Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6301) kikihun válasza f27 (#6300) üzenetére


kikihun
újonc

Na én egyszer befosok rajtad:)) Meg kell látogassalak:DD

(#6302) netzoli


netzoli
tag

Nos hétvégi nagy unalmamban felraktam egy fórumot, hogy kiváltsam az ftp-használatával járó anomáliákat. Azokat, amire már Tamás is rávilágított és én is tudtam, mikor elkezdtünk erről beszélgetni. Az egyik és talán a legfontosabb része a kereshetőség. Szóval ez és sok más dolog így könnyen kezelhető lenne.

Ne lepődjön meg senki, de túl nagy erőforrásokat nem fordítottam az egészre és nem is fogok, ameddig nincs rá valós igény. Pl. kinézet és egyéb részletek kidolgozása, de kiindulási alapnak megfelelő lehet.

Akit érdekel a dolog az regisztráljon be és elfogja érni a tartalmát. A későbbiekben, pedig még akár egy szakmai irányt is megcélozhatunk vele. Amiről épp folyik a beszélgetés, de az már tényleg egy komolyabb szint.

http://netzoli.hu/nbplus

Ha valami esetleg nem menne, akkor pü-ben jelezzétek :)

[ Szerkesztve ]

Notebook DC és USB aljzatok >>> www.dcjack.hu <<<

(#6303) KillHates válasza dpu1 (#6294) üzenetére


KillHates
nagyúr

Hát igen, de az ELVIKOM egy fórum, ez meg itt egy topic. Beledőlnének a kardjukba a PH-sok, ha minden gép BGA-zásához külön topic-ot nyitnánk. Így meg természetesen zavaros lesz a topic és témája is fehígul. Aztán persze beindul a hülyeség is. :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6304) dpu1 válasza ielektros (#6297) üzenetére


dpu1
csendes tag

Na ez korrekt írás volt. Köszönöm. Mennyivel másabb volt mint a "pocsod" ajánlgatása?:)
Már írtam nem most kezdem csak most (néhány hete) találtam ide de -ahogy jeleztem ) nem tűnt "előrevivőnek" számomra a külföldi oldalalak után.
Talán már érthetőbb az oldalról való kritikám. (Bár tudom, hogy nincs jogom kritizálni hiszen én semmivel sem járultam hozzá /eddig/ ):)
Ezt az utolsó kommentedet lehet kinyomtatom:) annyira eltér az eddig itt olvasottaktól :DD

(#6305) KillHates válasza kikihun (#6301) üzenetére


KillHates
nagyúr

Maradandó élmény lesz! :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6306) kikihun válasza KillHates (#6305) üzenetére


kikihun
újonc

:R

(#6307) f27 válasza KillHates (#6305) üzenetére


f27
aktív tag

Maradando mi?
De csak a kocsit jegyzi meg engem nem :DDD

(#6308) ielektros válasza dpu1 (#6298) üzenetére


ielektros
senior tag

"Csupán egy olyan topic-ot kerestem (volna) ahol értelmesen próbál reagálni egy hozzáértő a feltett gondolatra kérdésre, kérésre."

:Y Kezdesz tenyleg felidegesiteni... Tedd mar fel ha van kerdesed b@szod. :U

Es most ne azt mond, hogy az volt a kerdesed, hogy van e ennel jobb topik valahol.

"ahol értelmesen próbál reagálni egy hozzáértő"
Kerdes nelkul nem tudunk neked ertelmesen reagalni. Ha visszaolvasod akkor megtekintheted az ertelmes valaszokat hegyekben. Csak ehhez kell ertelmes kerdes is. Kezd felbosszantani nagyon ez a folyamatos leplezett minosites. Mondjuk nem tudom miert koptatom a pofam es meg en magyarazkodom egy olyannak akinek egy buzeralt email cime sincs a profiljaban. Full noname...

(#6309) ielektros válasza f27 (#6307) üzenetére


ielektros
senior tag

Hat ezt tenyleg nehez lenne elfelejteni.

