Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6151) Tamás9x válasza mobileman (#6150) üzenetére


Tamás9x
őstag

Jesszus:d neveket nem modnott knek fizetett ennyit? mennék én is hozzá :W :W

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#6152) KillHates válasza zorroka74 (#6149) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ha jól látom 600 ms-unként húzza le; tehát ez valami nagyobb kapacitású kondit tartalmazó körön keresd a zárlatot. Gyanítom, hogy valamelyik VRM körön lesz a gond...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6153) KillHates válasza mobileman (#6150) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nekem is folyamatosan csörög a telefonom... :W
Ma is már minden idióta megtalált.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6154) Kocska89 válasza mobileman (#6150) üzenetére


Kocska89
tag

Az iiigen :D Inkább elviszi az olcsó "szervizeshez" A gyerek meg pizzériába dolgozik és kisüti 2 pepperónis pizza között :W

Szintén sütő energy level 9999+ t-con panel megölve.
Műanyag csatik szétolvadva, panel barnulva stb elkók felpuffadva, ennek a tv nek bontás lesz a sorsa, tápja is rossz. Sima egy oldalas panelon 1 kondit nem tudott kicserélni forrpontok felszedve....

[ Szerkesztve ]

(#6155) ielektros válasza mobileman (#6150) üzenetére


ielektros
senior tag

Elavult a technikatok Gergo. Itt egy profi rework szerszamokat arusito ceg linkje. Erdemes lenne korulneznetek. [link]

(#6156) mobileman válasza ielektros (#6155) üzenetére


mobileman
aktív tag

:DDD

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#6157) zorroka74 válasza KillHates (#6152) üzenetére


zorroka74
újonc

Köszönöm este megnézem. Nem is néztem az időt, csak a sok kondi elvette a kedvem, igy a nagyokkal kezdem.
( latszik hogy tegnap buli volt, eszembe sem jutott;))

www.notebookgarage.hu, www.nbga.hu , https://www.facebook.com/NotebookGarageNyiregyhaza

(#6158) f27


f27
aktív tag

Megjott tme tol a venti.
Kemeny 9 ezer volt a ket venti kiszallitassal :W

(#6159) Tamás9x válasza f27 (#6158) üzenetére


Tamás9x
őstag

Ez van ha drága géppel dolgozik az ember ;]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#6160) Benji77


Benji77
tag

Gyöngyszem a LAPTOPSZERVIZ.COM munkái közül:
BGA teteje púposra sütve, körben az smd-k a rászáradt fluxban. :W

(#6161) d3lete


d3lete
aktív tag

Sziasztok xbox ban a 3 led bekapcsolás után közvetlenül felvillan. szerintem a ventillátorok sem forognak. mi lehet a gond? SÜRGŐS!

(#6162) Tamás9x válasza d3lete (#6161) üzenetére


Tamás9x
őstag

így egyszerűbb, ha 360. [link]

Ha sikerül, és ezek után is lesz hozzá kedved akkor irányítok hozzád egy pár boxot :)

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#6163) d3lete válasza Tamás9x (#6162) üzenetére


d3lete
aktív tag

köszi nem akaork ezekkel foglalkozni.
A weboldal jó. De aki találkozott már iylennel az is emgírhatná mi lehet a helyzet. szerintem nem gpu baj

(#6164) mobileman


mobileman
aktív tag

íme a folytatás a sütögetős kisiparosról, ezt írta nekem:

Miért lenne azóta is rossz? -Minek Fantáziálsz? Miért lenne szarrá sütve? Maghőmérővel mértem, és rövid ideig volt rajta.
Van benne tapasztalatom, magamnak csinálom hobbiból unaloműzésből, mert a számítógép komoly dolog falhoz is csapom ha úgy tartja kedvem te majom.

