Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6951) perfag válasza zsotesz81 (#6946) üzenetére


perfag
aktív tag

2007-es Excelben is el lehet rejteni a lapfüleket. Beállítások, Speciális, Beállítások megjelenítése ehhez a munkafüzethez, Munkalapfülek megjelenítése, pipa ki.

(#6952) zsotesz81 válasza perfag (#6949) üzenetére


zsotesz81
senior tag

köszi mindkettőtöknek de már megoldottam

(#6953) Delila_1 válasza zsotesz81 (#6952) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Hogy?

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#6954) zsotesz81 válasza Delila_1 (#6953) üzenetére


zsotesz81
senior tag

úgy ahogy a #6945-ben írtam. Ha széthúzom a görgetősávot teljes szélességre akkor nem látszódnak a munkalapfülek, így nem kell trükközni az elrejtéssel/felfedéssel.

(#6955) Delila_1 válasza zsotesz81 (#6954) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Az is egy megoldás.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#6956) perfag válasza zsotesz81 (#6954) üzenetére


perfag
aktív tag

Amatőr.

(#6957) Delila_1 válasza perfag (#6956) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Hahó! Ez nem az a fórum, ahol leszolják egymást!

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#6958) perfag válasza Delila_1 (#6957) üzenetére


perfag
aktív tag

Bocsi, nem fordul elő többször. Elfelejtettem kitenni egy mosolygót enyhítésül.

[ Szerkesztve ]

(#6959) zsotesz81 válasza perfag (#6956) üzenetére


zsotesz81
senior tag

Lehet, viszont egyszerűbb. :K

(#6960) mimi_bacsi


mimi_bacsi
tag

Adott egy több 10ezer sorból álló táblázat (OpenOffice). Több oszlopból áll, és azokban az oszlopokban, ahol a körzetszámnak kell lenni, az nem mind van kitöltve (sok sorban azonos helység van, azaz azonosnak is kell lenni a körzetszámnak. És sok körzetszám is megegyezhet, de más a helység (pl. Debrecen és Hajdúszoboszló körzetszáma is 52)

Van-e megoldás arra, hogy ahol 6 számjegyből áll a telefonszám és hiányzik a körzetszám, oda a helység jó körzetszámát írja be a program? Persze szinte mindegyik helységhez van legalább egy jó körzetszám.
(ahol 7 számjegyű a telefonszám, oda sajnos nem tudom, hogy 20, 30, 70-es számot írjon-e be, de ez a kevesebb)

(#6961) Delila_1 válasza mimi_bacsi (#6960) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Kell hozzá egy táblázat, ami a helységneveket, és a hozzájuk tartozó körzetszámokat tartalmazza, utána jöhet az FKERES függvény.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#6962) mimi_bacsi válasza Delila_1 (#6961) üzenetére


mimi_bacsi
tag

Nagyon köszönöm! :-)

És azt a feltételt hogy kell megadni, hogy csak 6 karakternék írja be a helységhez tartozó számot? (ha hét karakterből áll, akkor ne, mert mobilszámról van szó)

[ Szerkesztve ]

(#6963) Delila_1 válasza mimi_bacsi (#6962) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Ha nem jön össze, küldd el a fájlt, földim.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#6964) mimi_bacsi válasza Delila_1 (#6963) üzenetére


mimi_bacsi
tag

:R :R

(#6965) Delila_1 válasza mimi_bacsi (#6962) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

=ha(hossz(b2)>6;"";fkeres(.....))

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#6966) Delila_1 válasza Delila_1 (#6965) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szívesen.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#6967) Delila_1 válasza mimi_bacsi (#6964) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Nézd meg a privátot!

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#6968) kalasz


kalasz
tag

Üdvözlet mindenkinek!

Az office topikból irányítottak át ide. A kérdésem a következő lenne: miként lehet megoldani (fügvénnyel vagy makróval) azt, hogy ha pl.: az "A1" cella értéke változik, akkor a változás dátuma bekerüljön a "B1" cellába?
Válaszokat előre is köszönöm .
Üdv kalasz

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#6969) Delila_1 válasza kalasz (#6968) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A laphoz kell rendelned a rövid kis makrót:

Private Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Range)
If Target.Address = "$A$1" Then Cells(2) = Date
End Sub

Laphoz rendelés: lapfülön jobb klikk, kód megjelenítése, a jobb oldalon kapot üres lapra másold be.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#6970) kalasz válasza Delila_1 (#6969) üzenetére


kalasz
tag

Köszi a választ de valahogy nem akaródzik sikerülni.

