Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6901) mobileman válasza f27 (#6899) üzenetére


mobileman
aktív tag

De, én, majdnem, 602- macbook- ba, vegyél egy menedzserkalkulátort, ha így elfelejted.. :D
Ilyen szétszórtan hogy lehet dolgozni..

[ Szerkesztve ]

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#6902) f27 válasza Kocska89 (#6900) üzenetére


f27
aktív tag

Ja tenyleg hisz neked rendeltem nem? :DDD

(#6903) Kocska89 válasza f27 (#6902) üzenetére


Kocska89
tag

Valahogy úgy :) Akkor jó lesz rá igaz? Ha lesz időd megnőhetnéd a Ati x1600 216PLAKB26FG is. Az árakról meg dobj majd egy üzit. :R

(#6904) Kocska89


Kocska89
tag

Sziasztok.

HD6950@70 Elindul vele a gép alpalp egyet jelez, de képet egyik kimenetén sem ad. A windows elindul a háttérben. Reball nem segített neki. GPU 0,9V memória 1,6V ot kap. Halott lehet a gpu?

(#6905) KillHates válasza mobileman (#6901) üzenetére


KillHates
nagyúr

Te beszélsz, Dr. Alzheimer ? Már az óvodában is fehér folt volt a jeled! :D
Megjöttek már az ajánlatok a mosókra? És a nagy P&P gépre? :U :W

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6906) Router válasza KillHates (#6905) üzenetére


Router
őstag

P end P? Látványpékségben is utaztok? :DD

[ Szerkesztve ]

www.reballing.hu/forum

(#6907) ielektros válasza KillHates (#6905) üzenetére


ielektros
senior tag

aztakutyafulefarka. Milyen P&P gepet akartok venni? Mire keszultok ti ott?

[ Szerkesztve ]

(#6908) nahunn


nahunn
tag

megint Win8 de most nem off:

megjött a 026 felrakom minden szép és jó, 3.ik indításnál win8 lefagy a gurigák közben, ha elindul akkor hibátlanul megy utána
gyanús volt, ilyet nem nagyon szokott 026 csinálni ugye, másik winyó win 7 telepít 10-ből 10-szer indul...

másik gép go7600 csere után wifi jel gyenge, fél óra szíves a kártyák és antennák cserélgetésével
...persze ez is w8
ráguglizok, hát persze h ez is valami winfos hiba :W :W :W :W

[ Szerkesztve ]

(#6909) Gigabyga válasza nahunn (#6908) üzenetére


Gigabyga
aktív tag

windows 8/8.1 ilyen..Nekem az itthoni laptopomon nem működik rendesen 1óra és 1hét között mindig olyan szinten belassul,hogy használhatatlan :P

Tesztelni én ubival szoktam:) vagy külső floppy rákötés Win95 xD

(#6910) mobileman válasza KillHates (#6905) üzenetére


mobileman
aktív tag

Fxxxszom jöttek meg, ezek már karácsonyi lázban égnek, tegnap előtt a szemed előtt ( neked meg gondolom, egy szemüveg volt a jeled az oviban) kezdem el kérdezni, egy köszönésig jutottunk el, aztán ámen..
Neked is megvan a kontakt... :C

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#6911) ielektros válasza nahunn (#6908) üzenetére


ielektros
senior tag

Ez nem windows hiba hanem ezer eves hardver inkompatibilitasa a Windows 8-al. Szerintem nem erdemes semelyik 4-5-6 eves HW-tol csodakat varni egy 2013-as rendszeren. Nalunk az osszes gepen stabil es jol fut a Win8.1. Viszont az olyan gepeken ahol meg Vista volt a top amikor gyartottak, azokon kivetel nelkul mindig van valami gond. De nem is azokra a gepekre valo igazandibol. Eljart felettuk az ido, es nem erdemes raeroltetni egy uj windowst mert amivel tobbet tud az uj rendszer na azt kell mind kikapcsolni, hogy elvezheto sebesseggel fusson. Rengeteg HW tamogatasat kiszedtek a Win8.1-bol. Hala a magassagosnak nem kell mar 5-8 giga libraryket meg drivereket vonszolni allandoan a 15 eves hardverek tamogatasahoz.