[ Szerkesztve ]

(#6310) f27 válasza ielektros (#6308) üzenetére


f27
aktív tag

Dehogy nem tudsz valaszolni.
A felnemtett kerdesre a valasz...
Csereld ki a BGA-t.
Nemde?
Dehogynem de
Mamarmamavanmar. :DDD

(#6311) f27 válasza ielektros (#6309) üzenetére


f27
aktív tag

Baxki te anyamat is tirulted?
Azt hittem a kocsit nezted annyira tegnap :DDD
Meg bgaznad mi? :C

[ Szerkesztve ]

(#6312) dpu1 válasza ielektros (#6308) üzenetére


dpu1
csendes tag

Ok. Beletörődtem. Nincs konkrét kérdésem. Nem is emiatt írtam az első felvetést sem. Általános kérdés volt, hogy az általam eddig talált idegen nyelvű oldalakhoz hasonló magyarul van-e. Tudomásul vettem. Ennyi.
Ha az email címem hiánya ekkora bosszúságot okoz hát sajnálom.

[ Szerkesztve ]

(#6313) ielektros válasza dpu1 (#6312) üzenetére


ielektros
senior tag

Igen van. Ez a topik sok masik kulfoldi topikhoz hasonlit.

(#6314) KillHates válasza f27 (#6307) üzenetére


KillHates
nagyúr

Én meg sem néztem a kocsid, Gergő volt teljesen oda a nagy bömösért... Én motorozok, ha valami nagy kecsén ülve jöttél volna az jobban beindította volna a nyálelválasztásom. :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6315) KillHates válasza dpu1 (#6312) üzenetére


KillHates
nagyúr

Na igen... :U

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6316) Tamás9x válasza ielektros (#6268) üzenetére


Tamás9x
őstag

Jahh nem arra értettem, nekem van Fi-relé minden ágon mert kicsit paranoiás vagyok, és elégszer rázott már meg 1v alatti 2-300A :) ami nem kellemes időtöltés ;) enyhén szenesíti az adott bőrrészt.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#6317) ielektros válasza Tamás9x (#6316) üzenetére


ielektros
senior tag

Miii??? 1V megrazott?? Azt hogyan? Ha rajtad valaha atfolyt volna 300A akkor mar nem itt forumoznal az tuti.

[ Szerkesztve ]

(#6318) Tamás9x válasza ielektros (#6317) üzenetére


Tamás9x
őstag

Nagy teljesítményű ipari hegesztő ...:D nem egy finom dolog sterimózás után ráfogni a vázszerkezetre...:D Bal kézzel vagy 3-4 percig nem láttam, és sípolt a fülem. Opel gyárban mindennapi összejövetel :)

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#6319) ielektros válasza Tamás9x (#6318) üzenetére


ielektros
senior tag

De 1V nem razhat meg akkor sem. Annak magasabb feszultsegen kellett dolgoznia ahhoz, hogy "razzon".

En amugy a bal kezemmel szinten nem latok :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6320) Tamás9x válasza ielektros (#6319) üzenetére


Tamás9x
őstag

Max 1V-os üzemen vannak a gépek, azóta is nagy ívben kerülöm a hasonló inverteres, vagy trafós gépeket.

Lehet nem rázás volt hanem átütés, olyan érzésnek mondanám, mint amikor valaki egy betonfalat vág az emberhez, "olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas" azóta is van egy finom csík a tenyeremben.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#6321) Kocska89 válasza Tamás9x (#6320) üzenetére


Kocska89
tag

Na az igen ekkora hülyeséget, látszik értesz az elektronikához. Ohm törvény ???

Ha Neked ilyen jó vezető képességed, javaslom menj el felső vezetőnek, esetleg a CERN be szupravezetőnek :C

Na meg 1V al hegeszteni? Azt megint érdekes téma. Hogy begyulladjon a hegesztőpálca kell 60-80V. Ha már kialakult az ív elég a megtartásához 16-26V. +- pár volt tankönyve válogatja.

Na azt a terheletlen 60-80V ot már megérezheted na de hol szaladgált ott 300A? Esetleg Te vagy a farkasember, fémből vannak a csontjaid?

Mint anno a cégnél játszottunk a 15V 30A es tápegységgel szépen világított a grafit rúd jó móka.
Jön igenokos szintén technikus kolléga.
Úristen az a táp 30A de hát az megöl!!!! Nem félünk a haláltól?

[ Szerkesztve ]

(#6322) Kocska89 válasza Tamás9x (#6318) üzenetére


Kocska89
tag

Nekem a 20V sem akadály! Emberfeletti hisz 3A es tápegység ami sokszorosa a halálos áramerősségnek.

Térdre előttem mezei halandók!

Vagy lehet azért bírom a feszültséget mert Frankenstein a vezetéknevem? :)) :C

(#6323) Kocska89 válasza Kocska89 (#6322) üzenetére


Kocska89
tag

Ha elég sokat kántáljátok a nevem elhozom nektek a fényt !

