Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  DJI topic

Hozzászólások

(#3851) UzziVp válasza KillHates (#3813) üzenetére


UzziVp
tag

Ha 3-4 napig működik akkor nem valódi GPS, csak tornyok alapján ad egy kordit, erre figyelj.
Ha valódi GPS lenne benne akkor egy 900mAh-ás aksival kb 2 órát működne....

(#3852) BEndre34 válasza Tomjack (#3849) üzenetére


BEndre34
tag

Amennyiben Pécs nincs túl messze.... https://euronics.hu/termekek/dji-mavic-mini-fly-more-combo-dron/p/233461

(#3853) Tomjack


Tomjack
tag

Köszi az sajnos messze van.

(#3854) KillHates válasza UzziVp (#3851) üzenetére


KillHates
nagyúr

Volt egy ilyen gyanúm... :U
Köszi az infót :R

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#3855) ΞΔGLΞ


ΞΔGLΞ
nagyúr

Sziasztok!

Van itt valakinek Inspire 2 "madara" X5R kamerával?

(#3856) KillHates válasza ΞΔGLΞ (#3855) üzenetére


KillHates
nagyúr

Én nem tudok róla...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#3857) Apicius válasza Tomjack (#3849) üzenetére


Apicius
tag

Apple boltban elvileg van raktáron
[link]

''Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló.''

(#3858) ΞΔGLΞ válasza KillHates (#3856) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Kösz, már megoldódott, az inspirepilots fórumon elég jól vágják a "témát". :R

(#3859) UzziVp válasza KillHates (#3854) üzenetére


UzziVp
tag

Inkább egy [link]
ilyet rendelj, szedd szét és ez is kicsi lesze, 1-2 repülést simán kibír az aksi és valódi GPS adat.

(#3860) Kolondrum

Üdv. Tellohoz működő táv valakinek? Fiókba, link bármi érdekel. Ami jött azt nem eszi meg.

(#3861) Geller72 válasza Kolondrum (#3860) üzenetére


Geller72
veterán

Xbox kontrollert is ír, hogy ok a PS4-en kívül. Ha esetleg olyanod van... :U

Itt van pár leírás, hacking...
A fórumon..

(#3862) KillHates válasza Kolondrum (#3860) üzenetére


KillHates
nagyúr

A fizetős Tello FPV-t könnyebb rávenni, hogy több fajta kontrollerrel menjen, mint a gyári alkalmazást.
Én egy Shield1-est használok hozzá, mert annak nagyon precízek a karok rajta. Na, jó; azért ezt hasznalom, mert ez volt a fiókban :DDD :DDD :DDD

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#3863) thomasvold válasza KillHates (#3862) üzenetére


thomasvold
őstag

Megvettem én is, fényévekkel jobb mint a gyári app. Még a telefon kijelzőjével való irányítás is finomabb, precízebb, mint a gyárival. Nem beszélve arról, hogy sokkal több benne a beállítás. :K

(#3864) Geller72


Geller72
veterán

Nem tudom, ki mennyire mélyedt bele a Minivel a videózásba, de részemről arra a megállapításra jutottam, hogy 25-30FPS-en szinte használhatatlan a dolog. Nagyon keni a képet. Kell neki a nagyobb FPS. Így pedig marad az 1080p/60FPS, mert nagyobb felbontáson már nincs is magasabb FPS, mint 30. A 2.7k/30FPS is ugyanolyan nyúlós, egyértelműen kevés az FPS. Amikor átállítom a felbontást, a telón úgy mutatja, hogy sötétebb a kép, de valóságban - monitoron szerencsére ez nem így van. Nem is értem, hogy az appban miért van ez így? :F

(#3865) Kolondrum válasza KillHates (#3862) üzenetére

Én is megvettem, megy is vele, de.... Olyan lomha az előre hátra, dönt jobbra balra mint állat. Hiába állítom be, az első mozdulat után visszaáll erre a lomhára. A beállításokban marad minden, elég belépni és újra fürge lesz, az első mozdulatig. Why?
Megoldva. Köszi all, fasza minden!

