Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  DJI topic

Hozzászólások

(#3451) MlbMatic válasza jozsi252 (#3450) üzenetére


MlbMatic
tag

itten van egy olcsobb kiadas :), no persze ha nem a tied a cég, mert akkor rontom az üzleted, azt azért nem akarom,

[link]

USB kábel meg itt

[link] - iszonyat jo minőségű,,

[ Szerkesztve ]

(\ /) (O.o) (>< ) /_|_\

(#3452) jozsi252 válasza MlbMatic (#3451) üzenetére


jozsi252
veterán

Na akkor elmondom a 2 termékkel mi a gond. :D
- A tablet tartó azért "szar" mert nagyon elől van, és a táv súlypontja így már eléggé előre kerül. Amit vettem azt ugye a telefon helyére kell berakni, majd abba a telefont. PolarPro-nak próbáltam, az is olyan megoldás amit linkeltél, de nekem hosszú távon kényelmetlen volt így tartani a távot.
- A kábel pedig nem jó arra a célra mert az normál USB kábel. Az egy dolog hogy egyik fele microUSB, de a másik sima USB. Abba hogy dugjam bele az én szintén USB-s kábelemet? Az OTG kábel amit vettem annak az USB-s vége nem apa hanem anya. Remélem érthető így.

iPhone 13 Pro Max

(#3453) Peti N95 válasza MlbMatic (#3449) üzenetére


Peti N95
aktív tag

Szia. Mennyi idő alatt merül be magától? Illetve ha csak rátöltök mondjuk 50%-ról azt is egy töltésnek számlálja? Nekem Mavic Pro Platinum van. Köszi

★Huawei Mate 10 Pro★Samsung Galaxy Watch 46mm★GSX-R 600★Peugeot Jet Force C-tech★

(#3454) sityupityu válasza ZoZoˇˇ (#3445) üzenetére


sityupityu
veterán

Ugyanígy jártam én is az Air-nél amikor megvettem, én sem tudtam, hogy most mi van...

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#3455) MlbMatic válasza jozsi252 (#3452) üzenetére


MlbMatic
tag

Lehet igazad van,
de ez ket hosszu alithato karos, majdnem oda kerul a kijelzo mint eredetileg,,, passzolom, csak egy olcsobb lehetoseg,, nézd meg az ebayon a kepeit, oda helyezed a kijelzot ahova akarod,,
nekem bejott, teljesen jo a sulypont, tennek fel fotot, de bonyesz ide

a kábelhez oda irtam hogy USB , gyengebbek kedveert, tehat nem otg, ergo fingom sincs miert akarnad bedugni helyette,,,

Te tényleg azt hiszed hogy veled versenyzek mint az oviban a gyerekek ? ne szivass mar, legyel mar pozitiv es vidam !!!!!

[ Szerkesztve ]

(\ /) (O.o) (>< ) /_|_\

(#3456) MlbMatic válasza Peti N95 (#3453) üzenetére


MlbMatic
tag

kb 3-5 nap, tul okos akku :) de Mavik 2 nél ! azt hiszem az 1 es mavik ezt nem csinalja !
a gebasz pont amit irsz, minden toltes 1 toltesnek szamit beíráskor, de ezt is csak a mavik 2 nél tudom,
igy konnyen megeshet hogy egy gep meg nem is repult, es mar 4 toltes van benne,

[ Szerkesztve ]

(\ /) (O.o) (>< ) /_|_\

(#3457) sityupityu válasza MlbMatic (#3456) üzenetére


sityupityu
veterán

De nem mindegy, hogy mit számol el töltésnek? Nem az fogja meghatározni az akku élettartamát...

