Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#75401) Dr.NX


Dr.NX
addikt

Sziasztok!
Egy kb. 2018-as Dell Inspiron 5770-be kellene upgradelni az alaplapot. Jelenleg i3-7020U van benne, ezt szeretné a tulaj i5-8250U CPU-s alaplapra cserélni.
Van ennek valami hátulütője, amire figyelni kell?
YT-n vannak szétszedős videók, az alapján nem tűnik annyira nehéznek, de érdekelne a tapasztalatotok, mielőtt nekiugrunk.
Pl. BIOS okozhat-e problémát, Windows licensz megmarad-e, stb.
Köszi!

Elfogadom a sütiket.

(#75402) user26


user26
senior tag

Üdv!
Service Tag: 85K5SN2
Latitude 5490
Kérdésem, hogy a WWAN csatlakozóba milyen meghajtót tudnék vásárolni, (512GB/1TB) kapacitású érdekelne. Itt, olvastam róla, hogy lehetséges elméletileg.
Illetve, ha egy NVM M.2 SSD -t, ami 2TB -s lenne az alap tárhely csatlakozóba tennék működne ? Bővíteni szeretném a gépet, elsősorban nem külső tárhelyekkel.
Ha nem kivitelezhető, akkor érdemes lenne másik "újabb" de használt Dell típust nézni, ami ilyen téren kompatibilis lenne? Hosszú távon kényelmessebb lenne nagyobb háttérrel rendelkezni, mint mindenféle kűlső tárólót rá dugdosni. Legalábbis ezt gondolom róla.

Xiaomi fan I 12T Pro I OnePlus 12

(#75403) gaborbol válasza Dr.NX (#75401) üzenetére


gaborbol
őstag

Nem tudom nalatok milyen arban van az alaplap, nalunk(USA) majdnem komplett hasznalt gep aron megy, en inkabb eladnam a mostani laptopot es hozzatennem az arat egy jobb-es ujabb laptohoz.
5-6 eves alap gepben nem cserelnek alaplapot bovites celjabol.

User 26:

A kezikonyv szerint a Wan portba csak M.2 2280 SATA SSD megy Up to 512 GB, nem tudom, hou kezel-e esetleg nagibbat a valosagban.

[ Szerkesztve ]

(#75404) 5leteseN válasza Dr.NX (#75401) üzenetére


5leteseN
aktív tag

Az eBay-en olyan 65€-tól kezdődnek ezek az alaplapok. Általában laptopos cégek árulják, tőlük meg tudod kérdezni, hogy cserélhető-e? Nem érdekük tévedni, mert csak többletmunkájuk lesz a visszaküldéssel.

(#75405) smilix


smilix
csendes tag

Alzáról esetleg rendelt már valaki laptopot, és van a garanciával kapcsolatban tapasztalata?
Sajnos a termék adatlapról nem derült konkrétan ki, illetve az ügyfélszolgálat sem tudott biztos tájékoztatást nyújtani hogy milyen garanciával (szervizbe küldős vagy helyszínre kiszállásos) értékesítik a dell g15 5530-as készülékeket. :U

(#75406) pohár válasza smilix (#75405) üzenetére


pohár
félisten

ezek már régóta onsite-os garis gépek, ha magyar piacról származnak, tudtommal már egy gépet sem küld nekünk úgy a DELL, hogy szervizbe hordós garija lenne :N (úgy 2-3 éve talán)

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#75407) smilix válasza pohár (#75406) üzenetére


smilix
csendes tag

Köszönöm! :))

(#75408) Tsebacsi válasza pohár (#75406) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Így van már 2 éve legalább nem árulnak szervizgaris gépet Dell-ék. :K

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#75409) AiRLAC válasza user26 (#75402) üzenetére


