Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#77901) sto1911 válasza yanna (#77900) üzenetére


sto1911
veterán

Mar megint jo, azt hittem egyre rosszabb lesz, de megjavult :)

(#77902) yanna válasza sto1911 (#77901) üzenetére


yanna
őstag

Újabb "fejlemény": "An error occurred.
Sorry, the page you are looking for is currently unavailable.
Please try again later.
If you are the system administrator of this resource then you should check the error log for details.
Faithfully yours, nginx."

Mondjuk TV-n nézhetném.

(#77903) philipe


philipe
tag

Sziasztok!

1) Billentyűzet matricát keresnék fekete színben.
2) Noti RAM ot is keresek : 512M esetleg 1G darabokat. A jelenlegi : NT256D64SH8C0GM-6K, 256M DDR333MHz CL-2.5, PC2700S-25330

Privátot hamarabb észreveszem.

Köszi

Üdv Phil

(#77904) Blabcsi


Blabcsi
senior tag

Üdv.
Ajánlom magam, újabb, frissebb tartalommal.

Valamint keresek IBM Thinkpad T20-hoz HDD-t ( 40-60 Gb körül ) és RAM-ot.
:R

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#77905) XtremLor válasza philipe (#77903) üzenetére


XtremLor
őstag

Edigitalba van olcso, de ha jot akarsz itt ph-n west-et kerdezd!
Email:billentyuzetem@gmail.com

[ Szerkesztve ]

"Legen...Wait for it...Dary"

(#77906) philipe válasza XtremLor (#77905) üzenetére


philipe
tag

Köszönöm, megkerdezem.

(#77907) erik365


erik365
aktív tag

Valaki nem eteti véletlenül a kutyáját Orijen Adult Dog táppal?
Megmaradt 3.5kg, 6500ft-ért eladnám, ha valakinek kapóra jönne.

1.4 T-jet M32

(#77908) arpeen2 válasza erik365 (#77907) üzenetére


arpeen2
senior tag

1800+ Ft 1kg kutyakaja? Élek a gyanúval, hogy nem sokan fognak kutyakaját venni 1.5kg csirkemell-filé áráért.

(#77909) pohár válasza arpeen2 (#77908) üzenetére


pohár
félisten

pedig a jobbak itt kezdődnek árban

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#77910) ati012


ati012
senior tag

Szerintem elkezdek popcornt pattogtatni :)

(#77911) arpeen2 válasza pohár (#77909) üzenetére


arpeen2
senior tag

Akkor gondolom emberi fogyasztásra szánt kaját nem is érdemes 4000Ft/kg alatt venni. Hova tart a világ... :W :W :W

(#77912) Sebestyen01 válasza arpeen2 (#77911) üzenetére


Sebestyen01
őstag

Van a freshnapfban 5000ft/3kg os táp is, itt is mint mindenhol háétr a csillagos ég, aki megteheti megveszi, bár én úgy vettem észre az olcsóbbtól is ugyanolyan a kutyaszar :DDD :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#77913) keccsa válasza lorcsi (#77874) üzenetére


keccsa
aktív tag

Hivatalos neve Smart Touch távvezérlő. Van rajta tapipad, mikrofon a hangvezérléshez, meg van benne gyorsulásmérő is, így a távvezérlő mozgatásával tudod vezérelni a kurzort (mint egy Jedi...). Cool cucc! :K

Mindenki magának hülye!

(#77914) Zola007 válasza arpeen2 (#77911) üzenetére


Zola007
veterán

abban nem csak hús van és itt most tekintsünk el a reklám maszlagtól
a tényleges szuperprémium tápok többféle húst tartalmaznak, némelyik bárány, bölény vagy akár kenguruhúst is, ezenkívül beállított nyomelemek, ízületvédők, tisztított és allergénmentes szénhidrát és rostforrást, beállított vitaminmennyiség.
Másik dolog, hogy ezekkel a kistestű agyonkeresztezett kutyákkal nem is etethetsz nyers húst, mert hosszú távon nem bírja az emésztőrendszerük.

1800-at mondjuk én se adnék érte, 1200 körül már jó komplex kajákat kapni

egyébként elárulom, hogy a számításod kb helyes, 1kg emberi fogyasztásra való komplex, fogyasztásra kész, 4000 kcal/kg energiaértékű kaját tényleg nem kapsz 4000 FT alatt

Ha tegyük fel csak ez az Orijen táp és mondjuk az Akropolis gyrosa, Pizzadicasa pizzái vagy a McDo big macje közül lehetne kaját választani, gondolkodás nélkül a kutyakaját választanám saját részre mégis napi a futár elmondása szerint napi 80-100 pizzát szállít ki csak ő a Di Casatól és van vagy 10 futárjuk.

