Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:11:11

LOGOUT.hu

Témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5251) dooky válasza #48613632 (#5247) üzenetére


dooky
csendes tag

Koszi Peti, ertekelem a szandekot, de en meg az alfabol jatszom, igy mar a release-re is ASP-vel jottem. Nem sokat segitene az eagle ara a type-7-en;-)

(#5252) MerLinh válasza #48613632 (#5247) üzenetére


MerLinh
senior tag

hát nemtom, én is mercenarys vagyok, egy csomo ideig nem is tudtam hol keresem a plusz hajot =) eleve azt hittem a sidewinder a plusz hajom, dec 15, 23:4x kor döntöttem hogy jó megveszem =) de sima szállítós munkákat vállalva, némelyik 15-20k kreditet ad, egész gyorsan fejlesztettem (kb majdnem minden alkatrészt kicseréltem már), mire megtaláltam a másik hajót. Úgyhogy az elején elég ha küldetéseket csinálsz, ha nincs jó kilép-belép =)
Azt most nem tudom megmondani hogy mennyi idő be telt most a cobram, mert volt hogy belogolva maradt órákig, ettem, filmet néztem stb, és csak a hangárban álltam....

A wizard is never late nor is he early, he arrives precisly when he means to! - - ONE phone to rule them all! =)

(#5253) zolee0307 válasza #48613632 (#5234) üzenetére


zolee0307
őstag

Thx :R

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#5254) Phobion


Phobion
őstag

Olyan opció nincs még a játékon belül, hogy bizonyos utakat "kedvencek" közé állítok? :DDD

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#5255) rtitusz


rtitusz
őstag

A Sidewinder-t mennyire/meddig érdemes upgradelgetni? Alapvetően fejvadászkodom, és amit esetleg eldobnak értékes árút, azt meg becsempészem a feketepiacra. Néztem, hogy az Eagle vadászatra jobb, de ott fel kéne adnom a rakteret, hogy felszereljem azokkal, amik most már rajta vannak a Sidewinder-en...

(#5256) duvi válasza rtitusz (#5255) üzenetére


duvi
nagyúr

"A Sidewinder-t mennyire/meddig érdemes upgradelgetni?" Szerintem az elején nem érdemes túl sokat költeni rá. Úgyis továbblépünk a következő hajóra. Mire maximumra felszereled a Sidewindert, már lehetne belőle egy Vipered is. Mivel fejvadászkodni akarsz, ezért mindenképpen a Vipert ajánlom elsődleges célnak.

(#5257) #48613632 válasza MerLinh (#5252) üzenetére


#48613632
törölt tag

Küldetéseket még nem igazán csináltam, illetve keveset.
Az ilyen "seek 'n destroy" típusúaknál valahogy sosem jött össze rendesen, nekem nem adta be azt, akit keresni kell.
De lehet, hogy én b.f.szkodtam el valamit, ettől függetlenül ezt az irányt hanyagoltam. 2-3 restartot csináltam, mert vagy nem volt pénzem, vagy nem volt pénzem, és még büntetésem is volt, amit ha befizetek, akkor még annyi pénzem sem marad.
Ekkor eladtam Eagle-t, és azóta játszom, nem volt restart.
Mostanra a Cobrám elég fullos, sok mindent kicseréltem benne, tulajdonképp már tudnék venni egy Type-6ot is akár, de nem kapkodom el.
Akarok mellé bőséggel pénzmagot, hogy az alap hajómat egyből tudjam fejleszteni, és még árura is maradjon.

ooooobi
Szállítgatni elhiszem, hogy lehet vele. Én a training részével sem gyakoroltam release előtt egér+billel, mert számomra irányíthatatlan volt. De izlés dolga, mindent meg lehet szokni. Docking Computerrel meg főleg. Csak ki ne szedjenek egyszer!
Én a helyedben azért elkezdenék spórolni egy karra, meglátod, sokat dob az élményen is.
(Bár az X-Winget anno én is golyós egérrel toltam végig :D )
A piros-zöld fénnyel ne foglalkozz, inkább csak látványelem, de ha funkciót kellene hozzárendelni, akkor a ki és beszállási oldalt jelezné a dokkoló kapuban, mivel pont szemben helyezkednek el. Legalábbis ez logikus.

