Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6651) Router válasza ielektros (#6650) üzenetére


Router
őstag

EUR 59,00 - Egyre jobb. :DD

www.reballing.hu/forum

(#6652) Benji77 válasza Router (#6649) üzenetére


Benji77
tag

Hozzá kellene szokni, hogy felejtősek a 4-5 eFt-os bga chipek.
Ha az ügyfél kéri az új chipet, akkor fizesse is meg.
Te is jól jársz.Nem kell izgulni, hogy meddig bírja az újként vásárolt felújított fos.

(#6653) ielektros válasza Router (#6651) üzenetére


ielektros
senior tag

Ja de mint irtam.... Ez a brutto ara. :U

(#6654) Router válasza Benji77 (#6652) üzenetére


Router
őstag

Ez rendben is van addíg míg egy ismerősöd nem hív fel napjában 3x, hogy tákoljunk már neki össze egy gépet mert ejjdesürgőslett. Most azt se bánnám ha két hét múlva lefőne, addigra szerzek újat csak hagyjon már nyugalomban. :U

www.reballing.hu/forum

(#6655) f27 válasza Router (#6636) üzenetére


f27
aktív tag

Akkor nem ramos a cucc? :))

(#6656) Hunter2 válasza ielektros (#6650) üzenetére


Hunter2
addikt

588 eladás 98.7%-os értékelés? háááát :U

(#6657) Router válasza f27 (#6655) üzenetére


Router
őstag

Biztos nem mert az eredeti chippel egyszer elindult és tökéletes képet adott.

www.reballing.hu/forum

(#6658) f27 válasza Router (#6657) üzenetére


f27
aktív tag

Pont ezert kerdem.
En mar talalkoztam sok sony gepnel.
Csikoz ah gpu
Ratettem ujat csikoz tovabb.
Tettem ra bontottat csikoz tovabb.
Mondom mitvesztek ramok ujraforaszt,es lam nemcsikozott de amit levettem es felhasznaltam is jo volt :))

(#6659) ielektros válasza Hunter2 (#6656) üzenetére


ielektros
senior tag

Ez az ertekeles szart sem er. Nekem is van 2 negativom. Es? Nem lehet mar 300 uzletbol sem ugy kijonni, hogy mindenki elegedett legyen. Kar ebbe belemenni. Sajnos az ebay ertekelesnek csak par szazalekban van ertelme. En is mindig megnezem es ha 100-an harsogjak, hogy fos akkor nyilvan oka van. Tobbet er mint egy 100%-os kinai amelyik 99%-ban hazudik. haaaaat ez van...

Viszont abban mar lassan biztos vagyok, hogy uj (100%-os) chipet ilyen forrasokbol NEM lehet vasaolni. Es kezdem azt hinni, hogy valojaban nincs is piacon uj chip. Esetleg a gyartas leallitasat koveto idoszakban max 6 honapig. De hogy az nVidia nem gyartott 2012-ban 8600-akat az meg biztos. Ez az egesz egy hatalmas atveres. Ennek ellenere az eddig ujnak vett es beepitett chipjeim meg nulla halalozassal buszkelkednek. Mar amikrol en is elhittem, hogy uj.

(#6660) f27 válasza ielektros (#6659) üzenetére


f27
aktív tag

Ezt megcafolnam.
Indoklom is miert.
Az nvidia a chipek tervezesebe rohatsok pent beleolt.
Vagyis miutan egy chip terve megvan a gyartasa neki a mainapig 1 gombnyomas es a gepek szarjak a chipet.
Miert gyartja?
Gondold vegig te mint szerviz havonta beepitesz 4-5 ilyen chipet.
A vilagon viszont kb vagy 100.000 szerviz ugyan ezt teszi.
Vagyis akkor havonta elhasznalunk felmillio ilyen chipet jelenleg is.
Vagyis ha kalkulalunk hogy egy ilyen chip jelenlegi gyartasa lehet vagy 10$ ba majd eladja 30$ ba akkor egy napi gyartas soran keresett felmillioszor 30$.
Vagyis ameg mi elhasznaljuk a chipeket addig ok miert ne gyartanak oket? Mostmart tiszta haszon nekik piacra dobni a chipjeit.