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#6971) Delila_1 válasza kalasz (#6970) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Lehet, hogy ebben az esetben is segít, ha az Eszközök/Bővítménykezelőben bejelölöd az Analysis kezdetű bővítményeket.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#6972) Fire/SOUL/CD válasza kalasz (#6970) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

A másik topic-ban írt válaszod alapján, akkor ezek szerint, még nem tudod, hogy egy makrót, hogyan is kell létrehozni. Sebaj, elég egyszerű.

1. Nyisd meg az excel-t, lesz egy üres munkafüzeted ugyebár
2. Munka1 -lapon ALT+F11
3. Bal oldalt duplakatt Munka1 (Munka1)-en
4. Egyik lenyílóból Worksheet, másikból Change
5. Másold be a kódot, amit én vagy amit Delila_1 adott
Mindez képben

Delila_1
Én irányítottam ide kalasz barátunkat [link].

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#6973) kalasz válasza Delila_1 (#6971) üzenetére


kalasz
tag

A bővítmények be vannak jelölve és mégsem történik semmi. Viszont most már egy üres munkalap is csak fél perc után jelenik meg, valami vírusellenőrzés indul el. Ezt kilehet kapcsolni?

A dátum nem akar aktualizálódni.

[ Szerkesztve ]

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#6974) Delila_1 válasza kalasz (#6973) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Az eredeti kérdésedben az A1 cellába beírt érték hatására jelenjen meg a dátum a B1-ben, a képen a D oszlopba írsz, és az E-be várod a dátumot. Nem mindegy!

Erre itt van a makró.

Private Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Range)
If Target.Column = 4 Then Cells(Target.Row, 5) = Date
End Sub

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#6975) kalasz válasza Delila_1 (#6974) üzenetére


kalasz
tag

Bocsi erre nem gondoltam. A vírus keresős dologra is tudsz valamit mondani?

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#6976) Delila_1 válasza kalasz (#6975) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Most működik a makró?
Mi a vírusos kérdésed?

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#6977) ro_bert17 válasza kalasz (#6975) üzenetére


ro_bert17
őstag

Az ott felbukkanó ablakban, a beállításoknál helyes kell beállítani a makrók kezelését. Ergo engedélyezni nem árt.

(#6978) kalasz válasza Delila_1 (#6976) üzenetére


kalasz
tag

A makró végre működik, köszönöm szépen :R
Exel indításakor sokáig szöszmötöl az új munkalap megnyitásával, eddig ez nem volt ilyen.

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#6979) Delila_1 válasza kalasz (#6978) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Eddig nem volt makród ... :)
Szívesen.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#6980) zUlU53


zUlU53
tag

Sziasztok,

az e heti bugyuta kérdésem: adott egy táblázat, amiből minden negyedik sor adatai lennének nekem szükségesek egy másik táblázathoz adatként. Hogy tudnám azt megcsinálni, hogy csak ezeket jelöljem ki? Igazából ami megoldást eddig találtam az a köztes sorok elrejtése, és akkor a kért adatok pont egymás alatt lesznek olyan formátumban, ahogy a másik táblázatba kell, tehát egymás alatt. Csak ez a sorkijelölgetéses módszer nagyon durvának tűnik, mivel vagy 300 sornyi adatra van szükségem, és minden számomra szükséges sor között van 3 "felesleges" sor.

Remélem érthető voltam, és hogy valamely fórumguru tud is segíteni a megoldásban, előre is köszönöm.

-Houston van egy kis problémánk. - Aham, és akarsz beszélni róla?

(#6981) Delila_1 válasza zUlU53 (#6980) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Egy új oszlopban számozd be a sorokat 1-től 4-ig (az első 4-et "gyalog", ezt lemásolod, utána a 8-at kijelölve végig másolod az oszlopban). Szűrsz a 4-es értékre.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#6982) zUlU53 válasza zUlU53 (#6980) üzenetére


zUlU53
tag

Ok, hülye ötlet volt, mert így még ha csak azt mondom, hogy az értékeket illessze be, akkor is beilleszti a rejtett sorok adatait is. :(

Akkor a kérdés a következő: hogy tudom egy adott táblázat minden 4. sorából egy cellát úgy kijelölni, hogy ne tartson örökké 300-at jelölgetni, és hogy a másik táblázatban ezek az adatok sorkihagyás nélkül szerepelhessenek?

-Houston van egy kis problémánk. - Aham, és akarsz beszélni róla?

(#6983) zUlU53 válasza Delila_1 (#6981) üzenetére


zUlU53
tag

Low - - - szinten hogy kell a szűrést használni? :B

-Houston van egy kis problémánk. - Aham, és akarsz beszélni róla?

(#6984) zUlU53 válasza Delila_1 (#6981) üzenetére


zUlU53
tag

Bocsi, kapkodok, közben rájöttem, működésre bírtam, köszi szépen!

