Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Diablo IV

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-09-25 12:49:30

LOGOUT.hu

Sztorit kibeszélni használd a spoiler taget!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) faragojof válasza HellGreg (#592) üzenetére


faragojof
senior tag

A telefon, a lé, a kulcs és a napszemüveg! :DDD :C

"Formicate Under Command of the King,,

(#602) reelc válasza faragojof (#601) üzenetére


reelc
veterán

A telefonon meg a Diablo Immortal fut majd, gondolom.

(#603) wjbhbdux


wjbhbdux
veterán

új devblog

olyan finomságokkal mint controller támogatás PC-n. Első konzolport Diablo :C .

nem csoda, hogy:

>Comments on all Diablo blog entries have been disabled

/s

(#604) AxBattler válasza wjbhbdux (#603) üzenetére


AxBattler
félisten

Bírnám... sőt, legyen a kontroller mindenhol az elsődleges periféria! :D

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#605) rumkola


rumkola
veterán

(#606) Vistaboy válasza wjbhbdux (#603) üzenetére


Vistaboy
veterán

Na, akkor leshetnek, hogy megvegyem, ha nem lehet egérrel és billentyűvel játszani... :U

A konzolok meg be-***censored***. :((( Mindent elcsesznek miattuk.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#607) sto1911 válasza Vistaboy (#606) üzenetére


sto1911
veterán

Tudok ajánlani alapfokú angol tanfolyamot ha érdekel.

(#608) olymind1 válasza wjbhbdux (#603) üzenetére


olymind1
senior tag

Jól teszik, hogy PC-n középre is terveznek klasszikus UI-t, jobb az, mint a sarkos/konzolos. :K

(#609) shotika válasza olymind1 (#608) üzenetére


shotika
őstag

Nekem jobban bejön a balra tolt UI, de jó lesz ez így, hogy ki-ki úgy rakja, ahogy kedve szottyan :) (tudom, régi hsz, de egy ideje nem olvastam D4-es híreket, és nekem ez új :) )

Ütős kép :)

[ Szerkesztve ]

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#610) Elemental


Elemental
addikt

.

[ Szerkesztve ]

(#611) Bird válasza shotika (#609) üzenetére


Bird
addikt

Faék egyszerűségű inventory grafika, nekem ez 202x-ben nagyon kevés.....

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#612) olymind1 válasza Bird (#611) üzenetére


olymind1
senior tag

Én inkább a számoktól félek megint, hogy 40-es szinten már olyan magasok, ha nem vigyáznak már az elején, megint az égbe fognak szökni, főleg ha kiadnak hozzá 1-2 kiegészítőt. :U

Ebben a hónapban már jönnie kellene az újabb negyedéves beszámolónak is. :K

(#613) Thrawn


Thrawn
félisten

20 perc gameplay

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#614) oriic válasza Thrawn (#613) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Kis kiegészítés hozzá:

Nem új, tavalyi Blizzconos felvétel, abból is a rosszabb minőségű. :R

Az eredeti anyag:

[link]

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#615) rumkola válasza Bird (#611) üzenetére


rumkola
veterán

ez tényleg felháborítóan gyenge grafika, viszont az egyszerűség az bejön, ne kelljen már összevissza keresgélnem az inv-ben

(#616) dante3 válasza rumkola (#615) üzenetére


dante3
addikt

Blizzcon óta állítólag új motort kapott a játék, azóta viszont nem jelent meg gameplay video, szóval lehet jobb is akár, bízzunk benne! [link]

Túl messzire kell mennünk ahhoz, hogy megtudjuk, milyen messzire mehetünk!

(#617) reelc válasza dante3 (#616) üzenetére


reelc
veterán

Szerintem félreértés van.
A Diablo 3 óta kapott új motort.
2019. nov. 1. – 2019. nov. 2 volt a BlizzCon, és 1 hónapon belül lecserélnék a motort ahhoz képest ami a fő attrakciójuk volt? Amiből 1 hónapig kb. minden gamersite meg Youtubeos elvolt?
Kizárt.
December 1-jei cikket linkeltél, aminek az eredetije nov. 25-i, amire hivatkozik.
Időjárás, napszak változás, stb. elhangzott a BlizzConon vagy utána.
Én akkor figyeltem mindent, és jókat röhögtem, hogy egyes oldalak 3 mondatos infókra cikkeket kanyarítottak a BlizzCon után hetekkel is - és abban sem volt új annak, aki követte a BlizzCon után pl. ezt a topikot.

