Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:11:11

LOGOUT.hu

Témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5701) Phobion válasza duvi (#5700) üzenetére


Phobion
őstag

Igen, teljes mértékben egyetértek, szerintem most gyűjtök majd egy ASP-re, aztán irány az ismeretlen. :D

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#5702) Diopapa válasza Viper26 (#5697) üzenetére


Diopapa
addikt

Van egy kb 1m-et érő Cobrám meg ~300k kreditem. Éhen halni sok, hajót venni kevés. :D

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#5703) cunnir válasza Phobion (#5701) üzenetére


cunnir
tag

Grat az új vashoz :R az Asp jó választás lesz majd :)

Elite Dangerous:Cmdr.Merohun

(#5704) BP71


BP71
tag

Harcolni a Cobra jó? Milyen felszerelést ajánlotok hozzá? Milyen hajókat lehet vele megtámadni anélkül, hogy belehalnék?

(#5705) goya999 válasza Diopapa (#5702) üzenetére


goya999
tag

A Cobra-val pillanat alatt lehet T6-ot szerezni.

Duvi:Én a kamionozást a küldetések vállalásával dobom fel.Szereztem is már egy jó pár friendly és allied bázist.Azóta a támadások is megszűntek,tele vannak a közeli rendszerek zöld hajókkal.Mondjuk most nem tudom,hogy mit akarok.Nekem annyira nem cél a nagyon drága hajó.Inkább valami olyan hajó kellene amivel ki lehet fogni egy-két zsírosabb fuvarozós küldetést,jó harcolni is.Most 10 millióm van,a T6-ért 2,3-at adnának és egy 700k-s Viper.Nagy dilemma,hogy menjek-e tovább a T7-re vagy egy Federal Dropship az jó arra amit szeretnék?Néztem,hogy elég szép a rakodótere.

(#5706) Viper26 válasza Phobion (#5699) üzenetére


Viper26
nagyúr

Ebből hogyan lehet kilátni? :D

iPhone 14 | FR955

(#5707) Phobion válasza Viper26 (#5706) üzenetére


Phobion
őstag

Így.

A hajó orra alján van a pilótafülke kukucskálója. :DDD

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#5708) Viper26 válasza Phobion (#5707) üzenetére


Viper26
nagyúr

Hát ez elég gázosan néz ki. :D

iPhone 14 | FR955

(#5709) velizare válasza Phobion (#5707) üzenetére


velizare
nagyúr

jobbra-balra-fel?
viperből ultra gáz a kilátás, minek is az vadászgépnek... :O

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#5710) cunnir


cunnir
tag

Valami készül nem megy a játék :U

Elite Dangerous:Cmdr.Merohun

(#5711) Phobion válasza cunnir (#5710) üzenetére


Phobion
őstag

Bizony, pont most akartam írni, hogy kivágott. ;]

(#5709) cain69 - Type-7 cockpit

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#5712) rexsimus


rexsimus
aktív tag

[ Szerkesztve ]

(#5713) [w] válasza rexsimus (#5712) üzenetére


[w]
őstag

kíváncsi leszek James Doohan neve mikor bukkan fel az első screenshot-on!

cmdr PETER W. VOLKOV

(#5714) Kronus


Kronus
tag

Sziasztok!
Több videóban is láttam egy kis sárga nyilat ami mutatja a kijelölt objektum milyen irányba található, így nem kell össze vissza forogni, hogy rátaláljon az ember...

Kérdés az lenne, hogy ezt hol tudom beállítani mert én sehol se találom.

Köszi előre is!

(#5715) asDTesa válasza Kronus (#5714) üzenetére


asDTesa
csendes tag

Az szerintem nem azt mutatja hogy merre van az objektum, az azt mutatja hogy merre húzod az egeret (egér+bill). A radartól bal felül van egy kisebb kör egy célkereszttel azzal tudod belőni, egy kék pötty mutatja azt ami kivan jelölve.