-Houston van egy kis problémánk. - Aham, és akarsz beszélni róla?

(#6985) Delila_1 válasza zUlU53 (#6983) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Bekapcsolod az Adatok/Szűrő/Autoszűrőt.
A címsorban legördülőket, kis nyilakat kapsz. Ahova beírtad az 1-4 értékeket, a legördülőből kiválasztod a 4-est.

Vagy egy másik lapon összegyűjtöd minden 4. sorodat. Az A1-be 1, A2-be 4 jön, ezt a kettőt együtt kijelölve lemásolod, ameddig kell. B1 képlete: =INDIREKT("Munka1!A"&A1) – ha a teljes táblázatod a Munka1 lapon van. A B1 képletét lemásolod, és ez a Munka1 lap A oszlopának minden 4. sorát adja majd.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#6986) Delila_1 válasza Delila_1 (#6985) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szívesen.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#6987) Oly


Oly
senior tag

Sziasztok!

Adott egy XLS amit felrakok egy hálózati helyre.
Ehhez a file-hoz mindenki hozzáfér (Read/Write).

Azt szeretném elérni, hogy a táblázatot csak jelszóval tudják megnyitni, de aki így is megnyitja az csak read-only-ban.
Van erre lehetőség?

SonyEricsson T20 - T68 - T610 - K700 - W800 - K750 - K800 - C702 - P1 - MOTO Defy - Galaxy S Advance - Galaxy S4 - Lumia 820 - Honor 7 - iPhone 5S

(#6988) Oly válasza Oly (#6987) üzenetére


Oly
senior tag

Az előzőt sikerült megoldanom. :U Egyszerű jelszavazással.

Viszont az nbk által feltett kérdés válasza engem is érdeklene. kraftxld válasza nem volt valami lényegre törő.

SonyEricsson T20 - T68 - T610 - K700 - W800 - K750 - K800 - C702 - P1 - MOTO Defy - Galaxy S Advance - Galaxy S4 - Lumia 820 - Honor 7 - iPhone 5S

(#6989) Fire/SOUL/CD válasza Oly (#6988) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Nem tudom, hogy egy ennyire egyszerű "azonosítás" megfelelne-e. Futtasd a makrót és láthatod, hogy milyen infókat tudsz lekérni ill. azok mit adnak vissza. Ha elég pl a számítógép neve és felhasználó alapján is loggolni, akkor megfelelhet.

Private Declare Function GetUserName Lib "advapi32.dll" Alias "GetUserNameA" (ByVal lpBuffer As String, nSize As Long) As Long

Private Sub CommandButton1_Click()
List_All_Environ_info
End Sub

Function List_All_Environ_info() As String
Dim Counter As Integer
Counter = 1
Do Until Environ(Counter) = ""
Cells(Counter, 1).Value = Environ(Counter)
Counter = Counter + 1
Loop
End Function

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#6990) ALbeeeee


ALbeeeee
csendes tag

Sziasztok,
lenne ötletetek egy adott cellában, hogyan tudom megszámoltatni bizonyos karakterek számát? A lényeg az lenne, hogy adott cellákban nevek és beosztások vannak felsorolva, vesszővel ( , ) elválasztva és a nevek számát szeretném visszanyerni. Ez a logika alapján 1 név egy vessző, és ezért gondoltam arra, hogy talán ez lenne a legegyszerűbb megoldás a számszerűsítésre. A kérdés már csak a hogyan! :) Valakinek ötlete esetleg? :)

Köszönöm szépen!

Üdv,
ALbee

:)

(#6991) perfag válasza Fire/SOUL/CD (#6989) üzenetére


perfag
aktív tag

Szerintem kellene egy xlVeryHidden lap amire a munkafüzet Open eseménye beírná a dátumot, időt és a UserName-t.

(#6992) szilvi11


szilvi11
csendes tag

Sziasztok,
Van egy kis problémám a lapvédelemmel. Zároltam azokat a cellákat, amiket nem szeretném, ha megbolygatnának, és megkapta a lap a védelmet. A gondom az, hogy a zárolt cellák között vannak olyanok, amelyek más fájlokból kapják az értéküket, és ha a lapon van védelem, akkor nem tudok csatolást frissíteni vagy váltani. Adatfrissítés miatt a csatolásváltás lehetőségét meg kellene adnom a felhasználónak, de nem szeretném, ha a képletet átírnák, így oda meg kell a védelem. Tudna valaki erre valamilyen megoldást?
Előre is köszönöm :)

(#6993) Delila_1 válasza ALbeeeee (#6990) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szerintem 1-gyel több név van a cellában, mint vessző.
Józsi, Béla, Ancsa, Lujza -> 3 vessző, 4 név. Ha mégis azonos a nevek és a vesszők száma, a Vesszo=v+1 sorból töröld ki a +1-et.

