Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6201) d3lete


d3lete
aktív tag

A dvd meghajtótól volt. Szét égett. Ebből rgh lesz.

(#6202) mobileman válasza Kocska89 (#6200) üzenetére


mobileman
aktív tag

A vasalot se felejtsd ki a hajszarito melle! :DD

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#6203) f27 válasza mobileman (#6202) üzenetére


f27
aktív tag

Basszus majd elfelejtettem.
Az uj bga uzemembe mar kesz a reball gepem. :))
Egy vacsi uj 12kw kandalo.
Ez vajon az uj technologiat meguti mar,vagy vegyek 2-3 vasallot meg igy is? :DDD

(#6204) Router válasza mobileman (#6164) üzenetére


Router
őstag

De jó, hogy ezt leírtad. Ezzel a majommal beszéltem most egy gépet, természetesen az övé volt és még nem javította senki... :W Összefutottak a szálak.

www.reballing.hu/forum

(#6205) Gigabyga válasza egyedije (#6197) üzenetére


Gigabyga
aktív tag

Download mod általában kivan írva az amit te mondasz az szerintem a recovery fail :P ami wipe én rányomnám..
Bár magyarán szóva SZOFTVER TÉGLA a táblettád :P így még nem softoltam újra R2D2-t..

Kocska89 sajnos nem láttam a pontos hibajelenséget csak behozták..nem volt kedvem foglalkozni vele..
Inkább szívtam a Hp dv6 melegedőssel....

Mi nap fényképezésnél azon tűnődtem mi lenne,ha meg mikróznék egy ic-t...felrobban?! mert ha nem, lehetne bga-zót csinálni még használható mikrós ágyúbó!

[ Szerkesztve ]

(#6206) hoax válasza Gigabyga (#6205) üzenetére


hoax
aktív tag

"Mi nap fényképezésnél azon tűnődtem mi lenne,ha meg mikróznék egy ic-t...felrobban?! mert ha nem, lehetne bga-zót csinálni még használható mikrós ágyúbó!"
Ezt ugye te sem gondoltad komolyan...? :DD

Don't panic!

(#6207) Gigabyga válasza hoax (#6206) üzenetére


Gigabyga
aktív tag

Nah most miért?! :) ha sikerül és nem robban fel ( vagy csak kicsit) kipróbálom 1 alaplapon :D
De már van aki tesztelte :P júútyúb
Nekem már nem kell.

Lássatok szépet!! :C

Segédem--kinek van ilyen kollégája?? :D
Kép
kép2

(#6208) f27 válasza Gigabyga (#6207) üzenetére


f27
aktív tag

Nekem itt a segedem :DDD

(#6209) bbarna válasza f27 (#6208) üzenetére


bbarna
tag

Ő kumacska vagy macskuty?

(#6210) f27 válasza bbarna (#6209) üzenetére


f27
aktív tag

Medveolo :DDD

(#6211) f27


f27
aktív tag

Montam neki hogy pozoljon neked :DDD

(#6212) Tamás9x válasza Gigabyga (#6207) üzenetére


Tamás9x
őstag

Épp azon tűnődtem, hogy a 2 kép a segéded után valami tüzes lesz, tükrözve vérmérsékletét, erre jégcsapot kapok ejnye :O

Kezdésnek megteszi a hölgyemény? : [link] Van még mit tanulnia:D

Mikróval 6 perc alatt kész van és nem kell drága tisztítószer meg minden csak 1 kis víz a végén, miért nem ezzel kezdtük annó?:D

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#6213) ielektros válasza Tamás9x (#6212) üzenetére


ielektros
senior tag

ESD vedett munkahely. Bakker :Y :DDD Muszalat tartalmazo oltozetben, agyon ulve, olben szerelni. Jol nyomjatok. :C :W

[ Szerkesztve ]

(#6214) bbarna válasza f27 (#6211) üzenetére


bbarna
tag

Már látom! Ő a denonon trónoló Kacor király!!!

(#6215) KillHates válasza ielektros (#6213) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ahogy mondod. De különben lóf@szt sem ér a puccos ESD védelem, ha úgy jön ki a lépés; egy pár hónapja szereltem egy Intel-es CQ56-ost. ESD asztalon, kikötve mint egy marionett bábú, még az öltözékemre is ügyelek, hogy ne legyen rajtam műszálas. Ez vont a második ESD-vel kinyírt gép a 23 éves pályafutásom alatt.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6216) ielektros válasza KillHates (#6215) üzenetére


ielektros
senior tag

En 13 eves palyafutasom alatt 1-nel tartok aminel biztosan elektrosztatikus kisules okozta valaminek a halalat. Nagyjabol ugyan ott tartunk :DDD Valoban ez az ESD egy problemas dolog. Bar te vagy az akinek biztos nem kell magyarazni, hogy azert letjogosultsaga van a dolognak (ESD vedelem).

