Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7901) gliga69 válasza zorroka74 (#7900) üzenetére


gliga69
csendes tag

nézd az lcdnél... 15,6" ledhez eléggé standard a lábkiosztás

(#7902) gliga69 válasza gliga69 (#7901) üzenetére


gliga69
csendes tag

bocs közben látom 13" de a lényeg u.a. :)

(#7903) zorroka74 válasza gliga69 (#7901) üzenetére


zorroka74
újonc

ott néztem, le is viszi 0-ba.

www.notebookgarage.hu, www.nbga.hu , https://www.facebook.com/NotebookGarageNyiregyhaza

(#7904) gliga69 válasza zorroka74 (#7903) üzenetére


gliga69
csendes tag

van dedikált vga? ha igen annak van külön spi flash-e, vagy uefiből szedi a videóbiost?

(#7905) mobileman válasza madrol (#7894) üzenetére


mobileman
aktív tag

Fura ez nekem, mert úgy kezdted a témát, hogy hétvégén mentek megvenni a gépet, ami 600e alsó hangon, erre meg most jön, hogy 400 a keret.. Akkor most hogy is van ez?

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#7906) gliga69 válasza gliga69 (#7904) üzenetére


gliga69
csendes tag

te, ez nem véletlenül dual videós izé, és muxolja többek között a fényerőjelet, engedélyezést a jellemzően lvds csati mellett lévő téglalap alakú qfn csodával?

[ Szerkesztve ]

(#7907) zorroka74 válasza gliga69 (#7904) üzenetére


zorroka74
újonc

hd6370m a gpu.

www.notebookgarage.hu, www.nbga.hu , https://www.facebook.com/NotebookGarageNyiregyhaza

(#7908) zorroka74 válasza gliga69 (#7906) üzenetére


zorroka74
újonc

asus x52jt-sx013v a pontos tipusa. i7

Nem szedtem még szét teljesen, megnézem ezt a téglalap csodát:)

[ Szerkesztve ]

www.notebookgarage.hu, www.nbga.hu , https://www.facebook.com/NotebookGarageNyiregyhaza

(#7909) gliga69 válasza zorroka74 (#7907) üzenetére


gliga69
csendes tag

biost os alól írtad?

(#7910) zorroka74 válasza gliga69 (#7909) üzenetére


zorroka74
újonc

Bios alól, nem winből.

www.notebookgarage.hu, www.nbga.hu , https://www.facebook.com/NotebookGarageNyiregyhaza

(#7911) gliga69 válasza zorroka74 (#7910) üzenetére


gliga69
csendes tag

nem tudom hogy onnan végig nyálazza-e az egészet, win alól tuti nem

(#7912) KillHates válasza gliga69 (#7906) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ott a pont! :C
Rossz lesz valamelyik driver; gyanítom, hogy az Inteles driver nem lesz fent illetve ha AMD-INTEL a felállás, akkor valamelyik ACPI driver hiányozhat.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7913) madrol válasza mobileman (#7905) üzenetére


madrol
csendes tag

Akkor bocsánat , bérleti konstrukció keretében hoztuk volna el , de amennyit le kell rakni kauciónak meg elolegnek az nagyjából ez az összeg.

(#7914) Tamás9x válasza zorroka74 (#7900) üzenetére


Tamás9x
őstag

Sziasztok itt is hasonló hiba

HP 6735S Valaki már előttem próbálkozott, így IGP csere lett a vége. A gép tökéletesen működik de nincs háttérvilágítás, inverter csere volt, kábel csere is volt, az alaplapon nem találok smd hiányt. az inverter 19/15V-ot kap ( ilyet még nem javítottam) bekötése van valakinek esetleg?

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#7915) zorroka74 válasza Tamás9x (#7914) üzenetére


zorroka74
újonc

A reballing.hu-ra tettem fel egy kapcs.rajzot a hp 6735s-hez..

www.notebookgarage.hu, www.nbga.hu , https://www.facebook.com/NotebookGarageNyiregyhaza

(#7916) zorroka74 válasza KillHates (#7912) üzenetére


zorroka74
újonc

Ezt néztem. Szűz win7 64bit, minden driverrel ami az asus supporton van hozzá!
Nem segített:(

www.notebookgarage.hu, www.nbga.hu , https://www.facebook.com/NotebookGarageNyiregyhaza

(#7917) gliga69 válasza zorroka74 (#7916) üzenetére


gliga69
csendes tag

Nem win driverre gondolunk, hanem biosban lévő driver modulra, aminek a területét lehet hogy nem írja meg a gép.
De én a muxal kezdenék.

