Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2251) brasil


brasil
senior tag

már-már éppen ott tartottam, hogy megrendelem a 7900gtx-et a gépembe...és akkor, mint derült égből...:
[link]
nos sztem az a két kis darab kivágása garanciavesztéssel jár... :( de attól tartok ezt is megoldom valahogy ;] megoldom a dolgot aztán mesélek h hogy ment :))

...az, hogy hagyod, hogy egy hetero, nős férfi borotválja a zacsidat, tesz igazán macsó férfivá!...

(#2252) Nikk


Nikk
senior tag

Hejjj...

Azt ugyen nem mondod komolyan, hogy cserélhető benne a vidkari?

A 6400-asban is cserélhető a vidkari, vagy ez csak a 9400-as privilégiuma?

Ha cserélhető, akkor lehet el is kezdek gyűjteni rá, hogy később kis grafikai tuning is szóba jöhessen...

DIGIC

(#2253) brasil válasza Nikk (#2252) üzenetére


brasil
senior tag

hát mint a mellékelt ábra mutatja ebben is csak elméletileg, illetve kisebb módosításokkal...
6400ban is elméletileg cserélhető, de sajnos abba nem megy bele ezek közül egyik sem. talán az x1600 de ebben sem vagyok biztos.

[Szerkesztve]

...az, hogy hagyod, hogy egy hetero, nős férfi borotválja a zacsidat, tesz igazán macsó férfivá!...

(#2254) Akcept


Akcept
tag

Nagy kérdésem van!
Megér a DELL Inspiron 1300 akksitól függően 165-175e Ft-ot 3 év garival? A családba kellene net + szövegszerkesztésre. A másik alternatíva egy celeronos HP. Tapasztalatok? Kijelző? Nagy gáz 3,5 kiló? Internetes áruházban meg szabad rendelni?
Előre is THX.

(#2255) tkazmer válasza Akcept (#2254) üzenetére


tkazmer
addikt

Meg, bár ez persze attól is függ, melyik verziót veszed. Viszont a hp-sem rossz. Ha csak otthonra kell, sztem nem lehet olyan nagy gond a 3.5kg.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#2256) egeristi válasza tkazmer (#2249) üzenetére


egeristi
csendes tag

a

[Szerkesztve]

Egeristi

(#2257) brasil válasza tkazmer (#2249) üzenetére


brasil
senior tag

30k az xps ''tetőszerkezete''. tehát az lcd pereme, a teteje, a ledek és az egyéb szükséges cumók. el lehet intézni h legyen gar... ;)

jah és plusz pk! szal sztem inkább egy szépen megoldott quicksnap. szerintem:))

[Szerkesztve]

...az, hogy hagyod, hogy egy hetero, nős férfi borotválja a zacsidat, tesz igazán macsó férfivá!...

(#2258) yazoo69 válasza d900t (#2250) üzenetére


yazoo69
csendes tag

na igen, latitude...csak éppen a 15''-ös kijelző csak az 1024x768at viszi. azt hallottam, hogy nem is lehet feljebb nyomni valami native mód miatt vagy mi...nem igazán értem mi is ez. apropó...ha már a kijelző méreténél és felbontásánál tartunk: ha a 17''-est választom (inspiron 9400), akkor nem lesz az a problémám, hogy a kép olyan izé...széthúzott lesz? lehet most hülyeséget kérdeztem?? csak mert láttam vkinél 17-es wide-os lcd monitort és pl minden alkalmazás egészen hülyén nézett ki rajta. filmezni ok-s volt, aztán ezt a gépet rendelésre hoznák ennyiért, szóval csak neten láttam. lehet mégiscsak jobb lenne a 6400-as?

(#2259) brasil válasza yazoo69 (#2258) üzenetére


brasil
senior tag

a 6400 és a 9400 is widescreen, tehát mindkettő széthúzza a képet. olyan alkalmazásoknál ami támogatja a 16:10es arányt, ott nincs gond, ami viszont nem ott télleg szarul tud kinézni, de manapság már szinte mindegyik támogatja. jó ellenpélda erre az nfs carbon:)) ott pl eccerűen nem lehet beállítani csak 4:3-as felbontásokat(1024x768, 1280x1024) így a szélesvásznon kicsit húzza egyrészt, másrészt nem a tft natív felbontásán megy, ezért a kép is kissé elmosódott lesz. de ezt is megoldották, van hozzá egy prog amiven bármilyen felbontást beállíthatsz.:)

na de visszatérve az elejére mindegy, hogy 1280x800 vaqgy 1440x900 mert mindkettő widescreen, szóval ha ez nem jön be neked akkor nem inspiron kell, hanem valamelyik 15.1''os noti. 17''-ból csak wide van ha jól tudod, én még nem láttam 4:3-ast.