(#6217) Gigabyga válasza f27 (#6208) üzenetére


Gigabyga
aktív tag

Aranyos kócgombóc :) én is gondolkodtam a szervizbe egy hasonló házörzőn..van egy kóbor macskusz próbálom szelidíteni de nem megy...fél nagyon.

Tamás9x sajnálom ha letörtem "érdeklődésed" :)) ha van házias segéded és megosztanád mely kép tükrözi "vérmérsékletét" tedd fel nyugodtan :DD

(#6218) bbarna válasza KillHates (#6215) üzenetére


bbarna
tag

Te legalább tudtad, hogy mi okozta a bajt! Köszönet, hogy ezt leírtad itt!
Valószínű az ESD védelem s..gbe rúgása az oka a vásárolt és beépítés után nem működő IC-knek is, ami itt a fórumon is többször szóba került.

(#6219) f27 válasza bbarna (#6218) üzenetére


f27
aktív tag

Na ezt jol latod.
Sok bga kunyuvad azzal a mozdulattal,hogy sokan megkapjak a kis chipet,kezbe veszik es azonnal fogdossak.
Aztan feszkalodnak a szekukon majd ismet megfogjak,immar masodszor csap bele a villam.
Aztan rarakjuk az altalunk foldeltnek tartott gepunre,ami ugye direktben raj az egesz hazon es kobor kisulesek zome ramegy a gepre,majd csodalkozunk miert is kaptam en rossz chipet? :DDD

Apropo...
Ti lefoldeltetek a gepetek pluszba direktbe?

Kevesebb mint 5 meternek kell lennie a gep es a direktfoldeles kozott.
Konektorfoldeles nemjo :DD

Amugy azt is megtudod mondani milyen denon a kicsike? :))

[ Szerkesztve ]

(#6220) KillHates válasza ielektros (#6216) üzenetére


KillHates
nagyúr

Érdekes, hogy új chip-eknél tényleg nagyon oda kell figyelni az ESD-re, de ha már fel volt rakva valahogy "jobban tűrik" :U
Már dünnyögtem Gergőnek, hogy a levett chip-eket nem egy kajásdobozba beb...szva kellene tárolni, hanem venni kéne egy ESD-s szorter szekrényt. :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6221) f27 válasza KillHates (#6220) üzenetére


f27
aktív tag

En vettem..
30k egy 65 fiokos :W

(#6222) KillHates válasza bbarna (#6218) üzenetére


KillHates
nagyúr

Persze, hogy tudtam, hiszen akkora ívet húzott az ujjam, hogy mehettem volna vendégszerepelni a Star Wars-ba:

:D :DDD

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6223) bbarna válasza f27 (#6219) üzenetére


bbarna
tag

AVC-A1D- google a barátod.
Az IC-k bizonylata csak teljes tekercs esetén "megnyugtató". Sajnos nem csak a végfelhasználónál történhet baki, hanem már a "gyárában" is.

[ Szerkesztve ]

(#6224) bbarna válasza KillHates (#6222) üzenetére


bbarna
tag

Látványos lehetett, de akkor a "marionett kikötésed"-del földelési probléma volt.

(#6225) KillHates válasza bbarna (#6224) üzenetére


KillHates
nagyúr

Az a bal kezemen volt; abban fogtam az alaplapot és a jobbal nyúltam éppen hozzá.
Ezek szerint már az óvodában is kondenzátor volt a jelem :D :DDD

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6226) hoax válasza KillHates (#6225) üzenetére


hoax
aktív tag

Igazából teljesen mindegy, hogy melyik kézzel nyúltál hozzá, ha ki voltál kötve... Nagy eséllyel akkor épp nem volt jó földelésed.
A cégnél ahol melóztam, műszálas köpenyben nyomtuk. Más kérdés, hogy tele volt szőve fém szálakkal...

Don't panic!

(#6227) ielektros válasza f27 (#6219) üzenetére


ielektros
senior tag

Miva? A foldelt konnektorba, foldelo erintkezovel rendelkezo csatlakozon keresztul csatlakoztatott egy fazisu, nem kettos szigetelesu, fem burkalatu berendezeshez miert nem eleg ha a dugaszon keresztul kap foldelest? Termeszetesen onnan indulunk ki, hogy a berendezes belso vedofold kotesei nem hianyoznak.