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#77915) Sebestyen01 válasza Zola007 (#77914) üzenetére


Sebestyen01
őstag

Hát van reláció abban amit mondasz, de ízre nem biztos hogy megérné, legalábbis a chapi nem finom :DDD bár hozzáteszem hogy régen a ruszkik tolták a konzerves kutyakaját, elite eledel volt nekik, még se lett egyiknek se baja :K Van egy szinten az is az olcsó parizellel :DDD

[ Szerkesztve ]

(#77916) Zola007 válasza Sebestyen01 (#77915) üzenetére


Zola007
veterán

A chapi, pedigree, whiskas és társai azok a legalja kategória, valamit magára adó állateledel bolt vagy webáruház nem is forgalmaz ilyesmit.

Volt már kistestű, közepes, beteg és nagytestű kutyánk is, elég jól körüljártam a témát párszor, azt gondolom ha valaki döntően tápozni akarja a kutyáját - mert nincs idő neki főzni vagy nem bírja a nyersezést - akkor körülbelül 700 Ft / kg a legalja, amit érdemes neki megvenni.
Sok múlik a genetikán az biztos, de a fajkutyák nem olyan strapabíróak mint a legtöbb keverék és a hidegtűrő kutyák jóval toleránsabbak a sz.r kajára is.

Ez kistestűeknél nem olyan gáz egyébként, ha valaki 5-10 kilós kutyát tart, akkor azon nincs mit spórolni, mert az már sz.rrágóság. Ugyanis egy 5-10 kilós kutya napi adagja úgy 10-15 deka, tehát havonta megvan 4000 Ft-ból közepes minőségű 800-900 Ft/kg-os táppal is. Aki ennyit nem tud rá költeni, az inkább ne tartson állatot. Mert ennyibe egy macska, kaméleon vagy papagáj tartása is belekerül.

Kimondottam nagytestűeknél mint leonbergi, kaukázusi, masztiffok, stb már nem kis összegre rúghat a tápozás, egy fejlődő kutyának kellhez napi 600-700g, ami 20kg táphavonta.

Ott már nagyon nem mindegy, hogy 800 vagy 1800 Ft/kg

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#77917) keccsa válasza dewil666 (#77873) üzenetére


keccsa
aktív tag

Hát, nem tudom. Minden gyártónak van rajongótábora, akik a többi gyártót fikázzák. Én is kipróbáltam több gyártó több tévéjét, sőt, tízensok éven keresztül javítottam is azokat, így van némi rálátásom a dologra.

A legjobb plazmákat a Pioneer gyártotta, majd a technológiájukat felhasználva a Panasonic vette át a trónt. A Samsungnak is volt egy panelje, amelyik felvette a versenyt a jobb Pana panelekkel, de az csak a 8xx sorozatba tették bele, így nem terjedt el, mert drága volt a tévé. Azután az egész technológia ment a kukába (sajnos, mert szerintem még mindig a legszebb képet adják a JÓ plazmák). Ezt csak azért írtam le, hogy egy szintre el lehet jutni tudás vásárlásával (Panasonic), vagy temérdek pénz beleölésével saját fejlesztéssel (Samu).
A Samsung (és ugyan sokkal kisebb léptékben, de az LG is) továbbra is ezt az utat járja, amiért szerintem tiszteletet érdemelnek. Volt időszak, amikor a Samsung és a Goldstar (későbbi LG) termékeit a legrosszabbak között tartottam/tartották számon, de azután rengeteg energiával és pénzzel eljutottak oda, ahol most tartanak. A többi régi nagy gyártó (Sony, Pana, Philips, Sharp) pedig ült a babérjain, és azt hitte, hogy a név bármeddig eladja a terméket. Hát nem... Meg kell nézni, hogy ma melyek azok a gyártók, amelyeknek nyereséges a tévé üzletága, illetve melyek azok a gyártók, amelyek a teljes tévébelsőt képesek maguk előállítani.

Mindegy, nekem jelenleg öt Samsung tévém van otthon (egy plazma és négy LCD), és eddig soha semmi bajom nem volt velük. Ellenben előtte/velük párhuzamosan volt Sony, Panasonic és LG, melyek mind mentek, mert egyik sem bírta ki a garanciaidőt (volt, amelyik több, ráadásul komoly) meghibásodás nélkül. Pedig mindegyik közép-, vagy felsőkategóriás volt, ráadásul én mindig úgy veszek műszaki cikket (főleg tévét, mert arra különösen háklis vagyok), hogy előtte alaposan megnézem a képét a szememmel, illetve elolvasok a lehető legtöbb tesztet, illetve véleményt a kiszemelt példányról.