(#6661) ielektros válasza f27 (#6660) üzenetére


ielektros
senior tag

"Vagyis miutan egy chip terve megvan a gyartasa neki a mainapig 1 gombnyomas es a gepek szarjak a chipet."

Aha.

(#6662) Benji77 válasza Router (#6654) üzenetére


Benji77
tag

Én megmondanam neki, hogy nem ganyolunk
Mert legközelebb plusz munkád lesz vele. Azt ki fizeti ki?

(#6663) KillHates válasza f27 (#6660) üzenetére


KillHates
nagyúr

Az nVidia nem gyárt chip-et, csupán tervezi...
Úgy tudom az ULI a félvezető gyártója.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6664) Router válasza Benji77 (#6662) üzenetére


Router
őstag

Jogos. :)

De legalább leteszteltem pár chipet, ha már így alakult. :C

www.reballing.hu/forum

(#6665) f27 válasza KillHates (#6663) üzenetére


f27
aktív tag

Joo igy a bmw sem gyart alkatreszeket csak komplett autokat tesz ossze. :))
De szerintem ertheto volt, barki is nyomja meg a gombot ,az nvidia gazdagszik meg belole. :))

(#6666) ielektros válasza KillHates (#6638) üzenetére


ielektros
senior tag

Ezt a Dell ugy oldotta meg, hogy van egy extra panel a 3750-es vostroban.

Ezen a panelon van egy D720200AF1 USB3.0 Host Controller.

Meg meregetek meg keresgelek, de valoszinu, hogy ez a Host Controller engedelyezi az USB3 tapfeszultseget. Van az U39 pozicioszamon egy 7534B15 aminek ha a 4-es laba test fele van huzva akkor ezen keresztul megy az USB3.0-nak a tap ha 5V-on van akkor tiltja. Ez a testre huzas meg is tortenik ugy 70%-ban. Akkor minden mukodik is. Ez bekapcsolaskor ha megtortenik akkor minden ok. De amugy meg nagyon rapszodikus. Mindegy neki, hogy hidegen vagy melegen probalom. A helyzet teljesen osszevissza adja magat. Viszont eddig meg nem sikerult visszafejtenem, hogy honnan van vezerelve pontosan. Azon meg dolgozom. :U

[ Szerkesztve ]

(#6667) ielektros válasza ielektros (#6666) üzenetére


ielektros
senior tag

7534B15 - "UP7534" elvileg ez az. De ez nem hibas ugysem. 2db van belole, mindegyik porthoz kulon kulon. Az ENABLE labak kozositve vannak.

[ Szerkesztve ]

(#6668) KillHates válasza f27 (#6665) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nem hiszem, hogy a motorjaikat ne Bajorországban raknák össze... :U
Bebaxna, ha valami albán üzemben tákolnák a jó kis bajor vasakat :Y

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6669) KillHates válasza ielektros (#6666) üzenetére


KillHates
nagyúr

És ha testre húzod? Akkor megy fixen?

Esetleg a kis görcsnek egy reflow? :U

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6670) ielektros válasza KillHates (#6669) üzenetére


ielektros
senior tag

Ha testre huzom az csak annyit jelent, hogy van tap kint a portokon. Ha jol neztem a bus attol meg nem eled fel. Szerintem inditaskor kell vmi feedback, hogy beinduljon a kontroller is rendesen.

Mindjart ramelegitek a genyora.