[ Szerkesztve ]

(#3866) KillHates válasza Kolondrum (#3865) üzenetére


KillHates
nagyúr

Mert alacsonyan vagy, olyankor óvatosan vezérel. Takard le a szenzorokat az alján, egyből megtáltosodik! Aztán propeller csere :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#3867) MR007RM


MR007RM
addikt

[link] :DD

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#3868) Kolondrum válasza KillHates (#3866) üzenetére

Az mire jó? Mond mester! :R

(#3869) tirszin válasza MR007RM (#3867) üzenetére


tirszin
senior tag

Gratula, látom az akku már rajta van! :) Törekedj arra mindig , hogy lehetőleg rövid legyen az akku kábele. Hiába nagy keresztmetszetű, esik azon is feszültség, illetve a +súlya sem hiányzik.
Közeben elkészültem a Mavic2 akkujának bővítésével. Mellé tettem egy 1300mAh-s 80C-t (a tetejére került). Jó nehéz volt szétszedni, de így a felére csökkent így az "új" akku belső ellenállása. (Amit adnak hozzá, messze nincs 80C, már a lebegéstől esik 0.1V-ot a feszültsége. :( )
Kipróbáltam működik a gyári töltés és a drón is vele.

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#3870) MR007RM válasza tirszin (#3869) üzenetére


MR007RM
addikt

Hagytam a gyári megjött kábelhosszúságot, hogy ha kell tudjam helyezni a drón alatt, legyen helyem.
Az a baj hogy még egy csomagot várok Kínából aminek a segítségével szépen fel tudnám rakni az akkut. Hát holnap nem tudom még hogy tesztelek egyszerre antennát és új akkut, meglátjuk. Még van egy éjszakám ezen elmélkedni. :)
Jó lenne ha az aksi bejönne mert a látszólagos nagyobb kapacitás mellett még sokkal olcsóbb is. Aztán majd jöhetnek a 6000mAh-s változatok. :D

A gyári töltővel 12.6V -ra töltődött ahogy az meg van írva, ezzel a töltővel.

[ Szerkesztve ]

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#3871) Geller72 válasza MR007RM (#3870) üzenetére


Geller72
veterán

Akkor nem volt vicc az az 5000-es akku alatta? :Y Az nagyon sok
A gyári fele ekkora sincs. Nem véletlenül csak 2000-es.
Egy 3000-es még szo-szo, de 5000-es? Olyan lesz, mint egy dagadt tehén. Mocskosul melegszenek majd a mocik, ahogy kínlódnak, rosszabb esetben leégnek. Ha egyáltalán elemelkedik a földtől... Ez nem így működik. De gondolom, tudod, mit csinálsz. :).
Azt is, hogy agyári töltő nem sima LiPo töltő, hanem 4.35V-ra tölt. Az az 5000-es akku meg nem olyan. Simán ki is nyírhatod, rosszabb esetben leég a falu. :D.

Azért megy a gyári akkuval 4.2V-on (sima LiPo) csak 21 perc körül és 25-öt a 4.35V-os HV akkuval. Amúgy nem vicc, egyszer elfelejtettem a töltőmet átállítani, és a sima 4.2-es akkuk púpra mentek pár ilyen töltés után.. :U

[ Szerkesztve ]

(#3872) MR007RM válasza Geller72 (#3871) üzenetére


MR007RM
addikt

Értem amit mondasz, a gyári töltő nem tud maxra tölteni, és így ebben az esetben nem is baj, tovább fog tartani az akku.
Hát szerintem az a pici plusz súly ahogy már korábban kaptam rá célzást itt vagy a másik topikban nem fogja kinyírni. A gyári akku nem lesz benne így kb + 160g súly, na jó meg még egy heveder......még nem tudom. :)
Arról nem beszélve hogy szerintem ugyanazok a motorok hajtják az A3-mat mint az X8-at látszatra, ami jóval nehezebb drón mindennel együtt.

