Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#18651) Chaser válasza huszi.gyb (#18646) üzenetére


Chaser
titán

5110-et vegyél 163k-ért,alapból 4GB ram, 500-as hdd, jóval erősebb gt 525 ami lekapcsolható, i3 2310m, kb egy i3 370-nek felel meg, usb3 és ezen már helyszíni gar van, az 5010-eken csak szerviz.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#18652) huszi.gyb válasza Chaser (#18651) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Köszönöm, esetleg linket tudsz nekem adni, hogy ezt hol találtad?

www.dongosofor.hu

(#18653) littlebrandy


littlebrandy
tag

Sziasztok!

Kinéztem 2 laptopot, az a kérdésem lenne, hogy melyik érné meg jobban ha egyetemi időszakra venném (autocad, játék-de nem a legbrutálabb fps-ek)? A procik és a videókártyák közötti különbség mekkora? Az elsőben a proci jobb a másodikban a videókari és nem tudom melyik konfig lenne jobb. Árban ugyanott vannak 170k körül. Pls segítsetek! :)
DELL Inspiron N5010-90
PROCESSZOR: Intel Core i5-480M 2.67GHz
MEMÓRIA MÉRET: 4Gb
MEMÓRIA TÍPUS: DDR3
KÉPERNYŐ ÁTMÉRŐ: 15,6"
FELBONTÁS: 1366x768 (WXGA)
LED KIJELZŐ: Igen
INTEGRÁLT VGA TÍPUS: ATi Mobil RadeOn HD5650
MEREVLEMEZ: 500 Gb
OPTIKAI MEGHAJTÓ: DVD-RW
OPERÁCIÓS RENDSZER: FreeDOS

Dell Inspiron 5110
Intel Core i5-2410M, 4GB, DDR3, 500GB, NVIDIA GeForce GT 525, WEBCAM, Bluetooth, Kártyaolvasó, 15,6", 1366x768, HDMI, eSATA, 3xUSB, WLAN, 10/100Mb, AUDIO, DVD Super Multi, 2,65Kg, LED, Black, 6cella, D-SUB

Hard work never killed anybody, but why take a chance?

(#18654) Chaser válasza huszi.gyb (#18652) üzenetére


Chaser
titán

Pl itt, perpill 166k, fentebb mehetett a $. Az i5 nyilván elírás, i3-assal szokott ennyi lenni.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#18655) tomic válasza huszi.gyb (#18647) üzenetére


tomic
addikt

Köszi4 :R
Akkor nem keresgélek tovább. :K

(#18656) CaNdEjj


CaNdEjj
csendes tag

Sziasztok!
Egy Dell Inspiron 1520-as laptopom van, 3 és fél éves már, de nagyon szeretem. Az lenne a probléma, hogy pár óra után felmelegszik és kikapcsol. Everest szerint a CPU 70-80 fokos, 85 körül szokta megadni magát. Tavaly nyáron is csinálta már, vettem alá egy hűtőpadot és akkor úgy jó volt, de most hűtőpaddal együtt is ennyire felmelegszik. Lehet én voltam a hülye, hogy nem vittem el addig szervízbe, míg garanciás volt.. A ventilátor nem mindig forog, lehet, hogy csak kikéne tisztítani? Vegyek én sűrített levegőt, szedjem szét és próbáljam meg kifújni? (Nemtom mennyire nagy ördöngösség egy ilyet megcsinálni..) Vagy találtam egy ilyen ajánlatot: http://www.kupontar.hu/kuponok/notebook-laptop-belso-tisztitas-kupon Ez megéri?
Előre is köszönöm a segítséget!

