Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7551) motinka válasza Delila_1 (#7547) üzenetére


motinka
tag

TÖKÉLETES!! :C :R köszönöm!

MoTiNka

(#7552) Delila_1 válasza motinka (#7551) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Részemről szívesen a közös munka rámeső részét. :D

Fire
Köszönöm a linkeket.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#7553) Cuci3 válasza Delila_1 (#7543) üzenetére


Cuci3
tag

Én már csak azért is maradok a 2003-nál, mivel egy rakat makróm abban van megírva. :) A feldobott fájlt köszi!

(#7554) Delila_1 válasza Cuci3 (#7553) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szívesen.
Igaz, makrókban sem minden egyezik a két verzióban, ha jól emlékszem, még a cellák hátterének színezése sem.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#7555) Forza_JUVE


Forza_JUVE
aktív tag

Sziasztok!

1 kis segítséget szeretnék kérni. Adva van excelben 2 oszlop, és kb. 300 sor.
Egyik oszlopban nevek, másikban e-mail címek. Egy .csv fájlt kéne csinálnom belőlük úgy, hogy csak egy oszlop legyen, amiben a nevek és címek vesszővel vannak elválasztva.

A kérdésem, hogy nincs-e valami képletes megoldás erre ??? Nem annyira van kedvem egyesével belemászni minden cellába és ctrl c + ctrl v-zni. :)

KÖSZI!!

Üdv!

(#7556) Fire/SOUL/CD válasza Forza_JUVE (#7555) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Mentés másként/fájltípus lenyílóból meg kiválasztani a CSV(pontosvesszővel tagolt formátumot, Igen, Igen, és kész is vagy. ;]

Fire.

UI: A CSV kicsit megtévesztő, mert a nevével ellentétben (Comma-separated values) nem vesszővel (Comma), hanem pontosvesszővel(semicolon) választja el.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#7557) Fire/SOUL/CD válasza Forza_JUVE (#7555) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Az előbbi az egyik értelmezés, most egy másik.... :DDD
példa kedvéért A és B oszlopokban vannak az adatok

1. C1-be írd be ezt a képletet: =A1 & "," & B1
2. A C1 cellát másold végig, ameddig az A és B oszlopban vannak adatok
3. jelöld ki a C oszlopt, jobbegér/másol
4. pl Jegyzettömb vagy Wordpad stb megnyit, jobb egér beillesztés
5. Jegyzettömbből vagy Wordpad-ból stb Mentés másként pl ubul.csv néven

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#7558) Aron76


Aron76
csendes tag

Sziasztok ki tudna nekem segiteti abban hogy , keszitek egy tablazatot, amelyben fuvardilyakat irok, es ugy van kiszamolva a berezes a sofornek fuvaronkent, hogy 35 eurobol 7 eurot kap , de ha a fuvar dija magasabb mint 35 euro akkor a tobblet osszeg 20%-at is megkapja, azaz ha 50 euro a fuvar , akor az 7eu+ (50-35) x0.2=10eu :), azaz 7+ (15x0.2) = 10 :

Aron

(#7559) Delila_1 válasza Aron76 (#7558) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Ha az A oszlopban vannak az összegek,

=HA(A1>35;(A1-35)*20%+7;7)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#7560) Fire/SOUL/CD válasza Aron76 (#7558) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Valami alsó határ nincs? pl ha 10 eouros a fuvar, akkor is 7 eurot kap?
(Mert az elég jó díjazás. :DDD )

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#7561) Delila_1 válasza Fire/SOUL/CD (#7560) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Ne adj ötelteket! :DD

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#7562) Forza_JUVE válasza Fire/SOUL/CD (#7557) üzenetére


Forza_JUVE
aktív tag

Köszi, megpróbálom.

Az első hsz-odban leírtakat vágom, csak azt nem tudtam hogy csináljam h 1 oszlopba kerüljenek, elválasztva.
Megnézem ezzel a képlettel.
Köszi!