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#3873) tirszin válasza MR007RM (#3872) üzenetére


tirszin
senior tag

És mennyi volt a súlya a gyári akkuval? Hány százalékos a tömegnövekedés?
Igen, arra figyelj, hogy ne töltsd 4.2.V -nál magasabbra cellánként!
Esetleg hasonlítsd még össze a gyári akkuval. Mindkettőt feltöltöd. Megnézed a terheletlen feszültségüket, majd megterheled őket mondjuk 2A-el (vagy pl. a bekacsolt drónnal) és megméred, mennyit esik ilyenkor az akku feszültsége. Ez is egy fontos jellemző. Ha könnyű akku, az sem kizárt, hogy az 5000-es többet fog "bezuhanni", mint a kisebb kapacitású gyári.

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#3874) MR007RM válasza tirszin (#3873) üzenetére


MR007RM
addikt

Biztos többet fog fogyasztani, de van miből. A lényeg hogy jobban jöjjek ki vele, mint a gyárival, ami max 15 perc aztán meg csak 10. Innen már nincs visszaút, amit elkezdek mindig befejezem. Kérdezd meg KillHatest :D -et hányszor mentett meg laptoptéren, mikor kitaláltam valami egyedit. :) A lényeg a végén sikerült.

Az A3 560g
A gyári akku: 162g
a másik: 404g......na jó elkavarodtam, jóval több súly, most már mindegy. Ha látom hogy szenved a drón akkor leállok. De megnézzük!

Persze innentől akármilyen akksit odatehetek könnyebbet is, ezt majd átgondolom.

[ Szerkesztve ]

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#3875) MlbMatic válasza MR007RM (#3874) üzenetére


MlbMatic
tag

Helyes !!!! sose adj fel semmit, se ebben se masban

(\ /) (O.o) (>< ) /_|_\

(#3876) Geller72 válasza MR007RM (#3874) üzenetére


Geller72
veterán

Az a ZOP akku az majdnem fél kiló. :Y..ja már látom, másnak is feltűnt...irreálisan sok. Én max 20-255-al többet szoktam pakolni rá, mint az előző akku. Azaz esetleg, de csak esetleg egy 2800-as akku még szóba jöhet, de azzal sem lesz fürge, sőt. A repidőd sem biztos, hogy több lesz, mintha a gyárit 4.35-re tolnád, mert az 4.35-ön 4 perccel többet tud, mint 4.2V-on. Arról nem beszélve, hogy az a ZOP egy kuka..

[ Szerkesztve ]

(#3877) Tomjack válasza Apicius (#3857) üzenetére


Tomjack
tag

Jelenleg itt sem elérhető. Ott van alatta.

(#3878) Apicius válasza Tomjack (#3877) üzenetére


Apicius
tag

Azóta kifogytak ők is

''Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló.''

(#3879) BWX válasza *Ropi* (#3814) üzenetére


BWX
újonc

Ez tök jó, de Airnél sokkal nagyobb létjogosultsága lenne az efféle moddolásnak, lévén legendásan kis repülési idővel rendelkezik, a Mini ebben az egyben biztosan jobb nála. Főleg ilyenkor, mint a második gépemnél is tapasztalom..Airnél nincs semmi hosszabb repülési idő 'hack" ?

[ Szerkesztve ]

(#3880) Geller72


Geller72
veterán

Én lehet, hogy eladom a minit.. És mégiscsak egy M2 lesz belőle.. :U

(#3881) *Ropi* válasza BWX (#3879) üzenetére


*Ropi*
félisten

Beírtam a Google-ba, hogy "mavic air battery mod".

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#3882) sityupityu válasza *Ropi* (#3881) üzenetére


sityupityu
veterán

Hát...nem tudom, hogy megéri-e :DDD Én nem csúfítanám el.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#3883) Geller72 válasza sityupityu (#3882) üzenetére


Geller72
veterán

Anno, amikor megjelent az Air, én nem is értettem, hogy gyakorlatilag a Pro árában miért ezt veszik az emberek, miért nem a Pro-t. Az a legtöbb mindenben jobb az Air-nál. (Is). Repülésben, hatótávban, időben mindenképpen.

