Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7601) beeper129


beeper129
újonc

Ne döntsétek el előre, hagyjuk meg a lehetőséget, lehet hogy ismeri a "henkeles" tutit.

kokov: engem tényleg érdekel, várom a választ.

[ Szerkesztve ]

(#7602) kyle_ válasza mobileman (#7557) üzenetére


kyle_
tag

:)

[ Szerkesztve ]

Ha már írok neked, ne legyél már bunkó és tisztelj meg egy válasszal hogy te paraszt, már nem aktuális!!!

(#7603) kyle_ válasza f27 (#7556) üzenetére


kyle_
tag

Szia! Mielőtt kiteszed a képet, illik tájékozódni!!! Én sosem mocskoltam senkit, pedig találkoztunk millió gányolt géppel, notival, konzollal - más cégek munkáival. Ezen a képen, ha figyelmesen megnézed. látszik, hogy a HANA chipet golyóztuk, semmi máshoz nem nyúltunk!!! Ezüst pasztát nem használunk, csakis Artctic MX-2 vagy jobb minőségűt. És nem teszünk ennyit alá :) Ja, és már úgy került be hozzánk ez a konzol, hogy mindene meg volt fújkálva hőlégfúvóval!!! Nekünk profi gépünk van, nem hőlégfúvózunk!!! (HR460, stb.)
Garanciaidőnk 3 hónap, nem 1 nap, mint nálad és nem jellemző, hogy visszahoznák a készülékeket.
Amúgy megkaptuk a két chipet, amit ma küldtél, egyik máris nem működik, de ellentétben veled, én nem reklamálok, vissza se küldöm, majd rendelek másikat valahonnan. Mert én ilyen vagyok :)
Míg te próbálsz a mocskolódásból élni, pedig most nem is volt alapod erre. Ha kimegy egy készülék az üzletünkből a további sorsát nem tudjuk követni, sem garantálni, hogy később nem nyúlnak hozzá.
Ez a topik az egymás segítéséről kell szóljon és nem az egymás lehúzásáról!!!
Ennyit erről a történetről, majd jelentkezni fogunk nálad a hitelrontás miatt. Természetesen hivatalos úton!
Semmi erőszak, mert az sem a mi műfajunk!!! :)
További szép estét!

Ha már írok neked, ne legyél már bunkó és tisztelj meg egy válasszal hogy te paraszt, már nem aktuális!!!

(#7604) mobileman válasza kyle_ (#7603) üzenetére


mobileman
aktív tag

Ja, és már úgy került be hozzánk ez a konzol, hogy mindene meg volt fújkálva hőlégfúvóval!!! Nekünk profi gépünk van, nem hőlégfúvózunk!!! (HR460, stb.)

Mondok egy nagyon egyszerű dolgot, hogy ha már szét van barmolva, minek teszitek rá a matricátokat? Sőt még el is vállaljátok a javítását? Így szerinted kit fognak meggyanúsítani egy másik szervizben? Az a másik szerviz nem tudhatja, hogy így került hozzátok, csak lát egy matricát, oszt le van tudva az elkövető..
Matricázás helyett ajánlom a Munkalap szoftvert, az bőven elég a gépek nyilvántartására, és nem kevernek többé gyanúba se.. És megkíméled magad a hitelrontástól, és ha már hitelrontásról beszélünk, f27 nem mondta konkrétan, hogy Ti voltatok, ő csak kitett egy képet, hogy mi van a szeme előtt, minden konkrét meggyanúsítás nélkül. Ez sajna nem állja meg a hitelrontás szintjét..

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#7605) kyle_ válasza mobileman (#7604) üzenetére


kyle_
tag

Szia!
Igen, talán igazad van a matricával kapcsolatban. De mi mindenre teszünk, minden alkatrészre amit eladunk, mindenre, amit javítunk. Ez hagyomány :)
Rögzítjük is, persze a javításokat, de ez egy kis plusz! :)
A javítással kapcsolatban is igazad van, talán nem kellett volna elvállalni, de egy nagyon jó ismerős hozta be, hogy mindenáron indítsuk el. Persze, túladott rajta hamar és ez lett az eredménye.
Akkor is azt mondom, hogy cégnévvel nem szabad kitenni semmit, hisz nem tudhatjuk az előéletét.
Képeink nekünk is vannak, de csakis matricák nélkül tennénk ki bármit is.
A matricánkból pedig asszociálnak és egyből rosszra gondolnak, ezért nem tartom jó ötletnek ezt a fajta "képkirakást". Igenis, rosszindulatú a dolog, főleg úgy, hogy F27-el üzleti kapcsolatban állunk. De ha nem így lenne, akkor is nem helyes ez a módszer!!!
Szép estét!