(#6671) f27 válasza KillHates (#6668) üzenetére


f27
aktív tag

Nem ugy montam hogy nem az ottani uzemek gyertjak,de nem maga a bmw hanem kulsos minosegi cegeg.
Mellesleg ha a mercedest itt rakjak ossze kecskemeten,az alkatreszeit meg torokorszagba vagy hol,akkor mi jott a nemetektol a terveken kivul? :))

[ Szerkesztve ]

(#6672) KillHates válasza ielektros (#6670) üzenetére


KillHates
nagyúr

Várj! Egyszer pállottra szívtam a brét egy ugyanilyen daughterboard-os Dell megoldással; az volt a gond, hogy nem volt meg a galvanikus kapcsolat az alaplappal; magyarán teljesen FÉM :Y csavarokat kellett a kis kártya rögzítésénél használnom, a feketére eloxált (egyébként a legtöbb csavar ilyen a notikban) nem volt jó, teljesen bizonytalanul mutatta a töltést a gép. (a töltőpanel volt ilyen fosomák kis panelen)

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6673) KillHates válasza f27 (#6671) üzenetére


KillHates
nagyúr

Na igen... :U
Ha jól tudom, már csak a VolksWagen az egyetlen német autómárka amit Németországban gyártanak 100%-ban.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6674) ielektros válasza f27 (#6671) üzenetére


ielektros
senior tag

"mi jott a nemetektol a terveken kivul?"

Az egesz gyartosor :DDD

(#6675) f27 válasza KillHates (#6673) üzenetére


f27
aktív tag

A felsokategorias bmwket is nemetben gyartjak,mint az egyemet is pl. :DDD
Csak nemet kulsos alkatreszgyarak gyartjak az alkatreszeit.

(#6676) f27 válasza ielektros (#6674) üzenetére


f27
aktív tag

Na jah :DDD

(#6677) KillHates


KillHates
nagyúr

Ezen besírtam...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6678) nahunn válasza ielektros (#6666) üzenetére


nahunn
tag

nem lehet véletlenül még garis az a gép?

(#6679) nahunn válasza f27 (#6625) üzenetére


nahunn
tag

felhivlak és kitaláljuk :)

(#6680) ielektros válasza nahunn (#6678) üzenetére


ielektros
senior tag

Neeem, mindig megnezem a Service TAG-et elobb ha "komolyabb" Lenovo, Dell, HP gepeket javitok. A masik meg, hogy nekem mindegy az ugyfel garija. Ha hozzam hozza akkor en javitom. :DDD Hoztam ma reggel egy D720200AF1 USB 3 Host vezerlot es kicsereltem. Ez volt az instabil. A Reflow nem segitet neki, a reball sem. :N

Ismerosnel kicsi Dell markaszervizben innen 6km-re szerencsere volt ilyen ic. Bekonyorogtem a boltjaba igy vasarnap reggelre ;] Emlitette, hogy sokszor segit a reflow neki (elegge melegedos ez az NEC chip) evekre, sokszor meg nem valtozik semmi.

[ Szerkesztve ]

(#6681) hoax válasza ielektros (#6659) üzenetére


hoax
aktív tag

Azért én abban nem lennék biztos, hogy átverés...
Ha már felhoztátok példának az autós vonalat, ott sem a komplett autók hozzák a komoly bevételt, hanem az utólagos alkatrészellátás.

Don't panic!

(#6682) albi31 válasza ielektros (#6659) üzenetére


albi31
senior tag

2012-ben?..már 2010-be sem,persze hogy mind fake,már ami a gyártó code-t illeti,...és a legfurcsább,hogy miért csak Kínába lehet kapni?(Európa,Amerika nulla)

(#6683) ielektros válasza albi31 (#6682) üzenetére


ielektros
senior tag

Na igazabol pont errol probaltam en is megnyilvanulni :K Ez a Feri fele hit, hogy 2012-ben barki gyart ilyen chipet egy gombnyomasra ez egy agyrem :D Ilyen nincs.

(#6684) ielektros válasza hoax (#6681) üzenetére


ielektros
senior tag

Ertem es nem mondom, hogy nem igy van. De tudsz egy hivatalos nVIDIA chip resellert mutatni aki kis tetelben ertekesit chipeket. Ha ez JO uzlet akkor letezik ilyen RENGETEG! Ha pedig nem jo uzlet akkor azert mert sokat kell hazudni, nincs forras, mokolni kell, nincs dokumentalas, akkor jon kepbe Kina.

