Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:58:47

LOGOUT.hu

Üdvözlünk a DUNE médialejátszók topikjában!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#491) Roland76


Roland76
tag

Sziasztok!

Egy technikai jellegű kérdésem lenne, ami részemről inkább csak kíváncsiság, mintsem probléma:

Adott egy Dune HD D1 médialejátszó, amin half-ou 3D-s tartalmat néznék.
A lejátszó nem támogatja a vobsub-ot, így a feliratos 3D-s filmeket sem lehet rajta megnézni. Mivel a két félképet a tévé összerakja, teljesen evidens, hogy a 2D-s srt felirat is, valamint a lejátszó OSD menüje is szétesik (torzul).
Azonban - főleg mostanában - pár half-OU mkv-nál észrevettem, hogy a tévé által összerakva a két félképet nem esik szét a lejátszó OSD menüje.
Kíváncsiságból teszteltem és valóban a simán elindított - tehát még nem 3D-re rakott - film esetén az OSD menüt is duplázza, mintha "tudná" a lejátszó, hogy 3D-s anyagról van szó. Így érthető is, hogy ezt összerakva, miért nem torzul a menü.
Ez annyira nem is lenne érdekes, de a sima 2D-s srt feliratot is duplázza, ami azért is jó mert így akár már feliratosan is lehet nézni a 3D-s mkv-t, sima srt felirattal.

A kérdés csak az, hogy ez mitől függhet? Encode-tól? Konvertálás beállítástól?

Először azt hittem, hogy az új firmware-nek köszönhető, de korábbi half-ou és half-sbs anyagoknál továbbra is torzul minden felirat és osd tartalom.

Ha valaki érdemben tudna válaszolni, azt megköszönném!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.