Ha már írok neked, ne legyél már bunkó és tisztelj meg egy válasszal hogy te paraszt, már nem aktuális!!!

(#7606) mobileman válasza kyle_ (#7605) üzenetére


mobileman
aktív tag

hagyomány- nem hagyomány, de egy barmolt gépre rátenni kész öngyilkosság, sőt minek elvállalni? magatokat járatjátok le ezzel! ha mi meglátunk egy ilyet, rögtön hívjuk a tulajt, hogy viheti a fenébe a gépet..Nem matricázzuk le, mert a végén fordítva sülhet el, mint jelen esetedben! Utána nehéz kimagyarázni az egyértelmű bizonyíték mellett..
Azt Te is tudod, hogy az ügyfelek 90%- a javítás után elpasszolja a gépét, mert még akkor működőképesen többet kap érte, mint működésképtelenül. És utána eljut egy másik szervizbe, és az lesz, ami itt történt..

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#7607) kyle_ válasza mobileman (#7606) üzenetére


kyle_
tag

Igen, ebben is igazad van, de én azt mondom, akkor sem szabad egy céges matricával ellátott képet kitenni, mert nem tudhatjuk az előéletét. És pont így történt, ahogyan leírtad, a srác elpasszolta a gépet, aztán ki tudja mi történt vele azóta. Elmúlt fél év...Anno alaposan megtisztítottam a hőlégfúvózás maradványaitól, de képen úgy tűnik, már azóta is "dolgozott" valaki rajta...
Tanulságos eset, az biztos! :)

Ha már írok neked, ne legyél már bunkó és tisztelj meg egy válasszal hogy te paraszt, már nem aktuális!!!

(#7608) mobileman válasza kyle_ (#7607) üzenetére


mobileman
aktív tag

Ja, és még a matricát is rajta hagyta, hogy anonim maradjon, majd úgyis Rátok kenik.. Na, ez az előnye a kényszeres matricázásnak :DDD

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#7609) f27 válasza kyle_ (#7603) üzenetére


f27
aktív tag

Nezd az alaplapot csak kitettem hogy ez a ganyolt sz@r van nalam.
1 nem montam hogy ti voltatok ergo nem is tudhattam kinek a cimkeje.
2 a cimken jol lathato hana chip csere es mint latod a gpu van halalra ganyolva,bar koztunk szolva soha nemlattam meg hanachipet elpatkolni,de nem is ez a lenyeg.
3 ha eleve ganyolt alaplap minek tesztek ra logot? Hogy a kovetkezo szervizbe azt mondjak hogy tevoltal a ganyolos?
4 en nem jarattalak le csak montam amit montak es lattam,ergo ha te voltal es azt mondod hogy te a hana chipet berhaltad rajta,miert ne hinnenk el? Nem egy ganyolos ember vagy akinek nemkellene hinnunk nincs igazam?
Latad te mar hogy hanyan leakartak jaratni engem itt? Senki nemhitte el es ensen hiszem senkirol el aki ide all es elmodja hogy igen nalam jat csinaltam rajt valamit de a ganyolas mastol van.

Es ne mond hogy mocskolodtam mert ez nem igaz,soha senkit nembantok meg aki nem erdemli meg,es ergo rad plane nem haragszom,mint ahogy itt egy szervizesre sem.

Nekem ma ezvolt a leg ganyoltabb gepem.
Azt nemtudom hogy a cimken szereplo emberke csinalta e,bar utoljara alitolag ott volt.holegfuvozgatva minden rajt.
Ezustpasztaval nyakig buritva stb...

E74 hibaval kerult hozzam ami net szerint hanachip baja van de mint minden szervizes tudja soha de soha nem a hanachip a hibas!

[ Szerkesztve ]

(#7610) f27


f27
aktív tag

Chipekre visszaterve ..
Akkor két chip kell most:
1 db. T.szám: NEW - 215-0674034 - 6500Ft
1 db. T.szám: NEW ATI 216-0752001 - 7000Ft

2 db 100% csont uj chipet kultem,es nemond hogy nemigaz.
Ezekbol a chipekbol mar nemveszek se ujragolyOzottat sem bontottat csak csont ujat.

