Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7101) Fire/SOUL/CD válasza Oly (#7100) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Oksa, akkor a visszaper jeleket cseréld le sima perjelre...

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#7102) Oly válasza Fire/SOUL/CD (#7101) üzenetére


Oly
senior tag

És a végére is rakjak per-jelet... :R

SonyEricsson T20 - T68 - T610 - K700 - W800 - K750 - K800 - C702 - P1 - MOTO Defy - Galaxy S Advance - Galaxy S4 - Lumia 820 - Honor 7 - iPhone 5S

(#7103) perfag válasza Oly (#7089) üzenetére


perfag
aktív tag

"Azt szeretném elérni, hogy az osztályfőnökök listájából választva már csak az adott osztály névsorából választhassak." -- ha ezt még nem oldottad meg ajánlom figyelmedbe: [demo]
A promo lapot töröld ki!
A Lists lapon vannak felsorolva a csoportok, az első sorban megadott csoport nevek közül választhatsz a Sheet2 első lenyíló listájában. A választásodnak megfelelően beáll a második lista (ezt egy Worksheet_Change makró segíti).
Az egészet tartomány nevek segítik, mondjuk én ezt dinamikusra állítanám, nem fixre.
Jelezz vissza, valami ilyesmire gondoltál-e egyáltalán.

(#7104) Oly válasza perfag (#7103) üzenetére


Oly
senior tag

Ilyesmire.
Ezt már korábban mutatta Delila_1

A problémám az, hogy a listák nem egyforma hosszúak. Az üres cellák kis szépséghibát mutatnak a lenyílóban.

Hogy érted a dinamikusat?

SonyEricsson T20 - T68 - T610 - K700 - W800 - K750 - K800 - C702 - P1 - MOTO Defy - Galaxy S Advance - Galaxy S4 - Lumia 820 - Honor 7 - iPhone 5S

(#7105) VANESSZA1 válasza WildBoarTeam (#7062) üzenetére


VANESSZA1
őstag

köszönöm.
:R :R

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#7106) Fire/SOUL/CD válasza Oly (#7104) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Hát ha (bocs de nem néztem meg) az Adatok/Érvényesítés segítségével hozol létre lenyílót, akkor ott beállítható, hogy az üres cellák ne jelenjenek meg. Ez egy régebbi kép, nem konkrétan a te feladatodhoz tartozik

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#7107) scott_free válasza scott_free (#7076) üzenetére


scott_free
senior tag

erre nem tudtok valami biztonságos megoldást? :F
(tehát, hogy ne az egész excel-fájlt, hanem csak 1-2 táblát lehessen minél nehezebben feltörhető módon levédeni, titkosítani?)

(#7108) perfag válasza Oly (#7104) üzenetére


perfag
aktív tag

A dinamikusat így értem: [Névvel ellátott dinamikus tartomány létrehozása munkalapon]. Ettől "intelligens" lesz a tartomány név, adatokat adhatsz a végéhez, vagy törölhetsz a végéről, a listádban nem lesznek üres helyek.

(#7109) Oly válasza Fire/SOUL/CD (#7106) üzenetére


Oly
senior tag

A lista alján lévő üreseket nem hagyja ki... Vagy csak én vagyok béna.

SonyEricsson T20 - T68 - T610 - K700 - W800 - K750 - K800 - C702 - P1 - MOTO Defy - Galaxy S Advance - Galaxy S4 - Lumia 820 - Honor 7 - iPhone 5S

(#7110) Fire/SOUL/CD válasza Oly (#7109) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Ööö, szerintem itt valami félreértés van. Az Üres cellák mellőzés opció az nem arra vonatkozik, hogy a kijelölt tartományban lévő üres cellák ne jelenjenek meg a lenyílóban, hanem arra, hogy tetszőleges értéket lehessen az érvényesített cellába. :K
A lenyílókat arra használják, hogy kitöltött tartományt jelenítsenek meg, pl hogy kategóriák közül lehessen választani, ergo érvényesítéskor olyan tartományt jelölj ki, amiben minden cella kitöltött vagy az lesz. A példát elsősorban a tartomány elnevezés alkalmazására adtam, bár így visszaolvasva, valóban félreérthető volt, sorry... :R Csak én is rosszul értelmeztem a problémád, mert azt hittem, hogy az érvényesített cellában van "szépséghiba" az üres cellával, nem pedig a lenyíló listájában...