[ Szerkesztve ]

(#3884) sityupityu válasza Geller72 (#3883) üzenetére


sityupityu
veterán

Mérete miatt, újabb, "ügyes-okos" stb...Nekem is van egy, nyáron vettem. Nagyon szeretem attól függetlenül, hogy valóban nem valami izmos a repülési ideje. Tavaszra be van tervezve egy Mavic 2 pro, de nem fogom eladni az air-t, sajnálnám. Túrázáshoz több mint tökéletes lesz a másik drón mellett is.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#3885) Kolondrum

Nagyon halkan kérdezem meg, hogy mi a TelloFPV-ven mi az fent és középen a stop gomb, illetve mi alapján jön haza? Értem a magasság dolgot, a le száll nem száll dolgot.
Meg az sem vágom (csak sejtem), hogy mire jó Max attitude fokban (20 a gyári). :R

[ Szerkesztve ]

(#3886) BWX válasza Geller72 (#3883) üzenetére


BWX
újonc

Miért döntöttem másodszorra is az air mellett ? A válasz a méret/minőség arány. Mind a mini, mind a pro rosszabb ebben. Pro 800 g körül van. Emiatt szerintem némileg súlyosabb korlátozás alá is fog esni az airrel szemben. Szeretek kirándulni, de utálok cipelni. Ezért próbálom minimalizálni a csomagom, főleg ha 2000 m környékére vagy a fölé megyek. És amikor a DSLR és az obik miatt amúgy is tele a tatyó, az air a távval és a pótakksival még pont belefért, de ezen kívül már csak a széldzseki, aláölt és a gyűlölt giant barok. Bevallom, gondolkodtam múltkor is, most is pron, de még mindig kevésbé elérhető, és még mindig nem olcsóbb. Mostani airt újonnan 170ért vettem. Hatótáv..Nos, sikerült az FCC, (a vicc az, hogy az iphone-n is be lehet csapni a GPS-t, most éppen egy hete Miamiban vagyok, de ez sem volt elég), így már azért másképp fest a dolog. Városban már 120 méter fölé menni is pofátlanság, de mostmár arra is képes a drága. De azért kipróbálnék egyszer egy pro-t meg egy minit is, utóbbira kíváncsi lennék, könnyebb-e vele szűk helyeken, pl aluljárókban manőverezni (természetesen akkor, amikor senki nem tartózkodik ott, már csak a drón testi épségének kedvéért is).

(#3887) Kolondrum

[kép] Ha 1db-ot 1A-el tölt, akkor a 3-as combot nem fogja a 2A-es töltő fej gyorsan. Hiába tud Qc-t nem tudja a töltő.
Mellesleg ahogy nézem igen agresszív a töltés. Nem finomkodik.

(#3888) Tomjack


Tomjack
tag

Na beszereztem a Mavic Minit de nem a combo csomagot. Nagyon láma vagyok de árulja már el valaki hogy tudom a távirányítót tölteni?
Adtak hozz 3 kábelt aminek a végei külön telefonokhoz való a másik oldala a speciális ami megy a távirányítóba. Akkor hogy is lehet tölteni?

(#3889) Geller72 válasza Tomjack (#3888) üzenetére


Geller72
veterán

Sima micro usb töltő kábel. Ahova a rövid kábelt kell bedugni amivel a telefonnal kommunikál. Ami a telefonodhoz is van ha nem iphone vagy type-c.Ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#3890) jozsi252 válasza Tomjack (#3888) üzenetére


jozsi252
veterán

RTFM. Szépen fogalmazva olvasd el a használati utasítást. Nem csak azért hogy megtudd mivel/hogy tudod tölteni, hanem azért is mert sok dologra fény derül a használatiból, mint pl a led villogásának jelentése, beállítások, stb.

iPhone 13 Pro Max

(#3891) Tomjack válasza jozsi252 (#3890) üzenetére


Tomjack
tag

Köszönöm.Közbe rájöttem csak megzavart a távirányítón a Csáti alakja.

