Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#35651) aizen92 válasza Magnum_ (#35648) üzenetére


aizen92
addikt

Szerintem is sok az öltöny/fehéring/nyakkendő kombó. Ezért volt a dilemma.
Köszi a megerősítést! :R

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#35652) 7 válasza 7 (#35650) üzenetére


7
addikt

Kiegészítés: közben látom, hogy már Kindle 6" is van a Kindle 5-höz mérhető áron. Érdemes azt is megfontolni. :)

@Tim82: Sose tudhatod, milyen őrültséget találnak ki egyesek. :D

[ Szerkesztve ]

(#35653) Tim82 válasza 7 (#35650) üzenetére


Tim82
nagyúr

Van "tükrös" e-ink kijelző?

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#35654) Magnum_ válasza Mercutio_ (#35649) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Te igy vagy parade! ;]

(Bar en fekete inget csak esti viseletnek hordok puccparade bulikban ;] )

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#35655) Tim82


Tim82
nagyúr

A Kindlékben egyébként már van magyar menü? Mert ha nincs, hátha ez is egy szempont.

Ja, meg a "népszerű formátumok támogatása" az pont a Kindlénél a leggyatrább out-of-the-box (persze, a saját szolgáltatásuk meg a Calibre mindent megold, de hátha ez is számít).

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#35656) 7 válasza Tim82 (#35655) üzenetére


7
addikt

A környezetemben annyira természetes az angol beszéd, hogy mindig elfelejtem, hogy nem mindenki ismeri a nyelvet. :(
Támogat nyelveket, de emlékeim szerint magyar nincs benne. Azaz nemhivatalos próbálkozások vannak, de az ugye nem játszik mindenkinél. :)

[ Szerkesztve ]

(#35657) DeFranco válasza Tim82 (#35655) üzenetére


DeFranco
nagyúr

igen, számítana a minél könnyebb használhatóság, és a minél szélesebb formátumtámogatás. ránéztem a kindle 6-okra, de ott tényleg viszonylag kevés formátum támogatott natívan

(#35650) 7: aprós cucc nem játszik csak számlás-boltos

6" > 5" ez szerintem fontos lehet, lévén szemüveges a felhasználó, lehet örülne a nagyobb méretnek

ezek a 20-30k közötti modellek miben maradnak el a kindlétől egyébként? prestigiora pl. két év gari van... alcor meg szép fehér (nemröhög)

matt e-ink alap persze, beépített világ jó ha van. magyar nyelv sem ártana a leendő tulajdonos nem beszél ángélusul well.

(#35649) Mercutio_: droid nem fontos, sőt nem kell

[ Szerkesztve ]

(#35658) Tim82 válasza DeFranco (#35657) üzenetére


Tim82
nagyúr

Wayteq xBook 60-t vettünk tavasz végén az egyik barátosnémnak ajándékba.

Formátumokból minden fontosat (epub, mobi, prc, pdf, txt, doc stb.) megeszik, ez is legalább egy hónapig bírja, nem érintős, fogad microSD-t, a kijelző 1:1-ben ugyanaz, ami a korábbi Kindle modellekben volt (Kindle 3-ban, ha jól rémlik, e-ink pearl - az én Nook Simple Touch-omban is ilyen van). A kezelése elég logikus, a barátosnémnek ez az első e-könyv olvasója, nem egy nagy technikai guru amúgy sem, de nem panaszkodott eddig (sőt, azt mondta, hogy kifejezetten jól tudja kezelni).

Cserébe moderált árú cucc, ha jól emlékszem, két év garanciával. Edigital-ban akkor tokkal együtt volt talán 20k.

Nem mondom, hogy ez a legjobb választás, szerintem az Alcor Saga meg a most forgalomban lévő Prestigio és Koobe cuccok is kb. ugyanilyenek, nyilván a mostani Kindle modellek kijelzője még jobb, meg a mögé pakolt szolgáltatások is marha jók lennének, ha végre lenne hivatalosan Amazon Magyarországon.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#35659) 7 válasza DeFranco (#35657) üzenetére


7
addikt

Nem ismerem a többit. Azért ajánlottam Kindle-t, mert azzal volt dolgom, és pozitívak a tapasztalatok. Egyszerűen kezelhető, szép képet ad, tetszenek a szolgáltatásai (imádom a beépített szótárakat, jól jön az Amazon integráció, a böngésző, ilyesmik). De persze ezek inkább az én preferenciáimhoz igazodnak.