AiRLAC
addikt

Én tettem 5490-be meg 7490-be is 2TB-os NVMe-t, kezelte rendesen (a normál 2280-as helyre). Nincs ezeknél közismert méretkorlát, amelyik megy 512-vel az fog 2/4/8TB-al is.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#75410) user26 válasza AiRLAC (#75409) üzenetére


user26
senior tag

Szia, ez komoly? 2TB-t le kezel szépen ? "(a normál 2280-as helyre" elnézést, mire gondolsz a normal alatt ? Tudomásom szerint a gépbe normál esetben 1db meghajtót lehet tenni, mert nincs benne cd/dvd olvasó, hogy annak a helyére mehetne... A neten olvastam, hogy a WWAN csatlakozóba lehetne tenni meghajtót.
Ezt gondoltam bele venni, ez jó lenne bele ?
Illetve használtan próbálok szerezni ilyent: Transcend 512GB M2 2242 esetleg, vagy 1TB -t belőle, de nem tudom, hogy működőképes lenne-e gyakorlatban.


Xiaomi fan I 12T Pro I OnePlus 12

(#75411) t256


t256
őstag

Sziasztok,

A Latitude 7400 notebookom a következő hibajelenséget produkálja. Ha megfogom a laptopot és megnyomom az alul a burkolatot egészen pontosan bal oldalt középen, akkor szétesik a kép és nem jön vissza. Ha van rajta egy külső monitor, akkor a monitoron is elmegy a kép.

[kép] [kép]

Mi lehet ennek az oka?

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#75412) Tsebacsi válasza t256 (#75411) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Valami letestel az alaplappal, vagy annyira meghajlik az alaplap a nyomástól, hogy ez történik:
1. Nem nyomogatnám bal oldal középen
2. Működés közben ha lehet, nem hurcolnám.
3. Meg lehet nézni mi van az alsó burkolaton belül ott ahol ha megnyomod ez történik, de gyanítom nem sokminden.

Mivel gondolom már nem garis, vagy ha mégis már csak max 1 évet, én nem kockáztatnék egy alaplapcserét. Drága buli...

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#75413) t256 válasza Tsebacsi (#75412) üzenetére


t256
őstag

Köszi! Reménykedtem, hogy csak egy kábel csúszott le.
Itt vettem HA-n, de az eladó csak az üzlet megkötésekor vállalt garit, a hiba előfordulásakor már nem.

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#75414) azbest válasza t256 (#75411) üzenetére


azbest
félisten

nem tudom mennyire erősen tudod nyomni :D [link]
de a ram is ott van, ha valami törött és nem tartja magát a burkolat, a ram kontakthiba is okozhat széteső képet és fagyást.
A videóban mintha lenne valami merevítő vagy távtartó csík a két ramsloton, az megvan neked?

[ Szerkesztve ]

(#75415) t256 válasza azbest (#75414) üzenetére


t256
őstag

Amikor szétszedtem nem láttam semmi erre utaló dolgot, de mindjárt megnézem megint.

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#75416) t256 válasza t256 (#75415) üzenetére


t256
őstag

[kép]

Szétszedtem, nem látok semmi rendelleneset.
van két db DIMM slot a memóriáknak. Az működhet, hogy átrakom a memóriát a másik slotba?

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#75417) 5leteseN válasza t256 (#75416) üzenetére


5leteseN
aktív tag


azbest
félisten: "nem tudom mennyire erősen tudod nyomni :D [link]
de a ram is ott van, ha valami törött és nem tartja magát a burkolat, a ram kontakthiba is okozhat széteső képet és fagyást.
A videóban mintha lenne valami merevítő vagy távtartó csík a két ramsloton, az megvan neked?"

A fentiekben kérdezettel mi a helyzet?

[ Szerkesztve ]

(#75418) t256 válasza 5leteseN (#75417) üzenetére


t256
őstag

Igen, minden meg van. A RAM-ot kiszedtem, megtörölgettem, az alaplapi csatlakozót kifújtam sűrített levegővel. Utána összeraktam és jól megnyomkodtam, de már nem tudom előidézni a hibát.
Működik!

Köszönöm a segítséget mindkettőtöknek, úgy tűnik csak valami szennyeződés okozta a hibát.

