Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Diablo IV

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-09-25 12:49:30

LOGOUT.hu

Sztorit kibeszélni használd a spoiler taget!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6001) gabor7th válasza Tyler Durden (#6000) üzenetére


gabor7th
addikt

Nem jellemző rájuk egyáltalán.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#6002) sto1911 válasza gabor7th (#5998) üzenetére


sto1911
veterán

"Diablo 4 has been designed to be more of a live-service game than previous entries, so we imagine we’ll see the story continue during Season 1 of the game and beyond."

Tehat szerintuk, esetleg, kepzelik, ez lof@sz :D Persze majd meglatjuk, de ez most igy egy nagy semmi.

(#6003) melega válasza Tyler Durden (#6000) üzenetére


melega
őstag

Tudom, de mivel sokat költöttem játékra idén biztos nem húzom be.

(#6004) MegalodonS válasza oriic (#5986) üzenetére


MegalodonS
őstag

Na,GZ ;) akkor evente mar csak 3x kell megcsinalnod :D :D :D

#5987Ron Swanson

Itt egy terkep ;)
Valaszd a bal oldalon Hide All es utana utana lefele, Collectibles es Altar of Lillith klikk es megjelnik a 160 darab ;)

[ Szerkesztve ]

(#6005) savior


savior
őstag

Vajon hatodika utan olcsobb vagy dragabb lesz a jatek? esetleg maradnak ugyanezek a csomagok?

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#6006) conexke válasza savior (#6005) üzenetére


conexke
tag

Ugyan ezek maradnak szerintem ilyet nem hiszem hogy szoktak csinálni :R

(#6007) gabber01


gabber01
addikt

Sziasztok!

Milyennek találjátok a D4-et? Elég rohadt drága teli áron még a sima verzió is, de úgy nem akarok kiadni ennyi pénzt érte, ha egyébként nem is jönne be.
Nyilván nézek mindenféle videót, meg kipróbáltam mindkét open beta időszakban, de ott abszolút nem nyűgözött le, sőt... Persze ha a D2-ből is csak az Act 1-et látja az ember, attól kevesen indulnak be. :D
Egyébként számokra a Diablo 2 "A Diablo" (bár a Dio 1 is király volt), D2R-rel is most elég sokat nyomtam. A D3-t is megvettem amikor kijött meg kiegeket is és elég sokat játszottam azzal is, de összességében csalódás volt, nem volt igazi diablo hangulata, és a játék egész prezentációja gagyi volt szerintem és túlságosan le volt minden szinten butítva.

A D4 inkább a D2 féle hajlik, de túl sok olyan dolga van, ami nagyon elbizonytalanit. A darkosabb grafika jó, de a videók alapján is olyan jellegtelenek a helyszínek, nem igazán emlékezetesek. Sokszor szinte meg sem lehet különböztetni a videók alapján, hogy egyébként teljesen más helyszíneken voltak éppen a streamerek.
A skill rendszer is elég felemás, a skillek többsége olyan meh, súlytalan, nincs az az érzés, hogy egy magasabb szintű skill feltétlenül jobb vagy érezhetően erősebb lesz tőle a karakter.
Az itemek ugyanez. Szerintem tragédia ez a rendszer.
Ezek a "+X% sebzés távoli ellenfelekre" és hasonló szituáció függő tulajdonságok garmadája nehezen teszi összehasonlíthatóvá a felszerelést és nem is igazán érezni, hogy egyik jobb mint a másik.

De ami igazán elrontja az élményt, az a szintkövető helyszínek és mobok. Emiatt hiába szerzed a szinteket és elvileg erősödsz, sokszor inkább azt érzi az ember hogy csak gyengébb lett.

Meg a csicsafaktor is elég magas az effekteknél. Nem olyan mint a D3 hogy kb semmit nem látni a rengeteg színes effekttől, de ez még mindig túl sok szerintem egy Diablo-hoz.

Szóval nekem egyelőre elég felemás az összkép és inkább a negatív felé húz sajnos, de kíváncsi vagyok olyanok tapasztalataira akik azért már többet tapasztaltak meg belőle személyesen. Főleg olyanokéra, akik inkább D2 mint D3 fanok.
Aki viszont egyik korábbi résszel sem játszott, ne haragudjatok de számokra nem igazán mérvadó a véleményetek.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#6008) gabor7th válasza sto1911 (#6002) üzenetére


gabor7th
addikt

De volt ott egy másik idézet is...