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#3458) jozsi252 válasza MlbMatic (#3455) üzenetére


jozsi252
veterán

Értem hogy USB, de mire megyek vele? Mármint azt nem értem hogy minek linkelted azt a kábelt. Azzal sehogy se tudom megoldani hogy a telefonomat összekössem a távval. Ezeket a pár száz ft-os kábeleket inkább én hanyagolom mert volt már hogy szívtam vele, gyári lehet hogy drágább, de sokkal tovább is bírja.
Miért akarnák versenyezni bárkivel is? Linkeltem 2 terméket ami ahhoz kell hogy valaki tudja használni a telefonja gyári kábelét a Mini távjához alsó USB híján. Plusz egy jó minőségű telefon tartót amit már nagyon sokszor használtam és nagyon jó bevált. :K

Itt egy frankó PGYTECH-es tartó a drónhoz, illetve egyéb hozzá való kacatokhoz. [link] Ha a képeket megnézitek, ott látjátok hogy mennyi minden elfér a táskába.

iPhone 13 Pro Max

(#3459) MlbMatic válasza jozsi252 (#3458) üzenetére


MlbMatic
tag

Na tudom mar hol lett a gebasz, bocsiii, válaszra raktam es nem uj kent !!
ertem mar miert nem erted,, :)

szoval az USB kabel - en pl hasznalom töltésre, frissítésre, es a DJI szimulatorahoz,
ill a mavic2 nél alura bedugva,,
ez spec nem ocso szar, hanem olcso nagyon jo minosegu ! ilyet vettem parat konkretan,,
pont ugy kinai mint a DJI :), csak azert linkeltem hatha valakinek kell, es te adtad hozza az 5letet :)

[ Szerkesztve ]

(\ /) (O.o) (>< ) /_|_\

(#3460) MlbMatic válasza sityupityu (#3457) üzenetére


MlbMatic
tag

ez igy van,,,,, az max akkor szamit sajna ha eladod, mert ez az elso kerdese a vasarlonak,,,
" mennyi toltes van az akkuba ?"

(\ /) (O.o) (>< ) /_|_\

(#3461) MlbMatic


MlbMatic
tag

na ebben ki okos ,,, ? mert nálam megallt a tudas,,
java reszt iPhone-t hasznalok, de majd hatha lesz FCC mode a miniben, az meg tutti csak androiddal, igy van egy 7.0 android rendszeru tabletem, gondoltam felrakom ra az FLY-t, de nem latja a PLAY áruházban, letoltottem az app-ot a DJI oldalarol, arra meg azt irja hogy nem a keszulekemhez valo ? most ez hogy iss ?

(\ /) (O.o) (>< ) /_|_\

(#3462) sityupityu válasza MlbMatic (#3460) üzenetére


sityupityu
veterán

Igen, eladásnál valóban nem mindegy. Mondjuk én ha veszek valamit, akkor sohasem az jár a fejemben, hogy mi fog történni ha eladom...általában sohasem adok el semmit. Kivéve járműveket.

szerk: (#3461) Fcc módod maximum csak másik távval lesz ha be tudod szerezni valahonnan. Ez már tény, hogy kétfajta távval jönnek ki.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#3463) Apicius válasza MlbMatic (#3461) üzenetére


Apicius
tag

[link] Passz

''Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló.''

(#3464) MlbMatic válasza sityupityu (#3462) üzenetére


MlbMatic
tag

igen ezt olvastam 1 hete én is, de akkor még nem volt biztos, szóval akkor ez már tény,,
de az jó is, mert amcsiban majd a bantuk ugy is 10esével törik, lesz eladó az ebyon pár hét múlva :)

(\ /) (O.o) (>< ) /_|_\

(#3465) jozsi252 válasza MlbMatic (#3459) üzenetére


jozsi252
veterán

Szimulátort én még nem próbáltam de biztos jól el lehet vele szórakozni, illetve kezdőknek tanulni biztos nagyon jó dolog.
Közbe nézem hogy kellene még egy Landing Pad, szerintem a 75cm-es verziót rendelem. Poros helyről felszállva nagyon jó dolog, illetve amikor az Air-el is repültem, akkor a Landing Pad-ra pakoltam ki minden cuccot. Táskától kezdve telefon akku stb.
Nem tudom ki használ még, de jó dolog nagyon.