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#75419) azbest válasza t256 (#75416) üzenetére


azbest
félisten

Persze, át lehet tenni, valsz nem számít a sorrend, hogy melyik van feltöltve.

Azt érdemes nézni, hogy mit tudna nyomni, amikor az alját nyomod. Nincs-e kósza csavar beszorulva valami alá.
Ha semmi ilyesmi, akkor rosszabb esetben egy törött forrasztás is lehet valahol, ami hajláskor nem érintkezik jól. De ezt így nem fogjuk látni. Akkor lehet csak szerviz tudná jobban diagnosztizáni.

#75418 t256
akkor lehet csak a ram vagy valami nem érintkezett teljesen jól és a hajláskor hibádzott. Hátha tényleg csak ennyi volt.

[ Szerkesztve ]

(#75420) Tsebacsi válasza t256 (#75418) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Na faja akkor a ram volt. :))

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#75421) 5leteseN


5leteseN
aktív tag

Arról van infó, hogy mi alapján nézi a DELL-BIOS az aksik állapotát?

Üzemidő, vagy valami állapot teszt, vagy ... ?

(#75422) Szabó Batman


Szabó Batman
csendes tag

Sziasztok!

Elsősorban 2D AutoCAD-elésre néztem ki magamnak a Precision család 3480-as modelljét.

80%-ban menne asztalon, nagy monitorral. De ott van az a 20%, amikor menne a cipekedés, ami jellemzően azt jelenti, hogy van bőven más csomag is még, tehát gép nem lehet nagy, nehéz, és persze fontos, hogy ne is hulljon szét.

Használtan vásárolnék, elvétve előfordul jó CPU-val (1370p), 32GB RAM-mal 400k környékén.

Na, de itt azt látom, hogy nem örvend valami jó hírnévnek ez a modell, vagy általában ez a sorozat. Milyen konkrét problémákkal találkoztatok? Mire kell figyelni?

8 évig használtam egy Latitude E6440-et. Az sem a legfelső polcos termék, de máig egyben van.

És ha ez tényleg egy kerülendő cucc a Precision 3480 és barátai, akkor mit javasolnátok, innen merre nézelődjek inkább, ha árban nem szeretnék nagyon elmozdulni? Mit nyernék mondjuk ehhez képest egy eggyel korábbi generációs 5000-es sorozattal, pl 5470, amiből gyakorlatilag nincs is a használt piacon? (És ha van is, rögtön kevesebb garanciával lehet számolni.)

Előre is köszi, ha pár szóval megvilágosítanátok sötétségemet!

(#75423) gaborbol válasza Szabó Batman (#75422) üzenetére


gaborbol
őstag

Csinaltam egy 22 perces videot a 3480-rol, abba mindent beletettem amit az elmult 6-8 honapban tapasztaltam ezzel a laptoppal .
A legjobb dolog ebben az a haz es az osszeszereles minosege ami a hordozhatosagnal jelentene nagy elonyt valamint a proci teljesitmenye( a korulmenyekhez kepest!).
A kijelzo benne az nagyon alap, ha 2D AutoCAD-et nezel benne egesz nap, en inkabb oda fokuszalnek, az kulon felhuzott benne, hogy a legolcsobb, legcsovesebb inspiront rakom melle, de meg annal is sotetebb es eletlenebb a kepe :F
Ez a laptop nalunk 1400 dollar-ba kerult an Inspron meg 300-ba. Amugy erzetre, a zsanerok, a touchpad, a billentyuzet kb orok eletre szolo.
A laptop hutese nem idealis, ez is a kijelzore fujja a forro levegot, szerintem 1370p nem lesz sokkal gyorsabb mint az enyemben levo i5 ez miatt :(
Meggora teljesitmeny kell neked 2D AutoCAD-hez?

(#75424) E300TD válasza Szabó Batman (#75422) üzenetére


E300TD
tag

Szerintem AutoCad-hez nem kell precision, hacsak meg nem rajzolod a kínai nagy falat 1-1-ben kövenként. Régebben alap videokártyás E5440-el, most 7400 2in1-nal simán SolidEdge-ezek, 100 - 200 darabos összeállításokkal semmi gondja.