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#6009) Televan74 válasza savior (#6005) üzenetére


Televan74
nagyúr

Battlenet(Activizion/Blizzard) játékok sokáig tartják az árszintet. Most jelenleg a kb. 28.000Ft -os ár kicsit húzós sok embernek, de még megy a szekér addig nem lesz olcsóbb.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#6010) sto1911 válasza gabor7th (#6008) üzenetére


sto1911
veterán

Melyikre gondolsz? Mivel spoileres a cikk, lehet átugrottam rajta.

(#6011) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Broken xp farmoló hely: [link]

(#6012) heihachi válasza gabber01 (#6007) üzenetére


heihachi
addikt

En mondjuk eleg koca Diablo jatekos vagyok, de miota megjelent, azota minden nap vilagosban fekudtem le :D Keptelenseg abbahagyni, undoritoan addiktiv. Pedig egyik elozo reszere sem fuggtem ra ennyire (mindent vegig toltam tobb karival is), de ebben valamit nagyon-nagyon eltalaltak. Eddig ket karit a barbart es a necromancert probaltam, es ha a tobbi is ilyen, akkor szerintem en kialvatlansagban fogok meghalni egy olyan jatek miatt, aminek nem is vagyok a rajongoja :D Mondjuk en nem minmaxolok, olyan buildet csinalok ami szerintem fun, es ilyet eddig mindkettonel tobbet is ossze tudtam rakni. Szerintem ez a skill rendszer brillians: nincs tulbonyolitva van egy csomo jo skill, es gyonyoruen osszhangban vannak a skillek.

Nekem a legnagyobb bajom az vele, hogy a vilag ugy skalazodik fel, ahogy en fejlodok, tehat hiaba fejlodok, nem fejlodok.

Ha van jatek amire nem sajnalom az erte adott penzt, akkor ez eddig az.

"Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

(#6013) Sirandrish válasza melega (#5999) üzenetére


Sirandrish
legenda

Hát a D3 meg a Necros kieg alapján, talán 4-5 év múlva kap egy 33%os akciót...

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#6014) gabber01 válasza heihachi (#6012) üzenetére


gabber01
addikt

"Nekem a legnagyobb bajom az vele, hogy a vilag ugy skalazodik fel, ahogy en fejlodok, tehat hiaba fejlodok, nem fejlodok."

Na ez az. Ezt minden játékban gyűlöltem, amiben volt hasonló mechanika és általában mindenki más is.
Mi az értelme a fejlődésnek ha végig meg tud szivatni ugyanaz az utolsó jöttment csontváz is mint 50 szinttel korábban...

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#6015) S e t h válasza gabber01 (#6014) üzenetére


S e t h
nagyúr

Valahol ez a lényege a fejlődésnek is, mivel ha nem figyel rá az ember, akkor egy gyenge builddel szívni fog, pláne bossoknál.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#6016) TheProb


TheProb
veterán

Másnál nem crash-elget a game a mai patch óta? Eleddig nulla crash-em volt. Ma már a 2x és egy BSOD-dal lettem gazdagabb...

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#6017) csiki_92


csiki_92
aktív tag

Sziasztok!

Lehet buta kérdés, de PS-en szükséges a PS Plus megléte a játékhoz? Vagy solo-ban lehet játszani előfizetés nélkül is, mint a Diablo 3-t?

(#6018) ƵøŁĭ válasza csiki_92 (#6017) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Kell.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#6019) gabber01 válasza S e t h (#6015) üzenetére


gabber01
addikt

Na és? Épp az a lényeg hogy legyen súlya a döntéseidnek és gondold át a fejlődésed. De ha nagyon el van szabva, akkor erre van a respec lehetősége, amit viszont szintén úgy kell kialakítani, hogy ne lehessen akármikor, hogy annak is legyen következménye.
Vagy ha nincs és akármikor lehet respecelni és a halálnak sincs semmi következménye, akkor legyen több játékmód a hardcore mellett. Mondjuk arcade, ahol lehet bohóckodni.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#6020) Redcaster válasza TheProb (#6016) üzenetére


Redcaster
őstag

Szintén. Eddig a 3 nap alatt 1 crash, most delután már a 2. volt :((

(#6021) chop válasza gabber01 (#6007) üzenetére


chop
őstag

G2A-n ma vettem 23k-ert kulcsot. Ez azert rohadtul nem sok erte.

(#6022) gabber01 válasza chop (#6021) üzenetére


gabber01
addikt

Nézőpont kérdése. 20+ezer Ft egy játékért szerintem marha sok. Megengedhetném magamnak, nem az, de ez elvi kérdés. Viszont ez off topic.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#6023) chop válasza gabber01 (#6022) üzenetére


chop
őstag

Ertem. Akkor megkerdezem: velemenyed szerint mennyi lenne a realis ara egy tobb even keresztul, nyugati koltsegekkel fejlesztett videojateknak, akkor amikor 1 kg kenyer ara 900 Ft?