[ Szerkesztve ]

(#618) reelc


reelc
veterán

A helyzet az, hogy valamikor ebben a hónapban kell érkeznie infónak a Blizztől, tartva a korábbi negyedévenkénti tájékoztatást.
Íme az első negyedéves.
Elvileg ez volt az egyetlen érdemi infó idén.

[ Szerkesztve ]

(#619) dante3 válasza reelc (#617) üzenetére


dante3
addikt

Lehetséges, bár mire kikerül a boltokba még faraghatnak rajta. :)
Mindenesetre én várom, tetszett az előzetes. :R

[ Szerkesztve ]

Túl messzire kell mennünk ahhoz, hogy megtudjuk, milyen messzire mehetünk!

(#620) reelc válasza dante3 (#619) üzenetére


reelc
veterán

Ez nem eshetőség, ez így van.
A BlizzCon alatt itt (vagy másik D IV cikk alatt) volt aki nekem esett, hogy hogy képzelem, hogy ez a Diablo 3 engine, látszik rajta, hogy az, nincs itt semmi új engine.
Mindegy, hogy linkeltem fejlesztőktől interjút, stb., hogy új motor, többen nem voltak hajlandóak elhinni. Mert akkora szakértők, hogy látják.

Erre megint idekerült egy fals infó, legalábbis nem jól tálalva, és simán felbukkanhat megint pár hívő, hogy úgy lesz.
Szó volt róla, hogy nagyon a fejlesztés elején jártak, amikor demózták. De efölött is elsikkadtak többen. Jöttek egyesek, hogy már 2020-ban megjelenik biztos, stb.

Bevallom én vagyok a hülye, hogy próbáltam egyeseket meggyőzni, mi hiteles infó, mi nem.
Mielőtt megint nekem támad valaki, nézze vissza a régebbi hsz-eimet, minden komolyabb állítást próbáltam linkekkel alátámasztani, de most már nem teszem.
Ezentúl higgyen mindenki amit akar.

[ Szerkesztve ]

(#621) dante3 válasza reelc (#620) üzenetére


dante3
addikt

Mi a helyzet, csípős paprikával töröltél feneket? Ez egy fórum, beszélgetünk, de már nem egyszer futottam beléd itt a PH-n, hogy nem tudtál higgadtan kommunikálni. Elfogadom, hogy tévedtem, szerintem pihenj le egy órára, rád fér... :K
Ezért is írtam, hogy a megjelenésig még faraghatják, de te csak azt tudod kiolvasni egy szövegből amit látni akarsz. Innentől befejeztem a D4 témát :(

Túl messzire kell mennünk ahhoz, hogy megtudjuk, milyen messzire mehetünk!

(#622) Bird válasza dante3 (#621) üzenetére


Bird
addikt

A kolléga arra akarta felhívni a figyelmet, hogy a többség csak write only módban van, és nem hajlandó olvasni, tájékozódni. Én megértem, hogy belefáradt a szélmalomharcba... :R

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#624) dante3


dante3
addikt

[Életjel]

Túl messzire kell mennünk ahhoz, hogy megtudjuk, milyen messzire mehetünk!

(#625) malystryx


malystryx
senior tag

Tényleg nem bántásból meg ilyesmi, de találtam egy videót. Amúgy lassan annyi címem lesz már a játék előtt hogy már az sem érdekel ha 3 év múlva jelenik meg. Szóval én tudok várni. :K Zenehallgatás közben bukkantam rá az alábbi videóra, én nem értek hozzá, de ez elég ijesztő ha a csávó tényleg ennyike idő alatt összekalapál egy játékot, persze nem egy súlycsoport a kettő. Látta már valaki?
[link]

(#626) savior


savior
őstag

Annyira nem örülök neki, hogy sok kiegészitőt terveznek a D4-hez, mert aki nem akar rá rendszeresen pénzt költeni, az majd nem tud csinálni semmi értelmeset, akárcsak a D3-ban a RoS nélkül.
Ha ez tényleg igy lesz, akkor inkább meg sem veszem.