iPhone 13 Pro Max

(#3466) sityupityu válasza jozsi252 (#3465) üzenetére


sityupityu
veterán

Én csak addig használtam amíg meg nem tanultam kézből le és felszállni. Azóta én már nem is hordom magammal. Amúgy én a kemény összehajtható négyszögletest vettem. Bár kicsit kisebb, de egyenetlen terepen jobb mint a szövet.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#3467) Apicius válasza sityupityu (#3466) üzenetére


Apicius
tag

Eddig nekem a Tellohoz nem volt szükségem fel/leszálló pályára. Ezért feltúrtam a lakást, hogy a Minihez mit rakjak le a nedves fűre. Ez lett végül a befutó :)

''Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló.''

(#3468) sityupityu válasza Apicius (#3467) üzenetére


sityupityu
veterán

Teljesen jó.
Annyi, hogy ugye nem összehajtható, így nem valami mobil. Én amíg meg nem vettem az enyémet addig egy farostlemez lapot hordtam. Csak ugye nem lehet mindenhova kocsival menni. :)

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#3469) Apicius válasza sityupityu (#3468) üzenetére


Apicius
tag

Ha kicsit koszos lesz, csak folyó vízzel leöblítem és kész.

Ma lett volna időm képeket és videót csinálni, de szemerkélt az eső. Remélem holnap el tudok használni egy-két fullos akkut!

[ Szerkesztve ]

''Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló.''

(#3470) MlbMatic válasza jozsi252 (#3465) üzenetére


MlbMatic
tag

rendeltem en is, ebay rol, nem jott meg meg sajna, de szerintem is jo dolog

(\ /) (O.o) (>< ) /_|_\

(#3471) MR007RM válasza Apicius (#3469) üzenetére


MR007RM
addikt

És hogyan szúrod le a földbe? Én landing padot használok, most fogok nagyobb méretűt beszerezni.

Na jó ezt nem láttam még élőben.(3467) :R

[ Szerkesztve ]

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#3472) MlbMatic válasza jozsi252 (#3465) üzenetére


MlbMatic
tag

Dji szimulator, aranyos, ra tudod dugni a mini távját is, van benne par free palya, ingyenes,
persze nem ugyanaz mint az igazi, de jol memorizaltatja a karokat az biztos,

(\ /) (O.o) (>< ) /_|_\

(#3473) Revoltek


Revoltek
aktív tag

Sziasztok! Tegnap aktiváltam be a Mavic Mini-t. Szerintetek érdemes megvenni hozzá a Care kiterjesztést!

(#3474) jozsi252 válasza MlbMatic (#3472) üzenetére


jozsi252
veterán

Igen aki most ismerkedik a drónos vonallal biztos nagy hasznát veszi neki hogy ki tudja próbálni a drónját virtuálisan. :K

Revoltek
Szerintem mindenképp érdemes, DJI Store oldalán 39EUR összvissz annyit simán megér hogy biztonságba tudd a drónod 1 évre. Nekem a Mini már a sokadik drónom, meg volt mellette más repülő dolgok is, de én is azzal kezdtem hogy kötöttem. :K Nem azért mert nem bízok magamban, hanem sokszor tapasztalom hogy mondjuk felszállás után szeretik a madarak megkörnyékezni, és elég ha egy nagyobb madár kibillenti az egyensúlyból a drónt, aztán úgy zuhan lefele mint egy tégla. Ilyenkor jól jön a Care hogy potom pénzért kapsz egy új gépet.

iPhone 13 Pro Max

(#3475) MlbMatic válasza Revoltek (#3473) üzenetére


MlbMatic
tag

ha profi vagy, akkor is erhet baleset,,,

(\ /) (O.o) (>< ) /_|_\

(#3476) MlbMatic válasza jozsi252 (#3474) üzenetére


MlbMatic
tag

igen, kezdőknek különösen, de én pl régóta, kb 15 éve modellezek, auto, repülö, heli, drón, és mégis szeretek vele játszani, lehet sose növök fel :)

(\ /) (O.o) (>< ) /_|_\

(#3477) Tomjack


Tomjack
tag

Mavic mini FCC verzióst lehet valahol Magyarországon venni?