(#18657) huszi.gyb válasza Chaser (#18654) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

@ Chaser
Köszönöm szépen

@ Tomic
Szívesen

:DDD

[ Szerkesztve ]

www.dongosofor.hu

(#18658) huszi.gyb válasza CaNdEjj (#18656) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Szia!
Unoktesómnak is van egy kb 4 éves DELL-je 2.0 Ghz processzor stb... állandóan túlmelegedett és kikapcsolt, szétszereltem alaplapig, kitakarítottam, összeraktam, párnába fúrva játszottam+videót futtattam egyszerre és nem melegedett túl... kb 4-5 óra munka volt szétszedni, és összerakni, de megéri.

www.dongosofor.hu

(#18659) CaNdEjj válasza huszi.gyb (#18658) üzenetére


CaNdEjj
csendes tag

Köszi, akkor megpróbálkozom majd vele! Vegyek sűrített levegőt a kitisztításhoz vagy elég csak letörölni, kiporszívózni a porszemecskéket? :)

(#18660) SzaboZE válasza CaNdEjj (#18656) üzenetére


SzaboZE
addikt

Szét kell szedni, nagyon sok por tud belegyűlni.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#18661) huszi.gyb válasza CaNdEjj (#18659) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Én szétszedtem, és porszívóval, tűvel a hűtőbordák közét, illetve a venti alól tűvel kb fél cm átmérőjű pormacskákat szedtem ki, szóval szerintem a sűrített levegő ide kevés. Sok sikert!

www.dongosofor.hu

(#18662) sunone válasza huszi.gyb (#18661) üzenetére


sunone
aktív tag

ha lehetseges tu helyett biztonsagosabb ecsetet hasznalni, esetleg a hagyomanyos puhabb fabol keszult fogpiszkalot. Ha nincs keznel suritett levego, egy erosebb hajszarito is besegithet az ecsetnek...

(#18663) huszi.gyb válasza sunone (#18662) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Igen, lehetséges, de az volt kéznél:P és csak a bordák közé beszúrtam (nem koppig) és simán kiszedett egy hatalmas pormacsekot... utána már porszívó és ecset jött nálam is:P

mod: kezdetben az ecset gyenge volt, nem hozta ki:)

[ Szerkesztve ]

www.dongosofor.hu

(#18664) mamboo


mamboo
tag

Sziasztok Van egy 1012 mini 3g-s gps-es dell-em..
A telefonszolgáltatómtól van egy mobilnetes sim kártyám..
Na már most..hogy tudom ezt használni?
A sim kártyát betettem a helyére..aztán? :)
Nagyon szépen köszönöm ha írnátok nekem evvel kapcsolatban..

(#18665) premete válasza mamboo (#18664) üzenetére


premete
veterán

Fel kell telepíteni a wwan drivereit és a wireless managert.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#18666) BullZeye


BullZeye
veterán

Üdv

Ma vettünk egy Dell n5110 notebookot, és alapból FreeDos járt hozzá, és semmi driver CD.

Megpróbáltam feltelepíteni rá a W7-et viszont folyamatosan azt írja ki, hogy:
"Egy cd/dvd-meghajtó szükséges eszközillesztője hiányzik...."

USBről próbálom telepíteni W7-et, és nem szeretném szétszedni az alig 1 órás gépet, hogy lehúzzam a DVD meghajtót a telepítésre. Szóval ilyenkor mi a teendő?

(#18667) szaszapi válasza BullZeye (#18666) üzenetére


szaszapi
őstag

én is ma vettem egy ilyen gépet,és nálam tökéletesen olvasta a win7 lemezt.lehet nem jó az író.Pendrivra tudsz csinálni telepítőt,csak az usb 2.0ba dugd mert a 3.0-hoz kell a driver anélkül nem látja a pendrive-ot

(#18668) BullZeye válasza szaszapi (#18667) üzenetére


BullZeye
veterán

Köszi a tippet, nagyon hasznos volt. Megmondom őszintén eszembe se jutott ezen gondolkozni hogy most USB2.0 vagy USB 3.0-ba dugtam e, de ez volt a baj.

A dolog vicces oldala, hogy 2 USB slotba is dugtam a pendrive-ot, és mint kiderült pont kifogtam a 4ből azt 2-t ami usb3.0.

Köszönöm!