A másik meg az, hogy több videónál is feltűnt, hogy a karakter körül a talaj tiszta homály. Ez mitől lehet?

[ Szerkesztve ]

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#627) reelc válasza malystryx (#625) üzenetére


reelc
veterán

Most néztem rá.
Érdekes.

De kezeljük a helyén a dolgokat. :)
Ez nem komplett játék.
Ebben a műfajban nem jellemző az Unreal engine.
A cuccokat marketplaceről húzta be, szóval nem ő tervezte. Nincs ott designer, játktervező, sztori, stb. semmi. Az engine és az assetek miatt jól néz ki, de ennyi.
Vagyis, ha van kedved, időd, stb. és lelkes vagy, te is csinálhatsz hasonlót.

Túl sok szemetet termel ki ez a műfaj.
Ja, közben bukott a Pagan Online is, 1 évig se húzta, kivették a multit belőle és átnevezték, single lett.

Nem véletlen, hogy egy játékon csapat szokott dolgozni évekig. Ha nem indie, hanem AAA, akkor többen és sok pénzből.
Nem tudom linkelni, mert nem emlékszem melyik adásban volt szó róla, de az Otherworld YT csatorna egyik Otherside adásában volt hasonló téma, hogy valaki UE-vel iszonyat gyorsan csinált egy pályát. A játékfejlesztő mondta, hogy ez nem életszerű, mert pl. sokat kell tesztelni, hogy a lerakott fák között el tudjon menni a karakter, stb. szóval sokmindenre oda kell figyelni.

A műfajnál maradva.
Pl. itt egy pár napja kirakott kép a hazai NeocoreGamesről. Valamit megint csinálnak, hamarosan bejelentik mit.
Itt meg a januári Wolcenes csapatlétszám.
A Grim Dawnosok vannak 12-en, kb. a fele nem dolgozott a játékon.

[ Szerkesztve ]

(#628) Amartus válasza reelc (#627) üzenetére


Amartus
senior tag

+1

Istenem, tele van csillagokkal...

(#629) Vistaboy válasza savior (#626) üzenetére


Vistaboy
veterán

Ezzel kapcsolatban én inkább abban reménykedem, hogy tényleg rendes kiegészítőkről beszéltek, nem pedig fizetős DLC-kről (Sajnos arra jóval nagyobb az esély), ugyanis olyan bővítményekért, mint amilyen a Reaper of Souls is volt a Diablo III-hoz, sokkal szívesebben kifizetek mondjuk 1-2 évenként akár 10-12K-t is, mint mondjuk félévente 15-20 EUR-t olyasmikért, mint a Necromancer DLC.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#630) reelc válasza Vistaboy (#629) üzenetére


reelc
veterán

Ennél sötétebben látom a dolgot.
Figyelembe véve, hogy a most jövő konzolgen alatt fontos változás, hogy 60 EUR-ról 80 EUR lesz az alapjátékok egy része, ezt kiadók döntik el.
Úgy gondolom, amint látszik, hogy ennyiért is veszik + ugye majd DLC/mikrotranzakció/battlepass/mindegy minek nevezed, fizetős legyen szó bármely játékról, azok is emelni fognak, akik most még úgy gondolják nem.

A D4-et tételezzük fel, hogy 2 év múlva jön. Legalábbis nem hiszem, hogy jövőre, bárhogy is állnak, a vírus lassítja ezt a területet is. Szóval abba a környezetbe jön majd elvileg, ahol már több lehet a 80 EURos játék, mint a 60-as - nyilván új megjelenésekről van szó.
Úgy gondolom, hogy az alapjáték emelésével sem hagyják ki azt a ziccert, hogy drágább legyen a kieg is. Akár 35-40 EUR ki tudja mennyi Ft-ért ami gondolom akkor is vacak lesz.
Ugye lehet akár hibrid rendszer is, hogy kieg ad új területet, DLC új karit és a cuccait, emellé kozmetikai mikrotranzakció ami engem pl. sosem érdekelt. Majd elmondják, hogyan is képzelik a dolgot.
Szóval nem tartom reálisnak a "RoS" árat, ami most 6 éves árcédula a PS3-as konzolgen idejéből, egy legkorábban 3-4 év múlva várható kieg esetére.