Megérte felnézni mosollyal az arcomon térek nyugovóra :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6324) Tamás9x válasza Kocska89 (#6321) üzenetére


Tamás9x
őstag

Istenem... Voltál már GYÁRBAN ?:) Semmi köze az otthoni kis labortápnak egy 3 fázisú ipari géphez.

Ponthegesztők üresjárati feszültsége 5,2-9v-ig..:) kb 9000A :Y Nem a Praktikerben megvásárolható kis inverterről beszéltem :C

Pont ezt magyarázom, elmélet és gyakorlat között elméletileg nincs gyakorlatilag van különbség :W

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#6325) kikihun


kikihun
újonc

Jujj volt itt 2 volt 300 ampertől már minden. Ha 300A megvág valakit akkor lehet használni aszfaltkrétának:)

OHM-TÖRVÉNY hol marad??
:DD

(#6326) ielektros válasza Tamás9x (#6324) üzenetére


ielektros
senior tag

Nezd Tamas. Ez durvan nagy hulyeseg. Az, hogy hany amper az nem mindegy? Neked mar 30-50mA is halalos. De ahhoz kellene feszultseg is. Hiaba fogod meg azt a szar elektrodat ha csak 1V-9V feszultseg alatt van. A seggedbe is dughatod. Semmi nem tortenik. (najo seggben lehet picit bizereg).

"Pont ezt magyarázom, elmélet és gyakorlat között elméletileg nincs gyakorlatilag van különbség :W"

Igen de te elmeletbol megbuktal most. Gyakorlatilag meg nem elkepzelheto, hogy 1V megrazott.
Ohm torvenye mond valamit? Sajnos sokaknak itt semmit.
Teljesen mindegy, hogy az labortap, ponthegeszto, ivhegeszto, sokkolo. Itt jonbe az, hogy Ha az a rohadt feszultseg 1V mint ahogy te is mondtad, akkor lehet ott 3000A, akkor sem fog veled semmit csinalni. Jo esellyel egy LED nyitofeszultsegenek is kicsi. Meg az sem vilagitana ha rakotned. Hegeszteshez nem a feszultseg a lenyeg hanem az aram. Na jo ez igy hulyeseg, mert ott meg kell az ivtartas amihez meg szukseg van feszultsegre is. Ezert nem is hiszem, hogy 1V a munkaponti feszultseg.

De, hogy nem razhatott meg az biztos. Ha igen akkor nem 1V. Az ampert meg verd ki a fejedbol ha aramutesrol beszelunk. 10-100mA boven eleg a megrazo elmenyhez.

De azt hiaba magyarazod, hogy 1V megrazott. Boduletes hulyeseg. Hidd el voltam mar gyarban. Utoljara tavaly nyaron az igaz, de akkor egy ilyet ujitottunk fel es inditottunk ujra.

Elektromos áram

Ohm törvénye

Egyetlen esetben razhatott meg a ponthegeszto. Amennyiben hibas volt. Semmi mas esetet nem tudok elkepzelni. Raadasul akkor fel lenne tuntetve egy "piros villam bazze, vigyazz megb@sz." De erre ugye 6-9V eseten sincs szukseg. Raadasul ez

[ Szerkesztve ]

(#6327) ielektros válasza Kocska89 (#6321) üzenetére


ielektros
senior tag

Najo mondjuk itt vigyazz mert a ponthegeszteshez nem kell 60-80V. Az mas elven mukodik teljesen mint a fogyoelektrodas ivhegesztes. Sokkal kisebb feszultseg, sokkal nagyobb aram.

(#6328) Tamás9x válasza ielektros (#6326) üzenetére


Tamás9x
őstag

Akárhány helyen mesélem mindenki hülyének néz, már megszoktam. Csak azt nem értem, hogy a kollégák miért nyugtattak azzal, hogy ők is fogtak már rá hasonlóra :C

Lehet a sterimo vezetett át, bár nem hiszem, ilyenkor szoktam megemlíteni hogy szép dolog az az omh törvény, csak azt elfelejtik sokan, hogy mi vízzel dolgoztunk, a fenti kolléga meg száraz kézzel fogdosta a labortápot:)

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#6329) ielektros válasza Tamás9x (#6328) üzenetére


ielektros
senior tag

Akkor ott szigetelesi hiba volt. Pont. Nem az 1V razott meg hanem a szar korulmenyek.

