Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7501) KillHates válasza mobileman (#7499) üzenetére


KillHates
nagyúr

Az, meg én is elbénáztam; elég fisfos tépőzár van rajta és gyanítom, hogy nem "csuktam" be rendesen...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7502) ToMmY_hun


ToMmY_hun
senior tag

Sziasztok!

Remélem nm túlságosan off topic, de tudtok olyanról, aki Budapesten meg tudna oldani egy 36 lábas BGA cserét egy mobiltelefon panelen? :)

Köszi előre is a segítséget!

C programmers never die, they are just cast into void.

(#7503) KillHates válasza ToMmY_hun (#7502) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szia!

Kellene a telefonnak és a chip-nek is a modellszáma, hogy be lehessen azonosítani, hogy miről is lenne szó.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7504) ToMmY_hun válasza KillHates (#7503) üzenetére


ToMmY_hun
senior tag

Szia!

Egy Htc one X lenne a beteg, és a műtét a képen szereplő alkatrészek közül a chipet és a képen felette jobbra lévő tekercset kellene hogy érintse. :)

íme a kép

[ Szerkesztve ]

C programmers never die, they are just cast into void.

(#7505) ToMmY_hun válasza ToMmY_hun (#7504) üzenetére


ToMmY_hun
senior tag

Kicsúsztam a szerkesztési időből, de az alkatrész típusa és leírasa itt van:
kattints ide a megtekintéshez!

Természetesen az alkatrészt és az alaplapot a képen látható formában juttatnám a telefon megmentőjéhez, tényleg csak és kizárólag a csere lenne a feladat. :)

[ Szerkesztve ]

C programmers never die, they are just cast into void.

(#7506) egyedije válasza KillHates (#7477) üzenetére


egyedije
csendes tag

Nekem sikerült már pár ilyen tabot feléleszteni.A főtápic ment el mindben.AXP202 volt ezekben amely az ebayről szereztem be.Lehet csak nekem volt szerencsém ezekkel.Bár őszintén nem szeretem ezeket a noname gyerekjátékokat.Csakhát a megélhetésért sokmindent el kell vállani.

(#7507) kokov válasza KillHates (#7486) üzenetére


kokov
tag

Na jó, mégegyszer utoljára, de tényleg utoljára:

Nem írtam le őt, csak nem értem. Ha kicsit később és azt írta volna mondjuk tök más apropóból, hogy "te idefigyelj, nekem van olyan alkatrészem felgolyózva ahhoz a VGA-hoz, amit levettél és rátenném neked akkor, ha küldenél egy képet először arról a szerszámról, amivel leszedted az eredeti alkatrészt, mert sütőben tönkretett hardverrel nem foglalkozom, ezért szeretném látni, mielőtt elvállalom" ezt érteném. Ez tiszta sor. Van apropója. Az első képrögzítésre alkalmas szarral nyomok egy ilyet aztán csók a célra elég. Ahová éppen tettem ott lefotózom, aztán kész. Látszik rajta, hogy nem egy festékeltávolításra legyártott hőlégfúvóval sepertem le a nyákról a cuccot másik nyolc alkatrésszel együtt szétégetve a GPU-t.
De ez az óvoda, hogy kvázi nekemront és elmond minden senki szarnak mondvacsinált hülye érvekkel azért mert csak, mert én akkor és azonnal nem készítek magamról marketinganyagot, amikor ő éppen azt kitalálja (mert ne mondja nekem, hogy ő nem válogatott minőségű és átgondolt koncepciójú anyagot publikál magáról) és meg vagyok fenyegetve a végén, hogy ő különben nem áll velem szóba. Most te mit gondolnál a helyemben? Persze hogy úgy vagyok vele, hogy felőlem megütheti a guta, ezek után akkor sem szánok erre időt, ha fejenáll, értesz, most mér kéne nekem lefeküdni az első hozzászólónak egy fórumban? Lehet ő bárki, attól még nekem csak egy nick, hogy te például ismered. Nekem ő egy a millióból, mert nem ismerem őt, honnan ismerném? Nem BGA-zom, de a rework az meg pöppet tágabb fogalom, a topic címében meg az is szerepel. Gondoltam ettől még írhatok ide.
Úgy kezdtem, hogy én ezzel a BGA-zással most nem foglalkozom, asztali VGA-val meg pláne nem. Nem értettem, hogy csak mert említettem, hogy van alsófűtésem mér kéne azt rögtön lefotózni? De értetted vola? Tudom, hogy mi a reball. Volt amikor átmenetileg megcsináltam magamnak egyébként, de nem vettem hozzá rendes gépet. Többek között ezért nem is hirdettem magam reballozóként soha!!! Azt a kék 90x90-es BGA-zós kínai szettet vettem meg kipróbálni, amitől az ideg kinyírt teljesen, mert az a kínai szar szita pont akkorát vetemedett a melegtől, hogy ha nem volt elég közel a chip-hez akkor kigurult alóla a golyó, ha meg túl közel volt, akkor meg felszorult és gyűlöltem vele felgolyózni. Én mondtam hogy kössz, ilyen szar szerszámmal én nem szívok. Eladtam. Vitték is mint a cukrot itthon, szóval egy forintomba nem került az egész belekóstolás. Arra viszont elég volt, hogy tudom mi a meló. Nem szeretem csinálni annyira, hogy erre vállalkozást építsek, viszont annyit kellene vállalni, hogy a gép ára megtérüljön, hogy attól már az vállalkozás lenne. Akkor meg másra nem sok idő maradna, mert sokba fáj egy jó gép és az elszívás sem megoldott, az viszont azért rendesen tud füstölni. Jó szerszám nélkül csak kókányolni lehet.