Amikor a szeretet hatalma legyőzi a hatalom szeretetét, akkor a világ megismerheti a BÉKÉT. (Jimi Hendrix) A vallás akkor keletkezett, amikor az első csaló találkozott az első ostobával. "Voltaire"

(#75425) tpotyka


tpotyka
tag

Sziasztok, korábban érdeklődtem egy fura, menet közben kikapcsol a laptop probléma kapcsán, amire akkor nem sok visszajelzés jött. Ld. #74502 Azóta is változó, hogy heti vagy pár hónapos időközzel, de előfordul szórványosan a jelenség. Sajnos semmi értelmes következtetést nem tudtam levonni: nem túlterhelés, nem túlmelegedés, nem akkugond, nem lestrapáltság vagy ilyesmi van a háttérben, az eseménynapló meg nem informatív.

Mivel e típusnál újabban havonta adnak ki új BIOS-t, kíváncsi voltam, ez jelent-e változást, sajnos nem észleltem. Viszont bele-beleolvasva itt és más fórumokon Dell BIOS-hoz köthető esettörténetekbe (bár más gép paraméterek miatt mindez nem vehető általánosítási alapnak) felmerült, hogy a Dell BIOS-oknál szórványosan előfordulhat valami beállítási vagy nem letesztelt és kiküszöbölt hiba. Az utóbbi félévben új BIOS megjelenéstől számítva mindig kivárok pár hetet és próbálok előolvasni, hogy egy új BIOS jelentett-e bármi gondot a típusnál, s csak aztán install, de az óvatoskodásom lehet indifferens, ha a leállási probléma eleve egy alapbeállítással vagy mással áll összefüggésben.

Remek, hogy esetemben BIOS miatti alaplap legyilkolás vagy hasonló merénylet nem történt, de kérdezem, hogy bárki tapasztalta-e, vagy bebizonyosodott-e, hogy érthetetlen gépleállás mögött valami BIOS gond volt? Most adódna lehetőségem, hogy tisztázzam ezt a kérdést, és mielőtt szervizelés vagy Dell szakértés (esetleg elhárítás) történne, szeretnék előkészülni, hogy milyen eshetőségekről tudunk. Tudtok ehhez hozzászólni? Nagyon köszönöm!

(#75426) gaborbol válasza tpotyka (#75425) üzenetére


gaborbol
őstag

Lehet nem ez lesz a hiba, de lattam mar hasonlot, az energia gazdallkodast nezd meg.
Az osszes battery action-t allitsd at hibernaciorol " ne csinalj semmit"-re.
Pont Latitude produkalt ilyet ugyfelnel, valamiert ugy hiszi, hogy az aksi lemerult( pedig nem) es lelovi a gepet, mind1 hogy toltorol megy vagysem.

(#75427) tpotyka válasza gaborbol (#75426) üzenetére


tpotyka
tag

Köszi a gyors tippet, hát emlékeim szerint néztem korábban az energiagazdálkodást, mert erre is gyanakodtam, de nem jutottam azzal előrébb. Amit beillesztettél, ott "Kritikus töltöttség esetén" hibernálásnak csak leállás az alternatívája. (Ezt hagytam hibernáláson, mióta ennek a random leállásnak nem lett meg a megoldása, ti. munkamenetek elvesztése kivédendő.) Ld. a legördülő menü eleje:
Lentebb van, vagyis a "Művelet alacsony töltöttség esetén": ne csináljon semmit, és így is van nálam: "Nincs művelet" (ez lenne módosítható hibernálás v. leállítás opciókra).:

Szóval itt ezért vagyok tanácstalan, mert az energiagazdálkodásban jobb vagy előremutató beállítás nincsen.
Ezért kezdtem agyalni olyan esetleges beállítások meglétén, amelyek nem olyan átláthatók felhasználói irányból. :F Hozzáteszem, jómagam meg nem vetemedek BIOS felülvizsgálatra ill. belebabrálásra, csak hasznos felkutatni vagy kizárni az eshetőségeket.

