Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:11:11

LOGOUT.hu

Témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25701) WhiteHawk24 válasza rtitusz (#25699) üzenetére


WhiteHawk24
tag

Abban egyetértek, hogy a hajóteleportálás érdekes de:
Valahol olvastam, hogyha 2 valós személy ül a hajóban, akkor az egyik tudja majd a vadászt irányítani, de ő is csak "távirányítással". Így lehetőség van gyors menekülésre annak veszélye nélkül, hogy a másik valós személyt hátrahagynánk. Lehet, hogy az AI is távirányít? Akkor mi is tudunk olyat! Bár a pilótafülke létét a kis vadászokon nem magyarázza de naaa... Minden nem lehet tökéletes! :DDD

(#25702) Micsurin válasza rtitusz (#25699) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Ezt azért meglehetne magyarázni... Nem teleportálással! :)

Mit tudom én:
Egy (hajó)kereskedői szövetség amely azzal foglalkozik, hogy a hátrahagyott hajókat átveszi és azonos felszereléssel és nagyjából közel azonos állapotban biztosít egy azonos típust közvetlen közeli állomások egyikén, egy azért elfogadható összegért. Persze az évjárat nem feltétlen egyezik! :D

szrk.: Esetleg Capital shipeken szállítva hozzák viszik, azoknak meg nem ismerjük a pontos jump ranget. (Vagy igen!?)

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#25703) Vesa válasza duvi (#25697) üzenetére


Vesa
veterán

+1
Az is nagyon hasznos valoban.

A tudomány a valóság költészete!

(#25704) Ulv


Ulv
tag

Az miért van, hogy beszállok egy állomásra és nem tudok javítani, tankolni?Ráadásul baráti bázis.De jártam már máshol is így.

(#25705) cacasz02 válasza Ulv (#25704) üzenetére


cacasz02
aktív tag

Ha megnézed az állomás leírását megtalálod hogy milyen szolgálltatásokat nyújt. És milyet nem. Van hogy a refuell repair... hiányzik

(#25706) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Ezt az Imperial Eaglet nem fogom eladni, ti ez az igazi zajos tücsök! :D 6% hullal rohangáltam egy bi weave shieldel és folyamatosan hit n runnoltam RES-ben, marha szórakoztató kis gép! :C
Global reward az általában pénz szokott lenni CG-n? :)
Volt már szó róla, hogy jönnek még SRV-k? :) Vagy az még nagyon messze van? Jó lenne abból is egy picit nagyobb változatosság.

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#25707) rtitusz válasza Micsurin (#25706) üzenetére


rtitusz
őstag

A Global Revard mindenkire vonatkozik, azokra is akik, nem nem vettek részt a CG-n, ilyen szokott lenni, mint pl. akciós hajóalkatrész vagy hajó, extra felszereltség a bázisnak, stb.

[ Szerkesztve ]

(#25708) duvi válasza Micsurin (#25706) üzenetére


duvi
nagyúr

Új SRV-ről nem láttam infót a Gamescomon, de a Horizons indulásakor szó volt további modellekről is. Elvileg csak SRV festéseket hoz a Guardians.

(#25709) Ulv


Ulv
tag

De itt tankoltam és javítottam is már.Lehet éppen bugos volt?

(#25710) kiskuplung válasza Ulv (#25709) üzenetére


kiskuplung
őstag

Nem, valószínűleg kitört valami háború, és épp nem elérhetők a szolgáltatások.

Menj el egy másik bázisra, annyi van még :)

(#25711) rtitusz


rtitusz
őstag

(#25712) summers


summers
tag

Sziasztok!

Az Integrity tulajdonság mennyire számít a moduloknál? Például ha SB-t fejlesztek és 20%-al leesik az Integrity akkor harc közben ha teljesen lelövik a shildet utána gondolom könnyebben sérül, vagy akkor sem bír annyit ha fent van a shield?