Elmagyarázták hogy a hőlégfúvós reballozós emberektől megy a remegés, mert félő, hogy elveszik a jóhíreteket és ez elsősorban erről szólt, de
1, attól mert valaki vesz egy millás gépet még lehet, hogy lövése sincs az egészről
2, én nem együtt fotózkodni akartam ielectros-sal, csak hozzászóltam egy fórumban, ráadásul véletlenül.
3, nem állítottam hogy foglalkozom a dologgal, sőt mondtam, hogy nem foglalkozom vele.

Szóval szerintem ő ugyanúgy bocsánatot kérhetne amiért nekemugrott.

(#7508) KillHates válasza ToMmY_hun (#7504) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szia! Köszi a képet, én már próbálkoztam egy ilyennel, de sajnos nem sikerült :(
Úgyhogy én passzolnám :R

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7509) ToMmY_hun válasza KillHates (#7508) üzenetére


ToMmY_hun
senior tag

Megkérdezhetem, hogy mi volt a probléma és miért nem sikerült? :)

C programmers never die, they are just cast into void.

(#7510) KillHates válasza ToMmY_hun (#7509) üzenetére


KillHates
nagyúr

Azt nem tudom. Szépen felgolyóztam kézzel a kis IC-t felraktam, ki lett cserélve a tekercs is, meg a kondi is, de ugyanúgy nem ment a háttérvilágítás és a kijelző is csíkos maradt...
Véletlenül a kijelző fóliakábel csatija nincsen eltörve a te telefonodnak?

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7511) ToMmY_hun válasza KillHates (#7510) üzenetére


ToMmY_hun
senior tag

Nem, nincsen. És szinte biztos, hogy ezzel van gond mert látszik a BGA-n, hogy meg van sérülve. Leejtették a telefont és szerintem lecsúszott a kijelző kábele és a pontatlan érintkezés miatt megsült a tekercs, majd az IC is. :)

C programmers never die, they are just cast into void.

(#7512) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Üdv urak!

Szeretném megkérdezni ismertek-e olyan szakembert, aki BGA javítást vállal? Válasz jöhet akár PM-ben is. Van egy régi szeretett laptopom, azt szeretném életre kelteni.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#7513) f27 válasza Petyyyyy (#7512) üzenetére


f27
aktív tag

Mindenki javit itt szinte.
Kerdes ki van a legkozelebb hozzad akihez eltudsz menni. :))

(#7514) Petyyyyy válasza f27 (#7513) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Vagy úgy, erre nem is számítottam. :D Pesten lenne szükség a szervízre, de utána lesek akkor.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#7515) FuckeR19 válasza Petyyyyy (#7514) üzenetére


FuckeR19
senior tag

akkor KillHates és mobileman

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#7516) KillHates válasza Petyyyyy (#7514) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szia!

www.reballing.hu vagy www.laptopfix.hu

Üdv: Attis

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7517) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

f27, FuckeR19, KillHates - Köszönöm a segítséget. :R

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#7518) f27


f27
aktív tag

Nefelejcsetek hogy en pesten is jelen vagyok a blahan :))

(#7519) mobileman válasza f27 (#7518) üzenetére


mobileman
aktív tag

Nem, Te Abá- n vagy, a tesód van pesten, nem mindegy!