(#18669) kor84


kor84
csendes tag

Sziasztok!

én is most vennék egy n5110 -es, a kérdésem az volna, hogy az USB 3.0 mindegyikben széria? mert láttam pár oldalnál nem volt kiírva hogy lenne benne. pl itt

(#18670) Chaser válasza kor84 (#18669) üzenetére


Chaser
titán

Az.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#18671) csabiks


csabiks
senior tag

Vettem egy Logitech N120-as hűtőpadot, elképesztően jól hűt, ajánlom mindenkinek.

"The loudest one in the room is the weakest one in the room."

(#18672) szaszapi válasza BullZeye (#18668) üzenetére


szaszapi
őstag

na ez jó,de a dvd meghajtódat nézd meg mert ha rossz akkor már gariba nyomathatod is vissza.Nekem csak 3 usb bemenet vana gépen,neked hogy van 4? elég durva a gép múgy.élményindexbe 7.4 kaptam procira 7.6-ot a memóriára.Nem találok én meg webcam drivert,nem értem.1-2 hátrányt azért mondanék:

kopogó billentyűzet
touch és körülötte tiszta ujjlenyomat,nagyon durván meglátszik
nekem annyira nem jön be a kijelző,betekintési szögek nem valami jók.

(#18673) csabiks válasza szaszapi (#18672) üzenetére


csabiks
senior tag

az esata port USB is egybe :D 2in1
Nálad a vinyó hány pontot kapott?

[ Szerkesztve ]

"The loudest one in the room is the weakest one in the room."

(#18674) szaszapi válasza csabiks (#18673) üzenetére


szaszapi
őstag

tényleg,osztott az e-satával.Vinyó szokásos 5.9.

vga 5,9 játékra 6.6 nem rossz.

hogy tudom bekapcsolni a kamerát?

(#18675) Arethan


Arethan
csendes tag

Üdv mindenki kis segítséget szeretnék kérni.

Párom akar magának egy laptopot, és laptop téren nem vagyok otthon. Azt már eldöntöttem, több elismerő visszajelzésből, hogy Dell gépet javaslok neki. Viszont ő kijelentette, hogy játszani is akar a gépen, nem csak net + filmezés.
Játékok alatt értendő Heroes V esetleg a VI no meg a WoW. Nézegettem a Dell gépeket, meg a laptop videokártyákat; és kaptam egy oldal linket, ahol az összes videokártyáról van teszt meg teszt eredmény; program és játék értékelések is. Nos a GF 550M szériás kártyánál láttam WoW tesztet;de az 540M-esnél nem. Érdekelne, hogy ha egy játék elfut egy 550M-es dell konfiguráción; akkor egy 540M-esen is el fog futni?

A versenyzők:

Dell XPS L502x

vs.

Dell XPS L702x

Kösz előre is

Intel core i7 4770K; ASUS Z87Pro, 2x4 GB G.Skill DDR3 1600 MHZ; Thermaltake Chaser MK-1, Thermaltake Berlin 630W

(#18676) csabiks válasza szaszapi (#18674) üzenetére


csabiks
senior tag

Itt megnézheted a kamerát (gyenge minőséget ad)

"The loudest one in the room is the weakest one in the room."

(#18677) csabiks válasza Arethan (#18675) üzenetére


csabiks
senior tag

A wow az Intel hd 3000-esen is elfut, szal ott sem fog gondot okozni.

"The loudest one in the room is the weakest one in the room."

(#18678) Tipsz


Tipsz
csendes tag

Hello!

Én is tervezek egy kis beruházást egy n5110-be.
Megéri azt a plusz 20 000 ft-t az i7es proci?
Hosszú távra tervezek.
Érdesem várni még a vásárlással?/ár változásra gondolok főképp/
Válaszokat előre is köszönöm!