...az, hogy hagyod, hogy egy hetero, nős férfi borotválja a zacsidat, tesz igazán macsó férfivá!...

(#2260) Akcept válasza tkazmer (#2255) üzenetére


Akcept
tag

Azt hogy érted, hogy melyik verziót? Azt hittem, csak aksiban van különbség. A vonzó a Dell-ben a három év gari.

(#2261) brasil válasza Akcept (#2260) üzenetére


brasil
senior tag

ami egy év+2 szervízgar, tehát akkor már te fizeted a szervízktg-et. bár akkor is nagyon jó az tény:)

...az, hogy hagyod, hogy egy hetero, nős férfi borotválja a zacsidat, tesz igazán macsó férfivá!...

(#2262) yazoo69 válasza brasil (#2259) üzenetére


yazoo69
csendes tag

szóval ha jól értelmezem, szerinted nem lesz gáz bármelyiket is választom, mert a támogatás megvan. a photoshop cs2-nek, meg a flash 8-nak bizonyára megvan ez a 16:10es támogatás. főleg ezekre kellene.pl hp pavilion zd8000-es modellja van a havernak, az is 17-es és ott tökéletesen futnak a progik. nekem pl az is nagyon tetszik, de a dell jobb árban, most ebben az akcióban meg pláne nagyot lehet szakitani...

(#2263) brasil válasza yazoo69 (#2262) üzenetére


brasil
senior tag

jah, a zd8000 is widescreen, szóval ha ott jó akkor a dellen is.:)

...az, hogy hagyod, hogy egy hetero, nős férfi borotválja a zacsidat, tesz igazán macsó férfivá!...

(#2264) tkazmer válasza Akcept (#2260) üzenetére


tkazmer
addikt

Hát úgy, h pm-el vagy celeron m-el nézted e?

(#2256) egeristi
:F

#2257) brasil
Hát 30k-t már nem biztos, h szánnék rá....de azért, ha el lehet intézni, h megmaradjon a gari, akkor elgondolkodtató...

[Szerkesztve]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#2265) brasil válasza tkazmer (#2264) üzenetére


brasil
senior tag

na jah...először én is olyant akartam de aztán megláttam az árát. inkább megcsinálom szépre ledek meg vannak itthon úgyis:[link]

...az, hogy hagyod, hogy egy hetero, nős férfi borotválja a zacsidat, tesz igazán macsó férfivá!...

(#2266) Silencer83 válasza brasil (#2265) üzenetére


Silencer83
addikt

eleg odabaszosra csinalta meg a srac :R

udv Faszi, reg lattalak :DDD

(#2267) brasil válasza Silencer83 (#2266) üzenetére


brasil
senior tag

jah nem rossz, majd ha enyémnek is lejárt a 3 év gar én is nekiállok:))bár kétlem h meglenne addig. sajnos még nem tudni h a 8as sorozat belemegy-e. megoszlanak a vélemények. ha belemegy akkor lehet h mégis meglesz addig:)

hát igen mostanában nem sokat járok erre. meló, suli szakdoga, aztá nincs időm rá:(

...az, hogy hagyod, hogy egy hetero, nős férfi borotválja a zacsidat, tesz igazán macsó férfivá!...

(#2268) tkazmer válasza brasil (#2265) üzenetére


tkazmer
addikt

Hoppá, az nagyon jól sikerült neki...mondjuk én azért ilyen mértékű modra nem gondoltam, még ha tényleg nagyon jól is nézne akkor ki, nekem nincs kedvem ennyire szétszedni...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#2269) brasil válasza tkazmer (#2268) üzenetére


brasil
senior tag

hát bátor dolog...volt egy toshibám annak álltam neki kicsit azt is hasonló darabkra szedtem de ott csak a hűtést javítottam fel kicsit...mondjuk arra nem volt gar...

...az, hogy hagyod, hogy egy hetero, nős férfi borotválja a zacsidat, tesz igazán macsó férfivá!...

(#2270) Akcept válasza tkazmer (#2264) üzenetére


Akcept
tag

CeleronM 1.6 Inspiron 1300. A kisebb akkuval kb. brutto 165e és sulinet.