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#7111) Oly válasza perfag (#7108) üzenetére


Oly
senior tag

Ha így adom meg, akkor nem tudok rá hivatkozni.
A Név megadása listában ott van, de ha hivatkozok arra a névre, akkor nem jó.
Mindjár felrakom valahova a file-t.

SonyEricsson T20 - T68 - T610 - K700 - W800 - K750 - K800 - C702 - P1 - MOTO Defy - Galaxy S Advance - Galaxy S4 - Lumia 820 - Honor 7 - iPhone 5S

(#7112) Oly válasza Oly (#7111) üzenetére


Oly
senior tag

Itt van: [link]

[ Szerkesztve ]

SonyEricsson T20 - T68 - T610 - K700 - W800 - K750 - K800 - C702 - P1 - MOTO Defy - Galaxy S Advance - Galaxy S4 - Lumia 820 - Honor 7 - iPhone 5S

(#7113) Fire/SOUL/CD válasza Oly (#7112) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Makrós megoldást nem akarsz használni? Mert azzal megoldható természetesen...

Fire.

UI: Azért még megvárom Delila_1 válaszát, hátha van valami ötlete makró nélküli megoldásra. ;]

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#7114) Delila_1 válasza Fire/SOUL/CD (#7113) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Próbáltam ofszettel megadni az egyes csoportok területét, de valamiért nem fogadta el, pedig sokszor alkalmaztam már máskor.

Oly
Ha az ofszet képlet darab2-részében fixen megadod a sorokat is, akkor semmi szükség a teljes képletre. Annyi erővel a névadásnál is megadhatod fixen a tartományt.

=OFSZET(Munka1!$F$2;0;0;DARAB2(Munka1!$F$2:$F$11);1) helyett
=OFSZET(Munka1!$F$2;0;0;DARAB2(Munka1!$F:$F);1) lenne jó, csak valamiért most nem fogadja el nálam sem.

Viszont van egy jó hírem, ha az egyes csoportokban legalább 10 adat van. Az érvényesítés legördülője 10 sort mutat. Nem lesznek üres sorok, ha a névadást így végzed:
1. az egyes oszlopokban csak a csoportok elemei legyenek, tehát a csoport neve, ahova tartoznak, ne virítson az első sorban.
2. kijelölöd a teljes oszlopot, és a szerkesztő sor bal oldalán lévő "Név mező"-be beírod a csoport nevét. Ez ugyanaz legyen, ami az első érvényesítésben szerepel.
3. beviszed a 2. érvényesítésbe az indirekt függvényt.

Az egyes csoportok bővülését automatikusan követik majd a második érvényesítések.
(ezt valahogy értelmesebben is meg lehetett volna fogalmazni)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#7115) Fire/SOUL/CD válasza Delila_1 (#7114) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Igen, az ofszet-es megoldás nálam sem működik... :F (2007-es Excel)
Ezért csináltam makrót hozzá...Mondjuk nem kutakodtam utána, de nem igazán jövök rá, mi gondja van az ofszettel...

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#7116) Oly válasza Delila_1 (#7114) üzenetére


Oly
senior tag

Alap esetben üres az érvényesített mező. Ha lenyitom, akkor a lista legalján lévő üres mezőket látom alapból. így fel kell húznom a görgetősávot, hogy lássam a valós adatokat.
Ezt most úgy kerültem ki, hogy az első elem egy üres cella, így azt mutatja alapból.

Az ofszet megszívatott rendesen, de nem adom fel. Fogom még mókolni.

SonyEricsson T20 - T68 - T610 - K700 - W800 - K750 - K800 - C702 - P1 - MOTO Defy - Galaxy S Advance - Galaxy S4 - Lumia 820 - Honor 7 - iPhone 5S

(#7117) Pulsar válasza perfag (#7091) üzenetére


Pulsar
veterán

köszi, kipróbálom ezeket! :R

(#7118) Delila_1 válasza Fire/SOUL/CD (#7115) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Úgy látszik, az érvényesítésben nem fogadja el az ofszetet, dinamikus diagramoknál viszont kiválóan működik.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#7119) Fire/SOUL/CD válasza Delila_1 (#7118) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

:K . Csak emlékeim szerint(ahogy Te is írtad) régebben az érvényesítésnél is működöt...
Na mindegy, szerencse, hogy ilyen esetekre van még a makró... :DDD

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#7120) perfag


perfag
aktív tag

Oly eredetileg lenyílókat szeretett volna, letöltöttem a fájlt, abban is az van. A többiekkel értek egyet, akik Adatérvényesítésben gondolkodnak.
A Neten ezt a problémát már régen megoldották (Data Validation, Dependent Drop-List).
Ami nekem legjobban tetszett (a forrásom): http://www.ozgrid.com, fájl neve: MatchingLists.zip

Nem tudja valaki hova lett a Nevek beszúrásánál a Lista beszúrása a 2007-esben?