(#7563) Aron76 válasza Fire/SOUL/CD (#7560) üzenetére


Aron76
csendes tag

Hallo, eloszor is koszonom a segitseget, valasz a kerdesre:35 euro alatt nem vallalunk fuvart ;), a kepletet beirtam, mindig azt irja ki hogy van benne egy hiba, nekem nemetul beszelo excel-em van (hogy kicsit bonyolitsuk a helyzetet :) ), egyebkent ha F mezobe van az osszeg akkor HF -el kezdodik?

Aron

(#7564) Aron76 válasza Delila_1 (#7559) üzenetére


Aron76
csendes tag

Szia, Delila, koszonom a segitseget, beirtam, "meg" :D , nem mukodik hibauzenet a valasz, azt irja ki van benne "egy" hiba :( , a fuvardijak "F" mezoben vannak, a ber "G" mezoben......

koszonettel

Aron

(#7565) Fire/SOUL/CD válasza Aron76 (#7563) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Delila_1 adta a megoldást nem én, de sebaj... :DDD
Amúgy beírnád, hogy német excelben, hogy néz ki a HA függvény?

"egyebkent ha F mezobe van az osszeg akkor HF -el kezdodik?"
Na ezt tényleg nem értem, kifejtenéd?

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#7566) Aron76 válasza Fire/SOUL/CD (#7565) üzenetére


Aron76
csendes tag

hello Fire, epp azert kertem segitseget mert nem ertek hozza 1 hete hasznalom az excelt, tehat ha gunyolodsz se fogok jobban erteni hozza :DD , azt hogy nemet excel van csak azert irtam hogy hatha szamit vmit......nem tudhatom hisz ezert kertem segitseget :DDD ,

koszonom

Aron

(#7567) Fire/SOUL/CD válasza Aron76 (#7566) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Eszem ágában sincs gúnyolódni, csak nekem sincs fogalmam arról, hogy német excelben hogy írják a HA függvényt... :N

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#7568) WildBoarTeam válasza Aron76 (#7566) üzenetére


WildBoarTeam
aktív tag

Ugye itt Fire arra gondol, hogy a függvények "nyelvfüggőek", azaz magyarban =HA() függvény, az pl. angolban =IF(). Csak ugye németül kellene megadnod, hogy működjön.
Amúgy, ha az F oszlopban vannak az összegek, akkor csak kicseréled F-re az A-kat:
=HA(F1>35;(F1-35)*20%+7;7)
Ha mondjuk a G oszlopba mellé teszed ezt a képletet, akkor oda kapod az eredményt.
Így:

Neked annyi a dolgod, hogy a HA német megfelelőjét írod oda.

blabla

(#7569) Delila_1 válasza Aron76 (#7566) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Megnéztem, a németben a HA helyett WENN-t kell írni.
A képlet ezután:

=WENN(F1>35;(F1-35)*20%+7;7)

Innen letöltheted a fájlt, ami több nyelven tartalmazza a függvényeket.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#7570) Aron76 válasza WildBoarTeam (#7568) üzenetére


Aron76
csendes tag

Hallo Wildboar Team,

koszonom a magyarazatot, idokozben rajottem arra hogy amit en ilyen bonyolultan irtam le illetve kaptam meg a fonokomtol , sokkal egyszerubben is ki lehet szamolni, ugyanis eleg ha veszem a teljes osszeg 20% -at ugyan azt az osszeget kapom, hiszem mar eleve a 7 is 20% -a a 35 -nek :) , es ugye azon felul is 20% a berezes :K , elnezest kerek, hogy kicsit megdolgoztattalak titeket en is csak most jottem ra a FONOKOM kert meg ra hogy igy csinaljam :DD, :DD, :DD , hat lyenek a fonokok :), miert is lenne minden egyszeru nem? :)
megprobalom kideriteni a HA fuggveny jelet nemetul , esetleg tudtok az Excelben egy opciot amire rakatintva kiderulhet?

koszonom

Aron

(#7571) Aron76 válasza Delila_1 (#7569) üzenetére


Aron76
csendes tag

Hello Delila,

koszonom szepen ezt nem tudtam hogy a HA mint ha :) , gondoltam egy betukod :) , igen a ha nemetul wenn-t jelent :)

koszonom

Aron

(#7572) Delila_1 válasza Aron76 (#7571) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szívesen.