Üdv Tipsz

(#18679) szaszapi válasza csabiks (#18676) üzenetére


szaszapi
őstag

azt hittem van drivere,egy valami még nem tiszta,a billentyű felett jobb szélen van 3 gomb,a középső mi célt szolgál mert nekem nem csinál semmit

(#18680) szaszapi


szaszapi
őstag

AIDA64-ben cache és memory benchmarknál 30%-os proci overclockingot ír :F

(#18681) csabiks válasza szaszapi (#18679) üzenetére


csabiks
senior tag

A középső gomb a dell support valami gombja, a +30% nem lehet hogy a "turbo boost" miatt van?

"The loudest one in the room is the weakest one in the room."

(#18682) csabiks válasza Tipsz (#18678) üzenetére


csabiks
senior tag

Játékoknál pár FPS-t jelent az i7-es proci (i5-höz képest). Ha nem fogsz vele videókat konvertálgatni, meg renderelgetni, esetleg virtualizálni agyba főbe, olyan sok plusszt nem fog jelenteni. Hosszútávon az i7-es szerintem jobb mert gyorsabb és még is csak 4 magos. Szerintem az árak max 10-15 esetleg 20al mennek majd lejjebb (2hónap alatt). Sokat nem nagyon érdemes rá várni, kategóriájában ez most a legjobb vétel (főleg a 3 év gari miatt).

"The loudest one in the room is the weakest one in the room."

(#18683) mazsonpopo


mazsonpopo
tag

tárgytalan.

[ Szerkesztve ]

(#18684) Geresics válasza Arethan (#18675) üzenetére


Geresics
addikt

Az a baj, hogy a kérdésedre lehet válaszolni, de gondolom nem erre vagy kíváncsi:
Igen, ami elfut egy 550M-es dell konfiguráción, az egy 540M-esen is el fog futni.
Ha jól értelek, akkor a kérdésed az, hogy mekkora a különbség az L502x (Core i3-2310M, 2GB RAM, GT540, 320GB, 15.6"), a másik L502x (Core i5-2410M, 4GB RAM, GT540, 500GB, 15.6"), és az L702x (Core i5-2410M, 3GB RAM, GT550M, 17.3") között?
Ha ebbe belevesszük, hogy az áraik 239eFt, 264eFt, és 265eFt, akkor szerintem:
- ha csak az elsőre lesz pénzed, akkor azt vedd, bőven elég lesz a felsoroltakra;
- ha a második és harmadik is megfizethető számodra, akkor a másodikat (ha notebook kell, amit egy lány is kényelmesen tud cipelni)
- ha a gép nem lesz soha cipelve, csak akkor a harmadikat, mert az már nagy, és kényelmetlen cipelni (szerintem!).

Mindent egybevetve nekem a második a legszimpibb, mert:
- annak van a legtöbb RAMja, ami igenis fontos;
- azé a legnagyobb winyó, ami hosszú távon hálás tud lenni;
- abban már i5 proci van, ami (az asztali gépekből kiindulva) jóval erősebb, mint az i3, és ez később munka közben (photoshop, CAD-progik, stb.) meghálálja magát;
- az L702x kijelzője ugyan nagyobb natív felbontást ad, de akkor többet is kell számolni játéknál, és (gondolom) ez a fogyasztáson is meglátszik szépen.

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#18685) huszi.gyb válasza Geresics (#18684) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Egyet értek, de ennyivel még kiegészíteném:
Szerintem, ha már otthonra vesz valaki, és nem akarja cipelni vegyen PC-t olcsóbb az alkatrész, tovább bírja, és olcsóbb javítani. De ez csak az én véleményem.

[ Szerkesztve ]

www.dongosofor.hu

(#18686) BullZeye válasza szaszapi (#18672) üzenetére


BullZeye
veterán

Rosszul emlékeztem, csak 3 van, 1db 2.0, és 2db 3.0. Sikerült feltelepíteni mindent, de Webcamhoz most hogy mondod, én se telepítettem drivert, nem is próbáltam még, majd holnap.