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#7520) ToMmY_hun válasza ToMmY_hun (#7504) üzenetére


ToMmY_hun
senior tag

Az én panelomat nem szeretné bevállalni valamelyikőtök? :) Ha már ilyen sok pesti van... :C

[ Szerkesztve ]

C programmers never die, they are just cast into void.

(#7521) f27 válasza mobileman (#7519) üzenetére


f27
aktív tag

Nemlehetek tobb helyen,de tobb szervizem lehet.
Es az f27szerviz Aban es pesten is jelen van. :P

(#7522) Lacpac


Lacpac
őstag

Sziasztok,

Itt biztos tudtok a kérdésemre válaszolni.
fujitsu siemens m2010 alaplap tud a kártyaolvasójáról bootolni?
Egyáltalán van olyan ami tud?
Tudnék venni egy ilyen fusi lapot cpu-val és coolerrel és 1GB ddr2 rammal.
Egy linux szerverecskét szeretnék belőlle építeni, class 10-es sd-m van otthon, 2,5"-os sata hdd-m nincs. Csak ezért kérdem. Ha nem muszály nem vennék hozzá még hdd-t is.
Amúgyis ha nem bootolható, akkor inkább nézek bele egy 4 gb-os msata ssd-t.

[ Szerkesztve ]

(#7523) treni87


treni87
újonc

Sziasztok!
Engem is elkezdett érdekelni ez a Bga-zó dolog szeretném segítségeteket kérni,hogy hol lehet ehhez bga sablont venni db ra meg golyókat kisebb kiszerelésben? Mert hát elég borsos az ára:( Valaki tud olyan webáruházat vagy boltot ahol kisebb menyiségben van vagy valaki ad na el?
Előre is köszi a segítséget
Reni

(#7524) albi31 válasza treni87 (#7523) üzenetére


albi31
senior tag

sablon,golyó?..és ezekkel mit szeretnél csinálni? :U mit jelent az olvasatodba hogy "Bga-zó dolog" ? :U

[ Szerkesztve ]

(#7525) f27 válasza treni87 (#7523) üzenetére


f27
aktív tag

Ebayon mindent megtalalsz darabra is.
Viszont ez meg a bgazashoz nagyon keves.
Elsonek egy gepet vegyel,azoknal van olyan lehetoseg hogy adnak melle kezdo keszletet is.

(#7526) mobileman válasza Lacpac (#7522) üzenetére


mobileman
aktív tag

-

[ Szerkesztve ]

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#7527) Lacpac válasza mobileman (#7526) üzenetére


Lacpac
őstag

Ezt nem nekem akartad :-))

(#7528) mobileman válasza treni87 (#7523) üzenetére


mobileman
aktív tag

És máris borsos lesz az ár rögtön, ezen a szakmán nem lehet spórolni..
Az nem elég, hogy pár készlet, azzal mire mész? Mivel rakod fel a sablonnal előkészített chipeket? Felrakhatod Tesco- s kézi hőléggel is, de akkor nem leszel valami profi szerelő, a munka minősít..

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#7529) mobileman válasza Lacpac (#7527) üzenetére


mobileman
aktív tag

nem hát, már javítva :D

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#7530) KillHates válasza Lacpac (#7522) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szia! Kizárt. A média aljzat nem natív USB eszköz. Még az USB-s SD kártya olvasók között is nagyon ritka amelyikről lehet USB-s BOOT-ot csinálni.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7531) Lacpac válasza KillHates (#7530) üzenetére


Lacpac
őstag

Akkor vagy egy ssd, vagy egy cf kártya sata-cf átalakítóval, vagy egy msata ssd.