(#6024) Win-T válasza chop (#6023) üzenetére


Win-T
senior tag

Ráadásul ezzel legtöbbünk évekig játszani fog. Ha persze valaki úgy áll hozzá, hogy letolom a sztorit 10-20 óra alatt és megyek a következő gémre akkor elhiszem, hogy nem éri meg neki.

[ Szerkesztve ]

(#6025) Daelion válasza gabber01 (#6014) üzenetére


Daelion
őstag

Ez a mindenki más is azért nem nagyon valós szerintem.
Nem éppen újdonság a lvl skálázódás ilyesmi játékokban és igazából normálisnak is tekinthető.
Lényege, hogy igen is fejlődj mint karakter/build és ne arra alapozz hogy majd felszintezed magad és csak szint alapján eltaposol mindent.

Emlékszem amikor megjelent Borderlands 1 és nem skálázott max szintre mindent sztori után/end game szinten pont ezen ment a panasz a hivatalos fórumon mert így semmi értelme max szinten lenni amikor mindent le lehet lőni egyből illetve farmoláshoz is negatív ha nem skáláz rendesen a játék. 'alacsonyabb szintű geart kapsz,stb'

Én amúgy pont ilyesmi gondba ütközök most Sorcival mert nem sietek és mindent megcsinálok.
LvL 42 vagyok most és még ACT II-ben járok és a fő sztori szálas küldetések meg bizonyos zonák a szintem alá skáláznak és alig kapok valamit onnan aminek értelme van. 'meg hát elég könnyű is így még T2-őn is'

Árral kapcsolatban meg egyetértek azokkal akik szerint ez nem drága egy ilyen játéknál, ha csak 1x akarod végigvinni akkor igen drága de ez egy ARPG amit sokan több évig játszanak több 100 akár 1000 órákkal úgy meg bőven megéri.

[ Szerkesztve ]

(#6026) Imre9211


Imre9211
tag

Instant buy de csak 6odikán. Az ultimate nem éri meg a felárat számomra.

Roxalorox

(#6027) McNamara


McNamara
Ármester

Sziasztok!

PS Store 06.05. ír Standardre. Máshol 06.06. látok. Elvileg holnap már játszhatok vele?

(#6028) nubreed válasza chop (#6021) üzenetére


nubreed
veterán

Mondjuk a G2a szürkezónás üzlet, nem igazán legális, a PH! -n pedig tilos bármiféle ilyen promótálása. Szóval hanyagoljuk az ilyen hsz-eket.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#6029) shotika válasza gabber01 (#6022) üzenetére


shotika
őstag

20+ valóban soknak érződik egy játékra, de ez a Diablo 4 :D

#6007: Az, hogy régen az enemy level szintje terület és nehézségi szint függő volt, az mára szinte teljesen kikopott. Persze itt is van többféle nehézség, de ha ennyire nem jön be az, hogy veled skálázódnak a mobok, akkor ez nem a te játékod. 5000ftért se.
Itt úgy tudsz fejlődni, hogy folyamatosan figyelni kell mi mennyire működik, ahogy léped a szinteket, és variálgatni. Ha ügyesen csinálod, akkor megvan a folyamatosság érzete is, és a játék emellett állandó kihívást ad.
A skilleket ugyan bármikor visszaoszthatod, de ahogy egyre magasabb szintre kerülsz, úgy lesz egyre magasabb ennek a költsége.

"A skill rendszer is elég felemás, a skillek többsége olyan meh, súlytalan, nincs az az érzés, hogy egy magasabb szintű skill feltétlenül jobb vagy érezhetően erősebb lesz tőle a karakter." Azért ilyen, mert így a hamarabb elérhető skilleket is lehet később használni, és nem csak arra vannak, hogy az ember kényszerből pakoljon rájuk egy-egy pontot.
Egyébként az ultimate skillek nagyon erősek, cserébe ritkábban lehet ellőni ezeket.

"Ezek a "+X% sebzés távoli ellenfelekre" és hasonló szituáció függő tulajdonságok garmadája nehezen teszi összehasonlíthatóvá a felszerelést és nem is igazán érezni, hogy egyik jobb mint a másik."
Előtte meg azt írtad, a Diablo 3 túlságosan le volt butítva, most meg az a baj, hogy ilyenekre is figyelni kell. Early game-ben szerintem nem annyira fontosak ezek a statok, inkább később válnak érdekessé, amikor már ezekkel kell még hatékonyabbá tenni a karaktert. De ilyenek már a régebbi Diabloban is voltak.