Ha egy termeket csak Kinaban lehet megvasarolni akkor ott mindig van mar valami gaz a hatterben. Terzmeszetesen ez a sajat tapasztalat. Egy nemet "kereskedo" vallasu ember hidd el szivesen nyitna Chip shopot amivel milliokat lehetne porgetni evente EU-n belul. Miert nincs? Mert nem letezik forras akinek hinni lehet. Igy viszont lehetetlen.

Az autos vonal sajnos nem passzol ide jo peldanak. Esetleg ha csak az auto computereket nezzuk. A tobbi az teljesen mas gyartasi, eloallitasi technologiat igenyel. Sokkal hossszabb az egy technologian eltoltott gyartasi periodus is.

[ Szerkesztve ]

(#6685) nahunn válasza ielektros (#6680) üzenetére


nahunn
tag

értem, h Te csinálod, de ha véletlenül a garis akkor kényelmesebb futárral kihozatni az új alkatrészt ha Dell-ről van szó :)

(#6686) Hunter2 válasza ielektros (#6684) üzenetére


Hunter2
addikt

Szerintem meg ha tényleg csinálnak új chipeket még az egy féle képpen lehet:
A kínai haverok valahogy megszerezték a terveket és összeraktak erre a célra egy gyárat.
Amennyi pénz kínában van szerintem ez simán lehetséges. Ez azt is megmagarázná miért nincsen EU-s chip nagyker. Kínában pont leszarnak minden szerzői jogi vagy márkavédelmi aggályt. Itt európában kicsit más a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#6687) ielektros válasza nahunn (#6685) üzenetére


ielektros
senior tag

ja ez jogos. :D igy mar ertem mire ertetted.

(#6688) ielektros válasza Hunter2 (#6686) üzenetére


ielektros
senior tag

Azt nem hiszem, hogy sajat kulsos gyarakban a kis kinai chipeket gyart majd eladja. De elmeletben ez sem zavarna engem, csak meg mindig ott tartok, hogy az atb@szas sokkal nagyobb a notebook chip ertekesites teren mint barmely masik termek teren amivel eddig osszeakadtam.

Engem tovabbra is az zavar, hogy egy cegre sem mondja senki, hogy igen ez az a ceg draga es lassu es korulmenyes de garantaltan dokumentalt, eredeti forrasbol jonnek a chipek es nem egy muanyag zacskoban, vagy szalagban leragsztva ugy ahogy... Ilyet en is tudok. Ha barmelyik kinai arul eredeti chipet akkor miert nincs egyiknel sem golyo nelkuli elado chip? Mert nincs uj chipjuk. Egy darab sem. Az osszes egy gaztuzhelyen lett leegetve egy alaplaprol. Ezert.

Én sokkal szivesebben vennék golyó nélkül zsír új chipet. És az igényekhez igazodva tennék rá magam golyókat. Az a 3 perc nem vág földhöz és legalább nem fossá oxidálódott golyók lesznek rajta, amit retkes kézzel hánytak fel rá egy ajtó nélküli műhelyben munszun idején részegen....
És ezek után vödörben tárolva hónapokig dobálják míg valaki majd alkoholban megúsztatja majd takarítja, polírozza és becsomagolja. Aztán elindul a napokig tartó útjára, meleg, hideg, párás, száraz, alacsony-magas nyomású környezetben egy szaros pufizacsiban 40 dollárért. Na bazze... Neee. :Y

[ Szerkesztve ]

(#6689) Hunter2 válasza KillHates (#6677) üzenetére


Hunter2
addikt

Én ezen sírtam be: Eastern Europian Men scool. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6690) Router válasza ielektros (#6688) üzenetére


Router
őstag

Egyszerű. Ha én gyártom az alkatrészt, érdekemben van, hogy ne csak idén, jövőre is eladjak x millió db-ot. Ezért szándékosan csinálok szart ami kiszámoltan lehal x idő után. Ha én ekkora sumák szarházi vagyok, majd pont érdekel, hogy mennyi új chipet elsüthetnék még a reworkosoknak is. :N Amint kitermeltem a millió dollárjaimat egy tipusból, állok rá a következőre. Itt mindenki a gyártó ellen dolgozik ha úgy nézzük. Szerintem egy új chip maximum, kimaradt készletekből, egy-egy "véletlen" plusszba rendelt raklapról származhat.

www.reballing.hu/forum

(#6691) ielektros válasza Router (#6690) üzenetére


ielektros
senior tag

hat ez az :D ez a baj. Csak akkor ne arulnak a sok kocsog ujnak hasznaltakat. Marmint a keletiekre gondolok per pillanat.