(#3892) sityupityu válasza Tomjack (#3891) üzenetére


sityupityu
veterán

Ugyanígy jártam én is amikor megvettem az air-t. :) A használati ráadásul semmit sem írt ezzel kapcsolatban.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#3893) Tomjack válasza sityupityu (#3892) üzenetére


Tomjack
tag

Így van sajnos. Sok mindent írt de ezt NEM.

(#3894) Geller72 válasza Tomjack (#3893) üzenetére


Geller72
veterán

Manapság 99%-ban mindent ilyennel kell tölteni. Earbuds, power bankok, tabletek, androidos telefonok (ha már nem Type-C-sek, mert ez lesz az új csati az biztos) Kb. 10+ éve. Persze a nagyobb Dji gépeknek saját csatija van, de az általános, alacsony áramfelvételű töltők (eddig) szinte mind ilyenek voltak. Elég ránézni a csatira. :K Nekem kb 30+ kábelem van itthon, mert mindenhez ilyet csomagoltak. :D. Ha kell valakinek ilyen kábel, szívesen adok, ingyen. :R

[ Szerkesztve ]

(#3895) ladislausony


ladislausony
csendes tag

Üdv .
Boldog tulajdonosa lettem egy mavic pro-nak. Már alig várom, hogy közelebbről is megismerjük egymást. Szeretnèm megkèrdezni, hogy èrdemes e nd szűrőt venni rá ès , ha igen akkor melyiket (nd 4, 8, 16, 32 ) ès honnan?
Továbbá szeretnèk majd pót akksit, akksikat venni hozzá. Èrdemes e az ebayről megrendelni vagy inkább itthonról . Továbbá stick rögzítő gumi , melyik amelyik jobb. Nagyon szèpen köszönöm a tanácsokat. :)

(#3896) tirszin válasza ladislausony (#3895) üzenetére


tirszin
senior tag

Ha fotózol vele nem nagyon kell csökkenteni a fényerejét. Ha napos időben videózol, akkor már érdemes, hogy a másodpercenkénti képkockaszám 2x-éhez minél közelebb tudj kerülni. (30fps-nél, záridő: 1/60s)
Hogy melyiket, azt ki kell próbálni szűrő nélkül az adott fényviszonyok mellett, az ND16 pl., 16-od részére csökkenti a fényerőt. (Én egy ND8 + polárszűrőt vettem, e-bay-ről gondos keresgélés után. Mert közel 1/1000s záridőket láttam, amikor forgattam vele.)

Apropó, tudja valaki, hogy egy elkészült MAVIC 2 DLOG videónál hogyan lehet megnézni utólag legegyszerűbben az expozíciós adatokat?

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#3897) Lacika2332


Lacika2332
csendes tag

Sziasztok!

Mavic 2 zoom típusú drónomat garanciálisan cserélni kellett, a kapott cserekészüléknél azonban észrevettem egy hibát, ami nem tudom mennyire komoly. Az egyik lába nem ér le a földre (több helyen is kipróbáltam). Szerintetek ezzel érdemes foglalkozni, vigyem nekik vissza? Így is másfél hónapot vártam mire kész lett...Köszi a választ!

(#3898) Geller72


Geller72
veterán

Visszavinném..

(#3899) MlbMatic válasza Lacika2332 (#3897) üzenetére


MlbMatic
tag

csere,, szerintem is

(\ /) (O.o) (>< ) /_|_\

(#3900) Jim-X válasza Lacika2332 (#3897) üzenetére


Jim-X
őstag

Tokeletesen felfekszik az enyem a talajon. Szerintem is csere sajnos... Valoszinuleg egy rosszabbul javitott cuccot kaptal, vagy ha a tied a szama alapjan, akkor szarul raktak ossze...
Mi volt a gariztatas oka?

Hetvegen amugy belevertem a Zoom-ba egy laza 45km-t, nagyon jokat mentem az egyik kozeli hegyvideki viztarozonal :K :))

[ Szerkesztve ]

A játék az nem játék!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  DJI topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.