[ Szerkesztve ]

(#5258) _Kondor_ válasza #48613632 (#5257) üzenetére


_Kondor_
tag

"Mostanra a Cobrám elég fullos" :DD :))

Ez még nagyon-nagyon messze van a fullostól. Inkább az mondanám, hogy a kobrád már nem alap.

[ Szerkesztve ]

(#5259) ooooobi


ooooobi
senior tag

Jelentem én is elértem a type6ig és egyszer se reseteltem azota hogy megvan az ED. Cobra mellé vettem, most mondjuk már kicsit bánom, hogy nem upgrade hajo lett, mert akkor sokkal hamarabb el tudtam volna kezdeni vele a kereskedést, no mindegy.
Pénzmag az van joyra, csak most haza kellett jönnöm egy hosszabb idöre és itthonra nem akarok venni.
Valahol a játékban egyébként meg lehet nézni hogy mennyi óránk van benne?

https://steamcommunity.com/id/ooooobi/

(#5260) #48613632 válasza _Kondor_ (#5258) üzenetére


#48613632
törölt tag

Szia, igazából még egy B4 FSD-t tervezek bele, és shoppingolni tökéletes. :DDD
De tény, hogy más irányba nagyon el van hanyagolva, pl fegyverzet, pajzs, scanner ... stb hiányzik róla, a kedvezőbb ugrótáv miatt.
Elképzelhető az is, hogy nem megyek rá Type-6ra, hanem ezt spécizem fel támadó menyétté, és elkezdem bevállalni a küldetéseket.

(#5261) #48613632 válasza ooooobi (#5259) üzenetére


#48613632
törölt tag

"Valahol a játékban egyébként meg lehet nézni hogy mennyi óránk van benne?"

Tudtommal nincs ilyen lehetőség benne. :(
Azonban korábban valaki említette, itt, a topikban, hogy "eddig csak 100 galaxisban járt összesen". Én erre vonatkozó információt sem találtam, igaz, annyira nem is kerestem. Tehát, attól még lehet, hogy én nem találtam meg. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5262) MichaelSD válasza #48613632 (#5261) üzenetére


MichaelSD
őstag

Galaxisokban biztos nem járt, de sok naprendszerben igen....

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#5263) #48613632 válasza MichaelSD (#5262) üzenetére


#48613632
törölt tag

:R Később már én is észrevettem, hogy elírtam, de már lekéstem a lehetőséget a javításra.

(#5264) Diopapa válasza #48613632 (#5261) üzenetére


Diopapa
addikt

Jobb panel és statistics legalja. Ott írja, hány naprendszerben jártál eddig.

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#5265) cunnir


cunnir
tag

Végre meg van az ASP :C

Elite Dangerous:Cmdr.Merohun

(#5266) rexsimus válasza _Kondor_ (#5258) üzenetére


rexsimus
aktív tag

Ezt akartam írni én is. :D

Az enyémre már 2 millát költöttem, de még mindig lenne mit fejleszteni. :D

[ Szerkesztve ]

(#5267) ooooobi válasza Diopapa (#5264) üzenetére


ooooobi
senior tag

Nem találom, egy képet tudtok rakni róla?

https://steamcommunity.com/id/ooooobi/

(#5268) Diopapa válasza ooooobi (#5267) üzenetére


Diopapa
addikt

Parancsolj:

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#5269) ooooobi válasza Diopapa (#5268) üzenetére


ooooobi
senior tag

Köszi, nem vettem észre, hogy nem csak a felső füleket lehet váltogatni.

Cunnir: úgy látom kereskedsz főleg, megéri arra aspt venni? Nem dob olyan sokat a raktérkapacitáson a type6hoz képest.

[ Szerkesztve ]

https://steamcommunity.com/id/ooooobi/

(#5270) cunnir válasza ooooobi (#5269) üzenetére


cunnir
tag

T6 max cargo: 112
ASP max cargo: 192 + 6 fegyó stb... :U

én a T6 100-as raktérrel használtam az ASP-t 150-re tervezem

Elite Dangerous:Cmdr.Merohun

(#5271) duvi válasza cunnir (#5270) üzenetére


duvi
nagyúr

ASP max cargo: 192 + 6 fegyó stb...
Az ASP max raktere nem csak 128-as?