Mindenki olyan tévét vesz, amilyet akar, senkit nem akarok befolyásolni (lásd aláírásom...), csak elmondtam az én tapasztalatomat. Minden gyártónak vannak jobban vagy rosszabbul sikerült termékei/szériái, így nem lehet kijelenteni egyik vezető gyártóról sem, hogy csak jó, vagy csak szar termékeket állít elő.

[ Szerkesztve ]

Mindenki magának hülye!

(#77918) hcs57 válasza Zola007 (#77916) üzenetére


hcs57
őstag

Ez a kutya táp egy a gyártók által felfújt és a tenyésztők által terjesztett ideológia. Régen is voltak fajtatiszta (nem fajtiszta, hisz a kutya maga a faj.. [link]) kutyák, és táp nélkül is nagyon jó állapotban voltak.
A táp marha kényelmes és drága.
Szerintem.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#77919) Zola007 válasza hcs57 (#77918) üzenetére


Zola007
veterán

"marha kényelmes és drága"
ez igaz.
A mobiltelefon is kényelmes és drága, bátorítlak, hogy ragadj ezentúl papírt, ceruzát, galambból meg van elég a főtéren, csak be kell fogni és betanítani.

Egyébként kutya esetén kár belemenni ebbe a faj és fajta kérdésbe is, amíg nem molekuláris genetikai oldalról közelítjük meg a dolgot, addig semmi értelme, pusztán klasszikus leíró rendszertanilag.

A faj mint csoportosító tényező a természetben nem létezik. Mint rendszertani kategóriát evolúciós elvek alapján hozták létre. Alapvető kritériuma, hogy más fajoktól szaporodási izoláció választja el, tehát olyan egyedek tartoznak azonos fajba, amelyek szaporodóképes egyedeket képes létrehozni.
A mesterséges keresztezések miatt a Canis familiaris populációi olyan mértékben távolodtak el egymástól genetikailag, hogy időszerű lenne újragondolni a rendszerezésüket.
Próbálj keresztezni egy dán dogot és egy törpespiccet.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#77920) hcs57 válasza Zola007 (#77919) üzenetére


hcs57
őstag

Itt egy kis olvasnivaló: [link] rendszertan ügyben.

A rendszertant nem én hoztam létre, lehet szélsőséges vitát indítani Próbálj keresztezni egy dán dogot és egy törpespiccet. , azonban még senki nem írt jobbat helyette.

A mobiltelefon valahogy nem releváns a kutyatáp esetében.

Szerintem.

[ Szerkesztve ]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#77921) Zola007 válasza hcs57 (#77920) üzenetére


Zola007
veterán

Aranyos vagy :) és köszönöm a wikipedia linket, de rendszertani ismeretekből megelégszem azzal amit molekuláris ökológia, taxonómia, növényrendszertan,
állatrendszertan, evolúcióbiológia, populációgenetika, antropológia, humánbiológia és humángenetika előadáson hallgattam.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#77922) Zola007


Zola007
veterán

Használ valaki nem a billentyűzettel / egérrel adott csuklótámaszt?
kínaiak gagyinak tűnnek, a Kensington és társai pedig rva drágák
viszont sürgősen kell szereznem valamit, mert elég merevnek érzem a csuklóm néha

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#77923) adam432


adam432
tag

Igényfelmérés:

Az alábbi komplett konfig érdekelne valakit egyben 200k-ért? Doboz nincs hozzá, garancia az amazonon keresztül van rá.

- Corsair CP-9020055-UK RM Series RM750 80 Plus Gold 750W
- Acer G246HLBBID 24-inch Monitor 16:9 FHD 2 ms
- MSI AMD R9 280x Graphic Card 3GB, 384-Bit, GDDR5
- 1150 ASUS Z97 MAXIMUS VII RANGER Motherboard
- Samsung 24x SATA DVD Writer - Black
- Cooler Master Centurion 6 USB 3.0 ATX Case - Black
- G-Skill 8GB Ripjaws X DDR3 2133 Dual Kit - Red
- Western Digital WDBH2D0020HNC-ERSN Desktop Mainstream RTL Kit Internal Hard Drive 2TB
- Intel Core i5 4670K Quad Core Retail CPU (ocket 1150, 3.40GHz, 6MB, Haswell

„Si vis pacem, para bellum.”