(#3478) tirszin válasza Revoltek (#3473) üzenetére


tirszin
senior tag

Mennyi az önrészesedése egy ilyen Care-nak? Ha hozzáveszed a díját, sztem annyiból bármikor megvan a javítás egy esetleges sérülés esetén. A sérülés pedig még nem is 100 százalék, hogy összejön az 1 év alatt. Szóval csak a biztonság illúzióját adja.
Nekem sosem volt repülő eszközöm a Mavic 2 előtt, de eszembe sem jutott megkötni. Ha megsérül, aminek azért 50 százalék alatti a valószínűsége, akkor nem veszek (féláron) újat, hanem max annyiból, de inkább egy kisebb összegért meg lesz javítva.

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#3479) jozsi252


jozsi252
veterán

Volt aki még a Mini Care kötéséhez a dobozon lévő sorozatszámot írta be, nem pedig a DJI FLY app által kiírt Aircarft sorozatszámot?

tirszin
Ha egy Mavic 2-nél sérül a gimbal/kamera, 100% hogy drágábban úszod meg a cseréjét mintha kötöttél volna Care-t, illetve kifizetted volna az 1. összeget amit kell ilyenkor.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#3480) forceberg válasza jozsi252 (#3479) üzenetére


forceberg
veterán

Ha sérül! Aztán elég sok volt a kitétel is, amikor átolvastam... így én az Airre nem vettem meg 100€-ért, de már le is telt ugye az egy év, eddig megúsztam, de próbálok mindig figyelni, max. néha szélben engedem fel, de akkor meg csak közelre! Kop-kop.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#3481) VANESSZA1


VANESSZA1
őstag

[Hagenau, Ausztria ]

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#3482) NORBl


NORBl
aktív tag

Phantom 4 controllerbe nem tudjátok mekkora tablet megy max?

Nem találtam eddig sehol.

(#3483) Apicius válasza MR007RM (#3471) üzenetére


Apicius
tag

Sehogy. A saját súlya ott tartja a helyén.

''Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló.''

(#3484) Apicius válasza tirszin (#3478) üzenetére


Apicius
tag

Ugyanannyi, mint maga a Care éves díj.

''Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló.''

(#3485) Revoltek válasza tirszin (#3478) üzenetére


Revoltek
aktív tag

Durván 26.000 Ft-ba kerül a csere, ha sérül a drone. 12900 Ft a Care és 12900 Ft az önrész.

(#3486) tirszin válasza Revoltek (#3485) üzenetére


tirszin
senior tag

A 26eFt tényleg nem vészes. Annál valószínűleg többe fog kerülni egy közepes sérülés javítása is. Csak kérdés, hogy mekkora a valószínűsége 1év / 5-10 óra repülés alatt. Mert az itt meg nem forduló, kevéssé szakértő emberek, sztem még 5 órát sem fogják használni 1 év alatt. :)

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#3487) MlbMatic válasza tirszin (#3486) üzenetére


MlbMatic
tag

egy év alatt 5 órát ?,,,, akkor minek vennének ? mondjuk biztos van ilyen is,,,
én már itt a lakásban repültem vele 2,5 órát, s pár napos, illetve kinn még nem is volt :)