(#7918) Kemotox75


Kemotox75
csendes tag

Sziasztok!
Eről mi a véleményetek?
Csak bios íráshoz kellene.
http://www.ebay.com/itm/EN25T80-Programmer-USB-Series-SPI-FLASH-BIOS-24CXX25XX-STC-AVR-Support-TTL/150950459618?_trksid=p2047675.m2109&_trkparms=aid%3D555012%26algo%3DPW.MBE%26ao%3D1%26asc%3D19839%26meid%3D4478486550539916227%

(#7919) gliga69 válasza Kemotox75 (#7918) üzenetére


gliga69
csendes tag

nincs értelmes support és csak spi-t tud. Ha szervizelsz érdemes megfizetni a brand-et mert ahhoz jár a support..

(#7920) Kemotox75 válasza gliga69 (#7919) üzenetére


Kemotox75
csendes tag

Ok:)
Tudnál valami használhatót linkelni, ami nem arany áron van?

(#7921) Hunter2 válasza gliga69 (#7919) üzenetére


Hunter2
addikt

Ez mennyire alkalmas notebook/pc bios írásra?

(#7922) bandon


bandon
tag

Sziasztok,
egy kis szakmai segítséget kérnék:

nem indult, majd kósza füst terjengett a laptopból....:(
Típus Compaq CQ61

Üdv: bandon

(#7923) albi31 válasza madrol (#7913) üzenetére


albi31
senior tag

200eFt-t kell letenni kauciónak és az első időkben 30eFt/hó és később ha hosszabb távra bérled akkor már csak 25eFt/hó.

(#7924) gliga69 válasza Hunter2 (#7921) üzenetére


gliga69
csendes tag

Ez egy elfogadható cucc

(#7925) beeper129


beeper129
újonc

Esetleg volna valakinek eladó, 1-2db új, 216BCP4ALA12FG ?

[ Szerkesztve ]

(#7926) Router


Router
őstag

IBM T30 - post képernyő alatt halál lassú, a postot kb egy perc alatt zavarja le, hdd-t nem ismeri fel, csak az egyik ram slot működik. A déli híd ki lett cserélve és az északi (845MP) újra lett golyózva, a tünetek megmaradtak. Ha túljut végre a poston akkor cd-ről szépen bootol de a vinyót továbbra sem látja.

Nem egy nagy értékű gép csak ismerősnek fontos lenne a soros port miatt. Valaki találkozott már ilyesmivel?

www.reballing.hu/forum

(#7927) mobileman válasza Router (#7926) üzenetére


mobileman
aktív tag

én igen, de már elég régen..
ha a ram slot nem működik, akkor forraszd át a foglalat lábait, és megjavul :D
A másik hibát passzolom..

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#7928) bandon válasza bandon (#7922) üzenetére


bandon
tag

Meg lehet oldani #7922 problémát vhogy?
Segítségeteket előre is köszönöm

Üdv: bandon

(#7929) mobileman válasza bandon (#7928) üzenetére


mobileman
aktív tag

Mindent meg lehet oldani, de szerinted egy szemmel jól láthatóan elfüstölt, elégett alaplappal érdemes valamit kezdeni?
Majd én is ide teszek egy olyan alaplapot, amin átment egy úthenger, és megkérdezem, hogy javítható- e :D

[ Szerkesztve ]

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#7930) KillHates válasza bandon (#7922) üzenetére


KillHates
nagyúr

Persze, ki kell cserélni az elbágyadt FET-et és meg kell keresni, hogy mi zárlatos a körön.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7931) bandon válasza mobileman (#7929) üzenetére


bandon
tag

:R :R

Üdv: bandon

(#7932) Router válasza mobileman (#7927) üzenetére


Router
őstag

Akkor lecserélem a 845-öt is, találtam donort, hátha. :U

www.reballing.hu/forum

(#7933) f27


f27
aktív tag

probaljatok ki
Fokent megrendelest stb..
Hamarosan feltoltjuk a tartalmakat es elesbe akarom inditani :))

(#7934) netzoli válasza f27 (#7933) üzenetére


netzoli
tag

Pár dolog amit másképp csinálnék. A menü sor alap fekete színválasztása nem az igazi.

Illetve a Szerviz lapon szerepel ez a szöveg: Számlaigényét kérjük előre jelezze, utólag nem áll módunkban pótolni. Ez a szöveg nekem azt sugallja, hogy a szolgáltatásaid teljesítésekor átvett / kapott pénzösszegről nem állítasz ki számlát. A szöveg ugyan helytálló, amennyiben van pénztárgéped (online... :))és beütöd az összeget a készpénz átvételekor. De ha valaki utal, akkor meg nincs mese, átutalásos számlát kell kiállítanod.