Tapasztalatok pár óra használat után (ami főleg programok telepítésével driverek
vadászásával telt)

Dell Inspiron n5110N-2 Piros

1) Brutálisan jól néz ki, nem csak a teteje piros, hanem a belső része is. Viszont jól látható, hogy nem a műanyag piros, hanem festett csak, így kíváncsi leszek 1 év használat után hogy fog kinézni...egy kis helyen le van kopva a festék, alatta szürke műanyag van.

2) Nem kopog a billentyűzet, legalábbis nálunk nem, siklik szépen hangtalanul, és ujjlenyomatot se hagy azon a festett barázdált felületen, vagy csak így az esti fény homályában nem tűnt fel, majd holnap a napfényben is megnézem. Viszont a tetején az is meglátszik, ha csak ránézel! Ujjlenyomatot kb fél méterről magára szippantja.

3) Képernyő az botrányos .... Asus a6vm notebookom van ami kb 6 éves, és egy ici-picit sem jobb az LCD panel.
- Betekintési szög az kb 10° ahol még nem torzítja a színeket/contrastot.
- És ez az első monitor ahol olyan érzésem van, mintha a pixelek körül egy fekete kontúr lenne. Azaz nem kell túlságosan közel hajolnom ahhoz, hogy lássam a pixeleket külön-külön. Ez nagyon kiábrándító, de bnőmnek ez pl fel se tűnt, így csak a házsártosabbaknak fog, akik mindenben a hibát keresik :D mint én :)
- Fekete színt nem ismeri a laptop, legközelebb a feketéhez egy igen csak szürke szín áll. (kb RGB 80,80,80)

4) Tapi pad gyári beállítások mellett siralmas, és a multi touch egy nagy humbug. Átlagos ujjaimmal használhatatlan ha a multi touch be van kapcsolva, mert állandóan megáll, és görgőzni akar, mert úgy érzékeli, hogy 2 ujjal próbálkozok, így azt nagyon hamar ki kell kapcsolni. Viszont utána tökéletesen funkcionál, és multi-touch zoom is működik, egyedül a multi touch scrollozás ami megkeseríti az ember életét.
-Iszonyatosan jó a tapintása a tapi padnak, nem olyan ami a nyári melegben csúszóssá válik :)

5) Pozitívum, hogy kb 4 óra használat után nem volt forró a notebook alja. Processzor maghőmérséklete 53-59 fokos volt, de folyamatosan 25%-on járt windows updater miatt.
Simán ölbe lehetett venni, és úgy használni, alapvetően a bal oldala melegedett alul és felül egyaránt, de a Toshiba a200-hoz képest hidegnek tűnik. :D

Ami még hihetetlen, hogy szinte teljesen hangtalan a notebook .... De annyira, hogy csak akkor lehet hallani a vinyó hangját, ha teljesen oda tapasztom a fülemet, viszont nagy bánatomra, alapjáraton nem jár hozzá normális szoftver, hogy a ventit lehessen szabályozni. Gyakorlatban 55-60 fokig a venti 0 fordulaton van, aztán hirtelen elindul, ami nem nevezhető hangosnak, viszont hirtelen megnő kb 1800~RPM-re, ami önmagában nem is lenne baj, viszont 1800rpm~ leviszi a hőmérsékletet 53°C-ra aztán 5 másodperc múlva megint felmelegedik 59-re és megint elindul a venti. És ezt így folytatja kb 5-10 másodperces ciklusokban, amíg dolgozik a proci...

Ha erre tudna valaki egy jó és megbízható programot adni, hogy szép fokozatosan emelkedjen, és hangosodjon, azt megköszönném nagyon.

Így elsőre ennyi, próbáltam a hibákat kivesézni, mert arról kevés infó van neten, hisz mindenhol csak a jókat írják róla, hogy milyen gyors, és milyen szép, ami igaz is, viszont van egy árnyoldala is neki, pl a képernyő, de a 133k-t amennyiért vettük, oda-vissza megérte. Holnap talán kipróbálok rajta valami játékot, meg futtatok 1-2 tesztet.