(#25713) baphomet válasza summers (#25712) üzenetére


baphomet
senior tag

Igen, sérülékenyebb lesz a modul. Főleg a külső moduloknál (fegyverek, utlity-k) számít igazán, mivel a rakéta találatok most már ezeket sebzik elég komolyan.
Egyébként 80%-os integrity alatt már bármelyik modul meghibásodhat ideiglenesen, de végleg tönkremenni csak 0-nál fog.

[ Szerkesztve ]

(#25714) cacasz02


cacasz02
aktív tag

Épp a barbinál gyűjtögetek prismatic shieldre. Van ötlet hogy hogyan lehet a merit gyűjtögetést felgyorsítani (cr nélkül)

(#25715) summers válasza baphomet (#25713) üzenetére


summers
tag

Ez csak akkor igaz, ha nincs shield? Ha a pajzs még fennt van, akkor számít az integrity?

[ Szerkesztve ]

(#25716) baphomet válasza summers (#25715) üzenetére


baphomet
senior tag

Igen, így van. Amíg fenn tudod tartani a pajzsot, addig akár üvegből is lehetnek a modulok. :) Nem számítva persze azt néhány effektet, amivel átmegy sebzés a pajzson is.
Ja meg jut eszembe: sérülhetnek még a modulok túlmelegedésnél, és SC-ből való kirántásnál is, itt is számít az integrity.

[ Szerkesztve ]

(#25717) summers válasza baphomet (#25716) üzenetére


summers
tag

Köszi!

(#25718) kiskuplung


kiskuplung
őstag

Az újdonságok közt szerepel esetleg olyan, hogy commodity-t (és esetleg material-t) lehessen tárolni valahol?

Elég idegesítő, hogy összegereblyézek ritka anyagot, és hurcibálhatom magammal, mert "jó lesz az még valamire".

(#25719) cacasz02 válasza kiskuplung (#25718) üzenetére


cacasz02
aktív tag

Annyi szart kaptam már hogy folyton eladogatom őket 😕

(#25720) duvi válasza kiskuplung (#25718) üzenetére


duvi
nagyúr

Sajnos erről most nem volt szó, de azért bizakodjunk, hogy előbb vagy utóbb ez is bekerül a játékba, akár egy saját bázis formájában.

#25711
Titusz, ezért is örülünk, hogy visszajöttél :C

[ Szerkesztve ]

(#25721) raymi16 válasza duvi (#25720) üzenetére


raymi16
tag

Bár ez elég merész ötlet/elképzelés de ha már saját bázis akkor saját úgymond "vállalkozás" is elképzelhető a jövőben? :U Commodity gyártás/előállításra gondolok elsősorban!

Senki se nem csinál semmit se nem, senkinek se nem!

(#25722) duvi válasza raymi16 (#25721) üzenetére


duvi
nagyúr

Ez az ötlet nem az én fejemből pattant ki :N . Már sokszor felmerült a saját bázis /aszteroida bázis koncepciója, amire voltak utalások már a korai tervezési fázisokban is. A saját "vállalkozás" lehetőségéről még nem olvastam/hallottam, de a későbbiekben érkező FPS mód sok új lehetőséget hoz majd magával...

(#25723) raymi16 válasza duvi (#25722) üzenetére


raymi16
tag

Úgy értem hogy merész elképzelés az hogy saját vállalkozása legyen egy Cmdr-nek!

Aszteroida bázisról láttam én is koncepciót, a saját bázis építés lehetősége viszont még új nekem is! Ebből kiindulva jutott eszembe hogy akkor már saját kis biznisz is lehet, én személy szerint ércfiomításba vágnék bele! :)

Senki se nem csinál semmit se nem, senkinek se nem!

