyben pontos találat, hiába része bükkakárminek.

...az élet igazságos, mert pl. akinek rövidebb az egyik lába, annak hosszabb a másik...

(#6321) Delila_1 válasza ulrik19 (#6320) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A feltételes formázás képleteit átírtam arra az esetre, ha az A1 találatai szerint kell színezni.

Nekem ez nem jött le egyértelműen a feladatból.

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#6322) ulrik19 válasza Delila_1 (#6321) üzenetére


ulrik19
tag

de "as" esetén Aszód az egyértelmű találat, annak ellenére, hogy 2 kastély van ott.
(lásd a .doc-ba betett képet)

...az élet igazságos, mert pl. akinek rövidebb az egyik lába, annak hosszabb a másik...

(#6323) Delila_1 válasza ulrik19 (#6322) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Akkor most hogy kell értelmezni?!

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#6324) Delila_1 válasza ulrik19 (#6322) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Azt hiszem, megvan:

Eltartott egy ideig, míg egyáltalán értelmezni tudtam a dolgot. :U

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#6325) ulrik19 válasza Delila_1 (#6323) üzenetére


ulrik19
tag

ha
- nincs A1-gyel kezdődő település: nincs találat
- van A1-gyel kezdődő település:
a) pontosan 1 ilyen település van (a kastélyok számától függetlenül): pontos találat
b) ha több ilyen település van:
i) egyik település neve sem pontosan A1: több találat
ii) egyik település neve pontosan A1: pontos találat (hiába van még hasonló név)

Ezek alapján kell a színezést is megoldani.
a) üres A1
b) több találat
c) pontos találat
d) nincs találat

...az élet igazságos, mert pl. akinek rövidebb az egyik lába, annak hosszabb a másik...

(#6326) ulrik19 válasza Delila_1 (#6324) üzenetére


ulrik19
tag

Aszód két kastéllyal szerepel, de pontos találatnak számít (lásd mellékelt kép a feladatban. ott is kettő Aszód, zöld betűk)

...az élet igazságos, mert pl. akinek rövidebb az egyik lába, annak hosszabb a másik...

(#6327) Delila_1 válasza ulrik19 (#6326) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A #6324-es formátummal ezt csinálja.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#6328) ulrik19 válasza Delila_1 (#6327) üzenetére


ulrik19
tag

és ha A1-ben "as" van? (nem teszteltem, csak kérdem)

...az élet igazságos, mert pl. akinek rövidebb az egyik lába, annak hosszabb a másik...

(#6329) Delila_1 válasza ulrik19 (#6328) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Akkor is OK. :)

Tegyem fel újra, vagy beviszed az új formázást? :D

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#6330) ulrik19 válasza Delila_1 (#6329) üzenetére


ulrik19
tag

akkor inkább a végleges verziódat nézném :) tedd fel légyszi! :)

...az élet igazságos, mert pl. akinek rövidebb az egyik lába, annak hosszabb a másik...

(#6331) Delila_1 válasza ulrik19 (#6330) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Ímé:
[link]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#6332) ulrik19 válasza Delila_1 (#6331) üzenetére


ulrik19
tag

köszi!

ez már oké, viszont ha pl. beírom "al", akkor jelzi, A1-B1 színével, hogy több találat van, viszont B1-be berak egy konkrét településnevet (az első találatot), ami által a táblázatban be is színezi az adott sort (sorokat)

...az élet igazságos, mert pl. akinek rövidebb az egyik lába, annak hosszabb a másik...

(#6333) Delila_1 válasza ulrik19 (#6332) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szerinted nem így kellene lennie?

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#6334) ulrik19 válasza Delila_1 (#6331) üzenetére


ulrik19
tag

ez pedig az én verzióm.

meglehetősen lassú, de szintén nem használ segédcellákat :)

B1 képlete (CSE képlet!)

{=HA($A$1="";"";HA(SZUM(HA(BAL(A4:A65000;HOSSZ($A$1))=$A$1;1;0))=0;"";HA(SZUM(HA(BAL(A4:A65000;HOSSZ($A$1))=$A$1;DARABTELI($A$4:$A$65000;A4:A65000);0))=SZUM(HA(BAL(A4:A65000;HOSSZ($A$1))=$A$1;1;0))^2;INDIREKT("A"&MAX(HA(BAL(A4:A65000;HOSSZ($A$1))=$A$1;SOR(A4:A65000);1)));"")))}

illetve mellékelem a színezést:

...az élet igazságos, mert pl. akinek rövidebb az egyik lába, annak hosszabb a másik...

(#6335) ulrik19 válasza Delila_1 (#6333) üzenetére


ulrik19
tag

ez alapján szerintem nem:

Elvárjuk azt is, hogy egyértelmű azonosítás esetén a B1 cellában jelenjen meg a község eredeti (teljes) neve, mégpedig pontosan abban a formában, ahogyan az A oszlopban szerepel (pl. kis- és nagybetűkre helyesen).

...az élet igazságos, mert pl. akinek rövidebb az egyik lába, annak hosszabb a másik...

(#6336) ulrik19 válasza ulrik19 (#6334) üzenetére


ulrik19
tag

hmmm, nagyon be akartam biztosítani a bővítési lehetőséget (65000 sorral)
amennyiben lejjebb viszem, pl 1000-re, elég gyors (és egy jó ideig elegendő a mennyiség is)

így B1 CSE képlete:
{=HA($A$1="";"";HA(SZUM(HA(BAL(A4:A1000;HOSSZ($A$1))=$A$1;1;0))=0;"";HA(SZUM(HA(BAL(A4:A1000;HOSSZ($A$1))=$A$1;DARABTELI($A$4:$A$1000;A4:A1000);0))=SZUM(HA(BAL(A4:A1000;HOSSZ($A$1))=$A$1;1;0))^2;INDIREKT("A"&MAX(HA(BAL(A4:A1000;HOSSZ($A$1))=$A$1;SOR(A4:A1000);1)));"")))}

...az élet igazságos, mert pl. akinek rövidebb az egyik lába, annak hosszabb a másik...