TEAM munkában mégis sikerült összehozni.
Érdemes letöltened a fájlt, és ha ezután kérdésed lesz, a mi magyar függvényes változatunk függvényneveit egyszerűen átírod a német megfelelőjére.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#7573) Aron76 válasza Delila_1 (#7569) üzenetére


Aron76
csendes tag

Szia delila

mint mar elobb wildboar team-nek is irtam kozben rajottem hogy eleg az egesznek a 20%-at venni :), hiszen a 7 is eleve 20%-a a 35 -nek es ugye az ezen feluli berezes aranya is 20 % , fonokom adta meg igy , lehet hogy nem veletlenul talan tesztel :),

Koszonom

Aron

(#7574) Delila_1 válasza Aron76 (#7573) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Akkor függvényre sincs szükség. Elég az =I1*20%

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#7575) Aron76 válasza Delila_1 (#7572) üzenetére


Aron76
csendes tag

Hello Delila,

es ha eleg mindennek a 20% akkor pedig igy nez ki nagyon egyszeruen a dolog!? :

=WENN(A1*0.2) , vagy =WENN(A1*20%)

:)

Aron

(#7576) Aron76 válasza Delila_1 (#7574) üzenetére


Aron76
csendes tag

ok, koszonom en mar kezdtem tul bonyolitani mint latod :DD

Aron

(#7577) Delila_1 válasza Aron76 (#7575) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Nem kell a Wenn, elég =A1*20%, vagy =I1*20%.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#7578) Aron76 válasza Delila_1 (#7574) üzenetére


Aron76
csendes tag

ugye a wenn azaz ha csak akkor kell ha vannak kitetelek....

Aron

(#7579) Delila_1 válasza Aron76 (#7578) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Igen. Ha valamilyen feltételtől függ a válasz.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#7580) Aron76 válasza Delila_1 (#7577) üzenetére


Aron76
csendes tag

ok ,koszonom megegyszer a segitseget a progit letoltom amit irtal....

Tovabbi Kellemes Napot mindenkinek,

ui:meg "latjuk" egymast

Aron

(#7581) Delila_1 válasza Aron76 (#7580) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szívesen. Jelentkezz, ha kérdésed van!

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#7582) motinka


motinka
tag

sziasztok, örülök hogy rátok találtam :DD
most még nagyobb kényszerem van hogy jobbá tegyem a táblázataimat :N

az alábbi képletet használtam a Q oszlopban, de ha lehetne hogy VB-ben legyen az király lenne.

tudtok segíteni? tudom, rossz kérdés volt, persze hogy tudtok :K

=HA(J1="";"";FKERES(J1;kod!$J$1:$K$54;2;HAMIS))

a fügvényben a kod egy másik fül meghatározott cellái.
a lényeg az lenne hogy a függvény ne látszon, de az utasítás hajtódjon végre.

előre is köszönöm

MoTiNka

(#7583) Delila_1 válasza motinka (#7582) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A cellaformázásnál a védelem fülön jelöld be a Rejtett négyzetet. Ennek a hatása akkor lép érvénybe, mikor a lapot védetté teszed. Eszközök/Védelem/Lapvédelem.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#7584) motinka válasza Delila_1 (#7583) üzenetére


motinka
tag

köszönöm, ez a megoldás teljesen jó (erre azért én is gondolhattam volna, de nagyon VB-es megoldás volt bennem :o) )

MoTiNka

(#7585) ildi_


ildi_
csendes tag

Sziasztok, segítséget szeretnék kérni, remélem tudtok segíteni.