Szóval én a helyedben nem írnám ki. Vagy úgy fogalmaznék, amennyiben más nevére kéri a számlát, akkor...

Notebook DC és USB aljzatok >>> www.dcjack.hu <<<

(#7935) f27 válasza netzoli (#7934) üzenetére


f27
aktív tag

Roszul tudod mert nyugtat adok ha nemker valaki szamlat!
A torveny szerint nemvagy koteles megadni a kivoltadat hol laksz stb.
Ilyenkor nemtudsz szamlat kialitani csak nyugtat.
A nyugtan meg csak az en cegem szerepel az osszeg hogy adtam datummal es kesz.
Vagyis ha adtam nyugtat amit ugyan ugy konyvelni kell,nem all modunkba plusz szamlat is kialitani. :))

[ Szerkesztve ]

(#7936) Benji77 válasza f27 (#7935) üzenetére


Benji77
tag

Én meg úgy tudom, hogy kézi nyugtát nem adhatsz.

(#7937) Anakin007 válasza Router (#7926) üzenetére


Anakin007
aktív tag

Ha nagyon nem sikerül keress meg privátban. Van 2db t30-am, legutóbbi infó szerint hibátlan mindkettő. Ára: 2 üveg coca-cola zero :)

Ha Isten létezne, hinnék benne.

(#7938) Anakin007


Anakin007
aktív tag

Sziasztok!

A nem közvetlenül melegíthető stencilekkel hogyan lehet/kell dolgozni?

Ha Isten létezne, hinnék benne.

(#7939) chipkonzol


chipkonzol
csendes tag

hp dv5 foxconn ML1-H94V-0 E253117 rajza van valakinek?

Xbox360 és Notebook javítás Békés megyében

(#7940) kikihun válasza f27 (#7935) üzenetére


kikihun
újonc

Feri te félre vagy informálva. Vagy veszel online pénztárgépet, vagy minden vevődnek számlát állítasz ki. Ez abban az esetben él ha módodban áll a vevő személyes adatait elkérni.(mivel ez szükséges a számlára)

(#7941) Sensei válasza kikihun (#7940) üzenetére


Sensei
tag

És akkor a maminak a piacon is kell online pénztárgép, nem adhat nyugtát? Nem kötözködés, csak nekem életszerűtlennek tűnik, bár már semmin sem lepődnék meg.

Nem vagyok hülye, csak van a fejemben néhány hibás szektor.

(#7942) kikihun


kikihun
újonc

Az Áfa tv. 166. §-ának (2) bekezdése alapján, ha az adóalany nyugta helyett számlát bocsát ki, akkor mentesül az NGM rendeletben előírt gépi kiállítású nyugtakibocsátási kötelezettség alól.

Amennyiben az Áfa tv. 165. § (1) bekezdésének b) pontja és a 166. § (1) bekezdése alapján nyugtakibocsátási kötelezettséget keletkeztető valamennyi termékértékesítés és szolgáltatásnyújtás esetében biztosítható, hogy az adóalany a termék beszerzőjének, illetve a szolgáltatás igénybevevőjének a nevét és címét, mint az Áfa tv. 169. § e) pontja szerint a számla kötelező adattartalmát képező adatot megismerje, vagyis az adóalanynak módjában áll a 166. § (2) bekezdésének megfelelően a fenti ügyletek mindegyikéről nyugta helyett számlát kibocsátani, úgy az adóalany mentesülhet a gépi kiállítású nyugtakibocsátási kötelezettség és ezáltal a pénztárgép használata alól.

Amennyiben a kérdéses termékértékesítések és szolgáltatásnyújtások mindegyike esetében nem biztosítható, hogy az adóalany a termék beszerzőjének, illetve szolgáltatás igénybevevőjének a nevét és címét megismerje (például az adóalanytól vásárló magánszemély a nevét és a címét nem adja meg), vagyis az adóalanynak az Áfa tv. 166. § (2) bekezdése alapján nem áll módjában számlát kibocsátani, úgy az adóalany az NGM rendelet 1. számú mellékletében előírt gépi kiállítású nyugtakibocsátási kötelezettség, illetve a pénztárgép használata alól nem mentesülhet.