[ Szerkesztve ]

(#5716) duvi válasza asDTesa (#5715) üzenetére


duvi
nagyúr

Pontosan így van :K

(#5717) Kronus válasza asDTesa (#5715) üzenetére


Kronus
tag

A kis kört vágom, csak a nyílra is azt hittem, hogy ezt segíti a vidikből nem derült ki egyértelműen :P

köszi a gyors választ! :)

(#5718) Diopapa válasza Kronus (#5714) üzenetére


Diopapa
addikt

Nem kell össze vissza forogni. Celestial body-khoz ott van a radar bal felső sarkában az a kis "iránytű-féle", ott látszik az irány, a többi pedig látszik a radaron, ami nagyon jól használható már 84 óta ;) :D

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#5719) asDTesa


asDTesa
csendes tag

A lopott dolgokat hol tudom eladni? Elvittem már független űrbázisokra, illetve 1-2 helyre be is csempésztem de sehol sem tudtam eladni.

(#5720) duvi válasza asDTesa (#5719) üzenetére


duvi
nagyúr

Olyan állomást keress, amelyiken van Black Market. Ott leher eladni a loptt cuccokat. Ha bedokkoltál, akkor a Contacts menüben tatlálod a Black Market opciót.

[ Szerkesztve ]

(#5721) darthbones


darthbones
újonc

Sziasztok, valami hasonló játékot keresek már hosszú idő óta. De nem akarok elhamarkodottan dönteni. Szerintetek ez jó választás lenne? vagy Star C. tapasztalatokat vagy véleményeket várnék.

(#5722) asDTesa válasza duvi (#5720) üzenetére


asDTesa
csendes tag

Megvan! Köszi :)

(#5723) #16729600 válasza darthbones (#5721) üzenetére


#16729600
törölt tag

Jó választás ez a játék,de csak egy bizonyos körnek,életkorú gémernek.Nekem meggyőződésem,hogy a mai generációnak, akik olyan játékokon nőttek fel ami kitörli a seggüket,semmit nem kell gondolkodni és percenként 129 hektoliter vér fröcsköl benne,nah nekik talán nem annyira :) S.C ( sajnos) még nem játsztható igazán ( és nem is tudni mikor lesz kézzel foghatóbb )

(#5724) darthbones


darthbones
újonc

25 vagyok :) a fröcsögős játék nálam kimerül a cod2-ben, mióta játszok. másik szenvedélyem a stratégia és az űrhajó szimulátorok :) csak végre 1 jót keresnék.... :)

(#5725) tikshow válasza darthbones (#5724) üzenetére


tikshow
addikt

Tudom, hogy nonszensz lesz amit írok, de vedd meg mind a kettőt. SC-t majd később. Sokan közülünk ezt csinálták. Elite megéri a pénzét, de rengeteg türelem kell hozzá. Nem megy egyről a kettőre egy hajó megvétele, illetve csoportok/wingek is majd csak most jönni Február környékén. SC pedig még kérdőjel, mert habár sokat ígérnek, de momentán ezek mind még csak az ígéret talaján léteznek.

(#5726) rexsimus válasza Kronus (#5714) üzenetére


rexsimus
aktív tag

:C

[ Szerkesztve ]

(#5727) baji


baji
tag

Hi mindenki!

Gondoltam szólok hogy aki hotas x-et szeretne venni még van rá esély a tescokban. Én ma reggel vettem itt Győrben 7990-ért és egy még volt kirakva ezen kívül :) igaz az ügyfélszolgálatnál azt mondták csak 1 év rá a gari, de ennyiért megéri ;)

(#5728) Kronus válasza rexsimus (#5726) üzenetére


Kronus
tag

?!

(#5729) Kronus


Kronus
tag

Nálam enyhén remeg a kép bedokkolva.
Ez normális jelenség?

[ Szerkesztve ]

(#5730) rexsimus válasza Kronus (#5728) üzenetére


rexsimus
aktív tag

Rég nevettem ilyen jót. :D

No offense, de akkor is :D

Nem igazán kezdő barát a játék, és egy tipp. Mielőtt kérdezel valamit, olvass utána. ;)

[ Szerkesztve ]

(#5731) cunnir válasza rexsimus (#5730) üzenetére


cunnir
tag

Szerintem pont ezért van ez a topik hogy segítsünk a masiknak es ha kerdez valaki nem kinevetni kellene.... de mindig vannak okosabbak akik mindent tudnak :-)