(#7611) kokov válasza f27 (#7599) üzenetére


kokov
tag

Fűtés mellett próbáltad? Melegen kell. Nincs ráírva, hogy 150 fokon vagy mennyin? Mi a neve?

(#7612) f27 válasza kokov (#7611) üzenetére


f27
aktív tag

De melegen kell tartani a lotyhoz de egy baromsag.
Levegos vellerel letudom szedni a ragasztot rola 2 perc alatt tok tisztara akarmilyen is a ragaszto :))

(#7613) kokov válasza f27 (#7612) üzenetére


kokov
tag

Mivel hő hatására változik a kötési szilárdság. Ezért kell az oldószert is melegen tolni rá. Lehet döglött cuccot vettél, vagy valami kínai átszúrt vele. Kéne neki hatni gyönyörűen.

(#7614) f27 válasza kokov (#7613) üzenetére


f27
aktív tag

Valamit hat de most azart varjak vele 20percet meg kicsit megmarja stb...?
2 perc alatt leszedem ennyi. :))

(#7615) beeper129 válasza kokov (#7613) üzenetére


beeper129
újonc

Milyen oldószert kell injektálni, mi az ami feloldja ezt a ragasztót?

(#7616) mobileman válasza beeper129 (#7615) üzenetére


mobileman
aktív tag

még mindig ez a ragasztó? nincs hatásos oldószer, már f27 is megírta pár sorral lejjebb..
meg én is mondtam..

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#7617) kokov válasza beeper129 (#7615) üzenetére


kokov
tag

Nem ilyen egyszerű, mert többféle ragasztó van a gyártásban. A gyártónak mindig van pontos dokumentációja, ami pdf-ben többnyire kiszivárog. Guglizni kell. Abban benne szokott lenni, hogy milyen komponensei vannak a felhasznált ragasztónak és az alapján már lehet keresni hozzá megfelelő oldószert. A Henkelnél már publikus az infó, ha vágod a komponenseket. Persze mind műgyanta alapú, így az ilyen ebay-en keringő univerzális epoxy marók (persze ilyen nem létezik, szóval lesz amihez nem lesz jó) jók szoktak többnyire lenni, de ha nem ismered a ragasztót és csak körbe van ragasztva, nem folyt alá semminek, akkor tényleg egyszerűbb levegővel levenni. Ha nem tudod, hogy mit akarsz oldani, akkor akár körömlakklemosóval is bekenheted, végtére is az egyik ragasztót az is leszedi. Ha jól emlékszem 8 vagy 9 féle verzió van már legalább. Nem nagyon értem miért variálják. Lehet azért, mert igazából szart se ér a BGA-k leragasztása és mindegyik gyártó ki akarja találni a tutit, hogy mivel kell leragasztani, hogy érjen is valamit. Vagy ami a valószínűbb, hogy csak simán a rework-ösöket copatják, hogy kevesebb legyen a javítás és így nekik több legyen az eladás. Ha kijön egy olyan oldószer ami jó mindenre, akkor variálnak egy kicsit a komponenseken, hogy rajta legyél a hosszú cicin, ezért mondják sokan, hogy nincs hozzá oldószer.
Kell egy jó helyen dolgozó vegyész haver és akkor bekaphatják.

(#7618) beeper129 válasza mobileman (#7616) üzenetére


beeper129
újonc

Na látod, mindenre van megoldás, csak senki nem ismeri.

[ Szerkesztve ]

(#7619) Kocska89


Kocska89
tag

Dell D830. Hűtés téren ilyen ügyesek lennének a mérnökök? Vagy csak az operátor hagyta bent a műanyag fóliát összeszereléskor?

Hűtés felépítése a következő a hűtőbordától chipset fele. Tehát: heat pipe ----> gap pad ---> rézlap ----> műanyag fólia a rézlap felőli felén paszta ---> az északi híd.

Tehát a fólia közvetlenül érintkezett a chipel. Ez a felépítés mégis milyen megfontolásból?

[link]

(#7620) f27 válasza beeper129 (#7618) üzenetére


f27
aktív tag

Tudod menyit er a ragaszto melle leirt ezzel szed le lotty hatasa?
Mintha uveget maratnal barmivel.
Megmorja de attol meg szilard marad.
Hagyatok mar ezt az epoxit kerdeses marasokat szarra sem valo egyik sem!
En sok cegnel dolgoztam van is ithon piros ragasztom.
Ha milliardos uzemeknek nincs vegyszere a sajat ragasztojuk ellen,akkor majd mi talalunk ra nem?
Ha levolt ragaszta a chip a piros cuccal akkor az a ball val folott kis ivben ment a zuzdaba. Ennyit a piros ragasztorol.
Tuhegyu weller levegos forrasztopaka neki es lekell szedni onnet gyonyoruen serulesmentesen.