Elmagyaráznád nekem, hogy a gpu-t zavarja e, hogy egy vasaló melegíti azonos nyomatékkel és hőmérséklettel, mint a te bga-zó géped, ami egyébként fémkocka egy fűtőszállal ugyan úgy, vagy pontosan ugyan úgy megsüti e, ha a hőmérsékletre és az időre oda vanfigyelve? A bga gép kényelmesebb, és profinak érzed magad tőle, hogy felhatalmazva érezd magad rágalmazni a másikat, képzelegsz hogy lángszóróval és bakanccsal tapossák csuklyás gazfickók az alaplapokat.

Aha látom golyós vagy te is jól bevallottad jobb ha nem látlak inkább hogy mit bohóckodsz tízezrekért, nehogy már beleóbégass hogy mit csinálok a saját szarommal.

Kérdés volt feltéve, mennyiért csinálod. Kurva drágán csinálod, budapesten bárki megsüti 4-5-6 ezerért szakszerűen.

A gép azóta durrog az ölemben, ( 2 napja - aida stress test, furmark3d és társai )
Körülbelül a százhuszadik gép a kezem alatt. Megnézném mekkora szakember vagy, mikor már egy - egy beégett félvezetőt is ki kell cserélni a gpu körül, azokból a tized miliméteres fajtákból, akkor már megáll a tudomány.

Csak úgy vedd észre magad egy kicsit, úgy ismerd be nem nekem, hanem magadnak, hogy igazából tökjó dolog, hogy én ilyen ügyes vagyok a barbár kis módszereimmel, míg te milyen ócsároló és rosszmájú vagy. Semmi baj jó marcizást

Megnevezem az illetőt: [link]

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#6165) mobileman


mobileman
aktív tag

és ahogy elnézem, nagyon okosnak és ügyesnek tartja magát, aha,: [link]
Valószinüleg bga hibás, persze, azon gyakorolta a kontárkodást, de nem sikerült :D

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#6166) Tamás9x válasza mobileman (#6165) üzenetére


Tamás9x
őstag

az a baj, hogy én meg szemeztem ezzel a géppel :F De ha kivasalta akkor probléma van :C

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#6167) ielektros válasza mobileman (#6164) üzenetére


ielektros
senior tag

Ztakrva. :Y Bar gondolom ha igy kiborult akkor te is leoltottad rendesen. Mert azt nem idezted be amit te irtal neki :D Pedig biztos erdekes :DDD :Y

Neha en is kiakadok aztan valamikor olyan valaszokat tolok egy ket ilyen baromnak, hogy magam is megbanom. De igazabol kar is eroltetni a valaszt az ilyennek. En nem mondok mar nekik semmit. Ellenben mindenki masnak mindig megemlitem nevvel egyutt, hogy oda ne vigyen semmit ha engem kerdez.

De amugy is. Miben jobb a geped mint egy TEFAL vasalo? A TEFAL legalabb mindenre gondol. :C :Y

(#6168) kikihun válasza mobileman (#6164) üzenetére


kikihun
újonc

Én nem is értem mi a bajod evvel, itt a titka[link]

[ Szerkesztve ]

(#6169) Gigabyga válasza mobileman (#6164) üzenetére


Gigabyga
aktív tag

Hát ez besz..rás! :C :C Összeakadtál vele rendesen.Mi a "pék fas...zát" mondtál neki,hogy ennyire kiakadt a kontár fajtája?!
Vasalóval nyomatja a chipet wááóó :Y ..és a hőprofil?Újragolyózásnál átállítja a vasalót gőzölésre :) ?!

Beviszem a szervizbe a dédim szenes vasalóját azt uccu neki :C

(#6170) mobileman válasza ielektros (#6167) üzenetére


mobileman
aktív tag

Semmi extra, első levelem:
Szia!
Ha nem volt buherálva, akkor javítható, 13,980 lenne az ára, elérhetőségünket megtalálod az aláírásomban!