Ne csodalkozz, ha hulyenek neznek mert ha te valaha 300A vezettel volna 1Volton az azt jelentene, hogy az ellenallasod 3.333mOhm. Ez igy szerinted lehetseges?

[ Szerkesztve ]

(#6330) KillHates válasza Tamás9x (#6316) üzenetére


KillHates
nagyúr

Jesszus! Látom nem hazudtolod meg magad; igazi SzuperT-és marhaságot sikerült írnod.

A nagyáramú ponthegesztő legfeljebb akkor rúg meg (de inkább ropogósra süt) ha a nyelved dugod padok közé. Talán ha jól tudom egyenáramú is (bár ebben nem vagyok biztos, de valami galvanikus kötéses dologgal operál) ... Pont ezért veszélytelen a használata életvédelmi szempontból. A sima hegesztőtrafó -ami váltóáramú - is akkor szokott vicces dolgokat csinálni, ha valami házilag taknyolt szemét - ergo rossz a primer vagy szekunder körön a szigetelése - vagy ha nedves helyen használod és a meleg trafóban lecsapódik a pára, ilyenkor megváltozik az indultivitás, de terhelésre persze el szokott párologni; de mondjuk egy behugyozásra pont elég kakaót lök ki. Azt inverteres (kapcsolóüzemű) trafókkal már nincsen ilyen gond, olyan védelem van bennük mint egy defibrillátorban; nézi az elektronika a kimeneti részen a kapacítív ellenállást (tömeget)
42V alatt (ez a kritikus feszültség ami kondenzálódni képes az emberi testben) nem igazán ráz meg az áram, de ez nagy mértékben függ a test méretétől és a benne lévő víz mennyiségétől (nem arra gondolok mennyit ittál, különben is az alkohol rosszul vezeti az áramot :D :DDD )

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6331) Tamás9x válasza KillHates (#6330) üzenetére


Tamás9x
őstag

Már kiveséztük, nincs szükség a plusz kioktatásodra ;)

"- vagy ha nedves helyen használod és a meleg trafóban lecsapódik a pára, ilyenkor megváltozik az indultivitás, de terhelésre persze el szokott párologni; de mondjuk egy behugyozásra pont elég kakaót lök ki."

pipa sterimóval tisztítottuk a gépeket, lezárhatnánk ? :)

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#6332) KillHates válasza ielektros (#6326) üzenetére


KillHates
nagyúr

"A seggedbe is dughatod. Semmi nem tortenik. (najo seggben lehet picit bizereg)."

Bázz! Hogy Te mit ki nem próbáltál már? :Y :Y :D :DDD

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6333) ielektros válasza Tamás9x (#6331) üzenetére


ielektros
senior tag

A sterimó az a sterimob gyartmanyu gozborotva? Es ilyennel kell egy hegesztot takaritani? Nem kioktatott KillHates csak fogadd el, hogy ez valahol egy picit elektromos foroum. Ha itt ilyet irsz akkor ez nem a szemelyeskedesrol szol hanem arrol, hogy ha valaki elolvassa akkor ne hulyeseget tanuljon. Emiatt igen is fontos, hogy pl KillHates is leirja az o altala elkepzelt magyarazatot mert abbol masok is okulhatnak es nem a hulyeseg marad nyitva az utokornak.

KillHates: Ilyen ez a popszakma :C

[ Szerkesztve ]

(#6334) KillHates válasza Tamás9x (#6331) üzenetére


KillHates
nagyúr

De van, mert még mindig nem vágod. Különben is nem kioktatlak, hanem leírom kib@szott SZAKMAI/GYAKORLATI szemmel is a dolgokat, hiszen pont ezen megy folyamatosan a rugózás, hogy nem szakmai a topic. Hiába beszél mindenki Amperekről és Voltokról ha nem közelítjük meg gyakorlati szemszögből a kérdést; a hülyegyereknek aki idetéved csak annyi fog lejönni, hogy ha az autókat összerakó bazi nagyokat szikrázó robot nem qrta meg Tamás bátyát, akkor én simán bedughatom a poetsöm a konnektorba. Ezért KELL az erősáramú és ÉLETVESZÉLYES elektrotechnikai eseteket nagyon alaposan kivesézni. Sajnos a gányolós topicban kevés híján tragédia történt, pedig a így indul a topic. ezért nem kicsit vagyok paranoiás...