Ha ez valakinek nem megy,az nekise aljon mert tutira hazavagja az alaplapot.

(#7621) f27


f27
aktív tag

[link]. Valaki hasznal ilyen befogot?

Velemeny stb? :))

(#7622) mobileman válasza f27 (#7621) üzenetére


mobileman
aktív tag

Hát ahogy nézem a képek alapján, egyrészt az illusztráción a chip elég mélyen van, így akár 3 golyó is egymásra potyog, ha meg a helyére tesszük, akkor meg szerintem vajmi gyengén fogja meg a karima vékonysága miatt a chipet..

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#7623) f27 válasza mobileman (#7622) üzenetére


f27
aktív tag

Jah az en is lestem,azert lennek kivancsi milyen hasznalat kozben.

(#7624) mobileman válasza f27 (#7623) üzenetére


mobileman
aktív tag

Hát vegyél egyet, oszt megtudod..

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#7625) f27 válasza mobileman (#7624) üzenetére


f27
aktív tag

Ha sz@r akkor minek vennek.
Valaki csak kiprobalta mar :))

(#7626) beeper129 válasza f27 (#7620) üzenetére


beeper129
újonc

Bocs, de úgy látszik nem értetted/értettétek a szándékom.
Én éppen azért kértem kokov-tól a konkrétumokat, mert valószínűsítettem, hogy nem fog egyértelmű választ adni. Vagyis a korábbi határozott kinyilatkoztatása is alaptalan és csak a levegőbe (bocs fórumba :) ) okoskodott.
Egyébként ne bántsuk, lehet hogy csak azért ír ilyen sok semmit, mert gépírónőnek tanul és most itt gyakorol.

(#7627) mobileman válasza f27 (#7625) üzenetére


mobileman
aktív tag

Hát hogy most ide írtad, hogy szar, szerintem mindenki elrohan és venni fog egyet.. :D

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#7628) f27 válasza beeper129 (#7626) üzenetére


f27
aktív tag

Ertelek,azt hittem,vagyis ugy jott le mintha eroltetned a ragaszto levetelt. :DDD

A ragaszto maratasa nagyon bonyolult oszetevokhoz van maro de mikor egYbe van a kevert ragaszto akkor mar nehezkes.
Letezik olyan maro ami orak utan megoldja a ragasztot,de vele egyutt az alaplap lakk reteget is es szep tiszta feluleted lesz amit ugye b@szhatsz a kukaba :))

(#7629) Kocska89


Kocska89
tag

Anno én is vettem piros ragasztó eltávolítót.
Nekem sem sikerült rájönnöm a pontos felhasználási módjára. Mert mintha nem is lett volna, a ragasztót nem hatotta meg.
Most ahogy elővettem a fotó kedvéért, szépen elpárolgott a saját üvegéből és feloldotta a kupakján a festéket. Erre legalább jó :)


(#7630) f27 válasza Kocska89 (#7629) üzenetére


f27
aktív tag

Ilyenem nekem is van,lehet nekem is elparolgot mar akkor?? :DDD

(#7631) f27


f27
aktív tag

probaljatok mar ki.

Teszt uzemodba tettuk az oldalt.
Nem kell meg semmit mondani rola nincs keszen nencsenek tartalmak feltoltve nincsenek javitva a hibak stb...

A megrendelo lapot probaljatok ki hogy mukodik e rendeltetes szeruen vagy sem. :R

(#7632) Kocska89 válasza f27 (#7630) üzenetére


Kocska89
tag

Nézd meg lehet. :)) Mondjuk nekem csak bele volt dobva a dobozba lehet azért. De nem kár érte.

Ez nem a ragasztó eltávolító volt hanem a hideg zsíroldó :D

(#7633) mobileman válasza Kocska89 (#7632) üzenetére


mobileman
aktív tag

Ez még a régi fajta használhatatlan, egyenként kell állítani egy imbusszal a négy oldalt... pöcsölös munka..