(#25724) orientcx válasza summers (#25689) üzenetére


orientcx
őstag

"Valaki tud hatékony módszert Polymer Capacitors beszerzésére?"
-
high grade emission detected signal source-t, vagy combat aftermath signal source-t keress, esetleg a küldik között nézz körül, ez nem olyan vészes. Majd akkor legyél kétségbeesve, ha Modified Embedded Firmware-t keresel(nem tévesztendő össze a Modified ConsumerFirmware-al)
(ha még aktuális)

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#25725) baphomet válasza duvi (#25720) üzenetére


baphomet
senior tag

A ma délelőtti élő adásban beszéltek róla. Általános commodity storage soha nem lesz a játékban, mert valószínűleg ki lehetne használni a kereskedéssel való csalásra. Azonban az a tervük, hogy modokhoz szükséges commodity-ket a mérnökök bázisain leadhatjuk későbbi felhasználásra. Távoli terv, a 2.2-vel még biztosan nem kerül be játékba.

(#25726) orientcx


orientcx
őstag

Elnézést hogy offolok, de talán jó, ha tudtok erről a csalásról
Kaptam egy telefont, hogy elmaradt mobilszámlám van. Az úr azt javasolta, hogy ha el akarom kerülni a 0h-tól való hívószám korlátozást, akkor küldjek egy adott sms-t egy adott számra, és kapok két hét haladékot, amíg rendezhetem az elmaradást. A dolog bűzlött, mert egyrészt nincs lejárt számlám, másrészt olyankor sms-t küldenek, harmadrészt vasárnap van. Az urat a rám jellemző, kulturált Fed bugrishoz méltó eleganciával türelemre intettem, és felhívtam az ügyfél szolgálatot, ahol egyértelműen kiderült, hogy ez egy csaló, és dominókártyát óhajtott(volna) feltöltetni velem(nem ismertem a számot, mert életemben nem volt feltöltőkártyám, az kész tönkremenés lenne)
A lényeg, hogy vigyázzatok, mert mások átverése, és lenyúlása ősi Fed privilégium, és ez az "úr" nem tagja a Fed szélhámosok szakszervezetének, ezért nem jogosult ezen tevékenységre :N
-
u.i.:Még egyszer hangsúlyozom, a feltöltőkártyákra szánt összegeket(is) ezentúl is csak és kizárólag az általam megadott szszámra lehet utalni :D

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#25727) rtitusz válasza orientcx (#25726) üzenetére


rtitusz
őstag

(#25728) baphomet válasza rtitusz (#25727) üzenetére


baphomet
senior tag

Ma délelőtt még a fightereket vesézték ki bővebben:
- a repülési modelljük eléggé CQC-s lesz
- többféle loadout közül lehet választani, lesznek fix és gimballed konfigurációk is
- Condor legnagyobb sebesség és gyorsulás
- iFighter legjobb manőverező képesség (a játék legjobban manőverező hajója)
- Taipan a fighterek tankja, masszív hull és nagyon gyorsan visszatöltődő pajzsok

[ Szerkesztve ]

(#25729) duvi válasza baphomet (#25725) üzenetére


duvi
nagyúr

Köszi az infót! :K

(#25730) rtitusz válasza duvi (#25729) üzenetére


rtitusz
őstag

(#25731) cintula187


cintula187
addikt

A napokban be -beakad kicsit a jaték. Supercruise ba lépéskor pl. Van erre valami trükk? Valamelyik mappa tartalmának törlése?

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#25732) Micsurin válasza baphomet (#25728) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Hmm az a Taipan jó kis "csali" lehet teher mellé! :)

@cintula187: Szerintem valami a szerverrel van nekem is ilyen, Sc-ből kifelé és befelé sokat kell várni néha stb.

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#25733) summers válasza orientcx (#25724) üzenetére


summers
tag

Köszi!

(#25734) rtitusz válasza rtitusz (#25730) üzenetére


rtitusz
őstag

Változtatott a kódon a Frontier, most már ez van benne:

"We could show it to you, that wouldn't be much fun so instead we're going to play a little game."

:D:D Ohh. FD...