Röviden: részemről a Kindle-ajánlás nem azt jelenti, hogy jobbnak tartom a többinél, hanem hogy jó olvasónak tartom önmagában.

Hallgass Timre, ő másfajtákkal is találkozott, és a jelek szerint a te esetedben azok a szempontok játszanak jobban, amiket ő hoz fel. :)

[ Szerkesztve ]

(#35660) DeFranco válasza 7 (#35659) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Persze, érthető, világos, amit írsz, az is egy input és köszönöm :) Pont azt írtad és úgy ahogy hasznos volt

@Tim82: köszi a tippet, holnap körbeszagolok, hogy hol kapható és mennyiért.

Esetleg kifejezetten bugos típusról vagy márkáról tudtok amit kerülni érdemes?

(#35661) Tim82 válasza DeFranco (#35660) üzenetére


Tim82
nagyúr

A mostani mezőnyből a legtöbb bátran ajánlható (ami e-inkes és B-brandes - Wayteq, Alcor, Prestigio, Koobe - cucc).

Egyébként elnézve a mostani Edigis kínálatot, én valószínűleg Wayteq xBook 60HD-t vennék, a sima 60-hoz képest jobb a felbontás (1024*768 vs 800*600 az elődmodellnél). Az árkülönbség meg nem nagy. Alapvetően a mezőnyt elnézegetve leginkább azok a modellek kapnak felárat, ahol 1. nagyobb felbontású a kijelző, 2. érintős a kezelés, 3. van wifi.

Egyébként ha a Nook-omból indulok ki, az érintőréteg néha inkább hátrány, mint előny az e-könyv olvasóknál - gyakorlatilag ha túl sok por/zsír/ujjlenyomat van az érintőrétegen, akkor meg szokott gajdulni, összevissza érzékel (szigorúan a saját Nook ST-mből indulok ki, nem néztem utána, hogy más modelleknél konkrétan van-e ilyen gond, de ez elvileg nem "típushiba", hanem az e-könyv olvasóknál alkalmazott érintéstechnológia hátránya).

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#35662) Mercutio_ válasza DeFranco (#35660) üzenetére


Mercutio_
félisten

Meg is van ez az, van róla logout írás, ahol látszik, hogy magyar nyelvű a rendszer rajta.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#35663) DeFranco válasza Tim82 (#35661) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nem kell érintő, full basic üzemmódban lenne használva (50+) inkább hibaforrásnak tekintem én is, mint előnynek

(#35664) krizmo_ válasza oriic (#35642) üzenetére


krizmo_
addikt

Biztos nem lesz könnyű... gondolj arra, hogy ez is elmúlik... Sajnos a családdal nem tudsz mit kezdeni, de miattuk ne neked legyen szar az ünneped... Fel a fejjel! ;)

(#35665) oriic válasza krizmo_ (#35664) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

:R Köszi...

Live-Die-Respawn

(#35666) Melack


Melack
veterán

Allview vagy Op3nDott? Bazz, nehéz dolog.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#35667) föccer válasza Mercutio_ (#35637) üzenetére


föccer
nagyúr

Hát, 30 évvel ezelőtt biztos az volt. :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#35668) Tim82 válasza Melack (#35666) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nehéz dolog, valóban.

Allview-vel semmilyen tapasztalat nincs, az Op3nDott-nál meg fogalmazzunk úgy, hogy nagy a szórás...

Kellett nekem linkelni privátban az Allview-et, mi? :)

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#35669) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Ezek a sapkák.. .:DDD

Live-Die-Respawn

(#35670) Mercutio_ válasza föccer (#35667) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ja, hogy nyugger?

Almások....