Köszi szépen a segítséget.

(#7532) KillHates válasza Lacpac (#7531) üzenetére


KillHates
nagyúr

Egy öreg SSD lenne a legjobb választás; mert a nem nand alapú tárolók elég rosszul tűrik a folyamatos írás-olvasást... Msata SSD-t meg nem fogad a gép. (hiába megy bele a mPIC-E aljzatba)

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7533) kokov


kokov
tag

Ha éppen valamelyikőtök asztalán van egy oda való fet mennyiért tenné rá a VGA-ra?

Gondolom előbb-utóbb aki ezzel foglalkozik talál egy nem javítható referencia 6950/6970-et, amiről le lehet venni így egy forintjába nem lesz, ergó azt gondolnám egy ilyen meló talált pénz az illetőnek, vagy most itt asztali VGA-val végülis senki nem foglalkozik, csak noti meg telefon?

(#7534) f27 válasza kokov (#7533) üzenetére


f27
aktív tag

De sokan foglalkozunk asztali vga val is.
Ha valaki nemvalaszol valamire,vagy epp nem er ra vagy nemtud neked segiteni az adott feladatban,de vannak olyan esetek is mikor nem eri meg foglalkozni az adott hibaval.
Te esetedben szerintem ha kicsereli valaki az alkatreszt sem lesz jo a karid.
Vagyis felesleges melo felesleges alkatresz pocsekolas 0 ft bevetel.

Vadasszal egy halott karit melle amirol te magad is atteheted az alkatreszeket es akkor van tobb amit tudsz cserelni.

(#7535) kokov válasza f27 (#7534) üzenetére


kokov
tag

Golyóm sincs és nincs is mivel felgolyózni. Eladtam a kitet egyben már régen ezért vagyok most másra utalva onnan, hogy valaminek nem lába van. Nem gondoltam, hogy szükségem lesz még rá, most csak emiatt meg nem veszek egy másikat. Pláne ha szerinted nem is lesz jó.

Megkérdezhetem szerinted miért nem lesz jó? A GPU-ra gyanakszol inkább a hiba alapján? Ha a sünik levétele után halt meg a VGA akkor azért van esély rá, hogy csak valamelyik golyó elengedett ahogy megtépte az alkatrészt a ragasztó nem? Csavarva lett leszedve a borda, szóval a nyák nem hajlott és végülis nem tudtam kipróbálni, hogy rámelegítek mindegyikre. Meg pici ez a golyó nagyon és gyárilag se folyik meg nagyon. Ráadásul nyilván repedt is lehetett az alkatrész, ha szétment az ujjam alatt ahogy a ragasztót próbáltam levakarni a tetejéről. Azért maguktól nem szoktak szétmenni...

Egyébként nincsenek egy ilyen kártyán mérési pontok amikre rámész egy szkóppal és látod, hogy mi újság? Hogy szoktátok? Inkább rutinból "az a legvalószínűbb a másik alapján hogy" és rápróbáltok valaminek a cseréjére aztán vagy jó lesz vagy nem?
Én nem vágom én csak úgy képzeltem, hogy szoktak komplexebb kapcsolásokhoz adni szervíztámogatásként leírást, hogy ezen a mérési ponton ha nem ezt látod a szkópon akkor ez a baj, ha nem ekkora feszt mérsz, akkor az a baj stb. Gondoltam a VGA-khoz is van valami ilyesmi ami nektek megvan...

(#7536) f27 válasza kokov (#7535) üzenetére


f27
aktív tag

Sok esetben latszo hibak vannak
Lesarkazott gpu vagy a lesarkazott fetek.
Ha a fetet leveszed is elindulna a kari a legtobb esetben addig ameg megnem terhelodik,ebben az esetben csak fetbaja van teszel ra masikat es megy is.
Vannak meresi pontok persze hogy kap e tapot a mag a ramok stb...