Mind kritikailag, mind a közönség oldaláról elég jó vélemények vannak a játékról. Technikailag is rendben van, jól is néz ki és megvan a Diablo hangulata. Picit más persze mint eddig, de jól eltalálták.
Hogy megéri-e? Érdemes visszaolvasnod az elmúlt 3-4 napot, valószínűleg 1 alatt lesz azok száma, akik azt írták, annyira rossz, hogy refundolták.

Fasza játék lett, na.

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#6030) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Szerintem én mára kimaxoltam a szerencsémet :D

Live-Die-Respawn

(#6031) gulupeti válasza McNamara (#6027) üzenetére


gulupeti
senior tag

Szerintem 06.06 hajnali egykor foghatsz hozzá legkorábban, ha jól számolok.

[ Szerkesztve ]

(#6032) melega válasza Sirandrish (#6013) üzenetére


melega
őstag

A Diablo 3 at anno 4000 Ftért vettem egy gyerektől, és az alapjátékot és a kiegészítőt is végigvittem.
Elég volt belőle egyszer.

[ Szerkesztve ]

(#6033) boogie84 válasza Daelion (#5982) üzenetére


boogie84
veterán

Félreértette a Fireball-t Fire Bolt-nak. :DDD

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#6034) Kobe válasza melega (#6032) üzenetére


Kobe
veterán

Nyilvan abban az esetben ha a content nagyjabol 5-10%a erdekel csak, akkor felesleges ennel tobbet kiadni, de mint ortak, battle.net nem fog akciozni, max majd ha lesz dio 5 elotte kicsivel ;]

(#6035) Sirandrish válasza melega (#6032) üzenetére


Sirandrish
legenda

Gondolom bőven nem 2012ben, amikor ugye megjelent

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#6036) sto1911 válasza Sirandrish (#6035) üzenetére


sto1911
veterán

Megjelenéskor 10k volt a D3 és a Necro kiegészítő is, rendes boltban. Bneten rajta volt egy kis extra, de akkor se 28.

(#6037) Daelion válasza sto1911 (#6036) üzenetére


Daelion
őstag

Semmi sem került annyiba 11 éve mint most.
Nekem kb 15k körül jött ki az alap dobozos D3 előrendelve CD Galaxisból postával együtt megjelenés napja/délutánra.
RoS ugyan ennyi volt hozzá kb. 'ugyan így vettem'

Necro DLC meg valahogy 5k volt de azt $-ért vettem B neten csak amcsi részről.

[ Szerkesztve ]

(#6038) Mrdevil válasza oriic (#6030) üzenetére


Mrdevil
addikt

Neee mááá, te is a sárkányok házás ruciban vagy? Veszed le de gyorsan. :DDD

-{PoH}- Patriots of Hungary - Tatyla and Friends ( TaF ) Hardcore PS5 klán.

(#6042) CptAdamica válasza Televan74 (#6041) üzenetére


CptAdamica
veterán

Battle.net appban valahol megtudom nézni, hogy hány órát játszottam?

Megyen!

(#6045) oriic válasza Mrdevil (#6038) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Fakk, azt hittem egyedi vagyok vele :D

Live-Die-Respawn

(#6046) Archttila válasza oriic (#6045) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

:D

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#6047) fahrii válasza sto1911 (#6036) üzenetére


fahrii
őstag

Mondjuk a D3 ráadásul vissza is hozta az árának sok-sokszorosát hála az aukciós háznak. Sajnálom hogy ez a 4-ből már kimaradt.

(#6048) S e t h


S e t h
nagyúr

Meglepődtem, mert az egyik elvállalt side questhez az az infó járt, hogy egyedül nem lehet megcsinálni, csak partiban. Amikor ott bóklásztam meg sem találtam, pedig a térkép jelezte, hogy ott állok mellette, felette, rajta etc.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#6049) BoneDragon válasza S e t h (#6048) üzenetére


BoneDragon
veterán

És még mindig meg vagy lepve?

(#6050) SQX_Barto válasza Televan74 (#6041) üzenetére


SQX_Barto
addikt

"Majd ha kiviszik steam -re akkor lesz az 40€ alatt is." - Nem hiszem valaha barmilyen Blizzard jatek volt Steamen (persze tevedhetek is) CoD anno meg Activision cim volt, csak ugye kesobb a Blizzard Activision hatar elmosodott. Diablo cimek hiresek arrol hogy eleg sokaig tartjak az arukat.

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Diablo IV
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.