(#77924) laszlo168 válasza Zola007 (#77922) üzenetére


laszlo168
senior tag

Én használok

(#77925) zolikaDB válasza Zola007 (#77916) üzenetére


zolikaDB
veterán

Pedig nagy álmom egyszer egy tacsi, es mellé egy kozep azsiai vagy komondor vagy amstaff :) Gyonyoru allatok.

(#77926) Zola007 válasza laszlo168 (#77924) üzenetére


Zola007
veterán

milyet?

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#77927) SOAD19


SOAD19
addikt

Most olvasom, hogy Pesten megint mókáztak a "szurkoló" srácok. Megnéztem most egy-két videót is, no comment...
Itt van pl. ez a csatakiáltás is: "Háború, támadás!"
Azt nem értem, ha egyesekben ennyire ég a harci vágy, miért nem megy hivatásos katonának, majd megy ki a közelkeleti térségbe, ahol "kiháborúskodhatja" magát, és még kereshetne is vele. Vagy menjen el a francia idegenlégióba, vagy válasszon magának valami keményebb küzdősportot.

(#77928) HANDO88 válasza SOAD19 (#77927) üzenetére


HANDO88
senior tag

Nem védem egyik oldalt sem de a rendőr\biztonsági ember provokáció soha nem szerepel a felvételeken.

Vagyok aki voltam,leszek aki vagyok.

(#77929) erik365


erik365
aktív tag

Debrecenben tudtok valami boltot ahol érdemes nézni bőrkabátot?
A "borkabatbolt.hu" oldalt ismerek, azon kívül van valami?

1.4 T-jet M32

(#77930) Zola007 válasza erik365 (#77929) üzenetére


Zola007
veterán

Super fashion, stop-shop üzletei

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#77932) Zola007 válasza zolikaDB (#77925) üzenetére


Zola007
veterán

etetheted házikoszttal is, ha van rá idő és kapacitás.
Városon nem nehéz megoldani, mert sok helyen lehet kapni b-osztályos zöldséget és húsnyesedéket. Hozzá főttrizs, kutyavitamin, zöldkagyló kivonat és kész a komplex kutyakaja.
Csak nem mindenkinek van ideje a kutyára külön főzni

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#77933) erik365 válasza Zola007 (#77930) üzenetére


erik365
aktív tag

Köszönöm, megnézem őket.

1.4 T-jet M32

(#77934) #65675776 válasza Zola007 (#77932) üzenetére


#65675776
törölt tag

A természetben mennyi zöldkagyló kivonathoz jut hozzá egy kutya?

(#77935) mghltm válasza Zola007 (#77921) üzenetére


mghltm
addikt

szociologian ezek kotelezoen valaszthato targyak?! gonosz szmajli

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#77936) 7Sony7


7Sony7
addikt

Üdv. USB-s autórádiókon lehet szoftvert frissíteni?

Ill. honnan tölthetnék le valami "referencia" zenéket, mp3-at? (Amivel tesztelik a lejátszókat)

[ Szerkesztve ]

-

(#77937) tothantal27


tothantal27
csendes tag

Sziasztok.

Szükségem lenne egy 8 gb-os micro sd kártyára,lehetőleg az újkert környékén.Nem szükséges új,de megbízható legyen.
A legolcsóbb ajánlatot elfogadom.

Köszönöm előre is.

Nem vagyok új csak elhagytam a régi e-mail címem emlékeztető válaszát!:-)

(#77938) Zola007 válasza #65675776 (#77934) üzenetére


Zola007
veterán

Egy ősember hányszor járt fogorvosnál életében?
Akkor ezentúl te sem fogsz, mert nem eszenciális eleme az emberi létnek?
Na ugye

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#77939) mongo


mongo
csendes tag

Van egy felesleges szeptemberi dkv dolgozói bérletem.
Valakit érdekel?

(#77940) sto1911 válasza Zola007 (#77938) üzenetére


sto1911
veterán

Meg jo, hogy a kutyakat tengeri kagylokivonattal haziasitottak :D
Ez a bullshit bakker. Legyen benne vitamin oszt' jovan.

[ Szerkesztve ]

(#77941) Zola007 válasza sto1911 (#77940) üzenetére


Zola007
veterán

Szerintem meg 100 ezerért mobilt, videókártyát és egy házba 5 TV-t venni hülyeség, mégse bullshit-oztam le senkit érte az elmúlt pár nap hozzászólói közül.
Szóval ha lövésed nincs egy témához, akkor nem kell bullshitozni

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#77942) gergom91


gergom91
tag

A teszkóban ismét 15-ért lehet kapni az Op3nDott tabletet, ennyiért bőven megéri annak, aki nem játékra keres tabot.
(gondoltam szólok ha valaki még nem tudta) ;)

(#77943) Nyx89 válasza Zola007 (#77922) üzenetére


Nyx89
aktív tag

En a Grifiti termekeit tudom neked ajanlani, nekem ezek voltak a legbejovosebbek. Teny viszont hogy nem tul olcsok..