(#7537) kokov válasza f27 (#7536) üzenetére


kokov
tag

A GPU patika, látom benne magam, szépek az élei nagyító alatt is. Az alaplap ha jól emlékszem nem egyet hanem hármat pittyen és úgy megy tovább és tölti be a win7-et kép nélkül a gép, üdvözlőhang hallatszik, ALT+F4-el ki lehet lépni, nem fagy ki.
Ha azt mondod, hogy fet nélkül is kéne legyen kép a posztoláskor, akkor marad a VRAM meg a GPU. Szerintem kizárt, hogy pont egy hűtőcsere közben szarjon be egy elektrolit kondi, az milyen lenne már... a VRAM-ról legalább leszedték a bordát, szóval azok is meg lett csavarva, így azt még inkább el tudom képzelni, hogy lett valamelyik alatt egy kontakthiba, csak ramhibánál is inkább csíkoz egy VGA olvasatom szerint. Itt meg nincs a monitor által dekódolható jel a VGA kimeneten, mintha szakadás vagy rövidzár lenne valahol. De a GPU meg mitől purcant volna ki? Nem értem, most attól, hogy kicsavarják a 4 csavart hidegen már csak nem lesz BGA hibás. Az a falatnyi paszta nem is tapad le annyira, hogy érdemben meghúzza, ráadásul ki sem volt száradva, simán letöröltem.

[ Szerkesztve ]

(#7538) f27 válasza kokov (#7537) üzenetére


f27
aktív tag

Harmat sipol az alaplap es megy tovabb.
A 3 sip azt jelenti nincs gpu vagy nemlatja egyeltalan.
Vagyis elso korben en a gpu ra gyanakszom.
Leveszik a hutest etol nemhalhat meg?
Naponta 3-4 ember hiv hogy ujra akarta pasztazni a vidkarijat azota nincs kep,pedig eddig hibatlanul mukodott.
Tehat nagyon is letezik ez a betegseg. :D :))

(#7539) Big.Tom


Big.Tom
csendes tag

Sziasztok Fórumlakók!
Üdv mindenkinek!

Híradástechnikában iparkodom, időnként beleakadok egy-egy BGA hibába. Eddig csak melegítgettem, de egyre többször előfordult, hogy nem sikerült, vagy nem lett kellően tartós a javítás. Idővel beszereztem egy öregebb infrás gépet is, de golyózást még csak teljesen mechanikusan, csipesszel, egyesével felrakva csináltam. Eddig sikerült, de ez nem egy vidám dolog, ezért beruháznék egy golyózó készletbe. Sajnos elvesztem a lehetőségek tengerében, ezért kérem a nálam tapasztaltabbak jóindulatú tanácsát.

Szóval van a 80mm-es, meg a 90mm-es, meg a közvetlen melegíthető. Vannak egyszerűek, mint a faék, meg vannak komplikáltabbak, aminek a használata is talány egy fotó alapján. Milyen szempontok szerint kellene választanom?

Kinek melyik vált be, vs. melyikkel volt gond, negatív tapasztalat? Minden okos tanácsot szívesen olvasok. Előre is köszönöm.

(#7540) kokov válasza f27 (#7538) üzenetére


kokov
tag

A 3 sip azt jelenti nincs gpu vagy nemlatja egyeltalan.
Az odáig oké, de akkor hogy nem omlik össze a VGA driver? Azért az elég érdekes, hogy megy a gép. Nem vitatkozom, csak nem nagyon érthető.

Naponta 3-4 ember hiv hogy ujra akarta pasztazni a vidkarijat azota nincs kep,pedig eddig hibatlanul mukodott.
Jó, de azok vaddisznók, akik meghajlítják a nyákot meg kisollóval szerelnek meg ilyenek. Sokszázszor cseréltem már hűtést én is, attól nem lesz baja egy GPU-nak. Persze ha azért volt rajta a VGA-n az aftermarket hűtő, mert már eleve egy kókányolt szar volt, amikor eladták az más tészta... Érdekes például hogy az egyik 6 pines csati sarka le van nyalva belül, nem tűnik gyárinak, a kondik nincsenek áthúzva alkoholossal és a GPU egyik sarka sincs leragasztva. Persze nem tudom, hogy asztali VGA-kon le szokták e ragasztani, de notit még sosem láttam szabadon, de kezdek úgy lenni vele hogy ez valami gányolt kari volt ami csoda, hogy ment mielőtt levették róla a hűtést...