Szerk.: mindig hálózaton volt, kvázi fullban feltöltött akksival, amikor önkényesen leállt. Esetleges cellahibás akksi kiváltó ok pedig azért van kizárva, mert részben ezért (meg relatív gyors lemerülés élmény miatt) volt egy akksicsere, és indifferensnek volt mondható a történetben: utána is volt leállás.

[ Szerkesztve ]

(#75428) hhgygy válasza tpotyka (#75425) üzenetére


hhgygy
senior tag

Nekem konkrétan volt, hogy egy bios-frissités teljesen lelassította a gépet, ez régebben volt, de most a legutóbbi három verziót is többször felraktam már, mert olyan félperces fagyások vannak a gépemmel, amilyenek korábban nem voltak.

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#75429) tpotyka válasza hhgygy (#75428) üzenetére


tpotyka
tag

Hasznos infó, köszi, s ezt úgy állapítottad meg, hogy időben kizárólagosan a BIOS frissítéshez volt köthető a lassulás, minden egyéb kizárt?

Nekem azért újdonság ez az esetleges BIOS probléma, mert a régi E5340 Latitude gépemnél sosem volt ilyen magától leállás vagy egyéb magától jelentkező titokzatos hiba, bár BIOS frissítést is extra ritkán rendeltek hozzá. Szerencsére talán. :D

Az új Rugged 5340 esetében viszont szinte minden hónapban küldik az új BIOS-t, s a verziókban visszalépegetés pár verzióistall után ugyebár nem is megengedett (s ezzel nem is tűnt értelmesnek szöszölnöm, felderített probléma híján). Noha csak egyéb típusoknál olvastam durva BIOS bajokról, de éppen felmerül, hogy lehet-e ennél is valami. Azzal együtt, hogy nemigen lehet levonni ok-okozati következtetést ilyen sűrű új BIOS-ozás mellett: volt amikor 1 héten belül jelentkezett a leállás, volt, hogy pár hónapig abszolút nem. S nem tűnt fel, hogy rögtön BIOS frissítés után lett volna váltás. Persze azt sem tudhatom, hogy egy alapértelmezett beállítással függ-e össze, ami történetesen nem is változott (miközben mondjuk a BIOS, Win, driverek, stb. pedig igen).

(#75430) hhgygy válasza tpotyka (#75429) üzenetére


hhgygy
senior tag

Igen, biztos, hogy attól volt, mert amint downgrade-eltem, rendbe jött. Azután megvártam, hogy kijöjjön egy újabb BIOS és a hibásat átugrottam.

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#75431) somasz


somasz
Topikgazda

sziasztok!
bios recovery pendriveot kellene létrehoznom, de nem engedi a letöltött bios exe-t hdr fájllá konvertálni, hogy majd átnevezzem .rcv-re.
unrecognizable commandot dob a writehdrfile parancsra
van valakinek ötlete?

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#75432) Pyttawrx válasza somasz (#75431) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Kérlek pontosíts, hogy:
- Miért kell? Mi történt?
- Milyen gép pontosan?
- Milyen állapotban van most az eszköz, beindul, de nem ad képet?

(#75433) Szabó Batman válasza gaborbol (#75423) üzenetére


Szabó Batman
csendes tag

Helló!

Köszi! A videódat épp nem sokkal korábban tekintettem meg :)

Érdekes, hogy a kijelzőt említed, mert pont azt nyomozom, hogy hogyan tudom megmondani, melyik panellel szerelik az adott példányt. Hárommal érhető el ez a modell, egy touch-display, kettő pedig nem tapizós. Nekem a non-touch verzióra volna szükségem. Ezek így néznek ki:

- 45% NTSC, 250 nits, IPS,
- 100% sRGB, 400 nits, IPS, Low Blue Light, Super Low Power.