Második levelem, szintén nyugisan:
Aha,latom, ujra rossz a gep, mert mar szarra van sutve, jo hogy bevallottad, igy jobb ha nem is latjuk inkabb.. Mi nem kontarkodunk, nem hajszaritoval dolgozunk..

Több nincs, letiltottam kontár urat..

Van még kérdése valakinek? :D

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#6171) f27 válasza d3lete (#6161) üzenetére


f27
aktív tag

Zarlatos
0001 vagy 0002 hibakod?

(#6172) Tamás9x válasza mobileman (#6170) üzenetére


Tamás9x
őstag

Egy kis levelezés:

-Hirdetés: HP G6000 -HIBÁS - egyben vagy darabokban !
Hali
Érdekelne a notebook volt javítás kísérlet?
Tamás

-Üdv, pasztázás volt, ezért szét is van szedve.
Nem járt szervízben, mivel a gép árába kerülne a javítása.

-Hali képeket kérhetnék az alaplapról? a gpu környéke érdekelne leginkább.

-kedvet kaptam egy kis bütyköléshez, dodóra küldöm magam, kimegyek rakok egy tüzet rőzséből és rádobom a lapot. Ha ad képet szólo
Amúgy semmi elváltozás nem látszik a gpu körül. Most adtam el a fuji fényképezőgépem, nem tudok mivel fotózni. Ennek a típusnak a javítási rátája elég szar amúgy, de lehet próbálkozni.

Érdekesss :D

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#6173) zorroka74 válasza mobileman (#6164) üzenetére


zorroka74
újonc

nagy az isten állatkertje és nyitva van kapu;).
Gondolom ilyen maghőmérőt használt;)

http://m.origo.hu/tafelspicc/kozelet/20130307-a-maghomero-hasznalata.html

www.notebookgarage.hu, www.nbga.hu , https://www.facebook.com/NotebookGarageNyiregyhaza

(#6174) mobileman


mobileman
aktív tag

Ugy irkaljatok ide, hogy megmutattam neki letiltas elott, hogy hova kerult a szaktudasa :D

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#6175) ielektros válasza mobileman (#6174) üzenetére


ielektros
senior tag

Annyi baj legyen. :D Biztos olvasta mar a topikot a srac.

(#6176) Tamás9x válasza mobileman (#6174) üzenetére


Tamás9x
őstag

Legalább megbizonyosodik mennyi kókányoló nagyképű van ebben a topikban, és csak ő a király :D

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#6177) Kocska89 válasza d3lete (#6161) üzenetére


Kocska89
tag

Ahogy F27 is mondja valószínű zárlat. Találkoztam ilyennel infrával szétpirítva a gpu teljesen zárlatos volt. Nézd meg rajt a kondikat.

Villogass másodlagos hibakódot, kódleírás anyanyelvünkön :) [link]

(#6178) d3lete


d3lete
aktív tag

Üdv újra!
Javítva nem volt. Minden teljesen tiszta rajta minden. Azthiszem egyszer a meghajtó GND jét véletlen hozzáérintettem a házhoz. Kikapcsolt a box. De utánna viszsakapcsoltam és ment. Majd villogtatok szerzek este tápot.

[ Szerkesztve ]

(#6179) egyedije válasza mobileman (#6164) üzenetére


egyedije
csendes tag

Aztaqva. Ez nem semmi. És még ő akad ki.
Gergő ha ezt tudom nem veszek tőled gépet,csak elkérem az asszony vasalóját,meg veszek egy hőmérőt. :C
Oszt tolom neki 1000-el 5-6000 ft-ért.És én lennék a király :D

(#6180) egyedije


egyedije
csendes tag

Más. Tablet pc-ben otthon van valaki?
Van egy VegaS7104 szuper mega giga tudású :DDD tablet amely csak az android feliratig jut el,utána újraindul.
Ez csak szoftveres hiba lehet vagy inkább hardver?