Ennek ellenere valoban baromi idegesito ha a kedves ugyfelek feleroszakoljak a cuccukra a windows 8.1-et amiben semmi normalis driver nem lesz a gepukhoz. Aztan ha inditok egy AIDA-t a frissen javitott gepen akkor azt latom, hogy nincs 70 fok latti alkatresz a gepben es minden letezo tranzisztor uveghangon sikit az aramert. De az ilyeneknek nem lehet ugysem elmagyarazni altalaban, hogy ez igy ebben a formaban sz@r. Es telepitse ujra a gepet. Ilyen esetekben szoktam a garanciat megfelezni vagy akar harmadolni meg a szamla iras pillanataban, mert nem uzemszeru hasznalatra

[ Szerkesztve ]

(#6912) nahunn válasza ielektros (#6911) üzenetére


nahunn
tag

Ezeg pedig Windows bugok szerintem...Ugyanazon a gépen Win7 simán megy.
Persze sok olyan régi van amire nem érdemes felrakni, de egy sor olyan
dologba futottam bele akár új gépeken is, amivel szívás volt.

[ Szerkesztve ]

(#6913) KillHates válasza mobileman (#6910) üzenetére


KillHates
nagyúr

Karácsonyi láz a kínaiaknál? Jah, persze hiszen a legnagyobb keresztény közösség... :U :W :D :DDD :Y

Na mindegy, küldd át a LY-s kontaktot plíz :R

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6914) mobileman válasza KillHates (#6913) üzenetére


mobileman
aktív tag

az nem LY- s, hanem Scotle
Ami megvan a skype alatt neked is.. :U
Szerintem itt Te égsz karácsonyi lázban, azt se tudod, hogy 'kivel mit hol kell' megbeszélni.. :O

[ Szerkesztve ]

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#6915) KillHates válasza mobileman (#6914) üzenetére


KillHates
nagyúr

Jaj, ne! Kiktől rendeltük az utolsó gépet? (tényleg néha elgondolkodom, hogy talán mégis velem van valami baj... :B :D)

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6916) ielektros válasza nahunn (#6912) üzenetére


ielektros
senior tag

Elhiszem, ne ertsd am felre. Csak ha megnezed, hogy a Windows 8.1-bol kiszedtek parszaz drivert (ismetlem, szerencsere) ami erinti a 4-5 eves konfigokat is erosen. Nyilvan attol is fugg, hogy milyen gepekrol beszelunk, milyen alkatreszeket alkalmazott a gyarto. A Win7 ha igy nezzuk "kompatibilisebb" mint a 8 ebben total igazad van. Mindezek mellett en vettem egy kupac upgrade licencet az osszes gepunkre amin eddig win7-volt, es egy VAIO FZ11S kivetelevel mindegyiken 8 van. En jobban szeretem mar hasznalni a 8-as gepeket. De ez izlesek es pofonok.

(#6917) ielektros válasza KillHates (#6915) üzenetére


ielektros
senior tag

Latom ti is menstrualtok neha.

(#6918) mobileman válasza KillHates (#6915) üzenetére


mobileman
aktív tag

Ly, de amit belinkeltél 3 ultramosó gépet, hogy kérdezzem meg, az mind Scotle vót.. Scotle meg Lance Liu á lá Skype.. :D

[ Szerkesztve ]

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#6919) nahunn válasza ielektros (#6916) üzenetére


nahunn
tag

Igen-igen, kinek mi tetszik :)

(#6920) Picur123


Picur123
csendes tag

Sziaszok,

egy gtx 270 ami szintén csíkoz és nincs hűtője, van kettő 9800 gtx, nem adnak képet, és van egy 9800 gx2, ez csíkozott, de mostmár képet sem ad....és egy hűtő nélküli 5850 Radeon, ennek sincs hűtője...
Mégvalami, van egy AM2es alaplapom, ami rendesen dogozott, aztán egyik napról a másikra alig alig akart bekapcsolni, kb húsz de több alkalommal is be kellett kapcsolni a gépet, hogy elinduljon de mostmár egyáltalán nem akar indulni, az alaplapon van integrált VGA.

Aki tudna segiteni dobjon privit. :R

(#6921) f27


f27
aktív tag

Sracok egy erdekesseg.

Adott egy Acer Aspire 5741G notesz.
Tű pontosan bekapcsolás után 4 perc 57 másodperccel leáll.
Kitisztítva, újrapasztázva benne minden, nem melegszik.
Proci melletti hőszenzor nem hibás.
Ugyanezt csinálja akkuról, tápról, HDD nélkül, lehúzott klaviva, másik kijelzővel.
Cserélve lett proci, ram.
A lekapcsolást stopperrel mértem, minden esetben ugyanannyi lett az eredmény, 4:57.