(#7121) perfag válasza Fire/SOUL/CD (#7119) üzenetére


perfag
aktív tag

Csatlakozom a véleményedhez: ha az előző hozzászólásomban bemutatott táblában az L oszlopban kiválasztok egy adatot, az M oszlopban az adatérvényesítés működni fog. Viszont utólag az L oszlopban megváltoztathatom az adatot :D
Ezt csak egy Worksheet_Change makróval lehet kivédeni, szerintem. A makrónak ekkor le kellene nulláznia az M oszlopbéli hozzátartozó cellát.

(#7122) Fire/SOUL/CD válasza perfag (#7121) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

A makrós megoldást én az Oly által megadott példaprogi kapcsán írtam, mert abban ListBox-ok szerepelnek, és ezen Listbox-ok esetén is ott vannak az üres listaelemek.
Az meg sem fordult a fejemben, hogy makróval a Datavalidation részbe matassak(ha lehet egyáltalán, még sosem csináltam olyat) :DDD

A 2007-ben meg a Képletek csoport/Névjegykezelés (vagy hasonló, nem otthonról írok) alatt találod a tartománylistákat.

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#7123) lappy


lappy
őstag

Sziasztok
Van két Comboboxom ezekhez adatok tartoznak.
Pl.: Könyv: Gyűrűk ura1 Gyűrűk ura2 Gyűrűk ura3
Kocsi: bmw ferrari merci
Állat: kutya macska
stb
Ha az elsőből kiválasztok egy adatot (könyv kocsi állat) a második Comboboxban csak az ehez tartozó elemek közül lehet választani.
Pl: állat (combobox1) kutya macska (combobox2
Ezt sikerült megoldani.
A problémám ott kezdődik hogy nem tudok mas megnevezéssel felvinni csoportokat, és nem tudom átnevezni őket, ilyenkor hibát ír ki.
Hibaüüzenet: Could not set the RowSource propety. Invalid property value.
Debug: .RowSource = strRange
Private Sub ComboBox1_Change()
Dim strRange As String
If ComboBox1.ListIndex > -1 Then
strRange = ComboBox1
Label2.Caption = strRange
strRange = Replace(strRange, " ", "_")
With ComboBox2
.RowSource = vbNullString
.RowSource = strRange
.ListIndex = 0
End With
Else
Label2.Caption = "Associated Items"
End If
End Sub
A próbléma megoldásához keresek hozzáértőt!!

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#7124) Fire/SOUL/CD válasza lappy (#7123) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Elsőre az a gond, hogy a Combobox objektumnak nincs RowSource tulajdonsága (property)

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#7125) Kobe


Kobe
veterán

sziasztok

szeretnék készíteni egy pivot táblát, azonban csak excel 2007 áll rendelkezésemre, amiben a 2003 hoz képest teljesen megbolygatták az általam jobban ismert funkciókat, de nem is biztos hogy az a legalkalmasabb funkció arra amit szeretnék, mert elég dinamikus.

Egy olyan táblát szeretnék létrehozni, ami ezeket tartalmazza

-egy bizonyos napon érvényes összeg, pl jan 1. Nevezzük nyitónak
-egy bizonyos napon - pl dec 31 - ennek az összegnek a kamattal növelt mennyisége. Nevezzük zárónak.