Ezt fejtsd ki bovebben mert erdekel, hogy mi az a direktfold vagy micsoda.

Most rendeltem az egesz asztal hosszara ESD "szonyeget". Igazabol nem az ESD-re vagyok ennyire rakattanva, de ha valami hozzaerto megfordul nalam akkor legalabb pozitiv a benyomas. A masik meg, hogy forrasztas allo es igy nem az asztalt amortizalom le. Ennek ellenere vannak nalam is ESD karkotok, par szerszamom szinten az. Csipeszek, fogok et cetera. A femszerkezetek ossze vannak foldelve az egesz helyisegben. Tulzasba nem akarom vinni mert mocsok draga az ESD szerszam.

[ Szerkesztve ]

(#6228) KillHates válasza ielektros (#6227) üzenetére


KillHates
nagyúr

"Ezt fejtsd ki bovebben mert erdekel, hogy mi az a direktfold vagy micsoda."

Feri kimegy az udvarra; lever 5m mélyre egy vascsövet és ahhoz köti ki a rework gépet.
1, ez tuti le van földelve
2, egy kábellel több amiben pofára lehet esni :)
3, izgalmasabb a fűnyírás, mert a colos csövet nem viszi csak a flex :D
4, ha jó erősen köti ki, akkor el sem tudják lopni a BGA-zó gépet :K

Én ezt személy szerint villámhárítóként ismertem, de a "direkt földelés" is megteszi :U

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6229) KillHates válasza hoax (#6226) üzenetére


KillHates
nagyúr

Gyanítom, meg mivel a tápja be volt dugva szerintem csináltam egy földhurkot :O

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6230) ielektros válasza KillHates (#6228) üzenetére


ielektros
senior tag

:DD :DDD :Y Es raadasul ez a foldeles igy ebben a formaban szabalytalan is legalabb :)

Nem levalaszto trafon keresztul szerelsz? En epitettem egy levalaszto trafot mar regebben. Amikor 230V-os berendezeseket pl. tapokat javitok akkor amugy is kell mert a szkop nem kifejezetten szereti ha visszataplalom a halozatot neki szembol.

A masik megoldasom meg az, hogy itt egy szunetmentes tap amibe dugom a noti tapokat. Ha gyanus a dolog vagy a tap nincs a helyzet magaslatan akkor a szunetmentesrol inditom es azt meg kihuzom a halozatbol. Igy teljesen a halozattol fuggetlenul tudom vizsgalni a pacienst.

[ Szerkesztve ]

(#6231) f27 válasza ielektros (#6227) üzenetére


f27
aktív tag

Termeszetesen a konektorba levo foldelesre is szukseg van.
Viszont mikor egy haztartasban levo gep barmibol kifolyolag a foldelesre tolja ki a szivargo fazist,az megjelenhet a gepeid burkolatan is kismertekben,mert ugye a fold az fold .
Deha a gepedhez kozeli kulonallo foldelest is huzol ra akkor totalisan vedett vagy.
Ezt meg a suliban tanitottak nekem,es valoban mikor gyarban dolgoztam,ugyan foldelt halozatok voltak de 5 meterenkent az uzemben kulon kulon foldelesek voltak a gepen,aholis kulonallo kotesek voltak pluszba.
Miutan egyszer segbeqrt a gepem mikor egy porszivo itt doglodott es a foldelesre kitolt nemi fazist,akkor en is duplan foldelek inkabb tuti ami tuti. :))

Nem esel keresztul a kabelen,nem az udvar kozepere vered a kabelt,es a fugyirosem veszelyes mivel a fold alatt van a -+ foldeles a haz toveben :DDD :P

[ Szerkesztve ]

(#6232) f27 válasza KillHates (#6228) üzenetére


f27
aktív tag

Nos ezt a gepet amugysem lopnak el.
1: tul nehez a gep 114kg
2: 3 ember kell a mozgatasahoz.
3 : nemfer ki az ajton ha egybe van. :DDD

(#6233) ielektros válasza f27 (#6231) üzenetére


ielektros
senior tag

De mi az, hogy kulonallo foldeles? Honnan szedsz kulonallo foldelest? Ha csinalsz egy kulon szondat neki, akkor azt azt fogja eredmenyezni, hogy a dugalj (azaz a halozatod) vedoerintkezoje es az ujonnan kiepitett vedofoldelesed kozott potencial kulonbseg jelenik meg. Ez igy ebben a formaban tilos es eletveszelyes is. Azt lehet csinalni, hogy leversz egy szondat, es azt a halozati fold kozosito sinen szinten bekotod. Emellett van egy nulla sin is. Ugyebar itt a sineket "FI rele" hasznalata eseten nem szabad kozositeni. Csak is a "FI rele" elott.