(#2271) zolnagy válasza brasil (#2261) üzenetére


zolnagy
őstag

Nekem is Inspiron 1300 van, a notebook.hu-n vettem, de nekem ott azt mondták, hogy 3 év teljes körű gari, nem 1+2. Direkt rákérdeztem többször is.

(#2272) brasil válasza zolnagy (#2271) üzenetére


brasil
senior tag

ezek szerint a notebook.hu bevállalta a másik két évet is. a dell csak 3 év szervízgart vállal, a magyar jogszabályok miatt kell 1év teljeskörű itthon.

...az, hogy hagyod, hogy egy hetero, nős férfi borotválja a zacsidat, tesz igazán macsó férfivá!...

(#2273) zolnagy válasza brasil (#2272) üzenetére


zolnagy
őstag

Hát ja, vagy nem mondtak igazat...

(#2274) brasil válasza zolnagy (#2273) üzenetére


brasil
senior tag

na jah...a honlapon 3évet írnak de nincs leírva h milyen...végülis az szervízgar is gar...

...az, hogy hagyod, hogy egy hetero, nős férfi borotválja a zacsidat, tesz igazán macsó férfivá!...

(#2275) Mayday001


Mayday001
csendes tag

sziasztok!én is gondolkozok egy vga cserén 7900gtx vagy 7950 gxt-re de marha sokba kerül föleg hogy a 7950gtxnek az árát nem is tudom de mivel hogy a 7900gtx 60csokitallér gondolom +10-20 e...hol lehetne ennek utána járni??hátha olcsobb vhol:)

[Szerkesztve]

Visszaírni luxus?!

(#2276) brasil válasza Mayday001 (#2275) üzenetére


brasil
senior tag

hát nem olcsó a téme, és egyenlőre azt sem tudom h megoldható-e mivel kicsit feljebb linkeltem az install nehézségeit...a 7950-et én sem tudnám beletetetni, azt nem tudják berendelni hozzá hivatalos úton, úgy, hogy a garival ne legyen basz...legolcsóbban talán német és us boltokban lenne a csere ott is vannak helyek ahol visszaszámolják a gs-t, de ott se olcsóbb a 60nál sokkal:(
de télleg érdemes elgondolkodni h érdemes-e kivágni a gépet egy másik vga miatt:):
[link]

...az, hogy hagyod, hogy egy hetero, nős férfi borotválja a zacsidat, tesz igazán macsó férfivá!...

(#2277) listván válasza brasil (#2274) üzenetére


listván
tag

A Dell-nél a garancia sokféleképpen működhet!
Alapszabály a 3 év garancia, ami teljes szervizgaranciát jelent. Vagyis behozod a szervizbe a gépet és díjtalanul megjavítjuk. Ez akkor igaz, ha ahhoz a disztrihez viszed a géped, ahonnan származik. Mivel Magyarország nem direkt Dell ország, a külföldi gépek javítása után a szervizek nem kapnak pénzt, hiába garos. Az alkatrészért nem kell fizetni, de a munkadíjért igen!
És van még olyan variáció, hogy a disztritől megveszed a helyszini garanciát, ebben az esetben sem az alkatrészért, sem a munkadíjért nem fizetsz, és az általad megadott címen fog megkeresni a szervizes kolléga. Ez persze külön díjtétel, és egyéni árajánlat alapján kerül megállapításra.
Vehetsz még garkiterjesztést is, ami vagy +1 vagy +2 év gart jelent. Tehát összesen max 5 év gari lehet egy Dell gépre! Azért ez nem olyan rossz!
Ha garral kapcsolatban nem vagy biztos valamiben, inkább kérdezz, minthogy elriasztod a leendő Dell tulajdonosokat pontatlan infók adásával.
Megnézném egyébként, hogy melyik gyártó képes még arra, amire a Dell, és hogy ki tudja prezentálni a NBD garanciát a Dell-en kívül. (Egy HP alkatrészere heteket kell várni, és nincs ez máshogy az MSI-vel és az LG-vel sem)

HP Notebook, PC, Nyomtató szerviz. Garanciális és garancián túli javítások korrekt árak, rövid határidő. Tel: +36209996899

(#2278) brasil válasza listván (#2277) üzenetére


brasil
senior tag

nem azt mondtam én is h a szervízt kell fizetni az alkatrészt nem??? ha nem akkor sorry de aszittem egyértelmű...mingyá nézem...

azt írtam h a szervízgar is gar..az én olvasatomban ezt azt jelentette h bár a szervízdíjat te fizeted, de alkatrész ingyé van...nem ezt mondod te is? :U

[Szerkesztve]

...az, hogy hagyod, hogy egy hetero, nős férfi borotválja a zacsidat, tesz igazán macsó férfivá!...