(#18687) BullZeye válasza BullZeye (#18686) üzenetére


BullZeye
veterán

Még pár dolog, ami most így eszembe jutott, és böki a csőrömet, és eléggé vicces 2011-ben egy ilyen nagy cégtől.

6) Gyors feketeleves, a telepítési folyamatról:
- Nem adnak hozzá semmi Driver CD-t,
- nem adnak hozzá pontos infót/leírást, hogy milyen hardver is van benne pontosan,
- Dell oldala szánalmasan kevés infót tartalmaz arról, hogy mit is csinál 1-1 letölthető program.
- 70-90 kilóbájt/sec sebességgel kell letölteni kb 400 megányi driver-t.
- BlueTooth driver-ben Avast kártékony kódot talált, így telepíteni nem tudtam (/akartam).
- Leszenveded a 400 megányi Driver-t, és akkor veszed csak észre, hogy még egy normális nevet sem adtak neki, hogy tudd mi micsoda (R295444.exe), így +10 perc, míg kibogozod, hogy melyik a VGA, melyik az Audio (ami nem mellesleg telepítés után a program nyelve Lengyel/szlovák/Magyar keveréke, így egy részét értettem, egy részét nem.)
Jah és akkor még arról nem is beszélek, hogy kijelölést így kollektíve tiltják az oldalukon, nehogy már onnan lehessen copy-pastelni a fájlneveket :W
- Wifiből van kb 8 féle fent, nekem 1030N kell, de nem DELL-nek köszönhetem, hogy megtudtam, hogy ez van benne. :(((

- Turbo Boost Technology Monitor Software -> Ezt nem tudtam telepíteni, mert a proci nem támogatja, csak tudnám, hogy akkor miért dobta ki a találatok között? (pontos serial numberre szűkítettem a találatot)
- Management Engine Interface -> Ez pl mire jó? Mit csinál?
- System Software -> Ez kell? Mi célt szolgál?

(#18688) petra88


petra88
csendes tag

Sziasztok!

2 hónapja van egy Dell Inspiron N5010-esem, és egy pár napja elkezdett melegedni. Ez az első laptopom, szóval nem igazán tudom meddig normális, olyat hallottam, hogy 50 fok felé ne nagyon menjen fel. Amikor ez a melegedés volt 51 fokig ment, és mivel a hard disk sentinel is már a zöld helyett narancssárgával jelezte inkább kikapcsoltam. (Amúgy az átlag hőmérséklete olyan 39-42 fok körül szokott lenni.) A bal oldala szokott a legmelegebb lenni meg a tapipad. A billentyűk meg a másik oldal csak egy kicsit.
Ez mitől lehet? Vagy elképzelhető hogy így tavasszal/nyáron az eleve magasabb hrséklet miatt melegszik jobban? Meddig mehet fel amig nem gáz? Ha pedig gáz mit lehet vele csinálni?
Ja és a ventillátort is elég gyakran kapcsolgatja, mondjuk ezt azóta amióta megvan és nem most kezdte el.

[ Szerkesztve ]

(#18689) huszi.gyb válasza petra88 (#18688) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Szia!
Az biztos, hogy mivel a külső hőmérséklet magasabb, jobban melegszik, azt nem tudom, hogy mennyi a normális, de unokatesóm DELL-je a károk megelőzése érdekében 80fok körül kapcsolt ki. Esetleg tegyél alá hűtőpadot, vagy vidd el szervízbe, de még várd meg, hátha valaki tud konkrétabb hőfokot mondani.
Üdv: Huszi

www.dongosofor.hu

(#18690) Relisys


Relisys
senior tag

Sziasztok!

Van egy Dell n5010-es notim, win7-el (64bites). Néha olyan hibát produkál, hogy a c betűt nem veszi be, de ha nem csinálok vele semmit akkor kb 10 perc múlva már működik rendesen. Ez elég érdekes dolog, mert unokatesomnak is ugyan ilyen gépe van és neki is ezt csinálja. Másik probléma szintúgy mindkettőnknél, hogy "&" karakter abszolút nem tudunk írni.
Ez valami széria hiba lehet? Van esetleg valakinek hasonló problémája és megoldása rá?