Grifiti

Kedvencem

(#77944) hcs57 válasza Zola007 (#77921) üzenetére


hcs57
őstag

A táp dolgot már tudom miért erőlteted... az Agrár tanulmányaid lehet az oka... de a rendszertant ennyire kavarni (faj, fajta), na ezt egyáltalán nem értem. Csak én még a gimiben már úgy tanultam, a kutya a faj, a puli, vizsla, a fajta. Azóta ezt már lehet másként oktatják, az Agrárra nem jártam.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#77946) erik365 válasza mongo (#77939) üzenetére


erik365
aktív tag

Mármint általános havi kombinált? :U

1.4 T-jet M32

(#77947) bhonti válasza mongo (#77939) üzenetére


bhonti
tag

Csudába, most vettem...

http://1kis.info.hu - Informatikus mindenkinek... 501065096 balazs@honti.tech

(#77948) #65675776 válasza Zola007 (#77938) üzenetére


#65675776
törölt tag

Azért ne keverjük a kettőt. Azt ne mondd, hogy agy európai, szárazföld belsejében élő fajtának biológiailag nélkülözhetetlen egy Új-Zélandon élő kagylófajtából bármi is. Ez egy totális nonszensz.

Az, hogy a manpaság élő agyontenyésztett és kersztezett már a genetikai selejt határán levő fajtáknak a szervezete nulla ellenállóképességgel rendelkezik, még a legalapvetőbb dolgokat sem tudja kivonni a természetes tápanyagokból, az nem a törzsfejődésnek, hanem az abba való beavatkozásnak köszönhető. A következő mi lesz? Egy kutya tartásához természetes és nélkülözhetetlen lesz az oxigénsátor és hetente el kell vinni dialízisre? És ugye szerinted ez is teljesen alapvető dolog, nem mesterséges igény csak azért mert pár évtizede erre még senki sem gondolt.

(#77949) sto1911 válasza Zola007 (#77941) üzenetére


sto1911
veterán

Szerintem meg valami bizonyitekot szolgaltass a kutyak kagyloevesere. Addig bullshit. Ahogy a paleo- meg a jezus-dieta is. Meg a hangfalkabel kotesi iranya.

(Osszes kutyum nincs 5 es 200 alatti osszertekkel - ha szamit. Attol, hogy felsorolom az egyetemi tantargyaimat, meg nem biztos, hogy ugy van valami. Persze lehet, hogy a kutyak azert fejlodtek ki, mert elotte halak voltak es kagylot ettek, de mint latod vannak ketsegeink. Es a nagy TV is bullshit, ha ez megnyugtat :D)

(#77950) Zola007 válasza hcs57 (#77944) üzenetére


Zola007
veterán

nem az agrárra jártam, de ez most lényegtelen.
Nem kötözködésből írtam és nem kavarom
az jogos volt hogy szóltál, mert elírás volt valóban, de a faj/alfaj/fajta dolgában mai napig vitatkoznak jó pár faj esetén és a kutya is közötte van.

Most a pontos fajokra nem emlékszem, de van 2 dél-amerikai őserdőben honos légy faj.
Rendszertanilag külön fajba sorolják őket, annak ellenére, hogy a két faj között mindössze annyi a morfológiai különbség, hogy az egyiknek a leghátsó lábán 4, a másiknak talán 6 vagy 8 szál szőr van.
Azonban nem képesek kereszteződni, lezajlik minden a rendjén, de sterilek az utódok.

Ez alapján külön fajba sorolják őket.
Kutyánál is azt gondolják, hogy vannak olyan kombinációk, melyek nem hozhatnak létre szaporodóképes utódokat természetes úton.

A csivava pl. magában is egy jó kérdés, ugyanis a kereszteződéseknek köszönhetően anatómiailag annyira torzult kis állat, hogy 90%-ban nem képes spontán szülni, császározni kell a kutyát. Természetben nem is létezne mint sem faj sem fajta.

Ezt az utóbbi 10-20 évben a genetikusok által forszírozott molekuláris genetika alapú molekuláris taxonómia igyekszik gatyába rázni, bár ennek a klasszikus taxonómusok nem örülnek, mert rengeteg rendszertani kategóriát kell majd átalakítani és sok fajt máshová csoportosítani vagy átnevezni.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.