(#2279) brasil válasza listván (#2277) üzenetére


brasil
senior tag

vagy ezek szerint 3 év teljes gar?:
''Vagyis behozod a szervizbe a gépet és díjtalanul megjavítjuk. Ez akkor igaz, ha ahhoz a disztrihez viszed a géped, ahonnan származik.''

mert az én hrp papíromon 1+2 év szerpel...akkor hogyisvanez???

...az, hogy hagyod, hogy egy hetero, nős férfi borotválja a zacsidat, tesz igazán macsó férfivá!...

(#2280) Mayday001


Mayday001
csendes tag

Nekem is ugyvan a garim 1+2 év elsö teljes körü utána szerviz dijat kell fizetni...direkt rákérdeztem ahol vettem a notit :U

Visszaírni luxus?!

(#2281) Mayday001 válasza brasil (#2276) üzenetére


Mayday001
csendes tag

Hát igen sajnos erre gondoltam én is nem megy olcsobban ez máshol sem....ezek a elölapos témák is elég jók gondoltam már arra keresni kéne egy embert aki tud airbrushal festeni(rem jól irtam :DDD ) és ráfestetni vmit ütös rajzot :U

[Szerkesztve]

Visszaírni luxus?!

(#2282) brasil válasza Mayday001 (#2281) üzenetére


brasil
senior tag

én már találtam egyet de éppen szakdolgozatot ír, így nem ér rá...van is topicja valahol a közelben...

...az, hogy hagyod, hogy egy hetero, nős férfi borotválja a zacsidat, tesz igazán macsó férfivá!...

(#2283) Mayday001 válasza brasil (#2282) üzenetére


Mayday001
csendes tag

ahham egyszer majd csak befejezi azt a dogát és akkor rácsapok ;] :) kiváncsi lennék mennyibe válalná el :U

Visszaírni luxus?!

(#2284) brasil válasza Mayday001 (#2283) üzenetére


brasil
senior tag

ismered a dell renegade házat? azt a grafot 20 környékén.

...az, hogy hagyod, hogy egy hetero, nős férfi borotválja a zacsidat, tesz igazán macsó férfivá!...

(#2285) listván válasza brasil (#2279) üzenetére


listván
tag

Azt írtam, hogy alap esetben 3év szervizgar van, de ettől a disztri eltérhet.
HPR Szervizben dolgozom!
Inspiron-okra van általában 1 +2 év gari. Mivel ezek a készülékek általában 1 év dell garral jönnek, és a + 2 évet már a HRP adja hozzájuk.
Tehát ha a garjegyen 1+2 év gar van, akkor az azt jelenti, hogy 1 év szervizgar + 2 év alkatrészgar. Ebben az esetben a +2 évben fizeted a szervizdíjat ami jelen esetben 9000 Ft +áfa/óra

HP Notebook, PC, Nyomtató szerviz. Garanciális és garancián túli javítások korrekt árak, rövid határidő. Tel: +36209996899

(#2286) brasil válasza listván (#2285) üzenetére


brasil
senior tag

na, ezt mondtam én is, akkor nincs gond:) 9pénz nem rossz óránként:)

...az, hogy hagyod, hogy egy hetero, nős férfi borotválja a zacsidat, tesz igazán macsó férfivá!...

(#2287) Mayday001 válasza brasil (#2284) üzenetére


Mayday001
csendes tag

én 2 uriembert is találtam itt aki csinalná a munkaikat elnézve csak az egyik aki igazán jónak tünik...nem ismerem sajnost azt a házat de mindjárt rákeresek...

Visszaírni luxus?!

(#2288) brasil válasza Mayday001 (#2287) üzenetére


brasil
senior tag

[kép]
ő lenne...

melyik ami profibbnak tűnik? lehet h a másikat találtam

...az, hogy hagyod, hogy egy hetero, nős férfi borotválja a zacsidat, tesz igazán macsó férfivá!...

(#2289) Mayday001 válasza listván (#2285) üzenetére


Mayday001
csendes tag

nah ez tök jó akkor megtudod mondani hogy a vga kártya csere 7950gxt vagy 7900gtxre megoldható e gari vesztés nélkül?meg az ár sem mindegy ugye bár :D

Visszaírni luxus?!