(#5272) dooky


dooky
csendes tag

Systems visited 338 ;P

[ Szerkesztve ]

(#5273) dooky válasza duvi (#5271) üzenetére


dooky
csendes tag

de igen. sot szerintem 126

(#5274) cunnir válasza duvi (#5271) üzenetére


cunnir
tag

Akkor benéztem :R "egy táblázatban ez az adat szerepel"

Elite Dangerous:Cmdr.Merohun

(#5275) ooooobi válasza cunnir (#5274) üzenetére


ooooobi
senior tag

Én ezt a shiplistet szoktam nézegetni vásárlás előtt.

https://steamcommunity.com/id/ooooobi/

(#5276) cunnir válasza ooooobi (#5275) üzenetére


cunnir
tag

ismerem :) én egy excel táblázatot néztem :U

Elite Dangerous:Cmdr.Merohun

(#5277) _Kondor_


_Kondor_
tag

(#5278) velizare válasza _Kondor_ (#5277) üzenetére


velizare
nagyúr

figyu, pythonnal is ilyen cobrák-aspek vannak may egy signalban, vagy már inkább dropshipek, anacondák, python, stb.?

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#5279) duvi válasza velizare (#5278) üzenetére


duvi
nagyúr

Ez nem hajófüggő. Pl. vannak nevesített NPC hajók, amik bizonyos rendszerekben röpködnek. Ezek az NPC hajók, általában küldetések is egyben. Ilyen Iron Blood is, aki Freeport közelében mászkál. Ezeket az eseteket leszámítva, a Unidentified Signal Sourceoknál elvileg random találatokat kapunk, amit a játék generál le.

(#5280) MerLinh válasza #48613632 (#5257) üzenetére


MerLinh
senior tag

én se sokat csináltam illetve mindig kilőttek a vége felé, sima cargo szállítos missionok voltak, vidd ezt ide, meg oda, nyilván nem olyan busás jutalom mint a kereskedelem, de az elején 1000 kredittel pár olyat beválalsz és már van vagy 40-50kd, persze szerencse is kell hogy pont olyat kidobjon...a seek 'n destroy attól függ, ha csak kalozokat kell lelőni megfelelő mennyiségben az sem rossz, mert a fejpénz mellett a küldetés pénzt is megkapod....gimbalos cuccok az elején sokat segítenek =) meg ha nem egyedül lővőd őket....mert azért is megkapod a fejpénzt ha egyszer belelőttél

[ Szerkesztve ]

A wizard is never late nor is he early, he arrives precisly when he means to! - - ONE phone to rule them all! =)

(#5281) _Kondor_ válasza velizare (#5278) üzenetére


_Kondor_
tag

Elvileg év elején jönnek a játékba a wingek(gyk. Co-op mód), itt már a wing erőssége alapján fogja betenni az npc-ket. Gondolom úgy fog működni, hogy jobban megérje majd csapatban menni.

(#5282) gygalilei


gygalilei
tag

Mindenkinek Boldog Új évet Kívánok !

(#5283) Phobion


Phobion
őstag

Sziasztok!
Egy pár kérdésem lenne hozzátok. Lassan esédekes lesz az Adder lecserélése. Az első kérdésem az lenne, hogy szerintetek érdemes-e megtartani a biztonság kedvéért, vagy inkább azt is adjam el? Cobra-t néztem ki következő hajónak, szállításhoz. Úgy terveztem, hogy most összekaparom a hajó árát, néhány fejlesztésre valót és mivel most két rendszer között ingázok ezért ilyen befektetési pénzt is. A kérdés, hogy gyűjtsek inkább még Type 6-ra, vagy Type 6-hoz a fejlesztések már drágábbak? Plusz még ilyen befektetési tőkét is félretenni, mert ugye 0 credittel nehéz lenne árut venni. :DDD

Tehát összegezve Cobrára jelenleg 800k-t gondoltam. Type 6-hoz mennyi kellene, 1,5m?

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#5284) duvi válasza Phobion (#5283) üzenetére


duvi
nagyúr

A Cobra ára: 379,718 CR A T6 ára: 1,045,945 CR
Ha kimondottan szállításra építesz hajót, akkor érdemes lecserélni az Addert Cobrára. A jelenlegi max. 26-ról, max 60-ra tudod kibővíteni a cargodat, amivel gyorsabban összejön a T6 ára. Az Adderrel sokkal tovább tartana összeszedni a T6 árát. Pláne ha még félre is akarod tenni az Addert, mert akkor annak az értéke nem kompenzálja a Cobra árát. Szerintem "olvaszd be" az Addert a Cobrába. Később ha már bőven van pénz, akkor úgyis könnyedén megveszel egy Addert ha ahhoz lesz kedved. Az elején nagyon elaprózzuk a pénzünket (sok hajót fejlesztünk és parkolunk le), akkor nagyon lassan fog összejönni komolyabb tőke, az igazán nagy hajókra. Persze ez is szubjektív, hogy kinek mi a fontos és mennyire "siet" ;)