Egyébként amit senki sem említett meg, hogy egyenáramú a ponthegesztő és valóban "égető érzést ad" ha megfogod bekapcsolva a fejét. Főleg izzadt vagy nedves kézzel. Tehát nem beszéltél hülyeséget, ezért meg kell, hogy kövesselek.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6335) kikihun válasza KillHates (#6332) üzenetére


kikihun
újonc

"A seggedbe is dughatod. Semmi nem tortenik. (najo seggben lehet picit bizereg)."

Ezt el kell mondani a Capellában, még fizetnek is érte. :DD

(#6336) Tamás9x válasza ielektros (#6333) üzenetére


Tamás9x
őstag

Áhh ... hagyjuk.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#6337) ielektros válasza Tamás9x (#6336) üzenetére


ielektros
senior tag

ok

(#6338) KillHates válasza Tamás9x (#6336) üzenetére


KillHates
nagyúr

Na azzé' !! :(( :D :DDD

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6339) Tamás9x válasza KillHates (#6334) üzenetére


Tamás9x
őstag

Én értem mire akarsz kilyukadni, csak a körítéssel van probléma, ha valaki elkezdi olvasnia topikot akkor kb az jön le, hogy van 3-4 nagy "gorilla" az "állatkertben" és nem leül a "kicsik" mellé, és elmagyarázza, hanem felhúzza magát és leordítja mindenki fejét, de szólj ha tévedek.

Szerk:

"Egyébként amit senki sem említett meg, hogy egyenáramú a ponthegesztő és valóban "égető érzést ad" ha megfogod bekapcsolva a fejét. Főleg izzadt vagy nedves kézzel. Tehát nem beszéltél hülyeséget, ezért meg kell, hogy kövesselek."

Senki nem kérdez, rögtön cáfol, és dobálja a linkeket, hogy ez meg ez meg ez...

Más téma, amiből kiindult a "vita" hány ponton érdemes és hova földelni?
Most ahogy olvasgattam lehet inkább leszedem a fűtés csőről a bilincset.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#6340) ielektros válasza Tamás9x (#6339) üzenetére


ielektros
senior tag

""Egyébként amit senki sem említett meg, hogy egyenáramú a ponthegesztő és valóban "égető érzést ad" ha megfogod bekapcsolva a fejét. Főleg izzadt vagy nedves kézzel. Tehát nem beszéltél hülyeséget, ezért meg kell, hogy kövesselek."
Senki nem kérdez, rögtön cáfol, és dobálja a linkeket, hogy ez meg ez meg ez..."

En ezt nem osztom. Engem meg egy sem bizsergetett meg. 7-9Voltos feszultsegu berendezes max a pupillamon keresztul bizserget. Ha meg minden vizes az mar nem uzemszeru. De tovabbra is en arra mondtam, hogy NEM NEM NEM razhatott meg 1V es amit hozzatattel, hogy 300A... Itt ezen volt a hangsuly.

nem dobaltam semmilyen linkeket. Olvasd el a hozzaszolasod, hogy mekkora baromsag. Mert abbol indultunk ki. Ne a 100 oldalas levezetesben ameddig eljutottunk.

[ Szerkesztve ]

(#6341) KillHates válasza ielektros (#6340) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ha nagyon nagy az átfolyó áram kis egyenfeszültség mellett akkor - úgy tudom - beindul a vízbomlasztó hatás a bőrfelületen és ezt érzi az ember áramütésnek. Az egyenfeszültség sokkal "sunyibb" mint a váltóáram, ha jól tudom ezért csak az iparban használják. (meg persze az egyenáramot nehéz! "transzponálni" :D :DDD)

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6342) ielektros válasza KillHates (#6341) üzenetére


ielektros
senior tag

Jo mondjuk vizes kezzel lecsokkentheto a test ellenallasa akar 500Ohm-ra. De akkor is neked mind a ket elektrodat szerintem meg kell fogdnod rendesen, hogy erezd. Najo majd megtapizok egyet azt kesz :)

(#6343) KillHates válasza ielektros (#6342) üzenetére


KillHates
nagyúr

Azért óvatosan...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6344) ielektros válasza KillHates (#6343) üzenetére


ielektros
senior tag

Egyszer benyultam ket fazis koze. Szerencsere csak nagyon rovid idore. Bal konyok es jobb mutatoujj. Eloszor orrbavagtam magam. Minden vicc nelkul egy kiforditott jobb horgot kuldtem az arcomba, majd osszeestem. Aztan kb 10 perc mulva kolegaim piszkalasanak koszonhetoen tertem magamhoz. Nem ajultam igazan el, csak amolyan sokk volt. Sok volt. Aztan gyorsan befejeztuk a szekrenyt mert melegedett a sor. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6345) Kocska89 válasza Tamás9x (#6324) üzenetére


Kocska89
tag

Valahogy gondoltam ez lesz. Szokásos SzuperT nagyképűség. Képzeld én voltam, dolgoztam gyárban.