(#25735) orientcx


orientcx
őstag

Most egy picit ütöget a guta. Tán már írtam, hogy az egyik 4A-s MC-ről eltűnt az inendiary effect. Most visszamentem, hogy felrakjam rá megint. Elsőre dobott egy sokkal gyengébbet, hát rányomtam még egyet, feláldozva még egy mod.embedded fw-t. Az is sokkal gyengébb volt, mint eredetileg, de gondoltam a + effect-el még így is jobb lesz. Erre most meg a másik 4A-s MC-ről tűnt el az incendiary. Most ugyanott tartok, mint előtte, csak gyengébb sebzésű lett az egyik MC-m, és elb*tam két db mod embedded fw-t.
A két nagy MC-ből egyszerre csak egyen lehet incendiary, vagy mi a retek van???
:W :W :W :((( :W :W :W

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#25736) rtitusz válasza orientcx (#25735) üzenetére


rtitusz
őstag

Írj az FD Supportnak, ki szokták javítani az ilyen hibákat.

(#25737) cacasz02 válasza orientcx (#25735) üzenetére


cacasz02
aktív tag

A tuning az tuning olyan nincs hogy egyszrre csak egy lehet vagy figyelmeztetnek erre a mellékhatásra biztos hogy bug.

(#25738) Vesa válasza raymi16 (#25723) üzenetére


Vesa
veterán

X3-ban ezt mar régen megteheted. Sajat bázis, sajat flotta, sajat gyárak stb. Elite-ben ilyesmiről eddig nem volt szó, talan azert, mert nehezen kivitelezhető multiban. Vagy nem tudom miért, de a jatek szinte kiált ezekért a funkciokert. A grindeles is több értelmet nyerne, ha nem csak hajókért es fittekért kene anyagokat gyűjteni. En ilyesmit mar nem várok, de FPS módra pl. Hajók vagy állomások bejárása, meg lehet reménykedni.

A tudomány a valóság költészete!

(#25739) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Hogy lehet valami ilyen bugos? :W :W Clipper chaffolt... lőttem rá a kóbor nyaláb elvileg megsértette a retek Alliance járőr pajzsát, ezért 200Cr bounty... elugrok másik rendszerbe. ELTŰNIK a bounty! DE a 6.400-as (a világ másik felén van.... de csak mert a cmdr társ felbőszített chatben...) Dormant---->12.800 lett. Majd vissza ugrok mikor dokkolnék scan, "No one will escape from the law." És mindenki tűzet nyit... csak a kis Birodalmi madár "hihetetlen" boostja mentett meg. Akkor nekem ez a CG bukó és ne próbáljak dokkolni? :(((

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#25740) kiskuplung


kiskuplung
őstag

Egyre rosszabb a játék teljesítménye.
Korábban onnan tudtam, hogy leértékelés van valahol (és ezért megugrik a játékosok száma), hogy a rendszerek közti ugrás fél percről felment akár 4-5 percre is.

Most úgy tűnik a GC-s hírek miatt újra sokan nyeregbe pattantak, és én szép nyugisan megírhatok egy bejegyzést, és elintézhetek egy kétbetűs kitérőt, anélkül, hogy befejeződne az ugrás.
Így elég macerás lesz a Sothis-ba eljutni meg vissza...

Sebaj, addig is megnézem újra a GC-s Star citizen demo-t ;]

[ Szerkesztve ]

(#25741) pcnet válasza cintula187 (#25731) üzenetére


pcnet
addikt

&@kiskuplung

Próbáld ki privat groupot. Régen mikor openben és soloban sokáig nem akart kilépni hyperspaceből, akkor bevált. Hátha...

[ Szerkesztve ]

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#25742) brd válasza Micsurin (#25739) üzenetére


brd
nagyúr

Csak ugorj ki SC-be és vissza és dokkolj gyorsan, hogy ne scan-eljenek közben.

The only real valuable thing is intuition.