(\ /) (O.o) (>< ) /_|_\

(#3488) forceberg válasza MlbMatic (#3487) üzenetére


forceberg
veterán

Aki nem bohóckodni veszi, hanem mondjuk használni, amikor szüksége van rá valamilyen okból.
Pl. egy vágást akar csinálni egy nyaraláson. Egy aksival én 2x szoktam felszállni az Airrel, ha nem nagy távolság/magasság a cél éppen. Szóval repülésenként max. 8-10 perc.
Össz. 10 óra 10 perces etapokkal az 60 felszállás, ami heti bő egy repülés.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#3489) sityupityu válasza forceberg (#3488) üzenetére


sityupityu
veterán

Már többször feltettem itt a kérdést, de eddig nem kaptam rá választ, de mint air tulaj hátha te tudod. Nincs valami mód arra, hogy fényképezésnél ne kelljen minden felszállásnál külön átállítani hdr módba? Eleve nem is szeretek repülés közben annyira a menüben turkálni, de a legnagyobb gond, hogy állandóan elfelejtem átállítani.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#3490) MlbMatic válasza forceberg (#3488) üzenetére


MlbMatic
tag

no ja,,, igy már tutti biztos van ilyen is :)
én bohóckodni is szeretek

(\ /) (O.o) (>< ) /_|_\

(#3491) forceberg válasza sityupityu (#3489) üzenetére


forceberg
veterán

:( Nekem is fent van a checklistán az átállítás, még felszállás előtt átállítom :D

(#3490) MlbMatic: ha majd visszaköltözök egyszer vidékre, sikerül kitakarodni a nagyfaluból, akkor lehet, hogy én is többet bohóckodnék vele sport módban. :))

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#3492) Logitech válasza jozsi252 (#3479) üzenetére


Logitech
aktív tag

Én nem a dobozról, hanem a számláról néztem, de az van a gépen is, programban nem néztem egyezik e.

(#3493) MlbMatic válasza forceberg (#3491) üzenetére


MlbMatic
tag

úgy úgy, remélem mielöbbbb sikerül,,
nekem van 2Ha területem, dombokkal, vülgyekkel,

(\ /) (O.o) (>< ) /_|_\

(#3494) jozsi252 válasza Logitech (#3492) üzenetére


jozsi252
veterán

Nem egyezik a programba, a dobozon lévő meg a drón akkufedelén lévő egyezik, ezekkel kell aktiválni. Azért kérdeztem csak mert volt egy kis kavar hogy miért nem egyezik az appba lévő meg az ami a drónon van. És kiderült hogy azért mert amit az app mutat az a repülésvezérlő sn száma.

Vidéken lakom, de lakott területen belül most felengedtem a Minit és 600m-re simán elment úgy hogy semmit se csökkent a jelerősség. Csak már sötétedett így nem engedtem el jobban. 60m magasan volt csak.

iPhone 13 Pro Max

(#3495) KillHates válasza NORBl (#3482) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ha jól tudom ugyanakkora van neki mint az Insprire-nek; nekem belemegy a nagy Galaxy TAB 10 kényelmesen. A 10-es iPad-et is megeszi, de azt már elég passzentosan (tok nélkül)

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#3496) twine


twine
addikt

DJI Demonstrates Direct Drone-To-Phone Remote Identification [link]
Uh. A jövőben
1; nem kell a rendőrnek grammos mérleggel szaladgálni
2; az irányító kolléga sem tud igazán "elbújni" ezek után.
Stb..stb.

[ Szerkesztve ]

(#3497) KillHates válasza twine (#3496) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szerintem ez így teljesen rendben van. :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#3498) Apicius


Apicius
tag

Ha kicsit párás is volt a levegő, de legalább sütött a nap egy ideig (Bp. III. kerület) [link]

[ Szerkesztve ]

''Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló.''

(#3499) MR007RM válasza twine (#3496) üzenetére


MR007RM
addikt

Na jó de ha nem wifis a drón és telefon se alkalmazás nincs, mint pl a versenydrónok esetében akkor már gondolom jobb a helyzet. Tudni kell drónt választani. :)

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#3500) MlbMatic válasza MR007RM (#3499) üzenetére


MlbMatic
tag

nem bujkalni kell, hanem a legalis repules normalis felteteleit megteremteni torvenyileg,
aztán miattam had tudjak hogy hol repulok,,

(\ /) (O.o) (>< ) /_|_\

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  DJI topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.