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#35671) Melack válasza Tim82 (#35668) üzenetére


Melack
veterán

Jah :) Most olvasgatok róla, WP szisztéma miatt jó lenne, de a 3 órás akkuidő -kb- megzavart. Nem tudom. Droidot nem szeretnék.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#35672) sutszi


sutszi
veterán

A Dózsa György felől megyek a Keleti felé. 2 lehetőségem van. Vagy elmegyek végig a Dózsán és úgy kerülöm meg a pályaudvart, vagy a másik irányba a metró felé... Nincs valami gyalogos felüljáró, vagy bármi egyéb amivel át lehet vágni a Keletin? Nyilván nem Mission Impossible módszerekre gondolok, mert úgy meg tudom oldani... :DDD

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#35673) föccer válasza Mercutio_ (#35670) üzenetére


föccer
nagyúr

Nem, de az anyám lehetne. Kb. :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#35674) CoolBoy323 válasza Melack (#35666) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

egy cimborámnak van egy allview tabja... nem tudom melyik kínai márka átcímkézése, de minőségi cucc, teljesen jó!!

opendott-ot is dicsérik sokan amúgy...

(#35675) Ace owner válasza CoolBoy323 (#35674) üzenetére


Ace owner
addikt

Utóbbira gondolom szupermarket gari vonatkozik, ha rossz cserélik is és nem kell szívni a külön gari cégekkel mint pl. a Wayteq esetében. Vagy tévedek?

Galaxy Fold 4

(#35676) Mercutio_ válasza föccer (#35673) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ennyivel öregebb lennék nálad, vagy.... :U :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#35677) CoolBoy323 válasza Ace owner (#35675) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

nem tévedsz :)

(#35678) föccer válasza Mercutio_ (#35676) üzenetére


föccer
nagyúr

Persze. :D

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#35679) Mercutio_ válasza föccer (#35678) üzenetére


Mercutio_
félisten

Rossz válasz!!!!négy!

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#35680) föccer válasza Mercutio_ (#35679) üzenetére


föccer
nagyúr

Hehe, negybetűm van, nekem nincs rossz válaszom. :DDD

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#35681) DeFranco


DeFranco
nagyúr

(#35682) föccer


föccer
nagyúr

M5 Auchan-ban 170k volt ma a 40"-os UHD LG tv. Elég elgondolkodtató. Kár, hogy ilyen kis méretnél semmi értelme nincs az uhd-nek. Gondoltam magamban, hogy ha 50-55" között lenne 200-220k között, akkor már toltam volna kifelé a kasszához, de így... :(

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#35683) B-L-A-C-K válasza föccer (#35682) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

50-55"osben sincs sok értelme még a 4K-nak, alig van rá film, és a közeljövőben se készítenek sok ilyen filmet, azaz mire lesz megfelelő tartalom már a technológia is jobb lesz, és az ára is barátibb...

(#35684) szab.tam válasza B-L-A-C-K (#35683) üzenetére


szab.tam
nagyúr

a felbontás vs távolság vs átmérő kérdés rosszabb a ph-n, mint az ájfon vs droid vs win téma.
totál értelmetlen.

mindkét témában van kb 10-15 állandó jellegű, önjelölt, (és kijelöt), szakértő, aki megjelenik minden ilyen hírnél.

***

van értelme a 4k-nak.
már most is.
de csak annak, aki tudatosan, célirányosan, pontosan tervezve veszi.
de az is igaz, hogy ez a vásárlók max kb 1%-a, aminek a felét a ph szakközönsége, közössége teszi ki.
:D
a 4k-s tv-k tényleges vásárlóinak nagyrésze igazából a tájékozatlan, média által befolyéásolt csirkék közül kerül ki.

***
***

amit írtál, általánosságban persze, hogy igaz.... :)

**
**

uhhh!
tv2: keresztapa 1. :))
de régen láttam.
inkább megnézem, és nem idegesítem magam tovább az nfl-lel...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#35685) szab.tam válasza B-L-A-C-K (#35683) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ú vazz.
nem neked akartam beszólni.
:D

***

csak van pár vizuális szakértő, (ráadásul ph-s fémjelzettek is), akik ha ellentmond nekik az ember pixel témában, szemorvoshoz küldik az embert.
és sérthetetlenek, viszont minden kibannolt trollt túlszárnyalltak a stílusukkal az évek alatt, csak szofisztikáltan, mértékletesen ügyködnek...