(#25743) Micsurin válasza brd (#25742) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Működött, silent runningot is benyomtam... Ha "bounty" miért fizethettem be 200Cr Finesként? :F

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#25744) orientcx válasza rtitusz (#25736) üzenetére


orientcx
őstag

"Írj az FD Supportnak, ki szokták javítani az ilyen hibákat."
-
Megvan vágatlan videón, de nem tudom érdemes-e veszkődni vele. Csak azokat a pocsékba ment nyamvadt mod embedded fw-ket sajnálom, iszonyú nehéz hozzájutni ezekhez(a többi kellékből 50-60 darabom van) De ezért a bugért felhatalmazottnak érzem magam a totális exploitra, és addig lépkedek ki-be, amíg a tripláját vissza nem szedem, és dicső MC-imet újra be nem ragyogja régi fényük(de megvárom az éjjelt, hogy ne f*ssam tele a friend státuszú kollégák comms paneljeit)
-
-
Micsurin - "és ne próbáljak dokkolni?"
-
Ha wanted vagy, dokkolásnál vigyázz, mert ha a security lescannel, akkor neked esnek, és ami még veszélyesebb, olyankor a terminál visszavonja a dokkolási engedélyed. És ha pont akkor úszol be e bejáraton, akkor lőni is fog rád(mivel engedély nélkül reppentél be), azt pedig még egy agyonshieldezett csodagép se ússza meg könnyen.
Ja, ez a lappangó wantedségnél is így van, amíg be nem fizetted, addig egy esetleges scan újraaktiválja.
Persze ha muszáj, attól azért még lehet dokkolni, csak akkor nem DC-vel, hanem mit a csempészetnél, állomással szemben indulni, és nagy tempóval beugrani. Ott belül már béke van

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#25745) Micsurin válasza orientcx (#25744) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Köszi megjegyzem! :R "Persze ha muszáj," az a 6,5 milla most amolyan "életmentő" pénz lesz ha ez véget ér! :D

Utána olvasgattam közben... ezzel már többször volt gondom... 200Cr bounty tényleg azért van mert a kóbor lézer eltaláltat a járőrt.. Ez mekkora hülyeség. :(((

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#25746) orientcx válasza Micsurin (#25745) üzenetére


orientcx
őstag

Ha csak 200 Cr-et róttak ki rád, akkor az elvileg 10 perces kisbünti+ugrás. De amíg be nem fizetted, addig egy scannél azonnal újra életbe lép. Nézd meg az adott rendszert, ha van ott outpost, akkor oda kockázat nélkül be tudsz dokkolni, és 99%, hogy ott is ki tudod fizetni, illetve felvenni azt a 6 és fél misikét

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#25747) kiskuplung


kiskuplung
őstag

Nyah, a mai napi élményem, miután felspéciztem az ASP Exploreremet.
Elzúztam CEOS-ba, ahol az állomás bejáratánál egy player Anaconda 3 lövéssel szitává lőtt, még arra se jöttem rá, hogy pontosan honnan jött a lövés.

1,5 millió rebuy cost, és mivel egyszer sem szálltam le út közben, visszarakott 400 fényévre CEOS-tól.
Ennyi elég is volt mára :)

(#25748) Micsurin válasza orientcx (#25746) üzenetére


Micsurin
nagyúr

:R Oké köszi, sajnos a GC vége messze, ezért nem kéne büntit szerezni mert nem akarok kicsúszni a top25%-ból ! :D

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#25749) anatron


anatron
aktív tag

8000 Ly-re a lakott űrtől elhaladtam egy signal source mellett,de nem volt időm megállni mert már számoltak mint Kokónak anno. (NGC 6357 környéke)

Normális ilyen távban a signal source?

[ Szerkesztve ]

(#25750) brd válasza anatron (#25749) üzenetére


brd
nagyúr

Igen, de nem érdemes foglalkozni vele, eddig mást nem találtam ott, mint tök átlagos tartalommal bíró canistert.

The only real valuable thing is intuition.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.