[ Szerkesztve ]

(#631) Vistaboy válasza reelc (#630) üzenetére


Vistaboy
veterán

Ok, mostanában nem sok játékot vettem, mert szimplán nem volt olyan, ami érdekelt is, ezért kicsit le vagyok maradva árak terén. :)

Akkor fogalmazzunk így: Ha egy über-állat-király játék lesz a Diablo IV, amivel én a saját meglátásom alapján el fogok tölteni legalább ugyanannyi időt, mint a Diablo III-mal, akkor akár 30K-t is kiadok érte, illetve ha két évente jön hozzá 20K-ért egy kiegészítő, amelyek tartalmilag legalább akkora bővülést hoznak, mint a Patch 2.0 és a RoS az eredeti játékhoz képest, akkor nem fogom rájuk sajnálni a pénzt.

Viszont ha csak a sok fizetős DLC-t nyomják, ami kerül pl. 5-6K-ba, ebből évente lesz minimum kettő, és ha nem veszed meg mindet (vagy egyből 50K-ért a Season Pass-t), akkor az endgame tartalmak neked nem lesznek elérhetőek... - nos, ebben az esetben már az alapjátékot sem fogom megvenni.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#632) reelc válasza Vistaboy (#631) üzenetére


reelc
veterán

Világos! :)
Én is csak olvasgatok ilyesmit.

(#633) nkAAA


nkAAA
aktív tag

Itt azért van miről olvasni végre ;)

https://twitter.com/nkaaa

(#634) shotika válasza nkAAA (#633) üzenetére


shotika
őstag

"One last thing we want to point out is that players will not be able to acquire every Skill Tree node. We’re currently aiming for 30~40% of the nodes filled in for end game, so that players can have very distinct, and different ways they build out their character"

- gondolkozós smiley

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#635) malacka87 válasza nkAAA (#633) üzenetére


malacka87
senior tag

Hm alakul. Csak győzzük kivárni azt az 1-2 évet. :D

[ Szerkesztve ]

btag:Sveryn#2510 uplay:MoRu_PManiac87 Origin:partymaniac87 World of Warships:partymaniac87 E60 520I

(#636) sto1911 válasza shotika (#634) üzenetére


sto1911
veterán

Ja, vagy mindenki ugyanazzal a builddel fogja tolni, mert 1% dps-el jobb lesz mint a többi.

(#637) shotika válasza sto1911 (#636) üzenetére


shotika
őstag

Nem kötelező azzal tolni, de valóban van alapja amit írsz. Sajnos ez ilyen, és kb minden játék ettől szenved.

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#638) sto1911 válasza shotika (#637) üzenetére


sto1911
veterán

Ha a drop függeni fog attól, hogy milyen gyorsan ölsz, márpedig függeni fog, mert 1 mobból nem fog annyi esni mint 100-ból, akkor úgyis az lesz a vége, hogy a legnagyobb dps buildet fogja tolni mindenki.

(#639) reelc válasza sto1911 (#638) üzenetére


reelc
veterán

Igen, és ezzel felesleges lesz megvenni ;] , ugyanerre ott a Diablo 3, sokaknak a meta számít annál is.
Majd a D4-ben is csinálnak supportot is mellé és nem lesz kb. semmi különbség. :)

(#640) shotika válasza reelc (#639) üzenetére


shotika
őstag

Akkor be is zarhatjuk a topicot :R

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#641) reelc válasza shotika (#640) üzenetére


reelc
veterán

Elvégre hányan megmondták korábban, hogy ugyanaz a grafikus motor. ;]
A fejlesztők mondták, hogy nem, de mindegy.

(#642) shotika válasza reelc (#641) üzenetére


shotika
őstag

Ezt nem is tudtam hova rakni anno. Még a hitvány minosegu stream videokon is latszott h uj a motor.

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#643) sto1911 válasza reelc (#639) üzenetére


sto1911
veterán

A 2 is ilyen volt, a 3 is, és vélhetően a 4 is ilyen lesz, de ne legyen igazam. Van néhány build es azok minimálisan eltérő variációi, amit mindenki használni fog.

Én örülnék neki, ha valami más megoldást találnának, mert így 3. vagy 4. alkalommal már nem fogok rohanni a kasszához.