(#2290) Mayday001 válasza brasil (#2288) üzenetére


Mayday001
csendes tag

itt a link: http://prohardver.hu/f.php?mod=40&id=8522

én egy elég sablonos rajzra gondoltam igy hirtelenjébe tigris és sárkány lenne rajta mind kettö egyik karma rajta a dell logon mint a ying-yang-os rajzokon szokott lenni csak itt ugye bar a dell logo körül :) rem tudod mire gondolok :U

Visszaírni luxus?!

(#2291) brasil válasza Mayday001 (#2290) üzenetére


brasil
senior tag

jaja értem mit mondol:)

...az, hogy hagyod, hogy egy hetero, nős férfi borotválja a zacsidat, tesz igazán macsó férfivá!...

(#2292) zolnagy válasza Mayday001 (#2280) üzenetére


zolnagy
őstag

Az én HRP papíromon 36 hónap szerepel (kézzel ráírva). De a notebook.hu-nál direkt rákérdeztem, hogy ez nem 1+2 év-e, tehát, hogy 1. év teljes körű ...bla-bla
és azt mondták, hogy nem 3 év teljes körű a gari.

(#2293) zolnagy válasza listván (#2285) üzenetére


zolnagy
őstag

Hello!
Az én gépemre igaz lehet a 3 év teljes körű? Dell Inspiron 1300, és a notebook.hu-nál vettem. Van valami szerződésetek ezzel a céggel?

(#2294) listván válasza zolnagy (#2293) üzenetére


listván
tag

Igaz lehet a 3 év teljes körű. Adj egy ST-t aztán megmondom, hogy van rögzítve a rendszerben!

HP Notebook, PC, Nyomtató szerviz. Garanciális és garancián túli javítások korrekt árak, rövid határidő. Tel: +36209996899

(#2295) listván válasza Mayday001 (#2289) üzenetére


listván
tag

VGA csere garivesztés nélkül, hivatalosan elég drága mulattság.
Csak maga a kari elég sokba kerül. a 7950GTX nem is biztos, hogy belemegy :((

De biztos, hgoy 100 fölött lenne, ugyanis nincs beszámítás.

De van ennek más módja is, azt viszont csak priviben, ha érdekel!

HP Notebook, PC, Nyomtató szerviz. Garanciális és garancián túli javítások korrekt árak, rövid határidő. Tel: +36209996899

(#2296) zolnagy válasza listván (#2294) üzenetére


zolnagy
őstag

Privi ment.

(#2297) egeristi


egeristi
csendes tag

Sziasztok!
Még midnig nem érdekel snkit?Tényleg nagyon jól néz ki vele a gép:
Sziasztok!
Német ebayről rendlet gyári bontatlan hivatalos Dell áltlal csomagolt és Dell által hozzáadott felszerelési útmutatóval ellátott ''cseresznyefa-erezetes'' színű snap-on cover(előlap) Inspirion 6000/6400hoz eladó. Nem sikerül belinkelnem a konkrét aukciót képekkel, így akit érdekel írja be a www.ebay.com vagy ebay.den található keresőbe ezt: 270056081088 Így azonnal kidobja az aukciót, ahol látni vételárat, és hogy ei647 a vevő, aki én vagyok!
Viszont félreértés miatt 2 darabot szállítottak, így egy feleslegeséé vált. Az ára a beszerzési ár 80%a,azaz 10000ft. Ez viszont alku nélkül. Kérés esetén postázom +500ftért ajánlva elsöbbségivel. A termék bontatlan, eredetileg Dell által csomagolt(Rev A00;DS/N: IE-0X5375-49000-64P-9PHB Made in Ireland)
Érd.: egeristi@t-online.hu

Egeristi

(#2298) Mayday001 válasza listván (#2295) üzenetére


Mayday001
csendes tag

privi ment...

Visszaírni luxus?!

(#2299) Fermat válasza Mayday001 (#2298) üzenetére


Fermat
tag

off
Pogany jo suli mi ?:D Vannak ott ismeroseim,erdekes school :)

off

on

Napok kerdese és kezem koze kaparinthatom az elso notimat(9400), igaz X1400 és T2400 majd kesobb cserelunk vgat.

[Szerkesztve]

.::: http://www.forum.nokia.com/devices/E51 :::. <3 E51 <3 BME

(#2300) Mayday001 válasza Fermat (#2299) üzenetére


Mayday001
csendes tag

off
jó?! :R :D honnan ism amugy? :U

Visszaírni luxus?!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.