2 fajta csökkentő tétel is van
-egy befizetés, ami magát a kamat (nyitó és záró között fix kamatlábbal számolt rész) összegét csökkenti.
-egy plusz befizetés, ami magát az eredeti nyitó összeget csökkenti

illetve ezeknek a befizetéseknek a dátuma

Azt szeretném elérni, hogy egy táblába elég legyen csak alkalomadtán bevinnem a befizetést és annak dátumát (persze a megfelelő oszlopba, mert nem egy időben történnek, s nem mindig azonos összegekről van szó) és az excel automatikusan frissítse a nyitó összeget, a zárót, illetve a kamatot magát, attól függően milyen típusú befizetés történik. Vagyis azt is szeretném látni hogy a záró dátumon mekkora a periódus között eltelt kamat összege, hogyan változik a befieztések kapcsán, illetve ugyanezt a nyitó tőkével is, reprezentálva az egyes befizetések dátumát és összegét is.
Mivel kamatos kamatról lévén szó, egy következő periódusban ez a záró tőkésítésre kerül, és ugyanazoknak a műveleteknek kellene alapjául szolgálni, mint amit a msotani nyitó összeggel szeretnék csinálni

tudnátok ebben segiteni ?

[ Szerkesztve ]

(#7126) Kobe válasza Kobe (#7125) üzenetére


Kobe
veterán

azt elfelejtettem emliteni, hogy a dolog pikantériája, hogy a kamat kulcs egy éves periódusban fix, a táblázatot mindig egy jan 1 - dec 31 közötti időszakra szeretném elkészíteni, és attól a dátumtól kezdve, hogy történt egy befizetés, változik a kamatozó összeg mértéke

(#7127) perfag válasza Kobe (#7125) üzenetére


perfag
aktív tag

Én szívesen gondolkodnék veled a megoldáson, de leírás helyett csatolhatnál egy Excel fájlt, vagy legalább egy képet, hogy átlássam mit is akarsz.

(#7128) Fire/SOUL/CD válasza perfag (#7127) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Szóval amit korábban kerestél, az itt van

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#7129) Delila_1 válasza Kobe (#7125) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Az első lépés, hogy listaként vidd be az adatokat, akkor a kimutatás önmagát frissíti majd.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#7130) Delila_1 válasza lappy (#7123) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Olvass vissza egy kicsit, éppen erről a témáról van szó.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#7131) Fehér Mancs válasza Delila_1 (#7118) üzenetére


Fehér Mancs
tag

Érvényesítésnél is működik, csak úgy, hogy a cimkét definiálod dinamikusan és utána a azt adod meg a lista hivatkozásaként.

(#7132) Delila_1 válasza Fehér Mancs (#7131) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Az nem megy. :N , a dinamikusan definiált nevet nem fogadja el az érvényesítés.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#7133) Delila_1 válasza Oly (#7111) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Ez működik, nincsenek üres sorok:

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#7134) perfag válasza Delila_1 (#7132) üzenetére


perfag
aktív tag

Csatlakozom. Van egy hihetetlenül egyszerű megoldás a függő adatérvényesítésre [itt], egy Indirekt utasítással megoldották, de ha dinamikusan definiáltra váltom a nevet onnantól nem műxik.

[ Szerkesztve ]

(#7135) perfag válasza Fire/SOUL/CD (#7128) üzenetére


perfag
aktív tag

Szóval félreértettél, nem azt keresem, hanem ezt:

(egyébként köszi, a kép kedvéért mérgemben kerestem egy portable 2003-as Excelt)
Tehát, 2007-es Excelben hol van az ami korábban itt volt: Beszúrás, Név, Beillesztés, Név beillesztése párbeszédablak, Listát

[ Szerkesztve ]

(#7136) Delila_1


Delila_1
Topikgazda

Na, még egy, makrós megoldás Olynak

A laphoz rendelt makró

Private Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Range)
If Target.Address = "$H$3" Then
oszlop = Application.Match(Target, Range("A1:F1"), 0)
x = Cells(65536, oszlop).End(xlUp).Row
Names.Add Name:="asdf", RefersTo:="=" & Range(Cells(2, oszlop), Cells(x, oszlop)).Address
Range("I3").ClearContents
End If
End Sub

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#7137) mimi_bacsi


mimi_bacsi
tag

Egy grafikont szeretnék készíteni. A kérdésem az, hogy hogy lehet elkészíteni, hogy legyen egy olyan érték, amely azt mutatja, hogy az az érték a minimum, és lehessen látni, hogy a minimum alatti értéket kik érték el, és lehessen látni, a minimum értéket kik lépték túl?