Bios problema?
Tul pontos a kikapcsolasi ido. :))

(#6922) KillHates válasza f27 (#6921) üzenetére


KillHates
nagyúr

Már meg is javítottam... :)

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6923) Gigabyga válasza f27 (#6921) üzenetére


Gigabyga
aktív tag

Erre a hibára én is kíváncsi vagyok nálam is volt egy hasonló hibával müködő gép,de az nem mindig 1időben kapcsolt ki.pasztázás után javult kb.3órát működött egyfolytában utána kikapcsolt és amkor újraindítottam 3-5perc között kikapcsolt.biosban,windows,linux alatt a hőmérséklet nem ment 53fok fölé

[ Szerkesztve ]

(#6924) f27 válasza KillHates (#6922) üzenetére


f27
aktív tag

Tudom de azert jo volt a megerzesem nekem is :))

(#6925) ielektros válasza KillHates (#6922) üzenetére


ielektros
senior tag

Es mi volt a hiba?

(#6926) KillHates válasza ielektros (#6925) üzenetére


KillHates
nagyúr

Máris idézem kikihun-nak írt levelem:

"Azért sikerült hülyeséget írnom, mert HM67-es chipsetről van szó. (HM55-re hívatkoztam)
Olvastam (a TomsHardware-n, aztán több helyen is publikálták) hogy a HM67-es chipset logikai hibája, hogy egy meghatározott idő elveszti a szinkront az CPU-val és ilyenkor lekapcsolja a gépet. Ezt az "opciót" a gyártók nyomására eredetileg arra találta ki az Intel, hogy ne lehessen "B" kategóriás processzorokat "i" kategóriásra cserélni büntetlenül. Aztán több gyártónak (főleg a HannStar vonulaton) sikerült olyan BIOS-t kiadnia ami tartalmazza ezt a rossz mikrokódot és egy update után egyes modellek eldobják így magukat.
Megpróbálom előtúrni a cikket, de így a Karácsonyi rohanásban nem ígérem. Ami a lényege, hogy nem leállnak (HALT signal fut be az SM vezérlőbe) a perifériák, hanem az időeltolódással vacakol valamit rendszer, így nem generál hibát, hanem egyszerűen olyasmit produkál a logikai vonalon, mintha "levágnád egy mozdulattal" a fél alaplapot. (tudom ez ökörségnek hangzik, de egy ilyen leállás után mértem egy Samsung-ot, és döbbenetesen tapasztaltam, hogy a fél alaplap még működött, a másik fele meg nem; nem volt táp és leálltak a kvarcok is :Y tápáramkörökön)
"

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6927) ielektros válasza KillHates (#6926) üzenetére


ielektros
senior tag

Köszi. :Y Azert ez meleg.

(#6928) KillHates válasza ielektros (#6927) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ja, igyekszem minél több info-t összeszedni ott ahol tudok. A legtöbb hiba amikkel órákig (napokig) kínlódunk, általában típushiba vagy egyszerű konstrukciós hiba és mivel hozzánk általában később jutnak el a gépek, így már van rájuk egyszerű megoldás, vagy kitaposott ösvény a javítás metodikájára.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6929) ielektros válasza KillHates (#6928) üzenetére


ielektros
senior tag

Persze, ezert is erdekelt, hogy milyen hibara utalt ez a jelenseg.

Flux-ot elkuldted? Csak, hogy tudjam kell e vennem a ket unnep kozott. Mar egyre visszafogottabban kenegetek vele :DDD

(#6930) Hunter2 válasza KillHates (#6926) üzenetére


Hunter2
addikt

és mi a megoldás? vannak módosított biosok?

(#6931) nahunn válasza ielektros (#6929) üzenetére


nahunn
tag

Múlt héten én is annyira visszafogottan kentem, hogy az utolsó mg fluxot paszíroztam ki egy lapra, amikor csöngetett a GLS a fluxxal. :)

(#6932) KillHates válasza ielektros (#6929) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szia!

Igen, kedden adtam fel szerintem lassan ott kellene már lennie.

Üdv: Attis

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6933) KillHates válasza Hunter2 (#6930) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ja, a lényeget elfelejtettem; egy egyszerű BIOS downgrade megteszi.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6934) albi31 válasza KillHates (#6926) üzenetére


albi31
senior tag

volt hasonló esetem,de ott az alaplapi szenzor mért rosszul a rossz BIOS miatt,notebook oldalán figyelt burkolat nélkül,mert csak így tudtam egy hatalmas ventivel hűteni,majd new BIOS elindít,és izgul,hogy ne akkor csattanjon le amikor aktiválódik a new BIOS,new BIOS rajta,a gép órák múlva is stabil,mindenki örül! :K

(#6935) albi31 válasza albi31 (#6934) üzenetére


albi31
senior tag

úúú,most telepítek egy ASUS X551-s szutykot,bassz,az egér össze-vissza megy(nem szó szerint,de mondjuk a jobb egérre eddig 2x bal egérrel válaszolt!) :W majd meglátom,hogy driverezés után is hülye marad-e! :U

[ Szerkesztve ]

(#6936) Gigabyga


Gigabyga
aktív tag

Sziasztok!