Ebből a másodikkal tudnék élni talán. Ha jól értem, nálad teszten a 250-es járt.

Mekkora teljesítmény kell AutoCAD-hez? Az AutoCAD meghatározása szerint 2D műveletekhez a single-core órajel a leginkább meghatározó, majd a RAM mennyisége.

Épp ezért indult úgy a keresésem, hogy singe-core teljesítmény szerint rendeztem a mobil processzorokat, és kerestem olyan laptopokat amik még beleférnek a keretbe, és nem is túl idősek. Így kiestek a legújabb generációs, és a 10-11. generációs H és HX procik is, és maradt versenyben az i7-13x0p.

(#75434) Szabó Batman válasza E300TD (#75424) üzenetére


Szabó Batman
csendes tag

Szia! Köszi a válaszod!

Ja, amit konkrétan én rajzolok, azok sosem nagy dolgok (könnyűáramú rendszerek építészeti rajzokba (2D)). Akkor van a gond, amikor az alapanyag valami nagyon egzotikus forrásból származik, rengeteg blokkot meg egymásba ágyazott elemek tartalmaz. És akkor ilyenekből kell párhuzamosan többet nyitva tartani, köztük ugrálni. Akkor aztán pörög a CPU, telik a RAM. Szóval, ahogy írtam gaborbolnak adott válaszomban, ilyen igényekre minél magasabb single-core órajel, minél több RAM az ideális.

És ha már gép upgrade ilyen feladatokhoz, csak megnézni az ember a mérnöki munkára célzott Dell gépcsaládot is a kellemes Latitude-ös emlékek után :)

Pláne, hogy most felmerült modell, a Precision 3480 dGPU-ját, az RTX A500-at hivatalosan is támogatja a program. (Bár azt még nem tudtam kideríteni, hogy milyen módon, vagyis mennyit segítene az én esetemben :N )

(#75435) somasz válasza somasz (#75431) üzenetére


somasz
Topikgazda

Igazából nem laptop, hanem Dell Precision 5820 workstation. Biost frissíthetett ügyfélnél, de beszart közben/utána. Most bios hibát villog. Asszem két fehér, két narancs. Nem indul

Eddig egyszer kellett csak ilyen pendriveos bios recoveryt csinálnom, de már nem emlékszem, hogy volt.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#75436) Pyttawrx válasza somasz (#75435) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ez?
https://www.dell.com/support/kbdoc/hu-hu/000132453/how-to-recover-the-bios-on-a-dell-computer-or-tablet

meg ugye bios elem is kivesz, majd betesz fordítva.., stb. Ha nem megy akkor bios írás.

(#75437) togvau válasza totron (#75400) üzenetére


togvau
senior tag

újra csinálta, azóta vagy 3x. Szét is szedtem, megmértem a 3v-os bios akksit, ami 3,1 volton volt, szóval tökéletes.

Azt még nem próbáltam, hogy rendes kikapcsoláskor is csinálja-e, mert mindig sleepbe rakom, de sleepnél ezt figyeltem meg. Lesleepelődik rendben, lassan villog a power led, aztán X idő után (amikor visszakapcsolnám akkor látom) megáll a villogás, és stabilan világit, mint utána amikor bekapcsolnám, és nincs semmi, vagy bejön a dell logo, és ott (mind2 esetben) fagy meg úgy, hogy csak az akksi kivétellel lehet leállitani.

A megoldás általában pár óra akksi nélkül hagyás, akksi be, próba, megint nem jó, megint ki az akksi, megint be, próba, és egyiknél müködik. De lehet a több óra várás sem kellene, mert ahogy irtam elsőre szinte soha sem megy, szóval csak akksi ki-be-ki-be próbálkozások, amig el nem indul.
Majd megpróbálom beállitani a hibernációt, és nem kell mindig újrainditani a rendszert, amivel ugye rendesen lekapcsol, és hogy akkor előjön-e a hiba.

[ Szerkesztve ]

hitler, sztálin, micro usb

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.