A táblázat összes oszlopában legfelül auto szűrőt használok a fejlécben. Ha sorba akarom rendezni valamelyik oszlopot, akkor nem tudom bővíteni a kijelölést az összes többi oszlopban, hogy ne keveredjenek össze az adatok. Ha ugyanezt a sorba rendezést csinálom auto szűrés nélküli fejléces táblázatokban, akkor természetesen működik a bővített kijelölés. Hogy tudnám megoldani, hogy működjön auto szűrős fejléceknél is?

(#7586) Delila_1 válasza motinka (#7584) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szívesen.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#7587) Delila_1 válasza motinka (#7584) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szívesen.

Ez hogy jelent meg másodjára?!

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#7588) Delila_1 válasza ildi_ (#7585) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Állj az oszlopba, amelyik szerint rendezni akarod a táblázatodat. Nem kell kijelölni semmit.
Adatok/Sorba rendezés. Felajánlja az oszlopod címét. Lent a Van rovatfej legyen jelölt. OK.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#7589) ildi_ válasza Delila_1 (#7588) üzenetére


ildi_
csendes tag

Köszi, ezt próbáltam, de a rovatfejben auto szűrő van ezért nem csinálja meg a többi oszlora a bővített sorba rendezést. Ha nincs auto szűrő, akkor működik ez a fajta megoldás.

(#7590) Delila_1 válasza ildi_ (#7589) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Nálam semmi gond az autoszűrővel, gyorsan kipróbáltam.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#7591) ildi_ válasza Delila_1 (#7590) üzenetére


ildi_
csendes tag

Ha átküldeném a fájlt a mailcímedre megnéznéd?

(#7592) Delila_1 válasza ildi_ (#7591) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Nosza!

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#7593) Fire/SOUL/CD válasza Delila_1 (#7592) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Azért majd ha meg van a hiba forrása, akkor beírod ugye? ;]

#7594
Kösz.

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#7594) Delila_1 válasza Fire/SOUL/CD (#7593) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Minden oszlop külön listaként volt formázva, így mindegyiket külön kezelte a rendezés.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#7595) motinka


motinka
tag

sziasztok,

szeretném kérni a segítségeteket ismét, az alábbi táblázat elkészítésében:

a rajz szerint egy lenyíló listából lehetne kivállasztani a neveket illetve az összesent.

a CSABA név kiválasztására csak a CSABA 3 oszlopa (ami csaba névre hallgat) maradna látható a C oszlop után, amennyiben a JÁNOS névre kattintunk csak a JÁNOS 3 oszlopa marad látható, és így tovább. Az összesnél kinyílna a teljes táblázat.

segitsetek pls

köszi

MoTiNka

(#7596) Delila_1 válasza motinka (#7595) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Elrejted a NEM Csaba adatait tartalmazó oszlopokat. Nézet/Egyéni nézetek. Hozzáadás, a névhez beírod: Csaba, OK.
Felfeded az oszlopokat, és ismét elrejted azokat, amelyek nem Jánoshoz tartoznak. Ennek az egyéni nézetnek a János nevet adod, és így tovább.
Mikor minden nézetet felvittél, a Testreszabás menüben a Parancsok fülre állsz. A Kategóriákból kiválasztod a Nézetet, jobb oldalon kikeresed az Egyéni nézetek legördülőt, és felhúzod az ikonjaid közé az Eszköztárra. Ebből választhatod ki ezután a neveket, és mindig csak a megfelelő oszlopok látszanak majd.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#7597) motinka válasza Delila_1 (#7596) üzenetére


motinka
tag

köszönöm, ez jó!

csak abban az esetben, ha nem csak én használom ezt a táblázatot, akkor ez így nem működik a kolléga gépén.

erre valami ügyes megoldás?

MoTiNka

(#7598) Delila_1 válasza motinka (#7597) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A kolléga gépére is húzd fel az ikont.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#7599) motinka válasza Delila_1 (#7598) üzenetére


motinka
tag

köszönöm ez is jó megoldás lenne, ha itt lenne mellettem, de 150 km-re van :(

MoTiNka

(#7600) Delila_1 válasza motinka (#7599) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Te hány km-re vagy tőlem? :))

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.