(#6181) Gigabyga válasza egyedije (#6180) üzenetére


Gigabyga
aktív tag

Softver hiba, bootloop lépett fel. Factoryreset meg egy wipe megoldja szerintem.

(#6182) ielektros válasza Gigabyga (#6181) üzenetére


ielektros
senior tag

Vagy csak a kondérokat kellene leflötörni róla :DDD

(#6183) f27 válasza Kocska89 (#6177) üzenetére


f27
aktív tag

Azert sok baromsag van ott leirva.
Pl..
E74: I/O Hardver hiba - HSIO kapcsolatos, lehet crc hiba. Nagy eséllyel a belső AV encoder chipel (ANA vagy HANA) van a gond vagy az AV kábellel.
Ana ill hana chip hibanal a gep bsem kapcsol.
Egy idiota kitalalta hogy az e74 hana hibaja,mindenki elkezte abban az idoben orba szajba hegeszteni holegfuvoval ( vagy vasaloval?) :DDD a hana chipeket .
Enmeg tettem ra ujat es mikor ismet ki irta az e74 et reballoztam a gpu-t,es lam,semmi koze nemvolt a hana chiphez.
En anno irtam egy jobbat ennel de elkeveredett egy hdd elhalalozasanal.

(#6184) egyedije válasza Gigabyga (#6181) üzenetére


egyedije
csendes tag

Na ja ezt gondoltam én is csak nem tudok belépni a recovery-be.

(#6185) ielektros válasza f27 (#6183) üzenetére


ielektros
senior tag

Feeeeri. Milyen hologrammos matricat hasznalsz? Nekem elfogyott es eppen agyalok, hogy milyen legyen a kovetkezo. Jol tapado es felhuzasra serulo kell. Raadasul amin lehet jelolni a garancia lejartat is. De ez lehet marad ugy ahogy van egy masik apro matrican.

(#6186) mobileman válasza f27 (#6183) üzenetére


mobileman
aktív tag

Most mar csak kizarolag vasaloval illik javitani, ez a meno! :DDD

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#6187) ielektros válasza mobileman (#6186) üzenetére


ielektros
senior tag

Meg szep. Egy fasza ION-os, 140km/h-s remington hajszaritonak egy LY X4 nyomaba sem er.

Egy ilyet betolsz also melegitesnek es kesz a rivork szteson.

Mellesleg 8-4-ig te dolgozol vele, delutanos muszakban meg az asszony. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6188) Kocska89 válasza f27 (#6183) üzenetére


Kocska89
tag

Megeshet,lehet ők is csak lefordították webfordítással.
Az E74 nem gpu hiba? Mármint kuka a chip
Szóval nem a golyózásra javul hanem csak a melegítésre.
Flacon E74 box, gpu reball ahogy mondtad, meg is javult 1-1,5 hónapra. Majd újra E74. Lecserkeltem hana, ugye gpu montis kapott kis meleget alulról, megint ment 2 hetet és E74, hogy is van ez akkor?

(#6189) ielektros válasza Kocska89 (#6188) üzenetére


ielektros
senior tag

Nektek hasonlo az enkodolo berendezesetek? :F :DDD

(#6190) Kocska89 válasza ielektros (#6189) üzenetére


Kocska89
tag

Ezt nem értem, lehet sok VBK ittam? :))

(#6191) f27 válasza Kocska89 (#6188) üzenetére


f27
aktív tag

Rezben kuka a chip igen,de minden esetben az e74 gpu hiba.
Jobbik esetben azert megy tobbet is.
En reballoztam mar 4 eve egy e74 boxot es azota is megy
Legtobb esetben elmennek 4-8honapot a roszabikban meg par hetet.

Pl az e71 is gpu hiba de itt inkabb mar tenyleg halott a gpu,a leirasban viszont baromsagot irnak ra. :))

[ Szerkesztve ]

(#6192) Kocska89 válasza f27 (#6191) üzenetére


Kocska89
tag

Amivel én találkoztam E74 és visszajött ott az EDRAM alacsonyabb mint a gpu. Lehet összefüggés? Nem is olyan rég raktam fel képet.