Kezdjuk az elejen. Ha barmilyen haztartasi geped szigetelese serult vagy nem uzemszeruen dolgozik, es a fazis vezeteken atfolyo aram merteke nem lesz egyenlo a nulla vezeteken "vissza" folyo ertekkel akkor a "FI rele" azonnal lekapcsol ha eleri a tipusatol fuggo (altalaban 30mA haztartasban) aramhatart.

Feri ez igy butasag. Nem kotekedes most komolyan. Olyan nincsen, hogy totalisan vedett vagy. Es raadasul komolyan mondom, hogy ez igy ebben a formaban nem felel meg semmilyen erintesvedelmi eloirasnak amit leirtal.
A gyarat ne hasonlitsd ossze kerlek. Teljes mas tema. Totalisan mas halozati infrastuktura. Mi eddig az otthon vagy a privat muhelyben kilalakitott munkahelyekrol beszelgettunk eddig. Ami neked is van meg itt meg par embernek. Az 5 meteres szabaly valoban letezik (letezett). De ott nem ilyen esetekrol van szo mint a te esetedben. Ha van a muhelyben egy darab forraszto allomasod az nem ugyan az mint amikor van 40db es ezek fele 3 fazisu es mondjuk felig vizes helyiseg stb.

A salgo polcokat is ossze kell foldelni, hiaba van az egesz osszecsavarozva. Ez a szabaly. De az, hogy te mit akarsz a direkt foldeleseddel mondani azt nem tudom. Honnan viszel neki meg egy foldelest?

Magyarazd el legyszi mi az, hogy duplan foldelsz.

[ Szerkesztve ]

(#6234) ielektros válasza f27 (#6232) üzenetére


ielektros
senior tag

Eleg gyikok a haverok ha 114kg-hoz kell 3 ember :Y :DDD :C

(#6235) f27 válasza ielektros (#6234) üzenetére


f27
aktív tag

Minden raball gepen van hatul egy kis bilincs ahol kulon foldelest is tudsz adni neki a konektoron kivul.
Azert kell kozelebbi foldeles a gephez,mert altalaban a foldelese mindenkinek,nekem legalabb is 20 meterel odebb van a gepemtol.
Most levan foldelve a gep 3 meteren is kozvetlen igy nyilvan a konektorban levo foldelesem is levan kotve a gepen keresztul kozelebb.
Itt a hangsuly az hogy a gep legyen 5 meteren belul foldelve ha valakinek a konektoratol szamitva is megvan az 5 meteren belul az is jo.
Nekem tul sok volt.

114 kg 3 embernek...
Nincs fogas rajt ha egybe van a gep.
Monitor kilog rola es ravan csavarozva.
De ha azt leveszem sem fer ki az ajton.
Igy ket ember elforditja a harmadik kivultartja kikell forgatni ami rohatt nehez oldalara alitva majd ossze vissza hogy kiferjen.
Deha kifert akkor jon a tobbi akadaly :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6236) ielektros válasza f27 (#6235) üzenetére


ielektros
senior tag

Feri. Honnan hozod azt a szajbavert kulon foldelest?

Tudom mi az a csavar hatul. Es tudom mik azok az uzemi korulmenyek amikor annak a bekotesere szukseg van. En a peldara reagaltam amit irtal. Az egy hulyeseg. Mert nem razhat semmilyen berendezes burkolata mert amennyiben valami meghibasodott (boiler pl) es a fold fele dolgozik akkor lekapcsol a FI rele. Ha nincs FI rele akkor meg SOS tetess be egyet plane ugy, hogy gozod nincs az erintes vedelemrol.

20meterre van a dugaszolo aljzat a rework geptol? nebassz. :DDD

A 114kg-os dolog meg vicc volt.

[ Szerkesztve ]

(#6237) f27


f27
aktív tag

Ezt nezetek.
Mit vesztek eszre ezen az ebayos atveresen?