Írtam egy függvényt rá.

Function Vesszo(Cella As String) As Integer
Dim i As Integer, v As Integer
For i = 1 To Len(Cella)
If Mid(Cella, i, 1) = "," Then v = v + 1
Next
Vesszo = v + 1
End Function

Ezt bemásolod a fájlod VB szerkesztőjébe.
Alkalmazása: =Vesszo(A1) [ha a nevet tartalmazó cellád az A1]
Ugyanúgy másolható, mint a többi függvény.

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#6994) perfag válasza ALbeeeee (#6990) üzenetére


perfag
aktív tag

Chip Pearson szerint:
"The following formula can be used to count the number of times that the character or string of characters in cell B1 occurs in the string in cell A1. For example, if A1 contains the string abcXdXeXf, and cell B1 contains the character X, the formula will return 3, since there are 3 'X' characters in A1. This formula does not distinguish between upper and lower case.
=IF(LEN(B1)=0,0,(LEN(A1)-LEN(SUBSTITUTE(A1,B1,"")))/LEN(B1))"

Ez magyar Excelben:
=HA(HOSSZ(B1)=0;0;(HOSSZ(A1)-HOSSZ(HELYETTE(A1;B1;"")))/HOSSZ(B1))
Azzal, hogy nálam a 2007-es igenis különbséget tett x és X között. Bár ez mellékes, úgyis a vesszőket akarod számolni.

[ Szerkesztve ]

(#6995) ALbeeeee válasza perfag (#6994) üzenetére


ALbeeeee
csendes tag

Hello,

ez lett a jó!
LEN = megszámoljuk a karakterek számát
LEN(SUBSTITUTE) = MEGSZÁMOLJUK A CSERÉLT KARAKTEREK SZÁMÁT
kivonjuk egymásból a két eredményt és meg is van! :)

Köszi!

________

Kedves Delila_1,

annyi vessző van amennyi név.( név, beosztás ) > az adatok adatbázisból jönnek

KÖSZÖNÖM A MAKRÓT!

_________

Nagyon kedvesek vagytok! A dolog megoldva, sikerült automatizálnom, amit akartam!
További szép napot nektek!
Üdv,
ALbee

:)

(#6996) mmarcimm


mmarcimm
csendes tag

Sziasztok,

Egy olyan problémával fordulok hozzátok, hogy adott egy adatbázis ami sorbe van rendezve de duplikációkat illetve akár többször is tartalmaz egy féle dolgot. Egy oszlop alapján egy makróval le kéne ellenőrizni, hogy van e az adatbázisban duplikáció ha igen akkor egy másik oszlop értékeit szummáznia kéne, ezt a felsőbbikben tárolnia utána az alsóbbikat törölnie. Ennek kéne végigfutni a teljes adatbázison. Ha tudnátok ebben nekem segíteni nagyon hálás lennék.

Xtrem

(#6997) Delila_1 válasza mmarcimm (#6996) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A rendezett adatoknál egyszerű a dolgod.
Nem írtad, melyik oszlopokban vannak az adataid. Vegyük, hogy a rendezett oszlopod az A, és A2-ben kezdődnek a címsor miatt az értékek.
Felveszel egy új oszlopot, mondjuk az M-et. Az M2-be írj 1-et, az M3 cella képlete: =ha(A3=A2;0;1)
Ezt lemásolod az utolsó sorig, és egy SZUMHA képletben a tartomány az M oszlop lesz, a kritérium 1, az összeg_tartomány pedig az összegeket tartalmazó oszlop.

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#6998) Delila_1 válasza mmarcimm (#6996) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Túl gyorsan válaszoltam. Jobban megnézve rájöttem, hogy nem értem, mi legyen a felsőbbikben és az alsóbbikban.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#6999) Delila_1 válasza mmarcimm (#6996) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Azt hiszem, rájöttem, mire gondolsz.

Tehát C1-be 1, alá a képlet, amit a megjegyzésbe írtam. A D oszlop képlete a szerkesztőlécen látszik.
Utána a C oszlopban 0 értékeket tartalmazó sorokat autoszűrővel kigyűjtheted, és törölheted.

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#7000) scott_free


scott_free
senior tag

excelben hogyan lehet soronként megismételni egy műveletet anélkül, hogy minden egyes sorba be kellene írni a képletet?

pl.
C3=A3*B3
C4=A4*B4
C5=A5*B5

és így tovább. :F

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.