De ti is előjöhettek valamivel :)

(#644) reelc


reelc
veterán

Meg kell hagyni, van humoruk.
A skillfa legyen... fa. :)
Mondjuk szerintem ez így nem túl szembarát, pont a sárgával bekarikázottak.
Majdnem mintha hidden object játékban kellene keresni azt a pár tárgyat beleolvadva a többi közé.

Arra leszek kíváncsi, hogy tud-e majd olyat, amit a többi hasonló játékban még nem láttunk?
Azért egy AAA-tól, és főképp a sokak által szeretett Blizzardtól egy Diablónál azért én elvárnék valamilyen fejlődést. Természetesen nem a grafikára gondolok.
Szerintem nem csak én vagyok így ezzel.

Fontos, hogy a képek a pre-alpha változatból vannak, szóval még igen hosszú útjuk van a fejlesztőknek, ezt nem is bánom. Szóval még agyalhatnak eleget.

(#643) sto1911: Már nem emlékszem melyik hasonló topikban írtam, de nem változott a véleményem.
Az lenne a minimum, hogy a piacon lévő közepesnél jobb hasonló játékokat tolják végig. Érezzék, mik működnek, mik nem.
Aztán gyúrják össze és adják hozzá a saját ötleteiket is, ami valamilyen innováció, előremutatás lenne.
Sztori szinten ebben a műfajban nem várok megváltást, ez nem az a műfaj. Kössön le a kampány alatt, töltse be a funkcióját. Nekem sztori szinten ez az elvárásom. Klisé, klisé, klisé csavar 1x, 2x és vége. Kb. ez a recept. De meglehet csinálni élvezetesen is. Ismétlem ezt nem rovom fel hibának ebben a műfajban. :)

[ Szerkesztve ]

(#645) reelc válasza sto1911 (#643) üzenetére


reelc
veterán

Ez egy majdnem 1 évvel ezelőtti posztom, épp a BlizzCon előttről, hogy nagy vonalakban mit szeretnék látni.
Most sem gondolom másképp.
Még annyi jutott az eszembe, hogy jó lenne egy részletesen konfigurálható follower (mint a Van Helsing játékokban Katarina: te állítod be, hogy közelharci vagy távolsági legyen, mennyire legyen agresszív, egy halom skill - aktív és passzív, stb.).

[ Szerkesztve ]

(#646) shotika válasza reelc (#644) üzenetére


shotika
őstag

"Az lenne a minimum, hogy a piacon lévő közepesnél jobb hasonló játékokat tolják végig. Érezzék, mik működnek, mik nem."
Torchlight féle odaadom az eladhato itemeket a petnek es visszaszalad vele a varosba :P

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#647) malystryx válasza reelc (#627) üzenetére


malystryx
senior tag

Köszönöm a válaszodat, én ennyire nem láttam bele ezért is kérdeztem. :R Gondoltam hogy egy gyors tákolmány. A Pagan-t egy darabig nézegettem, de nekem most is tökéletesen megfelel a Diablo 3, keveset tudok játszani vele, de amikor előszedem, akkor elvagyok vele és leköt egy darabig. Annál jobbat nem találtam az elmúlt 2 évben, és egy játékban sincs ennyi órám mint benne. :K

A játékárazás engem sem nagyon izgat, bármennyi is lesz, valószínűleg adok érte annyit, de ahogy fentebb írtad mondjuk 2 évet, én amikor a bejelentés megtörtént, már a jövő év végére akartam, de nyugalmat és türelmet erőltettem magamra, 2025 előtt nem várom. :DDD De remélem nem lesz igazam és az általad írt 2 év lesz a befutó. Meglátjuk, és várunk türelemmel. :R

(#648) savior


savior
őstag

Jó munkához idő kell.
A rosszhoz pedig még több.

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#649) Vistaboy válasza malystryx (#647) üzenetére


Vistaboy
veterán

Én sem fogom nézni, mennyibe kerül, tutira megveszem, viszont azt elvárom, hogy legalább annyira kössön majd le, mint a Diablo III. Ha ennek az az ára, hogy várni kell pár évet, ám legyen, csak ne okozzon csalódást.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#650) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Unboxing Diablo IV - Lilith Statue

Komoly... :)

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Diablo IV
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.