(#6337) ulrik19 válasza ulrik19 (#6336) üzenetére


ulrik19
tag

most nézem, nem is jó... nem kezeli jól a bü - bük - bükk "problémát" :) na, akkor még dolgozom rajta

így jónak tűnik :)

B1 CSE képlete:
=HA($A$1="";"";HA(SZUM(HA(BAL(A4:A1000;HOSSZ($A$1))=$A$1;1;0))=0;"";HA(SZUM(HA(BAL(A4:A1000;HOSSZ($A$1))=$A$1;DARABTELI($A$4:$A$1000;A4:A1000);0))=SZUM(HA(BAL(A4:A1000;HOSSZ($A$1))=$A$1;1;0))^2;INDIREKT("A"&MAX(HA(BAL(A4:A1000;HOSSZ($A$1))=$A$1;SOR(A4:A1000);1)));HA(SZUM(HA(A4:A1000=$A$1;DARABTELI($A$4:$A$1000;A4:A1000);0))>0;INDIREKT("A"&MAX(HA(A4:A1000=$A$1;SOR(A4:A1000);1)));""))))

[ Szerkesztve ]

...az élet igazságos, mert pl. akinek rövidebb az egyik lába, annak hosszabb a másik...

(#6338) Fire/SOUL/CD


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Na látom dolgoznak a szakik rajta :C , meg várom ki-milyen módszerrel oldja meg. Eddig sajnos még egyik sem jó... :N

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#6339) Delila_1 válasza Fire/SOUL/CD (#6338) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szerinted az A1 bü értékénél mi jelenjen meg a B1-ben?

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#6340) ulrik19 válasza Delila_1 (#6339) üzenetére


ulrik19
tag

szerintem semmi, ugyanis nem pontos találat, azaz nincs egyértelmű azonosítási lehetőség

...az élet igazságos, mert pl. akinek rövidebb az egyik lába, annak hosszabb a másik...

(#6341) Delila_1 válasza ulrik19 (#6340) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Ok, nekiugrom.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#6342) ulrik19 válasza Fire/SOUL/CD (#6338) üzenetére


ulrik19
tag

a javított #6337 sem? melyik elvárásnak nem felel meg? valószínűleg nem teszteltem minden lehetséges módon :)

...az élet igazságos, mert pl. akinek rövidebb az egyik lába, annak hosszabb a másik...

(#6343) Fire/SOUL/CD válasza Delila_1 (#6339) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Sárga alapon piros betükkel A1-ben és B1-ben Bük, és a listában a Bük sora legyen kijelölve zöld alapon. És ez nem szerintem, hanem a feladat leírása szerint. ;]

Amúgy örülök, hogy nekiugrottatok, bevallom sejtettem, hogy ha valaki neki áll az biztosan Te meg ulrik19. :C

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#6344) Delila_1 válasza Fire/SOUL/CD (#6343) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Akkor mi nem jó a másodjára feltett fájlban?

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#6345) ulrik19 válasza Fire/SOUL/CD (#6343) üzenetére


ulrik19
tag

hali,

akkor nem értem:

a bü egyértelműen azonosítja bük-öt, vagy nem?
ha igen: miért sárga alap piros betű
ha nem: miért zöld bük sora, és miért szerepel a neve B1-ben?

bü esetén miért pont bük zöldül (micsoda szókép :) ) miért nem bükkakármi?

...az élet igazságos, mert pl. akinek rövidebb az egyik lába, annak hosszabb a másik...

(#6346) Fire/SOUL/CD válasza Delila_1 (#6344) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Mód
De mégis csak megnéztem, csak nem ugrott be mi a rossz benne. :W
Az a hiba, ha bük kerül A1-be, nálad akkor is sárga alapon piros a felirat, holott a bük egyértelműen azonosít egy települést a listában, azaz zöld betűknek kellene hogy legyenek

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#6347) Fire/SOUL/CD válasza ulrik19 (#6345) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

"a bü egyértelműen azonosítja bük-öt, vagy nem?"
Bük-öt igen, de attól még a listában van bü-vel kezdődő más község is, ezt jelezzük sárga alapon piros betűkkel.

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#6348) Delila_1 válasza Fire/SOUL/CD (#6346) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Nem vagyok biztos benne.
"Elvárjuk azt is, hogy egyértelmű azonosítás esetén a B1 cellában jelenjen meg a község eredeti (teljes) neve, mégpedig pontosan abban a formában, ahogyan az A oszlopban szerepel (pl. kis- és nagybetűkre helyesen)."

Vagyis a bü beírása után a B1-ben ne jelenjen meg semmi.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#6349) ulrik19 válasza Fire/SOUL/CD (#6346) üzenetére


ulrik19
tag

Az ABC sorrend az alapfeltétel (adottság) volt?

Mármint, hogy az adatok településnév szerint vannak sorbarendezve.

[ Szerkesztve ]

...az élet igazságos, mert pl. akinek rövidebb az egyik lába, annak hosszabb a másik...

(#6350) ulrik19 válasza Fire/SOUL/CD (#6347) üzenetére


ulrik19
tag

Értem. Akkor Delila megoldása jó (feltételezve az ABC rendezettséget)

...az élet igazságos, mert pl. akinek rövidebb az egyik lába, annak hosszabb a másik...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.