Elite Dangerous:Cmdr.Merohun

(#5732) Kronus válasza rexsimus (#5730) üzenetére


Kronus
tag

Az rendben van, hogy nem kezdőbarát a játék, egy szimulátor nem is legyen az, de azért szerintem nem kell kapásból kiröhögni a másikat...
Lehet nem volt a fogalmazásom elég helytálló.
Azt én is tudom, hogy a pici radar szolgál a tájékozódásra, csak feltételeztem, hogy esetleg ez egy + bekapcsolható segéd funkció. Mivel az első perctől hotas-al játszom így nem találkoztam ezekkel a nyilakkal (ami akk az egér+bill esetén jelenik meg)
Persze elfogadom nem lehet mindenki olyan vérprofi mint TE, de akkor sem értem miért kell lenézni a másikat... ez tudtommal 1 fórum ahol ha néha (sokszor) hülyeséget kérdeznek az emberek, de pont az a lényeg, hogy ha valaki tudja a választ akkor az segíthet a másikon.

Amúgy meg 3 napja vettem meg a játékot de már van egy Type-6 kereskedésre + egy Viper fejvadászatra.... 5 000 000 credittel és 86 bejárt rendszerrel, ami sztem annyira nem rossz kezdő létemre....

(#5733) asDTesa válasza Kronus (#5732) üzenetére


asDTesa
csendes tag

Hagyd, belém is belém kötött. Nyilván ő úgy született hogy már minden tudás megvolt neki, így most az életét arra áldozza hogy mindenkibe bele kössön akibe csak lehet.

Könyörgöm ez a topic erre van, mit kell mindenkit kiröhögni és lealacsonyítóan bánni vele? Én is folyamatosan olvasok utána a dolgoknak, de néha vagy nem tudom értelmesen lefordítani az angol írásokat(van aki egyáltalán nem is tud angolul, akkor az dögöljön meg?), vagy csak szimplán egyszerűbb megkérdezni.

(#5734) cunnir válasza Kronus (#5732) üzenetére


cunnir
tag

Grat ügyes vagy ;-)

Elite Dangerous:Cmdr.Merohun

(#5735) duvi válasza Kronus (#5732) üzenetére


duvi
nagyúr

"Amúgy meg 3 napja vettem meg a játékot de már van egy Type-6 kereskedésre + egy Viper fejvadászatra.... 5 000 000 credittel és 86 bejárt rendszerrel"
Jézusom :Y Te nem aludtál az utóbbi 3 napban? :DDD
Gratula a teljesítményedhez! :K

[ Szerkesztve ]

(#5736) Kronus válasza duvi (#5735) üzenetére


Kronus
tag

De azért aludtam. (egy keveset) :)
Jó ideje nyomon követem a játékot és a vásárlás napjára már konkrét tervel készültem, hogy hol mivel meddig kereskedem.
A vásárlást szándékosan úgy időzítettem, hogy pont szabadságon legyek. :P
Így lényegében 2 nap alatt: Sidewinder -> Adder -> Cobra. Aztán Type-6, majd csak utána a Viper pluszba.
Az tény, hogy küldetést eddig összesen egyet csináltam meg, de ami késik nem múlik. :D

[ Szerkesztve ]

(#5737) rexsimus válasza Kronus (#5732) üzenetére


rexsimus
aktív tag

Egyáltalán nem néztelek le, csak nevettem egy jót. :D

Néha jókat lehet nevetni a kezdők csetlésein botlásain, mert eszembe jut, hogy én is szenvedtem azokkal kicsit előbb. :)

Persze utána segítséget is nyújtok, ha tudok, vagy előttem nem tették már meg.

[ Szerkesztve ]

(#5738) velizare válasza Phobion (#5711) üzenetére


velizare
nagyúr

bakker, ez egy kész kilátó :D köszi

jutalmad három napocska

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#5739) darthbones


darthbones
újonc

Unhandled exception during project update: az objektum hivatkozás nincs beállítva semmilyen objektumpéldányra.

Unhandled exception: az objektum hivatkozás nincs beállítva semmilyen objektumpéldányra.

Ezt a 2 üzenetet kapom mikor az ED launcherben telepíteni szeretném az Elite D.-t A single player combat traninget siman felrakta azzal semmi probléma. Tud valaki valami megoldást? Ezek után az üzenetek után ki is fagy a launcher.