A válaszokat előre is köszi

(#18691) petra88 válasza Relisys (#18690) üzenetére


petra88
csendes tag

Szia!
Néha az enyém is kihagy betűket (ugyanilyenem van).
A tied mennyire melegszik?

[ Szerkesztve ]

(#18692) csabiks válasza Relisys (#18690) üzenetére


csabiks
senior tag

Nálam egy fujitsu csinált ilyet amit egy bios frissítés megoldott.

"The loudest one in the room is the weakest one in the room."

(#18693) petra88


petra88
csendes tag

tud valaki olyan progit dellre ami figyeli a proci hőmérsékletét (és lehetőleg jól méri)?

(#18694) csabiks válasza petra88 (#18693) üzenetére


csabiks
senior tag

aida64

"The loudest one in the room is the weakest one in the room."

(#18695) szaszapi válasza BullZeye (#18687) üzenetére


szaszapi
őstag

így van minden amit leírtál sajna.Nekem fekete a laptop,és ezen látszik az ujjlenyomat,piros színen nem biztos hogy úgy feltűnik.

Tud valaki valamiféle webcam programot amivel lehet fényképet rögzíteni,mert nincs drivere az n5110-nek :(((

(#18696) horvathd válasza szaszapi (#18695) üzenetére


horvathd
aktív tag

Próbáld meg ezt: [link]

"The Kid just rages for a while."

(#18697) littlebrandy válasza BullZeye (#18686) üzenetére


littlebrandy
tag

Én is N5110-et akarok venni és kicsit megrémisztett ez a kijelentés, hogy botrányos a képernyő! :( Másnak is ez a tapasztalata? Nagyon fontos lenne, mert filmnézésre gyakran használnám!

[ Szerkesztve ]

Hard work never killed anybody, but why take a chance?

(#18698) Aslan válasza littlebrandy (#18697) üzenetére


Aslan
aktív tag

n5110-esét nem tudom, de az n5010-esnek sem volt kiemelkedő a képernyője sajnos. Természetesen nem nevezném közel sem botrányosnak, de a korábbi laptopjaimnak mind jobb képernyője volt.

SAMSUNG GALAXY S20+ 5G - azé me jóóó!

(#18699) BullZeye válasza littlebrandy (#18697) üzenetére


BullZeye
veterán

Az a baj, hogy mostani laptopokat élőben nem láttam mást, így ahhoz nem tudom hasonlítani. Simán lehet, hogy azok ugyanilyenek. Színeket és a fekete színt picit tudtam állítani a hozzá adott programmal.

0.88 Gamma
5 Telítettség

Ezzel a fehér fehér, a fekete már közel fekete, és élénkebbek a színek (talán picit túlságosan is :) ). De majd jobb lesz a helyzet, ha szerzek 1-2 napra egy monitor kalibrálót.

Viszont ami tényleg megdöbbentő, hogy kb fél méteres távolságból lehet látni a pixeleket, és ez nekem nagyon zavaró. Igaz ezt a laptopot nem én fogom használni, és őt nem fogja zavarni ez, de biztos lesz akit igen. Ha folyamatosan nézed, akkor összefolyik, alig észrevehető, viszont ha hirtelen nézel a laptopra, akkor mintha rácsos lenne a képernyő (a világos színeknél). Amit azért ennyi pénzért az ember nem szeretne.

Élményindexre ennyit kapott: (n5110-2 Piros)
CPU - 6,4
RAM - 5,9
VGA - 4,7
3Dm - 6,1
HDD - 5,9

(#18700) littlebrandy válasza BullZeye (#18699) üzenetére


littlebrandy
tag

Köszi az infokat azért ez valamelyest megnyugtatott :)

Hard work never killed anybody, but why take a chance?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.