(#7943) kikihun válasza Sensei (#7941) üzenetére


kikihun
újonc

96 óta vállalkozó vagyok, sok marhaságot kitaláltak már ez idő alatt:)

(#7944) gliga69 válasza Anakin007 (#7938) üzenetére


gliga69
csendes tag

ilyennel:
[link]
síkra takarítás után vékony flux réteg stencil, befogóval rá golyók rá, stencil leemel, golyój a helyükön maradnak, és be a linken látható mini kemencébe.

(#7945) Benji77 válasza kikihun (#7940) üzenetére


Benji77
tag

"Feri te félre vagy informálva. Vagy veszel online pénztárgépet, vagy minden vevődnek számlát állítasz ki. Ez abban az esetben él ha módodban áll a vevő személyes adatait elkérni.(mivel ez szükséges a számlára)"

Ez maximálisan így van. Meg tudom erősíteni. :K

(#7946) KillHates válasza f27 (#7935) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ebbe ne menj bele, mert már akkor el kell kérned a személyes adatokat, mikor lead hozzád egy gépet javításra az ügyfeled. :K Különben máris ugrik egy 50 ezres bírság!
Név, cím, telefonszám - hozzárendelni a gép adatait; gyártmány, típus, sorozatszám.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7947) Benji77 válasza KillHates (#7946) üzenetére


Benji77
tag

úgy-úgy.
Ha nem adja meg a kedves ügyfél a személyes adatait, akkor nem vállalod el a javítást. Ennyi.

(#7948) f27 válasza kikihun (#7940) üzenetére


f27
aktív tag

Nos en ezt az utat vegig jartam.
Nyugtat adhatok mindenkor .
A nyugta tomb azonos erteku a szamlatombel.
Mindegyik sorozatszam alapjan levan konyvelve.
Abban az esetben ha nincs bolti tevekenyseg vagyis bolt ahol nyitvatartasi engedely szukseges nem kell penztargep illetve nyugta is hasznalhato.( lasd piacteren is nyugta vagy szamla van)
Hasznalt termekeknel ugyszinten megfelel a nyugta.
Ha ez nem lenne jo akkor a nav mikor jart nalam ellenorzesen,es ugye ok erolkodnek a nemkerek szamlat...
Adtam a nyugtat nekik es ennyi utolag tudtam meg illetve volt aki megmonta hogy ellenorzes volt.

Ha a konyvelonek ill a nav ellenorzeseknek nemlehet hinni,illetve mindenki tudja hogy sok helyen nyak nyugtat adnak ha nemkersz szamlat akkor ennyi.

Meg egyszer hangsujozom,a nyugtatomb is regisztralt mint a szamlatomb max 2 tombje lehet egy kisvallalkozonak.

Szoval ha felre vagyok informalva akkor a konyvelo es a nav egyarant felre informalt.
Nomeg ugye zartam mar jopar evet ahogy a nyugtak bevoltak adva es ellenorzesen is volt.
Akkor miert nem szoltak eddig sehol? :))

(#7949) kikihun válasza f27 (#7948) üzenetére


kikihun
újonc

Csináld ahogy akarod... Te úgy is olyan kegyetlenül okos vagy...

De ha nekünk nem is hiszel akkor legalább tanulj meg olvasni....

[ Szerkesztve ]

(#7950) f27 válasza kikihun (#7949) üzenetére


f27
aktív tag

Nemvagyok okos ,sot ezekhez full hulye vagyok,de minek a konyvelo raadasul fokonyvelo ha nemtudja mitkell hasznalnom?!
De biztos ami biztos rakerdeztem most ujra es a navnal.
Kovetkezot montak telefonba .

Amenyiben nincs nyitvatartasi engedelyhez kotott uzletem,abban az esetben a nyukta adasi kotelezetsegem egyenerteku a penztargepevel,amenyiben a nyugtatomb konyvelo altal levan vezetve.
Amenyiben nyitvatartasi engedelyhez kotott viszont elado vagyok,abban az esetben a penztargep minden esetben kotelezo,es nem hanyagolhato.

Rakerdeztem konkretabban is az en esetemmel,adhatok e nyugtat ha javitok valami,es az ugyfel nemker szamlat?
Valasz igen mivel a nyugta is levan vezetve es datum szerint vissza vezetheto abban az esetben ha az ugyfelnek reklamaciolja akadna.

Van kerdes? :C :))

En nemontam hogy nemhiszek,hiszen orankent uj torveny van.
Amit most leirtam 5 perce beszeltem le. Remelhetoleg igy mar hihetek a konyvelonek is :))
Raadasul a konyvelom mindenap a navnal van csak kepbe van mikel oda.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.