(#5740) tikshow válasza darthbones (#5739) üzenetére


tikshow
addikt

(#5741) darthbones válasza tikshow (#5740) üzenetére


darthbones
újonc

köszöntem, jo is, bár ilyen hibával még nem találkoztam, bezzeg a google most nem volt a barátom, keresésnél mindent feldobott csak ezt a fórumot nem...

(#5742) Grey Tzar válasza Diopapa (#5690) üzenetére


Grey Tzar
csendes tag

Szeva Dió!

Yani Tzar vagyok. aktivan tolod a az elitet?

(#5743) Grey Tzar


Grey Tzar
csendes tag

Tegnap egész nap toltam, de alig jutottam előre. Órákat töltöttem, hogy minél nagyobb állomásokra járjak, hogy valahol kapjak egy fuel scoopot. A végén egy Youtube videoban láttam meg, hogy internal a cucc én meg kivül kerestem.... Valaki mondjon legyen szíves két rendszert ami egymás mellett van, és viszonylagosan nagy haszonnal lehet árut csikicsukizni ide-oda.

Köszönettel.

(#5744) tikshow válasza Grey Tzar (#5743) üzenetére


tikshow
addikt

400 milliárd rendszer van, mi se tudjuk pontosan, hogy hol hogy merre.

(#5745) SirRalph


SirRalph
csendes tag

Sziasztok!

Új játékosként az elmúlt napokat dokkolással és elindulással töltöttem.
Aztán tegnap este gondoltam belevágok és elindítottam a Solo-t.
DE kidokkolás után el akartam menni egy másik station ra kijelöltem odaugrottam és nem volt ott semmi csak egy pont... Végigmentem az orbitális íven is de semmi.. Visszaugrottam a kiindulási pontra semmi terminal csak egy pont... Átugrottam másik rendszerbe ott is csak egy pont station sehol!
HELP!

Én vagyok béna? De ennyire???
HELP!

(#5746) duvi válasza SirRalph (#5745) üzenetére


duvi
nagyúr

Szia!
Tudnál nekünk mellékelni egy képet erről a "pontról"?
F10 a beépített képmentő funciógomb.
Szerintem itt valami félreértés lesz. (Persze lehet valami egyedi bug is)
A fenti Összefoglalóban található Pilot Training Tutorialokat végignézted? Különös tekintettel a Elite: Dangerous Pilot Tutorials - Travel részét?

[ Szerkesztve ]

(#5747) rexsimus válasza SirRalph (#5745) üzenetére


rexsimus
aktív tag

Tutorialt végig vitted?

[ Szerkesztve ]

(#5748) ooooobi válasza SirRalph (#5745) üzenetére


ooooobi
senior tag

Csináld meg a tutorialokat, én is azokkal kezdtem, nem is nagyon voltak gondok az ilyen utazásokkal. Meg a frontiers tutorial videói is sokat segíthetnek az elején.
Tippre nálad az a gond hogy nem jösz ki a frameshift driveból. Ebben a pillanatban amit a képen látsz (distance és speed kék sávban van) nyomd meg a J-t. Vagy ha joystickes vagy akkor azt a gombot amivel belépsz frameshiftbe. Különben csak pontok a célpontok mert messze vannak. Más ötletem nincs:D

Grey Tzar: ha csak ide oda ingázni akarsz akkor nem kell fuel scoop, csak a helyet fogja illetve használd EZT trading helyek keresésére.

Mostanában sajna csak a fórumot van időm néha átolvasni nincs időm repülni, pedig jó lenne gyüjtögetni type7re.

[ Szerkesztve ]

https://steamcommunity.com/id/ooooobi/

(#5749) goya999


goya999
tag

Az üzemanyagjelzőnél ha a vékony csík elfogy akkor feltölti az alatta lévőből?

Közben megtaláltam a választ:

Your fuel gauge has two bars - the lower one is the main fuel tank which is used for jumps etc; the upper one shows your reserve tank of fuel that is consumed to power the systems of your ship (the “burn rate” is shown in fuel units per second). When the reserve tank has emptied, a unit of fuel is transferred from the main tank.

[ Szerkesztve ]

(#5750) rexsimus válasza goya999 (#5749) üzenetére


rexsimus
aktív tag

:R

Amúgy, ha elfogy, véged. Szóval érdemes erre nagyon odafigyelni.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.