(#6692) hoax válasza ielektros (#6691) üzenetére


hoax
aktív tag

El nem hinnétek, hogy a Fu-Si összeszerelő üzemeiből mi ki nem jön mint selejt... Teljesen új alkatrészekre kell gondolni, fóliázva, zsugorozva raklapszám...!
Szerintem valami ilyesmiről lehet szó chip-ügyben is, csak keletről.

Don't panic!

(#6693) ielektros válasza hoax (#6692) üzenetére


ielektros
senior tag

Ezt mondjuk kifelejtettem a kalkulaciobol. :U

(#6694) nahunn válasza ielektros (#6688) üzenetére


nahunn
tag

Én ezzel azért nem értek egyet az utóbbi 1-2 évben elég sok chipet vettem a see-ictől és egy sem jött vissza gariban pedig én fél évet vállaltam rá!!!
egészen az utóbbi 1-2 hónapig amikoris elkezdtek szarokat küldeni....

(#6695) ielektros válasza nahunn (#6694) üzenetére


ielektros
senior tag

En nem mondtam, hogy nekem hullanak hegyekben. Csak rossz ranezni a szetoxidalodott golyokra sokszor. Es nem ujak azok sem. De amugy birjak eddig nalam is. kop kop kop

De azt hidd el szerintem batran, hogy abban az esetben ha latnad hogyan szedik le oket akkor nem adnal erte penzt. Viszont igy nem ennenk soha szalamit sem ha latnank hogyan keszul. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6696) KillHates válasza ielektros (#6695) üzenetére


KillHates
nagyúr

"De azt hidd el szerintem batran, hogy abban az esetben ha latnad hogyan szedik le oket akkor nem adnal erte penzt. Viszont igy nem ennenk soha szalamit sem ha latnank hogyan keszul. :DDD"

:D :DDD Ez nagyon jó volt :C

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6697) f27


f27
aktív tag

Nalatok is ekkora tulporges van unnepek elott? :Y

(#6698) lacibacsi32 válasza Router (#6512) üzenetére


lacibacsi32
újonc

Ma tudtam csak foglalkozni vele.
Levettem a hangchipet, most meg a HDD-t kezeli bizonytalanul.
Egyszer látja a BIOS, egyszer nem...
Ha látja, akkor sem kezeli stabilan a gép.
A déli-híd viszont már reballozva volt, szerintem sérült.

Van itt valakinek eladó ATI SB460 ?
Esetleg tudnátok mondani egy megbízható ebay-es eladót, akitől vehetek ?

Laci.

(#6699) hoax válasza lacibacsi32 (#6698) üzenetére


hoax
aktív tag

Az IXP460-at nem szokás golyózni... Ha az elkezd szórakozni, akkor egyből csere!

Don't panic!

(#6700) geza844


geza844
aktív tag

Sziasztok!

Nem tudom, hogy megfelelő hely e erre, de ti szerintem ti tudtok nekem segíteni.

Van egy Asus K50-es laptopom, és valószínű újra kellene golyózni benne a VGA chip-et.

A tünet annyi, hogy amikor valamivel terhelem a gépet, pl. nagy fájlt másolok, Youtube-ot nézek, akkor megáll mint a szög. Konkrétan megáll a képernyő, nem mozdul az egér sem, és csak a power gomb hosszú nyomására reagál. (kikapcsol)

Van köztetek olyan, aki meg tudná ezt nekem csinálni Kecskeméten?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.