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#7634) Kocska89 válasza mobileman (#7633) üzenetére


Kocska89
tag

Az sajnos. Lehet használni, csak néha idegesítő tud lenni, amikor már harmadszor mozdul ki az ic. Ha egyszer az ember eltalálja a beállítást akkor már jó de előtte lement három kör szentségelés :(

Nem tervezem lecserélni de megtudnád mutatni az új használható verziót?

(#7635) f27 válasza Kocska89 (#7632) üzenetére


f27
aktív tag

Az enyem is majdnem kifogyott.
Az aljan van kb egy centi magasan a lotty. :DDD

Az a 4 befogos maceras utaltam nagyon.
Most a satost hasznalom,de maga a 4 sarkas lefogas tetszik ezert nezegettem azt amit linkeltem joelobb.

(#7636) bbarna válasza f27 (#7631) üzenetére


bbarna
tag

Működik.
A kapcha-t vegyétek nagyobbra, mert 1600x1200-on nagyító kell hozzá.

(#7637) Kocska89 válasza bbarna (#7636) üzenetére


Kocska89
tag

A 2 oldalon fogós már 90*90 es ugye?

(#7638) f27 válasza bbarna (#7636) üzenetére


f27
aktív tag

En 2500x1500 felbontasba nezem,nekem jo.
De ettol fuggetlen meg optimalizalni kell mindent.
Meg csak keszuloben van full az elejen van az egesz oldal. :))

(#7639) mobileman válasza Kocska89 (#7637) üzenetére


mobileman
aktív tag

80x80 vagy 90x90, mindegy, az 1 tekerős a bevált..

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#7640) bbarna válasza f27 (#7638) üzenetére


bbarna
tag

Kirekesztő vagy!!! :)
Nem mindenki sasszemű.

(#7641) f27 válasza bbarna (#7640) üzenetére


f27
aktív tag

Ah szemuveges lettem,persze az sincs most rajtam :DDD
Optimalizalva lesz szerintem 1280x720 ra vagy hasonlora.
Sokan hasznalnak tabokat is ugy kell megoldani hogy asztalin,tabon,de meg telefonon is turheto legyen majd.

(#7642) Kocska89 válasza mobileman (#7639) üzenetére


Kocska89
tag

Csak mert 80*80 as szitáim vannak. Ebben a méretben nem láttam tekerőset. De aztán lehet én vagyok béna a kereséshez :)

(#7643) mobileman válasza Kocska89 (#7642) üzenetére


mobileman
aktív tag

van, lehet kapni, nem ritka darab, mi is 80x80 használunk..

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#7644) mobileman válasza bbarna (#7640) üzenetére


mobileman
aktív tag

Diszkriminatív :D

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#7645) bbarna


bbarna
tag

Urak, tud e valaki lágyforrasz anyagok (első sorban reworkkel összefügő) metallurgiai vizsgálatáról?
Érdekelne rámutató link is. Tegnap gugliztam, de használható anyagot nem találtam.

(#7646) mzs66 válasza bbarna (#7645) üzenetére


mzs66
csendes tag

Nem rework és ráadásul passzív alkatrészek forrasztásáról szól, de talán van benne hasznos gondolat:

FELÜLETSZERELT PASSZÍV ALKATRÉSZEK FORRASZTÁSÁNAK MODELLEZÉSE ÉS A KÖTÉSEK MECHANIKAI VIZSGÁLATA
PhD értekezés, Krammer Olivér

(#7647) Router


Router
őstag

Van eladó CHL8266 IC-je valakinek?

Két GTX 580-on is így jártak ;) :

www.reballing.hu/forum

(#7648) bbarna válasza bbarna (#7645) üzenetére


bbarna
tag

Eggyel lejjebb..

[ Szerkesztve ]

(#7649) bbarna válasza mzs66 (#7646) üzenetére


bbarna
tag

Köszönöm, mindenképp hasznos.
Tanulni, tanulni, tanulni - ahogy valaki mondta.

(#7650) netzoli válasza f27 (#7621) üzenetére


netzoli
tag

Teljesen jól használható. Gyorsan rögzíthető és oldható az IC. Hozzátartozik a történethez az is, hogy nekem ez az első és nincs viszonyítási alapom a többi, régi, 'elavult' technikáról :DD

A weboldal használatánál annyit megjegyeznék, hogy a település lista legördülő menüjének a csúszkája nem tölti be nálam a csúszka funkcióját. Vagyis nem működik. De lehet csak nálam... :))

Notebook DC és USB aljzatok >>> www.dcjack.hu <<<

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.