(#7541) kokov válasza kokov (#7540) üzenetére


kokov
tag

Közben találtam magas felbontású fotót a neten egy másik kártyáról és azon is le van nyalva az egyik sarka a tápcsatinak és a kondik is ilyenek, szóval úgy néz ki, hogy ettől még lehet gyári, nem biztos hogy hozzányúltak, de akkor meg nemtom mi a fütyi lett ezzel tényleg.
Persze még mindig lehet, hogy azért nem látja a GPU-t mert nem kap tápot és fet lesz.
Egy PCI-E slotot ki tudok kapni egy alaplapból lazán. Elég a slotnak az 1-2-3-4-7-8-10 pineket odapöttyözni a tápegységhez, hogy rá lehessen mérni a VGA-ra vagy a 2db 6-pines tápcsatit is be kell kötni? Persze ha úgy is odaférni, hogy alaplapban van akkor talán úgy lesz az egyszerűbb ha ki se veszem a slotot.
Der már csak megnézem mielőtt kidobok egy 30 rongyos VGA-t.

(#7542) hoax válasza Big.Tom (#7539) üzenetére


hoax
aktív tag

Részemről a 80x80-as satus megoldást preferálom, de van aki a direkt melegítősre esküszik...
Nagyobb chip-ek esetén természetesen a 90x90-es, szintén satus megoldást használom, de néha van, hogy a direkt melegítősekből kell válogatni, ha épp nincs megfelelő a satus stencilből. A direkt stencilek használata szerintem macerásabb, de ki mihez szokott...! A helyedben kezdésnek vennék egy satut és a legsűrűbben használni kívánt stencilekből és golyókból egy adagot. Enélkül nehéz lesz boldogulni, pláne ha már most hiányát érzed!

Don't panic!

(#7543) Gigabyga válasza Big.Tom (#7539) üzenetére


Gigabyga
aktív tag

Én direkt melegítős használok,de csak golyó felhelyezésre melegítés előtt leszedem.

(#7544) mobileman válasza Gigabyga (#7543) üzenetére


mobileman
aktív tag

El tudom képzelni, hogy a direkt stencil leszedése után mennyit kell még pöcsölni, ha netalán elmozdulnának a golyók :D

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#7545) Gigabyga válasza mobileman (#7544) üzenetére


Gigabyga
aktív tag

Egyáltalán nem kell vele pöcsölni mert nem mozdulnak el a golyók..mindenhez kézügyesség kell semmi több...

(#7546) KillHates válasza Gigabyga (#7543) üzenetére


KillHates
nagyúr

"csak golyó felhelyezésre melegítés előtt leszedem."
:Y Respect! :R Elmehetnél ezzel az erővel agysebésznek is :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7547) hoax válasza KillHates (#7546) üzenetére


hoax
aktív tag

Persze tiszteletreméltó de azért az agyban turkáláshoz kicsit több kell... ;)
Egyébként én is csak a golyózáshoz használom, rámelegítés előtt leveszem!

[ Szerkesztve ]

Don't panic!

(#7548) Big.Tom válasza hoax (#7542) üzenetére


Big.Tom
csendes tag

Melyik a satus? Majd keresek képeket és teszek fel.
Van 80-as és 90-es befogód is, vagy olyat használsz, ami mindkét méretet kezeli? Van hátránya az univerzálisnak?
Ezek szerint nem érdemes abban gondolkodnom, hogy kiválasztok egy fajtát, mert nem lesz hozzá mindenféle stencil?

(#7549) mobileman válasza Big.Tom (#7548) üzenetére


mobileman
aktív tag

Az a satus, amit 1 tekeréssel lehet befogni, nem az oldalankénti szorítós féle..

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#7550) Gigabyga válasza hoax (#7547) üzenetére


Gigabyga
aktív tag

Akkor már 2en vagyunk "agysebészek" :-)

KillHates
Köszi,igazából rávagyok szorulva az ilyen megoldásokra mert ha 1x megvettem a kb.300db-os készletet nem dobom félre és veszek egy reballstationt.Ezt a megoldást gyorsabbnak érzem ha levan pucolva az ic akkor a golyók felrakása fixre 2perc.
Golyók meg ha kimaradnak adok neki tűvel :-)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.