Példa: 2 tojás gyűjtése volt a feladat. Vannak akik ezt a darabszámot túl, vannak akik alul teljesítették. A 2 db egy piros vonallal lenne jelölve. És mindenkinek az értéke látható lenne.

(#7138) perfag válasza mimi_bacsi (#7137) üzenetére


perfag
aktív tag

Ilyenre gondolsz?

Beszúrsz egy Csoportosított oszlopdiagramot, a minimum oszlopok közül az egyikre rákattintasz, jobb egér gomb, Sorozat-diagramtípus módosítása, a párbeszédablakban Vonal típus, abból is az első.

(#7139) mimi_bacsi válasza perfag (#7138) üzenetére


mimi_bacsi
tag

Igen, pont erre gondoltam és nagyon köszönöm a segítségedet, sikerül megcsinálni!

(#7140) mimi_bacsi


mimi_bacsi
tag

Hogy lehet olyan táblázatot készíteni excelben, amiben nevekhez, személyekhez lehet rendelni akár egy éves naptárt (a táblázatban legyen) és abban megmutatja a munkanapokat, heteket és azokba beírt értékeket (teljesítmény) lehet elemezni?

Az elemzéssel nem lesz gond, inkább az érdekel, hogy egyszerűen hogy lehet gyorsan naptárt beilleszteni az excelbe?

(#7141) kalasz


kalasz
tag

Üdv mindenkinek!
Ezt, hogy lehet eltüntetni??
Válaszokat előre is köszönöm!
Üdv kalasz

[ Szerkesztve ]

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#7142) perfag válasza mimi_bacsi (#7140) üzenetére


perfag
aktív tag

Nem igazán érem mit szeretnél.
Töltsd le [innen] a munkafüzetet és nézd meg tudsz-e belőle valami okost átvenni.
Továbbá [itt] találsz Chip Pearsontól egy rakat okos kódot e témában, bár kell hozzá egy kis angol tudás.

(#7143) nagytomi10 válasza Delila_1 (#7094) üzenetére


nagytomi10
csendes tag

Nekem így visszatörli az utolsó sort.

Ha ez szerepel a kérdéses részen akkor viszont jól működik:
usor = ActiveSheet.UsedRange.Rows.Count
usor = usor + 1

A Cells.Find függvénynek valahogy be lehet állítani, hogy hol keressen?

(#7144) Delila_1 válasza nagytomi10 (#7143) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Azért töröltetettem ki az utolsó sort, mert a Do - Loop ciklusban az első találat sorát az utolsó után mégegyszer beírja.
Ha kijelölsz egy területet (pl. Range("A1:N100").select), akkor azon a területen keres a Find.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#7145) Bicé


Bicé
csendes tag

Sziasztok,

Egy kis segítséget szeretnék kérni:
Van egy excel munkalapom (alap1) aminek a B10-es cellájába beírhat a felhasználó bármilyen karaktersorozatot. Ezt a B10-es cellába beírt szöveget az excel autómatikusan írja be a következő munkalap (adatok2) A oszlopába de csak az A100-as celláig.

Nagyon köszönöm!!

(#7146) Delila_1 válasza Bicé (#7145) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A következő munkalap A oszlopában a képlet: =alap1!B10

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#7147) Bicé válasza Delila_1 (#7146) üzenetére


Bicé
csendes tag

Köszi szépen!!!! :)

(#7148) Delila_1 válasza Bicé (#7147) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Nincs mit. :)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#7149) Bicé válasza Delila_1 (#7148) üzenetére


Bicé
csendes tag

Segítenél még egy picit? :)

(#7150) zsotesz81


zsotesz81
senior tag

Hali!

Egy kis help kellene, hogy kell azt megcsinálni, hogy az alábbi makrót ismételje addig amíg a "nem" lesz a válasz?
k = MsgBox("Van másik győztese a körnek?", vbYesNo)
If k <> 7 Then

With frmallinvictory
.Label1.Caption = Range("A5")
.Label2.Caption = Range("A6")
.Label3.Caption = Range("A7")
.Label4.Caption = Range("A8")
.Label5.Caption = Range("A9")
.Label6.Caption = Range("A10")
.Label7.Caption = Range("A11")
.Label8.Caption = Range("A12")
.Label9.Caption = Range("A13")
.Label10.Caption = Range("A14")
End With

frmallinvictory.Show vbModal

A do-loop-pal próbáltam, de nem sikerült összehozni.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.