De Te tutira nem hisz a nagy arcodtól nem férsz be a gyárkapun...

Azt elhisszük, hogy megrázott, de nem az 1V de pláne nem folyt rajtad 300A.
Oké, hogy a ponthegesztő 5,2-9V feszültségél dolgozik. Nyaltál már 9V os elemet? Könyörgöm ohm törvény....

Ahogy ielektros is elírta. Az emberi test ellenállás nagyon rossz esetben 500ra is csökkenhet. De jellemzően néhány ezer ohm nagyságrendű. Innentől ohm törvény újfent.

"Akárhány helyen mesélem mindenki hülyének néz, már megszoktam."

Na vajon mér ? Azt hiszed mert hőlégfúvóval bohóckodsz te vagy a király? Meg hővezető paszta helyett gagyi fluxot használni, dicső reklámozandó dolog?

Félelmetesen nagy az arcod, volt már rá példa, hogy ielektros és a nagyokat akartad kioktatni. Volt a
mondandódban igazság de igen nyakatekert módon. A legrosszabb fajta "szerelő" vagy a "van hőlégfúvóm meg láttam youtube on pár videót innentől mindent, mindenkinél jobban tudok" Aztán ohm törvényét nem ismered.....
De aki ilyen "szépen" dolgozik azzal kár vitatkozni.
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
Egy Szuper-t gyöngyszemet láthattunk.

(#6346) Kocska89 válasza ielektros (#6327) üzenetére


Kocska89
tag

Tudom. De ez életszerűbb lett volna mint amit leír. A 80V már okozhatta volna a leírt tüneteket.

(#6347) Router válasza mobileman (#6282) üzenetére


Router
őstag

Hálás köszönet az elérhetőségért, felhívom őket aztán írok ide, hogy mire jutottam.
Mondjuk nem tudom, hogy fogom elmagyarázni, hogy pontosan mi kell mert azt csak nem mondhatom, hogy: olyan anyag kéne nekem amit KillHates vett innen a BGA topicból, tudod, olyan ESD izé PVC-t. :C

Többieknek halkan: Tényleg a kezdetek kezdetétől nyomon követtem ezt a topicot de az ami az utolsó 1-2 oldalon van arra nagyon nincsen szükségem. Mi lett veletek? :U
Inkább beizzítom a fostalicska google fordítót aztán olvasom a ruszkikat...

www.reballing.hu/forum

(#6348) genai


genai
csendes tag

Üdv mindenkinek.
Van nálam egy Acer Travelmate 5320-as noti, ami a következőt produkálja.

Az előtörténete annyi volt, hogy kb 2 hete került hozzám először, amikor is nem adott képet, szétszedve kiderült, hogy totál el volt tömődve a ventillátor, így kapott egy újragolyózást. Utána ment is szépen, majd mikor összeraktam, akkor egyszercsak ez a kép fogadott, de miután kicseréltem a ramot jó lett, ha visszarktam a másikat, akkor nem volt jó.

Most két hét után visszakerült ezzel a hibával és nem tudom mi lehet a baja, azóta már kapott egy REFLOW-ot, de ez a hiba továbra is fent áll.

Külső monitoron tökéletes a kép, Intel LE82GL960 chip van rajta, a kondikat kimértem rajta, azok jónak tüntek. Cseréltem benne kijelzőt is, ott csak a háttér világítás kapcsolt be, de nem csíkozott.

Szerintetek mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

(#6349) KillHates válasza genai (#6348) üzenetére


KillHates
nagyúr

Én a felvezető kábelre gyanakodnék... A régi TFT panellel még valahogy szót ért a gép, de az új panelt már nem hajtja meg.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6350) genai válasza KillHates (#6349) üzenetére


genai
csendes tag

Akkor az LVDS kábelben valamelyik szál lehet rossz? Ezt gondolom legkönnyebben kábelcserével tudnám megoldani :D, m ost már csak valahonnan szerezni kéne egyet.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.