***

(#35686) B-L-A-C-K
nem megy.
keresztapát most már végignézem.
és hát ott az új mix ajánlat...

***

haha.
majd te is nézni fogod lassan a proszta-gutta-füzike cseppek beszerzését.
remélem nagy tételben. :DDD

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#35686) B-L-A-C-K válasza szab.tam (#35684) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Feküdjél már lefele papa...:D ;]

(#35687) 7 válasza DeFranco (#35681) üzenetére


7
addikt

:DDD

(#35688) DeFranco


DeFranco
nagyúr

még egy kérdés: hol érdemes nézni az olvasókat? edigital, ipon, aqua... ezen kívül? (mondom, fix bót kell, csomagküldős, meg garázsos nem játszik)

(#35689) CoolBoy323 válasza DeFranco (#35688) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Edigital, aqua, hardverker esetleg... Ebolt stbstb

Ipont en utalom speciel meg a pcx-et is!!!

(#35690) Tim82 válasza DeFranco (#35688) üzenetére


Tim82
nagyúr

Media Markt, Euronics még.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#35691) Magnum_


Magnum_
nagyúr

Ket hete nem tudok nornalis idoben elaludni. Mijdig fent vagyok legalabb ejjel 1ig. Persze reggelente meg a halalomon vagyok. Hazaesem este hót'faradtan, majd este 9re kinyilik a csipam megint es kezdodik elorol...

#kvastressz :(((

I humbly and respectfully decline™

(#35692) Mercutio_ válasza Magnum_ (#35691) üzenetére


Mercutio_
félisten

Hozz össze egy friends with benefits szitut.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#35693) B-L-A-C-K válasza Magnum_ (#35691) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

1kor és 9kor kelsz? Nekem ez jónak számítana a 2-3kor fekvés, és 6:40kor keléshez képest...

(#35694) krizmo_ válasza B-L-A-C-K (#35693) üzenetére


krizmo_
addikt

Nem 9kor kel, szerintem, hanem este 9re éber lesz, ami kitart akár hajnali 1ig is.

Amúgy, jó reggelt urak és hölgyek! :)

(#35695) B-L-A-C-K válasza krizmo_ (#35694) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Jogos, jól is írta, csak én olvastam hülyén...:)

(#35696) macilaci78 válasza oriic (#35665) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én nem sokat agyalnék ilyen családban:
Anyunak egy sms: BoKa, leendő exfeleségednek valamivel hosszabbat és szívhez szólóbbat: Pusztulj!
De persze én ettől sóherebb vagyok. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#35697) aizen92 válasza macilaci78 (#35696) üzenetére


aizen92
addikt

Ez így ütött most reggel. :DDD BoKa. Bokán is rugnának egy ilyen sms után... főleg anyósnak nem küldeném, hogy "pusztulj", ingyen fodrász jó buli, de egy ilyen után sejtem, hogyan nyírná a sörényem.. :DDD

Reggelt amúgy!

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#35698) Magnum_ válasza Mercutio_ (#35692) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Tegnap is volt halotarsam, de nem elem a szitut (vele :DDD )

I humbly and respectfully decline™

(#35699) etejedu válasza Magnum_ (#35691) üzenetére


etejedu
őstag

Ne vedeld a kávét. Meló után fuss 2 kört takaritccsá főzzé..
Egész nap csak ülsz !!!! Mibe fáradsz el?? :DDD
Annyit nem hiszem hogy agyalnál mint egy ebolakutató. ;]
Tudom tudom. Nem adják az álommelót és a nők is az ifjabb húsra tapadnak. :)

[ Szerkesztve ]

(#35700) Mercutio_ válasza Magnum_ (#35698) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha nem facsar ki és vág a sarokba mint egy rongyot :DDD , akkor minek?
Olyat keríts, aki után reggelig alszol mint akit fejbe vertek.

szerk.:Ha futás kilőve mennyé úszni, vagy konditerem futópad.

macilaci78: Ha sms-re pazarolja az energiát, akkor az azt jelenti, hogy még nem zárta le/lépett túl a dolgokon. Nekik már semmit, majd januárban a válásnál találkozik akivel muszáj, ennél több kommunikációra nem érdemesek.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.