[ Szerkesztve ]

(#6238) f27 válasza ielektros (#6236) üzenetére


f27
aktív tag

Feljebb leirtam
Leverek egy hoszu gombvasat a haz alapja melli es rakotok

[ Szerkesztve ]

(#6239) ielektros válasza f27 (#6238) üzenetére


ielektros
senior tag

Igen de ezt a vasat meg en irtam le, hogy hogyan KELL bekotnod. Ezt nem a gephez kell vinned te ember. :C

Ha neked a foldeles azt jelenti, hogy az aldott anyafoldbe vasat dugunk akkor uljel le mert egyes.

[ Szerkesztve ]

(#6240) f27 válasza ielektros (#6239) üzenetére


f27
aktív tag

Ah nem ertjuk egymast latom :DDD
Amugy meg erintes vedelembol 10,000voltig iskolam van :P

(#6241) kikihun


kikihun
újonc

Feri amit az üzemben láttál az nem EPH akart lenni?

(#6242) ielektros válasza f27 (#6240) üzenetére


ielektros
senior tag

Ha neked igy van iskolad 10.000V-ig, hogy az EV es az EPH nem megy akkor gaz van. Az, hogy leversz egy foldszondat es bevezeted a gepedhez az maga az eletveszely. De ebbe ne menjunk bele. Te ugy is csak azt hajtod amit te gondolsz, mindenki mas meg hulyeseget beszel a szemedben.

Az meg megint erdekes, hogy volt egy porszivo ami "doglodott" ami miatt razott a geped. Milyen porszivo volt az? Mert en eddig csak es kizarolag olyat lattam ami kettos szigetelesu volt. Tehat a vedofold nem volt bekotve.

[ Szerkesztve ]

(#6243) KillHates válasza kikihun (#6241) üzenetére


KillHates
nagyúr

Talán az EPH-ról beszél.... Az nála sohasem tudni :D :DDD
Én akkor tettem le a vizsgát belőle, mikor kijelentette az ELMŰ, hogy a cirkó EPG-jét 45 ezerért csinálja meg. 9 ezer volt az EPH/EPG vizsga = kb 10 perces online kérdőív. Után megcsináltam, majd kiállítottam egy szép szakvéleményt is mellé. :D Jöttek is egy hét múlva átvenni a házat az ELMŰ-sök, nem akarta a szaki elfogadni a szakvéleményt persze, mert mondta, hogy csak szakember állíthatja ki. Aztán volt csodálkozás, mikor megemlítettem neki a lehúzós anyukájának az ülőrészét...

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6244) Router válasza f27 (#6240) üzenetére


Router
őstag

Ezzel én is bajban voltam gépvásárlás után, aztán jött a villanyszerelő ember és szépen elmagyarázta ugyan azt mint ielektoros. Nem szúrhatsz csak úgy vasakat a földbe és arra rákötsz mindent. Potenciálkülönbség!!!

Szúrj le két vasat egymástól mondjuk 10 méterre és mérj rá a kettőre, talajviszonyoktól függően meg lehet simán 10V különbözet a kettő közt. Ezzel lehet a legnagyobb hibát elkövetni mert többet ártasz vele mint amennyit használnál, ráadásul életveszélyes rendszered lesz. Rádió antennáknál szokás így "direkt" földelni de ott erre külön megvannak a vonatkozó szabályok.

www.reballing.hu/forum

(#6245) Router válasza ielektros (#6227) üzenetére


Router
őstag

Te honnan rendeltél ESD szőnyeget és milyen pénzekért dobálják? Nekem is főként arra kellene, hogy ne a munkalapot csesszem szét.

www.reballing.hu/forum

(#6246) kikihun válasza KillHates (#6243) üzenetére


kikihun
újonc

Megnéztem volna a fejét:)))

(#6247) Kocska89 válasza f27 (#6237) üzenetére


Kocska89
tag

A száma alapján ugyanaz a 2 gpu de a kondik máshol vannak rajt? Csak nem átrítták a típusszámát?

(#6248) ielektros válasza Router (#6245) üzenetére


ielektros
senior tag

Ilyet rendeltem csak egyedi meretben. Van nekik ezer fele. De gondolom Magyarorszagon is lehet kapni.

(#6249) KillHates válasza Router (#6245) üzenetére


KillHates
nagyúr

A Kerepesi út és Hungária krt sarkán van egy PVC bolt. Ott elég jó áron lehet hozzájutni.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6250) kikihun


kikihun
újonc

Ha van valakinek felesleges forrasztóállomása (használt) amit eladna dobjon privit. A "kattogós" wellertől felfelé minden érdekes lehet:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.