[ Szerkesztve ]

(#5285) Phobion válasza duvi (#5284) üzenetére


Phobion
őstag

Akkor maradok a beolvasztás mellett, az Addert azért akartam csak megtartani, hogy ha esetleg lenulláznám magam valahogy ,akkor ne Sidewinderrel kezdjem újra, de majd igyekszem vigyázni. :DDD Amúgy az árakat nézegettem, csak azért írtam 800-at meg 1,5-t mert abba én már bele kalkuláltam a fejlesztést, és a befektetési tőkét a kereskedéshez. :K

Köszönöm a tanácsot! :R

(#5286) duvi - Igen, mindenképp! :K Biztosítási díjak

[ Szerkesztve ]

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#5286) duvi válasza Phobion (#5285) üzenetére


duvi
nagyúr

Arra MINIG figyelj, hogy a hajó értékének megfelelő biztosítási pénzed legyen félretéve! Ha ezt a szabályt soha nem szeged meg, akkor nagy baj nem érhet :N

(#5287) Phobion válasza duvi (#5286) üzenetére


Phobion
őstag

8-as CARGO-t hol lehet kapni?

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#5288) Viper26


Viper26
nagyúr

Eagle alkalmas bányászatra?
Bár gondolom az elején inkább SW erre a célra.

iPhone 14 | FR955

(#5289) velizare válasza _Kondor_ (#5281) üzenetére


velizare
nagyúr

köszi a választ mindkettőtöknek!

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#5290) ooooobi válasza Phobion (#5287) üzenetére


ooooobi
senior tag

Én is megszenvedtem míg találtam :) Keresgélni kell, mindenképp a nagy bázisokban lehet szerintem.

https://steamcommunity.com/id/ooooobi/

(#5291) duvi válasza Phobion (#5287) üzenetére


duvi
nagyúr

Ipari rendszerekben keresgélj. Érdemes az outpostokat is ellenőrizni! A system mapon látod a kisebb állomások szolgáltatásait is.

(#5292) velizare válasza Viper26 (#5288) üzenetére


velizare
nagyúr

nem nyersz vele semmit az swhez képest.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#5293) Phobion válasza duvi (#5291) üzenetére


Phobion
őstag

Köszönöm!

BD+23 3151 -ben kapható 16-os cargo.

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#5294) duvi válasza Viper26 (#5288) üzenetére


duvi
nagyúr

Kimondottan bányászat szempontjából nem érdemes Eaglere cserélni. Viszont alapból nagyobb a hatótávja és a 3db Small Hardpoints is mellette szól. A három fegyverből egyet lecserélsz bányászlézerre, még így is marad két használható fegyvered, ha megtámadnak. (Mert megfognak, ha drága ércek lesznek a rakteredben ;] ) Ezzel szemben a Sidewinderen csak 1db fegyvered marad. Mivel alapból rendelkezésedre áll az Eagle, én átülnék abba és kicsit felfejleszteném bányászatra (mining laser, refinery, cargo, FSD). Közben még egy kis fejpénzt is begyűjthetsz a támadókból.

(#5295) dooky válasza duvi (#5294) üzenetére


dooky
csendes tag

Duvi: viszont az eagle-nek a raktere full nem banyaszatra valo. Akkor mar inkabb hauler ha banyaszik

(#5296) Viper26 válasza duvi (#5294) üzenetére


Viper26
nagyúr

Az lesz köszi, amúgy Eagle van most éppen nálam. :))

iPhone 14 | FR955

(#5297) duvi válasza dooky (#5295) üzenetére


duvi
nagyúr

Ez igaz, de a kérdés a SW vs. Eagle volt.
Szerk:
Az idei utolsó hozzászólásom: BÚÉK! :)

[ Szerkesztve ]

(#5298) dooky válasza duvi (#5297) üzenetére


dooky
csendes tag

BUEK sracok!:)

(#5299) Menthirist válasza dooky (#5298) üzenetére


Menthirist
veterán

BUÉK ide is.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#5300) Bibgr0


Bibgr0
aktív tag

BUÉK mindenkinek :-D

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.