Amit Tamás9x linkelt ottis ezt írják:
"E71: possibly a dashboard update error, Check below in the "Console Reset Codes" for instructions. If that does not work there is no other solution and the console must be sent back to MS for repair."

Amit én találtam tényleg csak webfordítás lesz :D

[ Szerkesztve ]

(#6193) f27 válasza Kocska89 (#6192) üzenetére


f27
aktív tag

Gyarilag olyan.
Egy jo mx paszta atviszi a hot.
Nem anyira melexik a kis chip.
En egyszer anyira beszeltem telefonon hogy pasztat sem tettem a kis chipre.
7 honap mulva hosztak vissza 3 leddel :DDD
Megjavult ujraforasztasal es megy azota kb 2 honapja.

[ Szerkesztve ]

(#6194) Kocska89 válasza f27 (#6193) üzenetére


Kocska89
tag

De most mér jó ez ?:( Nem igaz nemtudták megcsinálni rendesen, így bizonyára olcsóbb :)

MX-2 Paszta elég jóféle igaz? Most ruháztam be 30g ra :)

(#6195) Gigabyga válasza ielektros (#6182) üzenetére


Gigabyga
aktív tag

Hát te se vagy normális ;)

#egyedije# Mit csinál akkor ha nem lép be?! Rekóveribe mindenképp be kell mennie ha nem megy akkor csúnyán sérült a tab.Ha van még dónlód mód akkor reFlash..

(#6196) Gigabyga


Gigabyga
aktív tag

f27 Most nekem is kijutott a jóból 4db box 2007 körüliek halálra sütve istenért nem javulnak...

arra tudná(l)tok okosat mondani,reball után mitől ugrálhat,széteshet a kép?!Elment boré a gpu vagy még mindig bégéás? :D

Kocska89 Én is mx2/mx3-at szoktam rátenni finoman síkra glettelve.

[ Szerkesztve ]

(#6197) egyedije válasza Gigabyga (#6195) üzenetére


egyedije
csendes tag

Most már sikerült csak nem dugtam rá töltőre. :W
Most fekszik rajta a kis zöld robot és a hasából kijön egy piros felkiáltójeles háromszög.
Tiszta alien. :DD
Jahh azt nem mondtam hogy ezekhez nem sokat értek? :DD
Ez lenne a download mód?

[ Szerkesztve ]

(#6198) f27 válasza Gigabyga (#6196) üzenetére


f27
aktív tag

Igen bejgejas meg mindijg :DDD

(#6199) f27 válasza egyedije (#6197) üzenetére


f27
aktív tag

Az azt jelenti hogy megdoglott a droid benne vegyel masik droidot :DDD

(#6200) Kocska89 válasza Gigabyga (#6196) üzenetére


Kocska89
tag

Ilyenre gondolsz?
Gondolom nem az 1080p vagy 1080i felbontás a ludas ha eddig nem volt ilyen gondom. Monitoron ment hibátlanul 1 éves sony-tv sehogy sem. Sem 1080p sem 1080i vagy villogott, ugrált a kép. A minap is ps3 postázás előtt még elindítjuk, 5 éves smasung tv volt kéznél, erre ugrál vibrál a kép. 1080p/1080i váltás megoldott a problémát. Még jó ennyi fajta szabvány van :)
Egyszer jártam úgy, reball után ment, majd 1x bekockásodott a kép, vagy olyan volt mintha alacsony lenne a színmélység, esetleg mintha negatív is lett volna :D Ekkor kezdtem meg az újj fluxot, lehet kevés volt alatta, kis flux+ reflow és ment rendesen.

De ha már sütizték haj-szárítózták őket akkor lehet fejtős. Bár volt agyon barnított, xclamp alatt 4db alátét, reball után ment rendesen.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.