Van valakinek szabadban pár órácskája?!

Ülünk pár napja egy HP pavilion dv6 1202EH típusú notin...
A deszkán egy Richtek gyártmányú főtáp vezérlő forrósodik.
I/O chip cserélve újra,MPSC cserélve bontottra.

Már azon vagyunk,hogy alaplap csere.

(#6937) mobileman válasza Gigabyga (#6936) üzenetére


mobileman
aktív tag

Most inkább erigyj készülni a karácsonyra :D

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#6938) Gigabyga válasza Gigabyga (#6936) üzenetére


Gigabyga
aktív tag

Lemaradt, Táp bedugása után egyből melegszik.

(#6939) Gigabyga válasza mobileman (#6937) üzenetére


Gigabyga
aktív tag

Áhhh nem játszik az :D a múltkori fujival is szenvedek igp/gpu cserélve most cseréltem rajta 5memóriát.. :D

(#6940) kikihun válasza Gigabyga (#6938) üzenetére


kikihun
újonc

5 és 3.3V os ágon zárlatteszt és meglesz a hiba.:)

De most már a bejglit mustráld:D

[ Szerkesztve ]

(#6941) kikihun


kikihun
újonc

Kellemes Karácsonyi Ünnepeket Kívánunk mindenkinek.

Krisztián

(#6942) Gigabyga válasza kikihun (#6941) üzenetére


Gigabyga
aktív tag

Kellemes Ünnepeket Mindenkinek!

Roxy & Tommy xD

Ha ünnepek után felbukkan valakinél egy ACER 5536 aminek (rózsszín)ESD védett fóliában van az igp-je,az én voltam meggondolták magukat és nem kérték a javítást de már rajta volt az új bios ic meg az új igp..
(gép megy kép nincs de igp csere nem oldotta meg feltehető,hogy gpu-s rajz alapján az vezérel mindent.)

(#6943) FuckeR19


FuckeR19
senior tag

Sziasztok

A jó öreg PC410es vezérlőmmel lenne 1 kis gondom.
Ma gondoltam ránézek a porosodó cuccokra...Áram alá helyeztem a rendszert, minden olyan volt mint máskor is. Viszont amikor rányomtam az indításra a set value egyből ugyan arra az értékre ugrik mint abban a pillanatban a mért érték, és ennyi. :W
A run visszajelzés világít de az SSR kimenet meg se nyekken.
Találkozott már valaki hasonló hibával?

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#6944) Benji77


Benji77
tag

Egy érdekes hibával találkoztam a mai napon:
Adott 2db Asus noti (Asus K51 és Asus F50Z)
Mindkettőnek ugyanaz a problémája. Nevezetesen ha kivesszem az akksit és lehúzom a tápkábelt, akkor a bios visszaáll eredeti állapotba (elfelejti az időt,dátumot,stb.)
Az elem cserélve lett újra. A BIOS downgrade/updgrade megtörtént. Hiba nélkül lement. BIOS chipet még nem cseréltem.
A South Bridge adott lábán( ha jól emlékszem 2. láb) ott van a fesz. (3.15V).
Ötlet? :)

(#6945) Gigabyga válasza Benji77 (#6944) üzenetére


Gigabyga
aktív tag

Próbáld meg,hogy biosban beállítod az időt,dátumot és nyomsz egy default beállítást majd save nekem múlkor megoldotta.

[ Szerkesztve ]

(#6946) Benji77 válasza Gigabyga (#6945) üzenetére


Benji77
tag

Ok,köszi megpróbálom.
Nem tudom mit vacakol.... :F

(#6947) Gigabyga válasza Benji77 (#6946) üzenetére


Gigabyga
aktív tag

Asusok nálam szinte mindig ezt csinálják :D

(#6948) mobileman


mobileman
aktív tag

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#6949) mobileman


mobileman
aktív tag

[ Szerkesztve ]

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#6950) FuckeR19 válasza FuckeR19 (#6943) üzenetére


FuckeR19
senior tag

Egy kis szemléltetés a leírtakhoz.

Kellemes ünnepeket kívánok minden fórumtársnak!

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.